Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8701) didyman válasza Steve198310 (#8690) üzenetére


didyman
őstag

Mégis milyen vezérlés? Semmiféle vezérlés nem kell, és ilyen hülyeséget nem csinálunk, hogy két, egymástól függetlenül működő, szorosan visszacsatolt szabályzókört egymásra kötünk. De ez mindig felmerül, mindig vannak, akik ebben látnak megoldást, pedig állati veszélyes a tápokra az ilyesmi. Lehet párhuzamosítani egyébként biztonságosan tápokat, de azt is meg kell tudni jól csinálni, nem olyan egyszerű a történet gyakorlati része, és ezért nem is ajánlott barkácsolni vele. A 250W meg egy soha el nem ért, elvi maximum azoknál a kártyáknál, amit pillanatnyi időkre megközelíthetnek.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#8702) didyman válasza energy4ever (#8697) üzenetére


didyman
őstag

Úgy tud megbízhatóan működni, ha a két táp testvonala megfelelően közösítve van: Minél vastagabb, minél rövidebb, és egyéb terhelő áramoktól mentesen, vagyis nem a terhelt molex leágazásáról, és nem a tápok házain keresztül-persze ehhez barkácsolni kellene. És még véletlenül se találkozhasson össze két táp kimenőfeszültsége, bármilyen kötés esetén.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#8703) Steve198310 válasza didyman (#8701) üzenetére


Steve198310
őstag

Remélem elolvastad a 3. sort is. ;]
Előbb olvass és pampogj.
A másik e vezérlés fogja engedni hogy ne terheld túl a hardvert. Én is csináltam már olyat hogy az egyik tápról ment a lap,processzor STB
A másikról meg a KÁRTYA. De igen veszélyes mutatvány. Simán elküldi a kártyádat ha valamit szarul csinálsz.

A történet ennyi. pont

"Hülyékkel nem érdemes vitatkozni.. Csak lesüllyedsz a szintjükre és ott legyőznek a rutinjukkal"

(#8704) didyman válasza Steve198310 (#8703) üzenetére


didyman
őstag

Szerintem nem toltunk együtt dömpert és nem véleményeztem a szövegedet ilyen stílusban, hogy pampogásnak minősítsd. A hardver túlterhelése pontosan mi? Csak azért kérdezem, mert láthatóan nem értesz ennyire a témához, de váltig állítod, hogy vezérlés meg akármi. Én viszont értek hozzá, és ezért szeretném tudni, hogy mi lehet az. Mivel ésszerű magyarázata a "kell"-en kívül nincs. Párhuzamosítani lehet a tápokat és a bekapcsolást egy-egy diódán keresztül, de ehhez semmilyen vezérlés nem kell. Ha precízek akarunk lenni, a két PG jelet egy "és"-kapcsolattal kell összekapuzni, de ez még mindig nem vezérlés.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#8705) tornas válasza didyman (#8702) üzenetére


tornas
őstag

Akkor ezek szerint a földelést is érdekesen kellene megoldani. Gondolok arra, hogy ha a két táp házát nem használhatjuk fel a testvonal közösítésére. Vagyis így a két táp elvileg nem érintkezhet a PC fémházával, ellentétben a single tápos PC-k esetében.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#8706) kts88 válasza energy4ever (#8699) üzenetére


kts88
senior tag

Szia!

Extrém tuningosoknak bevett gyakorlat az ilyen közösítés. Illetve egy valamire való szervert is több táp teker (mondjuk ott a rendundancia miatt). A számítógép komponensein meg nincs összekötve a 12V, így nem is feltétlen kell 100%-ig eggyezni a feszültségnek. A 0V-ot nem tudom, hogy össze kell-e kötni, amit láttam, azon nem volt, elég vastag réteg köti össze magán az alaplapon, vga-n. Viszont lehet tényleg kevés az ágankénti 18A, a 6990 elég éhes. Vagy 50k az sok már? Annyiért lehet kapni 1-1,2kW-os tápot.

