Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#17651) llll válasza Noddy (#17650) üzenetére


llll
senior tag

"Hol írtam azt hogy bármiben jobb lennék nálad? Vagy a keresztyének? "
nem is úgy értettem, hogy ti mondjátok ezt
hanem én

"Lehet én is megcsalnám...lehet hogy képmutató vagyok?"
lehet, persze
de sztetek istennek jogában állna megtenni olyasmiket is, amiket sztem nem
ebben mindenképpen "előbbre" jártok, ebben mindenképpen "jobbak" vagytok nálam

közben átfutottam jób könyvét
(elég hasonlónak éreztem a közte és a barátai között zajló beszélgetést, mint a köztetek és köztem zajlót:) )
és azt kell mondjam, hogy valóban egyik barát sem beszél isten ellen
még véletlenül sem és még általam esetleg félreérthetően sem
szal ezzel csúnyán beégtem
ewan, levontam a levonnivalókat...

"nem azt a következtetést vonnám le, hogy Isten nem személy. Hiszen minden tapasztalat ennek ellentmond."
mármint milyen tapasztalatokra gondolsz?
az ellenőrizhetetlen szubjektívekre?

"Szerintem, de erősíts meg, hogy Istent nagyon antropomorfizáljuk."
megerősítelek:)
vhol talán uarról beszélünk

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#17652) pocokxx válasza llll (#17651) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Milyen más személy-tapasztalat van, mint az ellenőrizhetetlen szubjektív?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#17653) llll válasza pocokxx (#17652) üzenetére


llll
senior tag

az ellenőrizhető objektív:)

Soha többet DPD!

(#17654) llll


llll
senior tag

...jut eszembe a jób könyvéről (33:14-15), még nem is meséltem mit sikerült álmodnom ma reggel:
azt, hogy megállt (véget ért?) az élet
szó szerint
leállt vmiféle forgó mozgás és kicsit úgy, mint a dark city c. filmben
(tehát elvileg volt honnan összeszednie a részleteket az én agyamnak is!)
tudtam hogy mindjárt megáll és még gyorsan be tudtam "ugrani" a szobába
a kisebbik lányom még megpróbált felém fordulni, de már nem érkezett
puhán lehanyatlott az ágyra
én pedig megsimogattam a fejét, adtam egy hosszú puszit és elköszöntem, hogy "szia kiscsillagom...szia..."
reméltem, hogy ezt még hallja
a feleségem és a nagyobbik lányom kicsit távolabb voltak, hozzájuk már végképp nem értem oda
nekik már csak egy búcsúpillantás jutott
aztán felébredtem és (immár félig ébren) csavartam még egyet a dolgon, mert nem hagytam annyiban:
sikerült még egy villanásnyi időre újra "mozgásba hoznom" a világot
a kislányom - mintha nagyon-nagyon álmos lenne - félig felemelte a fejét és azt kérdezte: "apa...?"
mondom "igen, apa...itt van apa..."
hogy ne féljen attól ami történik és hogy ne érezze magát egyedül, mikor el kell mennie

...és "szerepelt" ám isten is
miután meghaltak vmi olyasmit gondoltam, hogy "navazz most már azt csinálhatsz velem amit akarsz..."
sztetek ez mit jelenthet?
isten üzent, hogy fogytán az időm?:)
és nektek is ilyesmi fajsúlyú személyes tapasztalataitok vannak ,vagy ennél egyértelműbben istennek tulajdoníthatóak?

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#17655) llll


llll
senior tag

na és akkor még egy érdekesség ma estére:
[link]
sztem hatalmas :D
(és kicsit talán arra is rávilágít, hogy miért tartanám annyira fontosnak a személyes tapasztalatok mások általi ellenőrizhetőségét)

...és itt 1 másik:
[link]

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#17656) pocokxx válasza llll (#17655) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

A személy megtapasztalása mindig szubjektív. Az, amit mindenki megtapasztalhat, az mérhető, de az nem a személy... Pl. mindenki tudja egy emberről, hogy 74 kg, 182 cm, hogy könnyen leeég a bőre, hogy barna haja és kék szeme van stb. De ez még nem a személy. A személyes megismerés szubjektumok találkozása, és épp ezért mindig szubjektív lesz.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#17657) llll válasza pocokxx (#17656) üzenetére


llll
senior tag

nem tudok teljes mértékben egyetérteni
ugyan miért ne tudhatná meg mondjuk rólam X, hogy 1 lusta, az életével elégedetlen, de ez ügyben tenni semmit nem hajlandó, csak panaszkodni és kekeckedni tudó, zárkózott, mégis némi feltűnési viszketegséggel fűszerezett kis senki vagyok?:)
és főképpen miért ne ellenőrizhetné ezt le Y maga is?

ezzel azt állítod, hogy ahány hívő, annyifélének ismertétek meg istent
márpedig ha így van, akkor egyáltalán honnan tudjátok, hogy ugyanarról az istenről van-e külön-külön személyes tapasztalatotok?

