Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#16701) llll válasza pocokxx (#16692) üzenetére


llll
senior tag

"A valami jobb, mint a semmi. Ezért nem fordítható meg."
ezt nem igazán értem
sztem az állításod megfordítása nem a semmit adta eredményként
de mindegy

"ez nem jelent totál bizonytalanságot, ha elfogadjuk az alapigazségokat..."
úgy érted tulképpen bizonyítatlanul
de nem újrafutni akarom ezt a kört
csak bizonyítatlan alapokra építeni bármit, nekem elégé eleve bizonytalanságnak tűnik
és még ezen túl is ott van a többféle értelmezhetőség
pusztán az értelmezőn múlik, hogy melyiket választja
pl isten végtelen szadizmusa pont annyira lenne kihámozható önmagában a bibliából, mint a szeretete
mindkét lehetőség választásához szükségeltetik vmi plusz az egyéntől
akiben ez nincs, annak vita nélkül el kellene fogadnia, hogy másban esetleg ott van
és viszont
...tehát ilyen értelemben felesleges minden további vita, be lehet zárni a topikot :D

"Az egész úgy kezdődik, hogy: "Minden fiút, aki a hébereknél születik, vessetek a folyóba""
igaz, ez (is) erősen halványodik már a többi emlékemmel együtt
de sáskákat, békákat azért csak nem küldött anno a fáraó a zsidókra, vagy nem pisált bele a vizükbe, stb
tehát a másik 9 csapást mi indokolja a te megközelítésedben?
(miszerint CSUPÁN válaszreakciók lennének?)
de még ha azok is lennének
hol van megint a megbocsájtás isten részéről?
(mármint ezúttal a fáraóval szemben)
hát milyen példát mutat így? :)

"A fáraó tisztviselői megijedtek az Úr fenyegetésétől"
ebből tudod mi jön le megint?
aki hallgat rá, azt nem sújtja
aki nem, azt sújtja
aki pedig nem foglal állást (elsőszülöttek), azok az utóbbiakkal esnek azonos elbírálás alá...
tudod mit?
ha isten ilyen, akkor menjen a fenébe
Jézus azt mondta, hogy aki nincs ellenünk az velünk van
hát ez ezzel pont ellentétes viselkedés

"És, hogy hol van itt az irgalom..."
ne viccelj már
a nácik részéről irgalom lett volna az, hogy KORÁBBAN nem ölték halomra a haláltáborokban, akik nem tetszettek nekik??

"Így Isten megmutatta, hogy ő az igazi és egyetlen."
így is fel lehet fogni, elismerem
de neked is el kell, hogy (vmi a tietekhez hasonló névre szóló tapasztalat híján) emígy is lehetne...

Soha többet DPD!

(#16702) llll válasza kymco (#16693) üzenetére


llll
senior tag

"Tuti, hogy nem mondok újat. Isten egyszerre igazságos és kegyelmes."
...továbbá igazságtalan és kegyetlen
sztem meg így kerek
minden és egyúttal az ellentéte is
mert csak nézőpont kérdése, attól függ melyik teremtményét kérdezed
szvsz a mindenség létrehozója (akármi legyen is az) nem lehet ennyire 1 "személy"
olyan pedig aztán végképp csak a mesében van, hogy vkinek ránk nézve pont csak kedvező tulajdonságai legyenek, ránk nézve pont csak kedvező döntéseket hozzon
meg aztán eleve lehetetlen is lenne még 1 mindenhatónak is:) mindenkinek egyszerre megfelelnie
kénytelen szelektálni
és kiket "választ ki"?
naná hogy éppen a neki engedelmeskedőket...

"a büntetést helyettünk más hordozta el, Jézus."
és EGYÁLTALÁN miért kellett bárkinek is elhordoznia?
anélkül miért nem bocsájthat meg ugyanezzel az erővel?
...vagy akkor én se bocsássak meg senkinek anélkül, hogy (vkit) jól nyakon ne vágnék?

"Istennek végtelen ideje van, nekünk nincs"
nekünk pont annyi van, amennyit állítólag ő ad

"miért nem kérjük számon magunktól, hogy a nyilván tudott véges időnkkel miért nem bánunk jól?"
mert MI esendőek vagyunk és tökéletlenek
igenis mindig lehetséges és ezért jogos, hogy talán csak 1 picivel kellett volna több idő
ezt neked is be kell látnod

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#16703) llll válasza kymco (#16695) üzenetére


llll
senior tag

" a görög nyelv trükkös, ezt lehet úgy is értelmezni, hogy "hetvenszer hétszer"
ezzel nem szállok vitába, mert görögből viszonylag gyenge vagyok
...csak megkérdezem, hogy ezexerint megtörténhetett mondjuk az, hogy megkérdezvén a visszatérő görög felderítőt, hogy "na áneusz honvéd, hányan van az ellenség?" és ő azt felelvén, hogy "77-en főnök", a görög század magabiztos "hujj-hujj hajrá"-val nekirontott a 490 tagú ellenfélnek...? :U

"De, élni még csak csak lehet, de halni?"
azt is ugyanúgy
(már persze, ha utána fel nem támaszt kizárólag vmiféle örök időkig tartó szenvedésre
nagy szeretetében)

"ki dönti el, hogy mi a rossz és mi a jó. Az ember ezt magához ragadja"
és ez mivel lenne rosszabb, mitha isten ragadná ugyanezt magához?
vagy én, de vki más helyett?

"Isten engedte Jézus így meghalni. Ha lett volna tutibb, azt lépi meg."
lásd fentebb:
Jézusnak miért kellett ehhez meghalnia?

"És bár a példám sántít, de Istennél igaz, hogy az egyes ember akaratával szemben, erőszakkal nem fogja megmenteni."
Jónás próféta?

(egyébként értelek én, csak hát tudod:
a földrengéspróba... :) )

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#16704) llll válasza kymco (#16697) üzenetére


llll
senior tag

" általad elképzelt dolgokat olyan szinten állítottál be tényként, hogy a vele szembe hozott valóságos tények sem tudtak az állításaidon változtatni."
...khm-khm...

Soha többet DPD!

(#16705) Huma válasza llll (#16702) üzenetére


Huma
addikt

"...továbbá igazságtalan és kegyetlen"
Ezt valahogy nem akarják felismerni a hithű keresztények.
Szerintük minden ember eredendően bűnös és hálásnak kell lennünk, hogy az Isten nem pusztít el minket születésünk pillanatában, hanem megadja a lehetőséget, hogy alázatos szolgaként hajbókoljunk előtte.
Ha jó történik velünk akkor az Isten jutalma. Ha rossz akkor Isten próbára teszi a hitünket, de csakis a mi érdekünkben. A lényeg, hogy Isten sosem lehet gonosz vagy alávaló. Csak azért tűnik gyakran annak mert nem értjük az indítékait. A lényeg, hogy mindig ki lehessen magyarázni a dolgot.

Valójában nagyon hasonlít a görög istenekre. Egyáltalán nem tökéletes, emberszerű érzelmekkel rendelkezik. Bár ha a görög mitológiában szerepelne akkor valami gonosz istenség lenne.

Lehet kicsit durván hangzik, de ha nem rózsaszín szemüvegen keresztül nézi az ember a kereszténységet akkor kb erről szól.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#16706) kymco válasza llll (#16704) üzenetére


kymco
veterán

Részleteznéd?

www.refujvaros.hu

(#16707) kymco válasza llll (#16703) üzenetére


kymco
veterán

A történet szempontjából mindegy, hogy 490 vagy 77. A magyar nyelvben is találhatunk olyan megfogalmazást, hogy valami többértelmű... De ha nagyon pontosan akarod megfogalmazni, akkor másképpen fogalmazva tök egyértelműen is el tudod mondani. Kár ezekért a szurkálódásokért...

A többit később....

www.refujvaros.hu

(#16708) kymco válasza llll (#16703) üzenetére


kymco
veterán

"ki dönti el, hogy mi a rossz és mi a jó. Az ember ezt magához ragadja"
és ez mivel lenne rosszabb, mitha isten ragadná ugyanezt magához?
vagy én, de vki más helyett?

