Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-10-10 15:19:20

LOGOUT.hu

Ez egy agyalós-beszélgetős Covid-19 topik. Érvelni kötelező, a másikkal foglalkozni tilos, rettegőzés duplán, a szemlélet tudományos (a "meddig maradjanak a lezárások", azaz a társadalmi rész elfér, de csak szűken/járványhoz kapcsolódóan), ergo nem oltásellenes, nem hit alapú. Ami ebben a szellemben íródik, marad, ami nem, az nem, téríteni meg se próbálj.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65901) t72killer válasza Ringman (#65898) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ne a szájuk sírjon, hanem nyomják a ba.5-ös oltóanyagot. Hány aminosav-különbség is van a ba5 és eközött? Ott az anyag, mindenhol engedélyezve is van, csak csesznek olyat adni.

Jabocs, "New England" - ott lehet, de £€urópa szivatja magát néhol egyenesen a vuhani löttyel!

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#65902) Mr K válasza kpityu2 (#65836) üzenetére


Mr K
senior tag

Folyományok:
Mesterségesen létrehozott koronavírus-mutáns miatt támadták a Boston Egyetemet

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#65903) kpityu2 válasza Mr K (#65902) üzenetére


kpityu2
őstag

Nagyon helyes. Érezzék a törődést. Tavaly egy tajvani BSL3-as labor kutatója fertőződött meg és továbbfertőzött még 110 embert.

" A kutatók arra jutottak, hogy az omikron mutáns tüskefehérjéje segít az immunitás kikerülésében, de nem az felelős azért, hogy kevésbé súlyos az omikron hatása."

Tehát létrehoztak egy olyan hibridet, aminek valamicskét csökkent a patogenitása az eredeti vírushoz képest (viszont az omikronhoz képest jelentősen nőtt), cserébe viszont könnyebben elkerüli az immunrendszert. Juhé.

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#65904) Mr K válasza Ringman (#65898) üzenetére


Mr K
senior tag

Érdekes, hogy ehhez képest nem tűnik egy különösebben sikeres variánsnak. USÁ-ban már júliusban feltűnt a variáns grafikonon, de máig nem sikerült dominánssá válnia, és legutolsó héten mintha már csökkenne is a részaránya (azaz 13%-on belül maradt). A manapság divatba jött variánsok (BQ.1.1, BQ.1, BF.7, stb.) viszont rohamléptekkel érik be. [forrás - az utolsó három hét részben becsült!]

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#65905) Kékes525


Kékes525
félisten

Megkoronáztak. A gyors tesztek (orr és nyál) nem mutatta ki, de nem hiszem, hogy más lehetett. Enyhe volt 1 napos lázzal, majd hőemelkedéssel. Szaglásvesztés nem volt és torok és fejfájás sem. Fáradt voltam és közepes ízületi fájdalmaim voltak. A szaturációm sem változott. Viszont a véralvadásgátló miatt véres váladékokat köptem fel, pedig alig köhögtem. Vasárnap kezdődött, most már elég jól érzem magam. Ha okozott valamit is, a jövő héten kiderül, mert ettől függetlenül általános vizsgálatra megyek (labor, mellkas, hasi CT, tüdő, szemorvos, majd kardiológus. Ezek az amiodaron-hidroklorid (CORDARONE ) miatt kell, amit pitvatfiblirációra szedek.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#65906) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
In a U.S. government lab in Bethesda, Maryland, virologists plan to equip the strain of the monkeypox virus that spread globally this year, causing mostly rash and flulike symptoms, with genes from a second monkeypox strain that causes more serious illness. Then they’ll see whether any of the changes make the virus more lethal to mice. The researchers hope that unraveling how specific genes make monkeypox more deadly will lead to better drugs and vaccines.

(#65907) Ringman válasza Kékes525 (#65905) üzenetére


Ringman
nagyúr

jobbulást.

