Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás

Hozzászólások

(#11401) D1Rect válasza Peethy (#11394) üzenetére


D1Rect
félisten

Vannak szolgáltatások amikért adományt kér az egyház ez igaz.
Clear-ré válni inkább idő mint pénz, ha mondjuk a pároddal leülsz és felváltva auditáljátok egymást nem túl nagy összeg(pontos adatot nem tudok, ezzel kapcsolatban keresd az egyházat).

Miért akarnál előrébb jutni?
Nem vagy boldog a jelenlegi vallásoddal?

"Ez csak szerintem téves logikailag?
Mondjuk ez a lényege a hitnek. De mint mondtam, ezen nem kell vitatkoznunk, mert ezt én értem és tapasztalom, te pedig nem. :) "

Most erre mit mondjak? :U

(#11395) doc: Kezdesz fárasztó lenni az UFO mániáddal, nem kéne pszichiáterhez fordulnod?
Esetleg menj be az egyházhoz, hátha tudnak segíteni rajtad.

Nincsenek titkos anyagok, de minek kéne neked az OT3-as tananyag?
Hogy megpróbáld lejáratni az Egyházat? :U
Kizárt dolog, hogy odaadják, én se adnám.

(#11397) moha21: Dehogy van sátánként beállítva, viszont egyetlen célja kritizálni az összes vallást. Ellentétet szít és igen jól csinálja. Majd röhög a markában.

[ Szerkesztve ]

(#11402) Peethy válasza D1Rect (#11401) üzenetére


Peethy
őstag

Az egyház egy vezetője nyilatkozta egy interjúban (jelentem, közületek való, tehát nem lejáratókampány része), hogy kétmillió forint körül van. Persze ezt is támadták, hogy valójában 6-8millió, de egye kánya, legyen csak kétmillió.

Vannak szolgáltatások amikért adományt kér az egyház ez igaz.
Hogy lehet adományt kérni? :F Az adománynak nem velejárója az önkéntesség? Aminek listaára van, az szvsz nem adomány és nem is lehet kötelező.

Miért akarnál előrébb jutni?
Nem vagy boldog a jelenlegi vallásoddal?

Az általános alanyt megint kevered.

[ Szerkesztve ]

(#11403) doc válasza Peethy (#11391) üzenetére


doc
nagyúr

igen, az onkentes adomanyozas korrekt megoldas :K
annak idejen a sajat vallasomban is ugyanez ment. csoro foiskolai hallgatokent (ket betanitott munkas szulovel) elni alig volt penzem, nemhogy adomanyokra. azert neha adtam amikor tudtam, es jol esett hogy ha ilyen kevessel is, de hozza tudtam jarulni
akinek a helyzete engedte, az tobbet adott. a rendszer osszessegeben remekul mukodott, anelkul hogy barmikor barkinek akar csak egyetlen fillert is kellett volna fizetnie barmilyen irodalomert, 'anyagert' vagy azert hogy a megfelelo tisztsegeket viselok foglalkozzanak vele
ez egyben eleg jo merceje maganak a vallasnak is. egy vallasszervezetet a sajat hivei tartsanak el, ne az allam az en adombol. ha egy vallas mar sajat maga fenntartasara sem kepes, akkor milyen letjogosultsaga van?

David75:
szerintem ertem hogy mire gondolsz, koszonom
Nulla forintba kerül szcientológiát tanulni
akkor viszont te nem szcientologiat tanulsz, ingyen maximum a freezone irott anyagaihoz juthatsz hozza (amit az egyhaz mereven elutasit). a church-tol szarmazo anyagok, tanfolyamok es auditalas kemeny penzbe kerul (ha viszont tudsz ingyenes elerhetoseget az egyhaz anyagaihoz, akkor megkoszonnem ha ideraknal egy linket, sokmindenre kivancsi vagyok, de nem vagyok hajlando a $zcientologiat penzelni)
azt persze meg lehet csinalni, hogy ketten kikepeztetitek magatokat auditornak (ez sincs ingyen) es egymast auditaljatok, de ha elobbre akartok menni a hidon, akkor azt nem fogjatok ingyen meguszni (sot, meg csak 'kevesbol' sem)

az meg, hogy D1rect ahelyett hogy a sokadszorra feltett kerdesekre valaszolna, megint megy az ovodas hisztivel a modkerbe, feler egy leterdelos megadassal, koszonom :R
es egyuttal koszonom hogy a magatartasaval tobbet tesz a szcientologia valodi arcanak megismerteteseert, mint amennyit barmelyikunk is tudna

(#11404) Peethy válasza D1Rect (#11401) üzenetére


Peethy
őstag

Nincsenek titkos anyagok, de minek kéne neked az OT3-as tananyag?
Hogy megpróbáld lejáratni az Egyházat?
Kizárt dolog, hogy odaadják, én se adnám.

