Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) cOxeR válasza szasza74 (#1697) üzenetére


cOxeR
Ármester

raw-ből jpeg és utána PS? :U
Ez nem jó út...

(#1702) adamsys válasza robi222 (#1689) üzenetére


adamsys
tag

Bocs, de ilyenkor mindig azt szoktam kérdezni, hogy minek akarsz fényképezni egy olyan helyzetben, ahol nincs fény? :)

Ennek a technológiának is megvannak a limitjei, lásd azt, hogy ha vettél volna ugyanennyi pénzért egy amatőr videokamerát, sokkal szarabb képeket kaptál volna hasonló "világítási körülmények" között, mint így, egy teljesen átlagos kitobjektívvel felszerelt DLSR-rel.
A zajszűrés szerintem gányolás, vészhelyzetben jó lehet, de ne támaszkodj rá.

"And now for something completely different!"

(#1703) adamsys válasza robi222 (#1690) üzenetére


adamsys
tag

Ja és hidd el, a "majd a vágóasztalon kijavítjuk" stratégia sosem kecsegtet sok jóval :D
Inkább érdemes forgatás közben minél jobb alapanyagot gyártani. Ha nagyon low a budget, én még ajánlok egy fix 50mm-es f1.8 fényerejű Canon objektívet, 30k körüli áron újan hozzájuthatsz, használtan talán 20k-ért is. Vért fogsz vizelni izzadni a kezelésénél a gyatra és vékony fókuszgyűrű miatt, de a képminősége és rajzolata miatt az egyik legjobb ár-érték arányú objektív a piacon. Szvsz.

"And now for something completely different!"

(#1704) .DLL válasza adamsys (#1703) üzenetére


.DLL
veterán

Nagy + a fenti részekhez.
EF 50/1.8 képminőségben tényleg jó, viszont videóra elég lehet egy analóg 50-es is, rendes fókuszgyűrűvel, manuális írisszel és általában alacsonyabb áron mint a fent említett obi. Csak hogy a legolcsóbbat említsem ott a Helios-44M, de igényeseknek Zeiss 50mm Pancolar, 20-25e körül.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#1705) narumon válasza robi222 (#1674) üzenetére


narumon
őstag

Hát a kitobik nem túl gyorsak. Amit ajánlott rögtön beszerezni az a Canon 50/1.8 obi. Ez újonnan is 30 körül van (használtan meg fele), és ezért az árért egyszerűen nincs jobb. Ez szerintem kötelező vétel mindenkinek. Videóra nagyon szépen rajzol ha kicsit rekeszelsz (f2-f2.2 körül). Amúgy meg Magic Lantern kötelező (lenne) rá, de asszem még csak alpha van 650D-re.
Ha videózol akkor pár alapszabály - shutter speed 1/50-re és 99%-ban hagyd is ott (ML-el tudsz majd 1/47-et is választani akkor meg ott hagyd mert az van a legközelebb az ideálishoz). Videó beállítás egyébként FullHD 1080p/24fps-el. Nem tudom a gyári menüjében be lehet-e kapcsolni a köztes ISO-kat (ML-ben igen), és érdemes is azokat használni. Pl 550D esetében a 640 ISO az kevésbé zajos mint az 500, stb stb. Mivel nagy szenzor így ISO-val felmehetsz egészen 1600 körülig akkor is egészen jó videó lesz a végeredmény - ez felett azért már zajosodik rendesen.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1706) narumon válasza robi222 (#1689) üzenetére


narumon
őstag

Ha nem tudsz semmit állítani az azt jelenti, hogy mindenféle automatika be van kapcsolva. Az alap, hogy kezd azzal, hogy mindent amit lehet manuálisra állítasz és mindenféle "segéd" (igazából elrontó) dolgot kikapcsolsz.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1707) narumon válasza HollyBoni (#1699) üzenetére


narumon
őstag

Még egy plusz a Premierenek (nálam CS6), képeket ritkán csinálok akkor is jpg-be és picasaval nézem át.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1708) narumon válasza adamsys (#1703) üzenetére


narumon
őstag

Vért fogsz vizelni izzadni a kezelésénél a gyatra és vékony fókuszgyűrű miatt, de a képminősége és rajzolata miatt az egyik legjobb ár-érték arányú objektív a piacon. Szvsz.

