Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) Dvico válasza narumon (#1150) üzenetére


Dvico
csendes tag

[link]
nem tudom melyik pack-ban van benne, nézegesd meg.próbaverziót le tudsz tölteni talán.
kreálsz egy égőt, adsz neki egy formát és utána az többszörözni is tudod, akár 1500db-ot megadhatsz.viszont utána ezt az 1500at csak egyben tudod mozgatni azt hiszem.
de 1500db fényforrás már szerintem túl sok egy fán :-). ha pld csak 10db-ot készítenél akkor azt a 10et külön külön is tudod mozgatni és elhelyezni a filmen.

(#1152) narumon válasza Dvico (#1151) üzenetére


narumon
őstag

Köszi a linket mindjárt megnézem!

A 10db biztos kevés mert úgy kell kinéznie egy nagy kopasz fának mint egy karácsonyfának, én 100-at mondtam de feleségem szerint a karácsonyfa égőből kiindulva az is nagyon kevés. Szerinte 500db-ról beszélünk :)

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1153) narumon válasza Dvico (#1151) üzenetére


narumon
őstag

Óóó ez megvan :)
Akkor nagyon köszi mindjárt átnézem :)

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1154) .DLL válasza narumon (#1152) üzenetére


.DLL
veterán

Az majd kiderül ha kész a modell, hogy mennyi néz ki jól rajta. Nekünk pl. 25db-os natúr égősor volt a karácsonyfán.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#1155) sellerbuyer válasza narumon (#1152) üzenetére


sellerbuyer
őstag

(#1156) narumon válasza sellerbuyer (#1155) üzenetére


narumon
őstag

No alakul :)
NA jó én ennyire sűrűn nem pakolnám tele :D

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1157) rbalogh22 válasza narumon (#1147) üzenetére


rbalogh22
csendes tag

nekem is rögtön ezekkel az égőkkel kapcsolatban az Element 3D jutott az eszembe, VideoCopilotos cucc... ott azt csinálsz magával a tárggyal, modellel, amit csak akarsz :)

[link]

tud esetleg valaki hasonló oldalt mondani nekem, mint ez e VideoCopilot? azt nagyon megköszönném :)

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/RiTsiProductions

(#1158) zsoltika29 válasza .DLL (#1080) üzenetére


zsoltika29
tag

Hali!

Olvasgattam a milyen fullhd kamerát vegyek topicban.

Ott azt írták, hogy egy fényképezőgép sokkal jobb videót csinál mint egy kamera a nagyobb képérzékelő miatt.

Viszont a kamera rossz minőségű álló képet csinál. Így inkább a fényképezőgépek után húz a szívem.

A dslr-gépek 60p-s felvételeket csinálnak többnyire?

Kezdőnek milyen gépet ajánlanál? 100-150 körül?

Nagyobb kártyára mondjuk (16gb vagy 32 gb )sem csinál hosszabb felvételt egy dslr?

Ha egy perces jeleneteket veszek fel például, akkor azokat egybe fűzi, mint a kameránál vagy külön egységenként jelennek meg a kártyán?

Előre is köszi a segítséget!

üdv

(#1159) HollyBoni válasza zsoltika29 (#1158) üzenetére


HollyBoni
veterán

DSLR gépek általában csak 720p-ben csinálnak 50-60p videót. 150-ből már bőven veszel használtan 550D-t 18-55-el, 125-140 körül mennek. A többit költsd másra, szűrő vagy kicsit spórolj még és egy vegyél egy jó állványt, na meg SD kártya is fog kelleni.

(#1160) zsoltika29 válasza HollyBoni (#1159) üzenetére


zsoltika29
tag

A canon a király? :-)

A 600d?

[link]

(#1161) HollyBoni válasza zsoltika29 (#1160) üzenetére


HollyBoni
veterán

Videózásra azt szokták ajánlani.

Most akkor mennyi a keret? 150 vagy 165? Van már bármilyen kiegészítőd? Szűrő, kártya, állvány ilyesmik. Ezek sem elhanyagolandók.

(#1162) zgospel válasza zsoltika29 (#1160) üzenetére


zgospel
őstag

600d csak akkor éri meg a felárat az 550d-hez képest ha elengedhetetlennek érzed a kihajtható kijelzőt.
a videós képességeket illetően az 550d-hez viszonyítva számottevő előrelépést 5d mk2 és felfele, vagy 650d egy STM-es obival jelent.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#1163) zsoltika29 válasza HollyBoni (#1161) üzenetére


zsoltika29
tag

Nem még nincs semmim hozzá. Full kezdő vagyok ebben a témában.

Egyenlőre utána járok a dolgoknak.

