Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) --Disztroj-- válasza .DLL (#1648) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

hack mellett nem olyan vészes a helyzet, de érdemes alapból jól lőni a képet, igen (: hogy utómunkában ne kelljen annyit csavarni rajta. de ez persze minden gépnél minden esetre javallott (:

gh2ről én már csak 5d felé váltanék, ha csak a videót nézzük.

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#1652) HollyBoni válasza --Disztroj-- (#1651) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én tegnap GH3-ról néztem pár videót, nagyon megtetszett. Tényleg hasonlít már valami komolyra, sokkal finomabb színei vannak mint a GH1/GH2-nek. Bár láttam egy 5 perces részletet egy feature filmből amit GH2-vel lőttek, ott iszonyat szépen megcsinálták a színeket.

(#1653) HollyBoni


HollyBoni
veterán

(#1654) --Disztroj-- válasza HollyBoni (#1652) üzenetére


--Disztroj--
senior tag

a gh3 a full hd-s 60fps miatt nagyon vonzó (120fps vajh van neki 720p ben?)

gh2 szépen muzsikál bizony (:

náhol kicsit túlutómunkázott, de szép
simán szép, és még vicces is

mikor anno gépet kerestem ez a két vidi eléggé meggyőzött (:
a belépő canonoktól nem láttam még ilyen minőségű vidit, vagy csak elvétve.

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#1655) HollyBoni válasza --Disztroj-- (#1654) üzenetére


HollyBoni
veterán

Elég szépek. Utómunkázni kell tudni, sajna az nem megy valami jól. Ti mit használtok? Looks?

(#1656) robi222


robi222
senior tag

A canon 600d és a nikon 5100 at is lehet hekelni?Mire jó a hek?(tudom meg enni)de azon kívül?

(#1657) HollyBoni válasza robi222 (#1656) üzenetére


HollyBoni
veterán

600D-re van hack. Sok videós funkciót ad hozzá még a géphez. D5100-ra nincs. GH szériára van még Panasonictól, emeli a videó bitrátáját ezáltal részletesebb képet kapsz.

(#1658) robi222


robi222
senior tag

Holnap megyek is a canon-ért.A hack-ről tudnátok írni valamit,hogyan kell csinálni?

(#1659) robi222


robi222
senior tag

Milyen sebességű kártya kellene bele ? Főleg a meg lesz hackelve?

(#1660) cOxeR válasza robi222 (#1658) üzenetére


cOxeR
Ármester

:U

(#1661) HollyBoni válasza robi222 (#1658) üzenetére


HollyBoni
veterán

Szerintem gyerekvideózásra felesleges hack.

(#1662) robi222 válasza HollyBoni (#1661) üzenetére


robi222
senior tag

Természetesen nem csak gyerek videó lesz. :N

(#1663) narumon


narumon
őstag

Szerintetek ehhez milyen átfogású obi kéne Panára (2x) vagy 550D-re (1.6x)
[link]

Talán valami actioncam lenne a legjobb de olyanom nincs. A GH2-t vettem végül a Gopro Hero 3 Black Edition helyett.

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1664) HollyBoni válasza narumon (#1663) üzenetére


HollyBoni
veterán

Panára szerintem 9-10mm körüli.

(#1665) alph4 válasza HollyBoni (#1664) üzenetére


alph4
tag

Arra egy obi pont is van a panának: [link] :D

[ Szerkesztve ]

(#1666) HollyBoni válasza alph4 (#1665) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ez kicsit túlzás. Pont most ment el indexen egy 9-18 elég olcsón.

[ Szerkesztve ]

(#1667) HollyBoni


HollyBoni
veterán

(#1668) alph4


alph4
tag

Tetszik ez a 40%-os lassítás, hogy alapból így rögzít a gép: [link]
a végén a kép megremeg, mert neki ütődött a fa :D

(#1669) HollyBoni válasza alph4 (#1668) üzenetére


HollyBoni
veterán

data.hu :O

(#1670) cOxeR válasza alph4 (#1668) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ezt nincs ember aki kivárja... :U

(#1671) narumon válasza HollyBoni (#1666) üzenetére


narumon
őstag

14-esem van. Akkor azzal ki se próbáljam? (az 28 ekvivalens ugye)

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1672) HollyBoni válasza narumon (#1671) üzenetére


HollyBoni
veterán

Kipróbálni kipróbálhatod, de szerintem a 14 nem elég széles. Én speciel sokszor szenvedek vele, kéne valami szélesebb.

(#1673) alph4 válasza HollyBoni (#1669) üzenetére


alph4
tag

Bocs, régen használtam akkor még gyors volt. :B

(#1674) robi222


robi222
senior tag

Vetem egy 650d-t alap kitobi-val.Tudnátok mondani valami jó beállítást rossz fényviszonyra?Mert nagyon nem vagyok vele meg elégedve,és hiába állítgatom nem nagyon javul.
Heck van ehhez is?

