Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#11501) Weißturul válasza D1Rect (#11499) üzenetére


Weißturul
senior tag

Mondjuk szerintem ez igaz :)
Kisöcsém folyton minden a magáénak akar, ha elvesszük tőle hisztizik, nem fogad szót és elhalgat dolgokat vagy netán hazudik is :)

Noddy: én azért tettem le a kereszténységről, mert nekem nem tetszett, hogy másnak a kegyességére és jóságosságára vagyok bízva. A buddhizmus sokkal nagyobb szabadságot ad. A buddhizmus azt mondja, hogy ahogy cselekszünk úgy alakul a jövőnk. Ok-okozat összefüggés. Ki mint vet úgy arat. Jót tett helyében jót várj. Ismerős?

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#11502) Mr X válasza Noddy (#11498) üzenetére


Mr X
veterán

Ez csak mellébeszélés, nem válasz.

Mit vétett az a gyerek? Miért nem kapott esélyt, hogy élhessen? Hogy jól élhessen? És az miért kapta meg, aki közben népirtást követett el? Hol van ebben igazságosság vagy kegyesség?

Az igazság az, hogy nem tudjátok megmagyarázni. Mert akkor el kellene ismerni, hogy vagy nem létezik isten, vagy egyáltalán nem jó, sőt, nem is törődik a teremtményeivel.

(#11503) D1Rect válasza kymco (#11500) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem.
Ez akkor van így, ha a "tulajdonodnak" tekinted, vagy "megmondod mi jó neki".
A gyerek olyan ember aki még nem érte el a teljes fejlettséget.
Az alábbi videó bővebb magyarázattal szolgálhat:[link]

Az én gyerekem önzetlen, segítőkész és őszinte.

A felnőttek rontják el a gyerekeket a dogmáikkal és azzal, hogy nem hagyják érvényesülni.

(#11504) Noddy válasza Weißturul (#11501) üzenetére


Noddy
senior tag

De melyik a nagyobb kegyelem (ez Mr X problémája :) )? Bármikor elbukhatsz, folyton rettegsz, hogy jólcsinálod-e, lesz-e időd jól csinálni, vagy a világ teremtője, akinél nincs nagyobb megmenti az életed.
Persze kinek mi a szimpatikus, de én ezt úgy látom, hogy nagyon nem az emberen múlik... szeretnénk néha, de hála Istennek nem az emberen múlik.

Szép idézetek, de ez pont arra vonatkozik, ha nem kell a kegyelem, akkor az igazságot kapod. Ok-okozat összefüggés van benne, igazad van. De pont Jézus mutatott rá, hogy nélküle senki nem mehet az Atyához...

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#11505) Mr X válasza Noddy (#11504) üzenetére


Mr X
veterán

Nem sértésből, de ilyen atyához én nem is akarok menni. Kegyetlen, igazságtalan, nem törődöm.

De ezen a logikán elindulva, akkor üssük agyon az újszülötteket, hiszen úgyis tisztátalan ember lenne belőle. Hiszen ha a halálos beteg kisgyereket ezzel isten szerinted tulajdonképp megmenti, akkor ha megöljük mi magunk, akkor mi is megmentjük. Nekem ez túlságosan nyakatekert és morbid. :U

(#11506) Noddy válasza Mr X (#11502) üzenetére


Noddy
senior tag

Nem hallgatod meg a választ.
Honnan tudod, hogy ki mit fog tenni? Ezt Isten tudja csak és ő aszerint ítél meg mindenkit, akár élt, akár nem. Ő megadja mindenkinek az esélyt. Ninivének is megadta, Sodomának is megadta. Nagyon kegyelmesen és igazságosan.
A kisgyermeknek is megadja. Az egy dolog, hogy te nem vagy hajlandó elfogadni és csak a saját elveidet tartod tökéletesnek. Nem tudod mit jelent az idő és tér urának lenni, a világ teremtőjének lenni.
Csak az emberi lehetőségeket látod és ott ez az egyetlen út. Nem tudod, hogy mennyi mindennel kapott többet vagy kevesebbet az a gyermek.