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#17658) pocokxx válasza llll (#17657) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

A szubjektív nem jelenti azt, hogy hiteltelen, vagy, hogy nem valós.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#17659) llll válasza pocokxx (#17658) üzenetére


llll
senior tag

az ellenőrizhetetlen viszont bizony jelentheti ezt

továbbá láttad a tükrös videókat?
a szubjektív véleményformálás (bármiről) jócskán magában hordozza a tévedés lehetőségét is
magyarul több szem talán többet láthatna a szubjektív élményeitekkel és az azokból levont következtetéseitekkel kapcs is

persze ehhez képesnek kellene lenni a kollektivitásra
de erre eddig leginkább az alieneket láttam alkalmasnak:)
az emberiség...pfff
sztem a közelében sem jár ennek
(talán még a hívők sem)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#17660) Noddy válasza llll (#17657) üzenetére


Noddy
senior tag

A keresztyének esetében pedig pont ez van. Ott vannak több millióan és ugyan azt mondják Krisztusról, az Atyáról és a Szent Lélekről, mert mindannyian ugyan olyannak ismerték meg.
Ha valahol van is széthúzás az az egyes bibliai szakaszok másként értelmezése, de ha megkérdezed, hogy mit gondol Krisztusról, az Atyáról és a Szent Lélekről bármelyiket akkor ugyan azt fogja mondani.
Tehát Isten megismerhető és az emberek véleményei egybe vágnak. Nyilván mivel minden ember másmilyen, valakit Isten mindenhatósága, valakit a szeretete, valakit a tisztasága valakit a kegyelme ragad meg jobban...
Például valaki jobban kiemeli a zárkózottságodat, valaki más pedig a feltűnési viszketegségedet, akkor most valamelyikük hazudik vagy nem rólad beszél?

[ Szerkesztve ]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#17661) llll válasza Noddy (#17660) üzenetére


llll
senior tag

mondjuk ez is igaz...oké elfogadható a válasz:)

Soha többet DPD!

(#17662) 0xmilan


0xmilan
addikt

Frissült az androidos Solvus Lab-féle Biblia app - miután írtam a fejlesztőnek. Most már rendben van a betűméret - nem túl nagy, jobban láthatók a versszámok + bekerült a keresés feature.
Illetve van egy módosított verzió, amiben lecseréltem az ikont. kép
Régebben használtam a Bibolkát is, de az nekem nem volt bejövős.

(#17663) lao ce válasza Noddy (#17660) üzenetére


lao ce
aktív tag

"A keresztyének esetében pedig pont ez van. Ott vannak több millióan és ugyan azt mondják Krisztusról, az Atyáról és a Szent Lélekről, mert mindannyian ugyan olyannak ismerték meg."
szerintem csak akkor mondjak ugyan azt amikor ideznek.

raadasul az output istentol is nulla informaciot hordoz - es ez annal szomorubb mert itt mindenki vele diskural allandoan. am az eredmeny megis zerus.
legalabb valami egyszerut mittudomen... azt tudnatok megkerdezni hogy hany centi magas volt jezus. de meg ez se megy :)

nicht kompot

(#17664) syberia


syberia
veterán

Ha nem lenne mennyország, nem éreznék becsapva magukat a vallásos emberek?

https://howbad.info/

(#17665) kymco válasza syberia (#17664) üzenetére


kymco
veterán

De, mert akkor az Úr szavában csalódtunk.

www.refujvaros.hu

(#17666) 0xmilan válasza syberia (#17664) üzenetére


0xmilan
addikt

Ha lenne Mennyország (van), nem éreznék becsapva magukat a nem hívő emberek?

(#17667) syberia válasza 0xmilan (#17666) üzenetére


syberia
veterán

A kérdés(em) megfordítva is jó kérdés, mi győzött meg a létezéséről? :)

(#17665) kymco Lehet e úgy tekinteni mint egy különleges ajándékot, amit ki kell érdemelnünk?

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#17668) D1Rect válasza syberia (#17664) üzenetére


D1Rect
félisten

Amikor anno még a Dianetika kialakulásának az elején véletlenszerűen elkezdtek emberek beszámolni korábbi életekről, eseményekről ezért a mozgalom akkori vezetői be is akarták tiltani a korábbi életek kutatását, mert sértette a vallási meggyőződésüket. :)
Ezután vette át Ron a szervezet vezetését is, mert ő addig csak a kutatásokkal foglalkozott.

