Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) narumon válasza cOxeR (#1848) üzenetére


narumon
őstag

Azt nem veszi figyelembe senki, hogy egy 2001es üveg van a mk3-on... míg a sigma egy 2010-es lencse.

Azért elég nagy gáz lenne ha évjáratra javulnának a lencsék :)

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1852) cOxeR válasza narumon (#1851) üzenetére


cOxeR
Ármester

???
Egy 2001-ben piacra adott lencse, vs egy 2010-ben megjelent lencse között nincs különbség? :)
Ezt gondold át még egyszer. :))
Valamint a fix 50 f1.2 és a 24 f1.4II között?
Az egyik köztudottan egy élességbajnok...másik meg fényerőben van a topon, de nem az élességéről híres. :)

(#1853) narumon válasza cOxeR (#1852) üzenetére


narumon
őstag

Egy 2001-ben piacra adott lencse, vs egy 2010-ben megjelent lencse között nincs különbség?

Így ilyen formában, nincs. Gondolom te is tudsz mutatni mondjuk 1975-ben gyártott lencsét ami fényévekkel jobb mint mondjuk egy 2012-ben gyártott. A gyártási év egyáltalán SEMMIT nem árul el magáról a lencséről. Régen is gyártottak iszonyatosan jó lencséket és idén is fognak használhatatlanul szar lencséket gyártani.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1854) cOxeR válasza narumon (#1853) üzenetére


cOxeR
Ármester

Látom megint a kukacos éned jött elő. :))
Szerintem meg nem így van, ahogy írod... hiszen, miért nem volt 30 évvel ezelőtt olyan üveg, mint amiket most adnak ki? pl: 70-200 2.8 mkII? vagy sorolhatnám... 24-70 f.28 mkII
Vagy csak simán nem akarod megérteni, hogy egy újabb technológiás üveg vs régi technológiás üveggel készült teszt esetén, az optikai különbségek meglehetősen sokat számítanak.

(#1855) narumon válasza cOxeR (#1848) üzenetére


narumon
őstag

Egyébként meg teljesen mindegy, rakhatsz akármilyen üveget az 5D Mark-ra mindenképpen el fog vérezni egy BMCC-vel szemben. Sehol nem láttam ennek ellenkező állítást... (de gondolom te sem).

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1856) narumon válasza cOxeR (#1854) üzenetére


narumon
őstag

Hát nem tudom, de én úgy látom, hogy bizony régen is voltak olyan PRIME üvegek (videóról beszélünk elvégre is) amivel elég jó minőségű és nagyfelbontású filmet tudtak forgatni. Pusztán évjáratról beszélünk. Vagy most te meg mindjárt elmegyarázod, hogy a 2001 Űrodüsszeia-nak rosszabb a képe mint egy mai olcsó lencsének csak azért mert azt most gyártották? (árakról nem beszéltünk csak évjáratról) Persze ez sarkos példa de remélem érted mire célzok. Egyszerűen az, hogy mikor gyártódott nem hordoz információt a minőségről. (Egy jó kis M42-es orosz üveg bizony ötször különb felvételt készít mint a mai kitobi - pedig a kettő között van 30 év korkülönbség.)

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1857) cOxeR válasza narumon (#1855) üzenetére


cOxeR
Ármester

:U simán elvérezik mellette, nem is erről van szó, de ha nem releváns a teszt, akkor fenntartással kell kezelni.

Lilliput -ot forgalmaz valaki idehaza?

(#1858) cOxeR válasza narumon (#1856) üzenetére


cOxeR
Ármester

Látom, csak nem engedsz az "igazadból"...
Egy adott tesztről beszélünk, nem általánosságban.
Összevetettek két eszközt, különböző üveggekel. (ugye a crop faktor miatt)
Legalább 2 esetben olyan üveg volt a BMCC-n ami köztudottan minőségileg jobb üveg, mint amit a mkIII-ra tettek.
Pusztán erről van szó.
Így elfogadható?
Köszi. ;)

(#1859) EkSYS válasza cOxeR (#1858) üzenetére


EkSYS
senior tag

na meg a BMCC raw-ban rögzített ám. Van egy videó ahol mutatják azt hogymilyen amikor nem raw-ban rögzít. Akkor már nem akkora a különbség :D

Eki - az eredeti

(#1860) narumon válasza cOxeR (#1858) üzenetére


narumon
őstag

Igen :)

Én csak az ominózus mondatba kötöttem bele (teszttől függetlenül), miszerint az évjáratnak bármi köze lenne egy üveg minőségéhez (mert ez jött le abból a hozzászólásból) :)

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1861) narumon válasza EkSYS (#1859) üzenetére


narumon
őstag

No igen, de ha van egy kamerád ami RAW-ban rögzít akkor miért használnád anélkül?? :o
Ez a fő ok a BMCC mellett (vagy csak nekem lenne az?)

