Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) sellerbuyer válasza HollyBoni (#1250) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Sandisk Extreme 32GB 45MB/s-eset használok, semmi bajom vele, fullHD-t viszi rendesen, pedig én Kínából vettem. :D Sebesség tesztet nem csináltam vele, mivel mondom, tökéletes, tehát értelmét nem láttam firtatni a dolgot.

Ja bocs, kimaradt: 60D-vel használom.

[ Szerkesztve ]

(#1252) HollyBoni válasza sellerbuyer (#1251) üzenetére


HollyBoni
veterán

Köszi, akkor szerintem veszek egyet. GH1 hackelve sokszor megeszi a Samsungot, annak 21MB/sec körül van az írási sebessége.

Neked milyen géped is van? 60D?

[ Szerkesztve ]

(#1253) sellerbuyer válasza HollyBoni (#1252) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Igen, utólag vettem észre, hogy a géptípus kimaradt, de pótoltam. :)

Egyébként ebay-en vettem, sajnos már nem tudom megmondani, hogy melyik üzletnél, de állam leesett, hogy teljesen dobozos, eredetit kaptam, papírokkal, miegymás, mintha itt vettem volna bármelyik üzletben és nagyon hamar megjött.

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1254) HollyBoni válasza sellerbuyer (#1253) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én szerintem itthonról veszem, általában a kisebb dolgokat edigitalból szoktam, Tudom kicsit drágább, ez van a legközelebb, garanciáztatással vagy termékvisszavétellel is jó tapasztalataim vannak velük. Szoktam ebay-ről is vásárolgatni adaptereket, szűrőket stb.

[ Szerkesztve ]

(#1255) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Lehet mégiscsak a gyorsabb kártya kéne, mindenhol mást mondanak fórumokon. Van aki azt írja elég a hackhez a 45-ös, van aki ragaszkodik a 95-ös karihoz. Az UHS-I a nevében mit jelent?

(#1256) kiskornel válasza HollyBoni (#1255) üzenetére


kiskornel
addikt

Ultra High Speed. [link]...

Nemtudom, tudja-e már a vázad... nézz utána...

Szerk: utána nézve ez olyan, mintha class xxx felirat... bár eddig én is azt hittem, ez külön szabvány.
Szerintem hardveresen is eltérő, bár SDHC / XC-vel kompatibilis.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#1257) Chrystall válasza sellerbuyer (#1249) üzenetére


Chrystall
senior tag

Sony tényleg elveti sokszor a súlykot. Ha domináns cég lenne, rosszul járnánk, mert minden kis extráért jól a zsebünkbe kéne nyúlni. Állandóan sulykolják ezeket a jógdíjakat is, tuti hogy agyára menne mindenkinek a sok lekorlátozás meg miegyéb. Erre jó példa apám drága Sony SACD lejátszója, ami írott CD-t "jogi védelem" címszó miatt nem is vesz be, de olyannyira, hogy olykor a saját, Sony gyártású műsoros anyagokat is másoltnak véli, és visszadobja. Egy nagy pénzszivattyú az egész cég, de azt meg kell hagyno, hogy engem az A65 DSLR megfogott. Szerintem jók a színei, kár hogy drágább, mint egy 550D Canontól. Meg nem tudom lehet-e rajta annyi mindent állítani.

(#1258) HollyBoni válasza kiskornel (#1256) üzenetére


HollyBoni
veterán

Rákérdeztem dvxuser-en, hátha valaki tud segíteni. Eddig mindenhol mást írnak hogy támogatja e vagy sem.

(#1259) sellerbuyer válasza Chrystall (#1257) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Ha videózásra kell, a Magic Lantern Canon-on verhetetlen.

(#1260) sellerbuyer válasza HollyBoni (#1258) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Írtad már valahol, hogy neked mihez kellene pontosan, csak én nem vettem észre? :F Ja GH1, most nézem.

Tessék: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1261) HollyBoni válasza sellerbuyer (#1260) üzenetére


HollyBoni
veterán

Hackelt GH1-hez.

Közben többen is írtak hogy ilyet használnak azzal a hackkel amit én használok, és tökéletesen működik.

(#1262) kiskornel válasza HollyBoni (#1258) üzenetére


kiskornel
addikt

Viszonylag új szabvány. Annyira új, hogy az 5DmIII-ból is kimaradt még. GH1 nem mai gyerek (2009).

