Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8201) Archttila válasza tornas (#8200) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Nagyon szépen köszönöm a megnyugtató választ :DD

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#8202) stewe2


stewe2
aktív tag

Üdv!

Adott egy alaplap 8 pines CPU csatival, egy Phenom II x4 (125w), és egy CTG-450 Chieftech 4 pines csatival. Mi a megoldás?

Ezt rárakhatom a tápra: átalakító

Thx stewe :)

Nincs igazság... Csak erőviszonyok... Lehet nicket kellene váltanom: stewe71...

(#8204) stewe2 válasza #68686080 (#8203) üzenetére


stewe2
aktív tag

Bocs, csak azt hittem, nem indul a rendszer, ha nincs mind a 8 pin rajta. Amúgy mindegy melyik oldalra teszem? Esetleg molexről meg tudom táplálni?

Thx stewe :)

[ Szerkesztve ]

Nincs igazság... Csak erőviszonyok... Lehet nicket kellene váltanom: stewe71...

(#8205) Algol válasza stewe2 (#8204) üzenetére


Algol
senior tag

"Amúgy mindegy melyik oldalra teszem?"

Mindegy.

"Esetleg molexről meg tudom táplálni?"

Igen, de magad kell hogy legyártsd az átalakítót. Két molex csatlakozót kell használnod, mert egy molex-ben csak egy 12 V-os vezeték van.

Mint proci0 írta, a 8-as csatlakozó használatának értelme a feleződő kontakt- és vezeték ellenállás.
(A vezetékek induktivitása is feleződik.)

Üdv: Algol

(#8206) draff válasza #90933760 (#8151) üzenetére


draff
aktív tag

Az mit jelent megfogalmazásodban, hogy "kétágas táp"?
Csak nem azt, hogy hány szál csatalkozós huzal lóg ki belőle?

Jobb ha tudod, ezek a két vagy három kijövő drótkötegek benn a tápban általában mind egy helyről jönnek.
A negatív pólus a közös negatívról, a pozitívok (+3,3V; +5V; +12V;) a pozitívokról.
Tehát ezek nem külön-külön gyártott feszültségek, és úgy simán összeadni őket nem lehet, mint boltban a stanyicliben az egy kiflit meg a két kiflit. Semmivel sem lesz "erősebb" egyik ága sem, ha összevissza variálod.

(#8207) RudiSteel


RudiSteel
tag

Sziasztok!

Szerintetek melyik táp a halkabb:
- CHIEFTEC PSF-180MP
- FSP300-60GLS

Előre is köszi :R

(#8208) tornas válasza draff (#8206) üzenetére


tornas
őstag

"Az mit jelent megfogalmazásodban, hogy "kétágas táp"?
Csak nem azt, hogy hány szál csatalkozós huzal lóg ki belőle?"

Egy- vagy többágas ATX tápoknál arról van szó, hogy hány felé van osztva a +12 V, de csak az. Pl egyágas +12 V-osnál a sárga drótok egy pontban találkoznak. De két- vagy többágas tápoknál a sárga drótok kettő vagy több pontban vannak beforrasztva és azoknak külön-külön vannak a védelmeik is. Ez olyan mint a lakásban az áramellátás kiépítése: mindegyik szobá(k)nak külön-külön vannak a kismegszakítói. Vagyis egyik ág mondjuk a CPU-é, a másik + 12 V-os ág az alaplapé és a perifériáké (molex, sata, floppy), a harmadik + 12 V-os ág meg legyen a VGA kártyáé (PCI-E csatlakozók). Lehet egy táp 4,5,6 vagy több ágas is és ez gyártófüggő is, hogy hogyan oszlanak el az ágak a csatlakozók között. Több kombináció is létezik és a komolyabb tápgyártók a tápegység dobozán/manual-jában és/vagy a honlapján is feltüntetik, hogy a +12 V-os ágak mely csatlakozókhoz tartoznak, a tápegység jobb és hatékonyabb kihasználása végett.

