Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8551) VIPowER válasza didyman (#8550) üzenetére


VIPowER
senior tag

Ok. Köszönöm.
Akkor neki is látok hamarosan. :)

(#8552) tornas


tornas
őstag

Egy kis olvasnivaló:

DELTA publikációk

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#8553) kts88


kts88
senior tag

Uhh köszi:)

Most indulok haza, de este benézhetnél a táp topicba, van egy kis megmagyarázhatatlan problémám (valószínüleg megmagyarázható, csak nem nekem :( )

(#8554) tornas válasza tornas (#8552) üzenetére


tornas
őstag

Két magyar is van a DELTA csapatában. Név szerint: Huber László és Huber Kornélia. A publikációkban is vannak cikkek Huber Lászlótól.

[link]

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#8555) tornas válasza kts88 (#8553) üzenetére


tornas
őstag

Elő a farbával! :)

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#8556) kts88 válasza kts88 (#8553) üzenetére


kts88
senior tag

Na ez nagyon mellé ment, tornas számára lett volna privát.

Akkor az on rész:

Készítettem teljes hidas DC/DC konvertert. 150V a betáp, 500W a teljesítménye. 4db irf640 van benne. Működik, de néha akadnak gondok.
A tranisztorok meghajtására 2db ir2110 meghajtó van alkalmazva. A problémám, hogy időnként elhal egy meghajtó. Most halt meg 3. alkalommal, de mindig a felső ági része ment tönkre. Ezen felül csak a tokon belüli + áramot adó tranzisztor, - áramot el tudta nyelni. 2x teljesen, most 3. alkalommal még valamennyire megy, de mintha extrém mértékben megnőtt volna a belső ellenállása.
A meghajtók tápja erősen van kondenzátorozva, 22uF kerámiával, 470nF MKT impulzuskondival.
A tranzisztor G és S lábára menő vezetékek egymás melett futnak.
A meghajtó ellenállás 4,7Ohm, a tranzisztort még lezárja 10k is.
Boostrap diódának 600V 35ns-es típus van.
Tápfeszültsége : bekapcsoláskor egy áteresztő tranzisztor ad 13V-ot, üzem közben stabilizált 15V.
A vezérlőjelent uc3825 szolgáltatja, de próbáltam ucc2808-al is.
Üzem közben (amikor jó) a tranzisztorokon nem mérhető jelentős feszültségugrás, a gate jelalak is tankönyvi. Az áramkör szórási induktivitása minimális.
A kapcsolási frekvencia 110khz.
Mivel kicsi a gate töltés igénye az irf640-nek, nem hiszem, hogy túl lenne terhelve. Elviekben a réteghőmérséklet 50 fok alatt marad Ta=25fok esetén.

Eddig használtam már ir2106, ir2153-at, ir2121, ir2125, és tlp250-est, ezekkel nem tapasztaltam hasonlót.

Ha valaki használt már 2110-est és vannak tapasztalatai, annak megköszönném ha megosztaná. Esetleg soros ellenállás az uc3825 és a 2110 közé?

üdv.: kts88

[ Szerkesztve ]

(#8557) tornas válasza kts88 (#8556) üzenetére


tornas
őstag

Ezeket találtam így hirtelen, talán segíthet... :)
[link]
[link]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#8558) kts88 válasza tornas (#8557) üzenetére


kts88
senior tag

Köszi szépen, de ez szaturációs feszültség alapjántörténő igbt védelem akar lenni. inkább ir2127, azzal szépen megy is.
Meg eleve lát áramot a vezérlő ic-m. Nekem viszont maga a meghajtó pusztul. Mindössze 1 tranyó halt el eddig.

(#8560) kts88 válasza #68686080 (#8559) üzenetére


kts88
senior tag

Szia. Végső soron mindennek lehet hozzá köze.
A gate és a source között van ellenállás, egy 10k. Ez zárja le a mosfetet, hogy ne tudjon a gate láb lebegni. Ide szerintem a 10k megfelelő.
Magán a gete ellenálláson már gondolkodtam, de elviekben bírnia kellene, mert 2A a meghajtó. A katalógus zárlati áramnak 2,5A-t ad meg, ebből az jön le, hogy 6Ohm meghajtó belső ellenállása. Ha ehhez hozzá veszem a 4,7-et akkor 10 köré jön ki, és 1,5A a csúcsáram, plussz van a mosfetnek is gate ellenállása, csak nem közli a katalógus, amelyik típusnál közlik ott 2-3 ohmot írnak. Az ir a dinamikus paramétereit ellenállás nélkül adja meg. Lehet megnövelem, mivel pici az irf640 töltés igénye.
Más esetben használtam már nagy ellenállást, de ott látszódott a gate jelalakon, hogy lengések alakultak ki alacsony Rg esetén. Itt nem láttam, ezért mertem ilyen picit berakni.
Szoktak még berakni 18V-os zenert is, de azt elhagytam a rendszerből, mivel eddig nem nagyon használt nekem.

