Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2951) narumon válasza EkSYS (#2937) üzenetére


narumon
őstag

A dollyról és a sliderről lehetne többet tudni? Valami link róluk esetleg?

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#2952) narumon válasza .DLL (#2949) üzenetére


narumon
őstag

ML alatt az 550D-n is szabályozható a miki.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#2953) .DLL válasza narumon (#2952) üzenetére


.DLL
veterán

Igen-igen, mondta is. De én mindig elfelejtem az ML-t, nem használom, nem tetszik, hogy 2/3 ideig bírja csak az akksi, nem tetszik hogy pörgeti a procit, és egyszer fagyott is már az egész gép.
Egyetlen dolog ami hiányzik az az 1/3 lépésenként állítható ISO, de majd jön egy komolyabb váz, ami tudja alapból és boldogság.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#2954) orko válasza .DLL (#2953) üzenetére


orko
tag

ja,nélküle nem az igazi,..vele sem...sűrűn leállt a felvétel,sűrűn túlmelegedett is az 550d...

(#2955) narumon válasza orko (#2954) üzenetére


narumon
őstag

Én egyik hibát sem tapasztaltam még. 550D ML stabil van rajta (nem nightly build), gyakorlatilag rock solid. Esküvőt videózok vele. Nem áll le, nem melegszik, nem fagy. Nálam hibátlanul teszi a dolgát, ráadásul nem is tudnék meglenni már nélküle, a villámmállítási lehetőségek nagyon jók és a focus állítás is hiányozna - kényelmetlen kézzel tekergetni az obit. (manuális obinál persze kell).

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#2956) narumon válasza .DLL (#2953) üzenetére


narumon
őstag

Az sem tűnt fel, hogy kevesebb ideig bírná az akksi. Igaz nagyon régóta csak ML-el használom lehet, hogy az emlékek miatt érzem csak így. Meg hát kínából fillérekért van akksi, vettem 5-6db-ot feltöltöm őket, gyak nincs az a dolog amit ne tudnék lekamerázni :D

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#2957) DGC válasza narumon (#2956) üzenetére


DGC
csendes tag

Én sokat szenvedtem az 550d-m el. Forróbb nyári napokon többször túlmelegedett esküvő alatt és ez elég veszélyes szertartás alatt. Meg a kihajtható lcd pl jól jött volna amikor a 60 fokos aszfaltnál a földről videózva le kellett hasalnom az élesség beállításához :)
Azóta már 70D-m van. Ezzel már sokkal jobb videózni. Nem melegszik, érintő gombokkal gyorsan állítható és az autófókusz csodás nem szemre kell belőni az élességet + stm-es objektívnél nem mozog a fókuszgyűrű így nincs hangja.

(#2958) narumon válasza DGC (#2957) üzenetére


narumon
őstag

Hát 70D-nek sok előnye van valóban, de én úgy itéltem meg, hogy nem nyújt annyi újdonságot hogy megérje rá lecserélni az 550D-t.

Viszont állítólag február 7-én jelenti be a Panasonic a GH4K-t hivatalosan!

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#2959) orko válasza narumon (#2958) üzenetére


orko
tag

4K?Egy atomerőmű sem elég a videók editálásához...se 4k monitor,se TV nincs még láthatáron...5év mulva talán,addig elég a GH3 is.

(#2960) taranis válasza orko (#2959) üzenetére


taranis
addikt

Ja de ki tudja hogy 1080p-re konvertálva milyen előrelépést jelenthet, meg aztán a 4K képet egy fullhd-s "ablakkal" bejárhatod kedved szerint, ebben is vannak lehetőségek.

colorizer.net

(#2961) HollyBoni válasza orko (#2959) üzenetére


HollyBoni
veterán

Persze felesleges, inkább csinálnának normális FHD-t, csak most 4K őrüle vant. Vagy akkor már FHD 120fps, ha már Gopro-nak és iPhone-nak is megy HD-ban.

(#2962) .DLL


.DLL
veterán

Mindenkinek igaza van! :D :K
A legjobb lenne 4K + FHD 120fps + 10 bites 4:2:2 HDMI kimenet, mindezt olcsón, 300k-ért. Nnna!

(P.H.)