Azt mondanom sem kell, hogy egyes, esetleg kétes minőségű cuccoknál (Codegen, Deer vagy az AB Power régebbi CWT belsővel) előfordul, hogy a címkéjén 2 db +12 V-os ágat tüntet fel, de valójában csak egy + 12 V-os ága van a tápegységnek --> egy pontból indul ki az összes sárga drót. De ennek az ellenkezője is előfordulhat. :K

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#8209) didyman válasza draff (#8206) üzenetére


didyman
őstag

Egy vezeték, egy molex-aljzat 6A-ig terhelhető, ebből nem szerencsés két érintkezőt ellátni a CPU tápcsatiján.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#8210) tornas válasza didyman (#8209) üzenetére


tornas
őstag

Ha már nekem is CPU-hoz vagy VGA-hoz átalakítót/hosszabbítót kellene használnom, akkor inkább gyártok egyet, minthogy "szűk keresztmetszettel" használjam. Ilyenkor nagyon jól jönnek a bontott alaplapjaimon lévő 20 vagy 24 pin-es MB csatlakozók valamint a bontott tápkábelek. Kiforrasztom majd méretre (-->adott típusra: VGA vagy CPU) vágom őket, és végül forrasztást és zsugor-csövezést alkalmazva készek is. A hosszabbítókat is így készítem el.

De szélsőséges esetben a tápban is találhatóak fel nem használt, szabad forrasztási helyek a drótoknál. Ilyenkor ide is lehet kiegészítő tápkábeleket forrasztani a tápegység specifikációit is figyelembe véve.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#8211) draff válasza tornas (#8208) üzenetére


draff
aktív tag

Aha!

Bár én már egy pár tápot elég alaposan szétoperáltam, vagy megjavítottam, de mintha nem figyeltem volna erre - avagy - azoknál kivételesen /a dobozon belül/ az összes azonos feszültségű huzal mind mind egy pontból jött ki. Tehát az összes fekete, az összes piros és az összes sárga a nyákon egy egy megfelelő pontjára volt forrasztva. Az összes 0; + 5; és + 12V-os ág

Hogy aztán ez miben jelentené azt, hogy 6 A-onként külön-külön túláram-védettek - nem értem ...

(#8212) draff válasza tornas (#8210) üzenetére


draff
aktív tag

Néhány újabb spéci táp viszont már kiszolgálja a SATA vinyók 3,3 V-os igényeit is, ámde arra rendszerint egy külön kis elektronika szokott hozzá lenni.
Tehát nem a + 5V-ból csinálnak Zener-es ejtéssel tápfeszültséget ...

(#8213) tornas válasza draff (#8211) üzenetére


tornas
őstag

Didyman nem a túláramvédelemre gondolt, hanem a vezeték terhelhetőségére. Egy drót biztonságosan 6 A-rel terhelhető (a nagy átlagban), de ez vastagság függő, mert vannak vastagabb drótokkal szerelt tápok is. Míg a túláramvédelem az adott feszekre illetve a több +12 V-os ágak esetén, + 12 V-os áganként értendő.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#8214) tornas válasza draff (#8212) üzenetére


tornas
őstag

"Néhány újabb spéci táp viszont már kiszolgálja a SATA vinyók 3,3 V-os igényeit is, ámde arra rendszerint egy külön kis elektronika szokott hozzá lenni.

Nincs hozzá semmiféle külön elektronika a tápban evégből. Csak simán az eredeti +3,3 V drótja is rá van kötve a SATA tápcsatira is.

"Tehát nem a + 5V-ból csinálnak Zener-es ejtéssel tápfeszültséget ..."

Ez az elektronika a SATA HDD-ken található meg, ami a + 5 V-ból állít elő +3,3 V-ot a SATA HDD számára. Ezért van az, hogy működnek olyan tápcsatival is, amelyiken nincs +3,3 V-os drót. Vagy ha a molex-ről kap áramellátást a SATA vinyó egy MOLEX-to-SATA átlalakítóról, amin szint nincs +3,3 V.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#8215) draff válasza tornas (#8214) üzenetére


draff
aktív tag

na megint egy okos ember.

