Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) cOxeR válasza EkSYS (#1798) üzenetére


cOxeR
Ármester

Igen, ráadásul az a "vicces", hogy nem elég a felszerelésre összekuporgatni a pénzt... hanem a mögöttes infrastruktúrára is kell költeni bőségesen... és ez nem a memória kártyákra és adott esetben SSD-kre értendő (ami szintén nem olcsó...) hanem a biztonságos adattárolásra...

(#1802) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

A hobbit 48képkockás változatáról mi a véleményetek?
Én eddig csak olyan véleményt hallottam barátoktól, hogy milyen jó, végre nem szaggat a film stb.
Több ismerősömnél a tvn be van kapcsolva a "200 fps" funkció, "mert így nem akad"... ami szerintem botrány, főleg, hogy hibázik is elég sokszor.
Szerintem nagyon sok embert zavar a filmes hatás.

(#1803) EkSYS válasza cOxeR (#1801) üzenetére


EkSYS
senior tag

hányszor is lehet / érdemes újraírni az SSD-t? (mondjuk egy 25nm-est? :)

Eki - az eredeti

(#1804) EkSYS


EkSYS
senior tag

Sziasztok!

Canon 6D-ről mi a véleményetek?
Összehasonlítva 5D mkII -vel és mkIII-al?

(a ti véleményetek érdekelne a linkeket már én is megtaláltam :)

Eki - az eredeti

(#1805) cOxeR válasza EkSYS (#1804) üzenetére


cOxeR
Ármester

Pozitívum:
ISO-ban jobb. (mkIII-nál is! :((( )
Negatívum:
Záridő, vakuszinkron, memóriakártya, fókusz.
Ezek miatt olcsóbb... én is kicsit megszédültem, de a fenti negatívumok miatt, egy tollvonással lekerült a mkIII-al szemben.

Videós oldalról, kellően jó választás, ha a 2 kártyás mentéshez nem ragaszkodik valaki.

[ Szerkesztve ]

(#1806) HollyBoni válasza narumon (#1800) üzenetére


HollyBoni
veterán

Az hát, csak kicsit elcsodálkoztam mert ilyen árban nem láttam még ilyen tudású kamerát.

(#1807) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Valaki el tudja mondani mi az a GOP méret, mit befolyásol, mi lesz tőle jobb stb?

(#1808) k1csi válasza HollyBoni (#1807) üzenetére


k1csi
senior tag

Azt mondja meg, hogy hány framenként kell I-Frame vagyis önmagában dekódolható képkocka.
Ha 1-re teszed az az "all I", cserébe elég hamar kezelhetettlen bitrate-et kapsz.

Egyébként töltsd le a StreamParser 2.6-ot (Pana GH) és nyiss meg egy MTS fájlt mindjárt érthető lesz.

http://www.personal-view.com/faqs/streamparser

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#1809) Dvico


Dvico
csendes tag

Szerintetek 60D-vel + ML-el tudok felvenni ilyen lassítást?
[link]

Múltkor próbáltam, és 60fps-t állítottam be aztán Premiere-ben ezt "húztam" szét 30fps-re mégsem ment a lassítás, valamit rosszul állítottam be.Gondolom ez min 120fps ha nem több.
Szóval milyen fps-el+ shutter-el kellene szerintetek?

(#1810) cOxeR válasza Dvico (#1809) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ez AE-ben összerakott képek sorozata.

Shot with:
- Canon EOS 7D
- Canon 50mm f1.4
- Samyang 14mm f2.8

[ Szerkesztve ]

(#1811) Dvico válasza cOxeR (#1810) üzenetére


Dvico
csendes tag

Ja igen, már olvastam én is miután belinkeltem.Simán video funkcióval rögzíthető hasonló szerintetek?

(#1812) crey


crey
MODERÁTOR

Srácok, lenne egy kérdésem hozzátok.

Építgetnénk egy motoros slidert magunknak timelapsehez. Van ötlet, hogy hol lehet a megfelelő alkatrészeket olcsón beszerezni? Elsősorban a motor érdekel, de mindenre nyitott vagyok, hobbifotósok vagyunk, nem telik sokszázezres Kessler cuccokra :)

Ja, nem kell a fejnek forognia, semmit tenni, nálam ez a nagyszerű time-lapse az etalon, az estek többségében itt sem látható semmilyen extra fejmozgás - csak a sínen való csúszás.