(#8561) kekkec


kekkec
aktív tag

Sziasztok!

Érdekelne a szakvéleményetek erről. Ez jó fajta bélés?

Egy ilyen konfigot fog hajtani:
- ASUS H87-PRO
- i5-4570
- 1 db 8 GB DDR3 RAM
- Samsung 500GB HD502HJ
- 128GB Crucial M4

Előre is köszi a véleményezést! :R

(#8562) didyman válasza kekkec (#8561) üzenetére


didyman
őstag

Delta DPS/GPS. Jó.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#8563) Simivok


Simivok
senior tag

Hello!

Találkoztam ma egy Tronie ATX-550W táppal, már kb 6 éves.
Ezzel a márkanévvel még sosem találkoztam... szerencse hogy ennyit kibírt?

Galaxy S23 256GB Cream

(#8564) tornas válasza Simivok (#8563) üzenetére


tornas
őstag

Annyira nem, mert a Codegen-ek között is gyakran vannak olyanok, amik egy kisfogyasztású, irodai konfigot 7-9 évig is elvisznek. Everpower tápról is tudok egyet, ami 7 éve megy, legtöbbször mindennap és naponta pár órát egy kisebb fogyasztású (80 W körüli, normál használat közben: net, passziánsz stb...) PC-ben.

De tudok Acorp és Deer tápokról is, amik szintén évek óta mennek gond nélkül.

Közös jellemzője ezeknek a tápoknak, hogy csakis kis fogyasztású gépekben szabad használni! Ha már ezt kell használni...

Ettől még én óvatos vagyok ezekkel a tápokkal, mert sokszor előfordul, hogy fontos és alapvető elektronikai komponensek is hiányoznak belőlük. Ez esetben én még kisfogyasztású gépekbe sem tenném be őket. Vannak hitványabb Codegen-ek is és vannak egy kicsivel "jobbak is".

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#8565) Ant@


Ant@
senior tag

Egy 120 W-os paneltáp ami a 12 V-os ágon 4 A-t ad le megbirkózik hosszútávon egy T szériás celeronnal aminek 35 W a TDP kerete? Meghajtók: 1 db SSD.

(#8566) kts88 válasza Ant@ (#8565) üzenetére


kts88
senior tag

Szia!

A procinak az csak a max fogyasztása ami így is 3A. Az ssd-k sem hiszem, hogy sokat ennének. De van még pár periféria. Én úgy emlékszem ramot is 12V-ról táplálják, legalábbis a ram feszültséget előállító konverter megy 12V-ról. Szóval lehet karcsú tud lenni amikor 100% közelében megy a rendszer.

A 4A-t
szerintem tartósan elviseli.

Nincs megadva olyan, hogy zárlati és tartós áram?

(#8567) Ant@ válasza kts88 (#8566) üzenetére


Ant@
senior tag

Erről lenne szó.

"Működési hőmérséklet: 15 - 35 ° C" Leginkább emiatt aggódom.

(#8568) Xpod


Xpod
addikt

Sziasztok!

Tegnap raktam össze a torrentezős gépemet és hosszas anyázás után rá kellett jönnöm, hogy a kb 10 éves Azona tápom megadta magát.

Pontosabban a burkolat lebontása után kb 4 kondit láttam ami nem csak fel volt púposodva, de az elektolit is megjelent a tetején.

Kérdésem, hogy csak a hibás kondit cseréljem, vagy az összes többit is? kb 8-10 kondit láttam összesen benne, csak nagyon szűk a hely.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#8569) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Érdekességként említem az alábbiakat:

1999 nyarán vettem meg életem első gépét, egy codegen táppal.
ATX-es 200W-os, súlytalan.
Akkor még kevesen szidták így esett erre a választásom - meg a pénztárcám miatt.