Magyarázd már el nekem:
Akkor az miért van, hogy a SATA csatlakozónak már eleve nem 4 ere van, hanem 5!
És az az ötödik szál narancssárga? Csakis a SATA csatinál, a sima molex valójában négy-eres.
Van egy olyan huzalom /és éppen néztem/, hogy a vezetékre (ami a tápból jön) sorbafűzött 4 csatisokat mind szépen kikerüli és csak a végén, a SATA-nál van ötödikként fixálva.
Benn a tápban meg az a narancsszínű vezeték egy külön kis nyáklapról jön ki, s nem a nagy huzalcsokrok környékéről.

(#8216) tornas válasza draff (#8215) üzenetére


tornas
őstag

Nem tudom, hogy az előbb leírtakon mi olyan érthetetlen?! :U :F

Esetleg fényképek a "speciális" tápodról és annak kábelezéséről?

"Akkor az miért van, hogy a SATA csatlakozónak már eleve nem 4 ere van, hanem 5!"

Van 4 eres SATA tápcsatlakozó (+5 V és a +12 V) és van 5 eres SATA tápcsatlakozó (+3,3 V, +5 V és +12 V) is. A tápegységeken található SATA tápcsatik lehetnek 4 és 5 eresek is, de egy táptípuson csak az egyik fajta van: vagy 4, vagy 5 eres SATA. Ellenben a SATA-ra átalakítókon (amik legtöbbször MOLEX-to-SATA átalakító) csak négy eres a SATA tápcsatlakozó.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#8217) draff válasza tornas (#8216) üzenetére


draff
aktív tag

Hááát, azért ez nem egy olyan kimondottan speciális táp, hisz csak egy 400 W-os Codegány. De a huzalozása eredeti, tehát nem holmi, utólag belegányolt ügyeskedés ...
A képeken talán látható, van rajta a már általad megemlített 4 szálas SATA dugó, ámde van még egy 5 szálas is, a jól látható narancsszinű 3,3 V-os huzallal.

Két kábelvégen "csak" 4 eres SATA van, de a baloldalra eső az már 5 eres huzallal szerelt.
(És nem én csináltam utólag bele!)

[ Szerkesztve ]

(#8218) draff válasza draff (#8217) üzenetére


draff
aktív tag

Érdekes hogy csak egy kép megy fel egyszerre.

Ez lenne az 5 eres SATA dugó.

[ Szerkesztve ]

(#8219) tornas válasza draff (#8218) üzenetére


tornas
őstag

Ez biztos, hogy "gányolásnak" tűnik, mert ilyet még a Codegen sem szokott csinálni. Szokott a Codegen SATA tápcsatija 4 vagy 5 eres lenni, de nem 4 eres is, meg 5 eres is. Vagy ilyen, vagy olyan a SATA tápcsatlakozója.

És az adattábláján meg vonalkódcímkéjén kívül, minden más rajta látható kis címke is gyanús nekem, mert nem szoktak ezek rajta lenni.

Ja, és kell lennie rajta garanciacímkének is. Ha az nincs rajta, akkor biztosan belenyúltak. De ha rajta is van, az sem garancia arra, hogy nem nyúltak bele.

Valamint a SATA csatik száma is feltűnően "sok". Arról nem is beszélve, hogy a Codegen elektronikájában én még nem láttam külön kis panelt a SATA +3,3 V-os tápellátásának.

De érdekelne a belseje is, ha nem gond... :)

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#8220) tornas


tornas
őstag

Szereztem egy túlfeszültségvédő eszközt, de nem a Maxx típusút.

Info róla itt:[link]

Képek:

Lényegében nem áll másból (feszültségenként), mint egy ellenállásból, egy Z-diódából és tirisztorból (BT151, 800 R-es változat). Az ellenállások értékei + 5 V-on a mérés szerint kb. 80 ohm, + 12 V-on meg kb. 106 ohm.

Működését tekintve úgy működhet, egy bizonyos feszültségérték felett Z-dióda hirtelen vezetni kezd, és kinyitja a tirisztort. Ami lényegében ilyenkor rövidre záródik.