(#1675) HollyBoni válasza robi222 (#1674) üzenetére


HollyBoni
veterán

Rekesz 1/50, alá szerintem ne menj mert elég mosott képet kapsz. Obit pedig hagyd a legnagyobb látószögű állásban, ahogy zoomolsz veszt a fényerejéből. Rekeszt állítsd 3.5-re. ISO-t pedig addig húzd felfele amíg elég világos képet nem kapsz. Hack erre nincs, de ezen nem is fog segíteni. A Magic Lanter(hack) sok hasznos funkciót ad hozzá a kamerához, de nem lesz tőle jobb a videó minősége, semmi ilyesmihez nem nyúl.

(#1676) cOxeR válasza robi222 (#1674) üzenetére


cOxeR
Ármester

Üdv a valóságban. Fényerős objektív, kis rekesz, külső folyamatos fényforrás, a lehető legmagasabb iso értéken. (no persze a váz határain belül)

(#1677) HollyBoni válasza HollyBoni (#1675) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nem rekesz 1/50, zársebesség. :B

Amúgy meg ja, üdv a valóságban. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1678) szasza74 válasza robi222 (#1674) üzenetére


szasza74
tag

Vegyél pl. egy ilyen obit:

[link]

Ez megfizethető a fényerős kategóriában és nagyon éles a képe.

(#1679) szasza74 válasza HollyBoni (#1675) üzenetére


szasza74
tag

Én a 600D -nél 1/30 -as zársebességel is szoktam videózni szobában lámpafénynél, és nem rossz a kép.

(#1680) robi222


robi222
senior tag

Semmit sem változott evvel a beállítással. :W

(#1681) zgospel válasza robi222 (#1680) üzenetére


zgospel
őstag

a hozzászólásaid alapján az az érzésem hogy fogalmad sincs mi fán terem egy dslr, csak úgy vettél egyet :U

nem tudom mennyire gyenge fényeknél akarsz te videózni, de iso 3200, f3,5 és 1/30-on egy átlagos utcai közvilágításnál nekem ez bőven jó szokott lenni 550d-vel... ha még így is teljesen sötét akkor eleve olyan sötét helyen vagy, hogy lehetne neked akárhánymillió forintos kamerád akkor sem tudnál az éjszakából nappalt varázsolni :U

szerk: nyilván egy fényerős objektív (mondjuk f1,8) javítana a dolgon, de azért próbálj meg racionális kereteken belül maradni az elvárásokkal

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#1682) EkSYS válasza zgospel (#1681) üzenetére


EkSYS
senior tag

még egy mark III is segíthet iso 102k-n :C

Eki - az eredeti

(#1683) .DLL válasza robi222 (#1680) üzenetére


.DLL
veterán

Nem úgy volt, hogy 600D-t veszel? Meggyőztek a boltban? 600D-re van Megic Lantern, talán 650D-re is kijön a következő, de egyelőre nincs.

Videót Manual módra állítottad? Tölthetnél fel youtube-ra példa snittet, hogy mit rontasz el.

(P.H.)

(#1684) cOxeR válasza zgospel (#1681) üzenetére


cOxeR
Ármester

Azért azt megnézném, iso3200 550D-vel... milyen képet ad.
Erről tudsz esetleg feltölteni valamit? :)

(#1685) .DLL válasza cOxeR (#1684) üzenetére


.DLL
veterán

Nálam a Vakondfutam c. bringás videó az jellemzően 1600 de helyenként 3200-as ISO-val készült ...bánya rulez!

(P.H.)

(#1686) cOxeR válasza .DLL (#1685) üzenetére


cOxeR
Ármester

Egész korrekt képe van ilyen értéken.

(#1687) .DLL válasza cOxeR (#1686) üzenetére


.DLL
veterán

Azért az tény, hogy 1080-ról le lett méretezve 720-ra, de teljes méreten sem volt zavaró a zaj. Sokkal zavaróbb, ha mondjuk ISO 800, de nincs még ennyire sem exponálva a kép. Nameg ma már nagyon jó zajszűrő algoritmusok is elérhetők, bár ezen asszem nem alkalmaztam ilyet, majd megnézem a projektet otthon.

(P.H.)

(#1688) cOxeR válasza .DLL (#1687) üzenetére


cOxeR
Ármester

Gondoltam, hogy az segít... abban meg egyetértek... hogy az rosszabb, ha nem látsz semmit... a videóból.
Engem főleg a megjelenő lila,zöld színhibák szoktak zavarni vázhoz mérten extra magas iso értékeken...

