Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8501) építész válasza kekkec (#8500) üzenetére


építész
aktív tag

Addig használd, amíg hibátlanul működik, jó feszültségeket ad le, bírja a terhelést, bekapcsol elsőre. Persze időnként porold ki és nézd meg, hogy nincs-e benne púpos kondi. Púpos kondival már ne használd, de javítani azt is érdemes.

bye

(#8502) a1200


a1200
aktív tag

Hello.

Vettem egy 2 kimenetes RD-125A tápot. Itt az adatlapja. [link] Előterhelést szeretnék rárakni, hogy külön terhelés nélkül is bekapcsoljon, mert terhelés nélkül nem kapcsol be. Ha az egyik feszre teszek csak terhelést, akkor a másik terhelés hiánya miatt sípol, zizeg a táp. Ez mind2 fesz kis terhelésekor elmúlik.
Az 5V-ra 10 Ohm 5W-os, a 12V-ra 22 Ohm 10W-os előterhelés ellenállást gondoltam, mert kb. 0,5A-rel már bekapcsol, és nem zizeg. Ez jó lesz?
Ezt a 2 ellenállást hová és hogyan érdemes bekötni?

[ Szerkesztve ]

(#8503) kekkec válasza építész (#8501) üzenetére


kekkec
aktív tag

Azért kérdem, mert architektúra váltás előtt állok és ezen is tudnék spórolni, úgy össz. 20 K-t, ha Ivy lenne a választottam, Haswell esetén meg igyis-úgyis kéne új táp.

(#8504) haxiboy


haxiboy
veterán

Üdv. A közeljövőben tervezem lecserélni a tápom. Jelenleg egy 500W-os enermax liberty-t hajtok, sajnos ennek már igen kicsi a hatásfoka a többi új táphoz nézve. A kiszemeltem egy Cooler Master v700, egy i5-3570k-t és egy hd 6970-et fog hajtani, későbbiekben akár a crossfire vagy 2gpu-s kártya is szóba jöhet.
Akinek esetleg van tapasztalata a táppal szívesen meghallgatom.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#8505) didyman válasza kekkec (#8503) üzenetére


didyman
őstag

Dehogy kéne..

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#8506) didyman válasza haxiboy (#8504) üzenetére


didyman
őstag

És miért baj a "kicsi" hatásfok? A te kérdésed is a nagy táptopikba való, s nem ide. Miért nem ott teszitek fel ezeket a kérdéseket?

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#8508) didyman válasza a1200 (#8502) üzenetére


didyman
őstag

Durván fognak melegedni azok az ellenállások, én panelbe javaslom beültetni, és külön vezetékezni a tápra, a panelt felcsavarozni valahova, ahol szabadon áramlik a levegő és nincs a közelben semmi, ami érzékeny a melegre.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#8509) a1200 válasza didyman (#8508) üzenetére


a1200
aktív tag

Beraktam a 8502-ben említett 2 ellenállást, de nagyon melegek, az 5V-os min. 60-70 fokos, a 12V-os kb. 80-90 fokos lehet, csak 1 rövid pillanatra lehet megérinteni mind2t. Ez így nem az igazi, mert ezek már elmehetnének fűtőtestnek is, 10-15 cm-ről érezni a hőjüket.
Jól hűlő helyen vannak, nem érnek hozzá semmilyen vezetékhez, stb. Ezzel nem lesz gond. A tápban nincs venti, minden passzív hűtésű, simán légáramlással, erre tervezték. Nem rakok be ventit.

Az a vicc, hogy semmit sem találtam az ellenállások típusára keresve, pedig érdekelt volna a max. üzemi hőmérsékletük, stb. A típusuk Remix R615, az 5V-os 10RK 5W, a 12V-os 22RJ 10W, barna porcelán henger formájúak, 3 és 4,5 cm hosszúak.

Ezt [link] találtam, ami idevág.
Ez a rész a lényeg:
Végül is 2 db 4,7 Ohm-os 5W-os ellenállásra cseréltem ki, persze sorba kötve őket. Ami nagyjából a kiszereléskori állapotot jelenti, de 10 W terhelhetőséggel. Az előterhelés így durván kerekítve 0,5 A, tehát 2,5 W.

