Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9801) Anubris


Anubris
őstag

Sziasztok,

van egy Evga SuperNowa 850w G2 tápegységem.
Olyan problémám van vele, hogy a jelenlegi vga-mnak 2x8 pin-es tápellátás kell. Ilyen kábelt azonban nem adtak hozzá.

Jelenleg, úgy üzemel, hogy egy 8 pin + 6 pin-re van rákötve egy 6-8 pin átalakító.

Azt nem tehetném meg, hogy egy sima 8 pin kábelre rákötök egy ilyen 2x8 pin elosztót?
[link]

(#9802) 04ahgy válasza Anubris (#9801) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ahogy most van, úgy a jó. De ez nem mélyvizes kérdés.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9803) Anubris válasza 04ahgy (#9802) üzenetére


Anubris
őstag

Bocsi nem tudtam, hova illik pontosan a kérdés.

(#9804) fasyrt válasza 04ahgy (#9799) üzenetére


fasyrt
őstag

Kösz. Igy marad, hangosan, nem babralom.

(#9805) Smyth


Smyth
tag

Helló!

Van egy Chieftec CFT-650-14CS típusú tápegységem és a következő a problémám vele:

Miután kikapcsolom a gépet és hátul a I/O kapcsolóját is kikapcsolom hogy ne legyen áram alatt, ne világítson az egerem, úgy 1,5 percenként egyszer egy pillanatra megvillan az egér.

Azaz nem jól szakítja meg az áramot és egy pillanatra időnként kap áramot.
Igen zavaró jelenség ez, van valakinek erre ötlete, hogy mi lehet a jelenség oka és mi lehet a megoldás?

Köszönöm,

Üdv:
S.

(#9806) tornas válasza Smyth (#9805) üzenetére


tornas
őstag

A tápodon lévő kis kapcsoló csak az egyik drótot szakítja meg. Az egered villogását valszeg az okozhatja, hogy a tápod (a PC-d) "a fázison lóg". Próbáld ki azt, hogy fordítva dugod be a konnektorba a tápcsatlakozót! Így a tápkapcsoló nem a nullát, hanem a fázist fogja neked megszakítani. Vagy ha nem akarsz ezzel bíbelődni, akkor egy kapcsolós elosztó beszerzését javaslom. Az ugyanis annak kapcsolója a fázist és a nullát is megszakítja.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9807) Smyth válasza tornas (#9806) üzenetére


Smyth
tag

A konnektor megcserélése úgy néz ki, hogy megoldotta a problémát, legalább is amennyi időre tudtam most tesztelni, nem fordult elő villogó jelenség, pedig ennyi idő alatt már többször is jelentkeznie kellett volna.

Szóval köszönöm szépen a választ! :R

(#9808) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok
lenne egy XFX Pro 650W Modular tápom és a segítségeteket kérném

először leírnam azt hogy "úgy kezdődött..."

Szóval eladtam a régi házam ami egy nzxt phantom big tower volt , és vettem most egy Nzxt H440 Razer editiont (amire várnom kellet kb 3 hónapot mert kis hazánkban nem kapható)

aztán össze raktam a gépet és utánna tünt fel hogy ez bazi hangos.. úgyanis a régi házamon volt ilyen beleintegrált fan control amivel tudtam szabalyozni a ventiket és mindent a legkisebbre húztam le

na most ennél nincs így szenvedtem vele komoly 2 teljes napott mire végre úgymond megoldottam a problémát úgy hogy összesen 2 venti megy a 4ből , egy hátsó és egy első .. amit végül nem a szuper gépház által beszerelt akármire van rádugva hanem az alaplap fan system 2-3 nevezetü 4pines dugokra és így a biosba levan húzva a minimumra az rpm...

eztán tünt fel hogy zúg vagy búg nem is tudom már.. de lényeg valamit csinal még a gép ami nagyon irritáló
ez volt a hdd amit úgy oldottam meg hogy ferdén tettem be a házba és kb 3 befőtös gumival kitömtem
így nagyon minimumra leszorítottuk a zúgást mondhatjuk hogy szinte nem is hallani de azért ha valaki tud erre jobb megoldast akkor hálás lennék érte :D

aztán itt vagyok most hogy a tápnak van egy ilyen fúra ciripelő vagy nem is tudom milyen hangja
szerintem ez a ventilátor adja ki mert szétszedtem ki poroltam és ahogy bekapcsolom nem adja ki a hangot csak amikor elkezd pörögni picit gyorsabban a ventilátorja
eddig nem tünt fel mert eddig a földön volt most pedig az asztalon valószinüleg ezért nem vettem eddig észre.