[link]... a visszafelé kompatibilitás miatt szerintem menni fog a vázaddal. De szerintem nem hajtja meg azzal a frekivel a kártyádat, amivel olyan nagy sebességgel tudna írni. Persze ez csak feltételezés részemről a dátumok alapján.

Ha kiderítettél valamit, akkor írd ide is meg...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#1263) HollyBoni válasza kiskornel (#1262) üzenetére


HollyBoni
veterán

Eddig két srác írta hogy használja, és működik. De ha nem is kompatibilis vele és nem tudja meghajtani olyan gyorsan, vajon nagyobb lenne az írási sebessége mint 45MB/sec?

(#1264) rbalogh22


rbalogh22
csendes tag

nem is rossz masina :)

http://www.youtube.com/RiTsiProductions

(#1265) HollyBoni válasza rbalogh22 (#1264) üzenetére


HollyBoni
veterán

:Y

(#1266) .DLL válasza HollyBoni (#1261) üzenetére


.DLL
veterán

Haverom GH2-je hackelt förmvérrel nem ette meg az USH-I kártyát. Nem tudom, hogy ennek a korai firmware volt-e az oka, de sokáig vadászott olyan kártyát, ami még sima Class10, de mégis elég gyors hozzá.
Egy próbát megér a boltban.

(P.H.)

(#1267) doktor úr válasza .DLL (#1266) üzenetére


doktor úr
tag

Az enyém kezeli, de szerintem semmivel sem gyorsabb benne, mint a többi, 30 MB/s-os Sandisk. Legalábbis ugyanúgy viselkedik, mint azok.

(#1268) HollyBoni válasza doktor úr (#1267) üzenetére


HollyBoni
veterán

Akkor lehet inkább a 45MB/sec-es Sandisk kéne, legalább az 16GB-os 8 helyett, és olcsóbb.

Most nem tudom nagyon tesztelni a hacket mert esik a hó, de itt az udvaron lőttem 1-2 videót, és 61Mbps-ig felkúszott a bitráta. Gondolom élesebb obival ahol több részlet van bőven menne még.

(#1269) narumon válasza kiskornel (#1247) üzenetére


narumon
őstag

Ezenkívűl a Canon csak a video részét fejlesztette az érzékelőknek, de nem jött rá, hogy ezzel el fog veszteni egy csomó fényképészt -> nem lesz miből finanszírozni a videozás mániájukat (ez szigorúan magánvélemény).

Micsoda?? A videósok meg érdekes módon azt mondják, hogy fejleszthetné már a Canon a videós részeket is mert mindig csak a fényképészeknek kedvez a videó részben meg lassan beéri (vagy leelőzi a konkurencia). :o

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1270) narumon válasza HollyBoni (#1255) üzenetére


narumon
őstag

Hát pofon egyszerűen ki tudod számolni. Hány Mbites hacket használsz? Azt oszd el 8-al és már meg is kapod, hogy milyen kártya kell.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1271) HollyBoni válasza narumon (#1270) üzenetére


HollyBoni
veterán

Elméletileg 120Mbps a teteje, bár szerintem inkább 95-100, szóval bőven elég lesz a 45-ös Sandisk.

Bár 60Mbps-nél már kaptam write errort, és ~21MB/sec-es a kártyám írási sebessége.

(#1272) HollyBoni válasza doktor úr (#1267) üzenetére


HollyBoni
veterán

Te milyen hacket és kártyát használsz?

(#1273) papaya


papaya
senior tag

Érdekes téma a mem kártya, én 16Gb-os 45MB/sec-es verzió mellett döntöttem, mivel kellemetlen tapasztalatok vannak kártya formázás, váratlan tönkremenetelről, és így legalább nem akkora adat megy a levesbe. Amúgy osztrákban 17euro-ért adták, itthon meg valami 11e volt MM-ben, a pofám leszakad :U

(#1274) papaya


papaya
senior tag

Videó szerkesztés témában akarok kicsit elmélyülni így a hideg téli napokon, aztán majd tavasszal irány a terep :K Viszont, most valamit nem értek.