Kézben tartva nem lehet jó videókat készíteni vele egy dslr-rel?

Csak állványról?

Szűrő mi célt szolgál?

Keretet úgy akarom beállítani, így egy kicsit tágabb.

Hogy ha lehet majd, az e-digitálról 0 thm-re venném a gépet tavasszal, akkor szokott lenni 15 havi 0 thm.

zgospel:

Aha értem, az STM-es obi az milyen?

[ Szerkesztve ]

(#1164) HollyBoni válasza zsoltika29 (#1163) üzenetére


HollyBoni
veterán

Mire szeretnéd pontosan használni a gépet?

(#1165) Mikee868 válasza zsoltika29 (#1163) üzenetére


Mikee868
tag

Ha újban gondolkodsz akkor mindenképp a 600D mert az már olcsóbb mint az 550D. Kézből minőségi felvételeket nem igazán lehet csinálni.

(#1166) zsoltika29 válasza HollyBoni (#1164) üzenetére


zsoltika29
tag

Nyaralás, családi felvételek ilyesmi.

(#1167) Dvico


Dvico
csendes tag

Szerintetek az normális,hogy egy handheld steaditől pár perc után bedurran a karom?:-)senki sem mondta hogy ez ilyen nehéz meló.pedig csak 1.6kg súllyal+canon60d+obi....el kell járni gyúrni hogy videózzak?:-(

(#1168) zgospel válasza zsoltika29 (#1166) üzenetére


zgospel
őstag

akkor szerintem neked felesleges a dslr, legalábbis ami a nyarlás és a család videózását illeti, erre egy handycam sokkal praktikusabb és használhatóbb. ez az a felhasználási terület ahol nem nagyon tudod kiváltani 1 géppel a fényképezőt és a videókamerát is.
neked kell eldöntened beleszámítva azt is hogy a jövőben a családi események megörökítésén túl akarsz-e lépni. ha nem akkor én a helyedben inkább vennék egy komolyabb kompakt fényképezőt ami tud RAW-ban fotózni és egy videókamerát, mindkettőből 70-90 ezerért már elég komolyakat lehet kapni. hidd el nyaralás közben (tapasztalatból mondom) macera tud lenni a tükrös gép előbányászása és az objektív cserélgetése, rengeteg pillanatról és képről maradtam le emiatt és néha kicsit bánkódtam is hogy egy kompaktot egy övtáskából bármikor előránthattam volna.

(#1165) Mikee868 de lehet

(#1167) Dvico :DDD gyúrjá waze

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#1169) zsoltika29 válasza zgospel (#1168) üzenetére


zsoltika29
tag

:F

(#1170) tiszavirág válasza zsoltika29 (#1169) üzenetére


tiszavirág
tag

Megértem a tanácstalanságodat, én is átmentem rajta anno.

Csatlakozok zgospel 1168-as hozzászólásához avval a különbséggel, hogy az igényeidet látva neked nagy valószínűséggel egy olyan kompakt fényképező lenne a nyerő, ami príma videós tulajdonságokkal is rendelkezik.

Mint pl.Panasonic TZ30, Sony hx20v, Canon SX240/260 HS, stb.

Tehát irány a kompakt digitális fényképezőgép fórum, a sony hx9v fórum, canon SX230HS fórum !

[ Szerkesztve ]

Tudtam, csak nem sejtettem.

(#1171) sellerbuyer válasza zsoltika29 (#1166) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Inkább vegyél egy jó kis kamerát, amivel fotókat is tudsz készíteni... :U A DSLR-t nem neked találták ki. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1172) narumon válasza Dvico (#1167) üzenetére


narumon
őstag

Hát ha nyüzügébb vagy akkor normális :) Én masszív gyerek vagyok (csak szerényen :D), de fél óra steady rohangászás után nekem is lerohad a karom :)

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1173) narumon válasza zsoltika29 (#1166) üzenetére


narumon
őstag

Szerintem én válaszoltam neked a másik forumban, ott le is íram, hogy mit mire. Ha kizárólag családi nyaralás és hobbi (és semmi speciális nyaralás mint nálam :D), akkor nem a DSLR a te barátod. Akkor vegyél egy automata fényképezőt (mint amott is írtam), amivel nem kell trükközni csak megnyomod a record gombot amikor kell és kész. Autofokusz meg minden van azokon és mellé még jó fényképezők is lehetnek. A Panasonic TZ sorozat pl szerintem elég baba.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1174) EkSYS válasza Dvico (#1167) üzenetére


EkSYS
senior tag

A steady-khez kell fizikum ha nem csak pár percet akarsz felvenni. Nekem mellényes verzió van, bár lehetne csak kézikent is használni , de mellennyel jobb. Tovább bírom

Eki - az eredeti

(#1175) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Nem nagyon értem, miért kell sokat felvenni steady-vel? A rig kiváltja nagyon sok esetben, aztán szépen meg lehet tervezni, hogy a steady-muszáj felvételek között legyen pihenő. A steady-vel speciális felvételeket készítesz, ami csak azzal készíthető el, gyakorlatice egy-egy jelenet az egész. Okés, hogy többször kell felvenni, stb., de hát tervezni kell rendesen előre és akkor nincs gond és tényleg csak azoknál a jeleneteknél használni, ahol kötelező, egyébként pedig ott a rig szvsz.