Kisebb, kb. 0-25-0,25 A-es előterhelést gondoltam, mert szerintem ez is elég lesz hogy bekapcsoljon.
Ezért gondoltam, hogy mind2 ellenállásból berakok sorba kötve a másikakkal még 1 ugyanolyat, így kevésbé fognak melegedni. Vagy nem?
Ugye R=U/I, akkor I=U/R. 5V-nál 5/10=0,5A, 12V-nál 12/22=0,54, a boltban nem volt 24 Ohmos 10W-os ellenállás.

Mi lesz, ha 2 db-ot sorbakötök? Ezt hogyan kell számolni? Simán össze lehet adni a 2 ellenállás értékét?
Akkor 5/20=0,25A és 12/44=0,27A. Bár lehet hogy ez a számítás nem jó, mert sorba kötésnél a feszültség feleződik, az áram marad ugyanannyi, tehát ugyanakkora áramok lesznek, mint 1-1 ellenállásnál. Vagy nem?
Akkor a sorbakötéssel csak a terhelést osztom meg a 2-2 ellenállás között, más nem fog változni?
Az a cél, hogy mind2 feszültségen feleannyira melegedjen 1 ellenállás, mint most, azaz az átfolyó áramokat kellene felezni. Ezt elérem a sorbakötéssel?

Mi lenne, ha párhuzamosan kötném őket? Ilyenkor oszlana el fele-fele arányban az áramerősség a 2 ellenállás között, a feszültség marad az eredeti. Így elérhető az átfolyó áramok felezése?

Van itthon egy régi 12V-os autóizzóm, ez eléggé leterhelte a 12V-os ágat, hogy ne zizegjen a táp. Nem tudtam megállapítani a W-ot, A-t, hiába kötöttem sorosan Ampermérőn át a tápra, ilyenkor nem világított az izzó, és a táp sem kapcsolt be. Ezt az izzót nem akarom véglegesen beépíteni a 12V-ba.

8507: Muszáj volt 5+12V-osat vennem, mert a 12V-ra is szükségem van, ezen nincs mindig terhelés, ezért a 12V-ra mindenképpen kell előterhelés. Akkor meg már az 5V-ra is tettem, 60-70 Ft 1 ellenállás.

[ Szerkesztve ]

(#8510) a1200


a1200
aktív tag

Lemaradt, hogy az 1-1 forró ellenállással jól működik minden, 1 órán át teszteltem, egyéb 5, 12V terhelés nélkül is jól bekapcsol a táp, rendes 5V-os terheléssel együtt is jól működik.

Egyáltalán muszáj ellenállásokkal megoldani az előterhelést? Nincs más egyszerű mód?

(#8511) didyman válasza a1200 (#8510) üzenetére


didyman
őstag

Ha egy ellenállásra rá van írva, hogy 5W, akkor azt alapvetően forszírozott, vagy kiegészítő hűtés nélkül érti a gyártó. A kerámia Remixek olyan 300 fokig nyugodtan viselkednek, csekély ellenállásnövekedéssel számolva. Azért akkroa, amekkora, hogy az a ráírt teljesítmény elférjen rajta, úgyhogy nem kell félteni, pláne, ha csak negyedéig-feléig van igénybe véve. Az előterhelés lehet időszakos, induláskor például, ha aztán már a fogyasztók rendesen terhelnek. Ha akkor sem terhelnek, akkor kisebb teljesítményű tápot kell keresni, ami ezzel együtt kisebb minimum áramot igényelhet.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#8512) moha21 válasza a1200 (#8509) üzenetére


moha21
addikt

Ha sorbakötöd az ellenállásokat akkor az ellenállásu összeadódik és feszültségosztót képeznek, párhuzamos kapcsolásnál a a helyettessítő ellenállás értéket replusz művelettel tudod számolni, ilyenkor áramosztás van.

Ha sorba kötésen gondolkozol, akkor pl. a 10 ohm-os 5W-os R helyett beraksz sorba 2db 5 ohm-os 5W-osat így jobban bírja a melegedést. ( nagyobb hőleadó felület ).

Ha párhuzamosan akarod kötni akkor két 20 ohmosat kell. ( 20 x 20 ) / ( 20+ 20 ) = 10.

Vagy akár vegyesen is rakhatod őket sorba és párhuzamba a fentiek függvényében.