Adobe Premierrel megvágtam és szerkesztettem a vidit, valamint itt is csináltam színkorrekciót is, Magic Bullettel, viszont nem értem, hogy az After Effectsben még mit lehet, vagy szoktatok még ügyködni a videón? Elsősorban arra gondolok amit a premiereben nem lehet megcsinálni.. Mert ahogy néztem a MB pl ua. mind a két szoftvernél installálva, ráadásul úgy láttam, hogy a premiereben gyorsabban is renderelte le ua.-t a korrekciót mint az afterben.
Tehát érdekelne, mire is használjátok ti még DSLR témánál. :F :B

(#1275) doktor úr válasza HollyBoni (#1272) üzenetére


doktor úr
tag

30 és 45 MB/s Sandisk Extreme kártyákat. Dokumentumfilmezek, ahhoz Flowmotion v2.02-t, illetve néha Driftwood-féle Canis majoris-okat. Most próbálgatom az Intravenus v2-t, elég szép, de előfordul, hogy lefagy vele a gép (túl kevés hozzá a kártya sebessége). Szinte mindig 24H módban veszek fel.

(#1276) HollyBoni válasza papaya (#1274) üzenetére


HollyBoni
veterán

After Effects effektezéshez van, nagyon sok mindent nem lehet megcsinálni Premiere-ben ilyen szempontból, az vágni jobb.

doktor úr: :R

(#1277) narumon válasza papaya (#1274) üzenetére


narumon
őstag

Hát a Premiere egy vágó szoftver (abból persze az egyik legprofibb), de utómunkára kevésbé alkalmas. Természetesen itt a kemény utómunkáról van szó; millió effektek, maskolás, több film, kép összedolgozása, stb.
Amennyiben csak szinkorrekcióra van utólag szükség, egy kis képivilágra vagy minimális editálásra akkor nem érdemes After Effectset belekeverni.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1278) EkSYS


EkSYS
senior tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérem:

Ismerős valakinek a dvsvideo@fremail.hu?

Kérem jelentkezzen priviben ! Köszönöm!

Eki - az eredeti

(#1279) sellerbuyer válasza EkSYS (#1278) üzenetére


sellerbuyer
őstag

(#1280) EkSYS válasza sellerbuyer (#1279) üzenetére


EkSYS
senior tag

köszönöm!
(ha esetleg több infó lenne az se lenne baj. Érdekelne ki ez, valaki mondta a napokban hogy remek videós az emberke)

Eki - az eredeti

(#1281) sellerbuyer válasza EkSYS (#1280) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Én nem ismerem, csak kigúgliztam. Ha ismered az email címét, akkor esetleg írj neki, hogy szeretnéd megnézni a munkáit, vagy ilyesmi...

(#1282) EkSYS válasza sellerbuyer (#1281) üzenetére


EkSYS
senior tag

Na végig futottam a nyomon. Ez a dvsvideos csak valami "köztes" valaki. A molinarifilms.hu promotalja . (A dvsvideos bár valami esküvői akarmicsoda munkáját nem találtam)
Hat megnéztem ezt a molinarit. Láttam mar rosszabb videókat is :). Mit gondolsz?

Eki - az eredeti

(#1283) MIFtIli válasza EkSYS (#1282) üzenetére


MIFtIli
aktív tag

...nem hozzám érkezett a kérdés, de megnéztem az oldalt nagyon szép videók vannak rajta, tökéletes szinte az egész, csak nekem ez olyan személytelen, beállított izé az egész. A saját esküvőmön sokkal jobban fogok örülni, ha egy jó barátom kamerázik és a fele életlen lesz és közel sem lesz ilyen művészi, de életszerű lesz és nem lesznek rajta ilyen, "mély és beállított" egymásra nézések. Persze ez csak a saját véleményem és teljesen megértem, aki szeretne egy szép videót az esküvőjéről.
bár ez ballagás, de kicsit hasonlít [link]

[ Szerkesztve ]

(#1284) sellerbuyer válasza EkSYS (#1282) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Na... A válasz MIFtIli-nek is szól részben.

Az esküvői cinematográfus, az nem esküvői videós. Ez egy új "állatfaj", ahogy az esküvői cinematográfia sem túl régi keletű és leginkább a DSLR-ek esküvői videózásban való elterjedése hozta magával. Az esküvői videó egy műfaj, az esküvői cinematográfia pedig egy másik műfaj (ill. művészeti ág), a kettőt nem szabad keverni. Tehát, amire MIFtIli vágyik, az egy szimpla esküvői videó, mert azt szokta meg. Valói igaz, hogy az esküvői filmnek van egyfajta fennhéjázó miliője.