(#17669) Noddy válasza lao ce (#17663) üzenetére


Noddy
senior tag

Istentől rengeteg output van. Az más kérdés, hogy sokan nem fogadják el :)
Milyen zérus eredményre gondolsz? Megváltozott életekre?

Nem tudom mennyire vagy járatos keresztyén gyülekezetekben, de mikor az ember meghallgat néhány beszámolót, hogy ragadott ki Isten embereket bajból...
Persze fontos a napi bibliai vezetés is, és mivel a Biblia Isten kijelentése mindig szerepe és feladata van a keresztyén emberek életében. de nem csak azon keresztül hat, ott a Szent Lélek és a gyülekezeti közösség (mint Krisztus teste) szerepe is. Rengeteg olyan döntés van az életben amikor nagyon fontos Istenre figyelés, vezetése. Házasságkötés, párválasztás, munkahely, pénzügyi dolgok, stb... szerintem emellett az hogy Jézus milyen magas volt, hogy is mondjam, szerintem nem sors döntő... vannak fontosabb dolgok, amiben igen csak nem elhanyagolandó az output Istentől.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#17670) kymco válasza syberia (#17667) üzenetére


kymco
veterán

Az ajándék lényege, hogy nem lehet kiérdemelni. Amit ki lehet érdemelni, az közgazdasági szempontból érték és ellenérték viszony.
Tehát sem a mennyek országa, sem az örök élet nem érdemelhető ki.

www.refujvaros.hu

(#17671) kymco válasza lao ce (#17663) üzenetére


kymco
veterán

raadasul az output istentol is nulla informaciot hordoz
Szerintem rengeteg információt hordoz az output, csak nem olyanokat, amiket sokan várnának... de hát ez nem is szolgáltatás. :)

www.refujvaros.hu

(#17672) lao ce válasza Noddy (#17669) üzenetére


lao ce
aktív tag

zerus informaciora gondolok. az output csak "zaj/szemet" informacios szempontbol, parasztosan mondva maszlag.

"szerintem emellett az hogy Jézus milyen magas volt, hogy is mondjam, szerintem nem sors döntő"
de, az. oriasi hordereju dolog, a legnagyobb az emberiseg tortenelmeben.
teljesen komolyan irom.
ennel SEMMI sem lenne lenyegesebb az emberiseg szamara. az aidset, a katasztrofakat, a szegenyseget, ehseget, minden nyomorusagot, az ufokat (azaz ezeknek a megoldasait) egy szempillantas alatt elcserelnem erre az egyetlen szamra es mindenki akinek csopp sutnivaloja van. talan meg a taoizmust is elcserelnem erre a szamra :)

gondold ezt at, ne kapkodd el. meg fogod erteni miert.

ez csak ugy eszembe jutott amikor olvastam amit irtal. nem igazan lenyeges mert tudom nem johet soha semmilyen infomacio.

nicht kompot

(#17673) llll válasza lao ce (#17672) üzenetére


llll
senior tag

úgy érted, hogy egy az istentől érkező, azaz a létezését bizonyító (bármilyen) VILÁGOS választ tartanál mindennél fontosabbnak?

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#17674) 0xmilan válasza llll (#17673) üzenetére


0xmilan
addikt

Mitől lenne világos, nem személyes, ellenőrizhető, létezést bizonyító ez a bizonyos szám??
Bárki kitalálhat egy számot és mondhatja, hogy Jézus megsúgta neki. Elfogadnád? Nem.
Vagy írja az égre felhőkből, hogy 185 cm magas voltam?
Tudod, hogy szarban vagy, mert megszegted a szabályait és ítélet napon elítélne, mert ugye az igazságos bíró azt teszi. Ennélfogva egyszerűbb ide írogatni és győzködni magad, hogy bizony nem létezik, könnyebb figyelmen kívül hagyni. Mintha a bankrabló azt mondaná nem csukhatnak le, mert én nem hiszek a rendőrökben. Logikus, nem?

És tegyük fel tényleg kapnánk egy megkérdőjelezhetetlen, objektív jelet. Legyen az felhőkkel az égre írva vagy álomban elmesélve, stb.. Az emberek összefosnák magukat - legalábbis ha ateista lennék én biztos - és mindenki félelemből kezdeni Istent tisztelni. Megint csak ott vagyunk, hogy Isten nem ilyen kapcsolatra teremtett.

