Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9301) BogyóBP válasza szacsee (#9300) üzenetére


BogyóBP
addikt

Egy légterü van, a táp alulra van betéve. Egyértelműen a tápból jön mert ha a tápegység kaptárkialakítású nyílásához teszem a fülemet akkor hallom jól.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#9302) BogyóBP


BogyóBP
addikt

Erről az AKASA márkájú tápokról valaki tud valamit?

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#9303) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Üdv!
Gondolva a nem túl távoli jövőre is (3-4 év) erősebb tápot akarok venni alakuló konfigomba, mint amennyit egyébként szerintem megenne. Hatással lehet ez bármelyik hardverre (CPU,VGA, "PTA" ->PénzTárcA), vagy akár 1000W-os tápot is vehetnék egy elvben 500W-os fogyasztásra?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#9305) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Érdekes, azt hittem ez a 'tápokról alaposan' topic...
Egyébként mit jelent az, hogy ha egy táp modularitásánál fel van tüntetve, hogy "teljesen digitális"? Ennek a betűkódja lenne az "i"?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#9306) Carcassonne


Carcassonne
csendes tag

Sziasztok!
Az mennyire rossz ha a tapnak a csatlakozoja nem teljesen megy bele az alaplapi foglalatba? Kb egy mm-nyi resz nem megy bele.
Kep:
http://kepfeltoltes.hu/view/140312/186578770image_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[ Szerkesztve ]

(#9307) Algol válasza Carcassonne (#9306) üzenetére


Algol
senior tag

Ez azért baj, mert az érintkezők így kisebb felületen kapcsolódnak egymáshoz, nagyobb lesz az átmeneti ellenállás, jobban melegszenek az érintkezők. Minél több áramot igényel a processzor (alaplap), annál nagyobb a probléma, mely szélsőséges esetben a csatlakozó megbarnulásához, deformálódásához, megolvadásához vezethet.

A dugó oldalán van egy pöcök, annak be kell kattanni az alaplapi foglalat oldalsó recéjébe. Ez csak akkor szokott megtörténni, ha a dugó teljesen belesüllyed a foglalatba. Ha határozott nyomásra - nem brutális erővel! - sem sikerül lejjebb nyomni, akkor ott valaki hibás csatlakozót gyártott.

Üdv: Algol

(#9308) csabsz13


csabsz13
aktív tag

sziasztok!

azzal kapcsolatban lenne kérdésem, hogy teljesítmény szempontjából fontos-e hogy egy kétcsatos (6+8 pin) VGA a tápról hány vezetéken kapja az áramot?
adott egy FSP Aurum 550m táp és egy ASUS r9 290 DC2OC VGA.
az Aurum (félmoduláris) direkt szálai között van egy 6+8 pin-es, most azzal van rákötve a VGA (ilyen direkt vezetéken jön még az alaplapi és a CPU szál is).
ezzel furmark terhelés alatt azonban azt mutatja, hogy 11,38 V körüli feszültséget ír. ez rendben van?

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#9309) BogyóBP válasza csabsz13 (#9308) üzenetére


BogyóBP
addikt

115 fokos VRM és 87 fokos GPU? az már komoly, nem kicsit szar.

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#9310) Algol válasza csabsz13 (#9308) üzenetére


Algol
senior tag

Az egy 300 watt TDP-jű kártya, azért van rajt 6 + 8 érintkezős csatlakozó, hogy több vezeték között ossza meg a kártya által felvett áramot. Ha kevesebbet használsz, akkor a csatlakozó érintkezői és a vezetékek jobban fognak melegedni, nagyobb lesz a vezetékeken eső feszültség.

A szoftver által mutatott feszültség nem mérvadó, ténylegesen teljesen más is lehet. Multiméterrel mérd a feszültséget a kártya csatlakozójánál! Ha úgy is ugyanezt az értéket kapod, az már baj, mert 12 V +/- 5 % a tűrésmező, azaz a feszültségnek a [11,4 V - 12,6 V]-os tartományon belül kell lenni.