Annyi hogy mi elfogadjuk Istent annak ami, nem zárjuk be egy ima automata képébe vagy egy jóságos nagypapa álruhájába. Ő az akinek kijelentette magát és emberi alakban lejött a földre és még jobban megismerhetővé tette magát.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#11507) Noddy válasza Mr X (#11505) üzenetére


Noddy
senior tag

Pont ez történt a bűnesetben. Az ember a saját kezébe vette az erkölcsi ítélkezést és elfordult Istentől. Látszik, hogy ez mennyire morbid eredményre vezetett. Szépen példáztad.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#11508) D1Rect válasza Noddy (#11506) üzenetére


D1Rect
félisten

"Az egy dolog, hogy te nem vagy hajlandó elfogadni és csak a saját elveidet tartod tökéletesnek."

:)

(#11509) kymco válasza D1Rect (#11503) üzenetére


kymco
veterán

:B

www.refujvaros.hu

(#11510) D1Rect válasza kymco (#11509) üzenetére


D1Rect
félisten

Látnád a gyereket, amikor kap valami "finomat" rögtön jön és osztogatja, hogy "Lajáé, apájé, anyájé".
Vagy amikor "anya" főz és jön, hogy "Laja segíít, Laja segíít!" és együtt főznek. :)
Lassan fél éve nem hagyja kiteregetni a zoknijait a szárítóra, azt ő csinálja egyedül. :))

(#11511) Noddy válasza D1Rect (#11510) üzenetére


Noddy
senior tag

Fantasztikus lehet egy ilyen gyerek apjának lenni. :)

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#11512) Mr X válasza Noddy (#11506) üzenetére


Mr X
veterán

Vagyis akkor mégiscsak eleve el van rendelve minden? Nincs szabad akarat? Csak bábok vagyunk? És vajon ki írja a sorsunkat? Ki írta a nagy könyvet úgy, hogy Hitler annyi embert irtson ki? Ki írta meg, hogy az utcaszéli drogos agyonverje az öregasszonyt pár forintért?

Ha pedig mégsincs előre megírva, és van szabad akaratunk, akkor miért kell a kisgyereknek meghalnia, mielőtt bebizonyíthatta volna, hogy szép életet tud élni? Mivel kapott többet azzal, hogy pár évesen meghalt? Mivel kaptak többet a szülei, akik végignézték ezt? Igen, tudom, hamarabb jut az Atya szerető keblére. akkor tulajdonképpen az a magzat jár a legjobban, aki halva születik? Hiszen ő egyből oda kerül.

Én ebben semmi kegyelmességet nem látok. Ha ő is volt valamikor a világ teremtője, már nagyon rég elfordult tőlünk jobb esetben. Rosszabb esetben figyel, és mégsem tesz semmit.

(#11513) Weißturul válasza Mr X (#11502) üzenetére


Weißturul
senior tag

Erre mondják, hogy "Isten útjai kifürkészhetetlenek","Isten így rendelte el" :U

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#11514) Mr X válasza Weißturul (#11513) üzenetére


Mr X
veterán

Ezzel a legkönnyebb megindokolni mindent. Így nem kell belegondolni, hogy talán mégsem úgy van, ahogy gondoljuk.

(#11515) cucka válasza D1Rect (#11493) üzenetére


cucka
addikt

Egyetlen végső igazság van, ez logikailag levezethető, hogy melyik út vezet oda, azt szerintem csak az tudja aki aki már szembesült vele.
Ez a mondat nagyon tetszett. Meg tudnád esetleg mutatni nekünk, hogy nagyjából hogy néz ki ez a logikai levezetés?