Kérdés az lenne hogy a táp hibás vagy a ventije vagy mit lehet tenni ? hogy csendben legyen? :((

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#9809) fero02 válasza dvd_R+ (#9808) üzenetére


fero02
veterán

(#9810) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Hali. Lehet cserélni tapon ventit? Mert alig pörög és emiatt leáll a gép. Biztos h a venti a gond, mert szorul, de emiatt nem vennénk új tápot, ha nem muszáj. 450-es Chieftec.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#9811) fero02 válasza Scholes9 (#9810) üzenetére


fero02
veterán

Lehet, ha az új tudja azokat a paramétereket, amit a gyári tud (vagy jobb). A két legfontosabb az indulási feszültség és a légmennyiség szállítás.

(#9812) Scholes9 válasza fero02 (#9811) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Huh ez így nekem kínai. Ha leírom a táp pontos típusát akkor tudsz segíteni milyen ventillátort vegyek?

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#9813) snipy válasza Scholes9 (#9812) üzenetére


snipy
tag

(#9814) fero02 válasza Scholes9 (#9812) üzenetére


fero02
veterán

Egy próbát megér. De azzal baj lehet, ha több típusú ventivel volt ugyanaz a széria szerelve. Volt már rá példa. Jobb lenne magának a ventinek a pontos típusa.

(#9815) dvd_R+ válasza fero02 (#9809) üzenetére


dvd_R+
őstag

Szia de nem a táp hanem a ventilátorja adja ki ezt a hangot

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#9817) 04ahgy válasza Scholes9 (#9810) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Azt a ventit egyáltalán minek cserélni? Ez rád is ugyanúgy vonatkozik [link].

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9818) Scholes9 válasza 04ahgy (#9817) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Nem vagyok otthon a témában ezért kérdeztem meg, de köszi :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#9819) Sebaj Fóbiás


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Sziasztok!

Előkotortam egy ősrégi HP Vectra gépet (Pentium 100Mhz) amiben egy NMB SPW-1281 100w-os táp van. Perpillanat működik. Tudom, a tápoknak (és a műszerészeknek :) ) különleges lelkiviláguk van, így nem húznám rá a "régi vasak jobban bírták" szöveget, és szeretném a tanácsotokat kérni abban, hogy milyen bánásmódban részesüljön a táp annak érdekében, hogy lehetőleg még sokáig éljen és az ős vasat se bántsa.

Előre is köszi
Fób

kép1 kép2 kép3 kép4 kép5
kép6 kép7 kép8 kép9 kép10
kép11 kép12 kép13

[ Szerkesztve ]

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#9820) tornas válasza Sebaj Fóbiás (#9819) üzenetére


tornas
őstag

Minőségi táp (NMB másnéven Minebea) minőségi alkatrészekkel és japán kondikészlettel. Az ősvasadat sose fogja bántani. 1996-os év 7. hetében gyártották, szóval 19 éves. Személy szerint én nem bántanám. Kitakarítanám és használnám tovább, ha rendben működik. Esetleg kondicserét lehetne még rajta végrehajtani, bár én nem látok púpos kondit a képeken. De mégiscsak 19-20 évesek azok a kondérok (még ha japán gyártmányok is azok).

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9821) Sebaj Fóbiás válasza tornas (#9820) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Köszi, megnyugodtam. A pucolást már megkapta, akkor mehet a második gyerekkor... :)

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#9822) Land


Land
veterán

Üdv!

Lenne egy problémám. Abban nem vagyok biztos, hogy táp hiba, de esélyes.

Adott volt egy ilyen gép: Gygabite alaplap, AMD Phenom II x4 955 BE (3 magos volt, de pretested 4 magos), Cooler Master V8 processzor hütő, 2*2 Gb RAM, Gigabyte Geforce 650 TI 2 Gb VGA, 2 db SATA-s vinyó, 1 db SSD, 2 db DVD-ROM, ventillátorok a házon. Ezt egy Cooler Master Real Power M520 moduláris táp működtette csuklóból.

Ebből cseréltem az alaplapot, CPU-t és memóriát. Ez lett: Asrock alaplap, Intel Core i7 2600k processzor, 2*4 Gb RAM. Még egyik DVD ROM is le van húzva, de bekapcsolás után a gyári processzor hútő ventije nem pörög csak 2-3 sec-ként egy felet. Olyan mitha kevés lenne a nafta. Ha lehúzom a VGA-t, akkor simán felpörgeti, de így integrált VGA-t tudok csak használni. Táp a ludas vagy esetleg az alaplap? A vicc, hogy az Intel még kevesebbet is fogyaszt, mint az AMD papíron. Köszi!