(#17675) llll válasza 0xmilan (#17674) üzenetére


llll
senior tag

"Bárki kitalálhat egy számot és mondhatja, hogy Jézus megsúgta neki"
világos
de sztem lao ce éppen ezért 1 minden vitán felül megkérdőjelezhetetlenül istentől érkező válaszra gondol
(de majd megmondja ő maga, ha esetleg mégsem)

"Tudod, hogy szarban vagy...Az emberek összefosnák magukat"
úgy érted szted össze KELLENE fosniuk magukat?
mert akkor már megint a fenyegetőzésnél tartunk...
(és mellesleg akkor sztem isten szerint elég sokat kellene még dolgoznod magadon:) )

nem mondom, hogy nem félnék tőle ha úgy alakulna
(csak a bolond nem fél 1 nagyságrendekkel erősebb vmitől, amikor az éppen letarolni készül őt)
de tudod mit?
ha isten létezik és ILYEN, akkor nekem tényleg nincs is semmi közös ügyem vele
úgy megfingathat ahogy csak akar, de az erkölcsi győzelem az enyém lesz:)
mert számomra ezzel a viselkedéssel maximálisan engem igazolna
szal akárhogy is, viszonylag nyugodtan állnék elébe
kit udja?
lehet, hogy erről a szent lélek tanúskodik bennem:)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#17676) llll válasza 0xmilan (#17674) üzenetére


llll
senior tag

ezt meg csak most fogtam fel:
"legalábbis ha ateista lennék én biztos "
ha így van, akkor lehet hogy a lelked mélyén te máris félelemből tiszteled
(már ha lehet félelemből TISZTELNI bárkit is...)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#17677) 0xmilan válasza llll (#17675) üzenetére


0xmilan
addikt

úgy érted szted össze KELLENE fosniuk magukat?
mert akkor már megint a fenyegetőzésnél tartunk...

Nem, nem úgy értem. Megint te magyarázod bele a saját elképzelésedet, hogy a mondandóm illeszkedjen az általad kreált istenképbe. (ami úgy mellesleg bálványimádás, saját istent "faragni" magadnak)

(és mellesleg akkor sztem isten szerint elég sokat kellene még dolgoznod magadon)
Ha fenyegetőztem is volna, ahogy be akarod állítani, akkor sem azon múlna az üdvösségem, hogy eleget "dolgoztam-e magamon". Ez a JT felfogás, work-salvation, Biblia ellenes. Jézus meghalt a bűneimért (a tieidért is) és kegyelemből ment meg, hit által. Ajándék, vagyis semmi köze a cselekedetekhez.

amikor az éppen letarolni készül őt)
Megint nem ugyanarról az Istenről beszélünk...
ha isten létezik és ILYEN
Nem, nem ilyen.

de az erkölcsi győzelem az enyém lesz
Aha, miután saját bevallásod alapján parázna vagy, vagy az szeretnél lenni, ami lényegében ugyanaz. Máté 5:28. És ez csak 1 a 10 parancsolatból. Milyen erkölcsi győzelemről beszélsz, és amúgy honnan vannak az erkölcseid? ki írta a szívedre, hogy mi a jó és mi a rossz?

(#17676) llll
Ja lehet, az is lehet, hogy megint kiforgatod a szavaimat. Lehet, hogy rossz szó a tisztelet, akkor mondjuk, hogy félelemből engedelmeskednének, de ígyis - úgyis értem, hogy mire gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#17678) 0xmilan válasza 0xmilan (#17677) üzenetére


0xmilan
addikt

érted*. ehj :)

(#17679) lao ce válasza 0xmilan (#17674) üzenetére


lao ce
aktív tag

nem az a lenyeg hogy valoban hany centi volt, hanem hogy a szam mindig es mindenkinek egyezik. altalanosan fogalmazva tok mindegy mi a kerdes ha minden istennel diskuralo ember ugyan az a valaszt kapna amikor egy harmadik esemenyrol/szemelyrol van szo.

de, mindenki mindenre mindig mas valaszt kap, azaz pontosabban fogalmazva csak kerdes van es random, az emberek altal kiagyalt valaszok a szokasos szorassal. a valaszokat egyedul a hittudomanyban valo elmelyules fesuli/harmonizalja, sohasem az istentol jott behatas. nem tudom ez mennyire vilagos. a lenyeg: hogyha kiveszed istent a kepbol, akkor se valtozna semmi a vilagon mert mindenki kb ugyan ezeket agyalna ki magatol is. ehhez nem kell azt hinni hogy beszelgetsz valakivel, csakhat ez a sztori lenyege, ez nem maradhat ki. pedig, logikailag felesleges.

- - - - -
a 185cm jol hangzik. szoke is volt es nemes arcelu? veletlenul sem 147 centi bibircsokos es elallofulu? :)
ezek mind a te kepzelgeseid. ha csacsogsz istennel ide az igazsaggal! :)

- - -
llll
hat, ezaz. :) ezert nem johet informacio istentol soha - onmaga definicioja miatt.

nicht kompot

(#17680) llll válasza 0xmilan (#17677) üzenetére


llll
senior tag

"Nem, nem úgy értem. Megint te magyarázod bele a saját elképzelésedet"
oké, bocsi
...tehát akkor szted miért kellene összefosnom magamat, ha nem a várható büntetés miatt?