Üdv: Algol

(#9311) csabsz13 válasza BogyóBP (#9309) üzenetére


csabsz13
aktív tag

igen, úgy tűnik az ASUS ezt nem oldotta meg jól (VRM). amúgy normál körülmények között nincs 70 fok felett a GPU, és 85 felett a VRM.
de azért ez itt a max terhelés - a Furmark gyilkos tud lenni...

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#9312) csabsz13 válasza Algol (#9310) üzenetére


csabsz13
aktív tag

bocsánat, de értetlenkedek egy kicsit.
tehát azt mondod, hogy a mostani vezeték maradjon mondjuk a 8 pin-en és külön kössem rá a 6 pin-t?

a multiméteres mérésről tudsz esetleg valami linket mutatni (ahol le van írva, hogyan csináljuk, mivel csináljuk - video vagy szöveg)

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#9313) menjapipaba


menjapipaba
tag

Sziasztok!

Remélem nem gond, hogy itt kérdezem meg :)
Az alsótápos házam miatt valószínűleg kell majd hosszabbító a 4 és 24pines vezetékre, kérdésem a következő:

Nem fog probléma adódni a hosszabbító miatt?

Köszönöm előre is. :R

(#9314) moha21


moha21
addikt

Üdv!

Lehet közvetlenül nem ennek a topicnak a témája, de úgy hiszem itt vannak olyanok akik esetleg tudnak mondani valamit arra amit írok.

Hozzám került egy Aeton 5110-es UPS az eladó elmondása szerint csak az akkumulátora nem volt jó.
Hazahoztam, kipróbáltam egy tökéletes állapotú 45 Ah-ás Varta gépjármű akkumulátorról, a kimenetén üresjárásban is relatíve gyönyörű kvázi szinusz jel volt. Ezután terhelésnek raktam rá egy 60W-os izzót amivel tökéletesen ment. Következő fokozat egy 50W-os ventilátor volt, ő is gond nélkül ment és a jelalak még mindig tökéletes volt. Ezután kapott egy AT-s tápot, amire egy 12V-os DC fúró van "rámaszekolva" az ő fogyasztása 12V-os fesz mellett 10 A ez is inkább csak indulási áram, utána természetesen terhelésfüggő.

Szumma: Ezt a szünetmentes én használhatónak könyveltem el.

Aztán tegnap este hazajöttem munkából és úgy döntöttem, hogy a 89-es (!!) gyártmányú APC UPS-ement lecserélem erre, mert kisebb helyet foglal. Rádugtam a PC-t és a monitort, bekapcsoltam az elosztós hosszabbítómat és sötét lett.
Lement a dugalj áramkörök kismegszakítója (16A) és a betáp kismegszakító is. ( Az FI relé nem csinált semmit ). Arra gondoltam, hogy simán csak sikeresen valami nagy áramfelvétel volt és zárlatra nem is gondoltam ezért lekapcsoltam a hosszabbítót, visszakapcsoltam a kismegszakítókat, majd ismét visszakapcsoltam a hosszabbítót.
Nem történt semmi, a rendesen átadta a a hálózati feszültséget és ment a PC.
Aztán rádugtam egy multimétert ( Trms AC-t tud mérni ), hogy kíváncsiságból megnézzem mit produkál egy izmosabb PC-n ( Kb : 240W az izomos itt most szintetikus teszt alatt).
Elvettem az UPS-től a hálózati betápot az rögtön átkapcsolt ugye akku módra.
Azonban halottam, hogy a trafó hangja egyre másabb frekvencián működik és a multiméteren a feszültség is 290V-nál tart ( az egész pár másodperc alatt történt ). Megijedtem, hogy valami baja lesz a PC-nek és lekapcsoltam a szünetmentest, ami ekkor pukkant egyet...

A Pc és a monitor szerencsére túlélte a PC-be egy Enermax pro82 425 volt egyébként.
A szünetmentes azóta, ha hálózatra van kapcsolva sem csinál semmit és akkuról sem. Az eleje volt könnyen bontható ott volt egy hálózati biztosíték ami éppen maradt ( ?? ) + még találtam két másik üvegbiztit azok se égtek ki.

Kérdés: Jól tettem, hogy akkor kikapcsoltam, vagy én csináltam magát a hibát?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#9315) 04ahgy válasza moha21 (#9314) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Válasz: Jobban tetted, hogy kikapcsoltad, csak nem várod meg, hogy 350V-ra emelkedjen a feszültség... Szerintem alapból volt valami nyűgje.