Rá kell nézni erre a nyomorult világra. A világ népességének 8% rendelkezik a javak 80%-val.
A gazdag országok a szegény világba exportálják a környezetszennyezést és a szemetüket....
Azért nem fejlesztenek új antibiotikumokat, mert nem éri meg.... stb...
és még visszafogom magam....
Ha az ember határozza meg mi a jó, akkor annak a következménye nyomor és szenvedés. Én eldönthetem, hogy szétdolgozom magam, mert a pénz érték, eldönthetem, hogy a gyerekeimnek a a legszélesebb spektrumú oktatást biztosítom (sport, angol,zene, informatika stb...) és miközben ezeket az ember által meghatározott értékeket vallom a leglényegesebb úszik el, hogy a gyerekeimnek leginkább arra van szükségük, hogy apjuk legyek... ne kéthetente, ne havonta, hanem stabilan minden nap...
Persze, lehet mondani, hogy ez emberi érték is... mármint az apaság, csak épp nem látom. Nem nagyon látok apákat körülöttem. Látok férfiakat, akik nem tudnak apák lenni, mert csupán arra van erejük, hogy családfenntartók legyenek.
Ezt is az ember alakította így. Isten tervében ez másképpen van... És az jó, tudom, hogy jó, mert ízlelem a gyümölcseit. El merem engedni az életszínvonalam, a gyerekeimért. Rettegtem, hogy egyszer előjön, hogy én is olyan márkás cuccot akarok, mint xy, de nem jön... szeretnek... Miközben frissen hallottam a kollégám rokonáról, hogy az elit iskolába iratott lány kérte, hogy a passat-tal ne menjenek a suliig, mert nem akarja égetni magát a barátnői előtt... Persze ez alapján nem lehet általánosítani, főleg nem azt, hogy minden nem hívő család gyereke így fogja pusztítani a szüleit.... de körülnézve azt látom, hogy ma a világ értékrendje a fogyasztás... és az ember értéke az ebben való részvétel potenciálja...
Ha ez az élet csupán, akkor nagy kakiban vagyunk....

"Isten engedte Jézus így meghalni. Ha lett volna tutibb, azt lépi meg."
lásd fentebb:
Jézusnak miért kellett ehhez meghalnia?

Mert Isten törvénye, hogy a bűn következménye a halál (filozófiainak tűnik, de itt nem a testi halálról van feltétlen szó). A bűnért fizetni kell, mint ahogy az elengedett kő a földre esik.
Ezért.
Ha a fiad összetöri az autód, mert balfék volt. Ha te megbocsátasz neki, elnézed neki, akkor az azt is jelenti, hogy te fogod fizetni az autóban okozott kárt.
A megbocsátó fél fizeti mindig a számlát. Itt most Isten.

Jónás próféta? Ez nem ér. Jónás próféta, aki vállalta, hogy Isten szolgálatába áll, majd egy konkrét esetben meggondolta magát. Ez azért más, mint hogy Isten nem akar az életedbe ajtóstul berontani...
Ha pedig a történet másik felét nézzük, Ninive városát, ott az emberek komolyan vették a komolytalan próféta komoly üzenetét, és megtértek...beengedték életükbe Istent....

www.refujvaros.hu

(#16709) kymco válasza llll (#16702) üzenetére


kymco
veterán

Emberi módon gondolkodsz, igaz ezzel nem mondtam újat. De hogy Isten mire tud tenni, nem hiszem hogy a mi gondolataink és képességeink határánál kell meghúzni a határt.
Naámán sikeres hadvezér volt, az arám seregek vezetője, de leprás lett. Hallott Elizeusról, Isten emberéről, akiről az a hír járta, hogy Isten erejével képes gyógyítani a gyógyíthatatlant.
Felkerekedett, és mikor Elizeus azt mondta neki, hogy a Jordánban mosakodjon meg és meggyógyul, kiakadt. Meg sem vizsgált, nem adott kenőcsöt, nem adott gyógyszert és még a zavaros Jordán vizénél is található jóval tisztább víz... így nem gyógyíthat....
de emberi gondolkozása ellenére, egy katonája tanácsára mégis megmártózott, és meggyógyult...
Emberileg ökörség volt Elizeus tanácsa, sőt, szerintem előtte sem és utána sem gyógyította a leprát a Jordán vize... de mégis Isten kezében működött...
Nekem ez a történet jól mutatja, hogy a mi gondolkozásmódunk korlátai nem kötik Istent. És mi még meg is mondjuk neki, hogy ez így hülyeség, nem logikus, így meg így kellet volna tenni...
Isten nem kegyetlen. Az ember megkapta a legnagyobbat, amit semmi más teremtmény nem: Isten képviselője lehet a teremtett világban, és uralkodhat a világ erőforrásain. Feladata, hogy őrizze és gondozza azt. Hihetetlenül nagy megbecsülés....
Lehet, hogy igazságtalan emberi mértékkel mérve. Nekem igazságtalannak tűnik, hogy egy ártatlan halála törli el a bűneimet... És ez azért lehetséges, mert Jahve a Szeretet.

www.refujvaros.hu

(#16710) pocokxx válasza Huma (#16705) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

"Egyáltalán nem tökéletes, emberszerű érzelmekkel rendelkezik."

Egyszer már idéztem, de újra meg kell tennem.:

IV. Hogyan kell beszélnünk Istenről?

39 Amikor az Egyház védelmezi az emberi értelem fogékonyságát Isten megismerésére, kifejezi bizalmát, hogy lehetősége van Istenről beszélni minden emberhez és minden emberrel. E meggyőződéséből fakad párbeszéde más vallásokkal, a filozófiával és a tudománnyal, sőt a még a nem hívőkkel és ateistákkal is.

40 Mivel Istenről való ismeretünk korlátozott, Istenről szóló beszédünk is korlátozott. Istent nem tudjuk másként megnevezni, csak a teremtményekből kiindulva, és a magunk korlátolt, emberi megismerés- és gondolkodásmódunk szerint.

41 Minden teremtmény fölmutat valami istenhasonlóságot, különösen az Isten képére és hasonlatosságára teremtett ember. A teremtmények sokfajta tökéletessége (igazságuk, jóságuk, szépségük) Isten végtelen tökéletességét tükrözi. Ezért tudunk Istenről teremtményei tökéletességei alapján megállapításokat tenni, "mert a teremtmények nagyságából és szépségéből következtetni lehet Teremtőjükre" (Bölcs 13,5).

42 Isten fölülmúl minden teremtményt. Beszédünket tehát szüntelenül meg kell tisztítanunk mindattól, ami korlátolt, képszerű és tökéletlen, nehogy Istent, aki "kimondhatatlan, fölfoghatatlan, láthatatlan és elgondolhatatlan" , összekeverjük emberi képeinkkel. Emberi szavaink mindig alatta maradnak Isten misztériumának.

43 Amikor így Istenről beszélünk, szavaink ugyan emberi módon szólnak, mégis valóban magát Istent érintik, anélkül azonban, hogy Őt a maga végtelen egyszerűségében ki tudnák fejezni. Emlékezetünkbe kell ugyanis idéznünk: "a Teremtő és a teremtmény között nem állapítható meg hasonlóság anélkül, hogy a különbség köztük ne volna nagyobb" ; továbbá: "nem foghatjuk föl, hogy Ő mi, csak azt, hogy mi nem, s hogy a többi létező hogyan viszonyul Hozzá".

Az alap tévedésetek az, hogy szerintetek lehet Isten nélkül élni. Azonban ez képtelenség. Most még a "kegyelem időszakát" éljük. Isten felragyogtatja napját jókra és gonoszokra egyaránt: Nincs ember a Földön, aki nem Isten kegyelméből él, függetlenül attól, hogy tud-e róla, vagy nem, elfogadja-e vagy nem. Isten az élet Istene, nélküle van halál.

A fáraónak sem az az igazi büntetése, hogy meghal a fia, hanem az, hogy az Isten hátat fordít neki. Egyébként a történetben egyszer nem nevezik Jahvét gyilkosnak, sőt a fáraó tisztviselői is a fáraót tekintik felelősnek a történtekért:
A fáraó szolgái így szóltak: "Meddig lesz még romlásunkra ez az ember? Bocsásd el azokat az embereket, hogy áldozatot mutassanak be Jahvénak, az Istenüknek. Nem látod, hogy Egyiptom elpusztul?"

Egyébként azon is látszik, hogy nem olvastad el a történetet (, de vitázni szívesen vitázol....), hogy azt mondod: "hol van megint a megbocsájtás isten részéről?"