Hatalmas öngól. Nincsenek titkos anyagok, de ha valaki meg akarja nézni, nem kapja meg. Nem érzed az ellentmondást? Egyébként egyedül a szcit kritizálta eddig, ezt azért az összes vallás elleni támadásnak nem venném. És amúgy is kifejtheti a véleményét, mégha ez nagyon fura is a felfogásod szerint.

(#11405) D1Rect válasza doc (#11403) üzenetére


D1Rect
félisten

Megint tévedsz/ferdítesz, ismét sokadik alkalommal.
Itt ingyenesen tanulhatsz Szcientológia anyagokat(amire te magad is rájöttél volna, ha egyáltalán megnézed az egyház honlapját):[link]

Mivel eddig az ÖSSZES hozzászólásod ebben a topikban engem és a vallásomat támadta, nem kívánok a hozzászólásaidra a továbbiakban reagálni.

(#11406) Weißturul válasza moha21 (#11390) üzenetére


Weißturul
senior tag

Én akkor tettem le a keresténységről amikor a lekészek/papok mindent azzal magyaráztak, hogy "Isten így rendelte el", "Isten útjai kifürkészhetetlenek"... Imádkozni, foházkodni a legegyszerűbb dolog, még szerintem az ember életét se válthatja meg. Segíts magadon és Isten is megsegít :)

Hamár "ingyen" vallás: buddhizmus. Nekem a szcientológiában az nem tetszett, hogy folyton ajánlottak nekem mindenféle X ezer forintos tanfolyamokat meg kismillió könyvet.

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#11407) D1Rect válasza Peethy (#11404) üzenetére


D1Rect
félisten

Szerintem semmilyen anyagot nem adnak ki amit arra használnának fel, hogy lejárassák az egyházat, nem csak az OT anyagokat.

Szerinted ez logikai ellentmondás?

Bedobhatom én is a "hit" aduászt? :))

Ha úgy gondolod, hogy a Szcientológia Egyház bármilyen jogot sért fordulj az illetékes szervekhez.

(#11406) Weißturul: Ez a te véleményed, a te utad.
Igen, a szcientológusok a hozzájuk betérőknek könyvet és tanfolyamot ajánlanak.
Ez ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#11408) Peethy válasza Weißturul (#11406) üzenetére


Peethy
őstag

Imádkozni, foházkodni a legegyszerűbb dolog, még szerintem az ember életét se válthatja meg.

Igen, az egyszerű megoldásokkal sajnos az a baj, hogy nem kell mindenféle hókuszpókusz, hogy az életed gyökeres fordulatot vegyen. Ha egy hónapig naponta öt percet olvasol Bibliát és két mondatot imádkozol, de azon tényleg elgondolkozol, állítom, hogy más emberként fogsz továbbmenni. Ugyanis a Bibliaolvasásnak megvan az a veszélye, hogy én magam változom közben.

(#11409) David75 válasza doc (#11403) üzenetére


David75
őstag

Már linkeltek helyettem, azt még hozzá fűzném hogy a teszteket nagyon lassan javítják sőt annál még sokkal lassabban, amúgy meg ha ennyire nem tudsz semmit erről a vallásról akkor nem tudom mi alapján veszekedsz.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#11410) Peethy válasza D1Rect (#11407) üzenetére


Peethy
őstag

A hitnek mi köze ahhoz, hogy a tanok nyilvánosak-e? Igazából semmi. A Biblia nyilvános, tudod hogy mit mondott az egyházalapító, és azt is tudod, hogy én miért vagyok itt. Ellenben én azt se tudom, az egyházad mit vall pontosan. Ahogyan te sem tudod, hogy az egy szinttel feletted lévők mit vallanak.

Igen, logikai ellentmondás, mert ezt nem "nyilvánosnak", hanem "megszűrtnek" hívják, gondolom ismered a két szó közötti különbséget.

