Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#17401) szab.tam válasza D1Rect (#17398) üzenetére


szab.tam
nagyúr

így van.

sokan járnak évtizedek óta teplomba, naponta olvassák a Bibliát. de szívük mélyéna megváltást még nem fogadták el személyen.
egy ilyen ember, aki nem tért meg soha igazából, simán megbánhatja. de igazából nem is a megtérését bánja meg, mert az nem is volt neki, hanem az eltöltött időt, vagy akármit.

de aki egysezr őszintén elfogadta az Urat, én még 1-gyel sem találkoztam, aki bánkódott volna emiatt. legfejebb azért, hogy miért nem jóval korábban tette.

olyan előfordul, hogy némelyek elerőtelendnek, ellanyhulnak, elkóborolnak. az Ige erről is ír. ismerek ilyeneket. de Jézus, mint a jó pásztor, nem hagy elveszni egyet sem az övéi közül, utámegy.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17402) D1Rect válasza 0xmilan (#17399) üzenetére


D1Rect
félisten

"Religion is man searching for the truth." :)

(#17401) szab.tam:
"de aki egysezr őszintén elfogadta az Urat, én még 1-gyel sem találkoztam, aki bánkódott volna emiatt. legfejebb azért, hogy miért nem jóval korábban tette."
Szerintem nincs a világon olyan vallás aminek a követői ne állítanák ezt.
Valamiért "mind működik".

Véleményem szerint ez a "valami" az, hogy a vallások közelebb visznek az igazsághoz, és olyan törvényeket visznek be az emberek életébe, amit évezredek alatt empirikus módon megfigyeltek, hogy az egyén javára válik.

(#17403) pocokxx válasza D1Rect (#17402) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

s olyan törvényeket visznek be az emberek életébe, amit évezredek alatt empirikus módon megfigyeltek, hogy az egyén javára válik.

Szerintem ezt megfordítottad...:)
Az Isten pontosan tudja, hogy mi jó az embernek, és szívébe írta törvényét. Ezek hitelességét bizonyítják az empirikus megfigyelések is.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#17404) llll válasza #40993792 (#17395) üzenetére


llll
senior tag

"Más esetéről nem tudok nyilatkozni, nálam viszont egy igen nagyhatású és erősen megrázó élmény vezetett a megtéréshez"
hát...köszi, de eddig már "eljutottam"
és általában EDDIG jutok el

milangfx:
ezzel kapcs megint nem értek vmit:
azt írod:
"Több embernek is van beszámolója, hogy járt a pokolban és visszajött, akár a fizikai halála után"
namármost
egyrészt isten eredeti tervei között nem szerepelt az emberek meghalása
merem ezt alapozni arra, hogy ádámékat ugye még örök életűnek teremtette, sőt ugyanez van beígérve a jövőre nézve is, hogy nem lesz halál
másrészt sztetek nem tudta/nem nézte meg előre, hogy hová fog alakulni a teremtése
akkor viszont miért épített belénk 1 ilyen "funkciót", mint a fizikai testünk halála utáni élet/létezés képessége?
tök fölösleges lenne, nem?
bocsi, hogy csak ilyen "technikai" dolgokon tudok fennakadni, de úgy látszik tőlem ennyire fussa

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#17405) llll válasza szab.tam (#17397) üzenetére


llll
senior tag

"és ugye az is "érdekes", hogy aki valójában megtért az Úrhoz, és az nem kevés ember, egyről sem tudok, aki megbánta volna"
ez azt jelenti mandarin nyelven, hogy aki esetleg mégis megbánta, az biztosan nem "valójában" tért meg?:)
(ja most látom ,hogy ez már másban is felmerült)

"sokkal több kár történt volna, kvázi rég ki is pusztítottuk volna egymást, ha Ő ezt nem korlátozta volna."
és arról lehet tudni vmit, hogy mi alapján szelektál?
mikor segít és mikor nem?
pl Szita Bencének miért nem?
(ha most azzal jön vki, hogy honnan tudom ,hogy fájt neki...azzal nem állok szóba többet)

kymco:
"Például új életet adott nekem is, és láthatom, hogyan ment meg életeket, és hogyan formálja értékessé."
ahha!
szóval az fajtám kínlódása (és most már a gyerekiemé is) azért van, hogy a tied jól szórakozhasson?
(bocsi, nem komoly:) )

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#17406) Noddy válasza llll (#17405) üzenetére


Noddy
senior tag

Honnan tudod, hogy akkor lett volna jobb ha a "családjában" még évtizedekig kínozzák... Az ilyeneket nehéz megmondani, hogy mikor, kivel minek kell megtörténnie... Mi lett volna a jó (mondjuk a 10 p. kb irányvonalat ad a komfortzónát illetően) De ez a szomorú történet is mutatja mire képes az Istentől elszakadt ember :(
Neki is elegük lett a ne ölj, ne kívánd a másikét parancsolatból, mert ez ÍGY biztos nem jó... :(

Isten a segítségét mindenkinek adja, Krisztus mindenkiért meghalt. Nincs egy embertől se megvonva. Csak az a kérdés, hogy mikor veszik észre az emberek, hogy baj van.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#17407) llll válasza Noddy (#17406) üzenetére


llll
senior tag

"Honnan tudod, hogy akkor lett volna jobb ha a "családjában" még évtizedekig kínozzák..."
egyrészt miért kínozták volna?
amennyire tudom az apja szerette
vagy legalábbis ebből a szempontból kirívó gondok nem voltak otthon
másrészt ez a 2 lehetőség állt volna előtte?
vmi harmadikra megint nem futotta volna 1 mindenhatótól?

"De ez a szomorú történet is mutatja mire képes az Istentől elszakadt ember"
megint miért kell elé ez az "istentől elszakadt" minősítés?
biztos ez is felmerült már itt úgyhogy bocs az ismétlésért, de mondjuk az inkvizítorok szted istentől elszakadt emberek voltak, vagy nem?
(ezt megint nem tudom igaz-e, de állítólag azért is öltek, ha vki 1 saját bibliát merészelt dugdosni otthon... :F )

"Csak az a kérdés, hogy mikor veszik észre az emberek, hogy baj van."
mi a következő teendőm, ha tegyük fel én már észrevettem?:)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#17408) szab.tam válasza llll (#17407) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"mi a következő teendőm, ha tegyük fel én már észrevettem?"

minket tesztelsz, vagy magadat?
:U :)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17409) Noddy válasza llll (#17407) üzenetére


Noddy
senior tag

"vmi harmadikra megint nem futotta volna 1 mindenhatótól?"
De igen. Ha a gyilkosai Istent követték volna a saját maguk kitalált dolgok helyett, akkor most boldogan élhetnének. Talán ez lett volna a legjobb ami történhetett volna.
Volt egy korábbi hozzászólásod a szeméttelepen guberálóü gyerekekről, már akkor is oda kívánkozott ez az írás:[link]

"inkvizítorok szted istentől elszakadt emberek voltak, vagy nem?"
Pál apostol életét ismered?