(#65908) Parci válasza Kékes525 (#65905) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jobbulást! miért gondolod, hogy koronavírus volt?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#65909) Kékes525 válasza Ringman (#65907) üzenetére


Kékes525
félisten

+ #65908 Parci

Köszi!

Biztosan persze nem tudom. Gyerekek között már egy hónapja nem voltunk, és a felnőttek között inkább az terjed. Másrészt a feleségem szokott mindenfelé járni és amikor nála kijött, akkor másnap már én is mutattam tüneteket. A többi nyavalya lassabban terjed. Persze lehetett más is. A gyorstesztek nem igazán mérvadóak az új variánsok kimutatásánál.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#65910) Parci válasza Kékes525 (#65909) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekünk két körünk volt szeptember eleje óta, egyik sem az volt

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#65911) Kékes525 válasza Parci (#65910) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, sok nyavalya kering. De azért nektek ""könnyebb"" mást összeszedni, mert a gyerekek mindent hazahoznak. Nálunk ilyen már nincs, így a koronavírusra nagyobb az esély. Biztosra azonban nem lehet menni, pláne gyorstesztekkel.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#65912) Parci válasza Kékes525 (#65911) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát igen, mindig tőlük jön az áldás :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#65913) Mr K válasza t72killer (#65901) üzenetére


Mr K
senior tag

"Hány aminosav-különbség is van a ba5 és eközött?"
Elég. Pl. az Evusheld nevű antitest készítmény (amit az immunhiányosok szednek) BA.4.6 ellen már nem hatásos. Előrejelzések szerint év végére gyakorlatilag teljesen hatástalan lesz (mert az aktuálisan terjedő variánsok ellen nem fog védeni.) Amúgy az idei tél újdonsága elvileg az lesz, hogy nem egyféle variáns fog terjedni, hanem egyidejűleg több különböző, (amik persze részben ugyanazon immun-kerülő trükköket fogják bevetni - konvergens evolúció), azaz mindenki megtalálhatja majd az őt megfertőzni képes variánst (oltásoktól és korábbi átesésektől függetlenül).

[Forrás pl.: XBB, BQ.1.1, BA.2.75.2 — a variant swarm could fuel a winter surge]

[ Szerkesztve ]

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#65914) Mr K


Mr K
senior tag

Hozzáállás:
Whites now more likely to die from covid than Blacks: Why the pandemic shifted
"Resilience gave way to fatigue. Holes left by rural hospital closures deepened. Medical mistrust and misinformation raged. Skeptics touted debunked alternatives over proven treatments and prevention. Mask use became a victim of social stigma."

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#65915) Sir Pocok válasza Kékes525 (#65905) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Jobbulást! Szerencse, hogy nagyon nem viselt meg!

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#65916) Ringman


Ringman
nagyúr

Pfizer expects to hike U.S. COVID vaccine price to $110-$130 per dose

érdekes üzletpolitika akkor árat emelni, mikor egyre rosszabbul teljesít a terméked.

(#65917) Mr K válasza Ringman (#65916) üzenetére


Mr K
senior tag

Csakhogy ez nem igazán (piaci) termék, mert fogyasztóként vagy ingyen jutsz hozzá, vagy sehogy. Persze azon lehet vitatkozni, hogy a kormányzati vásárlások mennyiben tekinthetők piacnak, az viszont nem vitatható, hogy a keresletet fogyasztói oldalról jelenleg sem az ár csökkenti.

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#65918) Mr K


Mr K
senior tag

Struccpolitika:
It’s Gotten Awkward to Wear a Mask

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#65919) Kékes525 válasza Parci (#65912) üzenetére


Kékes525
félisten

+ #65915 Sir Pocok

Köszi!

Van egy plusz tünet a covid mellett,. Tegnap már egész jól éreztem magam, most pedig rosszabbul vagyok. Úgy érzem, hogy fel akar menni a hőmérsékletem. Ez a visszaesés is jellemző egyes esetekben covidnál. Most se vagyok annyira beteg, de nem vagyok olyan jól, mint tegnap.