David75: én néztem azt az anyagot, amiről te beszélsz, de abban nincs semmi extra elrejtve, ez nem lehet egy vallás lényege. Valójában egy általános jellegű útmutatás, hogy miképp tudod magad körül újraszervezni az életet. Ettől a mélyebb tanokat még nem ismered.

[ Szerkesztve ]

(#11411) D1Rect válasza Peethy (#11408) üzenetére


D1Rect
félisten

Bibliaolvasáskor elgondolkodhatok az olvasottak valóságtartalmán, vagy kötelezően el kell fogadnom amit írtak?
Igen, ez egy provokatív kérdés. Nekem ez volt az ellenszenves a kereszténységnél.
A másik a "nekünk van igazunk a világ minden más része téved" hozzáállás.

Egyébként nem érzed, hogy milyen feszült lett a hangulat amióta doc fórumtárs megjelent?
Véletlen? :U

Nyugiban beszélgettünk volna az állatokról.

Térjünk is vissza hozzá:
Az állatoknak van lelkük?

(#11410) Peethy: Milyen mélyebb tanokat?
Nem elég az egy vallástól általánosan, hogy képes legyen iránytmutatni az életben?

Mindenki addig veszi igénybe az egyház szolgáltatásait, amíg tetszik neki és úgy gondolja hasznára válik.

[ Szerkesztve ]

(#11412) moha21 válasza Weißturul (#11406) üzenetére


moha21
addikt

"Segíts magadon és Isten is megsegít"

Bizony! :) Egyébként én is ritkán járok templomba, de az jó.)

Pedig Isten útjai kifürkészhetetlenek tényleg. :D

A hit lényege, az, hogy Te hiszel abban amit akarsz. Semmi más. És nem arra gondolok, hog y elvakultan kell hinni valamiben. Aranyközépút.:)

D1rect: Szerintem van lelkük.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#11413) doc válasza D1Rect (#11405) üzenetére


doc
nagyúr

ahhoz kepest hogy 'sokadik alkalommal tevedek/ferditek' eleg jo, hogy meg egyetlen allitasomat sem cafoltad meg (az hogy 'ez nem igy van es kesz' az nem cafolat)

koszonom a linket, de en nem ezekre a lightos kivonatokra gondoltam, hanem legalabb a clear szintig vezeto teljes anyagra, beleertve az ehhez szukseges auditalas ingyenes elerhetoseget

(#11414) D1Rect válasza doc (#11413) üzenetére


D1Rect
félisten

[link]

[ Szerkesztve ]

(#11415) Peethy válasza D1Rect (#11411) üzenetére


Peethy
őstag

Bibliaolvasáskor elgondolkodhatok az olvasottak valóságtartalmán, vagy kötelezően el kell fogadnom amit írtak?

A hívő ember üzenetet keres a Bibliában. Kétféle üzenet található egy-egy szakaszban:

1. Objektív üzenet
a, Ahogyan a kor emberének szólt az üzenet
Az adott időszakban, amikor íródott a szakasz, milyen társadalmi, földrajzi, politikai helyzetben voltak a címzettek? Ez nagyon nem mindegy. Innen kell kiindulnunk minden esetben, ha üzenetcentrikus Bibliaelemzést akarunk végezni.
b, Ahogyan nekem szól ma az üzenet
Az akkori kor emberének szóló üzenet átfordítása a mai társadalmi, földrajzi, politikai helyzetre. Nagyon röviden ennyi.

2. Szubjektív üzenet
Az, ami az adott helyzetben nekem szól, de tudományosan nincs alátámasztható alapja. Például ha azon gondolkozom, hogy átmenjek-e a szomszéd idős néninek sütit vinni, és felcsapom a Bibliát, olvasok egy olyan szakaszt, ami pont erről szól, akkor az szubjektív üzenet. Ez nem tudományos. Az elsőt is azok tudják végezni, akik nyitottak befogadni az üzenetet.

A valóságtartalom érdekes kérdés. Min, hogy pontosan minden szó szerint úgy történt-e? Az alapállás, hogy igen. De a Biblia irodalmi mű is. Egyes helyzetekben fel kell ismerni a túlzásokat, amiket a hangsúlyadás érdekében alkalmaztak. Például a sokat vitatott szakasz arról, hogy "aki nem gyűlöli meg atyját és anyját, az nem követhet". Itt nem szó szerinti meggyűlölésről van szó, hanem arról, hogy mi van az első helyen. De ez csak egy példa volt.