Azóta is hibátlanul műxik, az utóbbi 7 évben egy Acorp lapot hajt AMD K6-3 procival folyamatos üzemben linuxszal. Riasztót és biztonsági kamerákat vezérel a családi házunkban.

Amióta így műxik, számtalan áramszünetet élt meg, de minden esetben magától újraindult a gép, így volt beállítva. Ez azért fontos, mert vihar esetén egy óra alatt 20-30 alkalommal is ki-be kapcsolódik az áramellátás mifelénk.
Ezeket a kikapcsolásokat leszámítva folyamatosan megy.
Tehát Codegen és bírja. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#8570) Simivok válasza Bici (#8569) üzenetére


Simivok
senior tag

Az szép! Kb hány wattot fogyaszt az az erőmű? :))

Galaxy S23 256GB Cream

(#8571) Bici válasza Simivok (#8570) üzenetére


Bici
félisten

40-50W körül winyóval együtt.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#8572) kts88 válasza Ant@ (#8567) üzenetére


kts88
senior tag

Erről lehet többet tudnának mondani egy mini-itx, vagy valami htpc topicban.
Én aránytalanul erősnek érzem a 3,3V-os és 5V-os ágat, a 12-est meg gyengének ezekhez képest.

Ha csak a procit, meg az ssd-t nézem akkor biztosan elégnek kelle lennie. De valamit fogyaszt a ram meg az egyéb alkatrészek ami fel van rakva az alaplapra.

Sajnos nem tudom, hogy a procid esetén mit jelent a 35W, mert ez tdp osztály. Lehet beéri 20W-al is, de lehet 33,3 kell neki csúcsterhelés közelében. Bár gondolom nem processzorigényes alkalmazásokat akarsz futtatni, az idő nagyrészében úgyis csak 5-10W körül jár.

Egyébként szükséges a paneltáp?

(#8573) Simivok válasza Bici (#8571) üzenetére


Simivok
senior tag

Havonta hány Ft áramot visz el kb?

Galaxy S23 256GB Cream

(#8574) Bici válasza Simivok (#8573) üzenetére


Bici
félisten

Nem tudom, nem mértem külön, de az össz áram számla 6-7 ezer Ft körül van 2db Lehel hűtővel, 100% energiatakarékos izzókkal.
A fogyasztásmérő 40-50W közé tette terheléstől függetlenül, amikor üzembe helyeztem sok éve. A cosfi sem sokkal nagyobb, mint a mai tápoknál. Tehát 14 éves létére teljesen vállalható fogyasztása van a gépnek.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#8575) moha21 válasza Bici (#8574) üzenetére


moha21
addikt

Ja meg teljesen más teljesítménye is, ezt sem kellene elfelejteni. A "cos fi" meg inkább a mai tápoknál közelíti jobban az egyet ( persze ebbe a mondatba bele lehet kötni, de általánosan elfogadható ).

Egyébként látszik jól, hogy mennyire energiatakarékos ( vagy a mérés nem jó ) abból, hogy terheletlenül is annyit eszik, mint terhelve.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8576) tornas válasza Simivok (#8573) üzenetére


tornas
őstag

A gép ha megy, akkor éppen kb. 50 Wh-át fogyaszt (tegyük fel!).
Ha éjjel-nappal megy, akkor 30 napos hónap esetén: 50 x 24 Wh-át fogyaszt egy nap, ez még szorozva 30-al (vagy 31-el) és ennyi lesz a havi végeredmény (amit átváltunk kW-ba) és ez szorozva az aktuális egységárral. Plusz még hozzáadhatjuk az "egyéb szolgáltatói követeléseket is".

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#8577) Bici válasza moha21 (#8575) üzenetére


Bici
félisten

Persze, hogy terheletlenül is sokat fogyaszt, mert a régi gépek nem vették vissza a fogyasztásukat terhelés nélkül.
Nem isteníteni akartam a tápot, mert tudom, hogy egy hulladék majdnem az összes Codegen, csak érdekesség, hogy kis terhelés mellett egy mázlis példány Codegen-ből is bírhatja sokáig.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#8578) Ant@ válasza kts88 (#8572) üzenetére


Ant@
senior tag

Köszönöm a választ. Szerintem is elégnek kell lennie, csak a melegedéstől félek. Egy viszonylag szűk helyen a tévé alatt lenne a doboz egy tetőtéri szobában ahol elég meleg tud lenni nyáron. A rendszer a kis méretre és az energiatakarékosságra lenne kihegyezve. Paneltáp a hatásfoka miatt lenne jó választás. Feleslegesnek érzek egy 200W-os SFX / TFX / Flex tápot, hiszen az a cél ,hogy a teljes konfig terhelve fogyasszon 30-40W-ot. Viszont ha a paneltáp tartósan a működési hőmérsékletének felső tartományában tartozkodik akkor attól félek, hogy nem lesz hosszú életű.