Ha beláttad hogy baj van, akkor általában keresni kell a megoldást. Már ha akarsz megoldást és nem azt mondod, hogy neked mindegy, jó az így is.
Korábban említetted, hogy az emberek kezébe kellene adni a lehetőséget és akkor minden jó lenne, hát valahogy az látszik, hogy ha emberek kezébe kerül abból csak ilyen dolgok származnak. Gyilkosság, hazugság, fájdalom.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#17410) llll válasza 0xmilan (#17380) üzenetére


llll
senior tag

"Jah, a "sánta láttatja". Meg van írva, hogy a démonoknak meg lesz engedve, hogy megjelenjenek különböző formákban az utolsó időkben, megtévesszék az emberek."
most komolyan:
miért engedi meg még ezt is így a vége felé?
ennyire tiszteletben tartja az ő szabad akaratukat is?:)

szab.tam:
zongorázzuk végig (már ha benne vagytok), hátha másképp tudjuk

Noddy:
""vmi harmadikra megint nem futotta volna 1 mindenhatótól?"
De igen. Ha a gyilkosai Istent követték volna a saját maguk kitalált dolgok helyett, akkor most boldogan élhetnének. "

ööö....esetleg vmi negyedik?:)
egyébként én inkább a meggyilkolt gyerek szempontjából értettem (az elkövetők ezek után kb annyira érdekelnek, mint az otthagyott szarom), hogy neki nem volt más választása?
vagy megölik "gyorsan", vagy kínozzák évtizedekig?

""inkvizítorok szted istentől elszakadt emberek voltak, vagy nem?"
Pál apostol életét ismered?"

annyit tudok, hogy mielőtt megtért keményen üldözte a keresztényeket, ha erre gondolsz
de ezek az inkvizítor állatok elvileg előbb megtértek és utána gyilkolásztak

"Ha beláttad hogy baj van, akkor általában keresni kell a megoldást. Már ha akarsz megoldást és nem azt mondod, hogy neked mindegy, jó az így is.
Korábban említetted, hogy az emberek kezébe kellene adni a lehetőséget és akkor minden jó lenne, hát valahogy az látszik, hogy ha emberek kezébe kerül abból csak ilyen dolgok származnak. Gyilkosság, hazugság, fájdalom."

ami azt illeti volt már ilyen gondolatom is, hogy ha istennek jó így, akkor nekem is
(csak én valszeg másképp értettem, mint ti...:) )
és hogy pontosak legyünk én inkább vmi olyasmire utaltam, hogy mindenkinek a SAJÁT lehetőségeit kellene a SAJÁT kezébe adni
úgy értem, hogy másik ember (vagy egyéb teremtmény) ne kavarhasson bele az illető kifejezett engedélye nélkül
az vili, hogy éváéknál sztetek pont ez történt
csakhogy KÉSŐBB már ők sem "zárhatták ki" a sátánt
tehát meglátásom szerint most vhogy úgy müxik a dolog, hogy ha eccer beengedtem a gonoszt a kis világomba, akkor utána már nem is tudom kizárni önerőből
és nekem ez így vhogy sántít

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#17411) Ujjlenyomat


Ujjlenyomat
csendes tag

Tegnap voltam vizsgázni egy 5 kredites tantárgyból, és ötös is lett.
Erre készültem a héten, plusz még egy beadandó "dolgozatot" is kellett készítenem.
Ezért, most megpróbálok még reagálni az elmúlt napok témájához.
Mivel én sem haragszom Rátok, e szerint próbálom megírni a hsz-eket.

Kedves Noddy!

Idézet a linkedből:
" Jézus nem olyan értelemben Isten fia, ahogyan mi gondolunk egy apára és fiára. Isten nem nőült meg, hogy gyereke lenne. Jézus Isten Fia abban az értelemben, hogy Ő Isten által testté lett, emberi formában megjelent (János 1:1, 14). Jézus Isten Fia, mert a Szentlélek által fogantatott. A Lukács 1:35 kijelenti: “Az angyal így válaszolt neki: "A Szentlélek száll reád, és a Magasságos ereje árnyékoz be téged, ezért a születendőt is Szentnek nevezik majd, Isten Fiának.” A bibliai időkben az “ember fia” kifejezést emberek leírására használták."

Nem tudom igazából kifejezni, hogy milyen negatív érzések alakultak ki bennem ezt olvasva.
De a következő bekezdést, ha elolvasod, akkor csak gondolom, hogy benned is olyan érzések lesznek, mint amilyenek bennem voltak.

Ádám nem olyan értelemben Isten fia, ahogyan mi gondolunk egy apára és fiára. Isten nem nőült meg, hogy gyermeke lenne. Ádám Isten fia abban az értelemben, hogy ő Isten által testté lett, emberi formában megjelent (teremtési beszámoló). Ádám Isten fia, mert Ő lehelte az orrába az élet leheletét. A Lukács 3: 23-38 terjedő rész leírja, hogy ki, kinek a fia; a legvégén ez áll:" Ádámé, ez pedig az Istené". Ádám Isten fia. Isten fiának lenni, annyi, mint Istennek lenni.

Senki ne higgye el amit az előbb írtam, nem gondoltam komolyan, nem tartom a leírtakat helyesnek.
Mindenkinek megvan a véleménye az általam kreált bekezdésről. Most mit éreztek? Valami hasonlót éreztem én is amikor a linket olvastam. Persze, a két anyag között különbség van. Én most csak az érzésemet akartam "kifejezni", tudomásotokra juttatni.

Ha a papok arra lettek volna kíváncsiak, hogy Jézus Isten-e, azt valahogy így kérdezték volna:
- Kényszerítelek téged, hogy mondd meg nékünk, ha te vagy-é az Isten?

De nem ezt kérdezték, mivel nem is erre voltak kíváncsiak.

Írtad:
"Szerintem nem baj, hogy viszitek az örömhírt, de eddig még egy tanúval se találkoztam, aki az evangéliumot hirdette volna. "
Mit értesz evangélium alatt?
"Pedig nem egyel találkoztam már Szegeden és Budapesten is."
13-14 éve van tapasztalatom a prédikálásban. Már elmúltam húsz éves is.
Sokat vagyok a magán területünkön (házunkon) kívül (Békéscsaba, Pest, Szeged, Szolnok, Debrecen..).
Még sose prédikáltak nekem keresztények nyilvánosan.

Kedves pocoxx!

Most éppen nem találom a belinkelt 4 versedet, de aznap kikerestem őket Károliban.
Az elsőt azt nem találtam meg, ott szerintem valamelyik számot elírtad. Talán Róma 9: 35 volt és talán a Róma 9-nél csak 33 vers van. Készültem a vizsgámra, ezért ezt nem kerestem ki.
Igazából nem tudok, mit kezdeni a versekkel. Talán csak annyit írhatnék hozzá, hogy nem véletlenül csak kicsi i betűs isten szavak voltak benne.
Mind a 4 vers Jézussal volt kapcsolatos. a Szent szellemmel egyik sem foglalkozott.
Mindig olyan versek jönnek amely Jézust próbálja Istennek "bemutatni".
Ami még eszembe jutott a bibliaversekkel kapcsolatban, az az a történet amikor Sátán megkísért Jézust és ezt mondja: Ha Isten fia vagy, vesd alá magadat; mert meg van írva: Az ő angyalainak parancsol felőled, és kézen hordoznak téged, hogy meg ne üsd lábadat a kőbe.
Nem, nem arra akartam kilyukadni, hogy van-e párhuzam közted ill. Sátán között.
Ebben a részben Sátán helytelenül használt fel biblia verset, a saját igazának a bebizonyításához.

