Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#16651) pocokxx válasza Huma (#16649) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

A kegyelem a természetre épít. Kell az ember munkája az Isten felé, még akkor is, ha a hit ajándék.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#16652) Pala válasza pocokxx (#16647) üzenetére


Pala
veterán

"El nem tudnám képzelni, hogy gyermekeim ne járjanak hittanra/templomba... "

Egy kérdés, nem offenzív szándékkal, tényleg csak kíváncsiságból: Ha a gyermekeid egyik napról a másikra bejelentenék, hogy ők nem szeretnének hittanra/templomba járni akármilyen okból kifolyólag (untatja őket, hülyeségnek és/vagy időpocsékolásnak tartják, stb.), tiszteletben tartanád a kérésüket?

[ Szerkesztve ]

(#16653) kymco válasza Pala (#16652) üzenetére


kymco
veterán

Én nem erőltetnem...

www.refujvaros.hu

(#16654) Huma válasza kymco (#16653) üzenetére


Huma
addikt

Ne vedd támadásnak, de ezt nehezen tudom elképzelni. Gondolom nem lesz alkalom rá, hogy kiderüljön mert már meg lettek félemlítve a pokol ígéretével és el lettek kábítva a mennyei jutalom lehetőségével, szóval valószínűleg eszükbe sem jutna lázadozni.

Kár hogy nincs egy "mi lett volna/mi lenne ha" tévém. Megnézném, hogy vajon hogyan vélekednél a kereszténységről és kit tartanál igaz istennek, ha arabként egy iszlám szélsőséges családba születsz bele.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#16655) D1Rect válasza Huma (#16654) üzenetére


D1Rect
félisten

;]

(#16656) csemberlen válasza Huma (#16654) üzenetére


csemberlen
őstag

Volt egy kérdésem nem olyan rég feléd.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#16657) Huma válasza csemberlen (#16656) üzenetére


Huma
addikt

Amire válaszoltam is.

(#16655) D1Rect:
Húha. Ezt leírnád magyarul is? Nem vagyok 100%-ig biztos benne, hogy hogyan is kell értelmezni. Szóval nem tudom, hogy vigyorgós, tapsolós vagy haragos smileyt rakjak be válaszul. :D

"A vallás amit gyerekként tanítanak neked a szüleid, az egyetlen igaz vallás? Micsoda véletlen egybeesés."
Jól értelmezem?

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#16658) szab.tam válasza kymco (#16653) üzenetére


szab.tam
nagyúr

hát igen. ez megint egy nagyon nehéz kérdés.
csak itthoni példákkal tudok szolgálni...

hárman vagyunk testvérek. (nem fiatalok már..)

bátyám és nővérem nem kapálództak a konfirmáció ellen. ott valószínű hallhattak némi Igét.
amikor én életkorban odakerültem, nagyon határozottan tiltakoztam ellene. szüleim nem erőltették.
ki is maradt.
évtizedekkel régeben volt, de erre a részre nagyon határozottan emlékszem.

*****

egy elég kacifántos időszak után, minimális ismerettel mégis Isten meg tudott szólítani, és megtértem Hozzá, és elfogadtam Jézust Megváltómnak.
a konfirmált testvéreim hitét csak részben tudom megítélni, így talán erről nem írnék.

****

ezekből két, látszólagosan ellentmondásos dolog következik.

a liberális gyermeknevelés azt mondja, hogy a gyermek majd eldönti, ha nagy lesz.
igenám, de csak olyan dolgok közül tud választani, amit megismert, átlát, megért.
abból lehet majd választani.
ha eltiltjuk a hittantól, akkor azt ugye az ott esetlegesen tanultakból nem fog tudni merítkezni.

viszont itt vagyok én. tiltakoztam minden ellen, de Isten mégis valahogyan elvégezte, (sokáig tartott), majd támogatta bennem az Iránta való sóvárgást, és elkészítette a terepet, majd némi ismeret is kaptam, ami kiskoromban kimaradt.

*****

amikkel nem értek egyet:

amikor gyerekekeből kicsikarnak liturgikus módon hitvallást.
lásd pl. a konfirmációs fogadalom.
"önként tesz hitvallást". persze. önként. (egy rész lehet, de nem mindegyik...)
szegény tud mást tenni?

viszont a hittanórát, a konfirmációs előkészítőt, bármilyen Bibliát ismertető tanfolyamot, csendeshetet, stb-t maximálisan támogatok.
mert csak így tud ismeretet szerezni.

-> és valóban neki kel dönteni, miben hisz, és miben nem hisz. (azaz Kiben...)

****

lényeg:
igenis legyen ismerete, járjon hittanórára.
(ez pontosan olyan, mint a kötelező védőoltás, ami ellen azért nem sok szülő tiltakozik.)

de utána valóban neki kell döntenie.
(és nem odaállítani a "plénum" elé, amin esetleg csak gyorsan túl akar lenni, hogy megfelejen egyeseknek.)
mert ez komoly lelki károkat is okozhat.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16659) szab.tam


szab.tam
nagyúr

egyébként olyan sok igazi szemétséget, mulasztást követtem el mostanság pont azokkal szemben, akik szeretnek, hogy nagyon jó volt visszatalálni a topic-ba.

hirtelen úgy tűnhet, hogy észt osztani jöttem, de valójában pont hitben támogatásra szorulok.

:)

életemben sok átgondolni valóm lett mostanság, sok mindenen kell változtatnom, így kérem a hívő testvéreket, hogy imádkozzatok értem ezért...

