Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#17101) Noddy válasza llll (#17098) üzenetére


Noddy
senior tag

Csak azt szeretném mondani, hogy a saját felelősségedet nagyon kerülöd.

Van felelősséged és nem háríthatsz Istenre mindent. A Biblia is erről tanít, hogy van felelősséged, hogy mit teszel, mondasz és hogy hogyan élsz.
Nagyon egyszerű és kényelmes mindenért Istent hibáztatni. De nem véletlen, hogy a döntéseid mellé ad neked felelősséget is és számon is fog kérni. Ha csak robotok lennénk igazad lenne, de nem vagyunk azok. Bár sokan, pl. az evolúciónisták szerint is csak génjeink által megszabott gépek vagyunk. Egy picit ez a gondolat tükröződik át az írásaidon, csak a gének helyett Istent hibáztatod a "jó" életedért. Meg van az alapja miért lehet kegyetlenkedni, hűtlenkedni. Megbántani a másikat (ilyen a természetem... na persze).

"úgy érted már előre kész véleményem van vmiről ami nem illik bele a kialakított világképembe, vagy vkiről aki nem úgy látja a dolgokat, ahogy én...?"
Úgy :)

"de az idézeteid féligazságok"
pl melyikre gondolsz?

jó szándékból?
a tudod melyik út is azzal van kikövezve )

És az ehhez hasonló benyögésekre :) Se eleje se vége. Ha nincs erőd valamit végig mondani, minek kezdesz bele. Ez persze így nagyon filozófikus, meg magasröptűnek tűnik, de nincs egy épkézláb gondolatod, az elmúlt jó néhány hozzászólásod alatt. Ha valamit ki akarsz mondani mond ki, ha valamiben nem vagy biztos akkor pedig... de ezt úgyis tudod :)

"de még ennél is súlyosabbnak érzem azt, hogy miért teremti meg azokat is, akik majd elbuknak?"

Isten senkit sem teremtett bukottnak, hanem szabadnak, de egy ősök által megrontott világba. Ennek a világnak a rossz oldalát asszem nem kell ecsetelgetnem, mindenki érzi hogy valami baj van. De mi döntjük el, hogy mi kel és mi nem. A saját felelőtlenségedért ne Istent hibáztasd.
Most volt nem régen pünkösd. Az első pünkösdkor a tanítványok sok ezer ember előtt beszéltek, akik látták, hallották Jézust, lehet ott voltak a csodáinál, vagy maguk élték át, a keresztnél is ott lehettek. Minden az orruk előtt volt és mégis csak 3000 vette komolyan... Mindenesetre te nem hivatkozhatsz arra, hogy "bocsi én ezt nem tudtam". Az ajándékot visszalehet adni, de azzal csak a megajándékozott jár rosszul.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#17102) llll válasza Noddy (#17101) üzenetére


llll
senior tag

na erre mégis reagálnék, mert szintén érdekes lehetőséghez (is) vezethet:
"Csak azt szeretném mondani, hogy a saját felelősségedet nagyon kerülöd."
naná
hiszen emberből vagyok
és isten képmására lettem megteremtve...(hoppá vigyáztam!)
de most "komolyan":
én könnyedén el tudnám képzelni, hogy az én felelősségem már ott véget ért, amikor a megkérdezésem nélkül megteremtett
vagy legalábbis "megoszlott"
slussz
...tehát a vád ezennel felmerült:)
azaz istennek erre is kész és elfogadható válasszal kellene rendelkeznie!
ami szvsz nem nagyon lehetne más, mint hogy ő bizony "megkérdezett"...

