Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#16301) Huma válasza pocokxx (#16298) üzenetére


Huma
addikt

Hát ne haragudj, de ezt tényleg nem fogom elolvasni. Egyrészt túl hosszú másrészt amúgy is badarság. Ehhez elég volt elolvasnom az elejét.

(#16291) Noddy:
"Amit ti pedig próbáltok igazolni az az, hogy ha valami bonyolultabb az jobb."
És ezt a következtetést miből vontad le? Mert én semmi ilyesmit nem írtam.
Komolyan mondom, hogy lenyűgöző ahogy tereled a témát. Viszont ha nem szándékosan csinálod akkor komoly a gond. Ez esetben ajánlom, hogy olvasd át és értelmezd amit a mai nap folyamán írtam.

(#16300) D1Rect:
Én már odáig nem jutottam el. De az elején is kb ilyen kaliberű "érvek" vannak. Bár az tény, hogy ez valószínűleg a legcsodásabb okfejtés volt amit valaha olvastam. :D

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#16302) szoke12 válasza Huma (#16289) üzenetére


szoke12
őstag

"'ha csak 4 színt látnánk, kihalnánk?'
A színérzékelés bizony elég fontos túlélési
képesség."

Miért nem azt írtad, hogy "nem"?
Lehet hogy én vagyok a buta, bár szerintem alapból annak nézel, de a kérdésre adott válasz nekem egyértelmű.
"túlélési képesség" - magyarul a túléléshez kell, tehát ha nincs, "nem élsz túl", és folytathatnám...

Nem várok semmit, de már kezdem unni...

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#16303) kymco válasza nemcso (#16292) üzenetére


kymco
veterán

Biológusnak mondtad... Jól szórakozom :)

www.refujvaros.hu

(#16304) nemcso válasza Noddy (#16299) üzenetére


nemcso
senior tag

"de szerintem a túlélési sikeresség és egy élőlény felépítésének bonyolultsága közti kapcsolat hiánya jól érzékelhető"

én lejjebb ezt írtam #16287 : "Attól, hogy a rigó megeszi a földigilisztát, még senki sem állítja, hogy saját rendjében ne legyen ugyanolyan sikeres a giliszta, mint a rigó..."

A kihalással kapcsolatban azt írtam lejjebb, hogy egy nagyobb fajkihalás rugóként segíti más fajok előrelépését, fejlődését, tehát az evolúciót. Lásd a földtörténeti hatalmas kihalásokat, amik után más fajok kerültek az előtérbe, hódították meg a Földet. Érdekes módon egyes fajok alkalmazkodása a környezethez (ez is evolúció) is lehet annyira túlzott, hogy okozhatja ezen fajok kipusztulását, ha a környezet megváltozik (ez lehet egy gyors katasztrófa, de lehet lassabban végbemenő változás, lásd jégkorszakok).
Lásd pl. kardfogú tigrisek, őriás farkasok kihalása, vagy akár az emberrel még egy darabig együtt élő mammutot.
Egyik esetben sem földöntúli erő okozta a változást, csak egy olyan folyamat, amit evolúciónak hívunk.

[ Szerkesztve ]

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#16305) Huma válasza szoke12 (#16302) üzenetére


Huma
addikt

Miért írtam volna azt?

""túlélési képesség" - magyarul a túléléshez kell, tehát ha nincs, "nem élsz túl", és folytathatnám..."
Túlságosan leegyszerűsíted a dolgokat.

Az, hogy sok színt meg tudsz különböztetni nem nélkülözhetetlen a túléléshez, de jelentősen megkönnyíti a dolgodat. Illetve most már nem annyira. Legalábbis itt, a modern világban.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#16306) lao ce válasza Huma (#16284) üzenetére


lao ce
aktív tag

"honnan tudod, hogy nem az emberi érzelmeket vetíted-e ki a kutyára vagy tényleg annak a jószágnak vannak érzelmei?"
Onnan, hogy nem dugom a fejem a homokba és mert van agyam és szemem amiket használok is

tudnal akkor hivatkozast irni - nehany tanulmanyt, konyvet, nevet - amik/akik szerint a kutyak emberi erzelmeket elnek at mikor is a gazdik ezt velik eszrevenni.
izgatottan varjuk az etologiai reform eloadasodat a kutyak es mas allatok emberi erzelmeinek rejtelmeirol. :)

nicht kompot

(#16307) pocokxx válasza D1Rect (#16300) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Ezt vagy felismeri valaki, vagy nem. A zene egy különleges nyelv, de nyilván nem csak ezt a példát hozhatta volna fel... De örülök,hogy legalább boldoggá tudtalak tenni. Ugyanakkor hadd idézzek abból, amit már egyszer linkeltem:

"Az Isten képére teremtett, s Isten megismerésére és szeretésére meghívott ember, amikor keresi Istent, fölfedez bizonyos "utakat", hogy eljusson Isten megismerésére. "Isten léte bizonyítékainak" is nevezik ezeket, de nem olyan értelemben, ahogy a természettudományok keresik a bizonyítékokat, hanem "megfelelőségi és meggyőző érvek" értelmében, melyek lehetővé teszik az igazi bizonyosság elérését.

Ezek az Istenhez vezető "utak" a teremtésből indulnak ki: az anyagvilágból és az emberi személyből."

illetve:

"A világ és az ember tanúsítja, hogy sem az első kezdetet, sem a végső célt nem hordozza önmagában, hanem részese annak a "Létnek", mely önmagában kezdet és vég nélküli. Így e különböző "utakon" az ember eljuthat azon valóság létének megismerésére, mely első oka és végső célja mindennek, s "melyet mindenki Istennek nevez".

továbbá:

"Képességei az embert fogékonnyá teszik a személyes Isten létének megismerésére. Ahhoz azonban, hogy az ember az Ő belső világába beléphessen, Isten ki akarta nyilatkoztatni magát az embernek, és adni akarta neki a kegyelmet, hogy e Kinyilatkoztatást a hit által elfogadhassa. Mindazonáltal Isten létének bizonyítékai fölkészíthetnek a hitre, és hozzásegíthetnek annak belátásához, hogy a hit nem ellenkezik az emberi értelemmel."