:R

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16660) D1Rect válasza Huma (#16657) üzenetére


D1Rect
félisten

Jól.

(#16658) szab.tam:
"a liberális gyermeknevelés azt mondja, hogy a gyermek majd eldönti, ha nagy lesz.
igenám, de csak olyan dolgok közül tud választani, amit megismert, átlát, megért.
abból lehet majd választani.
ha eltiltjuk a hittantól, akkor azt ugye az ott esetlegesen tanultakból nem fog tudni merítkezni."

Egy lehetőségből választani nem igazi választás...

[ Szerkesztve ]

(#16661) szab.tam válasza D1Rect (#16660) üzenetére


szab.tam
nagyúr

régen láttalak!

:R :))

holnap kifejtem.
(ma már inkább nem.)

ööö: azaz ma, csak du...

***

hon-lap-után...
(ezen a dupla kódolású poénon még dó'gozom...)

:U :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16662) kymco válasza Huma (#16654) üzenetére


kymco
veterán

A gyerekeim nincsenek megfélemlítve a pokollal és semmi mással sem. Tudom, hihetetlen, de a kereszténység a szeretetről szól, nem a megfélemlítésről. Már megint olyan dolgokat állítasz tényként, ami nem igaz.

www.refujvaros.hu

(#16663) kymco válasza szab.tam (#16658) üzenetére


kymco
veterán

A nem erőltetem azt jelenti, hogy akarata ellenére nem fogom hittanra küldeni, mert ezzel többet ártok, mint használok. Amíg velem élnek vasárnap együtt megyünk az istentiszteletre. Ez családi program. Nálunk a gyerekeknek vannak a gyüliben gyerekprogramok, így nem unatkoznak.

www.refujvaros.hu

(#16664) pocokxx válasza Pala (#16652) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Hát remélem, hogy ilyen nem fog előfordulni, mert ez azt jelentené, hogy nem látták rajtam, hogy ez fontos... Mindenképp leülnék velük beszélgetni, hogy kiderítsem az okát, és minden tőlem telhetőt megtennék az akadály elhárítására. Valóban van egy pont, amikor szüneteltetni lehetne, de vélemény szerint ezt nem első szóra/csalódásra/ unatkozásra kell megtenni. Éppúgy, ahogy ragaszkodunk hozzá, hogy iskolába járjon annak ellenére, hogy pl. nem szeret iskolába járni. Ha viszont tényleg nagy gondok vannak, akkor magántanuló lehet.Van olyan, amiből nem lehet engedni, csak tényleg végső esetben. Bízom abban, hogy a hittannal kapcsolatban nem lesz ilyen "végső eset". Ha mégis, akkor nem tudom mit tennék... Szeretném, ha bérmálásról már maguk döntenének, de addig biztosan határozottan ki fogok tartani amellett, hogy hittanra járjanak.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#16665) Huma válasza kymco (#16662) üzenetére


Huma
addikt

"a kereszténység a szeretetről szól, nem a megfélemlítésről"
Ezért mészárolják végig az egész Bibliát és még véletlenül sem fejtik ki többször is, hogy a rossz emberek örökké szenvedni fognak a túlvilágon. :U
Mi ez ha nem megfélemlítés? Ha nem vagy hithű keresztény akkor pokolra jutsz.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#16666) kymco válasza Huma (#16665) üzenetére


kymco
veterán

Itt feladom, nem dolgom a te összes sztereotíp ökörségedre reagálni. Csak kérni tudlak, bár reménytelen, hogy olyan dolgot minősíts és kritizálj, amit ismersz és nem csupán hallottál róla. Láthatóan most azt szapulod, és olyan dolgokat kritizálsz, amiről kummantásod nincs. És ebből nem vagy kimozdítható. Szép napot.

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#16667) Huma válasza kymco (#16666) üzenetére


Huma
addikt

Olvastam róla a Bibliában. Szóval van némi ismeretem a témában. De ha nincs igazam akkor nyugodtan cáfolj meg. Engem helytálló érvekkel könnyű meggyőzni.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#16668) kymco válasza Huma (#16667) üzenetére


kymco
veterán

Nem hiszel nekem, nincs értelme.

www.refujvaros.hu

(#16669) Huma válasza kymco (#16668) üzenetére


Huma
addikt

Mert én a tényeknek hiszek és a logikusan levonható következtetéseknek.
Logikus, hogy Isten nem létezik. Legalábbis abban a formában ahogy ti gondoljátok biztos, hogy nem. Logikus, hogy a Biblia nem hiteles. Az is tisztán látszik, hogy a vallásotokban szereplő Isten kegyetlen és önző. Mint ahogy az is egyértelmű, hogy a vallást a szülők és a közvetlen környezete plántálja a gyerekekbe nem valami felsőbb erő.
Ti viszont mind ellene mentek a logikának. Próbáljátok megmagyarázni, de kilóg a lóláb. Persze másképp nem is lehetne, egy észérvet sem olvastam ezen állítások cáfolataként. Mindig csak a idézeteket írtok, meg személyes tapasztalást, átélést, isteni érintést, stb.