(#11516) llaszlo válasza Noddy (#11491) üzenetére


llaszlo
veterán

Én csak azt nem értem, hogy isten miért várt annyit (több milliárd év) az ember megteremtésével. Állítólag 6 nap alatt lezajlott az egész.
Vagy mivel magyarázzák az evolúciót, a dinoszauruszokat?
Továbbá ha Noé bárkája tényleg létezett, akkor hogyan szaporodtak el az állatok az árvíz után? Mert eléggé belterjes egy populáció lett volna. Sőt ez igaz Ádámra és Évára is. Ők kezdtek el szaporodni és utána az ő gyerekeik tovább és tovább? Ez elég undorító lenne.
Vagy melyik istenben higgyek? Miért pont keresztény legyek? Azért, mert ők vannak a legtöbben? Ez nem magyarázat. Minden vallás más istenben sőt van amelyik többen is hisz.

[ Szerkesztve ]

(#11517) D1Rect válasza Noddy (#11511) üzenetére


D1Rect
félisten

Bizony. :K

(#11515) cucka: Arisztotelész munkája ha jól rémlik. Arra keresd.

(#11518) Noddy válasza Mr X (#11512) üzenetére


Noddy
senior tag

Mondanám, hogy olvasd el Jób könyvének 38. részét ott maga Isten válaszol neked. (Ez válasz Weißturulnak is)

Isten a lehető legtöbbet tette meg érted és mindenkiért. Ha nem akarsz ezzel kezdeni semmit, ő nem fog kényszeríteni. Lehet kifogásokat keresni. Neked a saját életeddel lesz elszámolni valód, Istennek pedig a kisgyermekével.

[ Szerkesztve ]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#11519) Noddy válasza llaszlo (#11516) üzenetére


Noddy
senior tag

Tökéletes genetikai állománnyal nem probléma. A vérfertőzés a génhibák miatt kockázatos. Isten tökéleteset teremtett, ami elromlott az elszakadás miatt.

De ez se a lényegről szól: Jézusról. Keresztyénség esetében ő kell hogy a középpontban legyen.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#11520) Mr X válasza Noddy (#11518) üzenetére


Mr X
veterán

Arra az egyre válaszolj, hogy szerinted szabad akarat van, vagy eleve elrendelés? Azért ölte meg azt a kisgyereket, mert ez volt számára megírva?

(#11521) D1Rect válasza Noddy (#11519) üzenetére


D1Rect
félisten

"Isten tökéleteset teremtett, ami elromlott az elszakadás miatt."
Mikor vagy hogyan történt az elszakadás?

(#11522) kymco válasza D1Rect (#11510) üzenetére


kymco
veterán

Egy gyereknél ez nem nagyon jön elő... főleg a természetesen is elfogult szülők szemszögéből...

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#11523) Noddy válasza Mr X (#11520) üzenetére


Noddy
senior tag

Isten az embernek szabad akaratot adott. Dönthetett mellette vagy ellene. De a bűnt nem hagyja Isten elhatalmasodni. Ezért be kell avatkoznia, de a bűn következményét nem teheti semmisé csak Krisztusban. Az édenben nem lenne rákos kisgyerek, se öregedés, se fájdalom...
Nem Isten ölte meg a gyermeket, hanem az ember. De Isten megadta az életet a kisgyereknek is és neked is.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#11524) D1Rect válasza kymco (#11522) üzenetére


D1Rect
félisten

Minden gyerek ilyen, akit az alább is linkelt videó szerint neveltek.
A "tinédzserkori lázadás" sincs meg, aminek egyébként nem a hormonok, meg mittomén mi az oka, hanem az, hogy a gyerek elég nagy lesz, hogy szembeszálljon.
Pedig "tudjuk, hogy tinédzserkorban minden gyerek lázad". :)

Na pont ezért nyitott a Szcientológia mindenkinek vallásra/bőrszínre/politikai hovatartozásra való tekintet nélkül.
Senki nem akarja elvenni a hitedet Istenben, de te is használhatod az életedben amit a videóban láttál.

[ Szerkesztve ]

(#11525) llaszlo válasza Noddy (#11519) üzenetére


llaszlo
veterán

Aha. És a többi kérdés?

