Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2451) narumon válasza papaya (#2445) üzenetére


narumon
őstag

Mhm, nekem van komplett video amit csak kitobival rögzítettem. Pl ezt itt:

(A videot ne nézd de szerintem nem lett szar a kitobival a képe).

[link]

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#2452) Kleroo


Kleroo
veterán

Ahoy videósok!
Fura problémám van,hátha valaki tudja a miértjét.
Timelapseken ügyködöm.
After Effects CC vana segítségemre. Minden megvan,szuper beállíás, ect.
De a végső videó feketéje sosem az igazi,akár mit állítok. a h.264 beállításait zongoráztam végig, de minden kombinációban (nagyon)sötétszürke lett az abszolút feketéből,fakul minden.Ami csillagjárásnál igencsak szemetszúró.
Ennyit tudna a h.264?

(szerk) : Mintha a gammaérték csúszna el,de ilyen beállítás béli dolgot nem leletem. (After effects,és media encoder)

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#2453) HollyBoni válasza Kleroo (#2452) üzenetére


HollyBoni
veterán

Semmit nem változtattál a videón, curves ilyesmik, csak exportálsz?

(#2454) Kleroo válasza HollyBoni (#2453) üzenetére


Kleroo
veterán

Bezony. AE-ben szépen összerakom, az előnézet tökéletes. Media encoderben midnent belövök,mindent a lehető legjobbra,és xar .. :(

szerk: gondoltam arra,hogy a lejátszó/codec nem jó, de MP, MPC, VLC, Total Media Theater egyaránt ugyanígy játssza le.

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#2455) HollyBoni válasza Kleroo (#2454) üzenetére


HollyBoni
veterán

Próbáltad másik kodekkel, másik formátummal?

[ Szerkesztve ]

(#2456) Kleroo válasza HollyBoni (#2455) üzenetére


Kleroo
veterán

Yepp,FLV-ben is ugyanolyan.

Alap képkocka VS maximális minőségű 100mbps videórészlet
[link]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#2457) HollyBoni válasza Kleroo (#2456) üzenetére


HollyBoni
veterán

Csak FLV-ben próbáltad? Próbálj meg egy MOV-ot mondjuk valamilyen Prores kodekkel.

Amúgy nagyon szép a kép, te csináltad? Ha igen, hol készült? :))

(#2458) Kleroo válasza HollyBoni (#2457) üzenetére


Kleroo
veterán

Csak H.264, FLV, F4V van

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#2459) Kleroo válasza Kleroo (#2458) üzenetére


Kleroo
veterán

Megoldottam félig. Fos ez a media encoder. After effects saját render eszközével kinyomtam lossless aviba, azt meg a jól bevállt ingyenes Format Factroyval átkovertáltam h.264-be, ami immáron nem annyira fakó vacak.
De most már tudok rengeteg más kodekkel kísérletezni. Nem értem a h.264et miért lesz fakóbb.

Köszi,igyekeztem. :) Retezat hegységben készítettem az anyagot. Újhold, 0 fényszennyezés, D700+f2.8 :)

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#2460) HollyBoni válasza Kleroo (#2459) üzenetére


HollyBoni
veterán

Eddig media encoderrel exportáltál? Ha after effects-ből nem media encoder-el exportálod h264-ben, akkor is ilyen?

(#2461) Kleroo


Kleroo
veterán

Hogy az a kutya meg a macska rúúúúúgja meg a tökit !!!!!

Megvan a megoldás,hála egy külföldi szupermegakitartó kollégának.

Hogy mi a hiba? Agysorvasztó!
Nvidia Controlpanel/video/videó színbeállításainak megadása/ átállítani "Az nvidia beállításokkal"-ra, speciális fülön pedig kiválasztani a dinamikus tartományhoz a teljes-t.

Most komolyan épelméjű dolog ez? Bármit bármivel,bármibe konvertáltam fakóbb lett a végeredmény a lossless AVI-nál. Ezt átállítottam (a default értéken volt, ez az alap!!! nem elállítódott), és voila minden tökéletes.