Ha a kereszténység az igaz vallás akkor hol volt több mint 2000 évvel ezelőtt? Az emberiség nem 2000 éves. Hogy lehet, hogy jól láthatóan egy helyről terjedt el ez a vallás? Isten csak egy helyen volt jelen a földön? Miért van az, hogy az egyetlen igaz vallást úgy kellett terjeszteni (gyakran tűzzel-vassal) mert az eredetileg nem keresztény népek még csak nem is hallottak róla?
Jól látható, hogy az emberek adták tovább a hitüket másoknak. Nem pedig valami felsőbbrendű lény.
Ha tényleg ez lenne az egyetlen igaz vallás akkor az egész földön mindenki ebben hinne. De nem ez a helyzet. Nagyon nem.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#16670) kymco válasza Huma (#16669) üzenetére


kymco
veterán

Mert én a tényeknek hiszek és a logikusan levonható következtetéseknek.
Neked barátom az énképed köszönő viszonyban sincs a valósággal.
Csak az utolsó hozzászólásaidból idézek szabadon:
A hittantanítónkat bár nem ismered, az oktatási tematikánkat nem ismered, mégis tényként címkézted meg a hitoktatást azzal hogy sulykol...
Bár a családomat nem ismered, a nevelési elveimet sem, de tényként hazudtad, hogy a pokollal riogatjuk a gyerekeket.
Bár engem sem ismersz, és bár sokszor írtam, hogy nem feketén-fehéren tekintek a világra, és ezt szvsz a hozzászólásaim is tükrözik, mégis beskatulyáztál egy ilyen dobozba, és semmi nem képes ezen változtatni.
Barátom, te valamikor kialakítottál a kereszténységről és a keresztényekről egy képet, és bármi, ami ennek ellentmond, az számodra szemfényvesztés és hazugság.
Képtelen vagy változtatni, miközben azt akarod, hogy a másik változzon. Szabadnak tartod magad, miközben az előítéleteid rabja vagy. Osztod az észt, hogy a keresztények nem formálódnak, miközben figyelmen kívül hagyod mások reakcióit. Sehol nem olvastam tőled: "Tényleg nincs így nálatok, bocs, pedig én úgy gondoltam" Nagyívűen átlépsz a sületlenségeiden egy újabb, vakosabb ökörséget elővéve. Nincs valóságos párbeszéd.
A kereszténység nem az, aminek te elképzeled. A gyerekeim teljes életet élnek, és azért, mert Jézus átformálta a szülei életét. A lányom tegnap mondta spontán az anyjának, hogy ti olyan mások vagytok, mint az osztálytársaim szülei, boldog vagyok, hogy ti vagytok a szüleim...
És a feleségem kérdésére, hogy miben vagyunk mi mások, az volt a válasza: Abban, hogy tinektek mindig van időtök ránk, hárman vagyunk, de ti megoldjátok....

Korábban a középső mondta, hogy mennyire fontos, hogy szeretjük egymást a családban...
Ne érts félre, nem fényezni akarom magam, csak azt mondom, hogy ahol Jézus jelen van ilyen csodák tanúi lehetünk.
A gyülekezetünk népszerű. Nagyon sokan fordulnak meg, és nem is titkolják a kereszténységhez nem kötődő emberek, hogy az fogja meg őket, hogy a gyüliben valódi emberei kapcsolatok vannak. Kézzelfogható, hogy az emberek szeretik, segítik egymást. Karácsonykor egy testvér kezembe nyomott 100000 Ft-ot, hogy adjam oda egy másik, nagyon szegény, szükségben lévő testvérnek. Azért én, hogy ne derüljön ki, ki az adományozó.
Máskor hasonlóan vettettek velem egy notebook-ot egy fiatalnak, ma sem tudja, ki az adományozó...
Ez nem a pokollal való riogatásról szól, de csak te higgyed továbbra is ezt a hülyeséget. Az emberek Jézus szeretete miatt jönnek a gyülekezetünkbe, és szabadulnak meg az alkoholtól, a depressziótól, jönnek ki házassági válságból, válnak hajléktalanból teljes értékű emberré stb...
Lehet becsukni a szemed, és szajkózni az elég unalmas frázisaidat, csak én nem leszek ebben partnered.
És te még a tényekről beszélsz, meg a logikus következtetésekről. Az az érzésem, hogy a saját magad parodizálod ezekkel a szavakkal.

Hamis világban élsz, magadat sem ismered, és másokat sem ismerve kritizálod őket... ez a nagy igazság...
És bocsánatot kérek a személyeskedésért, de ekkora baromságot rég olvastam ("Mert én a tényeknek hiszek és a logikusan levonható következtetéseknek."), és ez felpörgetett...

Ezzel én veled végképp befejeztem... van jobb dolgom is, mint ezeket az öntömjénezéseket olvasni tőled...

www.refujvaros.hu

(#16671) csemberlen válasza Huma (#16669) üzenetére


csemberlen
őstag

Bocs elkerülte a figyelmemet a válaszod. Kissé hasonlitasz a 25 évvel ezelőtti énemre. Én is hasonlóan gondolkoztam, amig meg nem ismertem Istent. Nagy vehemenciával támadsz, és általánosságban butának tartod aki hivő.
Csak a megfogható dolgokban hiszel, pedig a gravitációs erőt se látod, és mégse repkedsz.
Kritizálod azt az Istent akiről azt gondolod, hogy nincs.
Arról beszélsz, hogy nem szabadna a gyermekeinket Isten felé terelgetni, de te meg valószinű ha vannak gyermekeid az evoluciós elmélet, a véletlen vagyunk a földön felé terelgeted.(néd)

Már azt hiszem kérdeztem, de ismét felteszem, mért nem nyittok Evolúció, vagy nincs Isten topikot, és ott terjesztitek a tanaitokat?