[ Szerkesztve ]

(#11526) Noddy válasza D1Rect (#11521) üzenetére


Noddy
senior tag

Neked Isten szava nem jelent semmit, szóval hiába is mondana neked akármit.
De szerintem tudod hol kell keresni :) Ő válaszol.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#11527) Mr X válasza Noddy (#11523) üzenetére


Mr X
veterán

Megadta neki az életet, aztán elvette, mielőtt élhetett volna. Miért? Gonosz ember lett volna? Honnan tudná előre, ha az ember szabad akaratával irányítja az életét? Mit vétett az a gyerek? Ha más bűnei miatt halt meg, abban hol az igazság? Ha mindenható, miért ne tehetné semmissé a bűn következményét, pláne, ha a bűn elkövetője helyett másvalakit sújt a következménye?

[ Szerkesztve ]

(#11528) D1Rect válasza Noddy (#11526) üzenetére


D1Rect
félisten

Te eldöntöd, hogy nekem nem jelent semmit Isten szava.
Mégis, hogy van ehhez bátorságod?

Az, hogy nem bólogatok gondolkodás nélkül a Biblia minden sorára nem jelenti azt, hogy "nem jelent semmit Isten szava"...

MOD: Szóval válaszolsz az "elszakadás" időpontjára?
Mikor történt? Akár Bibliai idő szerint is jöhet a válasz.

[ Szerkesztve ]

(#11529) Noddy válasza llaszlo (#11525) üzenetére


Noddy
senior tag

Az üdvösséged vagy megtérésed nem ezekre a kérdésekre adott meggyőző válaszokon múlik, hanem Jézuson. Hiába írnék bármit a Krisztuson kívül, nem győzne meg.

Egyébként a keresztyének vannak a legkevesebben. Persze papíron többen vannak. A keresztyén szó Krisztus követőit jelenti, ilyenből sajnos nem sok van. De szaporodunk, de ez se a mi érdemünk :)

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#11530) Noddy válasza D1Rect (#11528) üzenetére


Noddy
senior tag

Az eddigi hozzászólásaid alapján te tettél bizonyságot arról, hogy neked nem jelent semmit Isten szava és ezt rajtam kéred számon, érdekes csavar. Ha nem fogadod el a Bibliát Isten szavának akkor mit?
A Bibliában minden le van írva: Első három rész. Online is elolvashatod, néhány perc, elgondolkodni több idő. Felesleges belinkelnem, vagy be copy paste-zni. Nem én vagyok Isten szava :)

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#11531) Peethy válasza llaszlo (#11525) üzenetére


Peethy
őstag

Abból kell kiindulnod, hogy a Biblia nem természettudományos tankönyv. Vannak dolgok, amik nem levezethetőek belőle, vannak amik pedig igen.
A világ teremtésének a története azért van hét napos szimbolikával leírva, mert olyan zsidóknak készült, akik abszolút megkérdőjelezték a hetedik nap (szabbat) szentségét, és a pihenés napjának létjogosultságát. Ez itt egy szimbolikus rendszer része. Gondolj csak bele, nem lehet az ember által ismert 24 óra, hiszen az első három napon nem is volt égitest az égen, annak a megteremtése gyakorlatilag a végtelen időben egy véges idő megteremtését jelképezte.

Mert eléggé belterjes egy populáció lett volna. Sőt ez igaz Ádámra és Évára is. Ők kezdtek el szaporodni és utána az ő gyerekeik tovább és tovább? Ez elég undorító lenne.
Érdemes utánanézni, hogy még a kr. e. 1. évezredben, Nagy Sándor után a ptolemaida uralkodók is mind vérfertőző házasságban éltek, és ez a korban nem csak az ő uralkodói osztályukra volt igaz, hanem általánosan elterjedt forma volt. Kleopátra, az ismert egyiptomi uralkodónő, Caesar szeretője is egy ilyen vérfertőző házasság gyermeke volt.
Mint említettem, a Biblia nem megy bele ilyen kérdésekbe, ugyanakkor a genetikusok egy lehetséges válasza, hogy az ember génállománya akkoriban jóval tisztább volt, sokkal kevesebb mutációval. Ha meg akarsz érteni egy régi szöveget, félre kell tenned a mostani gondolkozásod és át kell gondolnod, hogy régen miben volt más, mint most.