Egyelőre itt befejezem, ennél többet nem lehet mondani. A hit mindig egy személyes döntés eredménye, melyet nektek kell meghozni. Ez a személyes Isten akarata. De ő ettől a döntéstől függetlenül is létezik.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#16308) D1Rect válasza pocokxx (#16307) üzenetére


D1Rect
félisten

Az első kilencet átolvastam, igaziból van jobb dolgom is mint netes sületlenségeket szétcincálni.
17. nagyon megnyerő volt, azért emeltem ki.

(#16309) Huma válasza lao ce (#16306) üzenetére


Huma
addikt

Használd ezt. Meglepődsz mennyi mindent fogsz találni, ha értesz hozzá.

Amúgy kicsit vicces, hogy egy olyan dologra vársz tőlem bizonyítást amit már ezer éve bebizonyítottak. Legközelebb mit kéne bizonyítanom neked? Pl azt, hogy zöld a fű és kék az ég? ;)

(#16307) pocokxx:
Az a baj ezekkel az idézetekkel, hogy szépen csengő de üres szavak tömkelege. Tökéletesek arra, hogy az elvakult hívőt elkápráztassa azonban egy átlagos intelligenciával rendelkező, nem hívő ember rögtön átlát rajta. Csupán a semmit ragozza a végtelenségig.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#16310) Noddy válasza Huma (#16301) üzenetére


Noddy
senior tag

Visszakerestem amit ma írtál, de mentegetőzésen, lenézésen, terelésen kívül nem sok érvet találtam... az hogy a google-t belinkeled, nem sok kreativitásra vall. Nincs saját érvrendszered? Vagy félsz valamivel szembenézni? Isten melletti érvre én is felhozhatom a google-t mert rengeteg Isten által formált emberről olvashatsz. Történelmi tényekről, ami a Biblia igazságát támasztják alá, stb... Bocsánat, hogy ezt kell mondanom, de ezzel csak magadat járatod le.

"Most tényleg azt várod hogy bizonygassam, hogy az ember fejlettebb mint egy baktérium?"
Ha nem a bonyolultságot érted fejlettségen, akkor elnézést kérek a félreértésért. Én a "jobb"-on a jobb adaptálódást értem. Ilyen szempontból mondhatod csak, hogy valami evolúciós szempontból fejlettebb. Az egyetlen mérőszám csak az lehet, hogy túlél-e vagy se.

"Teljesen egyértelmű okok miatt egy rendkívül fontos képesség a színérzékelés. Gondold végig hogy miért. Ha nem jössz rá magadtól akkor szívesen elmagyarázom." Ezt azóta is várom.

[ Szerkesztve ]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#16311) Huma válasza Noddy (#16310) üzenetére


Huma
addikt

"Ezt azóta is várom."

Nem vettem észre hogy kérted a magyarázatot. Mivel megígértem ezért leírok pár példát.

A színérzékelés képessé teszi az embert arra, hogy pillanatok alatt észrevegyen olyasmit amihez egyébként sokkal több időre lenne szüksége. Sokkal hatékonyabban lel rá az ehető dolgokra. Sokkal hamarabb veszi észre a ragadozókat. Sokkal könnyebben tudja megkülönböztetni a különféle dolgokat.
Pl:
A fán pirosló gyümölcsöt 500 méterről észre lehet venni. Ellenben ha nem látod a színeket akkor nagyon nehéz rálelni.

Sokkal könnyebben kiszúrod a többi élőlényt. Pl a ragadozókat.

Ránézésre meg tudod különböztetni a különféle mérgező élőlényeket.

És még sorolhatnám oldalakon keresztül.

Mondok még egy nagyon egyszerű példát, hogy milyen hatékony tud lenni a színérzékelés.
A) Van 499db teljesen egyforma autó és 1db aminek némileg eltér a formája.
B) Van 499db teljesen egyforma, ezüst színű autó és 1db aminek csak a színe más. (piros)
Melyiket a könnyebb megtalálni?

A hozzászólásod többi részére inkább nem reagálnék.
Amúgy nem vágom, hogy miért kell a nyilvánvalót megmagyarázni. Hogyan akarsz komoly vitát folytatni ha ilyen alapvető dolgokkal sem vagy tisztában?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#16312) Noddy válasza nemcso (#16304) üzenetére


Noddy
senior tag

Köszönöm, hogy helyesled azt amit korábban írtam:
"Minden ma élő faj a leginkább adaptálódott élőlény a saját niché-ben."

Csak ezzel nem fér össze az amit a tápláléklánc és fejlettség kapcsán írtál. Egy hüllő vagy fejlábú, esetleg madár is állhat egy egy táplálék piramis csúcsán, de mégis azt mondjátok, hogy az ember a legfejlettebb de mégse ő van a piramis csúcsán (biológiailag). De mégis az ember uralkodik a földön, mert Isten arra rendelte el :)

Természetesen egy megüresedett niche-t elfoglalnak más élőlények. De ennek semmi köze az adott élőlény rendszertani fejlettségének (emlőse vagy hüllő vagy madár, valahol egyik, valahol másik tölti be, erre szép példák az izolált szigetek).

