Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9201) totyino77 válasza Cobra. (#9200) üzenetére


totyino77
tag

még egy olyan kérdés hogy szerintetek elég egy 24pines alaplapi csatira rá kötni egy 20pines tápcsatit ?

[ Szerkesztve ]

Mindíg jelezz vissza ha kell, ha nem ez a korrekt !!! totyino77 felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! + a mostani!

(#9202) 04ahgy válasza totyino77 (#9201) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ne ebben a topikban, nem mélyvizes téma. Amúgy a válasz: attól függ.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9203) totyino77 válasza 04ahgy (#9202) üzenetére


totyino77
tag

mitől függ? :R

Mindíg jelezz vissza ha kell, ha nem ez a korrekt !!! totyino77 felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! + a mostani!

(#9204) moha21 válasza tornas (#9183) üzenetére


moha21
addikt

"pl. A-s vagy B-s lehet a "sebessége". Ezek nagyon gyors működésűek. "

Én BCD karakterisztikáról tudok. Egyébként ezek sem működnek örökké tökéletesen, lehet egy ugyanolyan típusúval sem menne le, de egy C-snek mindenféleképpen elégnek kellene lennie.( persze az áramerősség is legyen megfelelő ).

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#9205) tornas válasza moha21 (#9204) üzenetére


tornas
őstag

"Én BCD karakterisztikáról tudok."

Elírtam... :B
:R

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9206) didyman válasza moha21 (#9204) üzenetére


didyman
őstag

Már a kismegszakítók is BCD-ben kódolnak! :DDD

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#9207) tornas


tornas
őstag

A tápok főtrafóin néha szoktam látni azt, hogy azok köré egy széles "rézhuzalt" helyeznek el. Ennek valamilyen árnyékoló szerepe lehet? Mi "ennek" a pontos neve?

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9208) Algol válasza tornas (#9207) üzenetére


Algol
senior tag

Örvényáramú árnyékolás az elnevezése.
A vasból kilépő szórt fluxus örvényáramot gerjeszt a réz szalagban, ezen áram mágnese tere a szórt fluxus ellen dolgozik, ezáltal csökken a trafó szórt induktivitása.

A "széles rézhuzalt" magyarul szalagnak nevezik. :)

Üdv: Algol

(#9209) tornas válasza Algol (#9208) üzenetére


tornas
őstag

:R

Akkor ide is a Lenz-törvény vonatkozik...

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9210) Zoli54213


Zoli54213
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy egy i7 3770k-t 4,3Ghz-en, 16Gb DDR3-ramot, egy 120GB Corsair Force 3 GT SSD-t, egy 2TB WD HDD-t és 2db Sapphire Radeon R9 280X Toxic-ot CF-ben elvinne egy Corsair TX750W v2 táp? Ezt a gépet vitte 2db HD7970-el még 1125Mhz-re húzva is. De attól függetlenül biztos akarok lenni.
A választ előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

GigaByte X570 Aorus Elite ::|:: 48GB DDR4 3200Mhz ::|:: AMD Ryzen 7 5800X3D + NZXT Kraken Z63 ::|:: RTX 4080 Phantom 16GB ::|:: Samsung 980 Pro 1TB + 860EVO 1+1TB + 250GB ::|:: Acer XV322QK KV 32" 4K 144hz 10bpc ::|:: Logitech Z906 ::|:: Corsair HX850i

(#9212) Zoli54213 válasza #68686080 (#9211) üzenetére


Zoli54213
aktív tag

Tápról kérdeztem nem? Miért ne illene ide? A választ köszönöm.

[ Szerkesztve ]

GigaByte X570 Aorus Elite ::|:: 48GB DDR4 3200Mhz ::|:: AMD Ryzen 7 5800X3D + NZXT Kraken Z63 ::|:: RTX 4080 Phantom 16GB ::|:: Samsung 980 Pro 1TB + 860EVO 1+1TB + 250GB ::|:: Acer XV322QK KV 32" 4K 144hz 10bpc ::|:: Logitech Z906 ::|:: Corsair HX850i

(#9214) Zoli54213 válasza #68686080 (#9213) üzenetére


Zoli54213
aktív tag

Nem háborodtam fel, csak nem értem miért ne illene ide. Ha elmondod hova kellett volna írnom, legközelebb odaírom kérdésemet.