(#2963) cOxeR válasza .DLL (#2962) üzenetére


cOxeR
Ármester

:DDD :DDD és persze iso25600-on zajmentesen. :DDD :))

(#2964) zgospel válasza cOxeR (#2963) üzenetére


zgospel
őstag

nekem az iso 12800 is elég lenne zajmentesen :P :D

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#2965) orko válasza zgospel (#2964) üzenetére


orko
tag

GoPro,iPhone kocsonyás képéből köszönöm,nem kérek. zajmentes 6400-as iso is elég lenne..

(#2966) zgospel válasza orko (#2965) üzenetére


zgospel
őstag

erről mondjuk most úgy beszélgetünk, mintha olyan nagyon reális lenne és holnap mennénk is megvenni :DDD

az iphone képéből én sem kérek, de a GoPro helyett sokkal jobb alternatívád nincs, pláne nem azért a pénzért. pl egy 700D lehet akármilyen könnyű egy profibb vagy jobban felszerelt kamerához képest, azért mégsem tudnád mondjuk egy BMX-es bukósisakjára feltenni normálisan, de ha igen, akkor szerencsétlen gyereknek hamar kikészülne a nyaka az extra súlytól és a fellépő nyomatékoktól :))

amúgy meg iso-ból sötétben sosem elég :P ;]

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#2967) .DLL válasza zgospel (#2966) üzenetére


.DLL
veterán

Goprora kellenének cserélhető objektívek... akár valami meglévő szabvány akár egy saját, ami oké drágább, de legalább a lehetőség meglenne, hogy ne mindig ezzel a hánytató gömbtorzítással készüljenek a videók.
Nem kéne sok, és a Gopro is kereshetne rajta, pl. egy kis alap sor: (FF.) 16, 20, 30, 40, 50mm-nek megfelelő látószögekkel. Na persze a zselét és a mentési lehetőségeket is lehetne fejleszteni, javítani.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#2968) narumon válasza orko (#2959) üzenetére


narumon
őstag

Engem nagyon érdekel a 4K - nem a felbontás miatt, de editálásnál milyen jó crop lehetőségeid vannak! Nekem a GH3 maradt ki számomra semmilyen előrelépést nem hozott a GH2-höz képest.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#2969) zgospel válasza .DLL (#2967) üzenetére


zgospel
őstag

hát az komoly lenne ha cserélni lehetne rajta az obikat, habár egy nagyobb gyújtótávolságút feltéve már nem lenne jó a fix fókusz.
mivel főleg sportvideónál vagy rejtett kamerázásnál érdemes a GoProt használni, ezért engem egyáltalán nem zavar az óriási látószög és az abból adódó torzulás. pl a mellkasodra csatolva mit kezdenél egy 50 milis onboard felvétellel? igaz még nem próbáltam konkrétan így, de én nem látom hasznát, több nehézséget okozna mint amennyi előny származna belőle.

egyébként már régóta kacsintgatok hogy veszek egyet, de még várok vele. szerintem egy sportosabb vagy akciódús videónál megfelelő arányban alkalmazva megdobja az egészet.

szvsz amúgy is érdemes kicsit kevergetni/váltogatni a technikákat vagy eszközöket, legyen szó kameráról, objektívről, állványról, stb.
emlékszem pl hogy pár éve robbanásszerűen népszerű lett a sliderek használata, sorra készültek a szebbnél szebb képi világgal rendelkező videók, azonban a kezdeti láz után hirtelen unalmassá vált, hogy ugyanarra a kaptafára, végig slidermozgásokat használva készítétték a videóikat az emberek.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#2970) .DLL válasza zgospel (#2969) üzenetére


.DLL
veterán

Nyilván ott nem az 50 miliset használnád, de pl. egyenes UWA (16mm) simán szóba jöhet. Goprot nem csak testre lehet erősíteni, mini helikopáteres felvételnél is jól jönne, ha nem lennénk halszemhez kötve. ;)

(P.H.)

(#2971) __H4X0R__ válasza .DLL (#2970) üzenetére


__H4X0R__
senior tag

Az uj GoPro-ban (3 vagy 3+) mar lehet allitani a latoszoget, igaz csak 3 opcio van benne, nyilvan nem olyan, mintha objektiveket cserlgetne rajta az ember, de viz es utesallosag mellett a legjobb valasztas, plane egy DJI drone-nal vagy barmi mas kiegeszitovel :)

www.kristofnagy.com

(#2972) haarmaan


haarmaan
tag

Sziasztok, több külföldi fórumon is olvastam, (ahol részletesen foglalkoznak a Sony rx100 beállításával videózáshoz) hogy az (1080/50p/28mbps) videó helyet inkább az (1080/50i/24mbps) beállítást preferálják.
Azon elgondolásból, hogy a (1080/50i/24mbps) több adatot használ képkockánként, és így kevesebb tömörítési hibát kapunk, valamint a video szerkesztő programok is jobban kezelik az 50i-s videót.