(#8510) a1200: Ha hosszú távon jól működik, akkor nincs para, az a dolguk melegedjenek .:) 50 C felett már az ember forrónak érez mindent, pedig az még nem sok.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8513) a1200 válasza moha21 (#8512) üzenetére


a1200
aktív tag

Az a cél, hogy mind2 feszültségen feleannyira melegedjen 1 ellenállás, mint most, azaz az átfolyó áramokat kellene felezni, hogy 50 foknál egyik se legyen melegebb. Mindezt úgy, hogy mind2 feszültségen 0,25 A körüli terhelést jelentsenek, mert minek 2×0,5A-t elfűteni?
Ezt soros, párhuzamos, vagy vegyes kapcsolással érem el, és hány Ohmos, hány W-os ellenállásokkal?

Soros, párhuzamos, és vegyes kapcsolásnál hogyan kell számolni a feszeket, áramokat, Wattokat, Ohmokat? Van itt valaki hozzáértő?

Kérek weboldalas adatokat az ellenállások üzemi hőmérséklet, stb. dolgairól.

[ Szerkesztve ]

(#8514) didyman válasza a1200 (#8513) üzenetére


didyman
őstag

Nem értelek. Feleslegesen töltesz időt olyan problémával, amit egyszerűen is meg lehet oldani, de eleve nem is igazán probléma :-) .
-Ha állandóra hagyod az ellenállásokat, akkor tojd le a hőmérsékletet-miért ragaszkodsz az 50 fokhoz? Házon belül lesz, ha ügyelsz az elhelyezésre, akkor nem lesz gond belőle, a tápegységen belül is lesz olyan, ami melegebb lesz 50 foknál..
-Ha szakaszos üzem használható, akkor megint lényegtelen a hőfok, mert azalatt a pár másodperc alatt meg sem fogja kozelíteni az üzemmeleget. Kell egy egyszerű időzítő, ami állni fog egy teljesítménytranzisztorból, egy ellenállásból és egy kondiból, utóbbi kettővel a szükséges kb. időállandót nyújtva 0,7*R*C képlet szerint, aztán semennyire sem kell foglalkozni melegedéssel.
-A Remixekhez semmiféle dokumentáció nincs, mivel olyan 20 éve nem létezik ez a cég és a dokumentumai is javarészt elvesztek. Mivel a gyártástechnológia ma is hasonló, kerámiatesten ellenálláshuzal, ezért annyira nem kell aggódni, ha elérik a 100-150 fokot, az abszolút normális-mai teljesítményellenállások is erre vannak tervezve, és 300 fok körüli maximumra.
-Itt eddig két hozzáértő válaszolt neked. :-)

[ Szerkesztve ]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#8515) a1200 válasza didyman (#8514) üzenetére


a1200
aktív tag

Szájbarágós magyarázatokat és számításokat kérek.
Ez nem lehet gond, ha annyira egyszerű. Régen tanultam az elektromosságszámításokat.
Mi lesz, ha 2 ugyanolyat sorbakötök, mint amilyen már most megvan? U, I, P, fok?
Így megkapom a 0,25A terheléseket?

Állandó előtétellenállások lesznek, nem szutykolok a kikapcsolásukkal.

Hogyan lehet még ma is rendes boltban újan kapni olyan ellenállásokat, aminek a gyártója 20 éve megszűnt???

[ Szerkesztve ]

(#8516) didyman válasza a1200 (#8515) üzenetére


didyman
őstag

Amit olyan egyszerűnek gondolsz, az pont azért problémás, hosszú dolog, mert ha már nem emlékszel Ohm és Kirchoff törvényekre, teljesítményszámításra, akkor az egészbe belekezdeni szájbarágósan-ebből tankönyvet lehet írni, nem fórumtéma, keress rá google-on, mert a wikipédián például elég látványosan végig vannak vezetve mind. A kerámia és az ellenálláshuzal alapanyagént használt kanthal, nikrothal huzalok hőtűrése bőven ezer fok feletti. Az időzítő megalkotása körülbelül 5 perc, egy árammérést követően.
A Remix sokhelyütt elfekvő raktárkészletei keresett termékek.

[ Szerkesztve ]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#8517) a1200 válasza didyman (#8516) üzenetére


a1200
aktív tag

Ha nekem kell megtalálnom a válaszokat, akkor egyszerű, ha neked, akkor bonyolult? Hogy is van ez?
Akkor inkább írd meg, hogy nem akarsz segíteni, és kész.

Erre az egyszerű kérdésre várok választ:
Mi lesz, ha 2 ugyanolyat sorbakötök, mint amilyen már most megvan? U, I, P, fok?
Így megkapom a 0,25A terheléseket értelmes hőfokokkal? És ha 2-2 feleakkora Ohmost?