Erre jó az ML... ott kirakja a menü gombokra a fokusz gombokat nem is kell az obihoz nyúlni nagyon finoman állítható. Ezért is szeretem ezt az obit. Egyszerűen az áráért ez hihetetlen best buy. Azt nem tudom, hogy miért nem gyárt ugyanilyen "gagyi" műanyag obit más méretben is a Canon. Egy tök ugyanilyen paraméterű 35-öst is el tudnék viselni, de sajnos nincs neki.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1709) cOxeR válasza robi222 (#1696) üzenetére


cOxeR
Ármester

Valamint ha már ennyi tanácsot és trükköt kaptál, akkor még egy, vedd vissza a rögzített videó élesítését és kontrasztját szinte teljesen, hogy minél homogénebb felvételed legyen. (ez ráadásul segít még az éjszakai felvételek elkészítése során...)
Ez akkor fontos, ha ténylegesen bele akarsz nyúlni utómunkával a videókba, ha nem, akkor tárgytalan, mert laposak lesznek az elkészített anyagok.

(#1710) narumon válasza cOxeR (#1709) üzenetére


narumon
őstag

Igen ezt én el is felejtettem mondani pedig ezzel kell kezdeni. Különösen a sharpness amit rögtön le kell venni. (szerintem ezeket akkor is le kell venni ha nem lesz utómunka).

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1711) cOxeR válasza narumon (#1710) üzenetére


cOxeR
Ármester

Az élességet igen... de ez is attól függ, mi lesz a felhasználás...
Internetre 720p-be, nem árt az élesítés +2 környékén... sem a gyári "kontraszt" emelés, ha "csak" felveszi és feltölti jelleggel videózik...
nem mindenki jut ezen túl...

(#1712) adamsys válasza narumon (#1708) üzenetére


adamsys
tag

Köszi, az ML fókuszkezelését a legelején próbáltam de engem idegesített az elektronikus (mechanikus) fókuszvezérlés. Főleg ha hirtelen változik a téma, nincs az az algoritmus ami kitalálná, hogy én épp milyen sebességgel, milyen finomsággal szeretnék átélezni X-ről Y-ra. Épp ezért az első dolgom minden gépen kikapcsolni az autofocust és bekapcsolni a peakinget :)

"And now for something completely different!"

(#1713) robi222


robi222
senior tag

Végre nagyon hasznos tipek!!!!!
Én is ezt az obit néztem ki.
Ezeket a be állításokat is kipróbáltam csak a rekesz időt nem lehet 60 alá állítani.Viszont automatában meg nagyon le tudja vinni csak ott az izo-hoz nem lehet hozzá nyúlni. És 6400 ra megy fel ami okozza a bajt de majd az új obi rendbe teszi.

(#1714) robi222


robi222
senior tag

Mi ez az alpha?Imádom a hack-eket ha az.

(#1715) narumon válasza adamsys (#1712) üzenetére


narumon
őstag

Félre értettél. Én nem autofókuszról beszéltem, hanem manuálisról. Csak ugye ML esetén nem kell az objektívet tekergetnek, elég a hátsó gombot nyomkodnod. Az algoritmus TE VAGY :) (Természetesen én is focus peakinggel használom - de messze ez a legkényelmesebb szerintem, és a kamerát is stabilan tudom fogni mellé)

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1716) adamsys válasza narumon (#1715) üzenetére


adamsys
tag

Akkor félreértettem :)
És hogy is működik ez a funkció? Előre kijelölhetek élességi tartományokat, és azok között léptethetek a gombokkal? Még mindig szkeptikus vagyok, győzz meg! :)

"And now for something completely different!"