"Van felelősséged és nem háríthatsz Istenre mindent. "
mindent nem is akarok
én már azzal is beérném ha elismerné, hogy igen ő is hibázott vmiben
mert nekem akár úgy is tűnhetne, hogy ezt az istennek se akarja elismerni hogy stílszerű legyek
ehelyett inkább toldozgatja-foldozgatja ezt az elb@szott teremtésművet
bármi áron
ez alatt természetesen az állítólag szeretett teremtményei kínlódását értem elsősorban

"Meg van az alapja miért lehet kegyetlenkedni, hűtlenkedni. Megbántani a másikat"
ilyet viszont én nem mondtam
és nem is akartam
...már csak azért sem, mert ha nem teszek ilyet azzal jobbá válok nála:)
én pl elképzelhetetlennek tartom, hogy hagyjam szenvedni a gyermekemet, ha módomban állna megkímélni ettől
ő viszont képes rá
tudom-tudom: mert ennyire szereti a világot
de sztem az is csak duma, hogy nem volt más választása, nem lett volna más megoldás
(mert akkor meg megint milyen mindenható az ilyen...?)

zárójelben:
ismét szükségét érzem tisztázni, hogy ENNYIRE igazából nem is haraxom rá
hogy akkor mégis miért nem állok le?
jó kérdés
vagy azért mert degecen születtem, vagy azért mert vhol "zavar" hogy ennyire nem vagytok hajlandóak még megvizsgálni sem ezt a másik lehetőséget
pedig sztem erre sincs kevesebb "bizonyíték", mint az általatok hittre

""úgy érted már előre kész véleményem van vmiről ami nem illik bele a kialakított világképembe, vagy vkiről aki nem úgy látja a dolgokat, ahogy én...?"
Úgy

és picit sem ismertél magadra?:)
(ha nem, akkor újfent én kérek elnézést)

"És az ehhez hasonló benyögésekre Se eleje se vége. Ha nincs erőd valamit végig mondani, minek kezdesz bele."
nagyon egyszerű oka van:
mert úgy érzem már így is túl sok értékes helyet veszek el a fórumból
tehát szó nincs magasröptűségről, vagy filozófikusságról
csak nem mindig tudom megítélni, hogy mikor nem vagyok még elég érthető és mikor ragoztam már túl vmit
soxor van úgy, hogy sztem már vili vagyok
aztán a válaszokból kiderül, hogy nem
vagy éppen fordítva

"nincs egy épkézláb gondolatod, az elmúlt jó néhány hozzászólásod alatt."
szerencsémre erről is oszlottak már meg a vélemények:)
de megint csak nyugtázom a tiedet is

"Isten senkit sem teremtett bukottnak, hanem szabadnak..."
bocsi, nem ez volt a kérdés

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#17103) szoke12 válasza kymco (#17090) üzenetére


szoke12
őstag

Kevered az érthetetlent és a még meg nem értettet... A kettő nagyon nem ugyanaz.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#17104) szab.tam válasza llll (#17095) üzenetére


szab.tam
nagyúr

én belsőleg értettem... :)

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17105) llll válasza Noddy (#17101) üzenetére


llll
senior tag

"nincs egy épkézláb gondolatod, az elmúlt jó néhány hozzászólásod alatt"
nem tehetek róla, de erről megint eszembe jutott vmi:
a hívőknek mi volt az utolsó önálló, épkézláb gondolatuk?
a szentháromság?
gratula hozzá
;]
(bocsi, túl magas labda volt és úgy látszik pont a "zokon vettem" nevű ütőm volt nálam)

(először szentjáromságot írtam be
tényleg tök véletlenül
...bár freud mást mondana)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#17106) llll válasza szab.tam (#17104) üzenetére


llll
senior tag

igen, úgy is szo-szo:)

Soha többet DPD!

(#17107) llll válasza llll (#17102) üzenetére


llll
senior tag

("elképzelhetetlennek tartom, hogy hagyjam szenvedni a gyermekemet, ha módomban állna megkímélni ettől"
...mérlegeltem
és nem tartom elképzelhetetlennek:)

de sztem ez annak a jele lenne, hogy - a nevelésen túl - szeretetből is megbuktam)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#17108) Noddy válasza llll (#17102) üzenetére


Noddy
senior tag

Ha majd kicsit lehiggadsz visszatérhetünk a dologra, de látom nagyon felkavart "valami".