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#16672) Huma válasza kymco (#16670) üzenetére


Huma
addikt

Az a baj, hogy minden észrevételt, kritikát támadásként fogsz fel a témában. Ez tisztán látszik a reakcióidon.

"Sehol nem olvastam tőled: "Tényleg nincs így nálatok, bocs, pedig én úgy gondoltam""
Talán azért mert egyszer sem cáfoltál meg. Ha tévedek valamiben akkor azt beismerem. Itt ilyesmiről szó sem volt.

"Képtelen vagy változtatni, miközben azt akarod, hogy a másik változzon."
Ha valaki valamit jól csinál akkor te elvárod, hogy rosszul csinálja, csak azért mert te rosszul csinálod?

"Szabadnak tartod magad, miközben az előítéleteid rabja vagy."
Miért lennék rab? Épp hogy nyitott vagyok mindenre. Csak meg kell győzni, hogy nem szemfényvesztés az egész.

A jó gyerekneveléssel és az idilli családdal kapcsolatban pedig csak azt tudom mondani, hogy semmi köze a keresztény valláshoz. Vagy szerinted csak egy hívő ember képes normális családi életet élni?

A közösségi érzésnek sincs semmi köze a valláshoz. Ezt már pocokxx-nek is magyaráztam. (ha jól emlékszem) Vallás nélkül is lehet jó közösséget kialakítani.

Látod már megint tök hétköznapi dolgokat próbálsz a vallásodnak tulajdonítani. A családot és a közösségi szellemet. Emiatt van az, hogy ha nyersz a lottón vagy elüt az autó akkor azt Istennek tulajdonítod. Holott csak szerencséd volt illetve nem néztél körül mielőtt leléptél a járdáról.

(#16671) csemberlen:
"Csak a megfogható dolgokban hiszel, pedig a gravitációs erőt se látod, és mégse repkedsz."
Viszont érzékelem a jelenlétét. Azt áramot sem látom, de tapasztalom a létét. Ráz és eszközöket működtet.

"Már azt hiszem kérdeztem, de ismét felteszem, mért nem nyittok Evolúció, vagy nincs Isten topikot, és ott terjesztitek a tanaitokat?"
Mert ez egy gyűjtőtopic. Az összes vallásnak lett nyitva. No meg az ateistáknak, ha vallásnak tekintjük az ateizmust. Nem valószínű, hogy a modik engedélyeznék egy új téma nyitását vallás témakörben. Nem véletlenül nem látsz külön keresztény topicot.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#16673) csemberlen válasza Huma (#16672) üzenetére


csemberlen
őstag

Végülis igazad van, az ateizmus is egy vallás. Az anyagban, a véletlenben hisz.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#16674) kymco válasza Huma (#16672) üzenetére


kymco
veterán

Én nem sajátítok ki semmit, nem szokásom. Konkrét cáfolatot mondtam, az általánosított hazugságodra. De mivel te magadból indulsz ki vsz, ezt is általánosításnak gondolod. Te azt általánosítod, hogy a pokollal riogatunk, én konkrétan írtam a differenciált, szeretetre épülő közösségi, családi kapcsolatunkról, ami KONKRÉT CÁFOLATA a te maszatoló általánosításának. Kevered a dolgokat nagyon..
De ez volt az uccsó, többet nem kívánok veled foglalkozni, amíg nem vagy hajlandó másokat is meghallani, magadon túl látni...

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#16675) llll válasza szoke12 (#16560) üzenetére


llll
senior tag

én ezekre az óriáscsontvázakra gondoltam:
[link]
ezeken belül is a 20. képre
furcsállom, hogy ilyenekről csak ilyen ezoterikus, meg hasonlóan hiteles oldalakon kehet olvasni
elképzelhetetlennek tartom, hogy ha ezek valóban léteznének, akkor a tudomány abszolúte nem is reagálna semmit ezekre a leletekre és nem forgatnák fel alapjaiban a világot
(emléxel még a nasa bejelentésének mekkora hűhót csaptak nem olyan régen?
pár szaros egysejtű miatt, amik szén helyett mittoménmit építettek be magukba...)

a tv-s példádhoz mit kellene hozzáfűznöm?
természetesen elhamarkodott következtetéseket vont le benne édesanyád
de mire is utaltál ezzel a hasonlattal?

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#16676) stranger28


stranger28
addikt

Ezt a házasság előtt nincs szex dolgot ti betartjátok/tartottátok? Vagy hogy megy ez? Nem lejáratás akar lenni, semmi ilyen, csak érdekelnek az arányok, mert elég sokat hallom manapság. De szerintem legtöbbször csak a duma része van meg náluk. :)

[ Szerkesztve ]

(#16677) llll válasza Noddy (#16542) üzenetére


llll
senior tag

folyt:
"Szerinted Isten hol fordított nekünk hátat?"
Mózes könyveiben többször is egyértelműen kijelenti:
"ha ti elhagytok engem, akkor én is titeket"
igaz, még ez sem úgy általában nekünk szólt, hanem a menyegzőre első körben (sőt a másodikban is - lévén, hogy az elsőszülötteknek ugye mindenből duplán jár) meghívott előkelő vendégeknek (zsidók)
megvan ez a sztori a bibloszból?
és azóta valóban az "utca" embereiből verbuválja a vendégsereget...
akiken - a zsidók alapján - gondolom ugyanolyan lazán túllépne, ha esetleg ők sem kérnének a meghívásából
(bár arra mondjuk kíváncsi lennék, hogy ez esetben kihez fordulna még a továbbiakban?)