A 8512-ben és a többiben hiába részletezték a dolgokat, nem lett értelmes eredmény, ami segít rajtam.
Konkrétan az én esetemre kérek mindent kiszámolni, minden adatot megadtam hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#8518) moha21 válasza a1200 (#8517) üzenetére


moha21
addikt

"Mi lesz, ha 2 ugyanolyat sorbakötök"

Kétszeres lesz az ellenállásuk így ugyanakkora feszültség mellett feleannyi áram fog folyni.

[link] itt az összes képlet hőmérsékletnél kelvinnel kell számolni.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8519) a1200 válasza moha21 (#8518) üzenetére


a1200
aktív tag

A linked szerint párhuzamos kapcsolásra igaz az, amit a sorbakötésre írsz.
2 ellenállást párhuzamosan kapcsolva feleződik az áram, fele áram az egyiken, fele áram a másikon fog átfolyni, miközben a feszültség ugyanaz lesz mind2 R-on, és az eredő ellenállás a replusszal jön ki.
Soros kapcsolásnál oszlik el fele-fele arányban a feszültség a 2 R között, és ugyanaz az áram folyik át mind2n, az eredő ellenállás a 2 R összege lesz.
Vagy tévedek?
Ezért gondolok a párhuzamosan kötésre.

[ Szerkesztve ]

(#8520) moha21 válasza a1200 (#8519) üzenetére


moha21
addikt

Annyiban tévedsz, hogy amit írsz akkor igaz, ha a 2 sorbakapcsolt R ellenállása ugyanannyi lenne mint az eredetié. Tehát, ha van egy 10 ohm-os, akkor 2 db 5 ohm-os sorba kapcsolva szintén 10 ohm-os lenne. Viszont, ha 2 db 10 ohmosat kapcsolsz sorba, akkor az eredő impedanciája már 20 ohm lesz és ezen ugyanakkor feszültség hatására fele annyi áram fog folyni.

Egyébként ez már itt nagyon off, ha az ellenállások számítgatása érdekel, akkor gyere át a hobby elektronika topikba/L], itt ezzel kapcsolatban többet nem válaszolok.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8521) a1200 válasza moha21 (#8520) üzenetére


a1200
aktív tag

Értelek, de ha 1×10 helyett 2×5 Ohmost kötök sorba, akkor marad a 0,5A, de én ezt is felezni akarom. Ezért gondoltam 2×10 Ohmra.

[ Szerkesztve ]

(#8522) didyman válasza a1200 (#8517) üzenetére


didyman
őstag

Nézd, az a bajom, hogy követelőző stílusban elvárod, hogy helyetted csináljunk meg mindent, lehetőleg akadémiai mélységben, szombaton délben. Amit a kérdezett kifejezések kapcsán tudok írni, azt nagyon sok helyen meg lehet találni a google első találatai között. Akkor minek írjam le én is, vagy ollózzam be? Te is meg tudod keresni, megírtam, hogy mit keress. Onnan nagyon egyszerű matek az egész, ennyi önállóság igazán lehet benned. Nem rosszindulattal próbállak rávezetni erre, de nem megy.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#8523) a1200 válasza didyman (#8522) üzenetére


a1200
aktív tag

Mivel részletesen leírtam a helyzetet, és akkor sem kaptam meg a megfelelő választ, naná hogy már más stílusban írok. Nem akarok estig itt ülni.

Van 1 egyszerű helyzet, ezt 1 bizonyos módon oldottam meg, de ez nekem nem felel meg, ezért egy másik módon kell megoldani, ami már jobb.
Még mindig az a kérdés, hogy ezt hogyan érem el, milyen ellenállású, teljesítményű R-okat hogyan kell bekötnöm a 2 feszre?

Ezt max. 5-10 sorban meg lehet válaszolni. Ennél mindenki sokkal többet írt már itt.

