Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9901) rznk1986


rznk1986
tag

Sziasztok,

Kaptam egy gepet aminek elvileg hibas volt az alaplapja ezert vettem masik lapot. Most osszeraktam es ugyan az a hiba mint az eredeti lappal. Bekapcsolasnal tap bekapcsol, hallani a vinyot is hogy felporog, viszont se kep se hang. Nem sipol az alaplap sem, semmi. Ha a 12v-os atx csatlakozot kihuzom a lapbol, akkor felporog a proci hutes is, ha be van dugva, akkor semmi. Hibas lapot vettem vagy lehet hogy eredetileg is a tap volt rossz? Koszi elore is

(#9902) 04ahgy válasza rznk1986 (#9901) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Látom szereted a copy-paste-ot.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9903) rznk1986 válasza 04ahgy (#9902) üzenetére


rznk1986
tag

Nem, begepelgem megint, mert rajottem hogy rossz topicba irtam, ez nem igazan melyviz kerdes, sry!

(#9904) #71028224


#71028224
törölt tag

Sziasztok!
Most vettem egy sapphire R9 280x toxic-ot,és a hozzá rendelt 850es tápom 2 hetet késik...
Van értelme összedugnom az 500as fsp hexámmal?
Vagy már a youtube is kiakasztaná?
UI.:Az ilyen kategoriájú kártyák mennyire szeretik az átalakitokat(8pinesre gondoltam)?

(#9905) 04ahgy válasza #71028224 (#9904) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Egyik kérdésed sem ebbe a topikba való, nem mélyvizes. Tuning nélkül simán viszi a VGA-d a Hexa. Játékra is.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9906) Smiley


Smiley
őstag

Sziasztok,

Remelem jo helyre irok, van egy chieftec CFT-600-14CS tapom, ami ugy kerult hozzam, hogy hianyoztak a pcie kabelei. Talaltam egy sracot, aki keszitett nekem 2db 8pin -> 6+2pin-es kabelt hozza, viszont mindenkepp le szeretnem ellenorizni a bekotest mielott osszerakom. Felturtam az internetet, de nem talaltam ehhez a tipushoz tartozo bekotesi rajzot. Tudna valaki segiteni nekem ebben?

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#9907) 04ahgy válasza Smiley (#9906) üzenetére


04ahgy
nagyúr

[link].
az első találatok közt volt amúgy. Fogsz egy mérőműszert, és ha a rajznak megfelelő feszültségeket méred, akkor jó a bekötés.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9908) Smiley válasza 04ahgy (#9907) üzenetére


Smiley
őstag

Koszonom szepen! :R
Ezek szerint rosszul kerestem ra.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#9909) 04ahgy válasza Smiley (#9908) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Mert görcsösen ragaszkodsz a táp felőli bekötés ellenőrzéséhez, ami sajnos téves. Hiszen, ha az emberke csinálta a moduláris kábelt, akkor a VGA-s felét is elronthatta, úgy, hogy a táp felől OK! Ezért a tápot elindítod (alaplappal, teszterrel) és a VGA-s csatin mérsz. Ha ott helyesek a feszek, abból következik, hogy mindenhol jó a bekötés.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9910) Smiley válasza 04ahgy (#9909) üzenetére


Smiley
őstag

Igen, elso korben csak ki akartam futyultetni muszerrel, de jobban belegondolva igazad van ez a biztos megoldas, azt fogom csinalni amit leirtal. :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#9911) Ant@


Ant@
senior tag

Üdvözletem!

Azt szeretném kérdezni, hogy ki lehet-e tolni a tápegység élettartamát azzal ha az amúgy egyforma 12V-os ágakból felváltva használom csak az egyiket. Érdemes-e egy idő után a másikra dugni a VGA-t vagy teljesen mindegy? táp: bequiet straight power 480W CM C9

(#9912) 04ahgy válasza Ant@ (#9911) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem. Épp a minél szimmetrikusabb terheléselosztás a jó.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9913) Ant@ válasza 04ahgy (#9912) üzenetére


Ant@
senior tag

Köszönöm

(#9914) Smiley


Smiley
őstag

Ma reggel osszeraktam es ramertem muszerrel, es minden jol van bekotve, es tokeletesen mukodik. :)

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#9915) zsolt734


zsolt734
tag

Sziasztok!

