Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) sellerbuyer válasza doktor úr (#1300) üzenetére


sellerbuyer
őstag

"hanem azt szerettem volna látni, hogy neked, személyesen melyikek tetszenek."

"#1296-ban ott a válasz. Ennél érthetőbben nem fogom tudni leírni."
De külön neked újra beidézem:
"Ha emlékeznék rá, már belinkeltem volna."

Nem használok ilyet, nem érzem szükségét. A magyar nevét nem tudom, angolul support rod, illetve az öv az simán csak belt.

Ebay: [link]

Itt szeretném jelezni, hogy a spider rig gyakorlatilag megszűnt ilyen néven létezni, most már jóformán csak F & V rig néven találja meg, aki szeretne ilyet.

(#1302) cOxeR válasza EkSYS (#1289) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nekem megvannak az új vázaim, de videózni még nem volt időm velük... de hétvégén lehet szánok rá egy kis időt.

(#1303) sellerbuyer válasza doktor úr (#1300) üzenetére


sellerbuyer
őstag

[link]

Az oldal közepén ott van minden a csatlakozásról. De mondom, olyan gyönyörűen ki lehet egyensúlyozni a riget, hogy ez gyakorlatilag teljesen felesleges és jó drága is mellesleg. :U

[ Szerkesztve ]

(#1304) narumon válasza doktor úr (#1300) üzenetére


narumon
őstag

Hopp na ilyen kéne nekem is. Gyakorlatilag szerintem csak az öv mert a monopod jó a rúdnak.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1305) HollyBoni


HollyBoni
veterán

GH1-en nem lehet kikapcsolni az auto gain control-t, így nagyon gagyi felvenni hangot magával a kamerával? Nem is éri meg külső mikrofont venni?

(#1306) EkSYS válasza sellerbuyer (#1293) üzenetére


EkSYS
senior tag

Szia!
Tényleg nem tudom :) tudtam. Őszintén szólva nálam az a fontos hogy a vevő legyen elégedett. Találkozók velük többször az esküvő elott és megpróbálok úgy mond kicsit rajuk hangolodni, el csípni azt hogy ok milyen emberek, milyen pár, mit szeretnek. Mert hogy rájöttem hogy nincs két egyforma esküvő nem lehet sablont csinálni belőlük. Nálam gyakorlatilag a zene kiválasztása egy fontos dolog. Ha az megvan akkor arra - s itt elolegezze meg nekem a szakzsargon hogy - azt mondhassam hogy komponalom a videót (persze miután levalogattam a megfelelően jól elcsípett jeleneteket.
Az érdekes amit írtál a steadyrol. Hol volt a steady szerinted (kiváncsi lennék). A színvilagot azt aláírom. Sajna az 5d mkII és egy 60d között komoly eltérés van mégha 50/1.2 volt a kis gépen is :)

Eki - az eredeti

(#1307) EkSYS válasza cOxeR (#1302) üzenetére


EkSYS
senior tag

Milyen vázaid vannak?

Eki - az eredeti

(#1308) sellerbuyer válasza EkSYS (#1306) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Ha használtál steady-t a steady-s jeleneteknél (Karmen és Attila), én a helyedben jó messzire eldobnám, mint ahogy azt a kamerát/fényképezőt is, amit a steady-zéshez használsz.

Hát ha nem volt steady, akkor meg egyértelmű, hogy mi a gond azokkal a jelenetekkel... az, hogy nem volt kéznél steady. :) Könnyen be lehet azonosítani a kérdéses egy-egy jelenetet, ott fakók a színek, de nagyon. Nekem is 60D van, tény, hogy nem egy 5D, de hát ez a képminőség nem vall rá. Ezeken utómunkában lehetett volna csiszolni, hogy menjenek a többihez (pl. AE-ben, de akár a vágóproggyk is tudják ezt).

Na, hát minden esetre :R .

[ Szerkesztve ]

(#1309) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

(#1310) szasza74


szasza74
tag

Sziasztok!

Magic Latern -hez keresek magyar nyelvű leírást vagy oktató videót.

(#1311) EkSYS válasza sellerbuyer (#1308) üzenetére


EkSYS
senior tag

igen...ott a pont. Utómunkán lehetett volna csiszolni.