A menetrend ugyanis a következő:
1) Isten közli, hogy mi fog következni, ha nem engedi el az izraelitákat
2) A fáraó nem engedi el az izraelitákat.
3) Bekövetkezik az ígért csapás
4) A fáraó kéri Mózest, hogy szűnjön meg a csapás
5) Mózes Istenhez könyörög az egyiptomiakért
6) Isten megkönyörül rajtuk
7) A fáraó az enyhülést látva meggondolja magát.
8) lsd. 1)

Isten irgalma nem azt jelenti, hogy szereti a bűnt. Úgy irgalmas, hogy igazságos is. Mérhetlen szentségéhez nem férhet hozzá semmilyen szeplő vagy makula. Ugyanakkor nem akarja a bűnös halálát, hanem, hogy megtérjen és élete legyen.

Megbocsát az Úr és hűséges, megmutatja az utat a bűnösnek.

És még egy nagyon fontos dologról elfeledkeztek: A Biblia sugalmazott írás, de észrevehető benne a vallási fejlődés. Mózes korában még nagyon az elején járunk... Ezt bizonyítja pl. az aranyborjú, vagy az, hogy Isten még csak most "mutatkozik be". Az izraeli nép most ismerkedik az igaz Istennel. És ez meg is látszik: kollektív bűnösség: (nép áll szemben néppel, a bűnök egyénisége csak Ezekiel körül jelenik meg) monolatria nem monoteizmus (elfogadják más istenek létezését, de csak a sajátjuknak áldoznak. Nem igazi monoteizmus). Az egész ószövetség tulajdonképpen a történelem középpontjára, Krisztusra mutat:

"Sokszor és sokféle módon szólt Isten hajdan az atyákhoz, ezekben a végső napokban Fiában szólt hozzánk, akit a mindenség örökösévé tett, aki által az időket is teremtette."

Egyébként abban többé-kevésbé igazatok van, hogy a Bibliát hittel kell forgatni. Ha csak könyvként álltok neki, nem éri el a célját.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#16711) Huma válasza pocokxx (#16710) üzenetére


Huma
addikt

Ne haragudj, de ezek az idézetek csupán Istent magasztaló és az embert degradáló cikornyás mondatok.
A Bibliában szereplő Isten egyértelműen rosszindulatú. Rengeteg olyan jellemvonása van amit egy ember esetében negatívumként ítélünk meg.

"Az alap tévedésetek az, hogy szerintetek lehet Isten nélkül élni. Azonban ez képtelenség."
Erre én is mondhatnám, hogy az alaptévedésetek az, hogy szerintetek létezik Isten és hogy azt hiszitek, nélküle nem lehet élni.

"Egyébként azon is látszik, hogy nem olvastad el a történetet"
Többször is olvastam anno.

"Ugyanakkor nem akarja a bűnös halálát, hanem, hogy megtérjen és élete legyen."
Ehhez képest nem egyszer elég szép népirtást rendezett a bibliai mesék szerint.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#16712) llll válasza kymco (#16706) üzenetére


llll
senior tag

hogyne
innen nézve úgy tűnik, hogy általad elképzelt dolgokat olyan szinten állítottál be tényként, hogy a vele szembe hozott valóságos tények sem tudtak az állításaidon változtatni:)

"490 vagy 77"
nem szurkálódás volt, hanem szimplán poén akart lenni
(bár ha magyarázni kell, akkor már megette a fene)
az viszont talán megint megérne 1 misét, hogy te vajon miért érezted szurkálódásnak...

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#16713) kymco válasza llll (#16712) üzenetére


kymco
veterán

Ez még mindig általánosítás, konkrétumot kérnék.

www.refujvaros.hu

(#16714) llll válasza kymco (#16708) üzenetére


llll
senior tag

"Ha az ember határozza meg mi a jó, akkor annak a következménye nyomor és szenvedés"
hogy is kezdődött ez az egész a biblia szerint?
"és isten látá, hogy amit teremtett az jó..."

"és miközben ezeket az ember által meghatározott értékeket vallom a leglényegesebb úszik el, hogy a gyerekeimnek leginkább arra van szükségük, hogy apjuk legyek"
ebben is sok igazság van, de mondjuk ezt is kizárólag istennek köszönhetően ismerted fel?
erről is van 1 elképzelésem:
az ilyen emberek vmiért (nem tudom megmondani, hogy miért) talán csak jobban szeretik önmagukon "kívülre" helyezni/önmagukon kívülről eredőnek tekinteni az érkező segítséget, felismerést, stb-t
(vagy az éppen nem érkezőt, meg nem találtat, stb-t)
talán úgy érzik, hogy vmiféle külső gondoskodásra szorulnak
és ezt megint nem szurkálódásnak, vagy bántásnak szánom
megint csak azt tudom megkérdezni, honnan tudod, hogy nem belőled/önmagadból fakad ez a felismerés?
megint miért lenne ehhez nélkülözhetetlen isten?
ámbár borítékolom, hogy ez számomra (megint külső vki számára) megint nem lesz igazán elmagyarázható
(de tessék, cáfolj rám!)

"Ha ez az élet csupán, akkor nagy kakiban vagyunk..."
az nagyon könnyen meglehet
de ha téged ez megint megriaszt, akkor megint könnyen lehetne a hited mindössze vmi ez ellen mutatott védekező reakció
(kicsit azért sajnálom, hogy folyamatosan csak kekeckedőnek tűnök, de sztem te is látod hogy az általam összehordott hülyeségeknek is van vmi létjogosultsága
azt nem mondom, hogy annyi mint istennek,,,de majdnem:) )

"Mert Isten törvénye, hogy a bűn következménye a halál"
miért nem változtat ezen a törvényen?
hogy haladjunk 1 kicsit:
mert a törvényei is állandóak/megváltoztathatalanok, mint ő maga?
mert akkor inkább azt kérdezném meg, hogy pl ezt az általad említett törvényt MIKOR hozta?
ha a teremtésünk után hozta meg, akkor ugyanezzel az erővel változtathatna is rajta
ha pedig még előtte, akkor tudnia kellett, hogy szükség lesz (de minimum leHET) rá
azaz előre tudnia kellett, hogy hová fajul(hat) a teremtésműve
mégsem tett ellene semmit
szal hogy van ez?

"Ez azért más, mint hogy Isten nem akar az életedbe ajtóstul berontani..."
jó, elfogadom
(meg aztán tényleg nem is tudnék másik pölöt hozni)

Soha többet DPD!

(#16715) llll válasza kymco (#16713) üzenetére


llll
senior tag

a "bátyád"
aki mélységes meggyőződésed szerint létezik ugye
amin már túlléptünk
bár ha ha jól sejtem, eddig csak közvetve "találkoztál" vele, csak a "nyomait" látod itt is ott is
...vagy nem?
(tessék 1 "konkrét" magas labda:) )
mert ha nem, akkor nekem is meg kellene tudnod mutatni

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#16716) llll válasza kymco (#16708) üzenetére


llll
senior tag

"talán úgy érzik, hogy vmiféle külső gondoskodásra szorulnak"
jó hasonlatnak érzem tom hanks-et a számkivetettben:
persze az csak film, de ő is szükségét érezte 1 külső társnak (holott ő maga oldott meg - vagy éppen nem oldott meg - mindent)
ő speciel 1 röplabdában találta meg...
a természeti népek meg mondjuk 1 göcsörtös fában
a tied miben más?
(és most én kérek konkrétumot)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#16717) llll válasza kymco (#16709) üzenetére


llll
senior tag

"Emberi módon gondolkodsz"
talán mert ember vagyok
(annak lettem teremtve:P )

"akiről az a hír járta, hogy Isten erejével képes gyógyítani a gyógyíthatatlant."
én meg hallottam óriásokról, akik kőlevest esznek
(és az én esetemben mindkét "hír" kb ugyanannyit változtatott az életemen)
szal nem igazán tudok mit kezdni azzal, hogy te készpénznek veszed az egyiket

...de tudod mi a legérdekesebb (számomra legalábbis)?
az, hogy amikor én voltam a te helyedben és mások az enyémben, akkor is ugyanilyen messzire jutottam az érvelésben:)
legalábbis időben
szal többnyire nekem is volt mindenre vmilyen elvileg lehetséges válaszom és többnyire az akkori beszélgetőpartnereimnek is
hogy mi ebből a tanulság?
semmi:)
hacsak nem az, hogy úgysem fogunk soha dűlőre jutni
már évezredek óta nem sikerült másoknak sem

