Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8851) didyman válasza AxBattler (#8849) üzenetére


didyman
őstag

Gondolj bele: 1x4->1x8 esetén semmi nem változik, ugyanúgy 2 kanócon jön az áram, ugyanúgy 4 tüskén keresztül, semmivel sem vagy előrébb. A molex átalakítóval is az a gond. Egy szál vezetéken, illetve tüskén 6A engedhető meg. Ehhez négy molex kéne. Akkor meg felesleges, mert az egyszem négy tüskés csatival legalább nem lesz plusz egy kontakthiba-lehetőség. Az így 144W bruttó értékig alkalmas, ami kb. 120-130W nettó teljesítmény a CPU-n. A 100W-os APU-hoz tehát bőven elég.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#8852) AxBattler válasza didyman (#8851) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8853) Mister_X válasza didyman (#8850) üzenetére


Mister_X
nagyúr

:R

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#8854) moha21 válasza didyman (#8851) üzenetére


moha21
addikt

Egyébként egészen jól szoktak melegedni a "molex" csatlakozók az ilyen átalakítóknál, kézzel érezni, hogy fűt.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8855) Algol válasza Mister_X (#8848) üzenetére


Algol
senior tag

"Ezek a feszültség-áramerősség párok mit jelentenek?"

Azt, hogy az említett tápegységnek két 12 V-os ága van:
1. ág 12 V1, ez maximálisan 14 A árammal terhelhető,
2. ág 12 V2, ez pedig maximum 15 A-ig terhelhető.

A Chieftec GPS-400AA-101 tápegységnél egyébként a következő a két ág bekötése:

1. ág - innen kapja az alaplapi 24 érintkezős ATX csatlakozó a 12 V-ot, valamint az összes Molex és Sata csatlakozó. Ezek a sárga vezetékek.

2. ág - ide van kötve a processzor ATX 4-es csatlakozója és a videokártya 6 tűs PCI-e csatlakozója. Ezek sárga vezetékek fekete csíkkal.

Üdv: Algol

(#8856) bambino18


bambino18
csendes tag

Hali srácok! 650 es Corser tápm van és azt akarom kérdezni hogy Egy Hd 7990 hez elég ? vagy vegyek másik tápot

(#8857) syberia válasza bambino18 (#8856) üzenetére


syberia
veterán

Elégnek kell lennie, kérdés mennyit ment a táp.

https://howbad.info/

(#8858) Mister_X válasza Algol (#8855) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Értem :R Közben lejjebb ment a konfig étvágya, egy HD7750-et és egy Intel G840-et kell meghajtania (össz nincs 100W). Tehát szerintem pont megfelel nekem majd ez a Chieftec :B

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#8859) Oliverda


Oliverda
félisten

Véletlenül nem tudja valaki, hogy az újabb tápokat hogyan lehet bekapcsolni alaplap nélkül? Ez a Seasonic Platinum esetében nem működik. Kattan egyet a táp mintha indulna, de utána azonnal le is áll. :(

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8860) fero02 válasza Oliverda (#8859) üzenetére


fero02
veterán

Terhelés volt rajta?

(#8861) Oliverda válasza fero02 (#8860) üzenetére


Oliverda
félisten

Először nem, majd ráaggattam pár cuccot, de ugyanazt csinálta.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8862) tornas válasza Oliverda (#8861) üzenetére


tornas
őstag

Mindegyik főbb fesz (3,3 V, 5 V, és 12 V - egyszerre is) terhelve volt valamennyire?

Én Compaq tápoknál találkoztam ilyennel, ahol a sima zöld-fekete drótos indítás nem volt elég. De egy tápteszterrel (LCD kijelzős és ha minimálisat is, de jelent valamennyi terhelést a táp számára) már elindult.

Én rövid idejű próbaterhelésnek 12 V-os és 20 W-os spotizzókat (búra nélkülieket) használok. Egyet-egyet a főbb feszekre rákötök kikapcsolt állapotban, majd ezután beindítom a tápot.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#8863) Fun21


Fun21
csendes tag

LC-Power 1400MI LC200SFX

Asrock B85M-ITX alaplap
Intel Core i3-4130 3.40GHz LGA1150
Samsung 120GB SATA3 MLC Basic MZ-7TD120BW
Corsair Vengeance 4GB DDR3 1600MHz CMZ4GX3M1A1600C9

lc power sfx tápja helyett ezt néztem ki ajánlás alapján megfelelő e?