Vagy melyik istenben higgyek? Miért pont keresztény legyek? Azért, mert ők vannak a legtöbben? Ez nem magyarázat. Minden vallás más istenben sőt van amelyik többen is hisz.
Ha egyáltalán szeretnél hinni, ha van benned egy egészséges istenkeresés, akkor Isten fog szólni hozzád. Ez biztos. Utána pedig nem lesz kérdés, hogy ki a mi Teremtőnk, ugyanis aki nyitott szívvel tesz egy lépést felé, ő 100 lépéssel közelít hozzá. Ez nem tudományos, hanem személyes tapasztalat.

(#11528) D1Rect: Az elszakadás akkor történt, amikor az ember istent akart játszani és evett a jó és gonosz tudásának a fájáról. Ha érdekel, kifejtem, hogy mi ez.

Az, hogy nem bólogatok gondolkodás nélkül a Biblia minden sorára nem jelenti azt, hogy "nem jelent semmit Isten szava"...
Isten teljes elkötelezettséget vár. Nem azért van a Biblia, hogy válogassunk, mi tetszik és mi nem. Ő nem egy általános istenkép szaváról, hanem JHWH, a Biblia Istenének szaváról beszélt. És a kettő nem ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#11532) D1Rect válasza Noddy (#11530) üzenetére


D1Rect
félisten

Szerintem Isten szava =/= Biblia.
Ez engedtessék már meg nekem.

Szerintem nem Isten tökéletlen, hanem az emberek akik lejegyezték/továbbadták/felhasználták a saját javukra a Bibliát.
Ez az én véleményem.

Sajnálom 2011-ben nekem nehezemre esik elfogadni a "tökéletes emberi gént ami attól romlott el, hogy az emberek elfordultak Istentől". Bocs.

(#11531) Peethy:
Érdekelne, egy logikailag nem alapvetően hibás magyarázat. :K

[ Szerkesztve ]

(#11533) llaszlo válasza Peethy (#11531) üzenetére


llaszlo
veterán

Ez Noddy-nak is szól.
Az evolócióra mi a magyarázatotok? Az ősemeberkre (homo-sapiens előtti emeberek) meg a dínókra pl?

(#11534) Peethy válasza D1Rect (#11532) üzenetére


Peethy
őstag

Szerintem Isten szava =/= Biblia.
Ez engedtessék már meg nekem.

Sajnos van itt egy paradoxon, mégpedig az, hogy a Biblia Istene azt mondja, hogy az ő szava a Biblia. A Biblia nem emberi találmány, hanem a Szent Szellem ihletésére készült mű. Ha te ezt a részét nem hiszed, akkor nem egy istenről beszélünk.

(#11533) llaszlo: remélem az én válaszom is kielégítő volt. Nos, az evolúcióval kapcsolatban elég szélsőséges álláspontok jelentek meg mind a keresztény, mind a nem keresztény oldalon. A gondot én abban látom, hogy kialakult a szocáldarwinizmus, valamint az ateizmus/materializmus felkarolt egy pusztán tudományos rendszert. Evolúció van, ugyanakkor nem zárja ki a teremtést. Hiszen az evolúció nem más, mint maga a fejlődés, de nem egy kiindulópont. Az, hogy "a majmoktól származunk" pedig elég kis része az evolúciónak, így a fejlődéstani részét el tudom fogadni. Amikor ideológia lesz és Istent helyettesítjük vele, azt nem.
Dínókra utal a Biblia is, ugyanakkor nem paleontológiai tankönyv, mint említettem. Nyilván ha találtak mocskosul nagy csontvázakat, akkor voltak :D De ez szintén olyan, amire a Biblia nem ad pontos választ.