Nem, nem érzem, hogy feszült a hangulat.

Milyen mélyebb tanokat? Nem elég az egy vallástól általánosan, hogy képes legyen iránytmutatni az életben?

Ha nincs mélyebb tana a szcientológiának, mint hogy általános tanácsokat ad bizonyos helyzetekre, akkor ez egy életvezetési kurzus, nem pedig vallás. Te is tudod, hogy a nyilvános dolgok kevésbé érdekesek, mint a titkosak. Vajon melyikben lehet a lényeg? :U

[ Szerkesztve ]

(#11416) D1Rect válasza Peethy (#11415) üzenetére


D1Rect
félisten

Aki keres az talál. ;)

Ha befejeztük egymás vallásának kritizálását, neked is feltenném a kérdést:
Az állatoknak van lelkük?

(#11412) moha21: Akkor az állatokat leölni bűn/nembűn?

(#11417) David75 válasza Peethy (#11410) üzenetére


David75
őstag

De szerinted érdekel engem hogy mi vallás és mi nem? Az pszichológiai tudásom folyamatos fejlesztése a lényeg semmi más.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#11418) Peethy válasza David75 (#11417) üzenetére


Peethy
őstag

A második része nem célzottan neked szólt, inkább általánosságban a téma folyamába beleillesztettem. Hogyan tudod összeegyeztetni a kettőt? A szcik gyűlölik a pszichiátriát, és vice versa.

(#11416) D1Rect: nincs. Az ember lett Isten képmására teremtve.

[ Szerkesztve ]

(#11419) llaszlo


llaszlo
veterán

Ismét egy gondolat ami vallástól független. A sikeres emberek folyamatosan képzik magukat és komoly pénzeket költenek erre. Aki meg fejlődni akar annak úgyis muszáj költeni a saját képzésére, hogy fejlődjön. Az ilyen képzések piszok drágák, pl Brian Tracy (bár kétlem, hogy ez a név sok embernek mond egyáltalán valamit itt, kevés a kivétel) ha jól tudom 2 (vagy 3) napos képzést tartott itt tavaly vagy tavaly előtt, az utolsót Mo-on az ára 100eHUF/nap körül volt. Vannak jóval olcsóbbak is ez az egyik legdrágább. Viszont ami tény, hogy ha fejlődni akarsz akkor arra bizony áldozni kell. És ha már vallás akkor a vallásnál is áldozni kell rá, semmi sincs ingyen. Olyan, hogy ingyen képzés olyan nem létezik. Legfeljebb nem közvetlenül pénzben fizeted meg az árát.

Köteleznek bárkit is arra, hogy elmenjen bármilyen szcien képzésre is?

"(#11416) D1Rect: nincs. Az ember lett Isten képmására teremtve."
Erre van bármilyen bizonyíték is?

[ Szerkesztve ]

(#11420) Mr X válasza Peethy (#11418) üzenetére


Mr X
veterán

Nincs? Az állat nem szereti a gazdáját? Nincs bűntudata?

(#11421) doc válasza David75 (#11409) üzenetére


doc
nagyúr

egyaltalan nem veszekszem. kerdeseket tettem fel (amire valaszt nem kaptam, vagy csak olyasmit ami a korabbi allitasaimat igazolta), illetve a nyilvanvalo hazugsagok valotlansagat igazolo linkeket tettem ide...

a linkelt anyaggal kapcsolatban mar valaszoltam D1rectnek

D1rect
Bibliaolvasáskor elgondolkodhatok az olvasottak valóságtartalmán, vagy kötelezően el kell fogadnom amit írtak?
a valasz erosen fugg annak a vallasatol, akinek e kerdest felteszed
a legtobb, Biblian alapulo vallasban az irasokat abszolut igazsagnak fogadjak el, de az ertelmezese vallasonkent valtozik
en (ahogy azt mar korabban irtam is) teljes egeszeben a GONDOLKODAS es az EGESZSEGES KETKEDES hive vagyok

Egyébként nem érzed, hogy milyen feszült lett a hangulat amióta doc fórumtárs megjelent?
Véletlen? :U

lassan kiderul hogy a neten talalhato osszes, a szcientologiat leleplezo oldal az en muvem :DDD

Az állatoknak van lelkük?
ez megintcsak vallasfuggo
a Biblia szerint az allat 'maga a lelek', akarcsak az ember
illetve a lelek definicioja is nagyon valtozik vallasonkent, a dogmatikus keresztenysegtol a reinkarnacio-hivo azsiai vallasokon at a szcientologia thetancsordaiig

de amennyire tudom, egyetlen (kereszteny) vallas sem tekinti az allatokat ugyanolyan ertelmeben lelekkel biro lenyeknek, mint az ember (pl. a halal utani letet tekintve)

Milyen mélyebb tanokat?
Nem elég az egy vallástól általánosan, hogy képes legyen iránytmutatni az életben?