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1862) cOxeR válasza narumon (#1861) üzenetére


cOxeR
Ármester

Bizony ez az elsődleges csapás... ami miatt jó!
Én arra leszek kíváncsi, hogy tényleg jön-e a mostani hónapra ígért frissítés...
April that will let videographers use the SLR to record uncompressed HDMI video.
No akkor mi lesz a helyzet? :)

(#1863) HollyBoni válasza cOxeR (#1862) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nem tudom 5D-nél mi a helyzet, de néztem összehasonlító teszteket ahol D800-al vettek fel prores-ben, nagyon kevés különbség volt. Bár lehet a youtube tömörítés miatt. :DDD

(#1864) narumon válasza cOxeR (#1862) üzenetére


narumon
őstag

Az uncompressed kimenetnél kérdés mennyire sikerül jól megvalósítani. Van jól sikerült is meg szar is. (meg kurva drága a jó minőségű külső rögzítő).
Egyébként Canonnak a szenzorkiolvasáson kellene javítani S.O.S. mert az a botrány. Persze 5D mark III esetén ez már elég kicsi botrány de ha javítanának rajta akkor a részletességet paraméterek alapján símán tudná a gép. (Vicc, hogy egy Pana m4/3 részletesebb videót lő....)

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1865) --Disztroj-- válasza HollyBoni (#1863) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

én láttam olyat is, hogy a D800 elkalapálja az 5d-t dinamikában, egész szépen.
egy 650d és 60d összehasonlító teszt végén hozta fel példának, hogy igazi különbséget csak itt lát (két rendszer közt, ugye) de házon belül belépő és haladó közt apróság a difi (:

itt is van úgy 5p környékén
mondjuk arra nem tér ki hogy all-i frame ment itt a canonnál vagy sem... az azért annyira nem mindegy (:

[ Szerkesztve ]

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#1866) HollyBoni válasza --Disztroj-- (#1865) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én is láttam ezt a videót, elég nagy a különbség. Viszont a D800 maga ISO-n videónál szörnyű. :(

(#1867) --Disztroj-- válasza narumon (#1864) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

+1

ez a mark 3 vs BMCC teszt kicsit hasonlított a pana vs canon párbajokra.
Ha lehetne nyilván élből cserélném mark 3ra a GH2-t, de az alatt a szint alatt nem nagyon szól érv a canon\nikon mellett. tényleg jó lenne belehúzniuk :K nekem kéne fotóra is a gép, ezért igen türelmetlenül várom hogy végre történjen valami bátrabb lépés, mert jelenleg gh3 az, ami megint hozott olyat, aminek van értelme (1080p 60fps)

korábbi fejtésre meg (hogy a régi vs új üveg) csak annyit tudok mondani, hogy a helios 50mm 2.0 obim olyan képet hoz sz*ros 3 rugóért cserébe, hogy leteszem a hajam (:

HollyBoni: valóban, durva kása, pedig szépen teljesít 1600ig. kár érte :|

[ Szerkesztve ]

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#1868) .DLL


.DLL
veterán

Az a baj, hogy az új BMPC sem tud lassítani, így nálam még mindig az FS700 a favorit. Persze ez egy RAW rögzítővel már sokkal drágább, mint a BMPC tervezett ára, viszont, még a BMCC-kkel is késésben van a gyrtó majdnem egy éve megrendelt darabokat kezdtek csak el leszállítani. Ha az új jövevényeknek is ilyen hosszú lesz a kihordási ideje megnézhetik magukat.

(P.H.)

(#1869) narumon


narumon
őstag

Segítsetek!
Létezik-e Canonhoz olyan Obi ami zoomos, az alsó tartomány olyan 20 körülről indul - legalább 55-ig elmegy és mellé még fényerős is?
Van valami weboldal ahol esetleg elérhető, hogy milyen obik érhetőek el jelenleg Canon DSLR-re?