Az eredeti info oldala szerint "öngyilkosként" viselkedik. De mivel ez egy 800 V-os és 12 A-os tirisztor, így nem tudom, hogy a kb. 30 V-os túlfesztől öngyilkos lesz-e. Mindenesetre a rövidzárlat-védelmet kell neki minél előbb megszólaltatnia.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#8221) draff válasza tornas (#8219) üzenetére


draff
aktív tag

Persze van neki valami garancia-cimkéje is, de az a másik oldalán van.
Viszont azt már feltéptem, mert valahogyan csak bele kellett néznem.
Én még nem raktam rá se cimkéket, se drótokat - pluszban.
Így találtam - anno - ki volt dobva.
(egy kissé "darált" a ventilátora - s lehet hogy pont azért dobták ki)

De tényleg igazad van (lehet, hogy azt egy másik tápban láttam, tényleg nem valami külön panelről jön benne a 3,3 V.)

Időközben viszont kivágtam belőle a 127/220 V-os - /gyárilag beszerelt/ - hálózatválasztó átkapcsolót és beletettem helyette egy billenő ki-be kapcsolót,
no meg egy piros üzem-jelző LED-et.

(#8222) draff


draff
aktív tag

Így most ez a hátsó fele:

(#8223) draff válasza tornas (#8220) üzenetére


draff
aktív tag

Hááát - bizony ez eléggé gány munka.
Hogy persze még működik is és esetleg valójában csinál-e valamit, azt egyenlőre nem tudni.
Biztosan valami Hungary fedőnéven egy BT vagy KFT csinálja, és naná hogy jó pénzekért árusítja.

Én már eleve rosszallással fogadom az olyan elektronikákat, elektronika szereléseket, ahol mondhatni - koncepciózusan - de egyáltalán nem megtervezett a belseje, elrendezése, hanem "csak úgy" mindent együttesen hamar és célratörően megoldanak ezzel a sziloplasztos taknyozással.

[ Szerkesztve ]

(#8224) tornas válasza draff (#8223) üzenetére


tornas
őstag

Azzal a ragasztással nekem nincs semmi bajom. Végül is azt a kis panelt rögzíteni kell valahogy, meg aztán kívülről nem látszik. Nagyon sok mindent nem kellett ezen a kütyün tervezni. :N

Működhet ez a megoldás, elméletben...
Csak egy normális tápnál erre igazából nincs is szükség. :N

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#8225) kts88 válasza tornas (#8220) üzenetére


kts88
senior tag

A tirisztornak nem csak e két paramétere létezik. Ott van a kommutációs idő, megengedhető di/dt, du/dt. Elképzelhető, hogy tényleg elpuszul a hirtelen fellépő nagy meredekségű áramtól. Bár a fene sem tudja mert pici benne a kristály, és hamar vezetni tud az egész felülete.

(#8226) didyman válasza draff (#8211) üzenetére


didyman
őstag

Édes élet, ki beszélt 6A-es védelemről? Nem gondoltad végig, hogy egy molex érintkezőn mekkora áramot lehet átkergetni? Mert csak erről beszélgetünk..

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#8227) didyman válasza draff (#8212) üzenetére


didyman
őstag

Nem hát, hanem a meglévő 3,3V-ból, külön elektronika nélkül..

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#8228) didyman válasza draff (#8215) üzenetére


didyman
őstag

"na megint egy okos ember."
Aha, igen. :-)

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#8229) didyman válasza kts88 (#8225) üzenetére


didyman
őstag

Stol tudna mesélni a MAXX működésének érdekességeiről azt hiszem, meg én is láttam furákat, ha a molex kicsit gyengébben érintkezett már..

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#8230) kts88 válasza didyman (#8229) üzenetére


kts88
senior tag

Milyen érdekességek ha szabad tudni? Jómagam nem találkoztam még ilyen szerkezetekkel :U

(#8231) didyman válasza kts88 (#8230) üzenetére


didyman
őstag

Amikor a táp rövidzárvédelme nem érzi rövidzárnak a MAXX működését a kábel/csatlakozó miatt, akkor a triakok, illetve a molex csatlakozás gyorsan alakot vált, és a hatás leírhatatlan. Eközben szeret megfutni a másik ág, vagy a nem védett 3,3V, ha nincsen söntstabilizátora. Ha van, akkor az is elhalhat.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#8232) draff válasza didyman (#8226) üzenetére


draff
aktív tag

Nem gondoltam, de még csak nem is mértem - soha.