Nagyon pipa vagyok mert már egyszer elhalasztottam az általános kivizsgálásomat. Másrészt a betegség befolyásolhatja a Coradone esetleges mellékhatásának értékelését. Lehet, hogy minden vizsgálatot el kellene halasztani. :W

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#65920) kpityu2


kpityu2
őstag

Újabb kutatás ami azt valószínűsíti, hogy a SARS2 szintetikus eredetű. [link]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#65921) kpityu2 válasza Kékes525 (#65919) üzenetére


kpityu2
őstag

Én a 2. napon vagyok, ma már nem kellett az algopyrin, de a lábam izomlázszerűen fáj és ha felállok szédelgek kicsit. Az orrom meg száraz.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#65922) mpo válasza Kékes525 (#65919) üzenetére


mpo
veterán

Szerezz egy olyan tesztet, ami biztosan kimutatja, itt már többször leírták, melyik az.
Ha nem Covid, akkor nem idegeskedsz annyira.
Jobbulást!

Ha érted, akkor már elavult.

(#65923) Kékes525 válasza mpo (#65922) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi! :)

Nincs olyan gyors teszt ami a legújabb variánsokat biztosan kimutatná. Másrészt ezek a tesztek érzékenysége kicsi, ami azt jelenti, hogy sok vírus kell (legyél legalább közepesen beteg) és a vírus szaporodási fázisában tesztelj.

Amúgy egyáltalán nem vagyok ideges. Sajnos voltam már ennél sokkal betegebb, de akkor sem voltam ideges. A politika jobban idegesít, vagy inkább dühít.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#65924) mpo válasza Kékes525 (#65923) üzenetére


mpo
veterán

Parci írta egy hete:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#65925) lafaty80 válasza Kékes525 (#65923) üzenetére


lafaty80
őstag

Jobbulást! Csak nehogy a politika rámenjen a covid-ra :D (ha az persze).
Egyébként, én inkább pont fordítva tapasztaltam, sokkal érzékenyebbek ezek a tesztek (orawell nyalókás legalábbis), mert még 1 hónap után is elszíneződött nálam.
(2 kör nyár óta biztos volt nálunk is)

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#65926) Z.É.T. válasza mpo (#65924) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Én meg többször cáfoltam, csak nincs kedvem végtelenszer ugyanazon "vitázni".

Nem, sosem volt 100%-os antigén gyorsteszt és ez azóta sokat romlott.

(#65927) t72killer válasza Kékes525 (#65923) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mármint olyan gyorsteszt nincs, ami variánsinfót adna. Egy covid+-at azért 70-80% eséllyel kapsz, ha tünetes fertőzött vagy most is.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#65928) mozso


mozso
senior tag

Otthoni gyorstesztek tesztje:
[link]

(#65929) emvy válasza mozso (#65928) üzenetére


emvy
nagyúr

ez mar nagyon meta

van ennek a tesztnek is tesztje?

while (!sleep) sheep++;

(#65930) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Jakab Ferenc sok fertőzöttre számít, és tudja, melyik korosztály a veszélyeztetett

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#65931) Asbee válasza Kékes525 (#65923) üzenetére


Asbee
veterán

Teljesen jól kimutatják a gyorstesztek is, ez a tapasztalat. Jól kell levenni a mintát. Nekem ma a 10-ik napon már nagyon halványan de még mindig kimutatta. Inkább tünetek kezdete után érdemes 1-2 napot várni és ismételni. Ha akkor sem mutatja ki, nem covid.