(#8579) kts88 válasza Ant@ (#8578) üzenetére


kts88
senior tag

Én nem hizsem, hogy rendkívül melegedne, szinkron-buck konverterrel van felépítve, ekkora áramnál az nem fog melegedni.

A hatásfokba bele vetted a paneltápot tápláló táp hatásfokát is?? Azok inkább csak a 70-80%-ot közelítik.

[ Szerkesztve ]

(#8580) Ant@ válasza kts88 (#8579) üzenetére


Ant@
senior tag

"A hatásfokba bele vetted a paneltápot tápláló táp hatásfokát is??"

Nem. De jó tudni. :D

(#8581) tornas


tornas
őstag

Üdv Mindenkinek!

Került hozzám egy 360 W-os Chieftec HPC-360-202 tápegység (1 db 8 cm-es ventivel szerelt, passzív PFC-s). Jó régi már, 2002-es és 04 havi.

A történet szerint a soron következő bekapcsolás alkalmával egy nagy durranás és a lakás kismegszakítója is leoldott. A bekapcsolás pillanatában a lakás többi részében egyéb más eszköz is működött éppen (TV, hifi, villany stb.). A túlfesz nem végezhetett a táppal (szerintem...), mert minden más működik a környezetében továbbra is. Meg pont a bekapcsolás pillanatában lett volna a túlfesz (végül is erre is meg van az esély, csak minimális, szerintem...) ?! :F És a táp áram alá helyezésekor durrant el, nem pedig a PC "power" gomb megnyomásakor.

A durranás során a két kis varisztor (TVR széria és 175 V-os) szállt el. És a 22 mikroFarad-os és 50 V-os kondi is szétdurrant. Csak a lábai maradtak meg. Ennek a kondinak mi a szerepe és miért durranhatott el??

Ennek a panelnak mi a szerepe eredetileg?
Szerintem a passzív PFC-hez tartozhat és ha jól látom, akkor az egyenirányított feszt is "előpuffereli". A képen látottakkal ellentétben az én tápom kis paneljén a két kis kondik (400 V-osak és 2,2 mikroFarad-osak) is púposak. Valamint az ellenállások is fűtenek rendesen, mert egy kicsit megvan pörkölődve a helye (nem hagytak nekik hosszabb lábakat, hogy jobban hűljenek :W ). A CWT belsős, ISO 350 W-os tápban is láttam ilyen kis méretű, külön panelt.

Ha csak simán a varisztorok szálltak volna el, akkor "viszonylag egyszerű" lenne javítani, de úgy látom, hogy egy kicsit összetettebb a hiba oka. Ezért is fordulok hozzátok, mielőtt jobban hozzányúlnék. :R

Én még arra is gyanakszom, hogy a két kis 400 V-os pufferek okozhatták a varisztorok elszállását és esetleg a többi komponens hibáját is. A bizti is elszállt a tápban.
Érdekes viszont, hogy gyárilag nincs NTC benne (és az FSP ATX-350PNF-ben sem). :F

:R

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#8582) kts88 válasza tornas (#8581) üzenetére


kts88
senior tag

Szia!

Akkor erről az én véleményem, majd kijavítanak ha rosszul tudom.

Szerintem nem lehetett túlfesz, eleve túlfesz csak kikapcsolási folyamatok alatt történhet. Persze jöhet a szomszédból ia ha valami extrém durva dolgot kapcsol ki. Bekapcsolásnál inkább beesik a hálózat.

Az a kis kondi vagy valamilyen időzítő, vagy valami tápszűrő tagja a segédtápnak. Ha tápszűrő, akkor, hogy meglegyen az első bekapcsolás valami nagy ellenállással van felkötve a nagyfeszre, ha az rövidzár (bár inkább elég az ellenállás, de ki tudja mi van ott, nem látom) felrántja az 50V-os kondit az egekik, majd dörren. Szinte biztos, hogy minden tönkre ment a környékén.