Az Athanáz féle hitvallásból idézett szövegeddel kapcsolatban:
" teremtetlen a Fiú" ; " A Fiú egyedül az Atyától való, nem alkotta, nem teremtette, hanem nemzette."
Ellenben a Biblia ezt írja:
"Aki képe a láthatatlan Istennek, minden teremtménynek előtte született;" (Kol 1:15)
Születni egy időpontban lehet, ha mindig is lett volna, akkor inkább ezt írta volna: előtte volt.
A Pédabeszédek 8. fejezetében is többször leírja, hogy született (valamikor).
Idéznék milangfx hsz-éből [17152 link]
" Kár, hogy nem a 22.-től kezdve másoltad.
22 Az Úr az õ útának kezdetéül szerzett engem; az õ munkái elõtt régen.
Tehát az Atya még a legelső ég-föld teremtése előtt jóval teremtette a Fiút, az Ő útjának kezdetén."
A teremtette szavak miatt idéztem (és igen, ez nem a teljes hsz-e [bár ez most csak milangfxnek szól]).

17213 -ban leírtakhoz:
Nem mondja, hogy Isten vagyok,---------Ürölök, hogy ebben egyetértünk.
de nem lehet elképzelni máshogy--------Erről megoszlanak a vélemények.

Ezt az üléses részt máshogy: Szokott lenni ugye a király és szokott valaki a jobbján ülni. A két személy rangja nem ugyan az. Bár mind a 2 magas pozíció. "az Emberfia ott ül a hatalom jobbján", de valaki mellett.

Kedves milangfx!

Írtad (17194):
Hiszel abban, hogy a Szent Szellem benned él, hogy Isten elküldte a szellemét? Ha hiszel abban, hogy Isten, aki mindenható szellem egy létező személy elküldte a szellemét, a Szent Szellemet, hogy bizonyságot adjon a létéről, akkor nem értem hogyan kételkedhetsz a Szent Szellem személyét illetően?
Olyan mintha az Isten szó mögött, nem 3 személyt értenél.

17309: Nem is tudtam, hogy a keresztelkedésről is kérdeztél.
Vagy nem? akkor miért lenne baj, hogy a kérdéssel nem kapcsolatos bibliavers rész nem lett idézve a Máté 28: 19-nél
A többire, ha jól emlékszem reagált szoke12.

17030 Most én is levágjak egy hisztit, mert nem idézted a teljes biblia verset?

Ezt a linket össze kellene egyeztetned pocoxx-szal, már mint azt, hogy Jézust az Atya Teremtette, vagy nem teremtette? Én a teremtette mellett vagyok. :)
Kérdés: Milyen rendszerességgel, hol (buszmegálló, parkoló, játszótér,...) és hogyan szoktál nyílvánosan prédikálni?

Kedves szab.tam!

Volt már hasonló kérdés ([link])
Idézem az akkori válaszomat:
"Nem szoktam, szoktuk használni az üdvösség szót.
Ha arra gondolsz, hogy Jehova Tanuin kívül más is részesül-e a ki nem érdemelt kedvességben;
arra az a válaszom, hogy igen.
Jézus nem Jehova Tanuiért halt meg, hanem minden egyes emberért.
Jézus halála után, minden embernek lehetősége van megszabadulnia az 'Ádámi' bűntől, amit örökölt.
Nem csak Jehova Tanuinak

Van-e a szervezeten KÍVÜL üdvösség szerinted?
Van a szervezeten KÍVÜL minden embernek lehetősége, hogy megszabaduljon a tökéletlenségtől.
Mindenki részesül a ki nem érdemelt kedvességben.
Remélem erre voltál kíváncsi."

Kedves kymco!

Írtad:
"nem megyek el egy görög kultúrában, ókorban élt zsidó ember magyarázata mellett, aki azt írja, tájékoztatva minket, hogy ez bizony arról szól, hogy egyenlővé tette magát Istennel..."

"Nos ettől féltem... JT-val nem érdemes vitázni. Állíthatod, hogy nem vagy többistenhitű, állíthatod, hogy Isten három személye nem három Isten, le leszel gyalulva, mert az Őrtorony ezt mondja."

Ezt olvasva felmerült bennem a kérdés:
Ha te, egy görög kultúrában, ókorban élt zsidó ember magyarázatára alapozod, hogy Isten Fia = Isten,
akkor miért lenne probléma számodra, hogy útmutatást ad az Őrtorony szervezet számunkra?

"számos helyen önkényesen átírtak szavakat pld a Kürioszt Jahvéra ott, ahol jónak látták egy-egy professzor feltételezésére alapozva, de tárgyi bizonyítékok hiányában, más esetekben pedig meghagyták Küriosznak, mert össze lehetne keverni Jézust és Jahvét...."

Már régebben írtam ezt neked: 15577 , 15591 , 15635 , 15646 , 15654

Nem tudom, hogy mennyi professzori feltételezést találsz a linkekben, aminek alapján írtuk át a neveket?

Talán a tetragrammával és az ÚV-vel kapcsolatban, ha legközelebb szeretnél írni.
Kérlek előtte írj arról, hogy:
- Igaz-e, hogy az újabb kiadású Károli- féle Bibliákban kevesebbszer szerepel a Jehova szó, mint a régebbi Károly - féle Bibliákban (PL: egy mai kiadású, meg mondjuk amelyik kb.20 éves, meg amelyik az 1800-as évekből való)?
- Ha igen, mi ennek az oka?

Írtad: "azt írná: Szia tesó!"
Persze, hogy nem írom, hogy tesó.
Azonkívül, hogy olvassuk a Bibliát, nem hiszünk az evolúcióban és szoktunk imádkozni,
Mi a közös bennünk?
Nagyon semmi.
Mi Jehovát imádjuk, Ti meg az Atyát , meg a Fiút, meg a Szent szellemet.
Azt mondjátok, hogy az Atya az Isten, meg Isten Jézus is meg a Szent lélek is.
Mind a Hárman Istenek. Aztán meg jön, hogy ti csak 1 Istent imádtok ( a 3-at közösen).
Na most ők külön-külön Istenek, vagy hárman együtt Istenek?

Egyébként amikor én azt írom, hogy Isten, akkor ti 3 személyre gondoltok egyszerre?

Még egy kérdés:
"Hogy megtudják, hogy te, akinek neve Jehova, egymagad vagy felséges Isten az egész földön."
Zsolt 83:19 (Károli)
Kit hívnak Jehovának? Az Atyát? A Fiút? A Szentszellemet? A hármat együtt?

Kedves Noddy, pocoxx, milangfx, szab.tam, kymco!

Nagyon örülök annak, hogy hisztek Isten létezésében.
Tényleg nincs értelme folytatni ezt a témát, de "sajnos" a napokban én nem tudtam reagálni a hsz-eitekre.
Már régebben is írtam, hogy örülök annak, hogy olvassátok a Bibliát és felhasználjátok az érvelésetekhez. A prédikálásom során én még egyszer sem találkoztam az ajtóknál/kapuknál, ill az utcán, köztereken, buszmegállóban .... olyan kereszténnyel, amely legalább említett volna biblia verset, hogy alátámassza az igazát.
Sőt sokak annyira vallásosak, hogy azt se szokták tudni, hol a Bibliájuk.