[ Szerkesztve ]

(#8524) didyman válasza a1200 (#8523) üzenetére


didyman
őstag

Ez nem fizetett terméktámogatási vonal, hanem önkéntes alapon szerveződött fórum, ahol mindenki a drága szabadidejét hasznosítja kérdések megválaszolására és önképzésre. Adott esetben estig itt kell ülni egy válaszért-ez ilyen. ;) A stílusodat meg visszautasítom, itt nem vagyunk rá vevők. Szakértőként meg engedd meg, hogy nálad, laikus kérdezőnél jobban tudjam, hogy egy válasz mennyi idő és hány sor. Pláne, ha az én időmről van szó. Halkan megjegyzem, hogy aki ennyire nincs tisztában elméleti alapokkal, azt rendszerint élből eltanácsolom attól, hogy tápegységek kimenetére varrjon bármiféle terhelést is, mert potenciális veszélylehetőségekkel nincs tisztában és tanácsommal én is részt vállalok ezzel kapcsolatos felelősségben.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#8525) a1200 válasza didyman (#8524) üzenetére


a1200
aktív tag

Azért írok be ide, hogy a törvényeket, stb. tudó, a dologban járatos emberektől kapjak gyors, pár órán belüli segítséget, hogy ne nekem kelljen minden egyes problémánál az alapoktól napokig kutakodni a neten, mire eljutok valahová.
Ez a fórumok fő célja, értelme.

Mindig könnyű megtalálni az okot, hogy miért ne segítsen valaki nekem.
Egy egyszerű problémára kértem megoldást.
Ha ez meghaladja a fórumot olvasó, válaszolni tudó emberek tudását, akkor hogyan várhatom el tőletek, hogy később komolyabb problámák megoldásában segítsetek?
Mit ér ez a sok topik az ország leglátogatottabb fórumán, ha még itt sem tudok értelmes idő alatt megoldani egyszerű dolgokat?
Akkor mindenki olvasson wikit, meg ilyen-olyan fizikai törvényeket, oldja meg maga a gondjait, és meg lehet szüntetni ezt az egész viccfórumot.

(#8527) a1200 válasza #68686080 (#8526) üzenetére


a1200
aktív tag

Azért írok be ide, hogy a törvényeket, stb. tudó, a dologban járatos emberektől kapjak gyors, pár órán belüli segítséget, hogy ne nekem kelljen minden egyes problémánál az alapoktól napokig kutakodni a neten, mire eljutok valahová.
Ez a fórumok fő célja, értelme.

Amúgy meg se a bolt, se a gyártó oldalán nincs olyan, hogy előtétterhelést kell rátenni mind2 feszre, hogy egyáltalán be tudjam kapcsolni. Ezt a rendeléskor se mondta senki, ez csak akkor derült ki, amikor megkaptam, és bekapcsoltam.
A fene se gondolta, hogy ilyenekkel is kell foglalkoznom. Persze sosem csináltam még ilyet.

A legtöbb új dolog, amit meg kell tennem, csak egyszer fordul elő az életemben. Nem tehetem meg, hogy minden ilyen esetben sok munkával, sok idő alatt a nulláról képezzem magamat a megfelelő szintre csak 1 eset miatt, mert nagy eséllyel ez életemben soha többet nem lesz szükségem erre a tudásra.
Ha ezt nem értitek meg, akkor az egész fórumozás lényegét nem értitek.

(#8528) didyman válasza a1200 (#8527) üzenetére


didyman
őstag

Ebben az esetben keresned kell egy ezzel foglalkozó hozzáértőt, aki megfelelő díjazás ellenében megoldja neked ezt a problémát.
A fórumozás kapcsán meg úgy vélem, hogy 11 évvel a hátam mögött elég jól értem a lényegét.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#8530) a1200 válasza #68686080 (#8529) üzenetére


a1200
aktív tag

Látom hogy 5V-ra 2-15, 12V-ra 0,5-10A-t ír, és ott a 6-os lábjegyzetben, hogy ebben a tartományban tud működni. De ez nem igaz, mert simán működött csak 0,7A 5V-os terheléssel is, ezzel is bekapcsolt.
Ugyanígy bekapcsolt csak az említett 12V-os izzóval. Mind2 esetben sípolt, mert a másik feszen nem volt terhelés, de ez nem a táp hibája, mert gondolom minden 1-nél több kimenetes tápnál ez lehet, egyik se szereti az asszimetrikus terhelést.
Külön 5 és külön 12V-os táp drágább lett volna, mint ez.

A 12V-on nem lesz állandó terhelés, csak az 5V-on. Ha már a 12-re teszek előtétterhelést, akkor az 5-re is teszek. Nem mindig a drága eszközömmel fogom használni.