#8679 cer Valószínüleg a pfc rész okozta felharmonikus áramokat szűri a hálózat felé. Ezek a kondik polárfüggetlenek, bárhogy bekötheted, akár AC alkalmazásra is jók.

#8705 tornas Nem látom, hogy azt írta volna, hogy nem mehet a közös fémház.

Steve198310 ezt azért mellőzd

[ Szerkesztve ]

(#8707) tornas válasza kts88 (#8706) üzenetére


tornas
őstag

Idézem:

"Minél vastagabb, minél rövidebb, és egyéb terhelő áramoktól mentesen, vagyis nem a terhelt molex leágazásáról, és nem a tápok házain keresztül-persze ehhez barkácsolni kellene." #8702

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#8708) kts88 válasza tornas (#8707) üzenetére


kts88
senior tag

Gondolom arra gondolt, hogy nem elég az ha csak a házon keresztül van össze kötve, nehogy áram induljon meg a védőföldön keresztül.
Egyébként sem lehet elekrülni a táp fémrészeinek összekötését, mert a védőföld összeköti.

[ Szerkesztve ]

(#8709) tornas válasza kts88 (#8708) üzenetére


tornas
őstag

Értem... :B

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#8710) energy4ever válasza didyman (#8702) üzenetére


energy4ever
addikt

Na ezt kitudod fejteni bovebben, mit mivel kossek ossze?

(#8706) kts88: Ahogy leirtad, jol hangzik, ezek szerint nem megvalosithatattlan az eltervezesem. :)

[ Szerkesztve ]

(#8711) didyman válasza kts88 (#8708) üzenetére


didyman
őstag

Igen, arra. A több ponton összekötés felvet földhurok lehetőséget, de ez talán kisebb probléma. Minél kisebb impedanciával legyenek összekötve, ez a lényegesebb.

[ Szerkesztve ]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#8712) tornas


tornas
őstag

Itt egy kis cikk a földhurokról.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#8713) cer válasza energy4ever (#8710) üzenetére


cer
tag

Szerintem szánj rá egy kis pénzt és keress meg egy szakértőt itt az oldalon, hogy megcsinálja neked.

Ez a téma túl bonyolult ahhoz, hogy néhány leírásból megérthesd az egészet és tényleg egy biztonságos valamit csinálhass.

Ha meg kész van oszd meg itt végeredményt.
Mindenki hálás lesz érte. :K

[ Szerkesztve ]

(#8714) kts88 válasza energy4ever (#8710) üzenetére


kts88
senior tag

Egy probléma jutott eszembe még. Fentebb tornas már említette, hogy DC/DC konverteres táp legyen. Ahogy nézem a kinézett táp nem az. Felvetődik a kérdés, mi van akkor ,ha rettenetesen van terhelve a VGA-k meghajtására használt táp 12V-ja, míg a többi nem. Ekkor nőhet kicsit az 5V 3,3V, meg tud-e terhelés nélkül annyira nőni, hogy levágja a védelem a tápot?

#8711 didyman amit láttam az jól ment a gnd összekötése nélkül is, de az a biztos, ha össze van erősen kötve, főleg, hogy nem tétel 2 lengő apa házat venni.

[ Szerkesztve ]

(#8715) energy4ever válasza kts88 (#8714) üzenetére


energy4ever
addikt

2taprol megy mar a gep, de amit irtal, az igaz! Levagja magat a tap, majd 1percig nem indul el.
Valahogy megtudom terhelni a tobbi agjat, hogy ne vagja le magat?

(#8716) kts88 válasza energy4ever (#8715) üzenetére


kts88
senior tag

Jól vannak kiosztva a 12V ágak? Nincsenek túlterhelve?