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1870) cOxeR válasza narumon (#1869) üzenetére


cOxeR
Ármester

Canon 17-55 f2.8 IS - cropos vázra.
Milyen árszint?
Canon, vagy thirdparty?
AF, MF?

[ Szerkesztve ]

(#1871) .DLL válasza cOxeR (#1870) üzenetére


.DLL
veterán

MF (manuális fókuszú) Zoomot ilyen tartományon még nem láttam :D Filmes világban létezik szinte minden elképesztő tartományú és fényerejű obi is (pl. Angenieux 17-80mm T2.2), de azok egy vagyonba kerülnek, és PL bajonettre valók.

EF(S) bajonettre, ott a Tamron 17-50, Sigma 17-50, 18-50, illetve igen, a fent említett gyári optika.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#1872) cOxeR válasza .DLL (#1871) üzenetére


cOxeR
Ármester

Használt AF hibás példány? :DD

(#1873) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Valaki nem tud egy oldalt ahol le van írva az ÖSSZES ptool funkcióhoz, hogy mit csinál? Csomónál kiírja hogy "no hint yet" vagy nem elég egyértelmű.

(#1874) narumon válasza cOxeR (#1870) üzenetére


narumon
őstag

Hát árszintben jó lenne ha 150-200e alatt lenne. (az sem baj ha USD-ben van alatta).
Mindegy hogy Canon vagy third party, videónál a fényképnél fontos paraméterek sem számítanak - inkább csak a rajzolata. Ez a 2.8 ez a max? 2 körüli nem is létezik zoomban?

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1875) cOxeR válasza narumon (#1874) üzenetére


cOxeR
Ármester

Én nem nagyon tudok róla... a fix 2.8-as zoomok is rettentően drágák... 2.8 alatti üvegek meg fix-ek.
Fényképnél mi számít, ha nem a rajzolata, meg a fényerőssége? :DD

Amúgy az általam említett üveg, használt piaci ára, 200e alatt van.

[ Szerkesztve ]

(#1876) narumon válasza cOxeR (#1875) üzenetére


narumon
őstag

"Fényképnél mi számít, ha nem a rajzolata, meg a fényerőssége?"

Úgy értettem, hogy ami fényképre lepontozott gyönge obi (hordótorzítás, vignettálás, vagy élesség beli problémák, stb) még teljesen jó lehet videóra, sőt....

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1877) .DLL válasza narumon (#1876) üzenetére


.DLL
veterán

A torzítás meg a vignettálás, miért ne számítana? Két olyan tulajdonságot is felsoroltál, ami minden KÉPRE vonatkozik. ;) Ha van egy szép szimmetrikus kompozícióm (videóban) amibe bele mozgok mondjuk sínnel, és látni, hogy az egyenes vonalak szétgörbülnek a kép szélei felé, annak nem biztos, hogy örülni fogok, mert ez nem feltétlen kívánalom.
A vignettálás, szférikus torzítások sem olyanok, hogy az minden esetben jó, csak azért mert mozog az a kép.

És pont a rajzolat az, ami kevésbé számít a mi szintünkön, mert kb. 2 megapixelről van szó FullHD esetén, tehát nem baj ha nem karcol tökéletesen az obi.

Az én legnagyobb bajom a szarabb obikkal kapcsolatban, ha csúnya szellemkép jelenik meg, illetve a fátyolos aura a fényesebb részek körül, meg az erős kontrasztvesztés.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#1878) cOxeR válasza .DLL (#1877) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ezzel így ahogy van egyetértek.
A kontrasztvesztés az egyik legfőbb ellenség... :)

(#1879) narumon válasza .DLL (#1877) üzenetére


narumon
őstag

No de milyen optika az ami ennyire torzít, hogy videóban jól látható? Én ilyet még nem láttam. A 4e forintos optika sem csinál ilyet :o
Nem mondom, hogy nincs ilyen csak még nem találkoztam vele. Az én tapasztalatom szerint egy ezeréves üveg, vagy egy olcsó tényleg pártíz dolláros (új árán) CCTV obi is teljesen jó videót képes lőni - amikor képre jószerivel használhatatlan.
Persze azt ne felejstük el, hogy minden obi más más hangulatra - de nem mindig a drágább a jobb - sőt van az a hangulat ahova a pártíz dolláros üveg kell.
Én kb ezt fejtettem ki egy régebbi postban is a Panasonic GH2 vs Canon 550D kapcsán. Ha csak nyers paramétereket nézünk; élesség, részletek, stb akkor abszolút a Pana nyer. Ha viszont meg kéne mondanom melyik kép tetszik jobban akkor a Canonra voksolnék gondolkodás nélkül. Nem olyan éles, nincs annyi részlet - cserébe sokkal jobb a hangulata, sokkal közelebb van a filmhez.
Persze mástól már hallottam olyanokat is, hogy 50 meg 60fps-en rögzít meg hogy a Hobbit 48fps az jól néz ki és ez a jövő - én ezektől messzire elhatárolódom - ezek nálam emészthetetlenek.... :(