Az a 89-es APC szünetmentes azért foglal nagy helyet, mert nincs alulméretezve. Szerintem a legbölcsebb azt használni. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9316) csabsz13 válasza Algol (#9310) üzenetére


csabsz13
aktív tag

na, meg is csináltam, most már legalább 11.5 V-ot hoz furmark alatt, Tomb Raider benchmark alatt pedig 11.9-et is!

köszi még1x!

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#9317) Th1sN04ll


Th1sN04ll
senior tag

Nem tudom jó helyre írok e, de leírom:
Adott egy Evga p2 1000-res táp, sacc fél órája hangosan cicereg... kihallik a házból, eléggé! Terhelve, üres járatban, tuningolt rendszerrel, default rendszerrel! :U Kezdjek aggódni, vagy ne? :B

(#9318) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Namégeccer: Mit jelent az, hogy ha egy táp modularitásánál fel van tüntetve, hogy "teljesen digitális"?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#9319) Algol válasza Th1sN04ll (#9317) üzenetére


Algol
senior tag

Lásd a Tudástár cikket A tápellátó áramkörök „cicergése“, sípolása.

Ami segíthet:
- a BIOS Setup-ban az energiatakarékossági funkciók kikapcsolása
- a videokártyánál a V-sync bekapcsolása, vagy erősebb grafikai beállítások használata, hogy jobban terheld a kártyát.

Üdv: Algol

(#9320) Th1sN04ll válasza Algol (#9319) üzenetére


Th1sN04ll
senior tag

Energiatakarékosság kikapcsolva, törésmodell szimláció elég megterhelő csak mert a közben is nyavajog! Render közben is! :B

(#9321) Algol válasza menjapipaba (#9313) üzenetére


Algol
senior tag

A hosszabbító egy plusz elektromos kontaktust visz minden vezetékbe. Ha a kontaktusok kialakítása megfelelő, akkor semmilyen problémát nem okoznak, lásd a sok forgalomba hozott lecsatolható vezetékű, moduláris tápegységet.

Azt mondhatjuk, hogy a hosszabbító csatlakozója plusz hibalehetőséget visz a rendszerbe, amire oda kell figyelni. Csatlakozó helyett, a vezetékek összeforrasztása korrektebb megoldás lenne, de azáltal elveszne a tápegység esetleges garanciája.

Üdv: Algol

(#9322) Algol válasza Th1sN04ll (#9320) üzenetére


Algol
senior tag

Akkor még egyszer: ez alapvetően normális jelenség, nem árt a tápegységnek, legfeljebb csak az idegeidet rongálja. Te nem nagyon tudsz tenni ellene.
A jelenséget a tápegység, alaplap, videokártya hármas együttesen okozza, közülük bármelyik cseréje változtathat a helyzeten, de erre nincs semmi garancia.
Ezen részegységek tervező mérnökeinek kellene bizonyos szabályok, szabványok kialakításában, betartásában megállapodniuk, akkor megszüntethető lenne ez a jelenség.

Üdv: Algol

(#9323) Th1sN04ll válasza Algol (#9322) üzenetére


Th1sN04ll
senior tag

Értem, köszönöm! :R

(#9324) 04ahgy válasza Algol (#9322) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az is elég lenne, ha a mérnök több, a marketinges kevesebb beleszólással bírna a végleges paraméterlistába, alkatrészösszeállításba. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9325) Algol válasza flymi (#9318) üzenetére


Algol
senior tag

Ez a legújabb attrakció a tápegységeknél, hogy jobban el lehessen adni őket és többet lehessen kérni értük.

A tápegységnek egy erre a célra kialakított csatlakozója van, amit USB kábellel össze kell kötni az alaplappal. Majd telepíteni kell egy speciális szoftvert. Ez a szoftver egyrészt monitorozza a tápegység állapotát: kijelzi a bemeneti és a kimenő feszültségeket, a tápegység belső hőmérsékletét, hatásfokát, a ventilátor fordulatszámát. Másrészt szabályozható általa a tápegység néhány jellemzője: állítható a ventilátor fordulatszámának karakterisztikája, megválasztható, hogy a tápegység virtuálisan egyágas vagy többágas módban működjön, állítható túláramvédelmi küszöbökkel.