" Több millióan térnek meg Indiában, Afrikában, közel és távol keleten. Isten engem a képmutatásból hozott ki, valakit az iszlámból..."
rendben
akkor nézzük az arányokat:
szted mégis hány százalékban "szólít meg" embereket mondjuk keresztény és iszlám területeken?
gondolom egyetértünk, hogy utóbbiban kb töredékannyit
ezt mivel magyarázod?
vagy ott ennyivel kevesebb igaz ember fordul elő?
(sőt
sztem ha megnéznénk a dolgot fordítva is, akkor keresztény területen is elszipkáz nagyságrendileg kb ugyannyi embert az iszlám, krisna, vagy akármilyen másik hit is)

"Kiemeltem, de akkor mégegyszer kiemelem: nem homályos, megérzés szerű révület volt....Ez ésszel és értelemmel megfogható."
csak éppen a kívülállók számára nem megfogalmazható ugyanilyen világos módon
oké, tudomásul vettem
(sajnos mindig leragadunk itt, a szubjektív tapasztalatnál, meggyőződésnél)

"Szóval nem tudom milyen kellemes állapot fenntartására gondolsz."
pl vmi olyasmire ami által vmi módon az unalmas középszerűségből kiemelkedőnek/különlegesnek érezheted magad
megint nem személyeskedés, nem bántás
te kérdezted
(sőt ha ez megnyugtat, magamból indulok ki:) )

az evolúció pedig sztem sem meggyőző
csak ezt már nem hangoztatom ennyire fennen, mert rájöttem, hogy ehhez talán nem tudok róla eleget

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#16678) llll válasza kymco (#16562) üzenetére


llll
senior tag

"Amennyiben viszont bármikor dönthetsz valami mellett, akkor könnyen elmaradhat a döntés..."
oké, ebben van vmi
de ez áll szemben azzal, hogy vki talán még megtért volna közülük...
ha isten tényleg olyan, amilyennek a hívők mondják
akkor szted melyiknek kellene nagyobb súllyal a latba esnie nála?
különben is
mit számít neki az idő?

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#16679) llll válasza Noddy (#16576) üzenetére


llll
senior tag

"Kb. világos már neked így is, hogy minden ember elpusztulhatott volna ezerszer, mert ahogy a te szívedben is ott van a gonoszság úgy mindenkiében ott van. Szóval a csoda az az hogy még élünk"
ebben egyetértünk
nem sok könnyet hullajtanék ezért a fajért
beleértve persze magamat is
de akkor a nagy kérdés az, hogy vajon miért vagyunk itt még mindig?
ennyire szeret bennünket, vagy ennyire kézzel-lábbal be akarja bizonyítani, hogy márpedig a teremtés "jó" és hogy ő ugyan nem szúrt el semmit?

"Az ember önkényes gyilkolását a jogos büntetéssel nem keverném"
amit te (és én is!) önkényes gyilkolásnak látunk, az az elkövető SAJÁT mércéje szerint is abszolúte jogos megbüntetése az áldozatnak
ugyanúgy, mint isten szerint az általa kiszabott büntetés
és azt próbálom éppen kibogozni, hogy akkor isten esetében miben más a szitu?
esetleg abban, hogy kisebb-nagyobb számban egyetértenek vele ebben vkik?
hitlerről is elmondható ugyanez
bocs a párhuzamért, de érted, hogy mit akarok vele mondani
szal vmi egyéb különbséget kellene találnunk...

"Az ember szabad akaratából dönthetett volna jól is, de nem akart. Kié a felelősség?"
nem azt mondom, hogy kizárólag azé, aki a kezébe adta a töltött fegyvert
csak azt mondom, hogy sztem annak a szerepe is tagadhatatlan

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#16680) D1Rect válasza kymco (#16670) üzenetére


D1Rect
félisten

"szabadulnak meg az alkoholtól, a depressziótól, jönnek ki házassági válságból, válnak hajléktalanból teljes értékű emberré stb..."

Sztem ezek azok a fontos társadalmi tevékenységek amik miatt van "létjogosultsága".
Mondjuk nem a legjobb szó, de sztem érthető.
Meg persze azért, mert általában az "igazi hívő" sokkal magasabb "erkölcsi normát" tart.

(#16681) llll válasza kymco (#16581) üzenetére


llll
senior tag

"Isten jóval több lehetőséget ad az embernek, mint 70x7"
én 77-ről olvastam a bibloszban, de részletkérdés
(csak hogy érthető legyen miért pont hetvennyolcadikat írtam)

"Az emberek hajlamosak azt gondolni, hogy Isten nélkül leélhetik az életük"
és nem?
tudod mit?
sztem egyetlen egy dologban lett volna rá igazán szükségünk:
nem lett volna szabad beengednie a gonoszságot a világba
a felbukkanása pillanatában ki kellene radíroznia
és akkor tényleg egész jól meglennénk nélküle is
hiszen nézz csak körül hol tartunk az állítólagos paradicsomból való kihajításunk óta...
sőt az én elrendezésemben még csak az esetlegesen felbukkanó gonoszt sem kellett volna utólag korlátoznia, menet közben kikapálnia
mindössze bennünket kellett volna erre is képessé tennie, mindössze nekünk kellett volna megadnia erre is a lehetőséget
(dióhéjban:
vmi olyasmi elrendezést találtam ki a jelenlegi helyett, ahol nem összezárva vagyunk, hanem mindenkinek megvan a saját kis univerzuma
aminek ő (az adott ember) a saját kis atyaúristene és ahonnan azt zár ki, akit csak akar
és nem feltétlenül kellene elpusztulnia sem még az ilyen nem kívánatos személynek sem, csak vissza kellene takarodnia a saját kis univerzumába
ahonnan csak vendégségbe érkezhetne mondjuk az enyémbe, vagy én az övébe
...de hát engem ugye nem kérdezett meg isten a teremtés előtt :D )