"Érdekes módon egyes fajok alkalmazkodása a környezethez (ez is evolúció) is lehet annyira túlzott, hogy okozhatja ezen fajok kipusztulását, ha a környezet megváltozik"
Per deficióne az élőlény alkalmazkodása a környezethez még nem evolúció, hanem adaptáció amit a természetes szelekció hajt, ne keverd a fogalmakat. Új fajok létrejötte az alkalmazkodás által az az evolúció. Ha eltűnnek a dinók és az emlősök szaporodnak el az még nem evolúció, lehet annak esetleges forrása, de ha nem igényel pl adaptálódást végkép nem beszélhetünk evolúcióról. Egy példa ami erre jól rávilágíthat, ha egy réten vannak lovak és tehenek és a lovakat kilövöd és csak tehén lesz az még nem evolúció.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#16313) Huma válasza Noddy (#16312) üzenetére


Huma
addikt

"De mégis az ember uralkodik a földön, mert Isten arra rendelte el"

Ja. A fejlett intelligenciának, csoportos életmódnak (pl törzsi életmód), a ruháknak amik védenek és melegen tartanak, a fegyvereknek amivel megvédjük magunkat, az orvostudománynak, a klimatizált és védelmező házaknak, (stb, stb) természetesen semmi köze nincs hozzá. Minden azért van mert Isten így akarta...

Azt bírom, hogy a bonyolult dolgokat leegyszerűsítitek és az egyszerűeket túlbonyolítjátok.

szerk:
Miért nem próbálod a világot olyannak látni és elfogadni amilyen? Miért keresgélsz minden egyszerűen megmagyarázható dolog mögött isteni beavatkozást?

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#16314) szoke12 válasza Huma (#16313) üzenetére


szoke12
őstag

"Azt bírom, hogy a bonyolult dolgokat
leegyszerűsítitek és az egyszerűeket
túlbonyolítjátok."

Khmm...
mondja ezt egy evolúcionista...
Aki az egész élet létrejöttét, sokszínűsét, tervezettsésre valló bonyolultságát letudja egy szóval: véletlen.

Ne haragudj, de semmi bizonyíték arra, hogy az egy sejt annak idején bekebelezett egy másikat, és gondolt egyet, így inkább nem fogyasztotta el, hanem a "tápcsatornáján" át beépítette magába.
Nincs bizonyíték arra sem, hogy az őslevesben aminosavak jöttek létre, majd ezek maguktól élő szervezetté áltak össze.
Arra sincs semmi bizonyíték hogy bármelyik élőlény is saját magánál fejlettebb utódokat hozott létre. Pl hogy apa, anya még fekete-fehérben látott, a dédunoka meg 16 millió színárnyalatot tudott megkülönböztetni.
Nem tudsz arra sem bizonyítékot hozni, hogy a (viszonylag) fejlettlen élőlényeket fokozatosan felváltották a fejlettebbek.
Ha már említve volt: semmi bizonyíték sincs, hogy volt rövid nyakú zsiráf.

És ettől hit az evolúcionizmus: ezen események egyikét sem láttad se te, se más. Nincsenek felvételek sem.
El kell hinned, hogy amit az evolúció állít, annak minden része úgy volt, hisz csak úgy áll meg. Persze Te ezeknek ezrelékét sem láttad, hisz esélyed nincs, hogy millió évekig élj.
Egyetlen evolúciót sem követhettél a szemeddel.
De hiszed, hogy úgy volt. Ez hit.

Most biztos azt mondod: "És a bizonyítékok, a leletek?"
Nos, hogy vannak leletek, nem kétlem. Én is jártam biosz és töriórára annak idején. Láttam elég sok hüvelykujjnyi koponyatöredéket, ami alapján egy teljes csontvázat megrajzoltak. (Na azt azért sose értettem, hogy egy árva fog, hogy árulja el, hogy az illetőnek halotti kultusza volt - a tanár se tudta, csak legyintett, bár ez várható volt egy evolúcionistától :DDD )
Szóval hogy lesz a lelet bizonyítékká?
Végtelenül egyszerű. Annak idején rajzolgattak ilyen meg olyan élőlényeket. Az elmélet, csak akkor áll meg, ha találnak hozzájuk csontvázakat. Abból kiindulva, hogy ezeknek a fajoknak léteznie kellett, addig keresnek csontokat, míg az egyikre rá lehet mondani, hogy az bizony ennek meg ennek az élőlénynek az őse.
Ilyen például a ramapitecus amiből előszőr egy fél fogsort találtak csak de abból még a gerincívet, és a lábujjakat is kihozták. Vagy a homo habilis, amiről később kiderült, hogy az egyensúlyszerve úgy áll mint egy majomnak, így a homo előtagot meg sem érdemli.
Ezeket a fajokat azért találták ki, mert egyszerűen létezniük kellett, hogy az elmélet megálljon.

És most mondhatod, hogy ez csa k 1-2 példa. Csakhogy ez bármelyik fajról elmondható.
Egy két egyedet találnak (feltételezve, hogy az az, amit kerestek), csak hát az egyik Afrikában van, a másik Dél-Amerikában, a harmadik meg európai. És ezek egymás ősei... a 17 cm-es egértől az emberig. Nem sántít valami?

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#16315) pocokxx válasza szoke12 (#16314) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Az evolúció tulajdonképpen arravaló, hogy többé-kevésbé meg lehessen magyarázni a világ keletkezését Isten nélkül. (Bár tény, hogy még így sem lehet.) Nincs más út: Valaki vagy elfogadja egy "felsőbb Lény" teremtői aktusát, vagy a véletlenre meg bízza mindezt.