"az általad kreált istenképbe. (ami úgy mellesleg bálványimádás, saját istent "faragni" magadnak)"
erre azt lépem, hogy én eddig ilyennek "ismertem meg"

"Ez a JT felfogás...Jézus meghalt a bűneimért (a tieidért is) és kegyelemből ment meg, hit által. "
úgy érted mostmár bármit csinálhatsz?
ő már úgyis megmentetett?
ez volna a TI felfogásotok?

"amikor az éppen letarolni készül őt)
Megint nem ugyanarról az Istenről beszélünk..."

mert?
nem leszünk 5 hónapra átadva a predátoroknak, hogy kínozzanak?
nem lesz pokol, sírás, meg fogcsikorgatás?

"ha isten létezik és ILYEN
Nem, nem ilyen."

őszintén remélem:)

"Milyen erkölcsi győzelemről beszélsz"
én nem gyilkolom milliárdszámra a saját gyermekeimet

"miután saját bevallásod alapján parázna vagy, vagy az szeretnél lenni"
és szted istennek ezt büntetnie kellene
sztem meg megértenie
asszem itt a lényeges különbség az istenképünkben

"amúgy honnan vannak az erkölcseid?"
sztem a következő lehetséges válaszok léteznek:
-én magam alakítgattam őket (azaz endogén eredetűek)
-a körülmények alakítgatták őket, amik között volt szerencsém élni az eddigi életemet (exogén eredet)
-készen kaptam őket már a megszületésemkor
akár az istennek nevezett vmitől
aki akár a bibliában szereplő istennel is azonos lehet

"ki írta a szívedre, hogy mi a jó és mi a rossz?"
na ezt mondjuk a biblia istene pont el akarta zárni előlünk állítólag:)
ez ádámnak, évának és a sántának köszönhető...ha igaz

(és értem persze, de akkor is áll)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#17681) llll válasza lao ce (#17679) üzenetére


llll
senior tag

sztem sem lenne lehetséges az istennek nevezett vmivel a szó hagyományos értelmében véve beszélgetni
(mármint ha véletlenül mégis létezne)
még az angyalok számára sem, sőt még a fiú számára sem
amikor ilyenekről ír a biblia, vagy ilyesmiket csinál Jézus, akkor sztem az mind max jelképesen értendő lehetne
(némi alátámasztásul hoznám így hirtelen a frissen olvasott jób könyvéből amikor megkérdezi a sántát, hogy "honnan jössz ferkó?"...mintha nem kellene tudnia
vagy amikor ádámtól kérdezi, hogy aki bújt hova bújt
tehát sztem jelképes a kérdés>jelképes az egész beszélgetés
csupán nekünk szánt tanulságul szolgálnak)

"szoke is volt es nemes arcelu?"
van 1 halvány utalás, hogy talán kifejezetten csúnya volt szegény

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#17682) llll válasza llll (#17681) üzenetére


llll
senior tag

...ez egyébként (+ még ráadásul az üres pénztárcája) megmagyarázná az én egyik legnagyobb kérdésemet is, miszerint Jézus miért nem nőzött?
legalábbis egészen ~30 éves koráig, mert utána még érthető is lenne
háborodjanak fel nyugodtan a hívők ha akarnak, de sztem ez eccerűen nem normális és nem egészséges
(és az angyalok harmada szerint sem az
sőt még csak isten szerint sem jó így az embernek:) )

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#17683) 0xmilan válasza lao ce (#17679) üzenetére


0xmilan
addikt

Ha mindig mindenki más választ kapna az összes kérdésre, akkor elég nagy nézeteltérések lennének a keresztények között. Igen, most is vannak, de ezek a bibliaértelmezésből és nem a válaszok másságából adódnak.

hogyha kiveszed istent a kepbol, akkor se valtozna semmi a vilagon mert mindenki kb ugyan ezeket agyalna ki magatol is.
Világos. Az emberek "kiveszik Isten a képből", ezért egyre elterjedtebb a homoszexualitás, transzszexualitás, és még büszkélkedünk is vele, mert végülis egyikkel sincs baj, Isten ne szóljon bele, hogy nekem mi a jó. A bankrablók, gyilkosok meg a házasságtörők miért nem vonulnak az utcára a jogukért követelőzve? Tényleg semmi sem változik? Az emberek kb. ugyanazt agyalták ki maguktól, mint Isten? Nem, kb. pont az ellenkezőjét; és ez csak egyetlen példa volt. ;)

Nem a "képzelgésem", hogy Jézus 185 cm volt. Egy példát mondtam. Felőlem lehetett 140 - vagy 220 cm is, a tettein nem változtat.