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1880) .DLL válasza narumon (#1879) üzenetére


.DLL
veterán

Nem értem hogy hol van a különbség álló és mozgókép között? Mindkettő széltől szélig tart, mindkettő KÉP. (egyébként van pár dolog ami mozgásban még sokkal jobban kiütközik, mint egy szerencsésen sikerült állóképen) A rajzolaton kívül minden paraméter ugyan úgy érinti a mozgóképet is, az előbbi is csak azért mert kisebb felbontású.

A CCTV objektívek pláne nem arról híresen, hogy nagyon torzítás-mentesek legyenek, egy biztonsági kamerán nem számít egy kis hordótorzítás.

Egyébként a 4e Ft-os optika az a Helios 44M, ami 58mm. Meg vannak olcsón 135-ös optikák, szóval ezeket könnyebb torzítás-mentesre megcsinálni, de nézz meg egy 20mm körüli objektívet. Egyrészt ezek jóval drágábbak és ritkák, gyári objektívek esetén meg tényleg nem beszélhetünk pár ezer Ft-os tételről, holott már egy 18-55-ös kitobinak is látható hordótorzítása van. Nem vészes, de ha egyenes vonalak futnak végig a kép széléhez közel akkor már kijön.

Az "érzettel" egyet értek, van hogy a technikailag rosszabbnak valamiért szebb hangulata van, leginkább a retró érzés miatt, mert az akkor optikák mindegyike ennyit tudott, ezek a képi tulajdonságok általánosak voltak, és nosztalgikus érzés ma is ilyet előállítani.

(P.H.)

(#1881) madgie válasza HollyBoni (#1873) üzenetére


madgie
titán

Ne piszkáld a tesztelői patch-eket :P

(#1882) narumon válasza .DLL (#1880) üzenetére


narumon
őstag

Nem értem hogy hol van a különbség álló és mozgókép között? Mindkettő széltől szélig tart, mindkettő KÉP.

Hát elég sok különbség van. Pl, hogy a videó gyak művészfotó ahol nem a technikai tökéletesség számít. Ha csak az számítana akkor örülnénk a sok handycamnek ami tűéles videót vesz fel, nem tud flikk-flakkokat de amit tud azt jól és megbízhatóan csinálja. A végeredmény mégis mi? Dobd ki a handycamet a fenébe mert élvezhetetlen képet gyárt. (pedig technikailag jó). A videózáshoz meg mi kell? Belenézek az obiba... AWB tök jóra lövi be a színeket olyan mint a valóságban.... no ez béna, átkapcs manuálra és toljuk fel a kelvint. A video képe széltől szélig tart éles a széle? Hát basszus ez idegesítő kis vignettát neki.

Pont ezt mondom, hogy papíron a CCTV objektív szar, mégis sokan veszik mert egyedi hangulatú videót tudsz vele csinálni. (erre gondoltam a 4e forintos lencsénél. Egy fényerős CCTV üveg kínából 20USD - papíron szar, oszt mégis jó).

A retróban nem hiszek. Egyszerűen nálam van a film mint olyan és van a videó mint olyan. Az utóbbi nekem a handycam steril, béna, élvezhetetlen világát takarja amiről pistike kamerázása jut eszembe, az előbbiről meg a professzionalizmus, az átgondoltság, a megfelelő képi világ, stb. Már írtam korábban is, egy Hollywoodi film technikailag már 30 évvel ezelőtt is profin nézett ki, semmivel sem volt retróbb hangulata mint most.
Persze az is lehet, hogy csak símán nem értünk egyet de én olyan szar üveget még nem láttam amivel ne lehetne egy jó kis hangulatos videót lőni egy DSLR-el...