[ Szerkesztve ]

(#8532) a1200 válasza #68686080 (#8531) üzenetére


a1200
aktív tag

Ez még 1 ok, hogy a 12V-ra kell előterhelés. A 2 R-sal szépen megvan az 5,2 és a 12 is.
Amúgy meg van feszfinomhangoló tekerő a tápban az 5V-ra, de kicsit a 12V is állítódik ezzel.
VOLTAGE ADJ. RANGE CH1: 4.75 ~ 5.5V

(#8534) a1200 válasza #68686080 (#8533) üzenetére


a1200
aktív tag

Már nem kell állítgatnom, mert nagyobb 5V-os terhelésnél is 5V felett maradt.
Az meg nem lenne nagy gond, ha a 12V leesne 11,6-11,9-re, mert még ez is elég.

(#8535) a1200


a1200
aktív tag

Normál PC tápoknál mekkora előterhelő ellenállásokat használnak manapság?
Nem találok értelmes infókat.

(#8537) a1200 válasza #68686080 (#8536) üzenetére


a1200
aktív tag

Ez érdekes lenne, mert 120 Ohm/12V=10A, és a 12V-on 20-25A körüli a teljes terhelése 1 tápnak.

[ Szerkesztve ]

(#8538) a1200 válasza #68686080 (#8536) üzenetére


a1200
aktív tag

Mondjuk itt van ez is [link] Ezt egyre kevésbé értem. Feszültségfajtánként 8-10A-es előterhelés ellenállás PC tápoknál? Vagy ez csak régebben volt így? A link üzije 2006-os.

(#8539) moha21 válasza a1200 (#8537) üzenetére


moha21
addikt

12V mellett 120 ohm-on 100 mA áram folyik... aztán jó lenne, ha nem 2 topicban folytatnád ezt az agymenést, jobban már nem fogja senki összefoglalni neked ha még a wikipédiát sem vagy hajlandó elolvasni :W

8-10 A-es áram már elég komoly áram 12V mellett 120W ami elég vicces lenne hatásfok szempontjából, te sem gondolhatod komolyan....

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8541) a1200


a1200
aktív tag

Jó, elszámoltam, összefolytak a képletek, van ez így. :DD

(#8542) a1200 válasza #68686080 (#8540) üzenetére


a1200
aktív tag

Milyen stol?

(#8544) a1200 válasza #68686080 (#8543) üzenetére


a1200
aktív tag

Ne hagyjuk. Nem találtam stol nickű embert, aki itt nekem írt volna. Úgy írd le miről beszélsz, hogy én is értsem, különben le se írd.

(#8545) kekkec válasza didyman (#8505) üzenetére


kekkec
aktív tag

Most emiatt megkavarodtam. :U
Világosíts fel kérlek, hogy van ez a táp dolog a Haswell-nél.
Csak mert Ivy és Haswell közt vacillálok, és az 5-6 éves tápom cseréjéről több szempont miatt kezdtek meggyőzni. Ezzel a drágább Haswell platform felé billent a mérleg. Most megint elkezdem Ivy-n gondolkodni, mert kb. 20 K-val (mindkét architektúra tápcseréjével 10 K) olcsóbb.
Köszönöm, és elnézést az offért!

(#8546) didyman válasza kekkec (#8545) üzenetére


didyman
őstag

Írtam oda. Ez egyelőre mendemonda, városi legenda. Tönkre meg nem fog menni attól semmi sem, hogy a táp leáll.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#8547) kekkec válasza didyman (#8546) üzenetére


kekkec
aktív tag

Köszi az infót. Jobban körbe nézhettem volna, de csak a "problémáról" találtam cikket ezt csak most.
PH-n is megjelent? Vagy akkor visszaesnének megfontolatlanságból származó tápeladások? :U

(#8548) tornas válasza a1200 (#8544) üzenetére


tornas
őstag

Stol egy élő "legenda"... ;)

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#8549) VIPowER


VIPowER
senior tag

Sziasztok.
Van egy tápom ami javításra vár. Képek róla : 1., 2., 3., Adatlap
A primer oldalon egy C5027-R, és két db D209L tranyó dolgozik.
A szekunder oldalon két db SBL3040, és egy STPR2020CT van.
A táp csak kondicserés lenne, de érdemes megjavítani? Egy P4-es gépet vajon ez elvisz biztonságosan?

[ Szerkesztve ]

(#8550) didyman válasza VIPowER (#8549) üzenetére


didyman
őstag

10uF felett minden kondi repüljön belőle, aztán mehet össze. Normálisabb alsó kategóriás táp, P4-et megbírja jól.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.