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#1813) cOxeR válasza Dvico (#1811) üzenetére


cOxeR
Ármester

Biztos van valami netes tutorial... én nem csináltam még ilyet.

(#1814) cOxeR válasza crey (#1812) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ez elég darabos... én ezért félnék a home made történettől...

(#1815) crey válasza cOxeR (#1814) üzenetére


crey
MODERÁTOR

A hiba az Ön készülékében van, tuti nem darabos a slide - de itt az a videó YT-on. :) - amúgy ha megnézed a leírást a vimeos alatt, Kessler slider, azok nem olyan home made szarok :D

amúgy neten van egy pár DIY videó, meg tutorial, de azt hittem itt van tapasztaltabb ember nálam :D

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#1816) cOxeR válasza crey (#1815) üzenetére


cOxeR
Ármester

Céges noti... még az is lehet. :))
Nem olvasgattam... de sok olyan slider-t láttam mostanában, hogy rá vagyok cuppanva a slider beszerzésén... hogy már mindenben ami nem márkás csak a mumust látom. :DDD

(#1817) MIFtIli válasza crey (#1812) üzenetére


MIFtIli
aktív tag

Slidert, motort, áttételt, akksit be lehet szerezni viszonylag könnyen, a vezérlés a bonyolult. Ilyen felvételekhez, (este meg főleg), meg is kell, hogy álljon arra az időre míg exponál a gép.

(#1818) crey válasza MIFtIli (#1817) üzenetére


crey
MODERÁTOR

tudom, éjszaka nem is akarnám használni, mert hosszú záridős képek esetén elmozdulna-bemozdulna. Honnan szereznéd be a cuccokat hozzá? :)

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#1819) killero válasza cOxeR (#1805) üzenetére


killero
csendes tag

zársebesség: azért kiváncsi lennék hogy milyen gyakran használsz 1/8000-et
szinkron csati hiány: ezt sem érzem akkora hátránynak
memóriakártya: miért is hátrány hogy kapsz egy kevésbé sérülékeny, ugyanolyan gyors cserébe sokkal olcsóbb kártyát?
af: egészen szokható, jobbb mint az 5dmkII af rendszere, és azért láttunk már sportfotósokat is 5D-vel...

(#1820) crey válasza killero (#1819) üzenetére


crey
MODERÁTOR

"zársebesség: azért kiváncsi lennék hogy milyen gyakran használsz 1/8000-et" - elég sűrűn, ha pl. egy fényerős 1,4G vagy 1,8G fent van (mondjuk én Nikonon), de ez most más tészta.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#1821) cOxeR válasza killero (#1819) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nyáron, 2,8-as rekeszen kültéren?
Nem csatlakozóról beszéltem... 1/180-as értékre sync... az 1/200 se sokkal több, sőt még az is édes kevés időnként...
Mondom két kártya... dupla mentés... dupla biztonság.
Minden szokható... de ha lemaradsz egy két pillanatról, akkor húzod a szád... és az ügyfél is húzza...

(#1820) crey
Ezt direkt nem írtam, mert jön a magyarázat... hogy f2.2-őn mit fotózok, meg alatta. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1822) crey válasza cOxeR (#1821) üzenetére


crey
MODERÁTOR

nem, az ügyfél agyonver ha elveszik a csók jelenet, vagy a tortavágás pillanata.

"hogy f2.2-őn mit fotózok, meg alatta." - hát szégyeld is össze magad :DDD

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#1823) killero válasza crey (#1820) üzenetére


killero
csendes tag

erre azért kiváncsi lennék (de tényleg), hogy az összes képedből hány képet csináltál 1/4000-ednél gyorsabb zársebességgel, de tényleg pl a LR-ban meg lehet nézni.
amúgymeg nd szűrő...

de akkor sem érzem ekkora érvágásnak, ilyen erővel a nikon is bassza meg mert a d1 vázai még tudták az 1/16.000-et:)

(#1824) killero válasza cOxeR (#1821) üzenetére


killero
csendes tag

2 kártya is ugyanúgy beszarhat mint 1, persze kisebb rá az esély...
de amíg nem volt 2 kártya a gépbekben neked addig nem is volt fényképezőgéped?:)

viszont tartom hogy 300e-rel nem ér többet az 5dmk3...

(#1825) crey válasza killero (#1824) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Tényleg nem értem a rugózás témáját, szerintem elég korrekt összehasonlítás készült. Amúgy az SDHC és a CF kártya sebessége között is van némi különbség. A zársebességes kérdésedhez: tavaly Horvátországban egy Tami 17-50 volt nálam, elég sok kép készült magas zársebességgel, úgy hogy rekeszelve voltam a legtöbbször f4-f5,6-ra D90-en - na ott mit csinál egy 1,4G?.