(#8717) energy4ever válasza kts88 (#8716) üzenetére


energy4ever
addikt

Ugy megy ha a konfig tobbi resze is ravan kotve, de ha csak 2VGA van rakotve, akkor Furmark alatt lekapcso a gep, majd fel percre ra kapcsolhato csak vissza.

(#8719) Delta×


Delta×
senior tag

Meg tudja mondani valaki hogy egy táp ha rávan írva 500W akkor az fix 500W teljesítményt ad le vagy pedig ez a terheléstől függ ? Szóval ha a gépem csak 400 Wattot igényel akkor annyi lesz a pillanatnyi teljesítménye ?

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#8721) Delta× válasza #68686080 (#8720) üzenetére


Delta×
senior tag

Ugyan annyi zsíroskenyeret eszek, mert szeretek enni :C

Rúgkapálva, és ordítva jöttem a világra, miközben valaki másnak a vére borított. Nem gond, ha így is múlok el

(#8723) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Chieftec CFT-650-14C tápom esetében mennyire releváns, illetve mennyire szükséges ahhoz tartani magam, ami ezen olvasható?

A képen is látszik, hogy ki van emelve pirossal a két PCI-E port, valamint meg van jegyezve, hogy ezek pci-e connectorok és a hozzá való két kábel csatlakozója is piros.
Van ennek bármi jelentősége is, hogy melyiket hova dugom?

Egy 8+6 pines vga-ra, és egy 6 pines-re szeretném csatlakoztatni.

Én pl. úgy képzeltem, hogy az egy 8 pines dugót és az egyik piros 6 pines PCI-E -t csatlakoztatom az egyik vga-ra, a másik 6 pines pirosat meg a másik vga-ra.
Mennyire számít ez a gyakorlatban, hogy melyiket hova csatlakoztatom?

[ Szerkesztve ]

(#8725) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Van egy Comador márkájú csodatápom.
Púpos és trutyis lett az egyik kondija, amit kicseréltem. 10V helyett 16V-osat raktam bele, gondolom ez nem baj.
Viszont azóta nem indul be. Felvillan a power és awinyó LED, aztán semmi.
A kondi csere elött működött. Nem fordítva raktam be, az tuti.
Mik a tipikus okok ilyen esetben?

Már elkezdtem keresni új tápot, de mostmár csak azért is meg akarom javítani, hogy tanuljak belőle.

Köszi! :R

mod: FSP atx-300GTF típusú tápot érdemes megvenni használtan, ismeretlen előélettel?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#8726) didyman válasza Delta× (#8721) üzenetére


didyman
őstag

Őőő..Erre is van megoldás! Ha ugyanannyi zsíroskenyeret eszel és nem talicskázol, akkor hízni fogsz. Na, a PC-d az hízik, amikor nem csinál valamit? :D

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#8727) didyman válasza Bici (#8725) üzenetére


didyman
őstag

Mondjuk úgy, hogy a Comador esetében bármit érdemes megvenni... :-)

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#8728) DeathAdder válasza #68686080 (#8724) üzenetére


DeathAdder
veterán

Értem köszi, hát vacilláltam ,hogy megkérdezzem-e, de ezek szerint jól tettem :K

Ja egyébként az egyik piros pci-e kábel ami alapból 6 pines az valójában 6+2 mert van ott mégegy sor, csak nincs egyben.
Tehát akkor a vga-nak csakis onnan adok enni, ahova az írva van.

Csak kíváncsiságból, ha már a témánál vagyunk más áramellátás is van pl. a pci-e és a sata csatlakozásban a tápon? mert kinézetre ugyanaz a 6 pines ajzat mindkettő.