Javaslom próbáljátok ki ti is.
Eszembe nem jutott volna magamtól.

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#2462) narumon válasza Kleroo (#2461) üzenetére


narumon
őstag

Hát nekem még fel sem merült ez a hiba - de köszi az infot ha egyszer valahol belebotlok akkor majd remélem emlékszem rá :)

Az elkészült videót is megtekinthetnénk?

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#2463) Kleroo válasza narumon (#2462) üzenetére


Kleroo
veterán

Meg. :)
Felnyomtam ideiglenesen YT-ra. A világító egyedeket még nem tudom kiretusáljam-e(ha lesz több időm,akkor repülnek :) ), valamint egyelőre bennhagytam a homályosodást a végén(hirtelen lecsapódott a pára a frontlencsén ,érthetetlen okból,így a többi 200 expó kuka)
[link]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#2464) narumon válasza Kleroo (#2463) üzenetére


narumon
őstag

Köszi! Nagyon jó. A mozgást mivel oldottad meg? Csinálj még ilyeneket és utána nincs más dolog csak zenére összefűzni egy hosszabb videóba :P

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#2465) Kleroo válasza narumon (#2464) üzenetére


Kleroo
veterán

Jó is lenne ha folyton ilyen helyeken járnék. :)
Mozgás? A mozgást a Föld biztosította. :D

szerk: Egyébként már jó ideje kiválasztottam milyen muzik lesz alatta...még pár év és lesz elég TL. Ez volt életem első TL-e, az időzítő használatát is épphogy csak átnéztem. :D

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#2466) HollyBoni válasza Kleroo (#2465) üzenetére


HollyBoni
veterán

Pl ez a videó hány expóból lett összerakva?

(#2467) .DLL válasza HollyBoni (#2466) üzenetére


.DLL
veterán

Pl. 12x24 (vagy 25) :P ugye a snitt hosszát felszorzod a másodpercenkénti képkockaszámmal. ;)

Kelroo: nagyon szép lett csak így tovább. Ha van türelmed ott ülni mellette, akkor a statívval még mozgást is belevihetsz. ;) Persze ha ez az első, akkor gondolom még technikai próba is volt ez egyben. Jól siekrült!

(P.H.)

(#2468) RolandoP


RolandoP
csendes tag

Sziasztok!
Témába illő: megválnék Flycam Nano stabilizátoromtól. Ha valaki érdeklődik: polgar.roland01 kukac gmail.com

(#2469) orko válasza narumon (#2443) üzenetére


orko
tag

Milyen viewfindered van?Óccsó mágnesesen csatlakozós?Nekem az..tényleg nagy segítség még a stabilitásban is!De,persze elsőre nem sikerült jól rögzíteni a keretet,leszedtem,átfordítottam,viszont már nem illeszkedik egyenletesen a vf a keretéhez,mert olcsó,kínai és deformálódott kissé,a ragasztó sem fogta oda eléggé...:( így jártam.

(#2470) .DLL válasza orko (#2469) üzenetére


.DLL
veterán

Szedd le mégegyszer, egyengesd ki egy fogóval, amíg jó nem lesz (próbálgasd rá a VF-et, majd egy új kétoldalú ragasztószalagból vágj rá csíkokat az újbóli rögzítéshez. ;)

(P.H.)

(#2471) narumon válasza RolandoP (#2468) üzenetére


narumon
őstag

Ha síma akkor nem érdekel, ha a későbbi DSLR felirattal ellátott módosított változat akkor igen...