Az meg hogy mennyivel ér többet az mkIII, az a szubjektív. :)

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#1826) narumon válasza MIFtIli (#1802) üzenetére


narumon
őstag

"Több ismerősömnél a tvn be van kapcsolva a "200 fps" funkció, "mert így nem akad"... ami szerintem botrány, főleg, hogy hibázik is elég sokszor."

Jézusom! Pedig ilyenkor igazán undorító a film képe. Leginkább barátok közt szint lesz belőle.... ez az első amit minden esetben kikapcsolok!

"Szerintem nagyon sok embert zavar a filmes hatás."

Mármint a filmes hatás hiánya?

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1827) HollyBoni válasza k1csi (#1808) üzenetére


HollyBoni
veterán

És mit változtat ha lejjebb veszem? Képminőség javul? Illetve ez is befolyással van a bitrátára? Sajna a steamparser az nem fog menni, Mac-en vagyok.

(#1828) HollyBoni válasza Dvico (#1809) üzenetére


HollyBoni
veterán

Shutter 1/120 vagy több kell, 60fps-nél. Viszont ha egy bizonyos szintnél tovább emeled akkor már nagyon darabos lesz 60fps visszalassításnál, pontosan ez nem tudom mennyi. 1/120-1/250 között állítsd szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#1829) cOxeR válasza killero (#1824) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ezt jól megmagyaráztad, és feltettél egy okos kérdést is... :DDD
Ha nem tudod megvenni, akkor ne vedd meg.

(#1830) k1csi válasza HollyBoni (#1827) üzenetére


k1csi
senior tag

Bitráta nő (az főleg), képminőségre annyi hatása van, hogy gyengébb tömörítés lesz (de ugye a szenzorról ugyanaz a jel jön le).
Mindenesetre ha nem érted miről szól és nem tudsz egy PC-t sem szerezni 5 percre jobb, ha nem piszkálod szvsz.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#1831) HollyBoni válasza k1csi (#1830) üzenetére


HollyBoni
veterán

PC van itthon ha nagyon kell.

Az a helyzet most, hogyha kint forgatok akkor tökéletes a 100mbites Max Latitude patch, ami 30-50Mb/sec-et produkál. Viszont ha bent, vagy kevésbé részletes környezetben filmezek akkor nagyon alacsony minőségű videót kapok, ilyenkor szoktam felrakni a GOP 3 patchet ami sokkal magasabb bitrátákkal bír, így kevésbé részletes környezetben is 30-50Mb/sec-et kapok. Viszont a GOP 3 patch-től lefagy a gép részletesebb, szabadtéri környezetben. Az alacsony GOP mérettől fagy be vajon a gép?

Bár lehet hülye kérdés, inkább tesztelgetni kéne. Samsung C10-es kártyát használok, ami 19-20MB/sec-es írási sebességet tud.

(#1832) adamsys válasza HollyBoni (#1831) üzenetére


adamsys
tag

Nincs mese, 2 gépet kell használni, egyet bentre, egyet kintre :D

"And now for something completely different!"

(#1833) .DLL válasza HollyBoni (#1831) üzenetére


.DLL
veterán

Szerintem keress egy olyan változatot, ami hozza ezt az 50Mbps körüli bitrátát, és CBR, tehát konstans rátával operál. Azért szar a VBR, a változó bitrátás, mert a részletes képterületekre ugyan odateszi a nagy mennyiségű bitet, ott fasza is, de ahogy kevesebb a részlet (szerinte), pl. sötét területek, vagy homogén, nagy színátmenetek, fal, égbolt, akkor odapakol négy bitet, azt csá. Olyankor persze hogy akkora foltok, sávosodás, blokkosodás lesz, hogy ihaj. (nagyon leegyszerűsítve)
CBR.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#1834) HollyBoni válasza .DLL (#1833) üzenetére


HollyBoni
veterán

Szeretnék én CBR-t de szerintem GH1-re nem létezik, legalábbis én még nem találkoztam vele. :(

(#1835) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Viszont ha van CBR hack GH1-re, azt megköszönném ha valaki linkelne. Én is egy stabil 50-es bitrátára vágyom.