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#9824) Sebaj Fóbiás válasza #68686080 (#9823) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Rámértem multiméterrel egy molex-re, remélem nem valami spéci kondimérésre gondoltál :)

sárga-fekete: kikapcs: 0.04, boot közben: 11.7-12.1, idle: stabil 12.04, terhelve: 12.4-12.09, kikapcsoláskor leesik 0.50-re és onnan lassan (5-6 másodperc alatt) mászik le 0.04-re

piros-fekete: kikapcs: 0.03, boot közben: 5.13-5.17, idle: stabil 5.13, terhelve: 5.12-5.14, kikapcs:0.50->0.03 (szintén kb 6 mp alatt)

[ Szerkesztve ]

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#9825) 04ahgy válasza Land (#9822) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem táp hiba.

Az újabb Intel gyári hűtők ilyen önkalibrálósak, ha IGP-vel megy, akkor is megfigyelheted, hogy 2-3 moccanás után pörög fel, majd lelassul - elvileg.

Ha ilyen, akkor csak valamit nem szeret, csak kompatibilitási hiba. Cseréld el valakivel, és jó lesz, neki is meg neked is.

Azt próbálhatod még meg, hogy VGA-val hagyod, hogy a Win bebootoljon, és melegedjen a CPU, lehet, hogy akkor felpörgeti. RealTemp 3.70-nel tudod a hőfokot nézni, 80°C-ig ne aggódj.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9826) 04ahgy válasza Sebaj Fóbiás (#9819) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Tiszta, sehol egy megpörkölődött, melegedő terület a NYÁK-on, sehol egy púpos kondi. Én nem bántanám.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9827) pappkarcsi


pappkarcsi
senior tag

Sziasztok!

Adott egy z97 mark 1 és egy Corsair RM1000. Első körben csak ennyi. Ha összekötöm őket, az alsó alaplapi led elkezd villogni és folyamatosan villog is. Természetesen a gép nem indul el, sehogy. Ha beleteszem a gtx980ast, a rajtalévő 2 tápvisszajelző is csak pirosan villog, és így sem indul el a gép.
Ha visszateszem az eredeti tápot tök jól megy a gép. Az rm1000 kb 3 hónapot üzemelt és 3db 280x-et hajtott hiba nélkül.

Valami ötlet, hogy mi lehet a hiba? Az RM lenne rossz? :O

Előre is köszi! :R

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#9828) 04ahgy válasza pappkarcsi (#9827) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Én zárlatot keresnék az alaplapon azon komponensek körében, amik az 5VSB-ről táplálkoznak. Hagyd úgy villogva 10 percet, majd tapogasd végig a lapot. Ha valahol akár csak langyos, az gyanús, ha meg egészen meleg, akkor biztosan ott a zárlat.

A LAN vezérlő szokott a fő bűnös lenni az esetek 80%-ában.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9829) tom_tol


tom_tol
addikt

Sziasztok!
Van egy AX1200-s tápom amit hangosnak találok. Lehalkítanám ha lehet.
Nem szedném szét, még garanciális. Ha leragasztom a ventijét, akkor tönkre teszem?
Tennék rá kívülről egy általam szabályozott szélkavarót, amit ezzel szabályoznék. Egy szenzort be kellene tenni a tápba. Kérdésem, hová érdemes?
Köszönöm

(#9830) 04ahgy válasza tom_tol (#9829) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem véletlen van úgy beállítva, ahogy. Ezt az ötletet felejtsd el.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9831) tom_tol válasza 04ahgy (#9830) üzenetére


tom_tol
addikt

Ok,de miért ?

(#9833) pappkarcsi válasza 04ahgy (#9828) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

Ez csak azért érdekes, mert ha visszatesszük a kisebb, előző tápot akkor hibamentesen üzemel és kapcsol be azonnal a gép, semmi hibát nem mutatva.
Lehet a táp annyira okos, hogy nem ad áramot a zárlatos 5vsb-es ágnak? :U

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#9834) 04ahgy válasza pappkarcsi (#9833) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Lehet. Nálam ilyen szituációban Codegánnyal bekapcsolt a gép, FSP-vel meg sem nyikkant.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9835) pappkarcsi válasza 04ahgy (#9834) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

Érdekes. Köszönöm! :R

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#9836) gtamate2


gtamate2
veterán

Sziasztok lenne pár kérdésem lévén hogy a tápokhoz nem értek olyan nagyon.
#1 Mi a különbség a ctg 450 és 500-as között a kábelek hosszúságán kívül? Csak mert az adatlapján mindkettő szétosztott 12V-ot ággal és 20A-rel rendelkezik ennek ellenére az 500-as 400W-ot, a 450-es pedig csak 350W-ot tud leadni ezeken keresztül. Ez hogy lehet?