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#17109) llll válasza Noddy (#17108) üzenetére


llll
senior tag

ahogy gondolod:)

Soha többet DPD!

(#17110) kymco válasza szoke12 (#17103) üzenetére


kymco
veterán

És ha valamit nem értesz, akkor hogyan döntöd el, hogy a kettő közül melyik?
Mert nekem az az érzésem, hogy a címkézés elég szubjektív, mármint, hogy melyik, melyik...

www.refujvaros.hu

(#17111) D1Rect válasza szab.tam (#17057) üzenetére


D1Rect
félisten

"a helyes, amikor első helyen van Isten, a másodikon a házastárs, és a gyerek van a végén."
Magam részéről nem tartom előremutatónak, ha valaki a vallását a párja és gyerekei elé helyezi.

(#17112) kymco válasza D1Rect (#17111) üzenetére


kymco
veterán

Rosszul olvastad. Az első nem a vallás :), sőt az nem is szerepel.

www.refujvaros.hu

(#17114) llll válasza #40993792 (#17113) üzenetére


llll
senior tag

és ha csak a jobb hihetőség kedvéért hagyott benne valóságelemeket is?

illetve ezek az említett tanítások tartalmaznak vmi falrengető újdonságot?
amit ne tudhatnánk/amire nem jöhetnénk rá esetleg magunktól is?
(ezt most tényleg nem tudom, kérdezem)

"Nagyjából sejtem amúgy, hogy miként gondolkodsz, mert megtérésemet megelőzően számomra sem voltak ezek egyértelmű dolgok."
na hogy ne kelljen találgatnotok:
nekem tulképpen csak a ne paráználkodj! parancs nem feküdt
(nekem éppen ez, másnak meg vmi más
adámék is csak 1 dolgon hasaltak el, de csúnyán)
és látjátok mi mindenből lehet cserebogár?:)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#17116) D1Rect válasza kymco (#17112) üzenetére


D1Rect
félisten

Isten létezésének felvetése egy vallási tanítás.

(#17117) szoke12 válasza kymco (#17110) üzenetére


szoke12
őstag

nem én döntöttem el melyik. megkérdeztem, és ez volt a válasza egy háromsághívőnek, majd megkérdeztem még egyet, az is ezt mondta. majd egyre többet, és a válaszadók 100%-a mondta azt, hogy nem lehet megérteni, hanem el kell fogadni.
a legdurvább az volt, hogy egyikük szerint az hazudik, aki azt mondja hogy érti.

de a kérdéseimre miért nem jönnek (érthető) válaszok... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#17118) pocokxx válasza szoke12 (#17117) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Mi a kérdés...?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#17119) szoke12 válasza pocokxx (#17118) üzenetére


szoke12
őstag

http://logout.hu/tema/vallas/hsz_17086-17086.html

bocs, telón nem megy a link... :B

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#17121) 0xmilan válasza #40993792 (#17120) üzenetére


0xmilan
addikt

Nem Isten egyharmada halt meg, hanem a Szentháromságé. A két fogalom nem ugyanaz.
Isten az Atya, a Fiú és a Szent Szellem, nem?

Az pedig, hogy Jézusnak volt kezdete, megint sok érdekes kérdést vet fel
Ezt nem értem.

Volt róla szó korábban, hogy Jézust az Atya teremtette még minden teremtmény létezése előtt, tehát "van kezdete".

Nem saját magát küldte, hanem saját maga jött el, Krisztusként.
Krisztus is Isten, Isten egyszülött fia, egy az Atyával.

Szerk. Őszintén szólva sokadszorra elolvasva se teljesen értem a magyarázatod.
Szerinted Jézus nem Isten?

[ Szerkesztve ]

(#17123) 0xmilan válasza #40993792 (#17120) üzenetére


0xmilan
addikt

Nekifutottam még egyszer és megvan, hogy miért zavart össze.