Én sem haragszok rátok.

Tetszett a szamariai asszony történetének a szóba hozatala.
Hogy ebből se maradjak ki.
Amit tudunk:
-Volt egy szamariai személy (nem izraelita)
- Nő volt
- Valószínűleg szegény, mert ő ment vizet húzni a kútból, nem a szolgája

Az izraeliták annyira lenézték a szamariaiakat, hogy nem is beszéltek velük igazán.
A farizeusok lenézték a képzetlen, írásokban nem jártas, szegény népet.
Az akkori társadalom, pedig lenézte a nőket.

Jézus ennek ellenére prédikált neki.
És nem foglalkozott az olyan közbe vetéssel, mint amikor
pl. a szamariai nő azt mondta, hogy Jákób az őse (a szamáriaiak belettek telepítve erre a vidékre)

Jézus nem volt személyválogató és ebben is példát mutat nekünk.
Mi se legyünk személyválogatók, mindenkinek prédikálnunk kell.

"Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

(#17412) Noddy válasza llll (#17410) üzenetére


Noddy
senior tag

A boldogság nem elég jó? Mi kellene neked alternatívaként? A gyerek is boldog lehetett volna. Vagy nem értem a kérdésedet, hogy mi a baj a 3. alternatívával.

Szerinted Pál a "megtérése" előtt kinek szolgált?
Apostolok Cselekedetei 22,3-21
Galátziabeliekhez írt levél 1,13-14

Szóval a kérdésem mit értesz "megtérés" alatt? Lehet nem egyről beszélünk.

Igen pontosan, később már nem zárhatták ki ahogy mi se tudjuk. A sátán erőben az ember felett áll. Éváék még Isten védelme alatt voltak, de azt mondták, hogy nem kell nekünk Isten, mi akarunk istenek lenni. És azóta az emberiség a gonosz fennhatósága alatt áll. De visszalehet térni Isten védelme alá, ki lehet zárni a gonoszt. Egyedül nem megy (nem vagy mindenható, bár erre már lehet hogy rájöttél :) ).

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#17413) llll válasza Noddy (#17412) üzenetére


llll
senior tag

"A boldogság nem elég jó? Mi kellene neked alternatívaként? A gyerek is boldog lehetett volna. Vagy nem értem a kérdésedet, hogy mi a baj a 3. alternatívával"
kicsit lehet elbeszélünk egymás mellett
te esetleg az elkövetők és a Bence gyerek boldogságáról beszélsz?
mert én csak az utóbbiról
onnan indultunk, hogy állati módon megölték
erre kérdezted, hogy sztem jobb lett volna-e neki, ha évtizedekig kínozzák a családban?
erre kérdeztem, hogy ő előtte csak ez a 2 lehetőség állt volna?
erre mondtad harmadikként, hogy az elkövetők hallgathattak volna a tízparancsra
és erre kértem én 1 esetleges negyediket
amikor az elkövetők sem feltétlenül hallgatnak istenre és Bence ennek ellenére mégsem hal meg (és a családjában sem kínoztatik)
itt tartunk
mi a nem világos?:)

"Szerinted Pál a "megtérése" előtt kinek szolgált?"
nem tudom mit szeretnél hallani
a zsidó papoknak?
vagy a sántának?

"Szóval a kérdésem mit értesz "megtérés" alatt?"
a Jézus követőjévé válást természetesen
(ha szabad nekem ilyen nagy szavakat használnom)

"Igen pontosan, később már nem zárhatták ki ahogy mi se tudjuk. A sátán erőben az ember felett áll....ki lehet zárni a gonoszt. Egyedül nem megy (nem vagy mindenható"
na pont itt látom a kutyát elásva
legalábbis az egyiket:)
nem feltétlenül a mindenhatóságot követelem én magamnak
beérném egyenlő esélyekkel, egyenlő erőviszonyokkal is
mármint köztem és a sánta között
hogy egyedül is ki tudjam zárni
mint ahogy a beengedéséhez sincs szükségünk ugye isten "segítségére", úgy a kizárásához sem kellene, hogy legyen
én legalábbis úgy érezném igazságosabbnak
hiszen ereje elvileg annyi van a sántának is, meg nekem is, amennyit istentől kaptunk
ő a jelek szerint nyilvánvalóan sokkal többet kapott
hiszen ő képes lehet "önerőből!" fölébünk kerekedni, mi pedig nem
és sztem ez a nem fair

(...csak 1 futó gondolat: önerőből képes fölébünk kerekedni?
vagy netán isten "segítségével"/támogatásával a háta mögött??
mire gondolok:
arra, hogy ádám, éva és Jézus egyenrangú ellenfelek voltak számára
mivel ők még bírták isten támogatását!!
és ez megint csak úgy lenne a javak igazságos elosztása, ha a sánta sem "sajátjaként" rendelkezik - a mai napig - ekkora hatalommal, hanem ő is csak istentől kapja "kölcsönbe"
de bocs az újabb csapongásért)

ezt, hogy önerőből most nem tudjuk legyőzni a gonoszt, megint értelmezhetném úgy is ha akarnám, hogy isten direkt nem adta meg nekünk ehhez (sem) a képességet!
mert nehogy már elboldoguljunk nélküle?
nehogy már ne legyen rá szükségünk?
nemtom érthetőbb lettem-e
tehát ha nem boldogulunk nélküle az azért van, mert nem adott meg ehhez mindent számunkra

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#17414) 0xmilan válasza llll (#17413) üzenetére


0xmilan
addikt

nem feltétlenül a mindenhatóságot követelem én magamnak
beérném egyenlő esélyekkel, egyenlő erőviszonyokkal is
mármint köztem és a sánta között
hogy egyedül is ki tudjam zárni

Ha eljutottunk odáig, hogy csak Isten segítségével lehet a "gonoszt kizárni" és ezt te egyedül, Isten nélkül szeretnéd megtenni, akkor megint csak ott vagyunk, hogy Isten szeretnél lenni.

(#17415) llll válasza 0xmilan (#17414) üzenetére


llll
senior tag

sztem meg még közel sem
nem akarok vizet fakasztani a sziklából, nem akarok halottakat feltámasztani, nem akarok univerzumokat teremteni, nem akarok senkit tőlem való személyes függésbe hozni, nem akarok élet és halá ura lenni mások fölött, stb, stb, stb
csak a jogos önvédelem képességét kérem

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#17416) kymco válasza Ujjlenyomat (#17411) üzenetére


kymco
veterán

Az az ókori ember, akinek a szavára adtam, János apostol volt. Mindenesetre ő hitelesebb számomra, mint az Őrtorony egész szervezete tokkal-vonóval....
Ezt nem a vita folytatásaként írtam, csak azért, hogy egy félreértést tisztázzak....
A többinél tartom magam ahhoz, hogy nem vitatkozom veletek.... (remélem képes leszek betartani)

www.refujvaros.hu

(#17417) szab.tam válasza Ujjlenyomat (#17411) üzenetére


szab.tam
nagyúr

sajnos nem a kérdésemre kaptam választ, mert most nem az érdekelt, hogy a Jehova Tanúin kívül más is bekerülhet-e a menyországba, és melyek azok, akik "elvileg" bejuthatnak.
(és az nem értem, hogy az üdvösség szót miért nem szoktátok használni, mert a Biblia használja, és a kárhozat ellentéte. de lépjünk túl rajta...)

akkor másképp teszem fel a kérdést.

szerintetek mi(k) a szükséges és elégséges feltértele(i) annak, hogy az ember ne kerüljön a pokolra.
azaz a menyországba kerüljön? (ha ezt a kifejezést így használjátok.)
minél konkrétabban megfogalmazva feltételt, feltételeket sorolj fel légy szíves, ami mindenképpen szükséges, de biztos hogy elég is ehhez.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17418) 0xmilan válasza szab.tam (#17417) üzenetére


0xmilan
addikt

Szerintük a pokol nem létező hely, "nemlét". Pont nemrég írtad, hogy van átlátás (de nincs átjárás), tehát létezik, tehát a feltevés, hogy nincs bibliaellenes.