A "legmeggyőzőbb érv" mellette az, hogy ma már senki nem tagadja az evolúciót...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#16316) llll válasza pocokxx (#16196) üzenetére


llll
senior tag

elismerem kicsit provokatívabbra sikeredett, mint akartam
elnézésteket kérem :R
de a lényeg sztem átment

"Épp mostanában beszélgettünk arról, hogy mit jelent a "hitelt érdemlő" bizonyíték."
és jutottatok vmi érdemlegesre?
(mármint a személyes, de objektív érvekkel igazából TELJES MÉRTÉKBEN alátámaszthatatlan meggyőződésen kívül)

"A történetben egyébként ott van a bukfenc, hogy a kék alma emberi kitaláció"
igen, nyilván erre akart irányulni a hevenyészett párhuzamom
pont erre lennék kíváncsi, hogy isten (válasszuk ki s biblia istenét a sok közül...!) mennyiben különbözik a kék almától ebből a szempontból?
őszintén megköszönném, ha szánnál rám 1 kis energiát és kifejtenéd ezt nekem
nyitógondolatképpen:
vágom én, hogy vmi "többletet" véltek felfedezni magatokban
még pontosabban magatokon kívül
vagy ha éppen úgy tetszik vminek a hiányát
de
1. honnan tudjátok, hogy valóban egy önmagatokon "kívül" álló vmire bukkantatok?
(és igazából nem a ti szerves részetek)
2. honnan tudjátok, hogy a biblia istene az a vmi?
a látszattal ellentétben nem szimplán kötekedni akarok
elég régóta szeretném már ezt megérteni...

szoke 12:
"Te még sose olvastál Bibliát ugye? Kedves hívő barátom."
előbbire ne vegyél mérget ;)
utóbbival viszont beletrafáltál
valóban érdekes volt megtapasztalni, ahogy rám is hatott...
de ha úgy tetszik nekem sikerült kivonnom magam a hatása alól :)

Soha többet DPD!

(#16317) llll válasza Noddy (#16198) üzenetére


llll
senior tag

"Jah... kb. kinek jutna eszébe a kék alma, ha nem is létezik??"
pl kb nekem :)
egyébként az akar lenni az érved, hogy ami nem létezik az eleve eszünkbe sem juthat?
mit gondolsz az utóbbi pár millió találmányunkról?

"Illetve kik vállalnának megaláztatást, halált a kék almáért... Nem a maguk szórakoztatásáért vannak a keresztyének."
mondjuk azok, akik vmi hamis vallási vezetőért, vagy eszméért is megteszik ugyanezt
de elvonatkoztathatunk a vallástól és mondhatnám a kedvenc focicsapatát is
(ugye vili, hogy utóbbi is pusztán ÜRÜGY arra, hogy az illető kiélhesse ezirányú hajlamait?
ha nem lenne a focicsapat (isten/kék alma stb), akkor találna másik ürügyet)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#16318) nemcso válasza Noddy (#16312) üzenetére


nemcso
senior tag

Amit leírsz, hogy minden faj elfoglalta a számára "rendelt" niche-t egy pillanatnyi állapot, ami folyamatosan változik az evolúció által. Tehát nem Isten által elrendelt dolog, ami örök, vagy ha mégis változik, akkor meg Isten akaratából történik.
Az ember a tudása, tanulási képessége révén van a piramis csúcsán, hiszen a tudással megszerzett technikai és egyébb képessége emeli ki és teszi egyre inkább a "csúcsragadozóvá". Az emberiség szemszögéből a környzetben bekövetkető evolúciós változások nem hoznak szembeötlő változásokat, hiszen kb.4.000 év emlékezet az evolúció szempotjából egy pillanat csupán + az emberi tevékenység a környezetének változását is képes irányítani (ha tudatos, ha akaratlan, vagy mondhatnánk oktalan).

Az adaptációs változások is az evolúció részei.

A tehenes példád pedíg ismét a tapasztalati idő rövidségét mutatja.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#16319) llll válasza kymco (#16201) üzenetére


llll
senior tag

"A kék almával nem lehet személyes kapcsolatod, Istennel igen."
gondolom ha megkérnélek, hogy beszélj nekem erről a személyes kapcsolatodról vmi olyasmi lenne a válasz, hogy nem lehet, vagy úgysem érthetném
mert személyes
namost
ennek fényében honnan tudhatod, hogy milyen személyes kapcsolatom lehet nekem a kék almával?
igen, látszólag megint csak kötözködöm
de ha túl lépsz a formai dolgaimon gondolom érted a tartalmit is...

"A kék alma nem tud a bűneiddel mit kezdeni, Jézus meg tud szabadítani tőle."
megkérdezhetem, hogy ez megint mit takar?
mi változott mióta Jézus állítólag itt járt?

...jut eszembe:
ha tovább építeném a hevenyészett elméletemet és a kék almát vmiféle abszolút hatalommal ruháznám fel
akkor 1 kicsit már másképp néznétek rá?
(mert ugye ki tudhatná hogyan is "'néz ki" isten?)
sztem vhol 1 picit kénytelenek lennétek
pedig mi is változott??
én továbbra is csak 1 általam kitalált kék színű almáról beszélek...
(úgy érzem most sikerült 1 picit mélyebben szántanom :) )

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#16320) llll válasza pocokxx (#16214) üzenetére


llll
senior tag

"Az evolúció mögé is kell egy alkotó erő."
hadd kérdezzek vmit:
ha rendelkezésre az éghető anyag, oxigén és a gyulladási hőmérséklet
akkor szükséges vmi alkotó erő ahhoz, hogy meggyulladjon az a tűz?