Nem saját magát küldte, hanem saját maga jött el, Krisztusként. - Tehát Isten jött el, testet öltött...

Tekintettel arra, hogy nem Isten halt meg, ezért Őt nem is kellett feltámasztani. Jézust pedig Isten támasztotta fel.
- Most akkor mégse Isten halt meg?

Nem Isten egyharmada halt meg, hanem a Szentháromságé. A két fogalom nem ugyanaz.
- Hogyhogy nem, ezt kifejtenéd kicsit részletesebben?

[ Szerkesztve ]

(#17124) pocokxx válasza szoke12 (#17119) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Ha nem gond én is válaszolok.

Pl Isten elküldte volna saját magát, hogy meghaljon a Földön?
A személyek különbözőségét vallja az egyház. Azaz nem "magát küldte el" hanem Egyszülött Fiát, aki ugyanazt az isteni természetet birtokolja, amelyet Ő.

Addig a 3 napig Isten egyharmada halott lett volna? Vagy az egésze?
Isten nem hal meg, ez teljesen abszurd állítás. Ugyanúgy, ahogy Jézus Krisztus előtt is van Fiú, Jézus Krisztus után, sőt "halála alatt" is van második isteni személy. A "Logosz" nem halhat meg, de Jézus igen.

És akkor ki támasztotta fel? Ő saját magát? Addig a 3 napig kihez imádkoztak a hívek?
Egyes helyeken úgy van, hogy Isten feltámasztotta, máshol úgy, hogy feltámadt elsőként a holtak közül. Ennek nincs különösebb jelentősége, hiszen a három személy természete is egy. Azaz a cselekedetük is valamiképp mindhármójuk cselekedete, legalább az "együtt-akarás" szintjén. Az utolsó kérdés inkább az elsőhöz tartozik, és ott meg is válaszoltam.

Saját magához szólt volna, hogy "ez az én szeretett FIAM, akit helyeslek"? Ez több, mint érdekes...
Nem saját magához szólt. Mint már említettem 3 különböző személyről van szó.

Az pedig, hogy Jézusnak volt kezdete, megint sok érdekes kérdést vet fel, de abba már nem megyek bele...
Jézusnak volt kezdete, de a Fiúnak nem. "Mielőtt Ábrahám lett, én vagyok."

De, ha már így van én is kérdezek. Van-e az embernek léte a születés előtt? Létezhet-e bármilyen teremtmény a teremtés előtt? Miért nem mondja Jézus soha, hogy nem vagyok Isten? Miért nem igazítja ki az apostolokat, amikor megvallják? Miért akarják megkövezni a zsidók? Miért feszítik keresztre...? Miért vallja az Anyaszentegyház az apostolok kora óta, hogy Jézus Isten? Miért az Atya, Fiú és Szentlélek nevében keresztelnek?

Illetve egy-két igehely magyarázatát szívesen meghallgatnám:

Róm 9,35
"Inkább azt kívánnám, hogy magam legyek átok alatt, távol Krisztustól, testvéreimért, a test szerint népemből valókért, Izrael fiaiért: övék az istenfiúság, a dicsőség, a szövetségek, a törvényadás, az istentisztelet és az ígéretek. Övéik az atyák, és test szerint közülük származik Krisztus, aki mindenek fölött való, mindörökké áldott Isten, Amen."

Kol 2, 8-10
Vigyázzatok, hogy senki félre ne vezessen benneteket bölcselkedéssel és hamis tanítással, ami emberi hagyományokon és világi elemeken alapszik, nem pedig Krisztuson. Mert benne lakik testi formában az istenség egész teljessége, s benne lettetek ennek a teljességnek részesei. Ő minden fejedelemségnek és hatalmasságnak feje.