(#17419) szab.tam válasza 0xmilan (#17418) üzenetére


szab.tam
nagyúr

szerencsésebb, ha egy címzett kérdésre az illetékes válaszol, (vagy nem válaszol), mert a "szerintük"-ből szoktak kialakulni a végeláthatatlan mizériák.
:)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17420) kymco válasza szab.tam (#17419) üzenetére


kymco
veterán

Tényleg tagadják a pokol létezését.. többek között.

www.refujvaros.hu

(#17421) szab.tam válasza kymco (#17420) üzenetére


szab.tam
nagyúr

most már kezdem érteni. de ha tényleg így vélekednek, akkor sajnos nem lesz több kérdésem...
:(

****

hát igen. a Sátán megtévesztéseinek a legfőbb elemei közé tartozik, hogy azt próbálja elhitetni, hogy sem ő, sem a pokol tulajdon képpen nem is létezik, és így taratani kel sem tőlük.
és ha mégis beszélünk róluk, akkor is csak vicces formában érdemes.
erre jó példa volt anno a vicc, ahol ugye "brezsnyevék nyakig sz*-ban pipáznak, stb..."

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17422) Noddy válasza llll (#17413) üzenetére


Noddy
senior tag

Most már értelek. Lehetett volna, csak nem ezzel a Bencével. Az elkövetők éppen ezért amiért nem hallgattak Istenre, gyilkoltak, tehát az hogy nem hallgatnak Istenre és Bence életben marad logikailag nem lehetséges... szerinted? És itt most nem a mindenhatóságról van szó.

Ne az én véleményemre legyél kíváncsi :) Elolvastad a kapcsolódó szakaszokat? Pál buzgón Isten akaratát követte. A zsidó vallás Istent követi. De ez mégis egy lelki vaksággal párosult (amit követett egy 3 napos fizikai vakság is). Kb. így kapcsolódik ide az inkvizíció is. Ha a Bibliában az van benne, hogy szeresd felebarátodat azzal nehéz összehozni az inkvizíciót. asszem ez volt a te bajod is. Isten kijelentette magát Pálnak és megtudta ismerni. Ma Isten kijelenti magát a Bibliában, abból lehet megismerni.

Megtérés: visszatérni Istenhez. Újonnan születést jelent. Aminek a következménye, hogy követed Jézust. Lehet Jézust követni megtérés nélkül, színleg, abból vannak az olyan templomba járók akik megcsalják feleségüket, adót sikkasztanak, stb... Talán itt jönnek elő a gyümölcsök, amiről megismerszik az ember.

A fejtegetésed jó. De ahogy korábban mondtam, illetve mondja a Biblia, Istennel való közösségre lettünk teremtve. Jogos lenne a felvetésed, ha Istennel is rossz lenne neked, de ilyen nincs. Mert amit most hiányolsz az életedből azt Ő betölti, a szabadságot is. Egyébként rémlenek neked olyan igék, hogy "kérjetek és adatik" és "ha csak egy mustármagnyi hitetek lenne, hegyeket tudtok mozgatni" "ha a Fiú megszabadít titeket, valósággal szabadok lesztek"?

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#17423) pocokxx válasza llll (#17407) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

és egy kicsit Noddynak is.

Az inkvizíció fogalma alatt ma már számos különböző helyi egyház téves gyakorlata, rémesebbnél rémesebb történetek vannak összemosva, mindenekelőtt azért, hogy az ember nyugodtabb szívvel kimondhassa: "Köszönöm, de ebből nem kérek..."

Ugyanakkor nem árt helyretenni egy-két dolgot:
- Az inkvizíció feladata a tiszta hit védelme, az eretnek tanok nyilvános elítélése volt, illetve a "megátalkodott eretnekek" elzárása, míg megbánást nem tanúsít. Ebből is látszik, hogy csak az egyház tagjait, vagyis a katolikusokat érintette. Elsősorban élő szóval, hiteles tanítással meggyőző érvekkel. Egy nagyon érdekes egyházi tanácskozás a 12. században épp az eretnekek sorsáról szólt, ahol egyébként a püspökök rendkívüli módon kiálltak az eretnekek halálbüntetése elkerülésére.

- Nehéz szétválasztani, hogy milyen helyi gyakorlatok voltak, és mi volt az egyetemes egyház véleménye, valamint azt is, hogy milyen állami érdekek és ráhatások. Feltűnő ugyanis, hogy az inkvizíció büntetései annál szigorúbbak, minél inkább "beleszól" a világ az egyház ügyeibe. Ez egyrészről érthető is, hiszen az eretnekek nem csak hitbeli tévedéseikkel, hanem az állam egységét veszélyeztető, sőt gyakran felforgató/lázadó tevékenységeikkel is ítéletre méltónak találtattak. Így alakult ki egyébként az a a gyakorlat is, hogy az egyház kimondja az ítéletet, és átadja a világi hatóságnak. Persze ez nem mentesíti a felelősség alól, de jó tudni, hogy nem az egyház volt a "kivégző szerv".

- A legvérmesebb "inkvizíció" a spanyol inkvizíció, inkább világi intézmény volt. Számos itt (és egyébként minden világi bíróságon előszeretettel használt) kínzóeszközt tilos volt az egyházi inkvizícióban. (pl. izzó vas, hüvelkyszorító, nyújtópad. stb.)

Még annyi hozzá, hogy ez nem "kimosdatás" akar lenni, csak arra akartam rámutatni, hogy itt azért sok mindent félre lehet értelmezni. Ugyanakkor az inkvizíció méltán tartozik hozzá az egyház legsúlyosabb bűneihez, melyekért vezekelnie kell.

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#17424) szab.tam válasza pocokxx (#17423) üzenetére


szab.tam
nagyúr

naja. csak hát ezt olyan könnyű előrántani, mint a gyermekhalált.
ahogy említetted is a "köszönöm, ebből nem kérek"-hez...