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#2472) narumon válasza orko (#2469) üzenetére


narumon
őstag

Igen olyanom van. Olcsó kínai. Mondjuk én elsőre jól ragasztottam fel és már kb egy éve stabilan rajta is van - egy hibája, hogy nagyon kell figyelni, mert rajta van a viewfinder, és egyszer ott fogtam meg a kamerát (egyik kézből a másikba), persze mondanom sem kell, hogy földön huppanás lett a vége. :)
Koccolt a betonon a kis gépecske, viszont Canont dícséri, hogy az ég világon semmi baja nem lett, egy kis sarki leverődéstől eltekintve. Mondjuk DigitalRev tévé tesztje alapján (ahol nem bírták szétverni gyakorlatilag a kis 550D-t), ez várható is volt. No azóta kicsit jobban oda figyelek :)

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#2473) narumon válasza .DLL (#2470) üzenetére


narumon
őstag

Szerintem meg vegyen egy újat. Valami 10-15 USD az egész kütyü nem ér annyit, hogy szórakozzon vele az ember. (szerintem).

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#2474) orko válasza narumon (#2473) üzenetére


orko
tag

Ja,nem foglalkozok vele.A festés is már itt-ott lejött róla,még ha fogóval elkezdem nyomorgatni..pláne

(#2475) .DLL válasza orko (#2474) üzenetére


.DLL
veterán

Jó áron megszabadítalak a régi megmaradt okulártól! :D

(P.H.)

(#2476) nubiai


nubiai
tag

Kérdezném tisztelettel, hogy létezik-e esetleg olyan oldal, ahol a gépeket videós képességeikre is tesztelik, netán azonos körülmények között a sarkalatos problémákra kihegyezve, és a videókat meg is lehetne tekinteni? Tudom ott van a Youtube, de az azért nem az igazi. Több szempontból sem.
Ami igazán érdekelne a milcek af-je, rolling shutter-je videó közben.

(#2477) gabesz82 válasza nubiai (#2476) üzenetére


gabesz82
senior tag

hát én csak a youtube-ot tudom pedig javasolni, rengeteg tesztvideo és videoteszt fent van...

PSN: Morfologus82

(#2479) HollyBoni válasza gabesz82 (#2477) üzenetére


HollyBoni
veterán

Youtube-ról nem lehet megállapítani a minőséget. :N

(#2480) narumon válasza HollyBoni (#2479) üzenetére


narumon
őstag

Azért szerintem az AF, a Rolling Shutter és a képi világ megállapítható belőle. A tömörítésből adódó hibákat meg nem kell beleszámolni - szerencsére már bármelyik eszközt nézzük egyik sem vesz fel szarul (minőségileg - mert most volt nálam pl egy Nikon 7100, minőségileg hibátlan a video, de a képi világa az egy handycam szintjén mozog, beállítások nulla, kezelhetősége a Canonhoz képest nulla. Videóra nagyon nem ajánlott)

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#2481) nubiai válasza k1csi (#2478) üzenetére


nubiai
tag

Köszönöm a linkeket, de nem igazán ilyenre gondoltam. Esetlegesek, hogy mit tesztelnek, ráadásul különböző körülmények között. Pl. én nem találok semmit sem NEX-3N-re.
Mondjuk egy ilyen jellegű jó lenne, csak mondjuk mindenre. :) Youtube-os, de le lehet tölteni az eredetit is.
A Youtube-al nekem még az is a bajom, hogy mivel bárki bármit feltölthet, gyakorlatilag ellenőrizetlenül, így nem lehet tudni mi igaz és mi nem. Kiváló terep a gerilla marketingre.

[ Szerkesztve ]

(#2482) nubiai


nubiai
tag

Ha már Youtube:
Van néhány, szerintem hasznos Greasemonkey script Youtube-ra főleg Firefox alá, de más böngésző alatt is fut sok script:
1. Először telepíteni kell a Greasemonkey Firefox addon-t.
Aztán jöhetnek alája a scriptek (adott script oldalán az Install gomb, és már kész is):
1. Mindig a lehető legjobb minőségű videót játszatja le: YouTube - Auto-Buffer & Auto-HD. Nem kell átkapcsolgatni minden egyes alkalommal.
2. Ezt meg arra használom, hogy kiírja milyen felbontású az adott video a listázó oldalon: YouTube HD Suite

Lehet még keresgetni a scripek közt, sok okosság van más témában is.