(#65932) Mr K


Mr K
senior tag

Briteknél megtört a lendület, már csak 15% a heti növekmény, ami így kb. 2 millió fertőzöttet jelent az október 10-vel végződő héten (ami a lakosság kb. 3,1%-a, azaz minden 35 lakosból 1 valaki beteg). A heti halálozási adat 449, ami arányaiban kevesebb, mint ami most nálunk van. (Azaz vagy nálunk is sokkal több a fertőzött, vagy felénk sokkal gyilkosabb a vírus...) [forrás]

''The third planet is incapable of supporting life. Our scientists have said there's far too much oxygen in their atmosphere.''

(#65933) t72killer válasza Mr K (#65932) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

valószínű x%-ban számít az oltás+fertőzéssel szezett immunitás terjedés fronton is, így korlátozott mértékben száll csak el egy-egy hullám.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#65934) Asbee


Asbee
veterán

Ausztriában osztják ezerrel, a háziorvosok:

(#65935) fatal` válasza Asbee (#65934) üzenetére


fatal`
titán

Nálunk meg nincs, nem is vettek.

(#65936) Parci válasza Z.É.T. (#65926) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igazából nem tudom, hogy mit cáfolsz. nem is ismerek olyat, aki mostanában covidos volt, és ne lett volna pozitív az antigén tesztje. tehát legalábbis gyanús nekem, hogy de, működnek a tesztek a mindenféle új variánssal.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#65937) Asbee válasza Parci (#65936) üzenetére


Asbee
veterán

Persze, hogy működnek. Ez megint olyan, a tengernyi netes infókból mindenki azt hoz ki amit akar. Csak ebben az esetben a gyakorlat jól mutatja, hogy hasznosak a gyorstesztek és az újabb variánsokra is jók. 100%os sosem lesz, de aki jól veszi le a mintát, ismétel is közben szépen kimutatja. Még tünetmenteseknél is.

[ Szerkesztve ]

(#65938) BlackV válasza Ringman (#65830) üzenetére


BlackV
senior tag

Szingapúrban nevezték el így azt írják.

Új, rémálomvariánsa jelent meg a koronavírusnak

"Az XBB az omikron egy változata, és már bebizonyosodott, hogy rendkívül jól ki tudja kerülni az immunrendszert."

(#65939) t72killer válasza BlackV (#65938) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

ha már pán-koronavírus oltás nincs is, el kéne gondolkodni valami "túllövő" vakcinamixen, amibe beleteszik egy-egy még csak épp felfedezett erősen mutálódott variáns tüskéjét. Vagy modelleznek egy-több új tüskét a "térképre", h jobb legyen a lefedettség.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#65940) Parci válasza Asbee (#65937) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

húgom direkt naponta tesztelte magát. anyám is. ott volt, ahogy halványult a vonal napról-napra. a bosonnál egy nappal hamarabb tűnt el, mint az abbottnál.

tudom, hogy nagyon sok fals negatív lehet, fals pozitív viszont kevésbé jellemző azért. és családon belül végülis az ominózus orawell nyalókás tesztet leszámítva fals negatív sem volt.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#65941) Ringman válasza BlackV (#65938) üzenetére


Ringman
nagyúr

vissza a startmezőre.

(#65942) mpo válasza BlackV (#65938) üzenetére


mpo
veterán

Egy hónap múlva kezdődik Katarban a vírusmutánsok találkozója.

Ha érted, akkor már elavult.

(#65943) Asbee válasza Parci (#65940) üzenetére


Asbee
veterán

Ugyanez a tapasztalatom, háziorvosok, kórházban, magánban is ezt mondják. Az én esetem is szépen végigkövethető volt velük, pedig kb mindig más félével volt a teszt. Nyalókás szar…. Ismerősnek 2x sem mutatta ki a nyalókás, aznap délután dokinál agybadugós pozitív. Tünetekkel. Ő kapta a paxlovidot.