(#1717) cOxeR


cOxeR
Ármester

Én viszont felteszek pár kérdést, hátha most válaszra talál. :)

Viewfinder-ből ki mit használ? Használ-e?
Külső kijelzőből ki mit használ? Használ-e?

Az opciós kérdés:
Slider-ből ki milyen hosszúságot használ/javasol? (no persze akinek van tapasztalata)

[ Szerkesztve ]

(#1718) adamsys válasza cOxeR (#1717) üzenetére


adamsys
tag

"Viewfinder-ből ki mit használ? Használ-e?"

Igen, ilyet. Van egy keret, amit a kijelzőre kell ragasztani, majd magát a viewfindert erre kell rápattintani. Enélkül napfényben nem nagyon lehet értelmesen forgatni. Van rajta dioptriakorrekció is.
Egyetlen hiányossága, hogy alsó gépállásból nem használható, olyankor hasalni kell a gép elé a földre :)
Egyszer láttam valahol olyan viewfinder-t, amiben valami tükrös megoldás volt, így segítségével felülről is lehetett nézni a kijelzőt. Egyetlen hiánya az volt, hogy nem volt kompatibilis a portrémarkolattal ellátott Canon-okkal. Ha valaki találkozott már vele, és tudja mi volt az, beküldhetné, megnézném újra :)

"And now for something completely different!"

(#1719) alph4 válasza adamsys (#1718) üzenetére


alph4
tag

Kihajtható LCD-nél nincs ilyen gond :DDD

(#1720) adamsys válasza alph4 (#1719) üzenetére


adamsys
tag

Igen, ott nincs :)
De ha nincs kihajtható LCD, akkor van :)

"And now for something completely different!"

(#1721) narumon válasza adamsys (#1716) üzenetére


narumon
őstag

Nem nem. Ugyanazt csinálja mintha manuálisan tekernéd az obit csak nem kell odanyúlnod. A menü gombjaidon lesz egy F- és egy F+ valamint egy FF- és egy FF+ gomb. A szimpla F szép finoman mozgat (folyamatos nyomásra, vagy 1 nyomásra csak 1-et ugrik) a dupla FF meg sokkal gyorsabban.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1722) narumon válasza cOxeR (#1717) üzenetére


narumon
őstag

Viewfinderből én a kínait használom.
Ilyet: http://dx.com/p/2-8x-lcd-viewfinder-for-nikon-550d-d90-104881

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#1723) adamsys válasza narumon (#1721) üzenetére


adamsys
tag

Kösz! Ki fogom próbálni.

"And now for something completely different!"

(#1724) robi222 válasza narumon (#1721) üzenetére


robi222
senior tag

Sajna nekem nincs rajta f gomb csak + és - De azok mást csinálnak.És egyik gombbal sem akarja mozgatni.

(#1725) HollyBoni válasza robi222 (#1724) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nem is fogja, ahhoz kéne rá Magic Lantern, de rendes ugye 650D-re nincs.

(#1726) robi222 válasza HollyBoni (#1725) üzenetére


robi222
senior tag

Miért!!! :O

(#1727) adamsys válasza robi222 (#1726) üzenetére


adamsys
tag

Ha nagyon nem fekszik a 650d, és 3 napon belül vagy, akkor még visszaviheted a gépet és kicseréltetheted egy 600d-re, nem? Vagy ilyen lehetőség csak a mesében van? :)

[ Szerkesztve ]

"And now for something completely different!"

(#1728) HollyBoni válasza robi222 (#1726) üzenetére


HollyBoni
veterán

Miért 650D-t vettél? :)

(#1729) robi222 válasza HollyBoni (#1728) üzenetére


robi222
senior tag

Mert ez már érintő képernyős volt.És azt hitem ,hogy ehhez is lesz hack.

(#1730) cOxeR válasza robi222 (#1729) üzenetére


cOxeR
Ármester

:Y :W

(#1731) cOxeR


cOxeR
Ármester

Én valami nem ragasztós megoldást favorizálnék... nem szívesen ragasztanék semmit a kijelzőmre...
Pl ilyet: [link]
Szerintetek?