"Maradjunk annyiban, hogy az evolúcióhoz legalább annyi hit kell, mint a teremtéshez..."
na mégis csak van vmi amiben vmelyest egyetértünk :)
nemrég még én is hajszálpontosan így gondoltam
ma viszont már azt mondanám, hogy azért mégsem "annyi"
gondolom azt a tendenciát te is látod az utóbbi pár száz évben, hogy egyre kevesebb dolog megmagyarázásához van szükség isten létének feltételezésére
egyre jobban megismerjük a természet működését
(eközben istenről mennyi pluszt is tudtunk meg?)
namármost ha marad ez a tendencia (és egyelőre úgy tűnik még marad), akkor hová is vezet ez előbb--utóbb...?

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#16321) llll válasza Ujjlenyomat (#16233) üzenetére


llll
senior tag

"Tegyél az egyik fiókodba egy csavart és könnyítés képpen, egy rá való anya csavart. Ha véletlenül szépen rámegy, majd írj róla nekünk."
ez a hasonlat eleve ott sántít, hogy nem 1 fiók és nem 1-1 csavar állt rendelkezésre egyidejűleg a természetben
hanem sok-sok (megszámlálhatatlanul sok) milliárdnyi
és nem annyi idő, amennyit itt mi most képesek lehetnénk kivárni
és persze ide-oda "rázkódna" az a rengeteg fiók...
mi olyan elfogadhatatlan abban, hogy csupán idő kérdése és vmelyik anya pont rákap a csavarra?

abban igazatok van, hogy isten nélkül rengeteg véletlennek kellett volna egybeesnie ahhoz, hogy mi most itt lehessünk
na
velem azt tudták megérttetni az elmúlt pár évben, hogy KÖZEL SEM olyan rengetegnek ám, mint én azt gondoltam...:)

Soha többet DPD!

(#16322) llll válasza pocokxx (#16235) üzenetére


llll
senior tag

"A legfőbb ellenérv: Anyagból nem lesz információ."
erre pofoneccerű volt az evolúcionista beszélgető partnereim válasza:
az "információ" sem egyéb, mint anyag
(ha úgy tetszik ugyanolyan mondva csinált fogalom, mint a faj)
igaz elég spéci szerveződésben, de akkor is csak anyag
sőt még a gondolataid sem egyebek
hivőként ez természetesen csak csúsztatásnak hangzik elsőre
de ha kicsit félreteszed a meggyőződésdet és belegondolsz...

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#16323) llll válasza D1Rect (#16239) üzenetére


llll
senior tag

azért nektek is felhívnám ám arra a figyelmeteket, hogy a hit kialakulása valós "evolúciós előnyt" is jelenthet ezen egyedeknél
(kedves ezen egyedek!
ez nem sértés volt)
hiszen ennek köszönhetően ténylegesen jobban meg tudják állni a helyüket a mindennapi életben
és ez sem megmosolyognivalóbb, mint pl a látás, vagy bármi más általatok elismert tulajdonság kialakulása
(egyébként is:
az elterjedtsége és fennmaradása is bizonyítja az evolúciós előny mivoltát :) )

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#16324) llll válasza pocokxx (#16240) üzenetére


llll
senior tag

"gyáltalán mitől lett az ősbumm? Mitől lettek az első sejtek? Ok, mondjuk elfogadjuk, hogy vízi sejtekből keletkezett az élet, de honnan keletkeztek a vízi sejtek....? Kell egy első ok... Nincs más értelmes magyarázat."
igen ám csak amikor azt kérdezik meg a hívőktől, hogy "és isten miből lett?", akkor már nem kell nekik további/visszábbmenő ok
miért nem?
mert vmi könyv ezt írja?
kényelmes megoldás az biztos:)

de gondoljatok már bele:
azt feltételezitek (dehogy feltételezitek, tudjátok!) , hogy létezik abszolút hatalmú 1 személy, aki kitüntetett figyelemmel követi a porszem kis emberkék sorsát, időnként szóba is áll egyikkel-másikkal, de nincs kezdete
...picit sem sántít?
az evolúciót megkérdőjelezitek (sztem is jogosan némileg :) ), de ezt nem??

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#16325) llll válasza szoke12 (#16247) üzenetére


llll
senior tag

""Kismillió bizonyíték van az evolúcióra."
Tényleg? Akkor miért elmélet még mindig?"
...talán a hívők miatt?
(elnézést, de nem bírtam kihagyni:) )
egyébként sztem is valóban szinte több a hiányzó láncszem, mint a meglévő :)
de talán ezen is segíthet túllépni az a gondolat, ha a jelenleg meglévőket is csupán elenyésző töredékének tekintjük a valaha meglévőknek
(magyarul nagyságrendekkel több NEM átmeneti faj maradványai is ugyanúgy eltűntek, mint az átmenetieké
akkor azok sem léteztek?)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#16326) llll válasza pocokxx (#16257) üzenetére


llll
senior tag

"Tulajdonképpen az egész teremtés célja az ember boldogsága"
a meséké úgyszintén
micsoda véletlen...

de most komolyan:
miért éppen a bodogságunkat akarná isten?
miért nem mondjuk kínlódásunkat?
(amit mellesleg INKÁBB alátámaszthatna a mellékelt ábra)
mázlink van? :)

és egyáltalán
mi a boldogság?
mert sztem kinek mi
(megvan pl a hideg-kismadár-tehén leszar-farkas kihúz mese?)
sztem a sánta meg ádámék sem ugráltak volna, ha tényleg olyan jó lett volna nekik, mint isten gondolta

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#16327) llll válasza pocokxx (#16261) üzenetére


llll
senior tag

csak a jegyzőkönyv kedvéért:
ez az idézet nem rólunk szól, hanem Jézusról

Soha többet DPD!