(#1176) zsoltika29 válasza tiszavirág (#1170) üzenetére


zsoltika29
tag

Köszönöm a segítséget!

sellerbuyer: A V720-as már jobb képeket csinálna?

narumon A Tz sorozat leica objektívvel az már jó képeket csinálhat.

Mondjuk nem sürgős még a vétel úgy hogy még gyűjtöm a tapasztalatokat. (másokét :-) )

(#1177) HollyBoni


HollyBoni
veterán

24p és 25p között szerintetek van látható különbség?

(#1178) narumon válasza HollyBoni (#1177) üzenetére


narumon
őstag

Atmoszférában igen, a 24p javára.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1179) .DLL válasza sellerbuyer (#1175) üzenetére


.DLL
veterán

EkSyS esküvőzik, és még ha nem is kell ott sem állandóan a steady, és lehetne váll-rigezni, azért a szertatrás meg beszédek, meg köszöntő közben nem fog ki-be bújkálni az ember a mellényből. Ilyenkor kell több operatőr (dslr-es esküvőhöz amúgy is alap legalább kettő).

(P.H.)

(#1180) papaya válasza .DLL (#1179) üzenetére


papaya
senior tag

Ezzel nem feltétlen értek egyet.
Ha van egy másodlagos kamera, amit beállítasz a szertartásokra, akkor bőven tudsz venni minden mást addig, lagzira meg bőven elég egy dslr is szvsz.
Minket pl egy ember filmezett (dslr only), és hidd el, semmit sem vont le a végeredményből, hogy ő pl nem használt steady-t, meg egyéb cuccot, csak egy monopodot, és egy tripodot,mert a kreativitásával, így is bőven túlszárnyalt minden elképzelést. :K :B

(#1181) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Ha sportot videózok 25p-ben, milyen záridőt érdemes használni? Szokásos 1/50, vagy kicsit nagyobb? 1/100-1/120?

(#1182) cOxeR


cOxeR
Ármester

Mit szóltok, a blackmagic cinema camera-hoz?
Többen is váltanak rá, ahogy hallottam, a hétvégi kiállítás során...

(#1183) sellerbuyer válasza .DLL (#1179) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Rengeteget esküvőztem anno, kb. őrültségnek tartom steady-vel felvenni az egészet, a szertartást, stb. :W Ha nagyon bűvészkedni akar az ember, akkor ott a rig, ahogy már írtam is, tökéletes. A huszonezer Ft-os rigemet néhány mozdulattal úgy lehet átalakítani steady helyettesítésére, mint a pinty, csak, hogy egyetlen példát említsek.

Steady-ből elég max. annyi, hogy még a szertartás előtt, vagy után (kinek hogy engedi a programja) ki a párral a parkba, vagy ha idő nem engedi, akkor szép kastély, vagy bármi, amit szeretnének belülről (mondom, rossz idő esetén) és ott eltölteni max. fél órát, azt végig steay-zni. Szaladozzanak, kergessék egymást, döngessék egymást :DDD , akármi és kész-passz. Gyönyörű anyag születik és nem is rokkan bele az ember. Ennél több steady-zés már csak menőzés kategória, tökéletesen értelmetlen szvsz. :Y

Templomi szertartásnál mit csinál? Ott sétálgat, meg rohangál roggyantott állásban a templomban fel-alá, miközben mindenkit átitat az áhitat? Mókás látványt nyújthat, alig feltűnő, meg alig zavaró. :)) :DD

(#1184) sellerbuyer válasza papaya (#1180) üzenetére


sellerbuyer
őstag

:K :C

(#1185) HollyBoni válasza sellerbuyer (#1183) üzenetére


HollyBoni
veterán

Milyen rig-ed van?

(#1186) sellerbuyer válasza HollyBoni (#1185) üzenetére


sellerbuyer
őstag

[link]

[link]

Erre is tehető minden, matte box, follow focus, stb.: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1187) Dvico válasza sellerbuyer (#1183) üzenetére


Dvico
csendes tag

Tetszik a vége ahogy levetítem magam előtt a steadyvel templomban rohangálót:-).amúgyköszi a sok hasznos tanácsot,sokat segít ez a fórum a kezdőknek.