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#11535) D1Rect válasza Peethy (#11534) üzenetére


D1Rect
félisten

Őőőő, no offense, de ezt az emberek mondják a Bibliára.
/meg egy pár könyvre még itt-ott/

(#11536) Peethy válasza D1Rect (#11535) üzenetére


Peethy
őstag

A Bibliában azt olvasod, hogy ez az Isten kinyilatkoztatása az embereknek. Most vagy nevezd a keresztény Istent nem létezőnek, vagy hazugnak, mintsem azt mondd, hogy féligazságokkal traktálja az emberiséget.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#11537) kymco válasza D1Rect (#11524) üzenetére


kymco
veterán

A tinik lázadása egészséges leválás a szülőkről alapesetben, más kérdés, hogy a szülői mintát nem látott szülő, és megfelelő érett felnőtti szerepeket hírből sem ismerő fiatal hogyan alakít ebből galibát.
Semmiféle neveléstechnikai módszerrel nem tudsz meggyőzni arról, hogy egy évnél fiatalabb gyereket hogyan lehet arról leszoktatni, hogy a mellette lévő gyermek játékát lenyúlja... és "vérig" harcoljon érte...

www.refujvaros.hu

(#11538) D1Rect válasza Peethy (#11536) üzenetére


D1Rect
félisten

Őőő, és én azt írom ebbe a fórumba, hogy ez a "Fórum kinyilatkoztatása Istennek" és kinyomtatom 1 milliárd példányban, attól ez igaz lesz?
/persze, hogy nem/

Továbbra is azt vallom, hogy dolgokat gondolkozás nélkül elfogadni baromi veszélyes.

LRH ezt úgy fogalmazta meg, hogy "Számodra az igaz amit te magad figyeltél meg..."
Bővebben:[link]

(#11537) kymco: El kell keserítselek, de ez nem igaz.
Annak a hiánya, hogy nem adnak lehetőséget a gyereknek, hogy hozzájáruljon a családhoz, az, hogy parancsolgatnak neki, az hogy nem hagyják érvényesülni, na ezek vezetnek a lázadáshoz.

Miért akarnám, hogy az 1 éves gyerek letegye a játékot?
Ismerkedik a világgal, ha hagyod neki megnézni megismeri és megunja.

[ Szerkesztve ]

(#11539) kymco válasza D1Rect (#11538) üzenetére


kymco
veterán

Azt hiszem, ebben nem fogunk vitatkozni... :B

www.refujvaros.hu

(#11540) Peethy válasza D1Rect (#11538) üzenetére


Peethy
őstag

Nos, ebben az esetben ismét ugyanoda lyukadunk ki: nem ugyanarról az istenről beszélünk.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#11541) D1Rect válasza kymco (#11539) üzenetére


D1Rect
félisten

Szerintem sem. :N

Egyébként 2 gyerek már óriási kihívás. Úgy igazságot tenni, hogy egyiknek se nyomd el a saját akaratát embert próbáló feladat.
3 gyerekkel el se tudom képzelni. :)

(#11542) D1Rect válasza Peethy (#11540) üzenetére


D1Rect
félisten

Igen, oda.
A Biblián kívül melyik szentírást olvastad még?

(#11543) Brutális eb válasza Weißturul (#11513) üzenetére


Brutális eb
addikt

Na de melyik isten?
Mert a nevetséges korú keresztény isten előtt már többezer isten létezett......
Mondjuk ismerek párat manapság is : Ozzy,Lemmy..... ;] ;] ;]

Nehéz ma az egyszerű halandónak vallásosnak lenni túl nagy a piac.
Embertestbe rejtöző idegenek(Muhahah)
Szakállas öreg felhőszélről figyelő.(Nyihahah)
Jóllakott ovodás hatalmas vigyorral(Na talán ő valóban létezik.Hétvégén néhány ser és füstölő meg egy fél hűtőszekrény kievés után szoktam tükörbe nézni) :) ,stb.

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#11544) D1Rect válasza Brutális eb (#11543) üzenetére


D1Rect
félisten

Ozzy mint ember is erősen kétséges.
A csóka nem emlékszik a komplett 80-as évekre. Kicsit készen volt akkortájt. :DDD

Az alábbi vallásokról még nem hallottam:
"Embertestbe rejtöző idegenek(Muhahah)
Szakállas öreg felhőszélről figyelő.(Nyihahah)
Jóllakott ovodás hatalmas vigyorral"

Mesélnél ezekről?