NEM. azt akkor nem vallasnak hivjak, hanem mondjuk eletviteli tanacsadasnak, vagy valamilyen managementnek (es mint ilyen, nem is mukodhet vallaskent, mivel uzleti vallalkozas)
a vallasoknak hittetelei vannak. pl. a katolikus vallas eseteben is jol meghatarozott dogmak leteznek, mint a Szentharomsag, eredendo bun, szentsegek, menny/purgatorium/pokol, stb

a szcientologiaval kapcsolatban persze nehez hittetelekrol beszelni
elso korben (csak hogy sugjak :P ) mondjuk a clear-re valast lenne erdemes megemliteni, illetve hogy a szcientologia tanai szerint mitol nem clear az ember eredendoen, illetve miert teszik a sorozatos auditalasok es a hozza kapcsolodo tanfolyamok/eljarasok clearre

a clear utani fokozatok meg mar teljesen mas tema

(#11422) David75 válasza Peethy (#11418) üzenetére


David75
őstag

Úgy tudom összeegyeztetni hogy én jelenleg nem vagyok szcientológus, és nem igazán érdekel, meg hát miért is érdekelne hogy ők mit szeretnek és mit nem? Miért kéne hogy hatással legyen rám hogy ők nem szeretik ezt vagy azt?

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#11423) Peethy válasza llaszlo (#11419) üzenetére


Peethy
őstag

Oké, akkor ne hitelvi alapon közelítsük meg. Ha nem vallással kapcsolatos dolog, akkor hogy kérnek rá pénzt, és miért nem fizetnek utána egy forint adót sem? Mert addig oké, hogy menjen, aki akar. Csak engem az érdekel, hogy miért az én pénzemből támogatnak olyanokat, akik meg lopják az én pénzemet.

Tudod, mint a szlovák rendszámos autó.

(#11424) moha21 válasza D1Rect (#11416) üzenetére


moha21
addikt

Fölöslegesen ölni bűn.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#11425) Peethy válasza David75 (#11422) üzenetére


Peethy
őstag

Nem a személyes hozzáállásod érdekel, hanem hogy a két tan nem-e üti ki egymást, tekintve, hogy más-más alapra építenek.

(#11426) D1Rect válasza Peethy (#11418) üzenetére


D1Rect
félisten

Pszichiátria =/= pszichológia.

Igen, nem tartom helyes dolognak valakit begyógyszerezni, áramot vezetni az agyába, sebészetileg beavatkozni az ember agyába.
Ezek számomra elítélendő dolgok, pláne, ha valakinek az akarata ellenére teszik.
Esetleg ezek után szexuálisan kihasználják. :U
Ezek a pszichiátra módszerei(akik egyébként az elnevezés ellenére tagadják, hogy az embernek lenne lelke)
A pszichológus meg elbeszélget az emberrel, ezzel semmi baj nincs.

Pontosan melyik felekezethez tartozol?
Értem, az állatokat mi mozgatja akkor?

(#11423) Peethy: A vallás szellemi létezéssel kapcsolatos tanítás, és minden Szcientológia tanfolyam erre épül.

[ Szerkesztve ]

(#11427) Peethy válasza D1Rect (#11426) üzenetére


Peethy
őstag

Nekem nincs belelátásom a pszichiátriába, szóval nem kívánok véleményt alkotni.

[link], helyileg: [link]
Az ösztön.

[ Szerkesztve ]

(#11428) moha21 válasza D1Rect (#11426) üzenetére


moha21
addikt

Járok pszichiáterhez és még nem erőszakolt meg nem is sokkolóztak meg ráadásul 3 pszichiátert ismerek személyesen akik vallásosak. Együtt dolgoznak a pszichológusokkal és többek közt rajtam már segítettek.