"ha nyitott vagy felé, tied lehet az örök élet."
és mi ez, ha nem feltételhez kötött jutalmazás?
állatoknál ezt idomításnak hívják

"A rabon múlik, hogy fogadja-e az apját."
és ha nem, akkor az apa végez vele?
ja bocs
csak hagyja meghalni
mindjárt más

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#16682) llll válasza llll (#16681) üzenetére


llll
senior tag

ui:
...lehet, hogy istent már VALAMENNYI szomszédja kizárta?
az is sok mindent megmagyarázna:)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#16683) llll válasza kymco (#16595) üzenetére


llll
senior tag

"Építette életét évtizedekig, és másfél év alatt elenyészett. Ha csak ez van, akkor nagyon kevés van."
és ez megijesztene téged vmi módon, ha így lenne?

Soha többet DPD!

(#16684) llll válasza pocokxx (#16613) üzenetére


llll
senior tag

"Isten éppannyira irgalmas, és szeret, mikor Mózes keze által megbünteti a fáraó gőgjét, mint mikor teszem azt feltámasztja Lázárt. "
igen ám, csak mint minden ez is megfordítható:
elvileg lehet, hogy lázár feltámasztásában is pont ugyanolyan szadista örömét lelte, mint a fáraóra mért csapásokban
hogy mást ne mondjak pl újra meg kellett halnia...
mármint lázárnak
vagy azt képzeld el hogyan nézhettek rá az emberek, amíg újra meg nem halt...
vagy hogy ő maga mit kezdhetett addig a saját feltámadása tényével (még 1 XXI. századi ember is lazán beleőrülhetne)...
pont ez az a totál bizonytalanság, amiből nekem spec elegem lett anno:)
(mert ma már igazából csak szórakozásból kapcsolódok be ilyen vitákba, eredményt nem várok)
a "komoly" keresést én azzal zártam le, hogy nekem majd akkor szóljanak legközelebb, ha vki tud vmi biztosat...

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#16685) llll válasza llll (#16684) üzenetére


llll
senior tag

ui a fáraóhoz:
simán el is altathatta volna mondjuk az egyiptomiakat, míg a zsidók lelépnek...
mi szükség volt arra a 10 csapásra?
milyen előny származott belőle?
megtértek az egyiptomiak?
vagy mi most jobban hiszünk a 10 csapás eredményeképpen, mint anélkül?
(vagy ami azt illeti maguk a zsidók jobban hittek közvetlenül akkor?)
szal akár puszta erőfitogtatásnak is tűnhetne az egész

vagy eleve miért nem akadályozta meg, hogy józsef egyiptomba kerüljön és ez a zsidó nép ottani rabszolgaságához vezessen?
ha akkor nem tett ellene, akkor később miért tett?

eldönthetné már, hogy akkor most be-beavatkozik, vagy magunkra hagyott bennünket:)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#16686) Kasya válasza stranger28 (#16676) üzenetére


Kasya
nagyúr

Volt egy Lett baratnom (24), o peldaul nagy elkotelezett volt es be is tarotta az eskujet.
Kinaban eleg szigoruan veszik, mert a lanyok mar nem kelendoek, ha nem szuzek. Pontosabban, a fiu vagy csaladja nem egyezik bele az eskuvobe es eleg lekicsinylo, ha mar elvesztette. Ott sokan "vissza varratjak" orvosi uton, hogy szuznek tunjenek. De ok se nagyon tartjak, ha mar komoly kapcsolatban allnak.
Hollandiaban ugy tapasztalatam, a muszlim nok igen nagy resze betartja...
Itthon meg nagyon ritka, hogy ilyennel talalkozik az ember. Szemely szerint nem tartom es nem is tartom ma mar megtarthatonak, mivel a legtobb kapcsolatban a sex egy egeszseges kiegeszites, hogy kiegyensulyozottsag legyen a par kozott.

(#16687) llll válasza Huma (#16617) üzenetére


llll
senior tag

"Általában aki biztos benne, hogy nyitott szemmel jár annak csukva van a szeme."
ebben is lehet vmi
ti is álmodtátok már azt, hogy ébren vagytok...? ;)

Soha többet DPD!