[ Szerkesztve ]

(#11545) Brutális eb válasza D1Rect (#11538) üzenetére


Brutális eb
addikt

LRH azt is kinyilatkozta hoygha sok pénzt akarsz keresni írj egy könyvet ha mégtöbbet kreálj vallást.
Ő mindkettőt megtette.Igen csak hiteles ezek után.....

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#11546) D1Rect válasza Brutális eb (#11545) üzenetére


D1Rect
félisten

Azt asszem pont ma dobták fel, lapozz ide:[link]

Az alábbi mondatot(alapíts egyházat pénzért) soha nem mondta, csak jól a szájába lehet adni ostobáknak, hogy ezzel ostorozzák a vallást/egyházat/szcientológusokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#11547) Brutális eb válasza D1Rect (#11546) üzenetére


Brutális eb
addikt

Nahát vigyázz a thetánod eluralkodik rajtad ha dühösen nyilatkozól. ;] ("csak jól a szájába lehet adni ostobáknak",gyorsan fizess be egy könyvre amiből megtudhatod hogyan kontroláld a benned lévő földönkívűlit...... :R
Nem megsértődni ha nyiltan vállalod vallásod akkor vállald azt is,hogy más élcelődik rajta.Nem a személyeden.Tényleg mennyibe kerűl most egy E-meter?(Sicc)Mondjuk egy Mark Super VII Quantum(Istenem(Sátánom) a Star trek hatalmas befolyással bír..)
Egyébként is több teret követelek az ateistáknak a forumban.
Ugyhogy innentől állandó vendég leszek. ;]

Az erdeg áldja a fordított keresztet.

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#11548) D1Rect válasza Brutális eb (#11547) üzenetére


D1Rect
félisten

Hol nyilatkoztam "dühösen"?
Tudod mit jelent egyébként a "thetán" szó, vagy te is a South Parkból meríted az "igazságot"?
A thetán:[link]

Ostobaság hazugságokra alapozni a véleményünket, ezt csak ostobák követik el.

A "földönkívülizést" és "UFO"-zást már tisztáztam:[link]

Ezen kívül a Szcientológiában nincs "hit" tapasztalat és ebből eredő tudás van, az "UFO"-zás ezért is khmm... balgaság.

Tegnap volt némi vita az ateizmus jelentésével kapcsolatban, az Értelmező Kéziszótár definíciójához ez áll a legközelebb:
"‘‘Vallás’‘: A természetfeletti magyarázatokat elvető, az istenekbe, szellemekbe vetett hitet tagadó nézetek rendszere, a vallás elutasítása."
Forrás:[link]

Ebből fakadóan az ateisták nem tudom mit csinálnak erre.

MOD:
Látom szerkesztetted:
Fogalmam sincs mennyibe kerül egy E-meter, nincs is rá szükségem.
Ezzel a kérdéssel fordulj az egyházhoz.

Az "Az erdeg áldja a fordított keresztet."
Szemben áll a korábban kijelentett ateizmussal.
Ezt csak a flame kedvéért dobtad be?

[ Szerkesztve ]

(#11549) Peethy válasza D1Rect (#11548) üzenetére


Peethy
őstag

‘‘Vallás’‘: A természetfeletti magyarázatokat elvető, az istenekbe, szellemekbe vetett hitet tagadó nézetek rendszere, a vallás elutasítása."

Csak annyi, hogy gondolom félreírás miatt, de eredendően ez az ateizmus definíciója.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#11550) D1Rect válasza Peethy (#11549) üzenetére


D1Rect
félisten

Tegnap pont veled vitáztam erről:[link]

Most akkor te mit értesz alatta?
Én azt amit most te is írsz, azaz a panteista vallásokat is tagadja.

Mondjuk erről Brutális Eb tudna nyilatkozni, hogy mit ért ateizmus alatt amikor magára ezt a kifejezést használja.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.