Üdv: Algol

(#9326) Algol válasza 04ahgy (#9324) üzenetére


Algol
senior tag

Igen, de helyette itt a "Complete Digital Control".

Üdv: Algol

(#9327) moha21 válasza 04ahgy (#9315) üzenetére


moha21
addikt

Köszi a választ!

Egyik ismerősöm azt mondta, hogy nagyjából a cégüknél több gond van a szünetmentesekkel, mint amennyi hasznuk van.

Holnap, ha lesz rá időm szétbontom és megnézem, hogy mi halt ki belőle ( ha szemmel látható ), kicsit ilyen gerjedés szerű volt a dolog.

Mindenesetre már önmagában szomorú dolog, hogy képes ilyen feszültségszintet kiadni magából egy szünetmentes és semmiféle védelem nincs ez ellen. A másik érdekesség, hogy 2 kismegszakító is leoldott, de a benne levő 1,5 amperes biztosítékkal semmi nem történt.

Az APC meg most már valószínűleg örökre marad, sőt lehet vadászok belőle párat a későbbi jövőre.

Az EATON-ba most így eléggé csalódtam, mert 2 UPS-ből a zegyik ezt csinálta, a másik egy NV800-as, amit internetes teszt alapján pozitívan bíráltak el, én meg nem mertem PC-t rádugni, pedig ez teljesen új UPS, de valami borzalom a kimenete és iszonyatosan melegszik a trafó ( égett műanyagszaga van ). Szóval ezekkel az olcsóbb szarokkal tényleg több baj van, mint amennyi hasznuk van.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#9328) 04ahgy válasza moha21 (#9327) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem feltétlenül jó az új technika... A Domino70 tirisztoros inverterei egy szobát is elfoglalnak, de legalább nem égett szagú a trafó, és üzembiztosak.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9329) jenei0330


jenei0330
tag

Sziasztok, van 1 fsp blue storm 500w-om, megéri lecserélni 1 seasonic ss-600ht-ra?

(#9330) Algol válasza jenei0330 (#9329) üzenetére


Algol
senior tag

A kérdés nem ide való, inkább itt kérdezz: Melyik tápegységet vegyem?

Üdv: Algol

(#9331) menjapipaba válasza Algol (#9321) üzenetére


menjapipaba
tag

Köszönöm a választ!

Azt esetleg valahol megtudom nézni, hogy milyen hosszúak az adott tápnak a kábelei? Vagy mindegyiknek szabvány?

:R

[ Szerkesztve ]

(#9332) Algol válasza menjapipaba (#9331) üzenetére


Algol
senior tag

A kábelhosszra nincs szabvány. Lásd a táblázatot!

Üdv: Algol

(#9333) menjapipaba válasza Algol (#9332) üzenetére


menjapipaba
tag

Nagyon köszönöm! :R

(#9334) h0o2a7j6


h0o2a7j6
tag

Üdv!
A kinézett ITX alaplaphoz a gyártó 19V/90W-os adaptert ajánl. Van itthon egy 19.5V/130W-os a mostani gépemhez. Használhatnám-e a meglévő tápot az új laphoz? 0.5V nekem nem tűnik túl nagy különbségnek. :F
köszi

(#9335) Algol válasza h0o2a7j6 (#9334) üzenetére


Algol
senior tag

Valószínűleg a 19 V plusz/mínusz 5 % tűréssel értendő. A fél volt 2,6 %-kal nagyobb a névleges értéknél, így az belefér. Azt kellene ellenőrizned - méréssel-, hogy a meglévő tápod 19,5 voltja nem sokkal több-e a névleges értéknél. A mérést üresjáratban és némi terheléssel is érdemes elvégezni.