[ Szerkesztve ]

(#8729) Bici válasza didyman (#8727) üzenetére


Bici
félisten

Értem, hogy ahelyett minden jó, de amúgy is?
Ha már vezsek valamit, akkor az bírjon ki pár évet. :U
Egy irodai gépet kell vinnie: 65W-os core2 celeron, GF9300ge (passzív), 2db 3,5 winyó + dvd író.
130W körül fogyaszt.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#8730) didyman válasza Bici (#8729) üzenetére


didyman
őstag

130W? Monitorral együtt mérted? Soknak tűnik. Az az FSP jó, amit mutattál, nem kell oda jobb, két kondi tud benne elpúposodni, azokat látni lehet a ventilátor felől is.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#8731) Bici válasza didyman (#8730) üzenetére


Bici
félisten

Heló!

Monitor nélkül mértem, még egy régebbi 400W-os Coolink táppal. Ráadásul üresjáratban.
Ez még régi Gigabyte GA-965P-DS3 lap, ami nem az alacsony fogyasztásáról híres. :U

Köszi, akkor beruházok rá.

A Comado táppal kapcsolatban van ötleted? Egy kondicsere rontota el, pedig ellenőriztem jó a forrasztás is és a polaritás is helyes.
Valamit eltörhettem, miközben kiszabadítottam a kondit a ráöntött ragasztóból? Ilyen sárgás szilikon szerű ragacs volt a tetejére öntve. Gondolom, hogy tartsa a távolságot a többitől. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#8733) didyman válasza Bici (#8731) üzenetére


didyman
őstag

Őőő, ha alaplap fogyaszt, akkor ott durván melegszik is valami. Egy deszka ráhatása meg nem olyan nagy, mégis soknak tűnik alapjáraton-lehet, hogy a PFC viccelte meg a mérőt. A Comadornál fordított polaritás esetleg? Vagy a mozgatás miatt megtört forrasz a bordán lévő alkatrészek körül?

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#8734) Bici válasza didyman (#8733) üzenetére


Bici
félisten

köszi, este kipróbálom. :K

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#8735) Bici válasza didyman (#8733) üzenetére


Bici
félisten

Éééés, megjavult. :D
A cserélt kondi melletti két kondit is kicseréltem, és most műxik, mint a kisangyal. :D
Valószínűleg a ragasztó leszedése közben megmozgattam őket (vagy az egyiket), és kimozdult a lába a helyéről.
Így legalább jó lesz barkácsoláshoz tápnak. Mindig is hiányzott egy 12V-os és egy 5V-os táp. :U

Következő téma: Mivel ezt a sz*rt gépbe nem merem felhasználni, vettem egy FSP atx-300GTF tápot, amiről pár hsz-szel előbb érdeklődtem.
A sajnálatos helyzet az, hogy üldöznek a púpos kondik, mert a tápban van kettő is. Egyik nagyon púpos, nem látszik a fém teteje a sárgás-barna trutyitól. A másik éppen csak kezd púposodni, de már látszik a trutyi azon is gombostűfejnyi részen.

Mindkettő csere, vagy a kispúp még nem púp?

Továbbá van két nagy 200V-os kondi is benne, aminek gumi szerű a teteje. Geometriailag ezek is enyhén púposak. Ezek gyári púpok, vagy ezek is púposodnak? Ezeknek miért van gumi a tetején a X-el gyengített fém helyett?

Este linkelek képeket.

Köff!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#8736) kts88 válasza Bici (#8735) üzenetére


kts88
senior tag

Szia!

Cseréld mindet, pár száz forintnyi tétel.

Az X azért van, mert ott ki van gyengítve az alumínium serleg, ha nem lenne, hiba esetén igen nagyot robbanna.
A gyengítéssel csak füstgenerátorrá válik.

(#8737) Bici válasza kts88 (#8736) üzenetére


Bici
félisten

Értem, köszi!

A gumi tetejűeket is cseréljem?
Azoknak is laposnak kell lenniük gyárilag?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#8738) kts88 válasza Bici (#8737) üzenetére


kts88
senior tag

Azok a bemeneti szűrőkondik. Ha púpos akkor igen. Gyárilag mindnek szép lapos a teteje.
Ha deformálódik, akkor már fejlődik a gáz benne. Az is ki van gyengítve, csak le van takerva, vagy komolyabbaknál kis biztonsági szelep is van.