(#16328) llll válasza Ujjlenyomat (#16276) üzenetére


llll
senior tag

ezek az általad sorolt véletlenek csak annyira véletlenek ám, mint a hidrogén és oxigén atomok találkozásakor a víz keletkezése
a mi szempontunkból sztem kb annyi a valóban véletlen, hogy a föld tényleg pont olyan távolság(tartomány!!)ra van a naptól, amilyenre
a többi általad sorol "véletlen" nagyrésze már ebből is következhet

és halkan megemlíteném annak a lehetőségét is, hogy talán nem feltétlenül EGYETLEN közös ősét kellene feltételezni valamennyi fajnak
(azaz talán több "közös ős" alakult ki egyidőben, amikor ennek összejött minden feltétele)

Soha többet DPD!

(#16329) llll válasza szoke12 (#16278) üzenetére


llll
senior tag

"Bizonyíték kell Isten létezésére?
Nézz körül. Vagy nézz a tükörbe. ;)"
én istennek javasolnám ugyanezt :)

Soha többet DPD!

(#16330) D1Rect válasza llll (#16323) üzenetére


D1Rect
félisten

Nyilván lehetnek hasznos társadalmi/erkölcsi hozadékai a hitnek, de mint korábban megtudtuk, ebből a szempontból nem érdekes vizsgálni.
"nem "funkcionális" dolog, hanem egy válasz Isten megelőző szeretetére."

(#16331) llll válasza D1Rect (#16330) üzenetére


llll
senior tag

nem is vizsgáltatni akarom veletek, hanem arra céloztam, hogy talán nem feltétlenül kellene kigyomlálni a világból
(mondom ezt én, aki egész délelőtt gyomlálgatott :) )

Soha többet DPD!

(#16332) llll válasza stranger28 (#16255) üzenetére


llll
senior tag

"Amit nem ért valaki, vagy nem mer, arra kitalál valami hülyeséget."
csak nem a tied volt az "isten létezik???" topic az iwiw-en?:)

Soha többet DPD!

(#16333) llll válasza pocokxx (#16261) üzenetére


llll
senior tag

"csak a jegyzőkönyv kedvéért:
ez az idézet nem rólunk szól, hanem Jézusról"
e kérdésben egyelőre szeretnék visszalépni 1 mezőt
(rólunk is szól)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#16334) kymco válasza llll (#16319) üzenetére


kymco
veterán

Van egy bátyám, te nem ismered, nem nagyon bízol bennem, nem hiszed el, hogy létezik. Hozok fotót, azt mondod, hogy kamu, bemutatlak neki, azt mondod, valakivel eljátszattam a szerepet. Ha nincs meg benned a bizalom, nem fogsz hinni még a tényeknek sem. És erre hihetetlen gazdag repertoárt tudsz megmozgatni a kék almától a spagettiszörnyig.
Engem nem lehet meggyőzni arról, hogy a bátyám nem létezik, mert ismerem, és kapcsolatban vagyok vele. A te érveléseddel max magadat győzködöd, hogy neked van igazad, rám nincs hatással. Minél több energiát fektetsz bele, minél ravaszabb érvrendszert állítasz fel minél inkább te válaszolsz helyettem az általad feltett kérdésekre, annál gyakrabban felmerül bennem a kérdés, hogy ennek a sok erőfeszítésnek mi értelme van...
Mert engem nem fogsz meggyőzni arról, hogy a bátyám nem létezik, és másokat sem, akik már találkoztak vele...
Lehet így is elverni az unalmas órákat, csak szerintem felesleges.
Komolyan
Istent létezését én nem fogom, nem is akarom senkinek sem bebizonyítani. Egy csepp energiát nem ölök ebbe, felesleges. Nem azért, mert ti nagyon elszántak vagytok. Korántsem. Anno engem sem lehetett volna logikai érvekkel meggyőzni Isten létezéséről.
Ez a felismerés, nem az emberi meggyőzőerő eredménye, hanem Isten döntésének eredménye.
Az ember körülbástyázza magát a saját isten volta védelmében, érvrendszerekkel, érzelmekkel, materiális javakkal, a félreértelmezett tudománnyal bebiztosítja maga isten voltát, és ehhez ragaszkodik köröm szakadtan. Mert így van értelme az életének. Én ide nem tudok behatolni, olyan jó kis erődítmény. Nem is erőlködöm. Mikor eljön az ideje, ezt Isten megteszi.
Én csak annyit tehetek, hogy elmondjam, Istennek terve van az életeddel, és te is lehetsz vele közösségbe.

www.refujvaros.hu

(#16335) llll válasza kymco (#16334) üzenetére


llll
senior tag

hát igen
"hit nélkül lehetetlen neki tetszeni"
HA netán mégis csak kamu az egész, akkor ez az egyik legzseniálisabb része:)

a bátyáddal kapcs teljesen igazad van
sztem is mindenki inkább önmagát győzködi, aki részt vesz ilyen témájú beszélgetésekben
önmagán kívül mást nem is fog meggyőzni senki semmiről
de MIUTÁN mindenki meghozta a saját kis döntését, valóban elképesztő hogy mi mindent és milyen szelektíven képes összerakni magában bizonyítékgyanánt
...szóval úgy látom hasonló következtetésekre jutottunk
ráadásul nekem is kymco-m van!
ennyi véletlen nincs, ez csak 1 felsőbb akarat műve lehet:)

Soha többet DPD!