Elnézést, ha nem ide illő, vagy hülyeség a következő kérdésem:
Van egy Enermax Noisetaker 425W-os tápom, ami egy fekvő házban van elhelyezve úgy, hogy alulról, a ház alatti kb. 1cm magas résen szívja be a levegőt és a ház eleje felé fújja ki (aztán nagyjából ezt a felmelegített levegőt szívja vissza...).
Eddig egy álló házban használtam, felső, szokásos elrendezésben. Azt vettem észre, mióta a fekvő házban használom, hogy a kikapcsolás után nagyon hosszú ideig mennek még a ventilátorok, ergo a táp jobban melegszik. Mivel ha feljebb tekerem a ventilátorok fordulatszámát, sokkal hangosabb lesz a süvítő levegő miatt (keskeny rés alul, és elöl), ezért ezt nem nagyon szeretném.
A kérdés az, hogy a tápot fejjel lefelé be lehet-e szerelni, nem okoz-e ez valami problémát benne? Ez esetben felülről szívná a levegőt, ami talán hatékonyabb...

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv.:
Zsolt

(#9916) 04ahgy válasza zsolt734 (#9915) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Valóban nem idevaló a kérdés... A tápot bármilyen pozícióban beszerelheted, nem befolyásolja a működését.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9917) Kbhont


Kbhont
senior tag

Sziasztok!

Bővítés miatt még is sor került a táp cserére és a jó öreg HightPower nyugdíjas éveire vissza vonul a dobozába tartaléknak.
A pozícióját egy FSP Aurum 1200W váltja!
A kérdésem az mivel ezen a 24, 8 és egy PCH-E kábel fix, én viszont a moduláris PCH-E2 valamint a PCH-E3 csatit használnám!
Tehát a gyári PCH-E1 szabadon maradna! A kábelek esztétikai elrendezése miatt választanám ezt a verziót!
Mivel ezeket a rendszerű tápokat nem igazán ismerem, az lenne a kérdésem, hogy létezik-e valami olyan elektronikai egység, ami a terhelés függvényébe szabályozza a kimeneteket.
Vagyis "fáj-e" neki, hogy az egyes ága szabadon fityeg és nem terhet.
Vagy mind a négy PCH-E ág egymástól független?
A válaszokat előre is köszönöm! :R

(#9918) 04ahgy válasza Kbhont (#9917) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem fogja tudni a táp, hogy melyik PCI-E csatira kötsz terhelést és melyikre nem. Egyágas, tehát az összes 12V-ot leadó csati a feszültség szempontjából egyenrangú.

Azt, hogy "fáj-e" a tápnak, hogy szabadon fityeg a kimenet meg sem nagyon akartam látni. Egy kis józan paraszti logika segít: a laposelemnek fáj, ha szabadon van egymagában a polcon és épp nincs bekapcsolt zseblámpában? No épp ennyire fáj a tápnak is a nem leterhelt kimenet. Semennyire.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9919) Kbhont válasza 04ahgy (#9918) üzenetére


Kbhont
senior tag

:D :D :D
Ok!-Ok!
Nem jól fogalmaztam...
De tulajdonkép az első bekezdésben meg is adtad a választ!
Én valami hasonlóra gondoltam, mint mikor a molex csatin a 12v és a 5v lábakon GND nélkül csinálnak 7 voltot!
Az se tervezett! Az hogy ép működik, az csak a szekunder azonosság kérdése. Az én olvasatomban vannak tápok, amik nem igazán szeretik. Bár ettől független még boltokban is forgalmaznak "adapter" néven hozzá csatit! Aztán mikor a rajzokat megnézed, kiderül, hogy csak unokatesok, de az egyikük apja lehet a postás!
A "fáj-e" gondolatban az járt az eszembe, hogy ha pl azonos tokozásba van mind a 4 ág akkor a hűtése optimális-e úgy, de mivel egy ágas (amit én nem tudtam) így persze nem hogy okafogyottá, de mint jelen példa is mutatja kicsit butyutára sikeredett a kérdésem! :DDD

(#9920) Peet...


Peet...
újonc

Sziasztok!
Egy 300W-os PC táp 12V kimenetéről mekkora max. áramot lehet levenni? 4A lehetséges?
Előre is köszi a segítséget!