FSP Group FSP200-50GSV 85+ 250W SFX bulk

:R

[ Szerkesztve ]

(#8864) tornas válasza Fun21 (#8863) üzenetére


tornas
őstag

Megfelelő...viszont a kérdésed nem idevág... :U

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#8866) kts88 válasza #68686080 (#8865) üzenetére


kts88
senior tag

Azért köszönöm! Sajnos lehet nem is lesz több.

Hogy egy kis ON is legyen. [link] Érdekes dolgok vannak itt fent. 5kW/dm3 tápegység, 10kw/dm3 pfc modul, na meg a megacube projekt :) Nekem legalábbis tetszenek, és úgy-ahogy témába is vág.

(#8868) tornas válasza #68686080 (#8867) üzenetére


tornas
őstag

Én ugyan még nem tekertem ilyen tekercset, de mintha a negatív -12 V-ja "fordított" irányban le feltekerve.[link]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#8869) arcsi84


arcsi84
aktív tag

Sziasztok

Van a gépemben egy 400 wattos fsp hexa táp és ezen csak egy 6 pines vga csatlakozó van. Ez azt jelenti, hogy táp csere nélkül nem tudok olyan vga-t bele tenni ami 6 pinesnél több csatlakozást igényel?
Pl már egy r9 270x is két 6 pines csatlakozót igényel.

Válaszokat előre is köszönöm.

(#8870) Algol válasza arcsi84 (#8869) üzenetére


Algol
senior tag

Nem, használhatsz Molex - PCI-e átalakítót. Például ilyent.

Természetesen a táp terhelhetőségét figyelembe kell venni.

Üdv: Algol

(#8871) didyman válasza Oliverda (#8861) üzenetére


didyman
őstag

Műszerrel mérj rá az egyes ágak-test közé, hogy nem zárlatos-e nullához közel valamelyik. Előfordul. :-) Amúgy valószínű az lesz, amit a kolléga is írt, jobbféle védelmek mindenre ugornak, túl kevés feszre, -12V-os ágra is.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#8872) didyman válasza #68686080 (#8867) üzenetére


didyman
őstag

Igen, azok olyanok, a párból az egyik (de csak az egyik) mindig megpúposodik. Tagan táp? :-)
A vasmaggal az a gond, hogy ha látványosan elégett, valószínű szerkezeti hiba miatt tette. Tehát érdemes kicserélni. Csakhogy a vasmagtényező ismeretlen. Gyakran 10 menet az 5V, 22 menet a 12V, és ugyanennyi a -12V is. Én nem szoktam nagyon újratekerni, mert van miből bontani, aminek hasonló a teljesítménye, ha arányok egyeznek, akkor nagy elrontás nem lesz benne :-) . Szerintem nem kell thermoplasztikus huzal.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#8874) tornas válasza Oliverda (#8861) üzenetére


tornas
őstag

Még annyit, ehhez a hsz.-hez, hogy a -12 V-ra ne tegyél túl nagy fogyasztót (pl. az előbb említett spotizzót), mert eléggé kicsi a terhelhetősége!

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#8875) didyman válasza #68686080 (#8873) üzenetére


didyman
őstag

Ott alul repedés lesz a magon. Biztos, hogy a mag, ha a réz melegszik, az a jő hővezetése miatt egyenletesen el is oszlik, ha lokálisan ennyire elfűt egy pontban, ott kell legyen benne hiba.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#8877) Oliverda válasza didyman (#8871) üzenetére


Oliverda
félisten

Ugye moduláris a táp, és én először a 24 tűs kábel nélkül próbáltam indítani, ergo a kábel aljzatában érintettem össze a két pontot. Na így nem ment, viszont ha rádugom a tyúkbelet és azon csinálom, akkor már oké. :F

Lényeg a lényeg, hogy megy.

Köszi a tippeket!