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#16718) stranger28 válasza llll (#16717) üzenetére


stranger28
addikt

Mennyi időd van neked. :DDD

(#16719) llll válasza stranger28 (#16718) üzenetére


llll
senior tag

gyógyszerész vagyok és éppen van "szerencsém" ügyelni a hétvégén...
2 film között szakítok rátok pár percet
a többi időmet sajnos elviszik a betegek :D

(na jó, ennyire azért nem hawaii)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#16720) stranger28 válasza llll (#16719) üzenetére


stranger28
addikt

:DDD

Miért nem lettem gyógyszerész. :D

[ Szerkesztve ]

(#16721) llll


llll
senior tag

...közben arra jöttem rá, hogy önmagammal vitatom meg a kérdést különböző fórumokon :)
ja és mellesleg arra, hogy isten miért teremtett meg bennünket:
ő sem tudta eldönteni, hogy létezik-e:D
ezért megteremtett bennünket és most árgus szemekkel figyeli a vitát
elvégre nem kicsi a tét:
lehet, hogy nem is létezik...?! :))

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#16722) kymco válasza llll (#16715) üzenetére


kymco
veterán

Ha ezt találtad, akkor elég felületes voltál, mert amiért én az általad idézett inkriminált mondatot írtam az az volt, hogy a hittan órát a fórumtárs sulykolásnak mondta, és a pokollal történő megfélemlítésről beszélt. Erre írtam, hogy a hittant tanítót nem ismeri, sem az oktatás tantervét és módszereit, legfőképpen azt nem, hogy ki, miért jár a gyülekezetünkbe. Leírtam tényeket arról, hogy milyen a légkör, ami más, mint amit ő feltételez, és tényként tálal, mire megkaptam, hogy hogy jövök ahhoz, hogy ezt kisajátítsam csak a keresztényekre...
Ebből, és a te reakciódból azt látom, hogy érvelni, válaszolni a sztereotípiákra nem szabad, mert a válaszomat is általánosításként értelmezik, vagy el sem olvassák.... Ergo lehet nyugodtan hülyeségeket írni... :)

www.refujvaros.hu

(#16723) kymco válasza llll (#16714) üzenetére


kymco
veterán

Nem a félelmeimet fejezi ki, amiket arról írok, hogyha csak ez meg az van, akkor nagy kakiban vagyunk, hanem azt, hogy az élet ennél sokkal többről szól és szólhat minden ember életében. Lehet teljes életet élni, és ennek nem az egészségi állapotunk, szellemi képességeink, fogyatékosságunk, életkorunk szab határt. Ezt vallom, mert látok életeket, aki ezekkel a hiányokkal is teljes életet élnek. Sokkal inkább az a vízválasztó, hogy milyen (v)iszonyban vannak az Úrral.

Az én apaságom Istennel kezdődött. Nekem nem volt ideális az apám, nagyon nem. A környezetemben csupa nem ideális apa élt. Mellettünk kocsma üzemelt, munkásemberek vettek körül, esténként az iddogálás és hencegés vett körül, és az, hogy nem tudnak mit kezdeni se magukkal, se a feleségükkel se a családjukkal, de legfőképpen nem tudják, mit kezdjenek a gyerekeikkel... nem is tettek nagyon semmit.

Ez volt a szocializációm, mikor fizikailag apa lettem, és jött a rossz minta, és még sok másban is jött a rossz minta...
Apa szó nem mondott túl sokat... Ha apává akartam válni, csodára volt szükségem... Isten megadta. Azért beszéltem erről, mert ez meghatározta az életem, rólam szólt, engem érintett meg Isten ezzel, velem tett csodát, megtörte ezt az ördögi kört.
Nem azért írtam, hogy ebből általánosítsak, saját hús-vér példát írtam.
:)

"Mert Isten törvénye, hogy a bűn következménye a halál"
miért nem változtat ezen a törvényen?
hogy haladjunk 1 kicsit:
mert a törvényei is állandóak/megváltoztathatalanok, mint ő maga?
mert akkor inkább azt kérdezném meg, hogy pl ezt az általad említett törvényt MIKOR hozta?
ha a teremtésünk után hozta meg, akkor ugyanezzel az erővel változtathatna is rajta
ha pedig még előtte, akkor tudnia kellett, hogy szükség lesz (de minimum leHET) rá
azaz előre tudnia kellett, hogy hová fajul(hat) a teremtésműve
mégsem tett ellene semmit
szal hogy van ez?

Nem tudom... Miért nem változtat a Boyle-Mariotte törvényen? Talán ezért olyan a világ, mint amilyen. Ő is állandó, törvényei is. Erre épül a teremtett világ. Nem tudom, nem foglalkoztam eddig ezzel. Ha filozófus lennék, biztos kidolgoznám, mert izgalmasnak tűnik, de így informatikusként... :)

www.refujvaros.hu

(#16724) kymco válasza llll (#16717) üzenetére


kymco
veterán

Emberi módon gondolkodni... ez nem azt jelenti, hogy számon kérek bármit is :) csupán azt, hogy vannak Istennek számunkra igen meglepő húzásai... és ez szerintem ezzel jól értelmezhető.
Nem mentem bele Naámán történelmi létezésének bizonyításába, maga a történet abból a szempontból érdekes, hogy az egyébként bölcs és értelmes ember tök másképp gondolkodik, mint Isten, és ez így van jól... Csak tudjunk kire hallgatni, mikor a két érvelés ütközik... :)

A többit később...

www.refujvaros.hu

(#16725) Huma válasza kymco (#16722) üzenetére


Huma
addikt

"Leírtam tényeket arról, hogy milyen a légkör, ami más, mint amit ő feltételez, és tényként tálal"
Sehol sem írtam, hogy mit feltételezek a légkörről. Ebből kifolyólag tényként is nehéz lett volna tálalni.

"mire megkaptam, hogy hogy jövök ahhoz, hogy ezt kisajátítsam csak a keresztényekre..."
Teljesen más szavakkal és hangvétellel ugyan, de ezt írtam. Nem kell ahhoz vallás, hogy valaki emberként tudjon viselkedni. Csak te gondolod ennek az ellenkezőjét.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#16726) kymco válasza Huma (#16725) üzenetére


kymco
veterán

Már megint a konkrét példámat tekinted általánosításnak...
Ha azt írod: "...a keresztények embereket áldoznak fel..."
Akkor nem írhatom, hogy a keresztények nem áldoznak embereket,
mert jön a tromf: ..."nem csak a keresztények viselkednek emberként, hogy merészeled kisajátítani magadnak...." :)

A légkörről annyit írtál, hogy sulykolunk, és a pokollal riogatunk.... és volt még egy-két ilyan hangulatú gondolatod...

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#16727) llll válasza kymco (#16722) üzenetére


llll
senior tag

"én az általad idézett inkriminált mondatot írtam az az volt, hogy a hittan órát a fórumtárs sulykolásnak mondta, és a pokollal történő megfélemlítésről beszélt"
tudom
de nekem meg rögtön az ugrott be az inkrimináló mondatodról, hogy ugyanezt szokták a hívők képébe vágni az ateisták is
(mármint hogy tényként kezelnek bizonyos dolgokat - esetükben isten létezését - és hogy ebből a világon semmi ki nem billentheti őket
mert mindaz ami esetleg kibillenthetné őket - azaz nem illik a világképükbe - , simán lepattan róluk)
és ennek is látom némi jogalapját
szal én meg ezért köhécseltem:)

"Nekem nem volt ideális az apám, nagyon nem."
az enyém dettó
...de belőlem még ez sem csinált hívőt

"Éltünk át olyat is, hogy imádság hatására egy olyan újszülött gyermek, aki egész életében olyan betegséggel kellett szembenéznie, amiről az orvosok azt mondták, hogy nincs gyógyszer rá, és hogy egész életében szenvedni fog nagy fájdalmak között, meggyógyult.
De most nem a csodákkal akarlak ámítani"
csak nyugodtan:)
én itt is inkább azt kérdezném meg, hogy akkor megint miért nem segít MINDEN ilyen gyereken az ima??