(#9921) tornas válasza Peet... (#9920) üzenetére


tornas
őstag

A tápon van egy címke is... ;)

De nem árt leterhelni az 5 V-ot is, mert akkor instabil lesz a 12 V-od.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9922) attilav2


attilav2
őstag

Nemrég újítottam be egy a88x-plus lapra meg egy x4 860k-ra, azt már a ram topicban kitárgyaltuk hogy az XMP-t támogatja (valószínűleg így van mert az asus oldalán ennél a lapnál a QVL szinte csak XMP-s ramokat sorol fel). De van egy másik probléma ezzel a lappal, mégpedig a 4 pines procitáp! Az x4 860k tdp-je 95W, ezért a tápcsati a határon megy ha 100% terhelve van a proci, ami nyilván nem áll mindig fenn, de hosszútávon egy ennyire kicentizett tápkör nem jó ómen. Ha meg tuningolom akkor a 4 pin végképp nem elég. Idézek mr_ricsi-től:

4 tűvel 95W-os, 8 tűvel pedig 190W-os procit lehet árammal ellátni.
Természetesen ez a tényleges fogyasztásra vonatkozik, nem a gyári adatra, ezért tuningnál a megnövekedett fogyasztást kell figyelembe venni.
[link]

Akkor mr_ricsi tanácsát figyelembe véve az a88x-plus erősen nem ajánlott kategória, különösen hogy kb ugyanabban az árban, illetve kicsit olcsóbban ott a Giga GA-F2A88X-D3H[link] ami 8 tűs.
Most akkor úgy néz ki le kell cseréljem a nemrég vett lapot, és később egy 8 tűs tápba is be kell ruházzak.
Erre a dologra is érdemes figyelni proci és lapválasztáskor.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#9924) attilav2 válasza #68686080 (#9923) üzenetére


attilav2
őstag

Megkérdeztem bacsis-t a nagy tuningost, azt írta hogy, hajtott phenom II X6-ot 4 pines táppal, ami bekajált 150w-ot 3.9ghz-n. Szerinte simán elbír a 4 pin 150-200w-ot. Amiben tény hogy van igazság, mert volt
2.8-as prescottom és ha jól emlékszem annak 110w körül volt a tdp-je, az abit ic7-en meg nem volt 8 pin, meg a többi lapon sem akkoriban ha jól tudom. Akkor egyáltalán mi értelme a 8 pines tápoknak?? Bacsis szerint csak extrém nitrogénes tuninghoz kell a 8 pin. De ha tényleg csak ahhoz kell akkor csak a drágább lapokon lenne rajta, ez az asusnál így is van, a88x-plus 21ezer ft 4 pin, a88x-gamer 28ezer ft 8 pin. Viszont pl a gigabyte az olcsóbb lapjaira is ráteszi a 8 pin-t, gaf2a88x-d3h 21ezer ft, és gondolom aki nitrogénnel tuningol az ennél már csak komolyabb lapot vesz. Ha egy alap olcsóbb gigabyte a88x-es lapra is rákerül a 8 pin annak nyilván valami nyomós oka van, de biztos nem a nitrogén :)) az asushoz hasonlóan lespórolhatták volna és örülnének a nagyobb nyereségnek :)) bacsis írta hogy fm2+ ra nem szerinte nem jelenik meg 6-8 magos proci.
A legerősebb proci most a 860k, feltételezem a gigabyte mérnökei csak 8 pines tápellátással látták megfelelően stabilnak hosszútávon. Amiben lehet is valami mert az asus a88x-plus-ra 2-3 bios frissítés is kijött ami a 860k stabilitását javítja. Lehet hogy mégsem elég a 4 pin? Meg kellene kérdezni erről a gigabyte supportot miért raktak egy olcsó lapra 8 pin-t?
Az amd supportot meg arról hogy a 860k hoz hány pines táp kell?
Nekem gyenge az angolom de valaki megereszthetne pár mailt az ügyben hogy tisztán lássunk.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#9925) 04ahgy válasza attilav2 (#9924) üzenetére


04ahgy
nagyúr

No, tömören: jobb a több pin (jobban eloszlik a terhelőáram), de elég a 4 is.

Az ASUS mindig ilyen volt, van AMD-s lapjuk, ahol 16 BIOS frissítésből 15 "Improve System Stability".