Az esküvői film egyébként természetesen külföldön már hagyományokkal rendelkezik, mint minden más, ami nagy nehezen betör kis hazánkba. Mo-n nagyon komolyan terjed és nagyon nagy eséllyel ez a jövő az esküvői fizetős felvételkészítés terén.

Innentől kezdve, hogy tisztában vagyunk vele, esküvői film készül és nem szimpla videofelvétel, máris tudjuk, hogyan álljunk hozzá, hogyan tekintsünk rá.

Alapvető jellemzői részben megegyeznek a mozifilmével és részben el is térnek tőle:
- vannak bőven beállított jelenetek, de még mindig a véletlen dominál. Épp ez teszi nehézzé, hogy úgy kell felvenni a véletlen történéseket, mintha előre így lett volna megtervezve, mintha film lenne és nincs újrajátszási lehetőség (pláne, mert annak már nem lenne ugyan olyan a hangulata).
- nagyrészt szuperközeli felvételekkel manipulál a készítő. Megragadja azokat a jellemző, apró kis momentumokat, amikre sok év után is emlékezni fognak a résztvevők. A menyasszony fejére felteszik a fátylat, a vőlegény nyakkendőjén egy utolsó igazítás, egy mosoly az örömapa részéről, a menyasszony megfog egy poharat úgy, hogy az ujján a gyűrű, ilyesmik. Legalább is a jobbak így csinálják, a linken most nem ezt láttuk, érdekes megközelítés volt, de nagyon ügyes, hogy így is filmszerű hatást ért el és hangulatos tudott maradni.
- az esküvői videókból megmaradt, hogy igyekszik a készítő minden arcot megörökíteni a családokból. Ez azért fontos, mert ez mindenki számára egyszeri (jó esetben), megismételhetetlen élmény kell legyen és mindenki szereti magát viszontlátni egy film szereplőjeként egy-egy szép, hangulatos jelenetben, ettől elájulnak. Ezért fizetnek.
- ha már a fizetésnél tartunk, ami érdekes: egy esküvői film készíttetése nem sokkal kerül többe, mint az esküvői videó. Ez valószínűleg nem azért van így, mert annyira olcsó az esküvői film, hanem azért, mert drága volt eddig a videofelvétel. Ráadásul a gagyi videofelvételek elkészítéséhez milliós kamerák kellettek, a filmekhez pedig sokkal olcsóbb fényképezőgépek+obik kellenek, itt inkább a tudás, a látásmód és a tapasztalat számít. Ha van egy 600e Ft-os 70-200 f2.8-ad, meg legalább egy 60D-d mondjuk, esetleg egy 50mm m42-vel, plusz nagylátóval megtámogatva már technikailag sínen vagy és egymilka alatt maradtál bőven. Steady nem kötelező, ahogy slider-ezgetni sem (mondjuk azért ajánlott). A linken is láthatjuk, hogy viszonylag statikus beállításokkal is lehet hangulatosat művelni, még ha nem is túl könnyű.
- további jellemző, hogy egy filmhez teljesen más módszerrel készülnek a felvételek. A videózásnál vágóképezésnek felel meg kb., ahogy a legtöbb felvétel készül a filmhez. Ez arra nem igazán jó, hogy a musztert odaadjuk a családnak, illetve csak akkor, ha erre előre felhívjuk a figyelmet, hogy nem fognak egy egybefüggő, élvezhető anyagot kapni. Rengeteget esküvői videóztam anno, tőlem mindig azt kérték, hogy a muszter legyen jó, mert ők azt kérik mindenképpen. Így a felvételkészítésben az volt a piszoknehéz, hogy minden egyes pillanatban komponálni kellett, résen kellett lenni és mindezt órákon keresztül! A képtelenséggel határos, minden egyes alkalommal fogytam több kilót... És mindezt persze nagy kamerákkal még akkor és bagóért...vidéken. Mikor Pestre költöztem és megláttam az itteni árakat, lepetéztem... Születni tudni kell ugye... a megfelelő helyre.

