Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#16672) Huma válasza kymco (#16670) üzenetére


Huma
addikt

Az a baj, hogy minden észrevételt, kritikát támadásként fogsz fel a témában. Ez tisztán látszik a reakcióidon.

"Sehol nem olvastam tőled: "Tényleg nincs így nálatok, bocs, pedig én úgy gondoltam""
Talán azért mert egyszer sem cáfoltál meg. Ha tévedek valamiben akkor azt beismerem. Itt ilyesmiről szó sem volt.

"Képtelen vagy változtatni, miközben azt akarod, hogy a másik változzon."
Ha valaki valamit jól csinál akkor te elvárod, hogy rosszul csinálja, csak azért mert te rosszul csinálod?

"Szabadnak tartod magad, miközben az előítéleteid rabja vagy."
Miért lennék rab? Épp hogy nyitott vagyok mindenre. Csak meg kell győzni, hogy nem szemfényvesztés az egész.

A jó gyerekneveléssel és az idilli családdal kapcsolatban pedig csak azt tudom mondani, hogy semmi köze a keresztény valláshoz. Vagy szerinted csak egy hívő ember képes normális családi életet élni?

A közösségi érzésnek sincs semmi köze a valláshoz. Ezt már pocokxx-nek is magyaráztam. (ha jól emlékszem) Vallás nélkül is lehet jó közösséget kialakítani.

Látod már megint tök hétköznapi dolgokat próbálsz a vallásodnak tulajdonítani. A családot és a közösségi szellemet. Emiatt van az, hogy ha nyersz a lottón vagy elüt az autó akkor azt Istennek tulajdonítod. Holott csak szerencséd volt illetve nem néztél körül mielőtt leléptél a járdáról.

(#16671) csemberlen:
"Csak a megfogható dolgokban hiszel, pedig a gravitációs erőt se látod, és mégse repkedsz."
Viszont érzékelem a jelenlétét. Azt áramot sem látom, de tapasztalom a létét. Ráz és eszközöket működtet.

"Már azt hiszem kérdeztem, de ismét felteszem, mért nem nyittok Evolúció, vagy nincs Isten topikot, és ott terjesztitek a tanaitokat?"
Mert ez egy gyűjtőtopic. Az összes vallásnak lett nyitva. No meg az ateistáknak, ha vallásnak tekintjük az ateizmust. Nem valószínű, hogy a modik engedélyeznék egy új téma nyitását vallás témakörben. Nem véletlenül nem látsz külön keresztény topicot.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.