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8878) tornas


tornas
őstag

Ezen az oldalon lehetnek hasznos dolgok...[link]. Ha gondoljátok, nézzétek át! :)

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#8879) priti


priti
addikt

5v és 12V között lévő 7V-ra kötött 10-15W-os fogyasztó jelent bármi kockázatot egy atx 650W delta tápnál (Chieftec)?

Hardverlesen

(#8881) priti válasza #68686080 (#8880) üzenetére


priti
addikt

A stab IC-t még csak kicserélném a frod.szabályozóban, de tartok tőle, hogy nem fér oda fizikailag akkor borda, ami ahhoz kellene rá, hogy el tudja disszipálni a feszkülönbséget ekkora áramfelvétel mellett. Szivattyú a ludas nem venti, szóval tényeg 10-15Watt amiről beszélünk. 5V-on nem mindig indul el, 12V-on meg hangos. Zárlatba remélem nem fog menni. Ezen kívül a táp szempontjából lehet bármi amire nem gondolok? Elviseli tartósan?

Hardverlesen

(#8883) priti válasza #68686080 (#8882) üzenetére


priti
addikt

hüm-hüm :R A 600mA az még jól hangzik, bíztató. Asszem holnap ellátogatok az alkatrészboltba stabért. Van itthon egy 4ch Enermax szabályozó, de teljesen le van térdelve mind a 4 csatorna. Annó egyesével nyúvadt meg egy szem magas fordulatú 12cm-es vetitől, de persze már eleve csak 2ch ment a 4-ből amikor vettem asszem 500 pénzért az aprón. Semmi borda nincs rajta természetesen, de már vágtam :DDD Holnap defibrillálom gyorsba :) Ez amúgy ilyen csoda cucc. Világít zűden-kéken meg hőmérő is van minden csatornához külön digitális kijelzővel, fú nagyon komoly csájná cucc. Kicsit megtápolom és jó lesz ez akkor, illetve remélem, hogy a potija még jó. Köfi.

Hardverlesen

(#8884) pityu6


pityu6
tag

Sziasztok!
Segítsetek Nekem legyetek szívesek.
Kértem tanácsot abban,hogy a tápomba milyenre lenne érdemes lecserélni a jelenlegi ventit,viszont a topikot nem találom.Nagyon fontos lenne.
Bocsi az off-ért :R

(#8885) pityu6 válasza pityu6 (#8884) üzenetére


pityu6
tag

Megvan,Köszönöm! :R :R

(#8886) építész válasza priti (#8879) üzenetére


építész
aktív tag

Nagyon nem mindegy, hogy a +5V-os ág alapból mennyire van leterhelve. A mai gépek egyre kevesebbet fogyasztanak +5V-ról. Ha leesik a +5V-os ágon a terhelés, akkor a +12V és +5V között folyó árammal nem tud mit kezdeni a +5V-os kimenet, mert az áramot nem bír ám nyelni. Minden áram a +5V -os fogyasztókba fog befolyni, amitől megemelkedik a +5V és szerencsés esetben leszabályoz a táp, vagy megszólal az Over Voltage Protection.
Van olyan táp, ami be sem indul, ha a +5V -os ágán, mondjuk egy 5,1V-ra feltöltött akkumulátor van, vagy bármi más módon megemelkedik a kapocsfeszültség.

bye

(#8888) tornas válasza #68686080 (#8887) üzenetére


tornas
őstag

Esetleg nem lehet, hogy a PWM-je (a teljes kör, IC stb...) miatt van ez a fura jelalak?!

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#8890) kts88 válasza #68686080 (#8889) üzenetére


kts88
senior tag

Lehet tudni, hogy ez meik ág, miben mérve, illetve milyen terhelésen üzemelt?

[ Szerkesztve ]

(#8892) kts88 válasza #68686080 (#8891) üzenetére


kts88
senior tag

Terhelés? Nekem nem derül ki, hogy milyen csatolásban van a szkóp. Fizikailag megy rendesen a táp?
Iletve jó volt a földelésed? Oszcilloszkóp PE vezetée és a táp PE vezetéke.
Lehet rádiófrekis zavar, mert ahogy nézem 100ns osztásban vagy. Ez 10Mhz-es oszcillácói.
Lehet RC védő van pusztulva, vagy y2 kondenzátor.