Fil 2,6-8
Ő Isten formájában volt, és az Istennel való egyenlőséget nem tartotta olyan dolognak, amelyhez föltétlenül ragaszkodnia kell, hanem kiüresítette magát, szolgai alakot öltött, és hasonló lett az emberekhez. Külsejét tekintve olyan lett, mint egy ember. Megalázta magát és engedelmeskedett mindhalálig, mégpedig a kereszthalálig.

Tit 2,11-14
Megjelent ugyanis megváltó Istenünk kegyelme minden ember számára, s arra tanít minket, hogy szakítsunk az istentelenséggel és az evilági vágyakkal, éljünk fegyelmezetten, szentül és buzgón ezen a világon. Várjuk reményünk boldog beteljesülését: a nagy Istennek és Üdvözítőnknek, Jézus Krisztusnak dicsőséges eljövetelét.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#17125) llll válasza #40993792 (#17122) üzenetére


llll
senior tag

"Nem a "kezdet"-et nem értem, hanem azt, hogy milyen "érdekes kérdéseket" vet fel, amibe már nem ment bele tovább a topiktárs."
a biblia szerint istennek nincs (nem is lehet) kezdete
ő öröktől fogva létező kell legyen
tehát ha jézusnak van, akkor ő nem lehet isten

"Nézd, ez egy olyan megközelítés tőled, amire nem lehet kézzelfogható magyarázatot adni."
ezt úgy értsem, hogy nem lehet kizárni?:)
de bocsi
értem én, hogy mit mondasz...és maradjunk abban, hogy nem is akarlak tovább szekálni

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#17126) pocokxx válasza #40993792 (#17122) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Azért itt is vannak tévedések. Jézus nem teremtmény, hanem valóságos Isten. Nincs kezdete. A "születés", melyet az Atyától való eredésnek nevezünk nem jelent időbeli eltérést, sem alárendeltséget.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#17128) 0xmilan válasza pocokxx (#17124) üzenetére


0xmilan
addikt

Jézusnak volt kezdete, de a Fiúnak nem.
"Ajándékozott Néki oly nevet, amely minden név fölött való, hogy Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és föld alatt valóké. És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére."
Tehát a Fiú kapta a Jézus nevet, vagyis azonosak, nem?

(#17129) pocokxx válasza 0xmilan (#17128) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Tulajdonképpen igen, de mégsem. Jézus a megtestesült isteni személy neve, aki egyszer s mindenkorra felvette az emberi természetet. Azonban Jézus nem létezett mindig, ellenben az IGE igen.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#17130) llll válasza pocokxx (#17124) üzenetére


llll
senior tag

"feltámadt elsőként a holtak közül"
ha szabad közben kérdezni:
az ószövetségben leírt feltámadásokat hogy illeszted hozzá ehhez?
(csak mert egyébként egészen jókat mondasz)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#17132) pocokxx válasza llll (#17130) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Jézus feltámadása egészen más. Nem úgy támad fel, mint pl Lázár, aki később újra meghal. Az ő feltámadása egy világ végére várt esemény előre hozása, mellyel megnyitotta a mennyet. Ezért mondják inkább, hogy "él, de már nem hal meg!" Nem egyszerűen a halálából támadt fel, hanem a "halottaiból", azaz megdicsőült testben, mely már romolhatatlan.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#17133) llll válasza #40993792 (#17127) üzenetére


llll
senior tag

igen, ez a "Jézusnak volt kezdete, de a Fiúnak nem" c. gondolat és vonzatai kifejezetten tetszettek
ezt így még nem hallottam

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#17134) csemberlen válasza #40993792 (#17131) üzenetére


csemberlen
őstag

Illés, és Elizeus életét akkor érdemes lenne újra átolvasnod.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#17135) llll válasza pocokxx (#17132) üzenetére


llll
senior tag

helyes...csak kíváncsi voltam:)

Zsolt_72:
nem elírás
így hirtelen az az eset ugrik be, amikor vki elizeus csontjaihoz érve támad fel
de asszem van másik is, csak már sokat felejtettem:)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#17137) 0xmilan válasza pocokxx (#17129) üzenetére


0xmilan
addikt

Eddig azt hittem, hogy nagyjából értem, de most kezdesz összezavarni. :DDD
Jézus a megtestesült isteni személy neve, aki egyszer s mindenkorra felvette az emberi természetet.
A Mennyben már újra isteni természete van, nem? Gondolj bele milyen lenne, egy emberi természetű Isten...
Azonban Jézus nem létezett mindig, ellenben az IGE igen.
Tehát az Ige a Fiú? Az megvan, hogy az Ige élő...