Azt hiszem, mindkettőtöknek válaszoltam talán... Még annyit tennék hozzá a linkhez, hogy nagyon sok ilyen esküvői filmet néztem már meg és láttam művészi alkotásokat is (magyart is, aki külföldön forgatott), ez kb. a legalsó szint körül jár, ha minőség tekintetében vagy rá kíváncsi, de mindenképpen korrekt és szakmailag is rendben van.

Fura egyébként, hogy ez az esküvői cinematográfus hogyan született. Emberek kinevezték magukat annak és kész. :) Ahogy az esküvői videós "státusz" is valahogy így született, csak ez a cinematográfus annyira fennkölten hangzik, hogy az emberek azt hihetik, hogy ez egy szakma, pedig "csak" egy művészeti ág gyakorlóját hívják így, mint pl. a festő. :)

[ Szerkesztve ]

(#1285) cOxeR


cOxeR
Ármester

Én ismerem őket személyesen is (mármint Tamást és Timit - > Molinari), volt közös munkánk is Velük (mi fotóztunk, ők videóztak), szerintem egy nagyon jó hozzáállású pár.
Szemmel láthatóan folyamatosan fejlődnek, mióta követem a munkáikat.

[ Szerkesztve ]

(#1286) papaya válasza sellerbuyer (#1284) üzenetére


papaya
senior tag

ez kb. a legalsó szint körül jár, ha minőség tekintetében vagy rá kíváncsi, de mindenképpen korrekt és szakmailag is rendben van.

Tudnál esetleg linkelni egy általad magas minőségűnek gondolt produkciót, és esetleg megírnád miben látszik ez meg :) Ez nagyon érdekelne :B

ui: nekem amúgy nagyon tetszik a munkájuk.. :K bár ez lenne az alap mindenhol.

(#1287) sellerbuyer válasza papaya (#1286) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Figyi, rágúglizol cinematográfusra, aztán nézegeted őket sorra és magad is meglátod, hadd ne pazaroljam erre az időmet. Ha emlékeznék rá, már belinkeltem volna. ;) Néhány ismérvet pedig már leírtam, amik pl. linken lévő filmből hiányoztak. Ezek egyértelműen mutatják a cinematográfus látásmódját és egyébként pont ezek teszik cinematográfussá, ezek nélkül egy nagyon ügyes videós. Ezt is belinkeltem. Nézd meg pl. a MIFtIli által linkelt Moszkva tér jeleneteket. Zseniális. Attól az, hogy nagyon komolyan fókuszál azokra a hangulati elemekre, amiktől egy ballagás ballagás. Ezek sem voltak teljesen rendben a linkelt esküvői filmben.

[ Szerkesztve ]

(#1288) doktor úr válasza sellerbuyer (#1287) üzenetére


doktor úr
tag

De a Moszkva tér az egy játékfilm. Gondolom, ő olyanokat szeretne, hogy mutass, amelyek események kapcsán, megrendelésre készültek, és túlmutatnak az eseményrögzítésen. Én is szívesen látnék ilyeneket, mindig lehet tanulni.

(#1289) EkSYS válasza sellerbuyer (#1284) üzenetére


EkSYS
senior tag

Ha már itt tartunk akkor én is leírnám a gondolataimat ezzel és a hozzászólásokkal kapcsolatban:

Talán már említettem - én is esküvői videóval foglalkozom - a magam módján. (grandjour hu - jöhet a kritika - szívesen veszem a szakértőktől)
Én nem vagyok cinematográfus :O . Én csak egyszerűen azt adom a megrendelőmnek amit kér és ha a végén tetszik neki akkor jó. Eddig tetszett mindig. :)
Ez a cinematográfia nekem is új dolog. Külföldi oldalakon már olvastam ezeket az önjelölt pionír szakági újjítókat, de akkor sem értettem teljesen. Most már kicsit tisztább a dolog. Belenéztem én is ezekbe a videókba. Van bennük ötlet, meg szép meg kivitelezett meg minden, de nekem nem volt benne elég mondjuk úgy dinamikus innováció. Az összes sablon, esemény valami köré építünk (jobb esetben)., mindig ugyanaz, mert ami egyszer bejött és jó azt nyomjuk amíg lehet. Helyenként sok a mesterkélés, kicsit talán már erőltetett beállítások, csak az élményfokozásért ami adott esetben elég ambivalens :), de hát egy esküvőn ahogy írtad is elég szerencsétlenül nézne ki ha szólnál a párnak hogy ugyan már jöjjenek ki újra a pappal a templomból mert éppen rosszul volt beállítva a WB.-d. :K Na most ennek hiányában marad az azonnali egyszeri felvétel észrevétlenül, megbújva de a lehető legjobb szögből úgyhogy nem áll be eléd senki - nem könnyű. Persze ahogy írtad is van a videófelvétel és van a cinematográfia. Persze cinematográfolni is csak ott lehet ahol adottak a lehetőségek. Anno én voltam olyan buliban ahol csak polgári volt meg lagzi (tehát csak ide kértek videóst) és a lagzi inkább vacsora volt játék, rablás és vőfély nélkül. Ebből dolgozni, háát kellett hozzá komoly mennyiségű fantázia meg egyéb :)
A dslr meg háát egy külön világ: 70-200 is kell, nem kérdés slider alap, apsc vagy ff (én az ff-et jobban favorizálom)50 vagy 85mm ajánlott meg egy 14-24mm közötti nagylátó. sztedi jó ha van :), de munkás, s igen 1 -1,5M-ból el lehet indulni hacsak a tech.-et nézzük.
Na mindegy is alapvetően szerintem hamarosan vagy talán már most is elválik az a réteg akik über hiber hálivudi filmet karnak látni sok kamerával, rendezővel, kránokkal dslr-rel vagy amit akartok, és lesz az aki egyszerűen felkeres egy videóst, hogy vegye fel neki az esküvőjét. De ettől még mindenki kolléga és mindenkit megillet a szakmai udvariasság előítéletektől mentes együttműködésének lehetősége. Szerintem a film nem jobb a videónál és vica versa. Az a jó amiért fizetnek. Akik különbséget tesznek azokat nem érdekli igazán a szakma hanem csak a magamutogatás. (tisztelet a kivételnek).

U:I: ez már annyira talán nem is OFF :) 5d mk3-al nem videózik valaki véletlen? Érdekelnének tapasztalatok (érdemes-e beletenni néhány 100k-t?)

Eki - az eredeti

(#1290) Dvico


Dvico
csendes tag

Én ezt a srácot tartom tehetségesnek.
[link]

Egy másik videóban bemutatja milyen cuccokkal dolgozik. kb egy milla alatt van a teljes szettje, a vázakat leszámítva.

(#1291) MIFtIli válasza sellerbuyer (#1287) üzenetére


MIFtIli
aktív tag

Valóban zseniálisak a jelenetek a Moszkva térben, bár én azért linkeltem, mert kicsit olyan érzésem van ezekkel a beállított esküvői videókkal kapcsolatban, mint amikor Csuja Imre lemarad a csokor átadásról és kedves szavakkal a megismétlését kéri... De ez tényleg csak a személyes véleményem és szerintem teljesen rendben az amikor valaki akár többször is megismétel mondjuk egy templomi kijövetelt, csak hogy tökéletes legyen. Utólag úgyis szórakoztató lesz visszanézni ezeket a részeket, hogy tudják mennyi munka volt vele mire sikerült. :) Ki mit vár el, miért fizet. Nincs is ezzel semmi gond.

(#1292) sellerbuyer válasza doktor úr (#1288) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Most elárulok egy titkot: minden játékfilm... az is, amit dokumentumfilmként "adnak el". ;)

(#1293) sellerbuyer válasza EkSYS (#1289) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Hehe. Ez nagyon mókás. Egy cinematográfus, aki nem tudja, hogy ő az, ezért esküvői videósnak vallja magát... Ez vagy te. :K Azt hiszem, ezzel sokmindent elmondtam az esküvői filmjeidről, mert hogy ezek azok.

Egyéb:
Ha használtál steady-t a steady-s jeleneteknél (Karmen és Attila), én a helyedben jó messzire eldobnám, mint ahogy azt a kamerát/fényképezőt is, amit a steady-zéshez használsz. A színvilága/képminősége olyan szinten eltér az anyag többi részénél használt gép-obi páros minőségétől, hogy brutális. Nyilván nem lehet steady-zni egy olyan brutál nagy obival, ami alapból használsz, de ha a gépet meghagyod és az obit lecseréled mondjuk egy Helios-ra (már, ha M42 képes vázad van), máris megoldottad a problémát. Nagyon csúnyák a steady-s jelenetek, sorry.