#2 A ctg 450 elbírna egy i5-2400@3.7 -et egy hd 7970-el ?/csak mert nagyon jó áron mennek mostanában/ Vagy mi lenne a maximum amit még szerintetek bele lehet tenni?

#3 Egy Chieftec chp 450a elbírna egy i7-2600 +gtx 970-et? Legrosszabb esetben is lekapcsolna maximum ha jól sejtem?

Köszönöm előre is :R :R

*Sn0w

(#9837) tom_tol válasza #68686080 (#9832) üzenetére


tom_tol
addikt

Azok a képzett mérnökök elfelejtettek ventilátor vezérlést tervezni.

Félpasszív táp. Már majdnem vettem egy Evga G2-t, de nem találok semmilyen információt arra vonatkozóan, hogy mit csinál pl. 100W konnektorból mért áramfelvétel esetén. Órákig venti nélkül megy, vagy 10 perc után bekapcsol, majd ki és ezt ismétli vagy más. Van táp itthon elég, feleslegesen nem növelném a készletet.

(#9838) fotobolond


fotobolond
tag

Sziasztok!

Egy Dell Optiplex 9020 MT tápegységével kapcsolatban lenne kérdésem. A gépet alapvetően felhasználói, grafikus programokra használom, de kocajátékosként nagy ritkán játékra. Emiatt fejlesztenék a videokártyán, de nem tudom mit enged a gép tápegysége.
A konfig i7-4790 + 16gb + 1db SSD + 1db HDD (max 2db enged a ház) és egy optikai meghajtó + hangkártya.
Az SFF kivitel esetén 80 bronz kategóriás a táp, így úgy gondolom itt is hasonló besorolásról van szó.

A fentiek függvényében mi a max videokártya ami a gépbe berakható?

Eladó cuccok: LG V10 - RINGKE Fusion Crystal Clear tok - Új http://hardverapro.hu/apro/ringke_fusin_crystal_clear_tok_lg_v10_-_uj

(#9840) Land válasza 04ahgy (#9825) üzenetére


Land
veterán

Nem az volt, alaplap cserével megoldódott. A VGA és a lap nem volt barátságban.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#9841) Egzee


Egzee
őstag

Sziasztok!

Van egy Chieftec GPS-550-es tápom és elszállt a PG értéke (990ms) a mérő szerint. Feszültségei stabilak, helyesek. Van tipp mi okozhatja a meghibásodást?

(#9842) tornas válasza Egzee (#9841) üzenetére


tornas
őstag

Terhelve sincs PG jel?

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9843) 04ahgy válasza tom_tol (#9837) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nekem van AX1200-am, és mindig is forgott a ventilátora. Kifejezetten ezt a tulajdonságot kerestem is vásárláskor, nekem nem kell félpasszív...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9844) tom_tol válasza 04ahgy (#9843) üzenetére


tom_tol
addikt

Félreértettél. Nem szeretném hűtés nélkül használni. Amit nem értek, miért kell 0-10% terhelés mellett is ekkora ventilátor fordulat.
Persze, overkill a jelenlegi konfig mellé ez a táp. Még hwbot függő időszakban vettem, akkor ez volt a legjobb.

proci0 Köszönöm a linket.

(#9845) gtamate2 válasza gtamate2 (#9836) üzenetére


gtamate2
veterán

Valaki?

*Sn0w

(#9846) Egzee válasza tornas (#9842) üzenetére


Egzee
őstag

Nem hiszem, mert nem indul vele a gép. Úgy tudom, hogy a PG jel adja az engedélyt a gépnek az indulásra. Gombra semmi indulás nem volt, viszont teszteren jók az értékek, csak a PG jel 990ms, tehát gondolom nincs... :( Megoldás? Szerettem ezt a tápot. :K

(#9848) tornas válasza Egzee (#9846) üzenetére


tornas
őstag

A vezérlő IC hibájára vagy annak közvetlen környezetében lévő alkatrészek (PG jel előállításához kapcsolódóak) hibájára tudok még gondolni.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9849) gtamate2 válasza #68686080 (#9847) üzenetére


gtamate2
veterán

Tudom, viszont talán ide jobban illik mint a milyen tápot vegyek topicba, ezért gondoltam hogy itt teszem fel.

*Sn0w

(#9850) Kbhont


Kbhont
senior tag

Sziasztok!
Egy [High Power 560] tápom van!
Azt vettem észre, hogy a 12V ága terhelésnél 11.1-11.3V is leesik! A gyári oldalon 5% kompenzáció van meghatározva... A kérdésem az lenne, hogy ez az eltérés jelentőséggel bír-e hardverek szempontjából? Gondolok itt a "feszültség - áram" fordított arányos megközelítésére...
A válaszokat lőre is köszönöm! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.