(#17138) pocokxx válasza 0xmilan (#17137) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Jézus Krisztusban egyszerre van jelen az emberi és isteni természet. Összekeverhetetlenül és szétválaszthatatlanul mindörökké.

Igen, az Ige=Logosz=Fiú=második isteni személy.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#17139) 0xmilan válasza pocokxx (#17138) üzenetére


0xmilan
addikt

Jééj, thanks! Mindenesetre ezeknek majd komolyabban utánanézek. Érdekes téma.

[ Szerkesztve ]

(#17140) llll válasza pocokxx (#17126) üzenetére


llll
senior tag

"Jézus nem teremtmény, hanem valóságos Isten. Nincs kezdete."
szted ezek kinek a szavai és hogyan értelmezed őket?
"Az Úr az ő útának kezdetéül szerzett engem; az ő munkái előtt régen.
23.
Örök időktől fogva felkenettem, kezdettől, a föld kezdetétől fogva.
24.
Még mikor semmi mélységek nem voltak, születtem vala; még mikor semmi források, vízzel teljesek nem voltak.
25.
Minekelőtte a hegyek leülepedtek volna, a halmoknak előtte születtem.
26.
Mikor még nem csinálta vala a földet és a mezőket, és a világ porának kezdetét.
27.
Mikor készíté az eget, ott valék; mikor felveté a mélységek színén a kerekséget;"
stb

illetve még 1 dolog:
(tekintsük ezt ellenőrzésnek, hogy jól értelek-e)
vhol ugye írja a biblia (most hadd ne kelljen kikeresnem pontosan), hogy isten mindent alárendel vkinek kivéve saját magát
aztán ha eljön az ideje ez a vki majd visszaad neki minden hatalmat
namost ez a vki jézus?
de nem a fiú!?

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#17141) pocokxx válasza llll (#17140) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Bölcs Salamon Példabeszédei a Bölcsességről, melyet gyakran állítanak párhuzamba Krisztussal.

Egyébként akár Jézus is mondhatná, hiszen az "öröktől-fogva-felkentség" épp azt jelenti, hogy nincs kezdete.

vhol ugye írja a biblia (most hadd ne kelljen kikeresnem pontosan), hogy isten mindent alárendel vkinek kivéve saját magát
aztán ha eljön az ideje ez a vki majd visszaad neki minden hatalmat
namost ez a vki jézus?
de nem a fiú!?

Jézus és az Ige személye Jézus Krisztus fogantatásával egyszer s mindenkorra összefonódott.

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#17142) csemberlen válasza #40993792 (#17136) üzenetére


csemberlen
őstag

Olvass, és értelmezd. 1 Kir 17:17-24.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#17143) szab.tam válasza #40993792 (#17136) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"(Mózessel együtt), akik nem ismerték meg a halált "

ööö. ez biztos? :F

azt nem tudni, hová temették el, nehoy egy "zarándoklati, bálványimádási kegyhely" legyen, de attól még meghalt.
(ha jól tudom...)