(#11427) Peethy : Nekem van. Független betegként is és személyes ismeretség által.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#11429) Peethy válasza D1Rect (#11426) üzenetére


Peethy
őstag

Működtet-e a szcientológiai egyház bármilyen olyan missziót, ahonnan nem jön vissza pénze?

(#11430) David75 válasza D1Rect (#11426) üzenetére


David75
őstag

Na azért ne szaladjunk el a lóval, a gyógyszerekre is szükség van illetve szükség lehet csak nem éppen jó mennyiségben írják fől ezeket...

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#11431) D1Rect válasza Peethy (#11427) üzenetére


D1Rect
félisten

Ezt a rendkívül nemes hozzáállást a Szcientológiával szemben miért nem gyakorlod?

Az embernek is van ilyen ösztöne?

(#11428) moha21: Jó neked. Szedsz valamit?

(#11429) Peethy: Erre tessék:[link]

(#11430) David75: Vannak gyógyszerek amire szükség van, de lelki problémát tablettával kezelni szerintem nem szerencsés.
Ha szerinted igen, az a te véleményed.

[ Szerkesztve ]

(#11432) moha21 válasza David75 (#11430) üzenetére


moha21
addikt

Meg elég sok esetben basznak betartani a használtai utasítást a kedves páciensek. Isznak rá, nem veszik be etc..

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#11433) Peethy válasza D1Rect (#11431) üzenetére


Peethy
őstag

A pszichiátriáról sem az a véleményem mint neked, de ha szeretnéd, vitatkozhatunk róla ;)

Milyen ösztöne, állati ösztöne? Érdemes volna átnézni a Freud-i kutatásokat, sok választ kapnál.

(#11431) D1Rect: semmi közöm az egyházhoz, veled beszélek, kérlek vedd a fáradtságot, hogy utánanézz. Ha nem haragszol, nem fogok megadni mindenféle személyes adatot, mert elég rossz helyen lenne.

Működtettek, vagy sem? Bár ha nem tudsz róla, az is sokat elmond arról, hogy mi a prioritás.

[ Szerkesztve ]

(#11434) David75 válasza D1Rect (#11431) üzenetére


David75
őstag

Sok esetben nem kell gyógyszer és sok esetben igen de mindenképp csak egy kiegészítésként kell használni a gyógyszert erre gondoltam.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#11435) kukinyo


kukinyo
addikt

Végig kísértem ezt a vitát (pártatlanul),ezért is nem szóltam bele.
De az egészről kialakult egy véleményem:
Én itt csak doc fórumtársat látom igazán érvelni.Szinte minden mondatát alátámasztotta,igaz hogy többnyire a saját gondolataival de ezek legalább logikusak voltak.
Azt viszont még most sem értem hogy ha valaki nem tud válaszolni megfelelően valamire,akkor miért nem fogja be a száját.Ehelyett a vitapartnert megtámadja,gyanúsítgatja flame-eléssel,topik rombolással.Ide mindenki beírhatja a témához kapcsolódó gondolatait,nézeteit.Nem vagyunk egyformák,ki így ki úgy gondolja.Ha valami nem tetszik,ignorálom a hozzászólásait,majd abba hagyja.
És ezért nem kell egyből a modkerbe rohanni (hozzáteszem jogtalanul)mert ez nem bizonyítja senki igazát.

(#11436) D1Rect válasza Peethy (#11433) üzenetére


D1Rect
félisten

Igazából azt nem értem, hogy a pszichiátriáról azért nem nyilatkozol, mert nem ismered, de a Szcientológiával szemben ezt már nem tartod. A te döntésed, csak furcsa.

A vallás topikban engem a hited szerinti válasz érdekelne, hogy az embereket is ösztönök irányítják-e?

Képezzem ki magam egyházstruktúrából, hogy a te kíváncsiságodat kielégítsem?
Ez a te kíváncsiságot, ott válaszolnak erre a kérdésre, ott tedd fel.

(#11435) kukinyo: Akkor legyél ateista, mint doc fórumtárs.
Igen, kitalál valamit majd saját maga alá is támasztja.
Jó neki, én nem kívánok vele foglalkozni a továbbiakban.

Hozzáteszem, hogy amikor Peethy fórumtárs "fertőzöttnek minősített" az is rendben volt a modik szerint, amikor doc fórumtárs üzenőfalnak használja a modkert az is rendben volt a modik szerint. Pedig máskor ezért szinte minden esetben autoban jár...