Azért kérdeztem a steady-t mert ezek szerint csalóka volt a dolog, mert csak ez a szpájder rig volt ott azzal a bizonyos övvel meg a teleszkópos légrugós támasztó rúddal.
Sajna nem sikerült akkor még tökéletesen összelőni a 60D és a markII színvilágát pedig ugyanaz a színtér (Marvells) volt rajtuk ugyanazzal a beállításokkal. De hát ez van.

Eki - az eredeti

(#1312) sellerbuyer válasza EkSYS (#1311) üzenetére


sellerbuyer
őstag

A riges felvétellel egyébként nem lett volna gond. Nézd meg pl. azt a vidit, amit harmadikként linkeltem! A nézői kultúra tart már ott, hogy nincs probléma azzal sem, ha rig-el mozogsz körbe, v. oldalra és van egy kis mozgás. De amíg ez elmegy, amikor egy ember fejét kerülöd meg, nem megy el, amikor egy tömeg van a képen, mert az egyértelműen steady-s, vagy fahrt-os beállítás és az ember azt a simaságot várja. No mindegy, ez már tényleg nagyon csak szőrszálhasogatás, a megrendelő meg persze észre sem veszi. Egyébként nagyon tuti szerintem, amit csinálsz.

(#1313) EkSYS válasza sellerbuyer (#1312) üzenetére


EkSYS
senior tag

Na most ez mar az off-ok off-ja: anno kicsit hülyén jött ki amikor a saját esküvőmet nem én videózhattam le. Ez olyan szakmai függőség is egy kicsit mely alkalmanként diszkrét sztoikussaggal nem engedi figyelmen kívül hagyni az adott kolléga tevékenységének folyamatos elemzését. Akár egy másik videóssal találkozom egy jövő vagy menő esküvőn vagy éppen ugye a sajátomnal. De szerencsére nem megélhetési vállalkozó vagyok. Egyenlőre meg élvezem ezt a dolgot, elég sokat is invesztálok is bele, puszta szórakozás miatt is, s mindig próbálom a legújabb információkat begyűjteni.

Most erősen gondolkodom hogy menjek a markIII irányába vagy cinema blackmagic vagy Canon cinema?
Kétségtelen hogy a markIII-nál megvan az az előny hog adott esetben fényképezni is lehet vele :), a blackmagic elég körülményes, de dinamikailag messze jobbnak tűnik a mark3nal. A Canon cinema meg 3guriga alatt nem áll meg.
(Videó kamerát mégse vehetek :)

Eki - az eredeti

(#1314) EkSYS


EkSYS
senior tag

http://www.eskuvoivideos.blepo.hu/index.php/eskuvoi-videos-arak

26000 HUF-ért is van csomag. Az igen. (Pont itt a ph! Oldal sávjában jelent meg a hirdetése, gondoltam ránézek )
Szerintem Ő nem dslr-és kolléga :o

Eki - az eredeti

(#1315) narumon válasza szasza74 (#1310) üzenetére


narumon
őstag

Hali!

Szóval akkor itt is megkérdezem :)
Angol egy kicsit sem megy?

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1316) EkSYS válasza szasza74 (#1310) üzenetére


EkSYS
senior tag

Szia!
Nézd vissza kicsit a topic-ot, úgy emlékszem valaki elég jól leírta mar az ML- t. Itt korábban. Én spéci el nem tudok magyar nyelvű oktatási videorol.

Eki - az eredeti

(#1317) sellerbuyer válasza szasza74 (#1310) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Nincs és nem is lesz, hacsak valaki neki nem esik megcsinálni...persze egy vasat sem fog látni belőle, tehát ingyért...

A Youtube-on beírod magic lantern és jó pár videót találsz, ezek angol nyelvűek ugyan, de szerintem nagy részük nyelvtudás nélkül is érthető, mivel demonstrálni szokták amiről beszélnek.

[ Szerkesztve ]

(#1318) szasza74 válasza narumon (#1315) üzenetére


szasza74
tag

Egy kicsit talán.

-Ja, gut!

Ja ez német. :Y :D

(#1319) szasza74 válasza sellerbuyer (#1317) üzenetére


szasza74
tag

Köszi, majd utánanézek.