A kis panelodon törtem a fejem, de nem lehet más mint egy dióda védő rc tag!
Gondolom így van kialakítva: diódahíd közös katód => egyik ellenállás => Kondik, kondikkal párhuzamosan a másik ellenállás. Mivel van egy tekercs a diódahíd után, nincs olyan dolog a sarkain ami megfogná a hálózat felől jövő túlfeszt. Ezért kell bele valami ami megfogja, mindenképp kondicsere. Olcsó tápban a híd után rögtön a betápkondi, ami megfogja, aktív pfc esetén meg szintén egy pici kondi. Igazából az okozza a túlfeszt, hogy ha kellően terhelve van a táp, akkor folyamatos lessz a tekercsben az áram, ami kemény kommutációt okoz a diódahídon, kemény kommutáció alatt a hálózat felől lévő szórások (pl emi szűrőtekercs differenciális induktivitása) feszültség túllövéseket okoznak. Aktív pfc-nél elfelejtődött ez, mert szinuszos az áramfelvét és természetes módon szűnik meg az áram a diódahídon. A melegedése természetes, le kell sütni a kondit, hogy jó legyen.

Emiatt nem is nagyon kell bejövő ntc, mivel van egy dög nagy tekercsed, nem tudod hirtelen növelni az áramát. A tekercs árama bármi is történjen 0-ról indul és valamilyen véges meredekséggel tud emelkedni. Mivel itt 100hz frekire van méretezve a folytó, egy félperiódus minimum kell, hogy valamit mozduljon az áram.
Aktív pfc esetén hiába van folytó, de az picike értékű, nagyfrekire van beállítva.

Sajnos ettől nem lesz jobb a táp. Esetleg a bemenő folytó egészségesen néz ki? Induktivitását le tudod mérni?

(#8583) kts88 válasza kts88 (#8582) üzenetére


kts88
senior tag

Lehet hülyeséget mondtam, mert ahogy nézem 3 vezeték lóg a kis panelról, így akkor nem vagyok biztos.

(#8584) tornas válasza kts88 (#8582) üzenetére


tornas
őstag

Szia!

A fojtó induktivitását nem tudom lemérni, mert nincs ilyen eszközöm. :O Az biztos, hogy nem szakadt, de menetzárlatos még lehet attól. De szerintem ennek semmi baja.

Az eldurrant kis 50 V-os kondi környékén semmi rendelleneset nem látok, de még az egész tápban sem. Szemrevételezés szerint legalábbis, mert mérést csak később tudok eszközölni. Szemre a varisztorok, a kis panel két 400 V-os kondérja és az 50 V-os kondi szállt el. De hogy a varisztor mitől mehetett akkor tönkre?!?! :F

A kis panelról itt egy jobb kép:

A piros drót az egyenirányító pozitív pólusára, a fekete meg a negatív pólusára csatlakozik. A sárga drót meg a testre (GND, a táp közvetlen földelésére).

Bekötése:

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#8586) tornas válasza #68686080 (#8585) üzenetére


tornas
őstag

Ez egy "fast recovery" dióda. Típusa FR157 BL. Mi lehet a pontos feladata? Netalán ez kell a TVS funkcióhoz? [link]

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#8587) kungzi


kungzi
veterán

hali

összeraktam az új gépemet, és mikor bekapcsolom akkor a táp elkezd zakatolni, egy corsair hx520 a táp, csak új házba költöztettem a gépet, tehát semmi mást nem változtattam a konfigon. Ha megbillentem a házat, akkor abbahagyja, ha leteszem, akkor megint elkezdi. Csapágyas lett a venti? Kikapcsolt állapotban nem ciripel, tehát szerintem nem a táp magával van gond. Szerintetek egy venti csere segíthet? Egy Coolink Swif2 120 p venti jó lenne bele? Amúgy PWM-es venti kell a tápba?

(#8588) Cobra. válasza kungzi (#8587) üzenetére


Cobra.
őstag

Biztos, hogy haldoklik a ventillátor. Ugyanolyan motorerejű és légszállítású kellene bele, mint ami gyárilag benne van.
Általában nem PWM-es a ventillátor, de ha kiszeded, az is kiderül a típus alapján.