(#17684) llll válasza 0xmilan (#17683) üzenetére


llll
senior tag

"A bankrablók, gyilkosok meg a házasságtörők miért nem vonulnak az utcára a jogukért követelőzve? "
talán azért mert ők - a többi példaként említettel ellentétben - ártanak másoknak(?)

"Az emberek kb. ugyanazt agyalták ki maguktól, mint Isten? Nem, kb. pont az ellenkezőjét"
nem az ellenkezőjét
csak az EMBEREK (legalábbis a nem hívők) szerint VAN különbség ezen tettek között
(márpedig ŐK azok, akiknek benne kell élnie ezekben a dolgokban, tehát talán figyelembe lehetne venni a véleményüket ezeknek a "pondróknak" is...)

(és 220 cm biztosan nem volt:)
akkor nem kellett volna júdásnak puszival azonosítania)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#17685) 0xmilan válasza llll (#17684) üzenetére


0xmilan
addikt

Tehát az nem gond, hogy Mo. népessége évente 70k-val csökken és ebben még nincs benne a kivándorlók száma?
Meg milyen jó példát mutatnak azoknak a gyerekeknek is, akiknek ilyen körülmények között kell felnőniük... Egyszerűen természetellenes. Ez van, nem én találtam ki.

(#17686) llll válasza 0xmilan (#17685) üzenetére


llll
senior tag

mármint miközben "túlnépesedik" a bolygó?
(tudom, hogy sztetek nem, de mások szerint meg igen
és ezt sem én találom ki)
nem, sztem nem gond
sőt
talán ez a megoldás a túlnépesedés ellen:D

egyébként milyen gyerekekre gondolsz pontosan?
a homo- és transzszexuálisokéra??
(merthogy a házasságtörőket én is a rossz példák közé soroltam
a házasságon kívül szexelőket viszont nem)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#17687) lao ce válasza 0xmilan (#17683) üzenetére


lao ce
aktív tag

meg se erted amit irok csak nyomod. :)

nicht kompot

(#17688) llll válasza 0xmilan (#17685) üzenetére


llll
senior tag

(isten sem a mennyiségre hajt, hanem a minőségre
akkor te miért akarnád másképp?:) )

Soha többet DPD!

(#17689) llll válasza 0xmilan (#17677) üzenetére


llll
senior tag

"akkor sem azon múlna az üdvösségem, hogy eleget "dolgoztam-e magamon"
ebben viszont lehet, hogy egyetértünk
de nem is azt írtam ám én sem, hogy isten szerint az ÜDVÖSSÉGED érdekében kellene még talán dolgoznod magadon
hanem csak hogy talán még dolgoznod kellene magadon

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#17690) Noddy válasza lao ce (#17679) üzenetére


Noddy
senior tag

Légyszíves mondj már egy konkrét példát? z így kaszálásnak tűnik a levegőben.

Mostanában eléggé gyakran belefutok a hitvallások kérdéskörébe, ami nagyon érdekes:
Ott a westminsteri, ír, helvét, debreceni, heidelbergi, dordrechti...
Ezek időben és térben is teljesen más környezetben születtek és mégis ugyan arról beszélnek. A Szent Lélek munkája itt egyértelmű. Emberek maguktól ilyet ki nem agyalnak.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#17691) kymco válasza lao ce (#17679) üzenetére


kymco
veterán

Mivel az a meggyőződésed, hogy a keresztények össze-vissza beszélnek, a konkrét számegyezés mögött is igazolva látnád az álláspontod. A megoldáshoz akkor jutnál közelebb, ha nem az ellenmondásokat, összebeszéléseket kergetnéd (a hívő embereket helyezve górcső alá), hanem magával Istennel keresnéd a kapcsolatot. Csak ő tud meggyőző választ adni neked... és nem feltétlen a hangoztatott, sokkal inkább a ki nem mondott, valódi kérdéseidre.
Egyébként én úgy látom, hogy eléggé koherensek vagyunk itt a fórumon is keresztényként, pedig személyesen soha nem találkoztam a tesókkal, és eléggé koherens vagyok egy-egy amerikai, kínai testvér bizonyosságával is... tapasztalom, hallgatva, olvasva őket.. :)