(#1689) robi222


robi222
senior tag

Nem a világossággal van a probléma ,mert világosabbra csinálja mint az igazából van.Az a bajom ,hogy nagyon csúnyán képzajos a sötétebb színek borzasztó hangyás.A youtube-on a fekete az fekete maradt ,és szép éles kontraxtokat láttam. .És az a baj hogyha m re rakom akkor csak 60-záridő és 40-rekesz re lehet rakni és sehogy sem tudom lejjebb rakni .És egyszerre nem lehet állítani a rekeszt zári,izot,és a fényt.

[ Szerkesztve ]

(#1690) robi222


robi222
senior tag

Lehet ezt a problémát orvosolni utólagos szerkesztéssel?

(#1691) cOxeR válasza robi222 (#1689) üzenetére


cOxeR
Ármester

Alapvető gondok vannak Nálad az alapismeretekkel. Így nehéz lesz bármit is segíteni...
Próbálj meg először dűlőre jutni a technikai alapokkal...

(#1692) k1csi válasza robi222 (#1689) üzenetére


k1csi
senior tag

Az alapismeretek hiányán túl az a gond, hogy van egy változó fényerejű fényerőtlen kitobid. A zoomállástól függően változik a fényerőd, nagylátón f/3.5, tele állásban meg f/5.6. Annál a zoom(állás)nál amit használtál f/4 vagyis f/4.0 volt a fényerőd.
Ez bizony kevés fényben zajos felvételt eredményezhet még videónál is.

Kevés fénynél fényerős fix (nem zoomolható) obikat szokás használni. Kevés fényben pl. nem átallok f/1.4-es obit használni. Ez 8x annyi fényt (3Fé; f/1.4->f/2, f/2->f/2.8, f/2.8->f/4) képes adni mint az f/4. Azaz pl. ISO3200 helyett elég az ISO400 is.
Persze mint mindennek ennek is ára van, nem lesz minden éles a téma igen, minden ami előtte meg utána van (fókuszsíktól távolabb) az elmosódott.

Amit tehetsz: Veszel megfelelő fényerős obit.

Esetleg megpróbálhatod a NeatVideo-t.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#1693) robi222 válasza k1csi (#1692) üzenetére


robi222
senior tag

Köszi hasznos volt!Nézek majd egy 1.8 obit.

(#1694) robi222


robi222
senior tag

Tudtok mondani erről NeatVideo valamit?Mert letöltöttem az összes verzióját ,szépen fel települtek,de nincs ikon amivel el lehetne indítani.Van erre ötlet? :F

(#1695) HollyBoni válasza robi222 (#1694) üzenetére


HollyBoni
veterán

:DDD

Ez egy plugin ami vágóprogikhoz van, pl After Effects, Premiere Pro, Sony Vegas stb... Nagyon hatékony viszont ha rárakod egy videóra egy év mire rendereli.

(#1696) robi222


robi222
senior tag

Ezek közül melyik a legjobb?. És egyszerűbb?A képek javításához is mond egyet légyszi.A raw fájlokat szerkesztés után át szoktátok konvertálni jpg be?Ezt a részét is meg kel tanulnom.

(#1697) szasza74 válasza robi222 (#1696) üzenetére


szasza74
tag

Én a RAW -ot Digital Photo Professional progival szerkesztem, konvertálom JPG -be.
Utána mehet a Photoshop, de ezzel is lehet a RAW -ot konvertálni.

(#1698) szasza74 válasza robi222 (#1696) üzenetére


szasza74
tag

Videóra én a Vegas -t használom. Egyszerű. :)

(#1699) HollyBoni válasza robi222 (#1696) üzenetére


HollyBoni
veterán

Fotókhoz: Adobe Lightroom 4, videóhoz: Adobe Premiere Pro

(#1700) zgospel válasza robi222 (#1689) üzenetére


zgospel
őstag

nem tudom hogy mit láttál a youtubeon, de valószínűleg volt rajta utómunka, vagy rendesen be volt állítva a gép. az a baj hogy amíg a technikai tudásod elakad ott hogy átállítod az isot de nem tudod a záridőt meg a blendét sem állítani addig kb hiába veszel akár f1,4-es obit is, mert ott meg az lesz a bajod hogy nem nagylátószögű és remeg a kép mint az állat mert nincs benne stabilizátor.
lévén ez egy fényképezőgép és a videó pedig sok fénykép egymás után lejátszva ezért érdemes lenne először a fotózás alapjait megtanulnod, hogy legalább be tudd állítani a géped és természetesen sok gyakorlás. ezután már kicsit megalapozottabban és céltudatosabban tudnál objektívet is választani, nem pedig rádtukmálnak valamit a boltban.
ez a fórum remek hely a tanulásra, de csak akkor ha nem write-only módban vagy :K

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.