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9926) attilav2 válasza 04ahgy (#9925) üzenetére


attilav2
őstag

Volt egy topic a 8 vs 4 pin ről amit zártak, és ide terelték a népet, ott mr_ricsi betette egy átalakítókábel képét ami 2 molex csatiból konvertál 8 pines procitáp csatit. Namost akkor tegyük fel lecserélem a fentebb említett gigabyte-ra a lapom, és ezzel az átalakítós megoldással adok neki 8 pines procitápot, tápom chieftec gps 450w, lesz ettől valami baja a tápnak? Gondolok itt pl az emiatt fellépő egyenetlen terheléselosztásra, mert gondolom a 4 pines cpu táp és a molex csatik az 2 külön ág, vagy nem?

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#9927) attilav2


attilav2
őstag

Mondjuk a 4 pines alaplap annyival rosszabb hogy a 8 pines tápot nehezebb vagy lehetetlen rádugni, ha netán ilyen tápom lesz.

Mint az ábra is mutatja nem 4+4 hanem egybe 8 a táp csatija.
A régi am3-as m4a88td-v evo/usb3 lapom az 8 pines, hát ehhez képest az a88x-plus a 4 pin-jével visszalépés.
Tudom én voltam a hülye hogy vásárlás előtt nem néztem utána, de azt feltételeztem hogy ma már alap a 8 pines procitáp. Lehet hogy egy korszerű 8 pines táp már nem is jó az a88x-plushoz, ha tehetem akkor mindenképp cserélem az említett gigabyte lapra.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#9928) attilav2


attilav2
őstag

Megtaláltam a mr_ricsi által mutatott 2 molex -> 8 pin cpu átalakítót
Íme [link]Delock 2 Molex Power 4pin -> Power 8pin M/F adapter

Ezzel elvileg 4 pines tápra lehet 8 pines csatit varázsolni.
Hmm itt meg azt írja hogy ez az átalakító pcie vga-hoz jó [link] Gondolom akkor nem megy bele a 8 pines cpu 12v aljzatba, vagy mégis?

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#9929) attilav2


attilav2
őstag

Na ez már biztos jó 8 tűs konverter 4 tűs tápokhoz [link] nézzétek a leírását.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#9930) dark2


dark2
tag

Lehet, nem mélyvizes kérdés, de érdekelne, hogy egy olyan FSP 400W táp (PNF azt hiszem), ami valószínűleg villámot fogott, javítható-e, illetve ha igen, érdemes-e?
Annyit tudok, hogy a számítógép villámlós vihar alatt be volt kapcsolva és mikor ránéztek, már állt. A táp nem indul, szaga nincs, tápteszterre dugva semmi életjelet nem ad és mikor belenéztem, szemre nem láttam fizikai sérülést, égést, stb.
(Másik táppal a gép azóta is hibátlanul megy és semmi nem ment tönkre benne).

(#9931) attilav2 válasza dark2 (#9930) üzenetére


attilav2
őstag

Ha sikerül valakit találnod aki vállalja, akkor érdemes lenne egy kis átalakítást is végezni, a 4 tűs cpu tápcsatlakozót 4+4 tűsre átszerelni, amit fentebb linkeltem EPS átalakítót ott 2 molexből csinál 8 tűs csatit, tehát úgy kellene átalakítani a tápot hogy az új 4+4 tűs cpu táp az két külön fázisról menjen.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#9933) dark2


dark2
tag

Köszi a választ mindkettőtöknek!
Vajon Egerben hol lehet erre a feladatra alkalmas embert találni?...

(#9934) Cobra. válasza dark2 (#9933) üzenetére


Cobra.
őstag

Azért azt ne felejtsük el, hogy ha nem ismerős néz rá, akkor csak a diagnosztika többe fog kerülni, mint amennyit a táp ér.

(#9935) dark2 válasza Cobra. (#9934) üzenetére


dark2
tag

Jó meglátás! Ilyen ismerősöm sajnos nincs. Akkor el kéne adni inkább...

(#9936) Pista0001


Pista0001
addikt

Sziasztok, táp javításhoz keresek szakembert vagy szervizt. A táp egy Be Quiet SFX Power 350 (BQT SFX-350W), a rádugott konfig bekapcsol, a ventik fölpörögnek, stb, de nem indul a gép (nincs POST, stb). Elsősorban dél Pesten vagy a belvárosban. Köszi előre is.