(#8233) adax01


adax01
tag

Én ilyen különálló apróságot nem szeretek használni és nem bízok benne a leírtak miatt, láttam már én is furcsa dolgokat még olyat is mikor a molex csati elég meg a 12 v-s vezeték is mert túlságosan meg terhelték.

[ Szerkesztve ]

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#8234) adax01 válasza didyman (#8231) üzenetére


adax01
tag

Hát elég szépen meg tud semmisülni de szó szerint és viszi magával azt is amit rábíztak eredetileg hogy védje meg.

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#8235) moha21


moha21
addikt

Hi!

Került hozám egy FSP PNF 400-as táp. Mondom kipróbálom zöld + fekete össze táp venti egyet moccan, de semmi. gondoltam adok terhelés. Egy 12V-os 12W-os ventilátort raktam rá, a jelenség ugyanaz, bár mindkét venti megmoccant.

Gondoltam ez is kevés, hirtelen egy 130W-os peltier volt kéznél, mint 12V-os eszköz, azzal se semmi.

Viszont alaplapra kötve egyből indul csak a 12V-os ágát néztem ezen 11,89V körüli érték volt ekkor. Ez egy prescott gép cirka kb. 130W fogyasztással. Többi normális tápom 12V felett van picivel még ennyi terhelésnél.

Aki ismeri ezt a típust az kérem írja le, hogy ez ennél a tápnál normális vagy ez tipikus kondenzátor öregedésre utaló jel akar lenni?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8236) adax01 válasza moha21 (#8235) üzenetére


adax01
tag

Hát lehet hogy a kondik meg pupultak benne.
Egy 1200uf/10v vagy 1500uf/10v-s kondit kell minden képen kicserélni benne ami a készen léti trafó után van.

[ Szerkesztve ]

Eldöntöttem befejezek minden elektronikával és számítás technikával kapcsolatos tevékenységet. Ez a végleges és meg másíthatatlan döntésem.

(#8237) didyman válasza moha21 (#8235) üzenetére


didyman
őstag

A PNF-nél az 5V-ról érkezik visszacsatolás, azt kell megterhelni, hogy meginduljon. :-)

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#8238) draff válasza didyman (#8237) üzenetére


draff
aktív tag

De jó, hogy már ebben sem egységesek!

(#8239) moha21 válasza didyman (#8237) üzenetére


moha21
addikt

Köszönöm, reméltem valami ilyesmi van a dolog mögött! Nem igazán értem rá még akkora műveletekre se, hogy az alaplapot letegyem a kezemből..-)

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8240) építész


építész
aktív tag

Lelkes fórumtársaim számára van egy feladványom. Miután ráuntam arra, hogy a Windows Start gomb/leállítás csak a gépet állította le és a tápegységet nem, vagyis csak a bekapcsoló gomb hosszas nyomása után állt le a táp (minden táppal így működött), így lecseréltem az Asus alaplapomat egy meglehetősen primitív Asrock G41 -re. A jelenség most a következő, ha valaki lekapcsolja a WC-ben vagy a fürdőszobában a villanyt, akkor a Xerox monitor is elsötétül. Idővel persze visszajön a kép, meg egér kattintásra is. A jelenség csak kompakt fénycsővel működik, izzóval nem. Kimértem, naná, hogy ugyan azon a fázison vannak, persze külön kismegszakítón. Azt hiszem tök mindegy, hogy melyik tápegységemet rakom be a gépbe. Most egyébként egy aktív PFC-s Gigabyte táp van benne. Ugyan ez az alaplap másik szobában AGneovo monitorral sose hibázott, pedig az közelebb van a vizes blokkhoz. Illetve a Xerox monitor se hülyéskedik másik alaplappal.

[ Szerkesztve ]

bye

(#8241) Algol válasza építész (#8240) üzenetére


Algol
senior tag

Első ötletem, hogy húzz egy gyűrűs vasmagot a tápegység 230V-os kábelére, esetleg 2-3 menetet is készíthetsz a kábellel rá. Ehhez sajnos meglehetősen nagy, legalább 30-40 mm belső átmérőjű gyűrűs vasmag kell, ha nem szeretnéd levágni a dugót a kábel végéről.