[link]

[link]

Megállja ez az állítás a helyét? Akárhogy nézem egy (1080/50p/28mbps)-ben rögzített videó jóval nagyobb méretű, mint egy (1080/50i/24mbps) s-ben felvett videó, így valószínűleg több adatot is tartalmaz, és valószínűleg több adat is jut képkockánként.

[ Szerkesztve ]

(#2973) .DLL válasza haarmaan (#2972) üzenetére


.DLL
veterán

Az marhaság, az i, mint interlaced, váltottsoros félképekből áll, tehát nem veheti fel a versenyt a teljes képeket rögzítő 50p-s móddal, és abbólmmég mindig lehet i-t csinálni. Max régi tv-n van jelentősége, mert ott szintén váltottsoros letapogatást alkalmaznak, és a progreaszív kicsit darabosnak tűnik, de ott meg a felbontás nincs sehol, tehát az 50p-ből nyugodtan lehet 50i-t csinálni pl. DVD-re.

(P.H.)

(#2974) taranis válasza .DLL (#2973) üzenetére


taranis
addikt

A cikkeket elolvasva viszont mégis úgy tűnik, hogy az interlaced módban felvett videó lesz a jobb, merthogy az 50i mód ennél a kameránál igazából 25p-t rögzít, csak váltottsorosra kódolja, így aztán lényegében a 25p/24mbps és az 50p/28mbps között kell dönteni, és akkor már tényleg igaz, hogy az előbbinél kevésbé fog látszani a tömörítés. Az 50p meg jó lesz slow motionre, persze mindez akkor igaz, ha elég a 25p az adott felvételhez.

[ Szerkesztve ]

colorizer.net

(#2975) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Egyszerű, 50p-ben veszel fel, 25p-ben exportálsz, annak kell lennie a legjobbnak. A kamera 50i-ben is hagyja? Mert pl a GH1 is alapból valahogy 50i-ben vesz fel, de a végeredmény 25p lesz.

[ Szerkesztve ]

(#2976) taranis válasza HollyBoni (#2975) üzenetére


taranis
addikt

Na de ha igazak a cikkek, és mondjuk konstans bitrate-el számolunk, akkor:
50p - 28mbps - 1 képre átlagosan 560 kbit jut.
50i (ami igazából 25p itt) - 24mbps - 1 képre átlagosan 960 kbit jut.
Te azt mondod, vegyen 50p-vel, exportáljon 25p-re, és akkor lesz a legjobb. De két "560-as" progresszív képből hogyan lehetne jobbat csinálni egy "960-as" progresszívnál?

colorizer.net

(#2977) HollyBoni válasza taranis (#2976) üzenetére


HollyBoni
veterán

Ok mindegy, mégsem értek én ehhez. :))

(#2978) dewillright válasza narumon (#2955) üzenetére


dewillright
csendes tag

Szia!

Hogy érted, hogy "kényelmetlen kézzel tekergetni az obit." ?
ML-ben van valami ami helyetted tekergeti ?

(#2979) narumon válasza dewillright (#2978) üzenetére


narumon
őstag

Persze, follow focus.

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#2980) cOxeR


cOxeR
Ármester

Mikrofonból, ki mire esküszik? :)

http://www.rodemic.com/mics/videomicpro

http://www.rodemic.com/mics/videomic

http://www.rodemic.com/mics/videomicgo

A műszakiak a pro mellett szólnak, de pl a go is egy jó lehetőség szerintem... mondjuk a 100 hz feletti tartomány egy kicsit aggaszt.

Tipp, ötlet? :)

(#2981) cOxeR válasza cOxeR (#2980) üzenetére


cOxeR
Ármester

Jobban utánanézve... az emberi hang tartomány, 800 és 3500 hz között van, így igazából nincs is gond, hogy 100hz alatti tartományt nem tudja...