(#8739) Bici válasza kts88 (#8738) üzenetére


Bici
félisten

Rendben, köszi! :R

Akkor irány a Lomex hétfő reggel. :K

Esetleg tudtok olyan boltról Bp-en, ahol hétvégén is lehet venni alkatrészeket?
Vagy a Lomex az egyetlen ilyennel foglalkozó bolt?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#8740) kts88 válasza Bici (#8739) üzenetére


kts88
senior tag

A teréz körúton lévő conrad nyitva van szombat délelőtt.

A lomexen kívül sok másik van, hqvideo, kontel, elektrokontha, illetve vannak a különböző gyártóspecifikus forgalmazók chipcad, smd kft, semikron is. Meg persze a neten elérhetők farnell, distrelec, ret, tme. És rengeteg aki nem jut még eszembe.

A lomexben az a jó, hogy nagyon olcsó, és nem zavarnak ki ha csak 2 ellenállást kérsz.

[ Szerkesztve ]

(#8741) Bici válasza kts88 (#8740) üzenetére


Bici
félisten

Köszi!

Én csak a Lomexet ismertem eddig, mindig mindent tőlük vettem.
Megnézem a Conrad-ot is. :K

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#8743) Bici válasza #68686080 (#8742) üzenetére


Bici
félisten

Megnyomkodtam, és eléggé könnyen lenyomható. :U Légbuborék van alatta. :K
Kérdés, hogy a lötty kezd-e már kifolyni belőle.
Ha leszedem a gumit, akkor az baj? :D Pontosan mi a szerepe ennek a műanyagnak / guminak?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#8745) Bici válasza #68686080 (#8744) üzenetére


Bici
félisten

Köszi, jó hír lenne, ha nem kéne cserélni, de este jobban megtapogatom. :K

Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#8746) DeathAdder válasza #68686080 (#8732) üzenetére


DeathAdder
veterán

Értem, mindenesetre jó ezt tudni.
Köszönöm :)

(#8747) Bici válasza Bici (#8745) üzenetére


Bici
félisten

Noss, ez a táp kinézete belül. :)

Egyiken a "nem tudom, hogy púpos-e" nagy kondik vannak (megnyomható a tetejük, de vagy vastag a műanyag, vagy van valami rugalmas alatta), a másikon pedig két kisebb, amiből kezd kifolyni a trutymák. A jobb oldaliból éppen csak egy kicsi.
A nagy kondik műanyag kupakja alatt is lehet ilyen? Ez a parám leginkább. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#8748) építész válasza Bici (#8747) üzenetére


építész
aktív tag

Üllői úton, ha mész a klinikák felé ki a bal oldalon van egy bolt. Nem sokkal a Corvin udvar után van egy sarkon. Valami Benedek a tulajdonos. Neki van mindenféle kondija. Szerintem nagyobb a választék, mint a Lomexnél. Neten fent van egy excelben az árukészlet, tehát még otthon kiválaszthatod, hogy mit veszel meg. Az a 3300 mikrós az döglött, de jobboldalin csak ragasztót látok.

Üllői és Leonardo Da Vinchi sarkon van a bolt és Elektro Kontha a neve. Nézd meg google map-en.

[ Szerkesztve ]

bye

(#8749) építész válasza Bici (#8747) üzenetére


építész
aktív tag

Link: http://elektrokontha.hu/fooldal.html
kondi_bolt

[ Szerkesztve ]

bye

(#8750) Bici válasza építész (#8748) üzenetére


Bici
félisten

Köszönöm!

A jobb oldali kicsit púpos és a három vágás találkozásánál egy kicsi barna lötty már kifolyt.
Nem tudom, hogy ez mennyire gáz. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.