(#1320) sellerbuyer válasza EkSYS (#1314) üzenetére


sellerbuyer
őstag

De hát megnézve a videókat, tutira dslr, vagy dof adapteres kamera, de inkább előbbi.
Igen, a forgatáson készült fotókon látszik a gép az obival a kezében... meglepő: [link]

Nagyon érdekes a szemlélet, amivel készíti ezeket az "összefoglaló zenés videoklip"-eket. Hú, hát gyerekek, a Matyi és Annit rendesen megkönnyeztem. Nagyon érzi. Van olyan videója is, amire azt mondanám, hogy nem kapta el a megfelelő pillanatokat, de ott valószínűsítem, hogy egyszerűen nem voltak, vagy nem voltak olyanok a körülmények...

Első pillantásra azt gondoltam, a honlap olyan borzalmas, hogy ez biztosan valami pancser videós lesz, aki nem igényes a munkájára, de aztán a videókat elnézve egész más lett a véleményem. :)

Érdekes, mintha identitászavarral küszködne, mert hol esküvői videókról beszél (pl. a menüben), hol filmekről (rákattintva a menüpontra).

Az oldal alján a híreket is érdemes elolvasni, pl. "Fotó, amin utólag állíthatsz fókuszt!": [link]
A galambos fotón konkrétan lepetéztem! :Y Tutira ez a jövő!

(#1321) szasza74


szasza74
tag

Egy kis segítséget szeretnék kérni. :F

A 600D a ML funkciókra azt írja ki: (nem mindre, de néhányra. pl.: Audio meters, Focus Peak, stb.)

tiltva az aktuális fényképezési módban

Mit kell átállítani.

(#1322) sellerbuyer válasza szasza74 (#1321) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Videó módba állítsd át a tárcsát.

(#1323) szasza74 válasza sellerbuyer (#1322) üzenetére


szasza74
tag

Úgy van állítva.

Azt írja, hogy a Global Draw nem kapcsolható be.

(#1324) sellerbuyer válasza szasza74 (#1323) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Live View-ban van?

(#1325) szasza74 válasza sellerbuyer (#1324) üzenetére


szasza74
tag

Mit és hol kell Live View -be állítani?

(#1326) sellerbuyer válasza szasza74 (#1325) üzenetére


sellerbuyer
őstag

LCD-t kihajtod és bekapcsolod a kis piros pötty és fényképező ábra melletti gombbal (típustól függően, én 60D-t írtam).

(#1327) szasza74 válasza sellerbuyer (#1326) üzenetére


szasza74
tag

Az megvan. A 600D -n nem is lehet másképp csak élőképpel videózni. :F

(#1328) sellerbuyer válasza szasza74 (#1327) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Nincs több ötletem sajna. Az a fura, hogy nem igen van olyan beállítás, ami a global draw bekapcsolását megakadályozná. Elvileg ilyen szempontból az van a legmagasabb szinten, tehát más beállítások tőle függnek, de ő nem függ semmitől. Persze lehet, hogy vmit figyelmen kívül hagytam, nemtom. :(

(#1329) szasza74 válasza sellerbuyer (#1328) üzenetére


szasza74
tag

Én is kipróbáltam már mindent. :O

(#1330) szasza74 válasza szasza74 (#1329) üzenetére


szasza74
tag

Újra telepítem a ML -t, hátha jó lesz.

(#1331) T.M.G. válasza szasza74 (#1330) üzenetére


T.M.G.
csendes tag

Szia Szasza74. A global draw-t állítsd " On, all modes" vagy " LiweView"-ra nyomd meg a kuka ikont és utána az INFO. gombot addig míg elő nem jön a várt képernyő! Én két napja tettem fel először és nekem is ez volt a problémám! Sok sikert!

(#1332) szasza74 válasza T.M.G. (#1331) üzenetére


szasza74
tag

Egy Isten vagy! Jó lett. :DD
:R :R :R

(#1333) sellerbuyer válasza szasza74 (#1332) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Ugye ezt most nem mondod komolyan??? Miért nem ezt írtad, hogy még ezt sem tudod beállítani?! Jesszusom... Én meg végig azt hittem, az a bajod, hogy a global draw-t nem lehet a menüben bekapcsolni...anyám... :W

[ Szerkesztve ]

(#1334) szasza74 válasza sellerbuyer (#1333) üzenetére


szasza74
tag

Nem is lehetett bekapcsolni. Nem tudtam, hogy meg kell nyomni az INFO gombot.