(#1732) HollyBoni válasza cOxeR (#1731) üzenetére


HollyBoni
veterán

Én tuti ilyen megoldásút vennék ragasztgatás helyett, ez elég pofásnak néz ki!

(#1733) cOxeR válasza HollyBoni (#1732) üzenetére


cOxeR
Ármester

Kérdés, hogy mennyire stabilan marad a pozíciójában... és nem enged-e be fényt... persze használat közben úgy is rányomod...

(#1734) adamsys válasza cOxeR (#1731) üzenetére


adamsys
tag

Nekem szempont volt, hogy gyorsan és egyszerűen levehető legyen a kijelzőről (ne kelljen csavargatni, rángatni), azért választottam ilyet. Bár biztosan van hibrid megoldás is, ami nem felragasztós és gyorszáras.

"And now for something completely different!"

(#1735) cOxeR válasza adamsys (#1734) üzenetére


cOxeR
Ármester

Bal oldalán van egy csak kézzel betekerhető csavar, 2-3 fordulattal kitekeri és vissza, ás már ki is lehet húzni a tartó fület az adapterből. Másik megoldás sem sokkal gyorsabb. :)

(#1736) alph4 válasza cOxeR (#1735) üzenetére


alph4
tag

Nekem egy ilyen van kihajtható LCD-re: [link]
negatív:
Lassabb feltenni mint a pattintósat, behajtani az LCD-t a gép hátuljához nem lehet pont (hogy szemből legyen), így inkább kihajtva jó, valamint picit mozog.

(#1737) adamsys


adamsys
tag

Hangrögzítő vásárlás előtt állok. Jó tapasztalataim vannak a Zoom H4N-nel, de gondoltam megkérdezlek titeket, tudtok-e jobb, kompaktabb, esetleg olcsóbb megoldást.

Feltételek:
- legyen beépített mikrofonja (lehetőleg kettő, sztereó rögzítés miatt)
- tudjon tömörítetlen wav-ba rögzíteni, 48 kHz-es mintavétellel, minimum 16 bites kvantálással
- fogadjon mikrofonszintű / vonalszintű jelet praktikusan XLR-en (és/vagy jack-en),
- legyen kisjack-es monitor kimenete, SDHC kártyára rögzítsen.
- két sávos rögzítés (választhatóan, hogy melyik sávra mi menjen), de nem haragszom meg, ha tud négyet is
- méretre minél kisebb legyen (max akkora, mint egy H4N, ami
- felszerelhető legyen valamilyen standard módon egy DSLR vakupapucs aljzatára, vagy egy kis állványra

Egyéb (hiányuk esetén nem kizáró) feltételek:

- paraméterezhető dinamika kompresszor/limiter
- low cut filter
- két memóriakártyás foglalat duplikált felvételi, vagy ugrásmentes folytatási lehetőséggel

Ami nem kell:
- eszközön végezhető hangvágási lehetőség
- visszajátszási sebesség változtatásának lehetősége
- hangaktiválásos felvétel
- webes felület, torrent kliens :)
- beépített visszhang processzor
- beépített hangszóró

Ha esetleg ilyen eszköz véletlenül nem létezne, akkor jöhetnek az elvárásoktól eltérő javaslatok is :)

Köszönöm!

"And now for something completely different!"

(#1738) adamsys válasza cOxeR (#1735) üzenetére


adamsys
tag

Ó dehogynem gyorsabb :)
Az enyémnél egy gombnyomás és már le is hullik a gépről a kereső, ami egyből a nyakamon landol, mert van hozzá nyakpánt is. Bizony.

"And now for something completely different!"

(#1739) cOxeR válasza alph4 (#1736) üzenetére


cOxeR
Ármester

:) nálam ez nem jöhet szóba, egyik vázamon sincs kihajtható kijelző.