(#1188) narumon válasza cOxeR (#1182) üzenetére


narumon
őstag

Nekem nagyon szimpi annó már beszéltünk róla. Itthon persze kurvadrága, de szerintem sajnos amúgy sem a mi kategóriánk leginkább.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1189) cOxeR válasza narumon (#1188) üzenetére


cOxeR
Ármester

Mihez képest drága? Egy szolgáltatónak a felszerelése az egyik alap létszükséglete.

(#1190) narumon válasza cOxeR (#1189) üzenetére


narumon
őstag

Mert itt a forumon mindenki szolgáltató? Akkor bocs én elvagyok tévedve. Nekem csak egy 550D-m van. Ennél egy 5D Mark II klasszisokkal jobb (jelenleg úgy érzem elég is lenne nekem mindenre), a Black Magic meg egy 5D Mark II árának a duplája. Persze ettől függetlenül én is elfogadnék egyet csak nem érzem hogy azzal járnék legjobban.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1191) cOxeR válasza narumon (#1190) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nem nem szolgáltató mindenki sőt...
Viszont aki ebben a kategóriában nézeget, és ilyen minőséget szeretne, az vagy sokat engedhet meg hobbinak, vagy munkára kell... akkor meg, azt kell kifizetni, amivel minőségi munkát lehet készíteni. :)

(#1192) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

Használtok valamilyen képernyővédő fóliát vagy valami védőüveget a fényképezőn? Érdemes?

(#1193) zgospel válasza MIFtIli (#1192) üzenetére


zgospel
őstag

nanáhogy érdemes. inkább az karcolódjon meg maszatolódjon, 500 ft és ha már nem látni rajta semmit akkor pik-pak le tudod cserélni. az lcd-t kicsit drágább és macerásabb ;)

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#1194) MIFtIli válasza zgospel (#1193) üzenetére


MIFtIli
aktív tag

Te milyet használsz, hol vetted? :)

(#1195) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Ezekkel a legolcsóbb steadycamekkel érdemes foglalkozni, vagy nagyon gagyik és semmit nem érnek?

(#1196) narumon válasza HollyBoni (#1195) üzenetére


narumon
őstag

Nekem ilyesmi van Lensse gyártmány. Ha beállítod akkor teszi a dolgát, de mire beállítod az egy örökkévalóság. Még ha tudod is, hogy kb hova és mit kéne állítani akkor is fél órákat el szoktam vele szórakozni. Olyan meg véletlen sincs, hogy beállítod, és ugy hagyod és legközelebb jó lenne.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1197) Raketkilla


Raketkilla
tag

Srácok, épp kint vagyok New Yorkban, ti melyiket vennétek?

1. Ezt
2. Vagy ezt

Szerintem elég jó áron vannak, főleg hogy még 200ért vettem a dollárt, amit elkölteni készülök :DD
Szerintem a 2. verzió jobb választás, bár ahhoz nincs táska. Ha jól néztem, Mo-n az 502-es fej vagy 50e Ft, a stativ pedig vagy 70e. 120e helyett itt csak olyan 80e.

UI: Jah, amúgy olyan 2 kg a cuccom ami rámegy max.

[ Szerkesztve ]

(#1198) sellerbuyer válasza Raketkilla (#1197) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Mivel a kérdés szubjektív véleményre irányult:

- ha azt nézném, hogy melyiken nyerek többet a magyar árakhoz képest, akkor egyszerűen megvenném a drágábbat, tehát az 502-őt.

- ha azt nézném, hogy úgyis csak 2kg megy rá, meg azt nézném, hogy melyik fejjel ellátott statív lesz használhatóbb a mindennapok során, akkor feltétlenül a 701-eset venném, mégpedig azért, mert egyszerűen könnyebb! Slider is mehet rá, annak sincs nagy súlya.

Az 502 egy bazinagy, robosztus fej, nagy kamerákhoz, DSLR-hez totálisan felesleges. 501-esem van jelenleg, ami szinte teljesen ugyan ez, úgyhogy tudom, milyen x..r cipelni tök feleslegesen... Én is váltanék 701-re, ha lehetne, de most másra kell a pénz. :O

[ Szerkesztve ]

(#1199) Raketkilla válasza sellerbuyer (#1198) üzenetére


Raketkilla
tag

Értem, köszi szépen. Meggondolom. De amúgy miért nem váltassz? Eladod a 501et, abból simán kijön egy 701 ha jól látom!?

(#1200) sellerbuyer válasza Raketkilla (#1199) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Hja, mert használt, nem új. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.