[ Szerkesztve ]

(#11437) Peethy válasza D1Rect (#11436) üzenetére


Peethy
őstag

Szerintem nem kell olyan nagyon mélyreható ismeret, hogy tudd, hogy van-e bármilyen, az embereknek önzetlenül segítséget nyújtó szervezetetek, amiből biztos, hogy nem fogtok tagokat sem szerezni.

A pszichiátriáról nem hiszem, hogy lenne mit vitatkozni egy vallás topikban. Most megint azt kívánod megkérdőjelezni, hogy van-e jogom megszólalni a témában? Szerencsére körülbelül annyira tájékozott vagyok a szcientológiában, mint te, mert olvastam szcientológus meg külsős irodalmat is, hála a beszélgetésnek. Elég gyenge érv, hogy mindig ezzel jössz, mert ettől még nem lesz igazad :)

Hogy az embereket is ösztönök irányítják-e? Ez se nem teológiai, se nem tudományos kérdés. Próbáld újra a megfogalmazást :)

(#11436) D1Rect: megint jössz a bannal? Ugyanúgy megszegted te is, szóval nem tudom mit problémázol. :U De tudom, egyszerűbb bannoltatni, mint érdemben reagálni. Mint mondtam, erre már a felsőbb vezetőid is mutattak példát a világban.

[ Szerkesztve ]

(#11438) moha21 válasza D1Rect (#11436) üzenetére


moha21
addikt

Miért legyen ateista? Jesszus, ez kicsit sem agresszív reakció..

Vagy az ateizmus bűn? Vagy, ha egyetértek doc-al én is ateista leszek?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#11439) Peethy válasza moha21 (#11438) üzenetére


Peethy
őstag

Igen. :U

(#11440) Mr X válasza D1Rect (#11436) üzenetére


Mr X
veterán

Te sem kapsz bant azért, mert szokásodhoz híven a veled nem egyetértőket megpróbálod flamernek kikiáltani. Akkor miért reklamálsz?

(#11441) D1Rect válasza Peethy (#11437) üzenetére


D1Rect
félisten

Korábban felvetődött egy kérdés, hogy az állatoknak van-e lelkük?

moha21 szerint igen, pedig ő református, szerinted nincs(mondjuk azt még mindig nem tudom melyik felekezethez tartozol) mert ösztönök hajtják őket.

A vallásod szerint ezek az ösztönök megtalálhatóak-e az emberben?

(#11438) moha21: Te szedsz valamit?

(#11440) Mr X: No offense, de mind a ketten tudjuk, hogy te anno széttrollkodtad egy topikomat, akkor ban-t is kaptál érte, és én is, mert rámhúzták a "modkerben" üzengetést. Amit érdekes mód nem sikerült szankcionálni doc esetében...

[ Szerkesztve ]

(#11442) Peethy válasza D1Rect (#11441) üzenetére


Peethy
őstag

Az emberben van test, lélek és szellem, és az ember ennek a háromnak az elválaszthatatlan egységét jelenti. Alapvetően hülyeség, hogy te külön-külön akarod értelmeztetni velem, mintha az egyik nem hatna a másikra.

[ Szerkesztve ]

(#11443) kukinyo válasza moha21 (#11438) üzenetére


kukinyo
addikt

Most jön az amit írtam.Ignorálom a hozzászólásait.
Nekem egy erőszakos ember ne magyarázzon a vallásról.

(#11444) doc válasza D1Rect (#11426) üzenetére


doc
nagyúr

Igen, nem tartom helyes dolognak valakit begyógyszerezni, áramot vezetni az agyába, sebészetileg beavatkozni az ember agyába.

a gyogyszerezes adott esetben az ember eletet mentheti meg
ha a szervezet nem kepes a betegseget onalloan legyozni, akkor jonnek a gyogyszerek, es/vagy a sebeszeti beavatkozas vagy mas kezeles. be lehet ezeket allitani a satan muvenek, de ha nekem lenne valami olyan bajom, ami gyogyszerrel kezelheto, biztos nem mondanam hogy inkabb szenvedek eletem vegeig, csak ne kelljen gyogyszert bevennem
persze ha van megoldas enelkul, az a jobb eset, ezert probal a pszichiatria is elsosorban gyogyszerek nelkul gyogyitani, es csak akkor nyulni hozza, ha muszaj
az elektrosokk meg a szcientologusok hatalmas marketingszovege, es szemmel lathatoan nem foglalkoznak azzal, hogy ez mar nagyon-nagyon regota tulhaladott modszer. az elektrosokkra hivatkozni a pszichiatria ellen pont olyan, mint a koncentracios taborokra hivatkozva gyuloletet szitani a mai Nemetorszag ellen
a sebeszeti beavatkozas pedig megint csak egy vegso esetben hasznalatos modszer. inkabb masszon bele egy sebesz az agyamba, hogy kivegyen mondjuk egy daganatot es utana akar evtizedekig eljek tovabb egeszsegesen, mint hogy belehaljak par hettel/honappal kesobb, buszken verve a mellemet hogy 'bezzeg az en agyamba senki nem nyomott sziket'