Üdv: Algol

(#9336) konci79 válasza 04ahgy (#9286) üzenetére


konci79
őstag

Üdvözlet!
Picit visszatérnék erre a problémámra.
Vibrált a kép,sötét színeknél látszott jobban.
75 hz-et írt a gép,és azon töltötte ki a teljes képet szépen,többi elmosódott volt,bár néha kiírta hogy nem támogatott mód,vagy valami ilyesmit.
Viszont ma hirtelen felindulásból frissítettem bios-t, végzett,win betölt,de a kép el volt tolódva.
Elkezdtem állítgatni,látom 75 hz-en van,faxa de oldalra nem megy... Nem tudtam hirtelen milyen beállítással arrébb tolni,ezért 60 hz-re váltottam.
És lőn csoda: kép helyére került és ahol eddig hullámzott/vibrált az MEGSZŰNT :C
Úgy tűnik itt nem hardveres probléma miatt volt,mert azt hittem a drága tápom miatt van.
Bocs hogy hosszú lett,de gondoltam megosztom veletek,hátha segít másnak is a tapasztalatom. :K

(#9337) 04ahgy válasza konci79 (#9336) üzenetére


04ahgy
nagyúr

TFT-nél a 60Hz szerintem evidens. Köszi, hogy leírtad a tapasztalatokat.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9338) konci79 válasza 04ahgy (#9337) üzenetére


konci79
őstag

Lcd,ez a furcsa...
Végül is mindegy,lényeg hogy a kép éles,tiszta,és semmi hullámverés :)

(#9339) lovas001


lovas001
aktív tag

Sziasztok! Tudom hogy mély víznek csak nagyon a felszínét súrolom de van egy LC Power 6600gp v2,3 tápom. A kérdés pedig az lenne hogy tudom megkülönböztetni a 2 db 12 V os ágat? Ugyanis szeretném a vga-t (2*6tű) külön ágra kötni így talán jobban oszlana a terhelés.

előre is köszi :R

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#9340) Algol válasza lovas001 (#9339) üzenetére


Algol
senior tag

Szétszeded a tápegységet, megnézed a nyomtatott áramköri lapján, hogy hova vannak beforrasztva a sárga színű vezetékek. Ha kétágas a táp, akkor két eléggé elkülönülő csoportot fogsz találni. Ha átkötéseket találsz, az ne tévesszen meg, azok áramfigyelő ellenállásként is működhetnek.

Üdv: Algol

(#9341) lovas001 válasza Algol (#9340) üzenetére


lovas001
aktív tag

Köszönöm a gyors válaszod :R Akkor sajna nem fogom tudni elkerülni a táp megbontását hogy megtudjam .

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#9342) Algol válasza lovas001 (#9341) üzenetére


Algol
senior tag

Ha csak nem találsz egy alaposabb tesztet erről a tápról, ahol esetleg ezt leírták, vagy elég sok jó minőségű fényképet közölnek a belsejéről, amiről ez talán leolvasható. Erre nincs sok esély.

Üdv: Algol

(#9343) lovas001 válasza Algol (#9342) üzenetére


lovas001
aktív tag

1 mélyrehatóbb tesztet találtam igaz elég csúnya nyelven( valszeg lengyel) . Feszültségmérés meg minden van róla csak jó minőségű kép a belseéről az nincs :D

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#9344) lovas001 válasza Algol (#9342) üzenetére


lovas001
aktív tag

Az internet bugyraiban akadtam rá erre

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#9345) lovas001 válasza Algol (#9342) üzenetére


lovas001
aktív tag

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#9346) lovas001 válasza Algol (#9342) üzenetére


lovas001
aktív tag

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#9348) lovas001 válasza #68686080 (#9347) üzenetére


lovas001
aktív tag

Köszönöm jól néz ki nagyából valósat írnak a csatik elhelyezéséről ezek vannak 1 ágon talán :)

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#9349) Algol válasza lovas001 (#9346) üzenetére


Algol
senior tag

Ezek a képek nem megfelelőek és a forrasztási oldal felől is kellene kép.

De hála proci0-nak, talán megoldódott a problémád.

Üdv: Algol

(#9350) lovas001 válasza Algol (#9349) üzenetére


lovas001
aktív tag

Igen úgy volt ahol ott írták :) így 12,15 ről max 12,01 re droppol le a feszültség ha maximális cpu és vga túlhúzást alkalmazok (x4 965 4,2ghz vga 1175/1550)

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.