Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#16670) kymco válasza Huma (#16669) üzenetére


kymco
veterán

Mert én a tényeknek hiszek és a logikusan levonható következtetéseknek.
Neked barátom az énképed köszönő viszonyban sincs a valósággal.
Csak az utolsó hozzászólásaidból idézek szabadon:
A hittantanítónkat bár nem ismered, az oktatási tematikánkat nem ismered, mégis tényként címkézted meg a hitoktatást azzal hogy sulykol...
Bár a családomat nem ismered, a nevelési elveimet sem, de tényként hazudtad, hogy a pokollal riogatjuk a gyerekeket.
Bár engem sem ismersz, és bár sokszor írtam, hogy nem feketén-fehéren tekintek a világra, és ezt szvsz a hozzászólásaim is tükrözik, mégis beskatulyáztál egy ilyen dobozba, és semmi nem képes ezen változtatni.
Barátom, te valamikor kialakítottál a kereszténységről és a keresztényekről egy képet, és bármi, ami ennek ellentmond, az számodra szemfényvesztés és hazugság.
Képtelen vagy változtatni, miközben azt akarod, hogy a másik változzon. Szabadnak tartod magad, miközben az előítéleteid rabja vagy. Osztod az észt, hogy a keresztények nem formálódnak, miközben figyelmen kívül hagyod mások reakcióit. Sehol nem olvastam tőled: "Tényleg nincs így nálatok, bocs, pedig én úgy gondoltam" Nagyívűen átlépsz a sületlenségeiden egy újabb, vakosabb ökörséget elővéve. Nincs valóságos párbeszéd.
A kereszténység nem az, aminek te elképzeled. A gyerekeim teljes életet élnek, és azért, mert Jézus átformálta a szülei életét. A lányom tegnap mondta spontán az anyjának, hogy ti olyan mások vagytok, mint az osztálytársaim szülei, boldog vagyok, hogy ti vagytok a szüleim...
És a feleségem kérdésére, hogy miben vagyunk mi mások, az volt a válasza: Abban, hogy tinektek mindig van időtök ránk, hárman vagyunk, de ti megoldjátok....

Korábban a középső mondta, hogy mennyire fontos, hogy szeretjük egymást a családban...
Ne érts félre, nem fényezni akarom magam, csak azt mondom, hogy ahol Jézus jelen van ilyen csodák tanúi lehetünk.
A gyülekezetünk népszerű. Nagyon sokan fordulnak meg, és nem is titkolják a kereszténységhez nem kötődő emberek, hogy az fogja meg őket, hogy a gyüliben valódi emberei kapcsolatok vannak. Kézzelfogható, hogy az emberek szeretik, segítik egymást. Karácsonykor egy testvér kezembe nyomott 100000 Ft-ot, hogy adjam oda egy másik, nagyon szegény, szükségben lévő testvérnek. Azért én, hogy ne derüljön ki, ki az adományozó.
Máskor hasonlóan vettettek velem egy notebook-ot egy fiatalnak, ma sem tudja, ki az adományozó...
Ez nem a pokollal való riogatásról szól, de csak te higgyed továbbra is ezt a hülyeséget. Az emberek Jézus szeretete miatt jönnek a gyülekezetünkbe, és szabadulnak meg az alkoholtól, a depressziótól, jönnek ki házassági válságból, válnak hajléktalanból teljes értékű emberré stb...
Lehet becsukni a szemed, és szajkózni az elég unalmas frázisaidat, csak én nem leszek ebben partnered.
És te még a tényekről beszélsz, meg a logikus következtetésekről. Az az érzésem, hogy a saját magad parodizálod ezekkel a szavakkal.

Hamis világban élsz, magadat sem ismered, és másokat sem ismerve kritizálod őket... ez a nagy igazság...
És bocsánatot kérek a személyeskedésért, de ekkora baromságot rég olvastam ("Mert én a tényeknek hiszek és a logikusan levonható következtetéseknek."), és ez felpörgetett...

Ezzel én veled végképp befejeztem... van jobb dolgom is, mint ezeket az öntömjénezéseket olvasni tőled...

www.refujvaros.hu

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.