****

Isten személyének túlzott elemzése hasonlatos az eleve kiválasztás kérdéséhez.
sok kijelentés van róluk, de teljesen felesleges egy bizonyos mélységen túli vizsgálat.

az emberek számára ezek összességében és teljességében felfoghatatlan dolgok, csak részben lehet őket megérteni.
hitben el lehet őket fogadni.
mint pl. a Szentháromságot.
és persze sajnos lehet tagadni, megkérdőjelezni...

nehéz dolog a Szentháromság megkérdőjelezésétől eljutni az üdvösségre.
de ami az embernél lehetetlen, Istennél lehetséges.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17145) Noddy válasza llll (#17102) üzenetére


Noddy
senior tag

Amíg nem létezel, hogy kérdezhetne meg, hogy akarsz-e létezni. Mikor meg már létezel miért kéred számon a létezésedet. Egyébként a felelősség fogalmán már gondolkodtál? a válasz az nem az hogy ő megkérdezett, hanem az hogy te teremtmény vagy. Ha a felelősség hárítást Isten tulajdonságának tarto, gondolkozz el azon, hogy Ő érted is vállalta a felelősséget és neked ezt csak el kellene fogadnod, de ehelyett csak azt mondod, hogy kösz nem, inkább tudomást se veszek arról, hogy felelősségem lenne?

Mit értesz toldozgatáson és foldozgatáson? A teremtményei azért szenvednek mert elfordultak tőle. Tessék, vissza lehet menni a boldogságba, miért nem kell? Te Isten kínlódásának tartod az ember vergődését, ezen szerintem még gondolkozz.

Amit a fejünkhöz vágsz, hogy nem vizsgálunk meg bizonyos dolgokat, azokat magadnak is át kellene gondolnod. De örülök, hogy kérdezgetsz és látom a többiekkel jobban szót értesz :) Senki se úgy született, hogy értette vagy tudta volna Isten dolgait, de neki lehet kezdeni és meglehet ismerni. Mi is voltunk ott ahol te vagy és ezer kérdésünk volt és van is.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#17147) szab.tam válasza #40993792 (#17146) üzenetére


szab.tam
nagyúr

5Móz 34,5-7
Károli Gáspár

5 És meghala ott Mózes, az Úrnak szolgája a Moáb földén, az Úr szava szerint.
6 És eltemeté őt a völgyben, a Moáb földén, Béth-Peórral átellenben; és senki sem tudja az ő temetésének helyét e mai napig.
7 Mózes pedig száz és húsz esztendős volt, mikor meghalt; nem homályosodott vala meg az ő szeme, sem el nem fogyatkozott vala az ő ereje.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#17148) llll válasza pocokxx (#17141) üzenetére


llll
senior tag

"Bölcs Salamon Példabeszédei a Bölcsességről, melyet gyakran állítanak párhuzamba Krisztussal."
ööö...na most én igazából úgy értettem, hogy szted jézus szavai-e, vagy a fiúé...?
(salamon hogy lehetett volna ott a földkerekség megteremtésekor??)

"Jézus és az Ige személye Jézus Krisztus fogantatásával egyszer s mindenkorra összefonódott."
ez oké
de akkor csak nem értelek teljesen én sem(?)
azt mondod a fiú mindíg volt, neki nincs kezdete
azaz mintegy isten része
(nincs rá jobb szavam - "fizikailag" is)
mivelhogy istennek sincs kezdete
jézus viszont már "csak" a fiú testet öltött változata
legalábbis én így értettem amit mondtál
és ezért kérdeztem, hogy akkor jézusnak ad át minden hatalmat átmenetileg isten?
de ugyanakkor nem a fiúnak (azaz önmagának)!?

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#17150) pocokxx válasza llll (#17148) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Nem Salamon mondta, hanem ő írta le a Bölcsességről. Egyébként inkább a Fiú szavai.

Krisztus után nem tehetünk ilyen különbséget, hogy Fiú vagy Jézus, mivel ez a kettő EGY. Egyébként a Szentháromságban a kölcsönös átadás és visszaadás állandó tevékenység. Az Atya mindent átad a Fiúnak, de a Fiú mindent vissza is ad. (Nagyon pongyolán fogalmaztam, ha érdekel részletesebben, kifejtem.)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.