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1883) narumon


narumon
őstag

Hátha így jobban átjön, hogy miről beszélek:

Panasonic V700 teszt videó:
[link]

Kínai 30USD-s CCTV üveg:
[link]

Paraméterek és technika alapján a V700 két fényévvel jobb. Mégis melyik tetszik? Az utóbbi ezermillió fényévvel jobban. Az első maximum híradóban megy el - az utóbbi jó kezekben bárhol...

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1884) .DLL válasza narumon (#1882) üzenetére


.DLL
veterán

Mindent okkal és céllal kell alkalmazni. Ha ez a cél világos, akkor minden objektívnek, képi hatásnak, stb. meg van az oka, hogy miért alkalmazzuk.
A strandkamerák képe azért szar nem szép, vagy nem filmes, mert nagyon nagy a mélységélesség, általában nem túl jó a dinamikája, és a tömörítése sem alkalmas komolyabb utómunkára. Pedig a célnak megfelelő utómunka is sokat tud dobni egy mozgóképen (direkt nem írok filmet vagy videót).

Ha a célom egy tiszta, modern, éles, homogén képi világú mozgóképes anyag, akkor nincs okom vignettet rádobni, vagy minimal kontraszttal operálni, sem film grízt meg bemászó perforációt rátenni utólag.
Ettől függetlenül a mélységélesség lehet megfelelően szelektív ("filmes") illetve a színelés is megadhatja azt amitől a mozgóképem illeszkedik az elképzelésembe és messze dobja az anyagot a handycemek világától, nem feltétlenül a vignettálás, meg ha-kell-ha-nem életlen képszélek fogják megadni ezt.

Szóval részben egyet értünk, de én azt mondom, hogy nem ilyen egyszerű a videózás (bocsánat filmezés) hanem hogy a célnak megfelelően válogassuk meg a használt eszközöket. Rengeteg eszköz (nem csak tárgyi) áll rendelkezésre ez tény, nem könnyű kitalálni, hogy most melyik lenne a legjobb.

Példa videók: egyértelmű, de az elsőn pl. semmi utómunka, a második azért meg van fényelve. Ami még furcsa, hogy a cctv-knek nagyon kicsi az érzékelője, és az objektívek, nem rajzolják ki max. a 4/3-os szenzort, ez egy szép kivétel. És egyébként nem hemzseg a videó a lencsehibáktól, a mélységélesség az ami egyből szembetűnő, és "filmes".

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#1885) cOxeR


cOxeR
Ármester

Újra felteszem a kérdést. :))
Slider-ből milyen hosszúságút érdemes venni szerintetek?
80 - 100 között vacillálok
100-ast nehezebb cipelni, és a 80-as olcsóbb is... sőt van épp egy jó áras ajánlat, amire lecsaphatnék...

(#1886) .DLL válasza cOxeR (#1885) üzenetére


.DLL
veterán

Hordozhatóság szempontjából próbálj ki egy méteres és egy 80 centis 40x20-as zártszelvényt hurcolni magaddal. Ha könnyebb a 80-assal bánni akkor vedd azt, ha nincs nagy difi akkor a méterest. ;D

(P.H.)

(#1887) narumon válasza cOxeR (#1885) üzenetére


narumon
őstag

Én most olyan megoldáson gondolkodom. (Home barkács :D), hogy a két vége legyen fix és a közepe (azaz a hosszúság) cserélhető legyen. Azaz ha 60cm-s kell akkor az lesz belőle - ha 100-as akkor az.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1888) cOxeR válasza .DLL (#1886) üzenetére


cOxeR
Ármester

:)) ebből a szempontból a 80-as a favorit. az biztos, és szerintem nem is kell nagyobb, nem filmet akarok csinálni... ahhoz meg szerintem 150-es méret sem árt.
Ár szempontból, 8-10 ezer forint a különbség, de most a 80-asra van egy jó aukciós ár... ha nem sokkal a mostani áron meg tudnám venni, akkor az best buy lenne...

(#1887) narumon
Én nem vagyok ez a barkácsolós típus... sosem szerettem a "tákolt" megoldásokat. Ez mondjuk az én bajom. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1889) narumon válasza cOxeR (#1888) üzenetére


narumon
őstag

Én nem vagyok ez a barkácsolós típus... sosem szerettem a "tákolt" megoldásokat. Ez mondjuk az én bajom.