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#16728) kymco válasza llll (#16716) üzenetére


kymco
veterán

Nem sok köze van ehhez a keresztény életnek. Egy menthetetlen alkoholistát, akiről az egészségügy úgy nyilatkozott, hogy menthetetlen, nem hozza vissza nagyon semmi az életbe, csak a csoda, láttam ilyet. Éltünk át olyat is, hogy imádság hatására egy olyan újszülött gyermek, aki egész életében olyan betegséggel kellett szembenéznie, amiről az orvosok azt mondták, hogy nincs gyógyszer rá, és hogy egész életében szenvedni fog nagy fájdalmak között, meggyógyult.
De most nem a csodákkal akarlak ámítani, mert mindenre lehet találni, vagy barkácsolni valami logikus magyarázatot.... hanem arra, hogy az én életemben is voltak olyan élethelyzetek, ahol egy labda nem tudott volna segíteni, igaz voltak olyanok is, amiben biztos segítség lett volna... ugyanis szeretek röplabdázni :)...
Bár az nem baseball labda volt? Mindegy...

Amit te így megfogalmazol, azt én úgy látom keresztényként, hogy az embereknek van a szívükben/lelkükben egy Isten alakú űr, amit megpróbálnak mindenfélével kitölteni... amulettekkel, pénzzel, kéjjel, istenekkel, egóval, szent fákkal, spagettiszörnnyel...

www.refujvaros.hu

(#16729) kymco válasza llll (#16727) üzenetére


kymco
veterán

Én tényként kezelek valamit, amit megtapasztaltam... más tényként kezel valamit, amit valahol hallott hogy úgy van, vagy elképzelte, hogy az csak úgy lehet....
A kettő alapvetően különbözik. Én a saját életemről beszélek, más az én életemről... akkor most kinél vannak a tények? :)

www.refujvaros.hu

(#16730) llll válasza kymco (#16729) üzenetére


llll
senior tag

...vagy miért nem segít az ima MINDEN alkoholistán?
vagy fordítsuk meg:
némely menthetetlennek titulált személy miért jön helyre ima nélkül is?
(mert gondolom erre is tudnánk példákat találni)

"Én tényként kezelek valamit, amit megtapasztaltam..."
mármint a bátyádat?
aki csak számodra létezik minden kétséget kizáróan?
oké

"én úgy látom keresztényként, hogy az embereknek van a szívükben/lelkükben egy Isten alakú űr, amit megpróbálnak mindenfélével kitölteni..."
hát...van akinek elég jól sikerül is
és megint megfordítva:
van akinél isten sem passzol tökéletesen ebbe az "űrbe"
(belepróbáltam, de vmiért nem passzol:) )

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#16731) llll válasza kymco (#16728) üzenetére


llll
senior tag

a "csodákról" jut eszembe:
hasonló "sikerekről" számolnak be pl az agykontrollosok is
márpedig abban hol van isten??
(mondjuk sztem az is humbug)

Soha többet DPD!

(#16732) stranger28 válasza llll (#16731) üzenetére


stranger28
addikt

Egy szintig működik azért az agykontroll, de abban nincs semmi csodálatos dolog, egyszerűen így működik, csak eddig sokan nem használták az agyukat. :DDD De, amikor betegségeket gyógyítanak vele és mesélik, akkor általában kitör belőlem a nevetés, bármennyire küzdök ellene.

(#16733) llll válasza stranger28 (#16732) üzenetére


llll
senior tag

hát ez az!
a legtöbb, amit abból profitáltam ez a memóriafogasos bűvészmutatvány volt
(igaz azzal több állat is sikerült leejtenem:) )
de a tanfolyamon néha nekem is az volt az érzésem, hogy az előadó is ugyanazokat az ezoterikus oldalakat olvasta, amiket én is
vagy kb akkor kezdtem el nézegetni a bibliát is és mintha csak Jézust hallottam volna...
csak éppen istent nem keverte bele:)

na letelt az ügyelet, sziasztok

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#16734) pocokxx válasza Huma (#16711) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Jézus Krisztus az értelmezés látóhatára, ő az Isten Igéje. Benne nyeri el az ószöv. az értelmét. Erről van egy nagyszerű cikk, érdemes elolvasni: [link]

"A Bibliában szereplő Isten egyértelműen rosszindulatú."
Ha ez olyan egyértelmű lenne, akkor a követői is azok lennének. A valóságban azonban a keresztényekről sok minden elmondható, de ez nem. Pontosan melyik szentírási részre alapozod ezt a kijelentést?

"Egyébként azon is látszik, hogy nem olvastad el a történetet"
Ez nem neked szólt. lsd folytatás: hogy azt mondod: "hol van megint a megbocsájtás isten részéről?"

Egyébként melyik idézetben degradáltam az embert...?

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#16735) stranger28 válasza llll (#16733) üzenetére


stranger28
addikt

Ennek most jól utánaolvasok. :D

Viszont igen, nagy humbuk az egész. Mint oly sok más dolog manapság...

(#16736) Huma válasza kymco (#16726) üzenetére


Huma
addikt

"Már megint a konkrét példámat tekinted általánosításnak."
Ezt a következtetést miből vontad le?

"A légkörről annyit írtál, hogy sulykolunk, és a pokollal riogatunk.... és volt még egy-két ilyan hangulatú gondolatod."
Ez nem nevezhető a légkör jellemzésének.

(#16728) kymco:
Attól még, hogy nem tudod megmagyarázni nem lesz csoda. Ez a villám és az ősember esete. Ő is azt hitte, hogy csodát lát pedig csak egy légköri jelenség.

"az embereknek van a szívükben/lelkükben egy Isten alakú űr, amit megpróbálnak mindenfélével kitölteni"
Én inkább azt vettem észre, hogy a vallásosak lelkében van egy űr amit a hittel akarnak kitölteni. Egy ép, átlagos embernek nincs szüksége Istenre mivel nincs űr a szívében. Nem hiába mondják, hogy a hit, a vallás egy mankó. Arra jó, hogy a gyenge, elesett ember talpon tudjon maradni.

(#16734) pocokxx:
"Pontosan melyik szentírási részre alapozod ezt a kijelentést?"
Rengeteg ilyen van. Ma már nem írom le mert hosszú lenne, de holnap bepótolom, ha addig nem írja le más helyettem.

"Egyébként melyik idézetben degradáltam az embert...?"
Pl:
"a magunk korlátolt, emberi megismerés- és gondolkodásmódunk szerint."
"Emberi szavaink mindig alatta maradnak Isten misztériumának."

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#16737) kymco válasza Huma (#16736) üzenetére


kymco
veterán

Csak te gondolod ennek az ellenkezőjét.

Ezzel általánosítottál, csúsztattál, skatulyáztál, próbáltad a sztereotípiádat igazolni, miközben ez sem igaz, pont ez ellen a sematizálás ellen küzdök. Hát még mindig nem tudod felfogni? Nem gondolom ezeket a baromságokat, nem tesszük azokat az ökörségeket, amit nekünk/nekem tulajdonítasz!

www.refujvaros.hu

(#16738) pocokxx válasza Huma (#16736) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Ez nem degradálás, hanem a végesség el/felismerése. Már a görögök is észrevették, hogy az ember "határlény": Az állatok meg vannak elégedve magukkal, és az istenek is tökéletesen elegek maguknak. Az ember azonban a kettő között "lebeg". Nem elégszik meg azzal, hogy állatként élje le az életét, de nem tud isten lenni. Az a nagyobb degradálás, ha ezt nem ismered fel... Megfosztod az embert a végtelenre való nyitottságától, amely pedig a legemberibb tulajdonsága. A kutya meg a macska nem tud hinni az Istenben.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#16739) kymco


kymco
veterán

A korábbi hozzászólások fényében azzal szeretném kiegészíteni, pontosítani az egészet, hogy a keresztény világkép szerint nem két világ létezik, egy ahol Isten jelen van és a hívekkel dzsemborizik, és egy másik csúnya világ, ahol Isten nincs jelen. Nem létezik Isten nélküli élet. Minden életet Isten teremtett, és minden élet fontos számára függetlenül attól, hogy hívő-e valaki vagy sem.
Ezért, amikor arról beszélek, hogy jó dolgok vannak Isten népe között, nem azt jelenti, hogy ez kizárólagos, hogy csak ott lehet jó dolgokat látni, ott lehet csodákkal, Isten áldásával találkozni, hanem azt, hogy mi hívő emberek tudjuk és látjuk, hogy mindez mögött ott áll Isten. Így egy Istenben nem hívő család életében fel tudom fedezni Isten arcát a szeretetükben, ragaszkodásukban. Isten segítő kezét látom akár egy ateista keze láttán, aki utánakap egy elveszettnek.
Az irgalmas samaritánus történetének egyik üzenete is épp ez, hogy egy nem zsidó ember is lehet Isten által Isten arcú emberré megszégyenítve a zsidó hit gyakorlóit.