****

más.
múltkor eszembe jutott egy gondolat a megbocsáthatatlan bűnnel, (bűnökkel?) kapcsolatban.

direktben a Biblia egy megbocsáthatatlan bűnt említ. a Szenlélek káromlását. ez a hívők lelkiismerete számára elég nyugtalanító tud lenni, hogy mi is elkövethetjük-e. de a telejes Szentírás összefüggéseiből kiderül, hogy ezt egy már megtért, kegyelmet hitből elfogadó nem követheti el. (többek közt mert az állapot már végleges, és nem lehet csak úgy "kiesni" a kegyelmeből.)

a katolikusok említik az öngyilkosságot is, mint megbocsáthatatlan bűnt.
hogy is van ez?
tulajdonképpen áttételes módon, de következik az igazuk.

a földi világba bele lettünk helyezve, ahol mire lehunyjuk a szemünket, eldőljön, hogy a széles úton maradtunk-e, vagy a keskeny úton járunk.
megtért ember tudatosan, "alapesetben", (erre később kitérek), nem lesz öngyilkos. mert hogy depressziós, nem lát kiutat, stb. ezt nagyon határozottan ki merem jelenteni.
viszont aki az előbb említett okok miatt "nyom egy "escape"-et, tudatosan kilép a világból, magától megy el arról a "terepről", ahol még átléphetne a széles útra az egész egyszerűen a kárhozatban marad.
ezen logikai lánc alapján gondolom, hogy áttételesen ugyan, de igazuk van katolikus testvéreinknek.
(hacsak a 3. emelet és a fsz között nem bánja meg bűneit. igaz, halhattunk már lóról leesés közben megtérni valakit..)

az "alapesetben" magyarázata. az már ugye nehéz kérdés, amikor a 75. emeleten az ablakban gubbaszt valaki, a hátát nyaldossa a 350 fok, és kiugrik. (wtc-nél láthattunk ilyet...)
egy ilyet nem mernék öngyilkosságnak kijelenteni.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17425) llll válasza szab.tam (#17417) üzenetére


llll
senior tag

"...hogy az ember ne kerüljön a pokolra.
azaz a menyországba kerüljön

mit szólnál ha azt mondanám ,hogy van 1 harmadik elvi lehetőség is?

milangfx
"Pont nemrég írtad, hogy van átlátás (de nincs átjárás), tehát létezik
úgy érted, hogy ténylegesen át lehet majd kiabálni a pokolból a mennybe?
kizárt, hogy csak képletesen értendő ez az epizód is, illetve hogy nem ez (az átláthatóság, átkiabálhatóság) akart lenni az igazi közlendője?

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#17426) pocokxx válasza szab.tam (#17424) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Az öngyilkosság azért megbocsáthatatlan, mert nincs lehetőség a megbánásra. Egyébként ugyanígy a Szentlélek elleni bűn sem azért megbocsáthatatlan, mert az Isten itt aztán olyan szigorú, hogy nem ismer bocsánatot, hanem azért, mert az ember maga zárja ki az irgalmat az életéből (hasonlóképp, mint az öngyilkosságnál).

Egyébként ma már az egyház sem jelenti ki egyértelműen adott helyzetben, hogy ez megbocsáthatatlan bűn. (Korábban ugye nem is lehetett egyházi temetése egy öngyilkos embernek. Ma már ez nincs így.)

Van itt rajtam kívül pápista...? :)

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#17428) llll válasza pocokxx (#17423) üzenetére


llll
senior tag

oké, de csak hogy tisztázzuk:
okozta valaha közvetlen módon emberek halálát az inkvizíció mint egyházi és nem világi intézmény, vagy soha nem történt ilyen?
azt pl igaz, hogy már biblia birtoklásért is halál járt, vagy ezt is csak a rossz nyelvek terjesztik?
vagy
"illetve a "megátalkodott eretnekek" elzárása, míg megbánást nem tanúsít"
milyen jogon is zárták el?

"Nehéz szétválasztani, hogy milyen helyi gyakorlatok voltak, és mi volt az egyetemes egyház véleménye, valamint azt is, hogy milyen állami érdekek és ráhatások."
keresztes hadjáratok?
(mert gondolom azok már csak nem lehettek egyes személyek túlkapásai
azok már csak nem indulhattak volna el anélkül, hogy az egyház intézmény szintjén mögé ne állt volna)
vagy a fegyverek megáldása akár még a modern háborúkban is?
vagy ezek sem történtek meg?

a látszattal ellentétben nem csak szimplán kötexek, hanem meghallgatnám a másik felet is

kymco
"Tényleg tagadják a pokol létezését.. többek között"
csak a jegyzőkönyv kedvéért:
nem tagadják
azt nehéz is lenne, hiszen az ő fordításukban is szerepel
hanem másképp értelmezik, mást értenek alatta
a "nemlét állapota" elég közel járt hozzá itt az előbb
(és szvsz az ő értelmezésük sokkal inkább társítható 1 állítólag végtelenül szerető és megbocsájtó istennel - de ezt már mondtam és nem ismételgetném magamat)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#17429) 0xmilan válasza szab.tam (#17424) üzenetére


0xmilan
addikt

direktben a Biblia egy megbocsáthatatlan bűnt említ. a Szenlélek káromlását.
Jó, hogy ezt felhoztad, többször is gondoltam már rá, hogy mégis hogyan lehet ilyet csinálni. Tényleg elég zavaró volt rágondolni, hogy nincs rá bűnbocsánat, ügyelni arra, hogy még véletlenül se csináljak ilyet. Legutóbb viszont már nem aggódtam miatta annyira. Ha arra gondol az ember, hogy a Szent Szellem temploma, akkor nem is nagyon tud vétkezni ellene, bár még így sincs túl konkrét képem, hogy mi számít annak.. :F

tudatosan kilép a világból, magától megy el arról a "terepről", ahol még átléphetne a széles útra az egész egyszerűen a kárhozatban marad.
Nem keskeny útra gondoltál? A széles vezet a pokolba, nem?

hacsak a 3. emelet és a fsz között nem bánja meg bűneit
Filozófiatanárom mondta még, hogy nem lehet így öngyilkosságot elkövetni, mert az ember még a levegőben szívrohamot kap, mikor felismeri, hogy mit tett. Szóval nem érkezéskor hal meg. Igazából nem tudom, még nem próbáltam.

(#17425) llll
úgy érted, hogy ténylegesen át lehet majd kiabálni a pokolból a mennybe?
Szó sem volt átkiabálásról. Átlátásról volt szó. Ebben a nő azt mondja, hogy látta a mennybéli nyugalmat, békét, világosságot, etc. a messzeségben, amíg a pokolban volt, (miután szíven lőtte magát). Nyilván nem kell elhinni, de mindenképp érdekes, talán a számodra is.

[ Szerkesztve ]

(#17430) szab.tam


szab.tam
nagyúr

(#17426) pocokxx
(#17427) Zsolt_72

így van.
:)

***

(#17425) llll
"mit szólnál ha azt mondanám ,hogy van 1 harmadik elvi lehetőség is?"
nem csodálkoznék.
1xrűen nem hinném el.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17432) 0xmilan válasza llll (#17428) üzenetére


0xmilan
addikt

nem tagadják
azt nehéz is lenne, hiszen az ő fordításukban is szerepel

Persze, hogy szerepel a fordításukban, de a létét tagadják. A "nemlét"-ben a "nem" tagadószó, azt jelenti, hogy nincs lét, pedig ugyanúgy van, mint a Mennyben. Ezzel közvetetten az ember lelkének örök létét is tagadják.