(#16688) llll válasza Huma (#16667) üzenetére


llll
senior tag

ami azt illeti van olyan értelmezés is, ami szerint a pokolról szóló részek sem "úgy értendők"
hanem képletesen
és ami mellesleg talán elfogadhatóbb is lenne 1 szerető és megbocsájtó isten esetében és amennyiben a büntetésünket kizárólag mi magunk "szabjuk ki" magunkra
(ahogy ez itt is elhangzott ugye...)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#16689) pocokxx válasza stranger28 (#16676) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Van egy-kettő jóbarátom, akik egyértelműen megtartották a házasság előtti tisztaságot, és jómagam is többé-kevésbé. értsd: A kapcsolatunk elején (kb. másfél év) nem értettem a lényegét és értelmét ennek a "parancsnak", de miután leesett a tantusz ...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#16690) kymco válasza llll (#16683) üzenetére


kymco
veterán

és ez megijesztene téged vmi módon, ha így lenne?
Nem gondolkoztam még ezen. Most már biztos nem. Arra emlékszem, hogy gyerekkoromban nagyon féltem a haláltól...
Valószínű, hogy az élet értelme foszlana el, mert ez a földi élet önmagában elég gázos lenne (""minden egész eltörött" állapotú világ).

www.refujvaros.hu

(#16691) kymco válasza stranger28 (#16676) üzenetére


kymco
veterán

Van értelme, de elég nagy a csoportnyomás a környezet részéről. A Biblia szerint a szexuális kapcsolat házasságot jelent (vagy házasságtörést, ha már valaki elkötelezte magát egy harmadik féllel).

www.refujvaros.hu

(#16692) pocokxx válasza llll (#16684) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

"igen ám, csak mint minden ez is megfordíthó"
A valami jobb, mint a semmi. Ezért nem fordítható meg.

Fel lehet tenni kérdéseket, de ez nem jelent totál bizonytalanságot, ha elfogadjuk az alapigazségokat: Isten irgalmas, igazságos, jó stb... Ha minden tettet ebben értelmezünk, akkor már nem azt kérdezzük, hogy ISten kegyetlen volt-e, hanem, hogy mi volt az irgalmas Isten célja egy adott tettel.

Az egyiptomi történetet pedig túlzottan leegyszerűsítitek. Az egész úgy kezdődik, hogy: "Minden fiút, aki a hébereknél születik, vessetek a folyóba". Aki tanult történelmet, pontosan tudja, hogy a fáraó minden rendelkezését úgy adta ki, mint isten: megmásíthatatlanul érvényesen mindenkire. (ugye ez a despotizmus) Ez a történet tehát nemcsak egyszerűen egy jobbágyfelszabadítás kegyetlennek tűnő eszközökkel, hanem "istenek" harca is.

"Minden egyiptomi, ahányan csak vannak, meg fogja tudni, hogy én vagyok Jahve, amikor majd kinyújtom kezem az egyiptomiak ellen, és Izrael fiait kivezetem körükből."

Az első jel teljesen ártalmatlan: Mózes botja kígyóvá változik. Mit válaszol a fáraó? Mi is megtudjuk tenni. (és meg is teszi. Az más kérdés, hogy utána Mózes botjából átváltozott kígyó, felfalja az egyiptomi kígyókat.)

Ezek után kezdődik a Tízcsapás, melyek súlyossága is változik a tizedikig. Sőt a cspások is enyhülnek közben is:

"De amikor a fáraó látta az enyhülést, újra megkeményedett, s nem akart Mózesre és Áronra hallgatni."

Minden csapás előtt figyelmeztette az egyiptomiakat, sőt egyes figyelmeztetésekre még a tisztségviselői is hallgattak!

"Ha még tovább is visszatartod népemet és nem bocsátod szabadon,
akkor holnap ebben az időben hatalmas jégesőt hullatok, amilyen még nem volt Egyiptomban alapítása napjától mostanáig.Helyezd hát biztonságba nyájaidat és amid csak van a mezőn. Ember és állat, ami a mezőn van, és nem viszik haza, a jégeső áldozata lesz.
A fáraó tisztviselői megijedtek az Úr fenyegetésétől, és fedél alá mentették rabszolgáikat meg állataikat."

A fáraó azonban még mindig nem ismerte el Isten erejét, ezért válaszul további terheket rótt a népre.

És, hogy hol van itt az irgalom:
"Már eddig is kinyújthattam volna a kezemet és megverhettelek volna pestissel, téged és népedet, úgyhogy eltűntél volna a föld színéről. De életben hagytalak, hogy megmutassam neked hatalmamat, és hogy nevemet hirdessék az egész földön."

Ha úgy tetszik valóban "erőfitogtatásról van szó", de észre kell venni a párhuzamokat. A tizedik csapás valóban kegyetlennek tűnhet, de ne felejtsük el, hogy a fáraó ugyanezt parancsolta a katonáinak. Isten megmutatta, hogy ehhez katonára sincs szüksége. Tulajdonképp kigúnyolja a fáraó istenségét.

Így Isten megmutatta, hogy ő az igazi és egyetlen. Az izraelitáknak adott egy ünnepet, mely beszédesen az újév kezdetét is jelenti. És egy olyan "szertartásrendet", mellyel már egyidejűleg előképet is ad a születendő Megváltónak. (Csontot ne törjetek benne....) Az izraelitákat a bárány vére menti meg.

+ Ne felejtsük el, hogy pl a Tízparancsolatnak is ez a "jogalapja" : "Én vagyok az Úr, a te Istened, én hoztalak ki Egyiptom földjéről, a szolgaság házából."

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#16693) kymco válasza llll (#16678) üzenetére


kymco
veterán

Tuti, hogy nem mondok újat. Isten egyszerre igazságos és kegyelmes. Igazságossága miatt a tőle tudatosan elszakadt embert igazságossága alapján ítélet várja. De irgalmas és kegyelmes, ezért a büntetést helyettünk más hordozta el, Jézus. Ezért, aki elfogadja ezt a váltságot, üdvössége van, aki elutasítja, megszívja...
Az, hogy kit, hányszor szólít meg az Úr, az az Ő titka, de tuti, hogy véges számban, mivel véges az élet. Lehet azt mondani, hogy ej, ráérünk erre még, de akkor Isten szeretetére mondjuk ezt. És ez így elég gázos.