(#8894) mrobes


mrobes
tag

Sziasztok!
Új tápegységet szeretnék venni,kinéztem egy Seasonic G550-t,ami elég jónak tűnik.
Az lenne a kérdésem,hogy nem kevés-e a 3,3v és 5v ágak max teljesítménye,ami az adatlapja szerint 100w.
A proci ezekből gazdálkodik,vagy a 12v-os ágból is vesz fel? Egy jó öreg i7-870 95w-os tdp-vel nem gond neki?
Bocs,ha hülyeséget kérdeztem,előre is kösz a választ.
Robi

(#8895) fero02 válasza mrobes (#8894) üzenetére


fero02
veterán

(#8896) mrobes válasza fero02 (#8895) üzenetére


mrobes
tag

Ok,megyek oda,bár igazából az érdekelt volna,hogy mi használja a táp 3,3v és 5v ágát.

(#8897) #58984960 válasza #68686080 (#8887) üzenetére


#58984960
törölt tag

A cicergő hang általában a primer oldalról jön. Általában a fólia kondik okozzák, de okozhatja a tekercs is. Ha leválik róla a szigetelő lakk réteg elég furcsa dolgokat tud produkálni. Persze ez utóbbi nem cicereg!

(#8898) priti válasza építész (#8886) üzenetére


priti
addikt

Igaza lehet proci0-nak és nem vesz fel sokat. Túlaggódtam, nem komoly, csak marketing lesz a 15W. A halottak napja miatt nem tudtam még stabokat venni, de van a szokásoson felül 5V-ra kötve cucc. A triplaradin pl. forog 3db 12cm-es venti 5V-on. A semminél több, de á biztos-tuti bírni fogja, amíg megveszem az alkatrészeket a fordulatszabályzóhoz, ha tudtam volna, hogy ilyen keveset vesz fel nem is kérdezek...

Hardverlesen

(#8899) kts88 válasza #68686080 (#8893) üzenetére


kts88
senior tag

A primer mosfet mellett is nézd meg. (1 tranzisztoros forwardnak látom a topológiát, legalábbis a második linken az van)
1 tranzisztoros forward tápnál nem lehet megúszni a snubbert (flybacknél sem). A diódákról elviekben le lehet, schottky ill. soft recovery dióda alkalmazásával.
Az RC tag kondiját ha megnézed, egyértelműen azonosítható legyen a kondenzátor típusa. Alacsony tangens deltás polipropilén kondi jó csak ilyen feladatra. Ilyen típus (wima kondik közül) MKP10, FKP1, MKP4 is ha alacsonyabb az igény. De ha c243 felirat van rajta az is jó (siemens liszensz, többek közt a remix is csinálta)
Ha nem tudod beazonosítani az a biztos ha cseréled.

Másik ha bírod hűtéssel növelheted a moset gate ellenállását. Ez lassítja a kapcsolási folyamatokat, kevésbé tud érvényre jutni a transzformátor kapacitív csatolása.

Átkondizásról: ha kondi bajt látsz akkor ott periodikus lengéseket kellene látnod. Ez abból következik, mert a csökkenő kapacitás miatt nem tud jól szűrni, illetve a növekvő ESR nagyobb ohmos feszültségesést eredményez rajta. De a lengés az vagy a kapcsolási, vagy a kapcsolási freki 2x értékén mérhető.

A PE-t nem véletlen írtam, egyszer megjártam :B

(#8900) Asbee


Asbee
veterán

Sziasztok! kb 3 éves fsp 500 60apn tápon úgy tűnik a ventilátor elkezdett zörögni. Azt tudom, hogy olyan ventire kell cserélni, aminek tulajdonságai szinte megegyeznek a benne lévővel. (légszállítás, feszültség). Két kérdésem lenne:

1. Elvileg YATE LOON D12SM-12 van benne. Tudtok olyan könnyen beszerezhető nem nagyon drága ventit amivel helyettesíteni lehetne?

2. A ventilátor hogyan van bekötve? Van csatlakozója vagy forrasztva?

Köszi. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.