(#1335) EkSYS


EkSYS
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek volna igény egy dslr videósok expo-ra?

Ahol összejönnének a szakma után érdeklődők
Ahol ki lehetne próbálni nehány gépet, borít
Ahol élmény beszámolókat vagy eset tanulmányokat lehetne meghallgatni?

Szerintetek?

Eki - az eredeti

(#1336) narumon válasza EkSYS (#1335) üzenetére


narumon
őstag

Igen :)

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1337) T.M.G. válasza szasza74 (#1332) üzenetére


T.M.G.
csendes tag

Örülök :)
Én is csak véletlen jöttem rá! A videót amit néztem a telepítésről, abba már eleve működött az embernek! Semmilyen utasítás nem volt az INFO. gomb használatáról.

(#1338) papaya válasza T.M.G. (#1337) üzenetére


papaya
senior tag

Szerintem meg minden lehetséges utasítás, leírás elérhető , csak utána kellene nézni, mert aki úgy gondolja, hogy gyors feltelepítem, aztán majd úgy is egyértelművé válik mit hogyan kell, az ilyenekbe futhat bele mint szasza74. :U

(#1339) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Ha egy kamerával szeretném felvenni ahogy két ember beszélget, váll mögül, akkor hogy érdemes felvenni? Felveszem az egyik arcot ahogy végigmondja a szövegét, aztán a másikat is, és összevágom?

(#1340) narumon válasza HollyBoni (#1339) üzenetére


narumon
őstag

Igen, pontosan így.
Azt szokták még csinálni, hogy valaki áll a kamera mögött aki a másik ember, így lehet reakciókat meg a párbeszédeket értelmesen csinálni.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1341) HollyBoni válasza narumon (#1340) üzenetére


HollyBoni
veterán

Köszi szépen. :R

(#1342) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Egész jó kis "shoulder rig"-é alakítottam át az állványomat, végén egy 1,25kg-os súllyal. :DDD Az 58-as képstabi nélküli Helios-t ki tudom tartani 2x-es croppos vázon nagyobb remegés nélkül. :))

[link]

(#1343) narumon


narumon
őstag

Panasonic GH2-k mennyiért mennek most itthon? Egyáltalán hol lehet találni?

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1344) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Ti milyen ND filtert használtok? Én még régebben vettem ebay-ről 3500ft-ért egy állíthatót, de a Helios-on eléggé lágyítja a képet, Pana 14-42-nél annyira nincs különbség. Úgy hallottam hogy a fix ND-k annyira nem rontják a minőséget, érdemes azzal kísérletezni, vagy nagyon macera lenne a cserélgetés?

(#1345) EkSYS válasza narumon (#1336) üzenetére


EkSYS
senior tag

Hát lehetne egyet szervezni de ahhoz tömeges összefogás kene.

Ki tud segíteni?

[ Szerkesztve ]

Eki - az eredeti

(#1346) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Egy kis érdekesség: [link]

(#1347) zgospel válasza sellerbuyer (#1346) üzenetére


zgospel
őstag

ó bárcsak egyszer ilyet használhatnék... mondjuk jelenleg már egy glidecamért is a földhöz verném a seggem :D

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#1348) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Mi a jobb? Inkább kamerában, vagy Premiere-ben adni élesítést a videónak?

(#1349) narumon válasza HollyBoni (#1348) üzenetére


narumon
őstag

Aszondják premierben. (Legalábbis a kamera szakik alapból levetetik a beállításoknál az élességet - Philip Bloom szerint - It will look like crap ha rajtahagyod.) :D

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1350) narumon


narumon
őstag

Panasonic GH2-re nem tud senki semmit mondani? Nem nagyon találok most eladót. Márciusban megyek USA-ba, ott 650 USD az új. Az most durván 140.000 Ft. Hoznék magamnak egyet ha itthon lényegesen drágább.
Az USA modell az ugye ugyanaz mint az itthoni csak a hülye dugalj átalakító kell hozzá (mint Canon DSLR-eknél)?

https://www.facebook.com/Naruvideo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.