www.refujvaros.hu

(#16740) kymco válasza llll (#16730) üzenetére


kymco
veterán

...vagy miért nem segít az ima MINDEN alkoholistán? Talán azért, mert a lényeg nem a technikán van. Nem egy adok-kapok elven működő szerződéshez hasonló az Isten-ember kapcsolat, ahol az Isten megfelelő mennyiségű ima, vezeklés, jócselekedet, esetleg böjt és aszkézisért, fűszerezve egy kis dicsőítéssel cserébe, biztosít számunkra áldást, pénzt, paripát és egészséget.
A lényeg a kapcsolaton van. És az Istennel nem cserekereskedelemhez hasonló szerződés szerint élünk, mint üzlettársak. Sokkal inkább apa gyermek kapcsolatra jellemző módon, családi szövetségben.
És ahogy nem mindegy, kit tekintek apámnak és hogyan beszélek vele, így az sem mindegy kihez és mit imádkozom... önmagában az ima nem gyógyító pirula...
Az, hogy történnek csodák a nem keresztényekkel, ez is kifejezi sokszor Isten irgalmát...

"Én tényként kezelek valamit, amit megtapasztaltam..."
mármint a bátyádat? Nem feltétlenül. Én itt arra gondoltam, hogy pld nem riogatunk a pokollal. Ez tény, amit én megtapasztaltam.

aki csak számodra létezik minden kétséget kizáróan?
Meg a gyülekezetemben több száz testvérnek, meg a felekezetemben több tízezer testvérnek, meg a keresztény anyaszentegyház több millió testvérnek, és a történelem során eddig élt több tízmillió keresztény testvérnek.

belepróbáltam, de vmiért nem passzol
Talán azért, mert benne hagytad azt, amivel korábban próbáltad pótolni, de nem vált be. Ki kéne venni azt/azokat, és akkor bele fog passzolni...

www.refujvaros.hu

(#16741) llll válasza kymco (#16740) üzenetére


llll
senior tag

"Talán azért, mert a lényeg nem a technikán van."
eddig még egyet is értettem volna (hívő koromban:) )

"A lényeg a kapcsolaton van"
tehát kijelentenéd, hogy amennyiben "jókeresztény" kéri és "helyesen" kéri, akkor mindíg érkezik is a segítség?
mert a kérdés igazából erre akart irányulni
(és persze ha esetleg nem mindig, akkor miért nem?)

"az sem mindegy kihez és mit imádkozom.."
igen, a másik kérdés meg erre irányult, hogy ha nem a biblia istenétől kéri vki és mégis ugyanúgy "érkezik" a segítség, akkor azt mivel magyarázod?

"nem riogatunk a pokollal."
ezért beírok nektek 1 nagy piros pontot
de nyilván tudsz róla, hogy némely magát szintén kereszténynek valló egyház és tagjai biza "riogatnak" vele

"aki csak számodra létezik minden kétséget kizáróan?
Meg a gyülekezetemben több száz testvérnek..."
igen, ennek is elébe mehettem volna éppen
de majd most:
egymás számára hogyan tudjátok igazolni, hogy valóban ugyanazt a valamit tapasztaltátok meg?
gondolok itt egyrészt arra, hogy kívülállóknak ugye (még akár ha hittársaidról van is szó) ez átadhatatlan, személyre szóló élmény
másrészt pedig a piros kabátos rablóra
vagy nézzük meg a halálközeli élményeket:
van aki istennel/Jézussal találkozik odaát (vagy legalábbis aként azonosítja azt a szeretettel teli fényt), van aki ufókkal, van aki a halott őseivel és persze van aki a világon senkivel
mintha ez attól függene, hogy éppen miben hitt életében, mivel "tömték" addig a fejét
(és ezt most ne sértésnek vedd megint, hanem jól értsd)
tehát én arra gondolok, hogy esetleg mindannyiótoknak volt vmilyen élménye
ami - elmondásotok alapján - többé-kevésbé hasonló volt
(mert ez sem vitás ugye, hogy néha a hívők is akár egészen más vminek köszönhetően kötnek ki a hitnél)
és talán megnyugtató érzés nem egyedül lenni ezzel a tapasztalattal
technikailag pont mint az anonim alkoholisták klubja
hogy mást ne mondjak, "ha mások is ugyanezt tapasztalták, akkor nagyobb rá az esély, hogy mégsem buggyantam meg":)
(de én speciel megint még akkor sem ennék szart, ha százmillió légy nem tévedhet - ismét csak 1 szemléletes hasonlat)
vagy az állatvilágban is javítja az esélyeket a csoportba verődés a túlélés szempontjából

"Talán azért, mert benne hagytad azt, amivel korábban próbáltad pótolni"
ez is könnyen meglehet
de sztem meg eccerűen a "ne paráználkodj!" parancs volt a kiálló csücsök:)
(kinek mi
van akinek a tudás fája, van akinek a pénz, nekem ez)
és ebből szökkent szárba ez, akivel most itt beszélgetsz

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#16742) llll válasza kymco (#16740) üzenetére


llll
senior tag

erről megint beugrott vmi:
"mert ez sem vitás ugye, hogy néha a hívők is akár egészen más élménynek köszönhetően kötnek ki a hitnél"
könnyen el tudnám képzelni, hogy 1-1 vallás zsenialitása, sikeressége abban rejlik, ha minél több ilyen egymástól különböző személyes élményhez tud kapcsolódni
ha minél több receptora van:)
megpróbálom szemléltetni mire gondolok:
szintén agykontrollos tanfolyam
mutatott 1 képet az előadó
ment a találgatás, hogy mi a fene lehet rajta
aztán rábökött 1 pontra, mondván hogy "ez itt a szeme..."
és egyként hördült fel a nép, mert mindenki azonnal meglátta a tehenet
amit addig egyikünk sem
azaz mindössze vmi kiindulási alapra, vmi ismerős részletre van szükség és az ember agya képes pillanatok alatt hozzá kanyarintani a többit a benne tárolt adatok közül, képes "felismerni" az egészet
ami ez esetben talán éppen egy komplett hitrendszer
értsd:
"van mondjuk a bibliában vmi hasonló momentum, mint amit én is megtapasztaltam...?
nosza kapaszkodjunk csak bele
mert akkor a többi is biztosan igaz és tudjunk csak meg többet is erről az egészről..."
mert azt gondolom te sem állítod, hogy mondjuk a keresztény vallás által felhalmozott "ismeretek" MINDEGYIKÉT megtapasztalja minden egyes tagja mielőtt belép

(ui:
nem azt állítom, hogy így van
mindössze újfent felvetettem 1 elvi lehetőséget)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#16743) kymco válasza llll (#16741) üzenetére


kymco
veterán

tehát kijelentenéd, hogy amennyiben "jókeresztény" kéri és "helyesen" kéri, akkor mindíg érkezik is a segítség?
Te a gyereked minden kérését teljesíted és mindig úgy, ahogy kéri?

ha nem a biblia istenétől kéri vki és mégis ugyanúgy "érkezik" a segítség, akkor azt mivel magyarázod?
A fáraó emberei kezében is kígyóvá vált a bot... igaz Mózes kígyója megette vacsorára... Létezik más szellemi hatalom is...

Az Istennel töltött időnek semmilyen vetületét nem kell igazolni senkivel a közösségen belül. Nem arról szól a történet, hogy igazoljuk, kit mi, mikor és hogyan érintett, szólított meg. Létezik a Szentlélek, ami bizonyosságot ad erről... a közösség nem erről szól.
Bizonyára van egy egy "bandához" való tartozás élménye, vannak olyan dolgok, amiket vsz csak mi értünk. De ez így van a családokban is. A családi közösségnek is megvannak a sajátosságai, közös jelrendszere, és ez akár erősítheti is a kapcsolatokat.
Teljesen átlagos emberek vagyunk, és nem azért kerültünk a közösségbe, hogy a közös hit ki ne aludjon. A legtöbb ember, aki a gyülinkbe jár az hozta ide, hogy a nagyvilágban nem tapasztalt valódi emberi kapcsolatokat. Talán nem is a spiritualitás vonzotta. Aztán meglátta, hogy ez túlmutat az embereken.