(#11445) D1Rect válasza Peethy (#11442) üzenetére


D1Rect
félisten

Mi a különbség a lélek és a szellem között?
Ez számomra új.

Miért akarnám külön értelmeztetni veled?
Arra vagyok kíváncsi, hogy ez az "ösztön" ami szerinted az állatokat mozgatja nem hat-e az emberre?

(#11443) kukinyo:

(#11444) doc: [link]

[ Szerkesztve ]

(#11446) doc válasza D1Rect (#11436) üzenetére


doc
nagyúr

nem kellett volna uzenofalnak hasznalni a modkert, ha nem hazugsagokkal rohannal oda hogy 'ovobacsi, ovobacsi, doc ellent mert mondani nekem meg kerdezni mert tolem!'

linkeld mar be meg haromszor a sajat hozzaszolasodat, es legyel buszke arra hogy megint nem valaszoltal :DDD

MOD: ok, ketto mar megvolt :C

Peethy
Az emberben van test, lélek és szellem, és az ember ennek a háromnak az elválaszthatatlan egységét jelenti.
mi a kulonbseg a 'szellem' es a 'lelek' kozott?

[ Szerkesztve ]

(#11447) D1Rect válasza doc (#11446) üzenetére


D1Rect
félisten

(#11448) moha21 válasza D1Rect (#11441) üzenetére


moha21
addikt

Én nem vakon hiszek. Nem mindennap imádkozom és? Meg tudom különböztetni a jót a rossztól. Minden józan paraszti ésszel született ember meg tudja.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#11449) Mr X válasza D1Rect (#11441) üzenetére


Mr X
veterán

Anélkül, hogy jobban belemerülnénk, te is tudod, sőt, le is írták, hogy te csak azért nem kaptál troll jelzőt, mert te nyitottad a topicot. Nem értettél velem egyet és addig hisztiztél, míg egy ilyen röhejes váddal engem vágtak ki, holott semmivel nem voltál jobb. Azért lettem troll, mert nem értettem veled egyet, és nem hagytam annyiban a dolgot.

Így korrektebb...

[ Szerkesztve ]

(#11450) Peethy válasza D1Rect (#11445) üzenetére


Peethy
őstag

és doc: Szellemre van szükségem, hogy ismerjem Istent. Lélekre van szükségem, hogy ismerjem magamat, testre van szükségem, hogy ismerjem a világot magam körül, a világot, amiben élek. A szellem az, ami örök. A lélek az, ami a személyiségjegyeinket, hangulatunkat, és úgy en block mindent, amit emberinek szokás nevezni, hordoz. A testet pedig talán nem kell magyaráznom.

A kérdésedre meg úgy lehet megadni a választ, ha egyáltalán definiáljuk, hogy milyen ösztön van az állatban. Létezésre való ösztön és érzések. Nem érzelmek, érzések. A valahová tartozás, a fájdalom, stb. Tehát az, hogy eszel, iszol, WC-re jársz, ez mind a létfenntartásodból következik.

Ha a hit területére akarom vinni, akkor a test, amiről te beszélsz, az a bűn, avagy minden kívánság, amely ellent mond a szellemnek. Ha a szellemem nincs összekötve Istennel, akkor természetesen nincs is miről beszélnem, mert akkor elismerni sem tudom, hogy bűnös vagyok és szükségem van rá.

moha21: Isten nem egyszerűen azt szeretné, hogy jól viselkedj, hanem hogy napi kapcsolatban legyél vele. Nem tudom, hogy van-e gyermeked, de azt a hasonlatot tudnám hozni, hogy az apa örül, ha a gyermeke jól viselkedik, de még jobban, ha ugyanezt együtt élik meg.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Vallás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.