Továbbá érdemes elgondolkodni azon, hogy honnan is jut be a zavarjel a rendszerbe. Nekem a monitorom VGA kábelén, mindkét csatlakozó közelében méretes gyűrűs vasmagon halad át a kábel. Nézd meg, hogy ebből a szempontból van-e különbség a monitoraid kábele között!

Nemrég egyik barátom internetes szolgáltatót váltott és megkapta a T-home WiFi képes modemét. Attól kezdve a számítógéphez csatolt hangdobozokból elviselhetetlen sistergés, recsegés hallatszott normál hangerő mellett. Miután a helyszínen a hangdobozok helyzetét változtatva változott a zaj ereje és minősége is, adódott a következtetés, hogy a hangszórók vezetéke antennaként funkcionál, így jut zavar a rendszerbe. Ezután egy-egy átmérő 30-, magasság 20 mm-es M2000 anyagú gyűrűs magon húztam át mindkét hangdoboz vezetékét, két-két menetet tekertem rá a vezetékből, hogy a vas ne csúszhasson el. (Pont ilyen gyűrűs mag volt itthon.) Ez teljesen megszüntette a problémát.

Üdv: Algol

(#8242) építész válasza Algol (#8241) üzenetére


építész
aktív tag

A Xerox monitor kábelén tényleg nincs gyűrűs vasmag. Nem igazán tudok mit ráhúzni a csatlakozó miatt.
No meg az egyik vége fixen van bekötve a monitorba, míg az AG neovon van aljzat és csereberélhető a kábel.

Ebben a szobában, ahol a nevezett gép van egyetlen kapcsoló vagy kompakt fénycső se zavarja meg. Még azt tudom elképzelni, hogy a WC vagy fürdőszoba kapcsoló kapcsoló húz brutális ívet.

bye

(#8243) Acsi


Acsi
aktív tag

Sziasztok lehet hogy rossz helyre írom de próba szerencse:
Szóval az a problémám hogy kifagy a gép és kiírja hogy a táppal van baja eddig nem csinálta.
Csak terhelés alatt kapcsol ki és vissza. (játék)
Van hogy 3 perc után van hogy 3 óra után sem.
Nincs valakinek valami ötlete?
Előre is Köszönöm!

(#8244) építész válasza Acsi (#8243) üzenetére


építész
aktív tag

A játék terhelése nem időtől függ. Rendkívül ingadozó tud lenni a terhelés. Ha tuningolva van a proci, vedd vissza apahelyzetbe és nézd meg úgy is, lehet, hogy akkor már nem fagy. Nekem gyanús az a 4,5 Ghz az adatlapodon.

[ Szerkesztve ]

bye

(#8245) Acsi válasza építész (#8244) üzenetére


Acsi
aktív tag

Már kb fél éve használom így vagy egy és sosem volt gond.
Kösz a segítséget!

(#8246) moha21 válasza építész (#8244) üzenetére


moha21
addikt

Lehet a táp is, de lehet az alaplapon levő VRM kondenzátorok öregszenek a túlhajtás miatt.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8248) moha21 válasza #68686080 (#8247) üzenetére


moha21
addikt

[link] ezt nézted?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8249) draff


draff
aktív tag

Szia mindenkinek!

Lenne egy olyan kérdésem - tápokról vagy alaplapokról - tök mindegy ...
Vannak benne/rajta dagadt, puffadt, kifolyt kondik.

Ha most én azt kicserélem - de mondjuk - pl. a tápban
a 220 uF/200 V-osat 330 uF/200 V-osra, vagy
az alaplapon az 1200 uF/6,3 V-osat netán 1500 uF/6,3 V-osra - na akkor mi van?
Az nem lehet túlontúl nagy baj, ugye?

(#8250) kts88 válasza draff (#8249) üzenetére


kts88
senior tag

szia! A kondinál ha szűrésről van szó általában a több az jobb. Arra ügyelj, hogy az effektív áramterhelésük is megfeleljen. Ezt közlik általában a ktalógusok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.