Istennek végtelen ideje van, nekünk nincs. Ha számon kérjük, hogy a végtelen időből miért nem ad nekünk a hezitálásunk idején, miért nem kérjük számon magunktól, hogy a nyilván tudott véges időnkkel miért nem bánunk jól?

www.refujvaros.hu

(#16694) kymco válasza D1Rect (#16680) üzenetére


kymco
veterán

Köszi....

www.refujvaros.hu

(#16695) kymco válasza llll (#16681) üzenetére


kymco
veterán

én 77-ről olvastam a bibloszban
Igen, de a görög nyelv trükkös, ezt lehet úgy is értelmezni, hogy "hetvenszer hétszer".

"Az emberek hajlamosak azt gondolni, hogy Isten nélkül leélhetik az életük"
és nem?

De, élni még csak csak lehet, de halni? :)

nem lett volna szabad beengednie a gonoszságot a világba
a felbukkanása pillanatában ki kellene radíroznia
és akkor tényleg egész jól meglennénk nélküle is

Jogos felvetés. Nem vagyok isten, nem tudok erre megnyugtató választ adni.
Nem tudok a gonosz eredetére választ adni csak azt látom, hogy minden ember keresztül megy azon a fázison, hogy a jó és rossz tudásának a fájáról akar enni. Ugyebár ez etikai szimbólum, a filozófia ma azt kérdezi, hogy ki dönti el, hogy mi a rossz és mi a jó. Az ember ezt magához ragadja, és mag is ragad abban a "jóban", amit magának jónak tart. És szerintem ez is a büntetése. Alapvetően én így tudom elképzelni a pokolt is, hogy ahol tökéletlenség marad jelen, a befejezetlenség, a torzó állapot.

Tehát nem tudok választ adni arra, hogy mi lett volna a jobb, de bennem ott a bizalom Isten felé, hogy ha lett volna ennél jobb megoldás, meglépi... Elvégre az ember sem arra gondol először, mikor valamilyen gond van a család életében, hogy a gyermekét hagyja megölni bűnösök által. Isten engedte Jézus így meghalni. Ha lett volna tutibb, azt lépi meg.

és mi ez, ha nem feltételhez kötött jutalmazás?
Szerintem nem, se nem idomítás. Ez az az állapot, mikor Isten komolyan veszi a döntésed. Felkínálja a szeretetét, és te mondhatsz rá igent úgy, hogy nincs semmi érdemed.
Nekem ez inkább arra hasonlít, mikor a mentőcsónakba felvennének, utánad dobják még kötelet is, hogy kapd el, és kiemelnek, és te dönthetsz úgy, hogy inkább úszol. Ez nem idomítás, életmentés.
És bár a példám sántít, de Istennél igaz, hogy az egyes ember akaratával szemben, erőszakkal nem fogja megmenteni.

és ha nem, akkor az apa végez vele?
ja bocs
csak hagyja meghalni
mindjárt más

Itt a kapcsolattartásra gondoltam. Ma az a törvény, hogy a fogva tartottnak csomagot csak az küldhet, akit elfogad kapcsolat tartójának. Ha nem, akkor nem tud átmenni a börtön falán, hogy adjon ajándékot... Isten át tudna menni (itt is sántít a hasonlatom), de tiszteletben tartja a döntésed..

Ha van egy felnőtt fiad, és belekezd egy nagyon kockázatos, életveszélyes dologba (pld bandatag lesz), te bármennyire is szereted őt, az ő döntését nem tudod megváltoztatni erőszakkal, mert szuverén élet. Bármennyire is szeretnél, nem dönthetsz helyette, még akkor sem, ha tudod, hogy ez a halálába/életébe kerül...

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#16696) Huma válasza kymco (#16674) üzenetére


Huma
addikt

Hol hazudtam?
Én bárkit meghallgatok.

Olvasgattam egy kicsit az Ősmagyar vallásról. Sok mindent nem találtam. :(

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#16697) kymco válasza Huma (#16696) üzenetére


kymco
veterán

Nem szeretném tovább folytatni... Erős volt az a szó, hogy hazudtál, sajnálom, kiszaladt az ujjaim közül a billentyűzetre ez a pontatlan minősítés.
Az pontosabb, hogy általad elképzelt dolgokat olyan szinten állítottál be tényként, hogy a vele szembe hozott valóságos tények sem tudtak az állításaidon változtatni.

www.refujvaros.hu

(#16698) Huma válasza kymco (#16697) üzenetére


Huma
addikt

Rendben. Akkor zárjuk le a vitát azzal, hogy szerinted valótlan dolgokat állítok be tényként, szerintem meg épphogy te csinálod ezt, még ha akaratlanul is.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#16699) stranger28


stranger28
addikt

Köszönöm a válaszokat.

(#16700) llll válasza kymco (#16690) üzenetére


llll
senior tag

"Arra emlékszem, hogy gyerekkoromban nagyon féltem a haláltól..."
akkor mintegy kapóra jött ez az örök életet kínáló lehetőség, nem?
(nem kötexek, de nem tényleg elképzelhető...?)

"Valószínű, hogy az élet értelme foszlana el, mert ez a földi élet önmagában elég gázos lenne"
megkérdezhetem, hogy az örök életnek mi olyan "értelme" lehetne, ami ennek a kb 60-70 évnyinek nem?

Soha többet DPD!

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.