Pokol: A görög hádesz (vagy héberül seol) az emberiség közös sírja, nem létező hely, hanem a "nemlét". Isten emlékezetében az elhunytak jelen vannak. - http://hu.wikipedia.org/wiki/Jehova_tanúi

[ Szerkesztve ]

(#17433) kymco válasza llll (#17428) üzenetére


kymco
veterán

Hülye dolog, hogy nem tudok ebből a Jehova tanúi dologból kiszállni :D...
Azt a poklot, amit mi annak nevezünk, ahol Isten "büntet" örökkévaló módon, tagadják. Ez a pokol jelentése. Persze, ha másképp hívják és más a jelentése, akkor lehet, hogy nem tagadják.... :)

www.refujvaros.hu

(#17434) llll válasza Noddy (#17422) üzenetére


llll
senior tag

"tehát az hogy nem hallgatnak Istenre és Bence életben marad logikailag nem lehetséges... szerinted? És itt most nem a mindenhatóságról van szó."
hanem miről?
mindenható lévén végtelen számú lehetőség állt volna rendelkezésére, hogy megmentse
állítólag volt akit csak azért vágott agyon villámmal, mert a frigyláda után kapkodott
vagy 42 fiatalkorú elkövetőt azért tépetett szét 2 nősténymedvével, mert csúfolták az egyik prófétáját
sőt én úgy hallottam eccer nem esett nehezére 1 egész bolygót vízbe folytani...
most ezt 3 fostömlőt ne bírta volna megállítani vhogy??

"Elolvastad a kapcsolódó szakaszokat? "
igen
"Pál buzgón Isten akaratát követte...Kb. így kapcsolódik ide az inkvizíció is"
ja, értelek már
és egye fene, vhol elfogadható
(én egyébként többek között ezért is szeretem az ilyen fórumokat
mert itt nem létezik olyan, hogy vesztett labda:)
egyik fél számára sem
nem vagyok különösebb tenisz-rajongó, de amikor már lehetetlennek tűnő labdákat ütnek vissza, az kifejezetten tetszik
na, itt is hasonló élményekben van néha részem
pro és kontra)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#17435) llll válasza 0xmilan (#17432) üzenetére


llll
senior tag

nemtom mennyire akarunk ebbe belemerülni, de
"Ezzel közvetetten az ember lelkének örök létét is tagadják."
ha itt arra gondolsz, hogy a halálunk után vmilyen módon tovább élünk, vmilyen módon tovább él a lényegünk, akkor azt valóban tagadják
az általuk hozott és ezt alátámasztandó bibliaidézeteket hellyel-közzel már hallottam
te mivel tudnád alátámasztani a te elképzelésedet, miszerint van "élet" a halál után?

"Pokol: A görög hádesz (vagy héberül seol) az emberiség közös sírja, nem létező hely, hanem a "nemlét"."
és azt pl tudod, hogy ezektől megkülönböztetve használják még a gyehenna kifejezést is?
és az viszont elég sok hasonlóságot mutat azzal a vmivel, amit ti pokol néven emlegettek

kymco
"Azt a poklot, amit mi annak nevezünk, ahol Isten "büntet" örökkévaló módon, tagadják."
azt valóban
(és asszem lógva maradt az ezzel kapcs kérdésem a levegőben, hogy tudnillik EZ mire is lenne jó?
mi is lenne a célja 1 ilyen hellyel?
illetve hogy ezek után sztetek mit jelent az, hogy "a pokol a tüzes tóba lesz vetve"?)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#17436) llll válasza 0xmilan (#17432) üzenetére


llll
senior tag

ez
"te mivel tudnád alátámasztani a te elképzelésedet, miszerint van "élet" a halál után?"
lehet, hogy némi magyarázatra szorul:
úgy értem, hogy ha a halálunk és a feltámadásunk közötti időben is élnénk/léteznénk vhol, vmilyen módon
mert ha jól értem, ti így hiszitek
(ők meg nem)

Noddy:
bocsi ez is lemaradt:
"Jogos lenne a felvetésed, ha Istennel is rossz lenne neked, de ilyen nincs"
hát nem tudom
mindkét ember:) és az angyalok harmada vmiért mégis csak elégedetlen volt...

"Egyébként rémlenek neked olyan igék, hogy "kérjetek és adatik" és "ha csak egy mustármagnyi hitetek lenne, hegyeket tudtok mozgatni" "ha a Fiú megszabadít titeket, valósággal szabadok lesztek"?"
halványan
de ezekből is levehetném azt is megint, hogy vmiféle vele való kapcsolathoz (feltételhez?) vannak kötve ezek a dolgok is
és ugyan miért??

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#17438) pocokxx válasza llll (#17428) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

okozta valaha közvetlen módon emberek halálát az inkvizíció mint egyházi és nem világi intézmény, vagy soha nem történt ilyen?

Erre nem lehet egyértelmű választ adni. Minden kihallgatottat úgy adtak át, hogy "ne ontsanak vért", de tudták, hogy mi fog következni. Tulajdonképp nem lehet kimosni az egyházat ebből.

milyen jogon is zárták el?
A saját üdvösségéért. Ugyanis a múlandó földi szenvedések nem mérhetők, a maradandó dicsőséghez. Az egyház célja, pedig az emberek üdvössége.

A keresztes hadjáratokról nem is olyan régen esett szó, akkor írtam egy hosszabb valamit: [link]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#17439) llll válasza szab.tam (#17424) üzenetére


llll
senior tag

"naja. csak hát ezt olyan könnyű előrántani, mint a gyermekhalált."
azért talán elbagatelizálni sem kellene ezeket

"direktben a Biblia egy megbocsáthatatlan bűnt említ. a Szenlélek káromlását"
nem a szent lélek elleni vétket?
mert furcsállnám, ha pont a káromkodás lenne a megbocsájthatatlan bűnök netovábbja
szal sztem megnyugodhat a lelkiismeretetek:)

"Szentírás összefüggéseiből kiderül, hogy ezt egy már megtért, kegyelmet hitből elfogadó nem követheti el. (többek közt mert az állapot már végleges, és nem lehet csak úgy "kiesni" a kegyelmeből.)"
hoppá
akkor visszakérdeznék ha szabad:
mi az a pont, mik azok a feltételek, amik elérése után már csinálhatok amit akarok, mert már úgysem eshetek ki?:)

"magától megy el arról a "terepről", ahol még átléphetne a széles útra az egész egyszerűen a kárhozatban marad"
talán még a pokolra is jut majd azért, mert elviselhetetlenül szarul érzete itt magát??
egyre érdekesebb:)

"egy ilyet nem mernék öngyilkosságnak kijelenteni."
szigorúan véve nektek nem is nagyon lenne szabad bármit is kijelentenetek
hiszen nem a ti dolgotok az ítélkezés
látjátok, ezért jobb nekem :DDD

Soha többet DPD!

(#17440) llll válasza 0xmilan (#17429) üzenetére


llll
senior tag

"Szó sem volt átkiabálásról. Átlátásról volt szó. Ebben a nő azt mondja..."
hoppá-hoppá
én kérek elnézést
én azt hittem arról a részről van szó, amikor a meghalt gazdag átkiabál a pokolból ábrahámnak...
de úgy látszik vhol elvesztettem a madzagot
sorry

Soha többet DPD!

(#17441) llll válasza szab.tam (#17430) üzenetére


llll
senior tag

"mit szólnál ha azt mondanám ,hogy van 1 harmadik elvi lehetőség is?
nem csodálkoznék.
1xrűen nem hinném el."