Amit most feszegetni kezdtél nagyon érdekes, és vsz jó lenne jobban is kifejteni, több időt eltölteni ezzel, hogy pontosabban, mélyebben megfogalmazhassam a reakciómat, de most nincs erre energiám. Az igazat megvallva eléggé kifárasztott az elmúlt napok intenzív fórumozása... Nem merek most ebbe is belemélyedni. Amennyiben nagyon kevés volt a válaszom, bocsi, most ennyire tellett.. de kérdezz továbbra is, igyekszem válaszolni...

www.refujvaros.hu

(#16744) Noddy válasza llll (#16573) üzenetére


Noddy
senior tag

Na visszatértem a hosszú hétvégéről. Látom nem tétlenkedtetek.

Néhány észrevétel ami aközben értett meg, míg pihentem:
IIII bármennyire is tárgyilagos próbálsz lenni feltűnt, hogy a Bibliából féligazságokat emelsz ki és azzal ostorozod Istent, a keresztyéneket. Az elején ez szimplán csak tudáshiánynak gondoltam, de visszaolvasva elvileg "jó" bibliaismerettel rendelkezel. Tehát szándékosan ferdítesz... ez provokációnak jó, és érdekes területekre vihet, de mivel ez könnyen cáfolható ha valaki ténylegesen utána néz a dolgoknak már inkább szánalmasnak tűnik. Lehet folytatni, mert a kommunkiáció nem szakad meg, csak mindig ugyan azt kell leírnom :) Olvasd el a Bibliát :) És ha már megtetted akkor figyelj oda arra amit olvasol.

"pl milyen szemtanúkra és milyen külső megerősítésekre, hitelesítésekre gondolsz"
A szemtanuk azok voltak, akik jóváhagyták az evangéliumokat. Amikor a keresztyénség el kezdett terjedni, már Jeruzsálemben is csak 3000 férfi + nők gyermekek kezdték el követni Jézust, és még abban a században megjelentek az evangéliumok, tehát ha abban hazugságot írtak volna le nem terjedt volna. A külső forrásokkal kapcsolatban pocokxx leírt. [link] A külső források és a belső hitelesség egymást megerősítette. A számodra ellenőrizhetetlen és hiteltelennek tartott infókról beszéltél. Ezért erősítettem meg, hogy igen a keresztyénség komoly történelmi alapokon nyugszik, nem az van, hogy néhány ember kitalált valamit és azzal szédít embereket.

"én is azok közé tartozok, akik szerint ez az egész talán mégsem olyan "jó"
és ne is menjünk el abba az irányba, hogy ő nem ilyennek teremtette
ő teremtette
pont"

Tehát itt jön be a képbe, hogy te megint jobban tudod, hogy mi van, nem érdekelnek az érvek, nem érdekel a Biblia... Csak azt nem tudom hogy honnan veszed? Ez simán csak beleböfögés a világba, hogy engem nem érdekel semmi, nekem van igazam és mindenki hülye aki nekem ellent mond, pláne ha keresztyén... Javíts ha tévedek. Mitől vagy ennyire önkényes?

nem tudom hogy mondjam finoman, de sztem ez a rész sem feltétlenül így értendő
sztem nem azért hozza fel rájuk is, mert róluk is gondoskodni akar
(hiszen róluk ugye előbb-utóbb egyértelműen nem fog
akkor meg hol a következetesség?)
hanem mert szükségszerű
ugyanis csupán arról van szó, hogy még nem kapálta ki őket a többiek közül
és EZÉRT kapnak egyelőre ők is a napból, esőből, stbbő

Ha megnézed a beidézett Bibliai vers előtti verseket egyértelmű hogy nem erről van szó. Ezt te találtad ki, ez jól illeszkedik a gonosz isten képedbe, csak kár hogy nem tudod igazolni.

"erről a sátánt kellene megkérdezni, vagy ádámot, vagy a kánaáni népeket, vagy szodomaiakat stb"
Tehát te azt mondod, hogy ezeknek az embereknek semmi felelősségük nem volt? Ahogy Ádám, úgy kánaán és szodoma is saját akaratából cselekedett. Valahol írja a Biblia, hogy Istenben élünk és mozgunk, ez az Ő világa, a teremtményei vagyunk, és ha bármelyik teremtmény próbálja magát innen kivágni akkor megsérül. Tudod mi a szodómia? Említetted hogy a ne paráználkodj parancs tette be neked a kaput. Neked nem jelent semmit az házastársi hűség amit ez a parancs véd? Ami véd téged, védi a párod és véd más embereket, hogy ne romboljátok az emberi kapcsolatokat? Persze lehet hogy ezt te valami iszonyat bezártságnak élted meg, az lehet...

A bűn az Istentől való elszakadtság állapota. Ekkor kezd el az ember saját indulatából ölni, emberi kapcsolatokat összetörni, lopni, hazudni, megcsalni a számára legszeretettebb személyt... a lista majdnem végtelen. Istennel való kapcsolatra lettünk teremtve, de mi az ellen lázadunk. Mintha egy hal azt mondaná, hogy nem akar a vízben élni, vagy egy ember hogy nem akar többet levegőt venni. Isten csapásokkal figyelmeztet, hogy ezt nem lehet sokáig csinálni, de mi akarjuk :) A végén így is úgy is megfulladsz. De Isten felkínálja a visszatérés lehetőségét. És ez nem az a fajta hajbókolás amiről Huma is beszélt, a keresztyénség nem az, hanem az hogy a helyedre kerülsz és jól érzed magad, és ha egy finom étel után azt mondod, "köszönöm ez finom volt" az nem a szakács előtti meghódolás, hanem hála a jó ételért.

"mindig is voltak gonosz emberek, mindig is lesznek
te el tudsz képzelni 1 olyan pillanatot, amikor kivétel nélkül minden egyes ember az volt a földön?
hogy mást ne mondjak a csecsemők is?
megvan az a kép a titanicból, amikor a halott anya a karjában tartja a halott csecsemőjét?
mégis mit kellene ahhoz elkövetniük, hogy TE így büntesd őket?
(na most majdnem...de még mindig nem )
"
Te mondod ki, hogy mindig is voltak bűnös emberek a földön. Igazad van. Te magad ítéled el őket. Egyébként Isten látja mindenkinek a szívét és látja mindenkinek a jövőjét. Az Istentől való elszakadottság mindenkinek a vérében benne van, a csecsemőkében is. Egyébként megint kevered a szezont a fazonnal. Isten az embernek az ítélkezést megtiltja. Tehát nekem semmi jogom bűntetni és mivel próbálok ebben is engedelmes lenni meghagyom Istennek az ítéletet, Ő jobban tudja, hogy ki és miért érdemli meg. És az ember felelősségét ne hárítsd Istenre, 9-szer kapott lehetőséget a fáraó és még kitudja még előtte hányszor. Isten megbocsát és teljesen megbocsát (77-szer), de ahhoz oda kell menni hozzá, de még ebben is benne van a kegyelme, hogy sokáig oda lehet menni hozzá, de ha valaki nem akar oda menni azzal mit lehet kezdeni? Az ember Istennel való kapcsolatra teremtetett, ha egy virágot nem öntözöl elszárad. Ha nincs az embernek kapcsolata Istennel akkor meghal. De hála neki, ma ,ár mindenki hallhatja az evangéliumot és a lelkiismeret törvénye is dolgozik mindenkiben. Egyébként ha az életnek nincs értelme (ateizmus) akkor miért is kellene egy csecsemőnek életben maradni (költői kérdés... ha csak egy ösztönös állat vagy minek akadékoskodni lelki dolgokon).

"ezt így mondják?
(mert ugye ha mindenkit kiírtott volna, azzal azt is elismeri, hogy totális kudarcba fulladt ez a teremtésre tett kísérlete - mondom ezt teljesen higgadtan)
"
A teremtés nem fulladt kudarcba. És Isten teljes kiirtás nélkül is elismeri, hogy rosszra fordultak a dolgok, teljesen helyes kórképet ad akkor amikor azt mondja, hogy "az ember szíve minden gondolata szüntelen csak gonosz". Az embereknek nem kellett Isten és egymást kezdték kínozni. De Isten ezt nem hagyta és megfékezte a gonoszság terjedését. Nóéékban megmutatta szabadítását. Ezzel előre mutatva Krisztusra.