(#2982) .DLL válasza cOxeR (#2980) üzenetére


.DLL
veterán

Megnyitottam mindhárom gyári PDF-jét, és pl. a Sima és a Pro diagramja gyakorlatilag ugyan az, copy-pasta. Ez vagy nagyon érdekes egybeesés, vagy inkább nem nagyon kell hinni ezeknek a diagramoknak. Sok profi mikrofonon, de felvevő eszközökön is van Low Cut Filter, ami általában 75 vagy 100 Hz alatt vág, és főleg kültéren bizony be is szokták kapcsolni, mert a környezeti morajlás és a szélzaj zavaróan mély dübörgést eredményezhet.

Másrészt a Pro gumi tartója hajlamos nyikorogni, a másik kettőnek ez az új piros merev-rugalmas kerete szimpatikusabb.

Mindazonáltal mikrofonok hangjait egymás mellett jól össze lehet hasonlítani az interneten, mert hallod. Pl. egy fejhallgatót sajnos nem lehet távolról meghallgatni, vagy akár egy monitort interneten "megnézni" hogy milyen a képe.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#2983) cOxeR válasza .DLL (#2982) üzenetére


cOxeR
Ármester

Igen meg lehet hallgatni, még nem jutottam el oda, de hamarosan az is meglesz.
Igen ez a piros felfogatás jobb, ezt olvastam máshol is.
A go változat pici könnyű, gép akkuról megy, automatán indul felvételkor... ez jó szolgálatot tesz munka közben. nem utolsó sorban olcsó.
Esélyes befutó.
Ráadásul amúgy is kevés jelentőséggel bír a teljes esküvői anyagot tekintve.

[ Szerkesztve ]

(#2984) adamsys válasza cOxeR (#2980) üzenetére


adamsys
tag

Attól függ, mire kell :)
Ha elsősorban emberi beszédhang rögzítésre van szükség szervezett módon (pl. interjú), akkor csiptetős mikrofon (Sennheiser wireless széria), esetleges módon (pl. esküvő) pedig puskamikrofon (Rode NTG széria). Zörej/atmoszféra rögzítésre pedig pl. a Zoom H4N beépített XY mikrofonja. Vagy ezek tetszőleges kombinációja :)

"And now for something completely different!"

(#2985) cOxeR válasza adamsys (#2984) üzenetére


cOxeR
Ármester

Esküvőre kell, szertartásra és az este folyamán az esetleges, beszédekhez.
Csiptetni max a szertartáson van lehetőség, máskor nem, ezért ez csak egy speciális funkcióra lenne jó (igaz arra a talán a legjobb). NTG-t túlkapásnak érzem, zömében, úgy is a zene dominál, amire vágsz, nem a beszéd egy ilyen anyagban.
Környezeti hangokkal, meg tele van a net.
Természetesen meggyőzhető vagyok, hogy miért jobb, pl egy kombináció, vagy a 3x drágább NTG.
Van aki pl. csak csiptet, minden mást feleslegesnek tart.

(#2986) cOxeR


cOxeR
Ármester

Most jutottam el oda, hogy több tesztet is meghallgassak. :)
Az NTG2 vagy 3, jogosan össze vissza gyalázza az általam linkelteket.
Sajnos a go és a pro/sima között is hallható a különbség.
Már csak az a kérdés, hogy 15-20 másodperc felvétel, milyen költséget ér meg. :)
Nehezebb döntés lesz, mint gondoltam. :U
NTG2-es szett, olyan 83k-ba kerülne, tartóval, szélfogóval együtt
a go pedig 23k

[ Szerkesztve ]

(#2987) taranis válasza cOxeR (#2986) üzenetére


taranis
addikt

A jövőre nézve én nem adnám NTG2 alá. Ha szeles helyen lesz használva, akkor pedig ajánlom hozzá a Micover cég windscreenjeit, tesztek alapján az egyik legjobb.

colorizer.net

(#2988) cOxeR válasza taranis (#2987) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ezt értem... de hány ügyfél fogja értékelni, hogy azt a tényleg pár másodpercet "kifogástalan" minőségben kapja vissza? Mikor azt nem tudja értékelni az esetek túlnyomó része, hogy egy filmet, egy 550D-vel vagy teszem azt 5d-vel vettek fel.
Racionális keretek között maradva, ez a nem megtérülő kiadás kategória, persze a leggyengébb láncszem esete mindig ott lebeg...
Megfordítva, mennyi az esélye, hogy valakit azért választanak, mert profi minőségben veszi fel a hangot?
2%?
Amennyiben egy éves bontást és átlag 20 esküvőt nézel, akkor az egyik esküvőnként ~1,5k forint költség, a másik ~4,5k

(#2989) narumon


narumon
őstag

http://youtu.be/zJahlKPCL9g

Video iphone-al forgatva! Szerintem nagyon jol latszik, hogy mar nem igazan a videorogzito eszkozon mulik egy klipp minosege hanem inkabb a kiegeszitokon, hatter eszkozokon....