www.refujvaros.hu

(#17692) llll


llll
senior tag

...na akkor egy újabb gondolatébresztő:
a hívők előszeretettel utalnak arra, hogy isten már a bűnbeeséskor előállt a megoldással
namost emlékeim szerint ott és akkor szó sincs semmiféle majdani megbocsájtás és hozzá való esetleges visszatérésünk lehetőségéről
csak a büntetéseket szabja ki és tesz vmi távoli utalást a kígyó magva és az asszony magva közötti majdani nézeteltérésre
...ti látjátok ebben a megbocsájtás/megváltás ígéretét??
mert én ugyan nem
viszont
mit is mondott "ténylegesen" ott és akkor isten?
ha esztek a fáról meghaltok
és mit mondott "ténylegesen" a sánta?
nem haltok meg
és akkor az egymillió forintos kérdés:
mit ígér a biblia a rá hallgatóknak?
nem haltok meg, élni fogtok...
azaz lehet, hogy a biblia ígérete a hazug ígéretével cseng jobban egybe:)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#17693) lao ce válasza kymco (#17691) üzenetére


lao ce
aktív tag

nekem nem meggyozodesem ez, egy megfigyelest osztottam meg veled.

te is tudod hogy megvan az eletemben a helye a spiritualitasnak. azt, hogy mit kellene nekem tennem kerlek mellozzuk.

az a helyzet hogy kerdesei mindenkinek vannak, csak az a kulonbseg hogy ti azt allitjatok hogy diskuraltok egy mindenttudoval. ha a leny mindent tud akkor nektek is mindent kellene tudnotok egyutt es egyenkent ugyan ugy. azt, hogy milyen konyv van elottem az asztalon ebben a pillanatban, esni fog e delutan a kertem felett, meghalok-e hazafele az autopalyan, milyen szinu haja volt csipkerozsikanak, mi volt a legmagasabb tengerszint feletti magassag ahol eletemben aludtam, megnyeri-e a valasztast a fidesz, betegseg-e a homoszexualitas, jo-e az aszpirin a szivbetegsegekre, hany foga van az ordognek.
de nem tudod ezeket, egyikotok sem tudja. meg sem tudod kerdezni, a kimenet ami istentol allitolag jon az void. lehet hogy szorakoztato, spiritualis, muveszi de ertelmetlen. ha van egyaltalan kimenet, ami ugye nem tenyszeru, lehet inkabb agy-zaj.

szoval ez nem beszelgetes hanem mas (nem irom le mi mert mar tobbszor kikertetek magatoknak szoval mar megbeszeltuk), bar tobbszor is azt allitottatok hogy beszelgetes, azaz egy kozos emberi nyelven megfogalmazott kerdesek, valaszok es kijelentesek logikai lancba fuzott folyamata ket vagy tobb ezeket processzalni kepes egyed kozott. (monjduk ra ez elegseges definicio a beszelgetesre)

en tanulmanyozom a magam hitet es a tanulom olvasni a korulottem levo dolgokat ez alapjan. en nem allitom hogy mindenhato mindent tudo lennyel kommunikalok. nem kommunikalok semmi ilyesmivel, ebbol kovetkezoen az emberi megismeres korlatai ram pont ugyanugy vonatkoznak mint barki masra.

nicht kompot

(#17694) lao ce válasza Noddy (#17690) üzenetére


lao ce
aktív tag

nem nagyon tudom jobban leirni mint ahogy tettem, es nem is er ez a gondolat tobbet, hogy ennel tovabb ragcsaljuk :) lehet hogy nem sikerult ertelmesen leirnom. elofordul.

nicht kompot

(#17695) kymco válasza lao ce (#17693) üzenetére


kymco
veterán

Gyermekkoromban sokt beszélgettem egy orvossal, de nem lettem a betegségek gyógyításának tudója... Akkor a doki nem is létezett? Vagy nem beszélgettem vele? Lehet, hogy csak beképzeltem? Mindenesetre gyanús, hogy nem tudok gyógyítani... Az, hogy a Mindenhatóval beszélgetek, nem tesz mindentudóvá. Te bizonyítékot vársz, tegyed, és zavar a szubjektív válasz... De mit vársz egy kapcsolattól két személy között... Ha a feleségemről kérdezel, az is tele van szubjektív elemekkel, mint minden kapcsolat. Ettől még objektív tíven létezik.

www.refujvaros.hu

(#17696) lao ce válasza kymco (#17695) üzenetére


lao ce
aktív tag

nem varok bizonyitekot, epp ezaz. azt epp ertem hogy nincs informacio es hogy miert. azt nem ertem ezt miert beszelgetesnek definialjatok amikor nem az.

ha doktorokkal eleget beszelgetsz orvoslasrol, akkor bizony doktor lesz beloled. altalaban ennek az a rendszere, hogy eloszor neked mondanak objektiv dolgokat, aztan kerdezel objektiv dolgokat, vegul megkernek, hogy te mondjal objektiv dolgokat. a vegen kapsz egy papirt is errol amit sokan a falra szegeznek. ha te sokat beszelgettel egy orvossal es nem lett beloled doktor akkor rosszak voltak a kerdeseid.

az emberektol nagyon jol lehet objektiv dolgokat kerdezni es lehet errol beszelgetni is. a felesegedet es teged is meg lehet kulon-kulon kerdezni hogy milyen szinu a sracotok szeme es a valasz egyezni fog. ez egy-egy beszelgetes volt, kerdessel, felelettel es informacio jott ki belole.

am, ha kerdezel valamit magadban es utana egy felhot a nap ele fujja a szello es sotetebb lesz kicsit, es ezen te agyalni kezdesz, az nem beszelgetes. hat, ez a kulonbseg.