"ez megint tűnhetne akár személyes sértődésnek is
Jézust sokkal jobban megalázták és megvetették
hol van megint a következetesség?
vagy ez már a 78. megbocsájtás lett volna?
(ha sértőnek érzel akkor vess 1 pillantást magadba is:
nem lehet hogy azért, mert vhogy kellemetlen, amiket mondok...?)"

Elizeus Isten szolgája, Jézus maga Isten. Isten a szolgáját védi, magát nem... Ugye, ugye...
Nem kellemetlen amit mondasz, csak látszik, hogy egy magad által kitalált istenről beszélsz és nem a Biblia Istenéről aki az egy élő Isten.

"pedig azt hittem, hogy az egyiptomi elsőszülöttek után világos
(látod?
kihozod az emberből az ideget )
"
És itt megint csak magadat idegeled. Az önkényes gyilkolászás és a jogos ítélet között komoly büntetés van. A kánaániak által legyilkolt emberek csak pusztán heccből haltak meg, az egyiptomiaknál a jogos ítéletet szenvedték el.

"akkor még egyszer megkérdezem mély tisztelettel:
és mit tehettek erről mondjuk a legyilkolt csecsemők?
mondjuk azok, akik nem a fáraóra szavaztak a választáskor?
vagy a lemészárlásukat túlélő anyák, apák?
"
A vezetők felelősek a népért. A drogos anya felelős a torz csecsemőért. Az ember szeretné hárítani a felelősséget de nem lehet. Egyébként teljesen jogos lenne az egész, ha nem lett volna figyelmeztetve az egész nép. Mindenki tudta mi fog következni, csak nem vették komolyan. (elmenekülhettek volna egyiptomból stb...)

A jogosság ellen még mindig nem tudtál érvet hozni, mindig csak ez a szerintem, stb dolgok jönnek. Biztos nagyon jól megszervezett életed. sehol nem írtam, hogy a csecsemők gyilkolászását helyeslem. Isten se örül annak, hogy az ember ennyire hülye. De mivel igazságos a következményeket el kell viselnünk. Na ez nem tetszik nekünk. De Jézus azért halt meg, hogy a mi hülyeségünk törlesztve legyen, sőt igazából ez nem is elég, mert folytatnánk tovább még ha a számlánk nullázva is lenne, de képes minket a jóra indítani, hogy ahelyett hogy bántjuk egymást tudjuk szeretni egymást.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#16745) llll válasza kymco (#16743) üzenetére


llll
senior tag

"Te a gyereked minden kérését teljesíted és mindig úgy, ahogy kéri?"
ha már ezt a kérdésre kérdéssel válaszolok játékot játszuk:
ha ilyen jellegű segítséget kérne tőled (maradjunk az említett alkoholizmusnál, vagy bármilyen betegségnél példaként) és módodban is állna segíteni neki
ELŐFORDULHATNA hogy nem adnád meg neki?:)

"Létezik más szellemi hatalom is..."
ja
a másik zseniális sarkalatos pont:)

"Az Istennel töltött időnek semmilyen vetületét nem kell igazolni senkivel a közösségen belül."
ezzel nem is igazán ezt akartam feszegetni
hanem azt, hogy honnan tudhatjátok EGYMÁSRÓL, hogy valóban ugyanazt a vmit tapasztaltátok meg?
(és kérdeztem ezt azért, mert azt mondtad ugye, hogy a te bátyád nem kizárólag a te számodra létezik)

"Létezik a Szentlélek, ami bizonyosságot ad erről... "
ez is jó duma
de sajnos ez is ellenőrizhetetlen

"Teljesen átlagos emberek vagyunk, és nem azért kerültünk a közösségbe, hogy a közös hit ki ne aludjon. "
ez is mozdított egyet azon a rozsdás fogaskeréken az agyam helyén:
szted mondjuk a görög, vagy római istenekbe vetett hit miért aludt ki?
nem lehet hogy azért, mert elfogyott az adott közösség?
..és minő véletlen:
asszem a biblia is szükségesnek tartja a hívek egymást buzdítását :U

vagy ott a másik érdekes jelenség:
aki egyszer már tagja lett 1 ilyen hívő közösségnek
azok 1 része miért lép ki idővel?
(és nem csak a "hamis" vallásokból, hanem a "valódiból" is!)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#16746) llll válasza Noddy (#16744) üzenetére


llll
senior tag

jövök... ;)

Soha többet DPD!

(#16747) Noddy válasza Noddy (#16744) üzenetére


Noddy
senior tag

"És itt megint csak magadat idegeled. Az önkényes gyilkolászás és a jogos ítélet között komoly büntetés van. A kánaániak által legyilkolt emberek csak pusztán heccből haltak meg, az egyiptomiaknál a jogos ítéletet szenvedték el."
Az önkényes gyilkolászás és a jogos ítélet miatti büntetés között komoly különbség van.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#16748) kymco válasza llll (#16745) üzenetére


kymco
veterán

ha ilyen jellegű segítséget kérne tőled (maradjunk az említett alkoholizmusnál, vagy bármilyen betegségnél példaként) és módodban is állna segíteni neki
ELŐFORDULHATNA hogy nem adnád meg neki?

Nem, de szerintem Istennél sem fordul ez elő.

hanem azt, hogy honnan tudhatjátok EGYMÁSRÓL, hogy valóban ugyanazt a vmit tapasztaltátok meg?
Talán nem hiszed, de ezen nem szoktam tépelődni. Elfogadom, és békességem van. Persze vannak meredek esetek, de van egy bibliai látásmód, ami segít szűrni, értelmezni És az általad fel nem fogható Szentlélek is segít a dolgok mögé látni. Nem szoktam ezeken agyalni. Tudom, hogy a Szentlélek figyelmeztet, ha szükséges.

"Létezik a Szentlélek, ami bizonyosságot ad erről... "
ez is jó duma
de sajnos ez is ellenőrizhetetlen

Ez legyen a te problémád...

asszem a biblia is szükségesnek tartja a hívek egymást buzdítását
Igen, de ez csak egy szelt a számosból. Nem kizárólagos... ha csak ez számítana, akkor önsegélyező körnek hívnák... de nem az.

agy ott a másik érdekes jelenség:
aki egyszer már tagja lett 1 ilyen hívő közösségnek
azok 1 része miért lép ki idővel?
(és nem csak a "hamis" vallásokból, hanem a "valódiból" is!)

Ismered a tékozló fiú történetét? Egyfajta magyarázat...
De ha olvasod az Újszövetséget főleg az Apostolok cselekedeteit, a páli leveleket láthatod, hogy a gyülekezet emberekből áll, akik hibázhatnak, akár akkorát is, hogy törések keletkezhetnek...
De van olyan is, hogy a kegyességi irány idegen számára... pld nem szereti a gitáros énekeket, vagy épp a karizmatikus gyülekezetek lelki ajándékai jelentenek számára pluszt... semmi baj. Isten sokszínűvé tett minket, sokszínűek lehetnek a gyülekezetek. Egy bizonyos határig a hely keresés nem ördögtől való...
A teljesség igénye nélkül írtam három esetet...

www.refujvaros.hu

(#16749) lao ce


lao ce
aktív tag

valamit nem ertek.

arrol volt szo hogy az istenetek szemelyesen megszolitott titeket, aztan igy meg ugy tortentek a dolgok mig vegul jol megtertetek. nyilvanvaloan nem szamit az ember pillanatnyi felkeszultsege ezen a teren.

de, ha ez igy van akkor minek kell tanitani a ti vallasotokat a gyerekeiteknek akik nem hivok?
benne van a bibliaban hogy a keresztenyseget kell tanitani a gyerekeiteknek?
ugye tudjatok hogy ok csak siman meg akarnak felelni apucinak/anyucinak, igy aztan egyszeruen csak egy pozitiv visszacsatolasos jatek az egesz "szeretem istent" tema? nem tudom a majmolas szo banto-e, de talan erthetobbe valik mire gondolok.

nicht kompot

(#16750) kymco válasza lao ce (#16749) üzenetére


kymco
veterán

A tanulás fontos. Ha megismerkedsz egy emberrel, az első kérdéseid egyike, hol dolgozol, milyen sulit végeztél. És gyakran a személy megismerését segíti, hogy mire hogyan reagált korábban. Hasonlóan van ez Istennel is.
Meg lehet jobban ismerni Istent a Bibliából, de meg lehet ismerni a bennem lakozó embert is a Bibliából... és még sok mindent.
Ennyit röviden... remélem elég.

www.refujvaros.hu

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.