(#16336) llll válasza kymco (#16334) üzenetére


llll
senior tag

..."Ez a felismerés, nem az emberi meggyőzőerő eredménye, hanem Isten döntésének eredménye."
itt azért látok 1 kis gubancot:
ha ez így van, akkor isten(?) miért küldözgette a prófátáit (hús-vér embereket), vagy Jézus a tanítványait?

láttam 1 érdekes filmet a natgeon
az emberi agy működéséről szólt
1 megrendezett rablás szemtanúit kérdezték ki demonstrációképpen
és miután az egyik állította, hogy mittomén piros kabátban volt a rabló (nem abban volt), többen is rögtön "emlékezni" kezdtek a piros kabátra...

szal én a helyedben mégsem zárnám le ezt a kérdést
bármilyen szilárd felépítményt is hoztál össze magadban
ez csak 1...tanács
még azt sem mondom, hogy jótanács
és természetesen magamra is megpróbálom vonatkoztatni

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#16337) llll


llll
senior tag

...uram bocsá' akár még az is lehet, hogy végső soron mégis csak mások győznek meg bennünket a sajátunknak vélt igazunkról
ahogyan történt ez velük is, meg az őket meggyőzőkkel is stb
tehát sztem 1 dolog biztos:
hogy semmi sem biztos
(a mátrix óta ugye még csak az sem, hogy most itt ülünk és dumcsizunk:) )

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#16338) Noddy válasza nemcso (#16318) üzenetére


Noddy
senior tag

Én is pontosan ezt írtam. A világ változik és az élőlények alkalmazkodnak hozzá. Ezt vizsgálják az ökológusok, már évszázadok óta. Ha megnézed a Biblia első néhány oldalát akkor ezt látod leírva. Isten azt parancsolja az élőlényeknek, hogy szaporodjanak és töltsék be a földet. Ennek a törvénynek engedelmeskedik minden élőlény, úgy ahogy a testek engedelmeskednek a gravitációnak (az is Isten által adott törvény). Ennél szebb bizonyíték a Biblia korszerűségére nem is kell. Sokkal hamarabb beszél az adaptációról, mint ahogy megjelent mint a biológia. De ugyan ilyen szabályok a genetikai, öröklődési törvényszerűségek is.

De tudom, hogy nektek olyan törvény kell ami még véletlenül se kapcsolódik Istenhez, így ott van az idő, véletlen és mutáció szentháromsága. De ti magatok is belátjátok, hogy nem igazán tudtok vele mit kezdeni csak elfogadjátok, hogy biztos így történt, mert ez elég "tudományos". "Olyan hosszú idő, hogy úgy se fogjátok fel. Emberi léptékkel nem megérthető..." - Ez kb ugyan az, hogy Isten teremtette a világot :)

Az adaptációs változások az elmélet szerint az evolúció része, de nem evolúció, márpedig te azt állítottad, hogy már maga az adaptáció evolúció, pedig attól az még nagyon messze van. De köszönöm, hogy javítod magadat.

Igen a tapasztalati idő rövid, de tény és igazolható és pontosan leírható, ezzel foglalkoznak az ökológusok, de hosszabbat senki nem figyelt még meg jelenleg, ezért elmélet az egész evolúció, mert nincs alátámasztva semmivel. Jó magyarázat? Persze. Modellezhető? Az adaptáció igen, de az evolúció nem, hiszen arról nem tudunk mondani semmit.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#16339) Noddy válasza llll (#16337) üzenetére


Noddy
senior tag

Azért ha valaki levágná a kezdet az elég valóságos lenne? A valóságtól menekülhetsz, de attól még benne élsz. Lehet elméleteket faragni és filozofálgatni, de ha kilépsz az ajtón a valóságos világ vár rád. Ajánlom, hogy járj egyet a friss levegőn :)

Ott valóságos embereket találsz valóságos problémákkal és valóságos keresztyéneket akiknek valóságos kapcsolata van a valóságos Istennel. A keresztyénség nem elmélet, nem filozofálás, hanem az élő Jézus követése.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#16340) D1Rect válasza llll (#16331) üzenetére


D1Rect
félisten

Semmi bajom nincs a vallással/vallásossággal.
Azzal van bajom, ha emiatt tagadja pl. az evolúciót.
Azzal van bajom, ha a nevében közpénzeket költünk.
Azzal van bajom, ha kötelezővé akarják tenni az iskolában.
Azzal van bajom, ha kirekesztik azokat akik nincs vallásuk/más a vallásuk.

(#16341) nemcso válasza Noddy (#16338) üzenetére


nemcso
senior tag

Te most szivatsz ? egyfolytában az ellenkezőjét adod a "számba", mint amit írtam :
Az én írásom : "Az adaptációs változások is az evolúció részei."
A Te válaszodban pedíg : "Az adaptációs változások az elmélet szerint az evolúció része, de nem evolúció, márpedig te azt állítottad, hogy már maga az adaptáció evolúció..."

Elbeszélsz mellettem, szinte minden válaszodban előfordulóan. :W

Az, hogy egy írásban valaki/valakik a sokasodást említik, nehogy már az isteni kinyilatkoztatásnak tulajdonítsuk.

A Te olvasatadban tehát nincs evolúció, csak adaptáció. Ha Neked ez így könnyebben emészthető Isten elfogadása mellett, hát legyen.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#16342) csemberlen válasza llll (#16321) üzenetére


csemberlen
őstag

Akkor szedjél szét egy húsdarálót kb 10 darabból áll. Tedd be egy mosógépbe, inditsd el.
Szólj ha 1 darabba öszeállt.