[ Szerkesztve ]

nicht kompot

(#17697) llll válasza lao ce (#17696) üzenetére


llll
senior tag

ezekre a kérdéseidre az szokott még lenni esetleg a válasz, hogy isten nem mindig válaszol azonnal és talán nem is abban a formában, ahogy te várod
ügyes kibúvó

vagy ha nem az, akkor miért is nem?
(mármint miért is nem válaszol azonnal és miért is nem világos formában?)
ezt már a hívőktől kérdezem
mert sztem minden makacskodásotok ellenére sztem értitek ti, hogy mit kérdez lao ce is

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#17698) pocokxx válasza llll (#17697) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

és lao ce

Az elemzéseitekből is világosan kitűnik, hogy ti is pontosan tudjátok, hogy ez a kommunikáció nem olyan, mint, ahogy pl. mi itt "beszélgetünk", vagy, ahogy otthon beszélgetünk egymással.

1) Minden kommunikációnak megvannak a formai sajátosságai, és ezzel együtt a korlátai is. Máshogy beszélünk a hitvesünkkel, máshogy egy orvossal, egy tanárunkkal, vagy egy diákunkkal. De akár még tovább is mehetünk: máshogy szólítunk meg egy kutyát, vagy akár egy virágot vagy a Holdat...

2) Éppígy a "fogadó" oldala is változik. Van, hogy többet mond egy szál virág, vagy egy koncertjegy, vagy bármi más, mint ezernyi kérdés-válasz.

3) Az Istennel való kommunikáció egy egyedi kommunikáció, melynek sajátossága többek között az, hogy nem/ vagy nem mindig kapsz jól hallható választ a kérdésekre.

4) Ennek az egyik legfőbb oka, hogy - kicsit pőrén fogalmazva - nem tud többet mondani, mint amit már elmondott Egyszülött Fiában. Jézus Krisztus Isten Igéje, vagy, ha úgy tetszik Isten kimondott szava, aki életével feleslegessé tett minden további "Isten-közlést" Nem mond újat, mert Nála többre nincs szükség. Ezért mondja Szent Pál, hogy Urunk Jézus Krisztus ismeretéhez mérten mindent szemétnek tart...

5) Talán kicsit az előbbiből is következik. Voltak emberek a történelem során, akik közvetlen/vagy angyal általában közvetítve kommunikáltak az Istennel, de nekik eszükbe sem jutott megkérdezni, hogy hány foga van a sátánnak.

ÉS, hogy kicsit gyakorlatiasabb legyek a végére: Isten kezdeményezi a kommunikációt minden emberrel Szent Fiában. Ha erre az első "kérésre" nem mondasz teljes lényeddel IGEN-t, nincs jogod számon kérni, hogy miért "nem szól semmit".

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#17699) llll válasza pocokxx (#17698) üzenetére


llll
senior tag

magyarul megint ott tartunk, hogy ha nem hiszek benne, akkor nem is fog kommunikálni velem
hát nem furcsa ez sztetek?
arra volt példa, hogy akár álmában, akár angyalok által, vagy akármilyen más formában olyan emberekhez "szólt" volna, akik előtte soha nem is hallottak róla?
ha volt ilyen, akkor azon gondolkodóba esnék
de ha nem, akkor azon viszont nektek kellene...

mert ez így miben különbözik attól, amikor mondjuk a sámán pár csontot, vagy 1 göcsörtösebb fát kérdez (vagy amiben hisz aktuálisan) és "kap" töle választ?

(aztán ha közzé teszi azt és netán nem bizonyul helytállónak, akkor lerendezi annyival, hogy rosszul értelmezte és különben is a hozzá nem értő hallgatóság ne is várjon világos válaszokat...)

[ Szerkesztve ]

Soha többet DPD!

(#17700) pocokxx válasza llll (#17699) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

hogy ha nem hiszek benne, akkor nem is fog kommunikálni velem
Nem, nem ott tartunk.

arra volt példa, hogy akár álmában, akár angyalok által, vagy akármilyen más formában olyan emberekhez "szólt" volna, akik előtte soha nem is hallottak róla?
Ő kezdeményezte/kezdeményezi a párbeszédet. Mindig.Neked válaszolni kell.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.