"Az igazak öröklik a földet, és mindvégig rajta lakoznak." :)
továbbá ha isten mindenkit átköltöztet a mennybe, vagy a pokolba
akkor egyrészt mi lesz a földdel?
ki marad itt?
másrészt eredetileg ide szánta az embert...
és szted milyen gyakran változtat a szándékain?

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#17442) szab.tam válasza pocokxx (#17426) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"Van itt rajtam kívül pápista...?"

ez megint csak megerősíti bennem azt, hogy totál mindegy, milyen egyházi szerveződés alá tartozik az ember, vagy minek hívják.
vagy elfogadja az ember Jézus kizárólagos megváltását, vagy nem.
a többi az 28. rangú kérdés...
:))

***

más.

erről is volt már szó régebben, csak mai nap újból eszembe jutott.
a mustármag példázata.
keresztyén körökben elfogadott dolog, hogy jó példálózni, hasonlítani a keresztyénség növekedését a mustármagból kikelő, és égig érő fává megnövéséhez. és a kovászhoz.

nem magamtól jöttem rá:

William MacDonald, (sok könyv és köztük egy 2 kötetetes újszövetségi kommentár írója) , egy helyen egy sokak számára megbotránkoztató gondolatot ír erreől.
a mustármag normális módon bokorrá növekszik. a fává fejlődés egy természetellenes burjánzás. ez a nagy egyházak növekedését példázza. ahol az égi madarak szállást vesznek. az égi madarak több helyen a Sátán képviselői. tehát a nagy szerveződésekbe könnyen beférkőznek hamis tanítások, nem biblikus törekvések is. (ezeket az elferdüléskeket felsorolni szinte lehetetlen lenne, bele sem kezdek...)

kovász: az Ószövetségből kiindulva az mindenhol a romlás előidézője. nem véletlenül tartották a kovásztalan kenyerek ünnepét.

csak hát ezek annyira beleivódtak a "keresztyén köztudatba és gyakorlatba", hogy egy ilyen témát felhozni, értelmezni szinte botrány...

****

(#17441) llll
Igének a helye?
és általában, ha valami "ellentmondásosnak tűnő" Igét talál az ember, akkor először mindig a környezetet kell vizsgálni, majd a Biblia egészével összevetni.
sok olyan vers van, ami önmagában meghökkentő, de ha összevetjük, akkor jobban megviláglik.
a legtipikusabb az ingyen kegyelemből kapott bűnbocsánat kb. 150 Igehelye vs. a pár, környezetből kiragadott, jócselekedeti üdvözülés versével.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17443) llll válasza 0xmilan (#17429) üzenetére


llll
senior tag

...az egyébként megint csak kizárt lenne, hogy a nő pont azért hallucinálta ezt, mert ő is ismerte ezt az átlátós/átkiabálós részt a bibliából?

Soha többet DPD!

(#17444) llll válasza szab.tam (#17442) üzenetére


llll
senior tag

"Igének a helye?
és általában, ha valami "ellentmondásosnak tűnő" Igét talál az ember, akkor először mindig a környezetet kell vizsgálni..."

...megnéztem, de nem látom
mire gondolsz?
szted hogy értendő ez a Zsolt 37,29 a biblia egészének fényében?

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#17445) llll válasza #40993792 (#17437) üzenetére


llll
senior tag

"Tudom jól, ez milyen most neked... hiszen én is éltem/gondolkoztam így, korábban."
de ugye most meg véletlenül sem a "megértésed" iránt érzett hálámra apellálsz? ;]
de nagyon bocsi :R
lehet, hogy már csak nagyon késő van...
egyébként valóban érdekes dolog ez is:
nekem is volt már 1 olyan (rövid:) ) időszakom, amikor másképp láttam volna ezt a Bence-ügyet is
meg az összes többit is
vhogy úgy, ahogy te/ti most
csak mióta felhagytam a rendszeres "kondicionálással"...azóta vhogy ki is kerültem a hatása alól
szal vigyázzatok
ha nektek most jó, akkor ügyeljetek a rendszeres edzésre:)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#17446) szab.tam válasza llll (#17444) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ha többünk felé van váaszod, akkor tessék azt (majdnem) úgy megtenni, mint pl.
(#17411) Ujjlenyomat

de a legjobb úgy, hogy a megváloszolandó hsz. fejlécéből ezt így kimásolod, és félkövérre formázod, pl. így:

(#17444) llll

a hsz. szerkesztés megnyitása 5 percen belül lehetséges, szerkesztés utáni "leok-zása" peidig az első elküldés után 5 perccel lehetséges.
5 percen belül új hsz elküldése pedig kifejezetten PH! szabályellenes.
légy szíves, és figyelj oda!

:)

*****

Zsolt 37,29
holnap megnézem, értelmelmezem.
:)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17447) llll válasza pocokxx (#17438) üzenetére


llll
senior tag

"A keresztes hadjáratokról nem is olyan régen esett szó, akkor írtam egy hosszabb valamit"
megnéztem
és az első ami eszembe jutott róla az volt, hogy már megint sikeresen visszaütöttél 1 lehetetlennek tűnő labdát...
a második pedig a sztem tagadhatatlan hasonlóság a politikusoknál is megfigyelhető hihetetlen (szinte már az elkövetőket megsajnáltató) kimagyarázó képességgel
egyik-másik már-már mesteri módon képes manipulálni a magamfajta könnyen befolyásolható emberkéket
...ugyanakkor viszont ha nem jön be nekik, akkor csak maguk alatt vágták még tovább a fát
hogy itt az egyház esetében most melyikről van szó, azt nem tudhatom
majd az idő eldönti ezt is
de mivel már mindenkit csak bántok ma este, azt hiszem inkább nyugovóra térek
sziasztok

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#17448) llll válasza szab.tam (#17446) üzenetére


llll
senior tag

igen, jogos
bocsánat
az a helyzet, hogy nem tudtam eldönteni mivel csinálok kisebb zűrzavart:
ha 1 hsz-ben válaszolok több embernek, vagy ha mindenkinek külön-külön
de akkor úgy fogom csinálni, ahogy sztetek jobb
viszont most már tényleg jó éjszakát

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#17450) szoke12


szoke12
őstag

Bocsánat, hogy belekotnyeleskedek.
De a Földön soha nem fog megszünni az élet.
Ézsaiás 45:18
"Mert így szól Jehova, az egek Teremtője, Ő, az igaz Isten, a föld Megformálója és Alkotója, Ő, aki megszilárdította, aki nem pusztán a semmiért teremtette, aki azért formálta meg, hogy lakjanak rajta: „Én vagyok Jehova, és nincsen más."

Zsoltárok 37:9
"Mert a gonosztevők kivágatnak,
De akik Jehovában reménykednek, öröklik a földet."

37:11
"A szelídek pedig öröklik a földet,
És gyönyörködnek majd a béke bőségében."

37:22
"Mert akiket ő megáld, öröklik a földet,
De akiket megátkoz, azok kivágatnak."

37:29
"Az igazságosak öröklik a földet,
És örökké rajta lakoznak."

A "pokol" szó pedig konkrétan nem szerepel az Újvilágfordításban, mivel az eredeti szövegben sem egy szó szerepelt mindenhol. Nagy különbség van a hádesz és a gyehenna között.

milangfx: a lélek halahatatlanságához: [link]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.