(#1740) adamsys válasza adamsys (#1737) üzenetére


adamsys
tag

bocs, egy sor félbe maradt, javítás:
*- méretre minél kisebb legyen (max akkora, mint egy H4N, ami 70 x 156 x 35mm)

"And now for something completely different!"

(#1741) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Ha már hangrögzítő téma, Zoom H1N-nél meg lehet azt csinálni, hogy valahogy összekötöm a kamera mikrofon bemenetével, és a diktafon mikrofonját használja a kamera hangfelvételhez?

[ Szerkesztve ]

(#1742) Peethy


Peethy
őstag

Sziasztok!

Szerintetek Dynamic Perception motoros slide/dolly-nak van valamilyen olcsóbb alternatívája kínai fronton? Eszméletlen, hogy miket ki tudnak hozni vele, mind timelapse, mind videók terén.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#1743) adamsys válasza HollyBoni (#1741) üzenetére


adamsys
tag

Biztosan lehet, ha van neki füles kimenete, de az nem való éles használatra.

"And now for something completely different!"

(#1744) cOxeR válasza Peethy (#1742) üzenetére


cOxeR
Ármester

Szólj ha találtál... mert 1-2 hónapja én is azt keresgélek... :)
Egyelőre még mindig a Konova-hoz jutok...

(#1745) alph4 válasza Peethy (#1742) üzenetére


alph4
tag

Én 30e-ből kihozom. Egy 60cm slider, 1rpm-es kismotor, hozzá elem, damil, szigszalag. :)

(#1746) alph4 válasza Peethy (#1742) üzenetére


alph4
tag

Én 30e-ből kihozom. Egy 60cm slider, 1rpm-es kismotor, hozzá elem, damil, szigszalag. :)

(#1747) papaya válasza adamsys (#1743) üzenetére


papaya
senior tag

őő a zoom h1-en gondolkozom már régóta, vagy rode vic, de eddig úgy voltam, hogy a zoom közvetlen kártyára rögzítése miatt kevesebb zajjal képes rögzíteni a hangot, de a hozászolásod most elbizonytalanított. Az a mondatod, hogy nem használható éles használatra csak a füle kimenetű bekötésre vonatkozik vagy magára a készülékre?

Illetve, létezhet a h1-hez vmi adapter, amivel a canonra tudom rögzíteni?

(#1748) HollyBoni válasza papaya (#1747) üzenetére


HollyBoni
veterán

Szerintem csak a kamerába bekötésre értette. Én nézegettem összehasonlító videókat, ugye DSLR gépekben nem a legjobb a mikrofon erősítő, Zoom H1N szebb hangot adott mint egy Rode Videomic kamerába dugva, csak ugye szinkronizálni kell a videót és a hangot. A Zoom H1N alján olyan menet van mint a fényképező alján amivel állványra teszed, léteznek olyan kis pár forintos adapterek ami belemegy ebbe a menetbe, másik fele pedig vakupapucsra.

Összehasonlításnál szerintem azt is érdemes nézni, hogy a Zoom egy diktafon, ami hangfelvételre lett kitalálva, a DSLR pedig egy fényképező amiben másodfunkció a videófelvétel.

[ Szerkesztve ]

(#1749) papaya válasza HollyBoni (#1748) üzenetére


papaya
senior tag

értem, köszi. A teszt vidiket én is megnéztem, talán a hang -vidi párosítás nem lesz nagy durranás cs6-ban. Még annyi, hogy nem tudsz ,vagy valaki itt a fórumon olyan adapter megoldást amire egy normál (96-144 leddel szerelt) lámpa és pl egy zoom h1 is felrakható egyszerre?

Láttam már pár tákolmányt, de konkrét terméket még nem. :(

[ Szerkesztve ]

(#1750) HollyBoni válasza papaya (#1749) üzenetére


HollyBoni
veterán

Milyen nehéz az a lámpa? Nem nehéz az meg egy Zoom a szegény kis vakupapucsnak? Ezzel kapcsolatban nekem sincs tapasztalatom, csak kicsit soknak tűnik ez a terhelés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.