Nos a tákoltat én sem. Viszont én meg azt nem szeretem mikor hülyének akarnak nézni és egy anyagköltségben 10-15e forintos cuccot akarnak eladni 500USD+ áron. Megtehetném, hogy megveszem de az agyam tiltakozik a rablás ellen :(

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1890) cOxeR válasza narumon (#1889) üzenetére


cOxeR
Ármester

Én ezt értem, de azért ez nem ennyire egyszerű. Mármint az árat sajnos nem csak az anyagköltség teszi ki... hanem az emberek akik készítik, a gyártósor, a logisztika, és a haszonról még nem is beszéltünk, meg a sok prototípusról. Persze én is rablásnak tartom... de inkább próbálok egy minőségi terméket lealkudva megvásárolni, mintsem a felét a terméknek elköltsem kísérletezésre, és sosem kapom meg ugyanazt az eredményt.

(#1891) narumon válasza cOxeR (#1890) üzenetére


narumon
őstag

Persze részint igazad van, de szerintem nagy része árkitartás. Azért manapság már nem néhány darabot adnak el ezekből (kínaiban nincs még egyébként? Rigeket találtam csak.. :()
Ha találtál azonban egy jól lealkudható jól működő terméket akkor azért szólj. Addig próbálkozok egy sajáttal - nem bengajános félére szeretném csinálni. Nem titkoltan olyanra szeretném összerakni, hogy szükség és igény esetén eladni is tudjak belőle. Motoros is tervben van pl :)

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1892) .DLL válasza narumon (#1891) üzenetére


.DLL
veterán

Van a Konovához hasonló kinai csak 4 helyett 3 kerékkel, de elég szépen fut, csak az is 80e Ft körül kapható boltban. :/

több féle szempont van:

-hordozhatóság, súly
-stabilitás, teherbírás
-zajszint
-variálhatóság
-ár

Én olyat építettem, ami az utolsó 3-4 szempontnak jól megfelel, viszont pl. hordozhatóság szempontjából elég gáz. Nem kirándulós cucc.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#1893) cOxeR válasza narumon (#1891) üzenetére


cOxeR
Ármester

Az is biztos, hogy 30% fedezet biztosan van rajta, gyártói oldalról, meg még rájön a kiskereskedelmi, az is egy 15-20% legalább van... ilyen terméknél.
Walimex-ek vannak a mikrosatban, de azok is nehezek.
100k a 80cm-es, 4kg
Konovában csak, 2,9kg és 23kg-ig terhelhető...
ebay-en próbálok megvenni egyet, még 25 perc van hátra a licitálásból... kivárom a végét... addig még kitalálom a fájdalom küszöbömet... :)
Nosza, ha van türelmed és affinitásod, akkor csak próbáld megcsinálni a saját változatodat! :K

(#1894) cOxeR válasza .DLL (#1892) üzenetére


cOxeR
Ármester

Igen ez a bajom nekem is... hogy a súlya nagyon nem mindegy... a ~3kg még az a méret, amit fel lehet tenni a táskára az álványtartó pántokra szerelve... és könnyen tudod bármikor használni... ebben jó pl az edelkrone kompaktsága is... de az is eszement áron van.

(#1895) cOxeR


cOxeR
Ármester

A kis genyák utolsó másodpercben fölém licitáltak... 2 usd-vel... pedig direkt kivártam a licittel az utolsó 10 másodpercet... :U

(#1896) narumon válasza cOxeR (#1895) üzenetére


narumon
őstag

Nem vagy rutinos ebay-es mi? :)

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1897) narumon válasza cOxeR (#1894) üzenetére


narumon
őstag

Nekem a súly tök másodlagos - videózásra mindig kocsival megyek, slider meg beállított helyszínre kell csak tehát max pár métert kell cipelni, akkor meg mindegy, hogy 3 vagy 5kg....

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1898) cOxeR válasza narumon (#1896) üzenetére


cOxeR
Ármester

Tudom, zsinórba kell két árat tolni egymás után... és akkor lehet elhozni.
Sebaj, hetente van ugyanerre a termékre gyártói licit... úgyhogy 1 hét múlva újra megpróbálom. :)

(#1897) narumon
Nagyon nem mindegy, mire használod... esküvőn sokan használják, templomban, szertartás közben. Én kreatív fotózásokhoz akarom majd használni...

[ Szerkesztve ]

(#1899) cOxeR


cOxeR
Ármester

Ja igen, még a tegnapihoz: Sigma 18-35mm F1.8

(#1900) papaya válasza cOxeR (#1899) üzenetére


papaya
senior tag

:Y
az nagyon komoly. kéne :B

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.