(#2483) narumon válasza nubiai (#2481) üzenetére


narumon
őstag

Ez nem csak a youtubera igaz hanem az egész internetre. Attól, hogy weboldalon van az információ mi a különbség? A youtubeon is vannak hivatalos csatornák / tesztelők akik nem engedhetik meg maguknak hogy hülyeséget beszéljenek mert ebből élnek, de legalábbis nem beszélnek nagyobb hülyeséget mint egy weboldalon...

Egyébként mi lenne a kérdésed? Rolling Shutter? Előre elmondom, pont ugyanolyan mint az összes többi ilyen készüléké, ugyanis az a CMOS szenzorból fakad és nem a felépítésükből. Persze az is kérdés, hogy miért akarnád egyáltalán rángatni a kamerát?

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#2484) HollyBoni válasza narumon (#2480) üzenetére


HollyBoni
veterán

AF, Rolling Shutter tényleg, de szerintem még a képi világ sem állapítható meg sokszor. Legtöbbször oda sem írják hogy volt e a képen bármilyen korrekció, és a képprofilokat is el szokták cseszni, ami szerintem nagyon sokat számít a videó kinézetében.

A lényeg hogy youtube-on nagyon sok bénázás van, szerintem a legjobb ha hozzáértő oldalakon nézelődik valaki ahol odaírják mit hogy csináltak, és le lehet tölteni az eredeti videófájlt.

[ Szerkesztve ]

(#2485) gabesz82 válasza HollyBoni (#2484) üzenetére


gabesz82
senior tag

Épp ezért írta narumon, hogy hivatalos csatornákat nézz (pl. Dave Dougdale).

PSN: Morfologus82

(#2486) HollyBoni válasza gabesz82 (#2485) üzenetére


HollyBoni
veterán

Hopsz, tényleg. :B

(#2487) nubiai válasza narumon (#2483) üzenetére


nubiai
tag

Nem akarom rángatni a kamerát. :). Az is CMOS működéséből következik, hogy sok videóban látható olyan jelenség, hogy csak szép simán mozgatják vízszintesen a kamerát a kép elmosódottá válik, és addig az is marad, míg a mozgás meg nem áll. Mozifilmeknél is megfigyelhető néha ez a jelenség. Ennek van külön neve?

(#2488) HollyBoni válasza nubiai (#2487) üzenetére


HollyBoni
veterán

Az nem a CMOS működéséből következik, szimplán csak olyan záridőt állítanak be. Ha ezt a hatást akarod elérni akkor duplázni kell az FPS-t. 24-25fps-nél 1/50. Ha rövidebb záridőt állítassz be akkor 24-25fps-nél olyan mintha szaggatna a videó kicsit, de nincs elmosódás.

[ Szerkesztve ]

(#2489) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

Az alábbi videoban olyan mintha tömörítési hiba lenne, de szerintem nem az. H.264 25Mbps.
A vágás közben is megjelenik, ha rárakok egy S curve-t premierben. Mitől lehet ez?
A video

(#2490) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Tudtátok, hogy bezárt a pixmania.hu? Csak most vettem észre, nem kicsit lepődtem meg! :Y

(#2491) narumon válasza MIFtIli (#2489) üzenetére


narumon
őstag

Nekem szaggat enyhén ez a videó valami nem stimmel vele. Egyébként mit kellene nézni?

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#2492) narumon válasza nubiai (#2487) üzenetére


narumon
őstag

Igen 24fps :)

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#2493) MIFtIli válasza narumon (#2491) üzenetére


MIFtIli
aktív tag

Nem kéne, hogy szaggasson. A felhőknél szétesik a kép, vagy mintha alacsony bitrátán lenne.
pedig nem.. :)

[ Szerkesztve ]

(#2494) HollyBoni válasza MIFtIli (#2493) üzenetére


HollyBoni
veterán

Nekem is szaggat picit. Azért a 22Mbit/sec nem valami magas bitráta...