(#65944) Kékes525 válasza Parci (#65940) üzenetére


Kékes525
félisten

"tudom, hogy nagyon sok fals negatív lehet, "

Ezért állítottam, hogy egyáltalán nem biztos, hogy nem vagyok covidos, mert elég sok a false negatív eredmény. Különösen akkor, ha

1. Rosszul veszik le a mintát.

2. A betegség nem megfelelő szakaszában végzik el a tesztet.

3. A betegség enyhe lefolyású (mint nálam). Ilyenkor kevés vírus termelődik a kimutatáshoz. (nálam valószínűleg a negativitás oka ez lehet, ha egyáltalán covid-19-em van).

4. Nem megfelelő a teszt.

Nálam a komplikációt (véres köpet) elsősorban nem a vírus közvetlen hatása okozza, hanem az, hogy mozgás hiány miatt megnőtt a vérnyomásom, másrészt az ELIQUIS 2x 5 mg szedése miatt a vérzékenységi hajlamom sokkal erősebb. Nagyobb vérnyomás mellett a hajszálerek könnyebben repednek meg. Ez különösen idősebbeknél jöhet elő, ahol az erek általános állapota sokkal rosszabb. Nálam a vér nagy valószínűséggel a hörög huruttól van, mert a szaturáciomban semmi változás nincs (97). Ezért nem hiszem, hogy a koronavírus általi endothel diszfunkció okozná a tüdőben. A hörög hurutnál azonban ez is közrejátszhat.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#65945) Kékes525 válasza lafaty80 (#65925) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi! :) A tesztekről lásd fentebb, amit Parcinak írtam.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#65946) Parci válasza Kékes525 (#65944) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az a "vicc" egyébként (fórumos konyhateória csak részemről), hogy ha annyira alacsony a vírusterhelésed, hogy ki sem mutatja a teszt, akkor mindegy is, hogy covid volt-e, védettséget úgy sem igazán szerzel tőle semmit.

ha a januári nyalókás kalandunk tényleg omikron ba.1 volt is (fiam kontaktszemély volt, osztályt bezárták, rá 3 nappal torokkaparás neki, rá 3 nappal mindenkinél torokkaparás), mindegy is, szart sem ér, rá két hónapra úgy kaptuk el a koronát, mint kés a vajat.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#65947) BlackV válasza Parci (#65946) üzenetére


BlackV
senior tag

fórumos konyhateória csak részemről

Na de erről volt egy komoly lancet meta. A fertőzés lefolyása és a humorális védelem összefügg.

Virusterhelesrol ugyan nem volt, de láza volt ami már kiterjedt fertőzésre utal.

[ Szerkesztve ]

(#65948) Ringman


Ringman
nagyúr

New study: "At 3-6 mo. after mild/asymptomatic SARS-CoV-2 infection, virus-specific antibodies in saliva were substantially induced signifying a strong reactivation of latent viruses (EBV, HHV6 and HERV-K) ... #MECFS antibody responses were significantly stronger"

[link]
---
Saliva antibody-fingerprint of reactivated latent viruses after mild/asymptomatic COVID-19 is unique in patients with myalgic-encephalomyelitis/chronic fatigue syndrome

(#65949) Z.É.T. válasza Ringman (#65948) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Ezt később átrágom, köszi! :R

(#65950) DrDoktor válasza BlackV (#65938) üzenetére


DrDoktor
tag

Ez inkább rémálom keltés.
Semmi szükség így cikkeket elnevezni.Se nem tudományos se nem korrekt .Kilkk vadászat a legaljasabb.
Nagy szerencsére idén láthatóan közepes náthává -enyhe ifulenzáváa szelidült a covid 22.
Hála az oltásoknak.

"- mondta el. Van Kerkhove hozzátette: az XBB és a BQ.1.1 és BQ.1 variánsok esetében nem mutatkoztak arra utaló jelek, hogy súlyosabb betegséget okoznának, „de ez a kijelentés még nagyon korai, és nagyon kevés adatunk van ennek értékelésére”.

[ Szerkesztve ]

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.