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#2990) taranis válasza cOxeR (#2988) üzenetére


taranis
addikt

Értem én ezt a nézőpontot, de így kiesik a kezedből a kontroll. Ki tudja, hány ügyfél van, milyen igényekkel. Marad az, hogy te mivel lennél elégedett. Nálam ez ugyanaz a kategória, mint a videó maga, igaz, zenész vagyok, így kialakult egy alapvető igény a hangfelvétel minőségére, legyen az bármilyen felvétel. De látom, és amúgy megértem, hogy sok videósnál ez a kérdés abszolút másodlagos, és azt nézik, hogy mi az a minimum, amivel már elégedett lesz mindenki. Ilyen esetben nem vagyok jó tanácsadó :)

colorizer.net

(#2991) .DLL válasza cOxeR (#2988) üzenetére


.DLL
veterán

Akkor legyen az eredeti Videomic az új tartóval. Jó hangminőség (sokan forgatásra is használják boom-on) de azért nem egy broadcast eszköz árába kerül.

(P.H.)

(#2992) __H4X0R__ válasza cOxeR (#2980) üzenetére


__H4X0R__
senior tag

Nekem a Rode Videomic mikrofonja van, es teljesen meg vagyok vele elegedve, szerintem jo vetel :)

www.kristofnagy.com

(#2993) cOxeR


cOxeR
Ármester

(#2990) taranis
Jól látod a dilemmát... és az érem két oldalát. :)

(#2991) .DLL
Meglessük, mire milyen árat kapok, aztán mérlegelek. :)

(#2992) __H4X0R__
Köszi, fontolóra veszem! :)

(#2994) papaya válasza cOxeR (#2993) üzenetére


papaya
senior tag

nem értem miért nem zoom h1-et veszel. Azt is lehet rögzíteni vakupapucsra, és jóval jobb lesz a végeredmény mint a dslr-be kapcsolt mikrofonnak. Ráadásul, van hozzá kiegészítő állvány is, azzal meg oda rakhatod ahová éppen szükséges.

(#2995) HollyBoni válasza papaya (#2994) üzenetére


HollyBoni
veterán

És még egy rakat beállítás is van rajta. Eddig 1x használtam külső felvevőt mikor kisfilmet csináltunk, de felüdülés volt az a sok opció. A hangot összerakni a videóval pedig meglepően egyszerű volt.

(#2996) .DLL válasza papaya (#2994) üzenetére


.DLL
veterán

A mobilitás egyébként előnyös. Azt akartam kontraként felhozni, hogy nem puska, de a mobilitás ezt némiképp ellensúlyozza.

Viszont a "csak ráirányítom a kamerát egy távolabbi történésre, és (szinte) csak annak a hangját veszem" stílusú felvételhez szükséges a puska miki.

(P.H.)

(#2997) taranis


taranis
addikt

Na, érdekes lesz a GH4, főleg fullhd alatt. Akit érdekel:
eoshd
cinema5d
dpreview

Bár a Canon RAW mellett nehéz villantani képminőségben, de hát ott a fullhd 25 fps is nagy szó.

colorizer.net

(#2998) taranis


taranis
addikt

Nahát, Máté Bence a hivatalos GH4 gallery oldalon, jól felfutott a srác: [link]

colorizer.net

(#2999) narumon


narumon
őstag

Nah itt a GH4 és úgy néz ki nem kamuztak a pletykákban. 4K 10bit 4:2:2! Nad bodottá :)

https://www.facebook.com/Naruvideo

(#3000) taranis


taranis
addikt

A mai napig megdöbbenek a különbségen, ez most elég szemléletes lett: [link]
Kíváncsi lennék a GH4 ehhez viszonyítva hogyan teljesít, alig várom a teszteket.

colorizer.net

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.