A többi viszont esküvői filmbe illő, úgyhogy akár tudsz róla, akár nem, esküvői filmet készítettél, cinematográfus módra. :K Előző hsz-emben fellelhetőek azok a momentumok, amiket te nagyon szépen elcsíptél pl. a templomi esküvőnél, ahogy felemeli a pap a kezét, stb. Elcsípted azokat az apró, de meghatározó, jellegzetes momentumokat, amik a leginkább meghatározzák a magasztos pillanatot. Szerintem, amit csinálsz, az messze nem esküvői videózás, sokkal több annál, ez a szerény véleményem. :C

(#1294) doktor úr válasza sellerbuyer (#1292) üzenetére


doktor úr
tag

Tényleg? :DD Ezzel nem mondtál semmi újat.
Viszont továbbra is szeretném, ha megosztanád azoknak a filmeknek a linkjeit, amelyekre hivatkoztál, mert itt többen is kíváncsiak volnánk rájuk.

(#1295) sellerbuyer válasza doktor úr (#1294) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Miért, te sem tudod használni a gúglit?

1. Nem fogok helyettetek keresgélni! ;]
2. Miért nyilatkozol mások helyett?
3. Az az egy fő, aki eddig kíváncsi volt, meg tudta keresni magának, te is tégy így!
4. Ha ezzel a kukacoskodással arra akarsz utalni, hogy rosszul ítéltem meg és a linken a világ legjobb esküvői cinematográfiái találhatók és nincs náluk jobb, akkor azt már nem is minősítem...
5. Ha a személyemmel van problémád, akkor legyél már annyira tökös, hogy azt írod le, nem ilyen hátulról-mellbe jössz...

[ Szerkesztve ]

(#1296) sellerbuyer válasza doktor úr (#1288) üzenetére


sellerbuyer
őstag

#1287

"Figyi, rágúglizol cinematográfusra, aztán nézegeted őket sorra és magad is meglátod, hadd ne pazaroljam erre az időmet. Ha emlékeznék rá, már belinkeltem volna."

[ Szerkesztve ]

(#1297) doktor úr válasza sellerbuyer (#1296) üzenetére


doktor úr
tag

Jólvan. :) Én komolyan (értsd: őszintén) kíváncsi voltam azokra a videókra. A fórum azért van, hogy megosszuk egymással a tapasztalatainkat. Miért kell azonnal bármi mögött támadást sejteni? Guglizni nem fogok, mert nem esküvői videókat akarok nézegetni, hanem azt szerettem volna látni, hogy neked, személyesen melyikek tetszenek. Különben minek beszélgetünk itt, írjuk be, hogy www.google.com és kész.

(#1298) sellerbuyer válasza doktor úr (#1297) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Amikor már vki többedjére leír valamit és a másik még mindig kukacoskodik, ahhelyett, hogy azt csinálná, ami le van írva, akkor felmerül az emberben, hogy az illető vagy nincs szellemi képességeinek maximális birtokában, vagy direkte köt bele az emberbe...

Nézd, nem igazán értelek. Vagy nem olvasod el figyelmesen, amit a másik ír, vagy komoly értelmezési problémáid vannak. Miért nézegetnél esküvői videókat, ha beírod a gúgliba, hogy cinematográfus?

#1296-ban ott a válasz. Ennél érthetőbben nem fogom tudni leírni.

[ Szerkesztve ]

(#1299) sellerbuyer válasza Dvico (#1290) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Tessék, 1:07-től ott vannak azok az apró momentumok, amikről beszéltem, a nyakkendő igazítást egészen konkrétan "eltaláltam" pl. :D

[ Szerkesztve ]

(#1300) doktor úr válasza sellerbuyer (#1298) üzenetére


doktor úr
tag

"hanem azt szerettem volna látni, hogy neked, személyesen melyikek tetszenek." De nem számít, hagyjuk az egészet, mert szétoffoljuk a topikot.
ON: írtál arról a Spider rig-ről, használsz hozzá kitámasztó kart? Nem tudom, mi a hivatalos neve, a filmesek "pöcs"-nek hívják. Derékszíjra fűzhető tartóra támaszkodik egy változtatható hosszúságú kar, amit a rig-hez csatlakoztatnak. ILYEN Vagy le tudnád fotózni az alját, sehol sincs róla kép, hogy lássam a csatlakozási pontokat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.