(#1836) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Na most kipróbáltam valamit, remélem jól sül el, még be kell tesztelni. Amit eddig patcheket láttam és 35-45Mb/sec-es bitrátát produkáltak mind úgy voltak beállítva, hogy meg volt adva mondjuk GOP méretnek 15, overall bitrátának 120000000. Most beállítottam overall bitrátát 58000000-re, az FHD videó bitrátát 54000000-re, GOP méretet pedig 1-re. Lőttem egy teszt klippet az udvaron, szépen hozta az 55Mb/sec-es bitrátát. Ettől az alacsony GOP mérettől nagyon fagyogat a gép, vagy csak akkor mikor az alacsony GOP méret miatt nagy bitrátát akar elérni mert nincs lekorlátozva ennyire?

[ Szerkesztve ]

(#1837) killero válasza cOxeR (#1829) üzenetére


killero
csendes tag

komolyan kérdezem 2 kártyafoglalat elött nem votl élet?

van nem kell félni, de ettől függeltenül a 6D sokkal jobban megéri...

(#1838) cOxeR válasza killero (#1837) üzenetére


cOxeR
Ármester

Számítógép nélkül nem volt élet?
Telefon nélkül nem volt élet?

Neked lehet... másoknak viszont egyáltalán nem.
Én azonban befejeztem a beszélgetést Veled, felesleges pazarolni erre az időmet.

(#1839) EkSYS


EkSYS
senior tag

(#1840) narumon válasza EkSYS (#1839) üzenetére


narumon
őstag

Hát már beszéltünk róla. Elég állat csak büdzsén kivüli. Persze konkurenciához képest olcsó. Profiknak sokat eladnak majd belőle szerintem.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1841) EkSYS válasza narumon (#1840) üzenetére


EkSYS
senior tag

hát csak-csak szivárognak majd a próbafelvételek ..én a dinamikára vagyok kíváncsi.

Eki - az eredeti

(#1842) HollyBoni válasza EkSYS (#1841) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én arra hogy itthon mennyi lesz. Artworknél a sima BMCC is 940k.

(#1843) EkSYS válasza HollyBoni (#1842) üzenetére


EkSYS
senior tag

hát..ja..de én mondjuk adott esetben keresnék egy havert aki kint van elküldeném neki a pénzt..ő megveszi és nekem haza küldi mint csomag. És akkor lehet nem lenne 1M-nél több :)

Eki - az eredeti

(#1844) MIFtIli válasza crey (#1818) üzenetére


MIFtIli
aktív tag

Ez a motor, számolgatni kellene, hogy jó-e az 5 rpm, vagy kicsit gyorsabb kell.
Hirtelen most csak ezt találtam, de valami ilyesmi fordulatszám szabályzó.
Akksi, lehet, hogy elég kisebb is.
Slidert én építenék hozzá, valami korikerekes verziót.

(#1845) robi222


robi222
senior tag

http://www.youtube.com/watch?v=7ArI_9vmapU nem lehet hogy mégis van hack 650d -re?

(#1846) papaya válasza robi222 (#1845) üzenetére


papaya
senior tag

most ez ugye vicc? pont azt mutatja, hogy nincs még rá ML. :U

utána néztem én is a Black Magic Cinema Camerának, és leesett az állam ettől az összehasonlítós viditől:
BlackMagic_vs._Canon_5d_mark_3

:Y

[ Szerkesztve ]

(#1847) HollyBoni válasza papaya (#1846) üzenetére


HollyBoni
veterán

Hát igen, a BMCC egy videókamera. A szenzorméret a legnagyobb problémája, de arra ott az új 4k BMCC. :)

(#1848) cOxeR válasza papaya (#1846) üzenetére


cOxeR
Ármester

Azt nem veszi figyelembe senki, hogy egy 2001es üveg van a mk3-on... míg a sigma egy 2010-es lencse. :)
A mkII-es 16-35-el vélhetően nem ezt produkálta volna... képszéleken.
Valamint vannak rekeszelési eltérések, f4-en az egyik, f6.3-on a másik, lens flare esetén nem annyira mindegy.

(#1849) robi222 válasza papaya (#1846) üzenetére


robi222
senior tag

De akkor mit telepít rá?

(#1850) HollyBoni válasza robi222 (#1849) üzenetére


HollyBoni
veterán

:DDD :DDD :DDD

ML-t PRÓBÁl telepíteni rá. Ahogy mutatja a végén nem működik, a legvégén pedig ki is írja: Magic Lanter 2.3 doesn't work on T4i/650D. Fordítsd le. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.