javítva:
Lehet nem is neked szólt, de mindegy most már

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#16343) llll válasza Noddy (#16339) üzenetére


llll
senior tag

"hogyan definiálnád a valóságos-t?":)
(egyáltalán tudnád vhogy?)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#16344) kymco válasza llll (#16336) üzenetére


kymco
veterán

A kérdésed jó, nagyon jó.
A próféta esetenként jobb belátásra akarja bírni a népet. De azt a népet, aki ismeri Istenét, csak nem követi.
Más esetben a próféta ítéletet hirdet a nép felett, ami be is következik.
De nem tudok hirtelen példát mondani arról, hogy a próféta győzködött volna valakit Izrael Istenének létezéséről.
A tanítvány sem győzköd, max beszél. Ha én bárkit is meggyőznék, abból nem születne új élet. Az új élet Isten Lelkének munkája, amit siettetni, erőltetni, hatalmi szóval betartatni, bemagoltatni nem lehet.
Pld a gyerekeim esetében sem tudok hitet csikarni ki belőlük, ha csak saját maguk nem döntenek. De a döntést minden esetben Isten kezdeményezi. Estenként egy-egy élethelyzet, egy bizonyságtétel, egy bibliai igevers olvasása során. Ez minden esetben Isten Szentlelkének titka.
Lehet, hogy valaki többször elolvassa a Bibliát, kívülről idéz verseket,rokonszenvezik is a kereszténységgel, esetleg vitázik is nem hívőkkel, de még nem jutott személyes hitre. Majd egyszer, egy igevers egészen másként szól hozzá... Ez történt anno Lutherrel is. Nem volt ott ember, hogy meggyőzze őt igazáról... de volt egy különleges pillanat, ahol Isten megérintette, és az addig darabjaira hullott puzzle összeállt egy valós képpé...
Jézus sem azért jött, hogy bárkit is győzködjön. Nem folytatott hitvitákat, tanított, és szeretett, ahogy Isten tud szeretni. És betöltötte a küldetését, amiért megszületett, feláldoztatott az oltáron az egyetlen igaz áldozatként a bűneink miatt.
Jézus jelenlétével képviselte az Atyát (Jahvét), hogy megismerhessük Őt valóságosan, és megérthessük...

20 éve járok hitben, korábban magamban hittem, a képességeimben, a tehetségemben, adottságaimban, érdekérvényesítő képességemben. Kiderült, hogy van olyan helyzet, mikor ez a hit nevetségesen, siralmasan tehetetlen.
Megtérésem utáni 20 év alatt Istenben soha nem csalódtam, mindig megtartott, ígéreteit hűségesen megtartotta. Nekem ennyi elég. Nem én hitem tartja Istent az életemben, az Ő hűsége tart meg engem.

www.refujvaros.hu

(#16345) kymco válasza D1Rect (#16340) üzenetére


kymco
veterán

Azzal van bajom, hogy csúsztatsz....

www.refujvaros.hu

(#16346) Noddy válasza nemcso (#16341) üzenetére


Noddy
senior tag

Nem adom az ellenkezőjét a szádba. És el se beszélek melletted, csak felhívom a figyelmet, hogy az evolúció szó használata nélkül is lehet a világban létezni és értelmezni a tapasztaltakat és attól még nem lesz sarlatánság a dolog. Két különböző dolog, hogy a világban tapasztalt dolgokat próbálod leírni és magyarázni, vagy körmöd szakadtáig próbálsz egy több sebből vérző elméletet életben tartani.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#16347) llll válasza csemberlen (#16342) üzenetére


llll
senior tag

semmi gond, jöhet nekem is :)
de a válaszom neked is a #16321
semmi újat nem mondtál a csavarhoz és a fiókhoz képest
azaz ne EGY mosógépet és darálót képzelj el és ne emberi léptékhez fogható időtartamot
hanem sok-sok milliárdnyit egyszerre...
és ha ez megvan, akkor válaszolj:
szted teljes mértékben elképzelhetetlen, hogy az egyik mosógépben évmillárdok alatt tényleg összeálljon az a darálógép?
csak mert sztem még az sem teljesen lehetetlen, hogy akár vmi egészen más, szintén vmire használható eszköz álljon össze vmelyikben...

sőt
az eredeti darálógépes hasonlatodat még azzal egészíteném ki, hogy ha vmelyik alkatrész a "helyére" kerül és a továbbiakban már ott is marad (mert ez vmiféle "evolúciós előnyt" jelent a már összeállt daraboknak), akkor sztem NAGYSÁGRENDEKKEL nő a valószínűsége az egész daráló összeállásának is, ráadásul sokkal-sokkal rövidebb idő alatt is, mint gondolnád

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#16348) Noddy válasza llll (#16343) üzenetére


Noddy
senior tag

A valóság az az ami körül vesz.

A hasonlatoddal az a baj, hogy az evolúciót úgy tekinted mint ami eszköz egy cél elérésére, pl szárnyak megjelenése, de ha belegondolsz erről szó sincs. Pl. a hüllőnek nem célja az hogy szárnya legyen, és mindig csak a legoptimálisabb génkölcsönhatásokat tartja meg, hanem egyszer csak megjelenik és vagy előnyt jelent vagy nem... de ezzel az a baj, hogy a bonyolult dolgok létrejöttét nehéz megmagyarázni, mert ha hiányzik egy láncszem akkor már csak egy feleslegesen sok energiát elvonó szervet kapunk, de nem származik belőle előny (azaz csak hátrány, mivel költséges fenttartani). Ezért nem jó az az elmélet, hogy egy bizonyos kombináció megnöveli a további fejlődés valószínűségét.

[ Szerkesztve ]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#16349) csemberlen válasza llll (#16347) üzenetére


csemberlen
őstag

Csakhogy 1 sejt kb 1 milliószor komplikáltabb mint egy húsdaráló, vagyis néhány programm alatt kéne 1 -2 mosógépnek összeállitani az eszközt.
Persze úgy látom neked nagyobb a képzelőerőd mint nekem. :DD

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#16350) D1Rect válasza kymco (#16345) üzenetére


D1Rect
félisten

Pontosan hol csúsztattam? Hogyan lenne "csúsztatás nélkül"?

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.