Milyen géppel lett felvéve?

[ Szerkesztve ]

(#2495) MIFtIli válasza HollyBoni (#2494) üzenetére


MIFtIli
aktív tag

és ha letöltöd akkor is szaggat?
Kiexportáltam 45-50körül is, azon is ugyanúgy látszódik. De már premierben is exportálás előtt.. nem értem.
550D-vel

(#2496) HollyBoni válasza MIFtIli (#2495) üzenetére


HollyBoni
veterán

Igen, letöltöttem. Nem ilyen brutális szaggatásról beszélek, csak néhány helyen egy icipicit látszik. Amúgy szerintem a zaj nagyon zavaró, magas iso-n lőtted és még világosítottál is rajta utólag? Magasabb 45-50 körüli bitrátán is ilyen csúnya a zaj?

(#2497) MIFtIli válasza HollyBoni (#2496) üzenetére


MIFtIli
aktív tag

Nem lőttem magas iso-n csak az utolso 3 klipp van 640 és 1600 közt. Az első pl iso 100on van, a többi meg 100-160, egy meg 320-on. Világosítás sincs rajta, 6 a brightness-en.


Tudsz mondani egy pontos helyet ahol megakad?

(#2498) blkmrkt


blkmrkt
csendes tag

sziasztok!

Nemrégiben vettem egy eos 60d-t főleg videózás céljából. Egy olyan problémám lenne, hogy esetenként a felvétel elindítása után pár másodpercen belül egy hibaüzenet jelenik meg miszerint a felvétel automatikusan leállt. Utánaolvasgattam és mindenhol a memóriakártyát tartják felelősnek a dologért, de nálam csak néha fordul elő a jelenség és egy 16gigás class10-es (30mb/s) kártyám van, aminek elviekben elegendőnek kéne lennie, nemde?

Előre is köszi

(#2499) .DLL válasza MIFtIli (#2489) üzenetére


.DLL
veterán

Bizony az van benne, a H.264 profil beállításaiban kéne szöszmötölni, például a referencia képkockák számát megnövelni, a tömörítési profilt High-ra állítani, a bitráta ha VBR, akkor CBR-re állítani, ha van lehetőség kétmenetű kódolásra akkor azt kérni, stb. (ennél nem tudom pontosan, mi hol van, csak a Vegast ismerem az újak közül, Premiere-ből, csak CS3-ig jutottam, az még nem támogatott natív H.264-et)

Ezen kívül a ahogy látható a Curves kiemeli a hibákat, ha van adott darab szín egy tónusátmenetben abból nem tudsz többet csinálni (legalábbis ezen a szinten nem) ha széthúzod, akkor csak nagyobbak lesznek a tónuskülönbséges és feltűnőbbek az ugrások.

Plusz Canon DSLR-ek nem remekelnek dinamika terén, tehát főleg egy 8 bites képből szinte tilos fölfelé húzni, mert a sötét részek hamar megbosszulják magukat, ott nagyon kevés a tónus.

(#2498) blkmrkt:

Milyen márka? Nem teljesen állandó a kiírt adatmennyiség sem (képtartalomtól, érzékenységtől is függ) és nem egyformák a memóriakártya adatterületei sem, lehet hogy ha olyan memóriaterületre próbál írni, ami gyengébben sikerült, lassabb, elhasználódottabb cellákat tartalmaz, akkor leáll. Sajnos a beépített buffer ritkán ér valamit, elég nyavalygós a gép, és inkább megszakítja a felvételt. Én legalábbis még nem sokszor láttam felvillanni a buffer jelzőt, helyette gyakran szó nélkül leállt.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#2500) blkmrkt válasza .DLL (#2499) üzenetére


blkmrkt
csendes tag

Egy sandisc ultra sdhc-ról lenne szó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.