[ Szerkesztve ]

(#8589) Szaki Bácsi


Szaki Bácsi
tag

Sziasztok! Lenne egy nagyon nagy kérdésem. Van egy FSP650-80EGN típusú tápom. Na én ezt bele "faragtam" Egy Super Flower Aurora 600W-os táp házába. Mindezt azért, hogy moduláris legyen. Na amikor összeraktam, és bedugtam kipróbálni egyből lett egy nagy probléma. Amikor áramot adtam a tápnak, egyből leverte a biztosítékot. Utána átnézegettem, találtam egy lehetséges hiba forrást ezért azt megszüntettem. Ezek után megint leverte a biztit. Utána rájöttem, hogy a 220-ahol bejön, ott hozzáér a forrasztás a házhoz és ezáltal a földeléshez és ezért megy el az áram a házból ha bedugom. Oké. Akkor ezt is megcsináltam, és tényleg üzemel. De! Nem rendesen. Annyira képes, hogy minimálisan megmozdítsa a ventit. Ilyenkor mi a teendő, hogy üzemeljen, mit kéne cserélni vagy megnézni?

A választ előre köszönöm. :R

Ne feledd az értékelést! Ha megfelelt az üzlet kérlek értékelj!! :) \"Az überbrutál SSD 8000, de a Bacsis okozta mosoly megfizethetetlen. Minden másra ott a lekvár."\

(#8590) didyman válasza Szaki Bácsi (#8589) üzenetére


didyman
őstag

Miért kell két helen kérdezősködni? Itt is ugyanezt fogjuk leírni..

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#8591) Szaki Bácsi válasza didyman (#8590) üzenetére


Szaki Bácsi
tag

mármint a semmire gondolsz? Eddig nem kaptam normális választ arra, hogy mit is kéne cserélni...

Ne feledd az értékelést! Ha megfelelt az üzlet kérlek értékelj!! :) \"Az überbrutál SSD 8000, de a Bacsis okozta mosoly megfizethetetlen. Minden másra ott a lekvár."\

(#8592) didyman válasza Szaki Bácsi (#8591) üzenetére


didyman
őstag

Már leírtam. Amit csináltál, az ön- és közveszélyes. Ha ennyire nem értesz hozzá, akkor a javításához miként fogsz hozzákezdni? Ez az egyik. A másik, ha nem értesz hozzá, hiába mondom, hogy talán szekunder oldali zárlat, tovább nem fogsz vele jutni, távolról nem tudjuk megjavítani. Tudod, hogyan lehet kimérni egy diódát, mi a jó értéke egy shotky esetén? Ha tudnád, dehogy kérdeznél itt, rég szétkaptad volna. Na pontosan ezért nem javaslom, hogy nekiláss, és ezért mondtam, hogy add oda valami hozzáértőnek. A hálózat nem játék. Értsd már meg.
Ha ezek a fentiek neked a semmit jelentik, akkor nem tudok mit kezdeni veled.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#8593) Szaki Bácsi válasza didyman (#8592) üzenetére


Szaki Bácsi
tag

Azzal nem vagyok előrébb, hogy megkapom, hogy "a hálózat nem játék". Azért kérdezek itt, mert ilyennel még nem volt dolgom. Most azért oktatni, mert elkövettem egy hibát... Biztos veled is volt már hasonló amikor neki kezdtél az ilyeneknek, hogy mindenre figyeltél kivéve egyetlen egy dologra és az lett a baki alanya, és mivel 220-al és tápokkal eddig nem nagyon foglalkoztam, csak alaplappal és videó kártyával, ezért nem tudom, hogy ilyenkor még is mivel kellene kezdenem. Sajnos nem állok úgy anyagilag, hogy most elvigyem az egész tápot kivizsgáltatni, és ráköltsek annyit amennyiből veszek egy új ugyan ilyet. Azért akarom én kideríteni, és szakemberrel megcsináltatni a problémát.

Ne feledd az értékelést! Ha megfelelt az üzlet kérlek értékelj!! :) \"Az überbrutál SSD 8000, de a Bacsis okozta mosoly megfizethetetlen. Minden másra ott a lekvár."\

(#8594) didyman válasza Szaki Bácsi (#8593) üzenetére


didyman
őstag

De nem akarod megérteni? Amihez itt tanácsot adunk, az esetleg az életedbe fog kerülni. Ez a kis baki, amit most elkövettél, igen könnyen tudott volna életveszélyes helyzetet teremteni. Nagyon szívesen segítünk, de ilyen manőverhez senki sem adja szívesen a nevét. Érted így már? Hogyne, én is csináltam furákat, markoltam meg a szétszedett-bedugott 230-as pákát és kézzel kerestem a feszültséget. De azt magamtól csináltam, nem más mondta, hogy szereljem úgy a pákát nyugodtan. :-) A tápot mégis szakemberrel akarod megcsináltatni, akkor a hibafeltárást nyugodtan bízd rá, nem attól kerül sokba a javítás. Írtam, vélhetően zárlat van a szekunderen valahol, és amiatt nem indul meg, ezt műszerrel ki tudod deríteni. Lehet, hogy itt is valamit elkötöttél, vagy ónpaca fogja valahol.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#8595) Szaki Bácsi válasza didyman (#8594) üzenetére