(#9937) sziamiau válasza #68686080 (#7265) üzenetére


sziamiau
csendes tag

Vére egy korrekt hozzá állás. Ha jobban bele gondolok kb 70%-al olcsobb és az idő (ami valahogy mindég kevés). Csá. :R

(#9938) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Egy régi FSP tápnak árt, ha a molex csati 5V-os és 12V-os ága közé teszek egy ventit (föld nélkül), hogy 7V-ot kapjak?

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#9939) 04ahgy válasza Bici (#9938) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Majd az alaplapnak és HDD-nek, ha zárlatos lesz a venti, ezek szeretik az 5V-ra engedett 12V-ot.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9940) Bici válasza 04ahgy (#9939) üzenetére


Bici
félisten

Igen, ez logikus. :)
Akkor más megoldást kell keresnem venti szabályozásra. :D
Kössz a figyelmeztetést! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#9941) 04ahgy válasza Bici (#9940) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Potméter + LM317T.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9942) Bici válasza 04ahgy (#9941) üzenetére


Bici
félisten

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#9943) Kernel válasza CounterBoci (#9899) üzenetére


Kernel
nagyúr

Beag APT100 végfok trafója is műgyantával volt kiöntve, piros nyíllal jelöltem rajta a lyukat, ahol beöntötték. Itt végeredményben a fémház veszi át a hőt, 300 VA-es trafó:

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#9944) smarci2000


smarci2000
tag

Sziasztok!

Régebben volt egy M-Tech 400W-os tápegységem, de miután overclockoltam a procimat (Pentium Dual Core E6300) sípolni kezdett.
Azóta a komplett konfig ki lett cserélve (a táp is egy Chieftec GPS450aa-101a-ra), csak a proci nem. Az új táp is sípolni kezdett. Mikor a böngészőben lapot váltok, vagy egy ablakot leteszek a tálcára, a sípolás frekvenciája megemelkedik egy pillanatra. Lehet hogy a konnektorból nem kap elég áramot, vagy a proci rossz?
Bocsánat, hogy ide írok, de máshol nem tudták megválaszolni a kérdésemet.

Marci

(#9945) 04ahgy válasza smarci2000 (#9944) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Pedig már megválaszolták azelőtt, hogy ide írtál volna: [link].

(#9943) Kernel: Oly mértékben szakmabeliként hivatkozol több alkalommal magadra, hogy ezen a hozzászóláson csodálkozok. Azt a transzformátort így tervezték. Már a kiöntés előtt tudták, hogy ez biza műgyantában köt ki. Úgy paraméterezték a veszteségi tényezőket, megengedhető disszipációt, stb. Ha egy nem kiöntött üzemre tervezett trafót az úriember kiönt műgyantával, az belül túlmelegedhet, leéghet.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9946) smarci2000 válasza 04ahgy (#9945) üzenetére


smarci2000
tag

Köszönöm!

(#9947) attilav2 válasza smarci2000 (#9944) üzenetére


attilav2
őstag

(a táp is egy Chieftec GPS450aa-101a-ra)

Nekem is pont ilyen tápom van, nem mai gyerek, már ventit is cseréltettem benne egy scythe-re.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#9948) smarci2000 válasza attilav2 (#9947) üzenetére


smarci2000
tag

Tényleg nem mai, de jól bírja. Nekem még nem kellett benne ventit cserélnem.

(#9949) tlac


tlac
nagyúr

Belinkelem ide a fogyasztás mérős kérdésemet, hátha itt valaki hozzá tud szólni, a másik topik döglöttnek néz ki.

(#9950) 04ahgy válasza tlac (#9949) üzenetére


04ahgy
nagyúr

"Vettem Voltcraft Energy Check 3000-et és a gépre rákötve, amikor futtatok teszteket, pillanatokra 0W-ot ír ki. Ez normális jelenség? Ha üresjáratban megy a gép, akkor eddig nem láttam még a 0W-ot."

Valószínűleg az APFC kapcsolóüzeme megbolondítja a fogyasztásmérő mintavételező elektronikáját. Elvileg 50Hz-et ír, az APFC meg többtíz kHz-en kapcsolgat.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.