Szaki Bácsi
tag

Értem én, az aggodalmat. De több mint 6 éve szerelgetek ilyeneket és még mindig élek. Tudom, hogy a 220 nem igazán az a dolog amit jó kenne meg simogatni. Az ilyenekkel mindig nagyon óvatos voltam, pont ezért.

Egyébként a szekunder részét vizsgáltam éppen. A nyákon az áramkörök jók, nincs zárlat ón miatt. A kábelek nem érnek össze. Én az IC-k re gyanakszom. A holnapi programom az lesz, hogy azokat kimérem. Ha az akkor veszek újakat és megy szakemberhez.

Ne feledd az értékelést! Ha megfelelt az üzlet kérlek értékelj!! :) \"Az überbrutál SSD 8000, de a Bacsis okozta mosoly megfizethetetlen. Minden másra ott a lekvár."\

(#8596) didyman válasza Szaki Bácsi (#8595) üzenetére


didyman
őstag

Zárlatot műszerrel keress. Milyen IC-re gyanakszol? hogy éred ki a PWM vezérlőt, hogy jó-e?

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#8597) peto.istvan válasza Szaki Bácsi (#8595) üzenetére


peto.istvan
aktív tag

Szia!

Ne vedd sértésnek, de nem kellett volna átbarkácsolni a nyáklapot. Legalábbis jobban át kellett volna gondolni. A régi tápod (FSP) szépen működött a saját házában? Miután átraktad a másik házba megnézted, hogy a felfogatási pontos ugyan ott vannak és nem zárnak össze valamit a nyákon? Ha megadod neki a betápot és leveri a biztit akkor valami nagy gáz van. Gondolom legalább 10-16A kismegszakító van.

A lényeg, hogy ne kísérletezz vele. Hidd el nem alaptalanul mondom. Nem a 6 év számít, hanem az elővigyázatosság.

Valami ott nagyon csúnyán rövidre zárja magát. Addig nyüstölöd a tápot, amíg beadja az unalmast.

Isu :R

(#8598) Szaki Bácsi válasza peto.istvan (#8597) üzenetére


Szaki Bácsi
tag

Tudom. Az a hibát még akkor orvosoltam. :R Igen hibátlanul ment a gyári házában. Az Aurórában már a felfogatásokat megnéztem megcsináltam, hogy ne lehessen ilyen probléma.
Az ok pedig hogy miért is azt mind itt olvashatod el. :R

Ne feledd az értékelést! Ha megfelelt az üzlet kérlek értékelj!! :) \"Az überbrutál SSD 8000, de a Bacsis okozta mosoly megfizethetetlen. Minden másra ott a lekvár."\

(#8599) tornas


tornas
őstag

Üdv!

Egy félhidas topológiás táp esetén a PWM kör és / vagy PWM IC meghülyülhet úgy, hogy olyan hibajelenséget idéz elő, minthogy mind a két primer tranyót "bekapcsolja" (kemény zárlat a vége) egy periódusidő alatt? Vagy elfelejti "kikapcsolni" az egyiket és "rákapcsolja" a másikat?

Vagyis hiába cserélgetném a tranyókat, azok rendre eldurrannának. Nincs ilyen hibával rendelkező tápegységem, csak szimplán elmélkedtem. :U

Más:

Ezekre valaki másnak valami vélemény???
8581
8584
8586

:R

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#8600) didyman válasza tornas (#8599) üzenetére


didyman
őstag

Hogyne tudna ilyet, a tervezés során lényeges is a dolog, hogy az adott félvezetőt időben le tudja zárni-ezért van rendszrint egy R||D tag a FET előtt, záráskor a gate kapacitása a D miatt gyorsabban kiürülhet, valamint induktivitások útközben, kapacitások, amikkel számolnak paneltervezéskor.
A Csíftek panelje-egyszer tudtam, de már elfelejtetem. :-) Nem kritikus alkatrész.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.