GigaByte X570 Aorus Elite ::|:: 48GB DDR4 3200Mhz ::|:: AMD Ryzen 7 5800X3D + NZXT Kraken Z63 ::|:: RTX 4080 Phantom 16GB ::|:: Samsung 980 Pro 1TB + 860EVO 1+1TB + 250GB ::|:: Acer XV322QK KV 32" 4K 144hz 10bpc ::|:: Logitech Z906 ::|:: Corsair HX850i

(#9215) Cobra. válasza Zoli54213 (#9214) üzenetére


Cobra.
őstag

Pl Melyik tápot vegyem vagy Mennyit fogyaszt a gépem topic. Itt a tápok működéséről van szó (vagyis volt régebben)

(#9216) didyman válasza Zoli54213 (#9214) üzenetére


didyman
őstag

Tudom, hogy a mai rohanó világban ez nem divat, de új témához hozzászólás előtt el szokás olvasni a legelső hozzászólást, mely minden ilyen félreértést tisztázna.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#9217) tornas


tornas
őstag

SMPS trafókkal kapcsolatos "jegyzetek":

Augmented models of High-Frequency Transformers for SMPS
Cookbook for do-it-yourself transformer design (Csináld magad...)
Power Transformer Design
Magnetics in Switched-Mode Power Supplies

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9218) JSHammer


JSHammer
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hozzátok hogy:
Adott egy konfig:
Asus p8z68v gen3
i7 2600k
16gb ddr3 1600
3x1tb hdd
asus gtx 560ti
és egy gigabyte e570-es tápegység!

Érdekes módon a cucok nem melegszenek (csak normál tartományban) , a psu 12v voltos ága is elvileg eleget ad a karinak, mivel eddig így ment a gép 2 éve(soha semmi baja nem volt) nem gyanakodtam a tápra!

Aprobléma az hogy akármilyen komolyabb 3d alkalmazást elindítok, nincs gond addig míg le nem teszem tálcára...Akkor kb mintha villanyórát lenyomnák , és pár mp-en belül újra elindul a gép, vagy elindul és nem jön fel a kép és a piros cpu led folyamatosan világít, holott a cpu komolyan mondom szinte alig meleg......

most elküldtem gariba a vga karit, elvileg semmi baja, de azóta a gép sem állt lem egyszer se,mióta nincs benne!

Állítólag bolt szerint a giga öregedéskor csinál ilyeneket, de szétszedve még hő általi színeződés sincs rajta, amit tapasztaltam határon használt tápok esetében:S

plz help!
bocsi hogy hosszú lett!

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#9219) didyman válasza JSHammer (#9218) üzenetére


didyman
őstag

Van egy hibás tápokról szóló témánk is. Megtennéd, hogy ott teszed fel a kérdésedet? Köszönöm a megértést.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#9220) Tim82


Tim82
nagyúr

Sziasztok!

Elnézést, ha nem a megfelelő topikba írok, kérlek titeket, hogy igazítsatok útba, ha úgy gondoljátok, nem ide való a kérdésem.

Adott egy konfig:
- Pentium Dual-Core E6700
- MSI G41M-P26 alaplap
- 2 x 4 GB Kingmax DDR3-1333 RAM
- Geforce GT520 (29 W TDP)
- 250 GB HDD + DVD-író

Ezeket egy Sirtec beles High Power SFX-270A1 táp látja el. A problémám az, hogy a táp ventilátora egyfolytában zúg, egy bizonyos, már zavaró szinten. Van erre valamilyen mód, hogy leszabályozzam a fordulatszámát anélkül, hogy a tápban/rendszerben ez gondot okozzon?

(A táp egyébként "használtan", de 0 percesen lett véve Hardveraprón, nem poros belül, a beszerelés óta - másfél hónapja - így működik.)

Köszönöm a segítséget előre is. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#9221) Cobra. válasza Tim82 (#9220) üzenetére


Cobra.
őstag

Cseréld ki benne a ventillátort valami halkra. Ekkora terhelésnél meg lehet a gyárinál egyel kisebb teljesítményű is.
Illetve most nézem, hogy 2 ventillátoros, akkor meg anyagilag nem nagyon éri meg ventillátorokat cserélni.

(#9222) Tim82 válasza Cobra. (#9221) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszönöm a választ! Akkor tápcsere, keresek valamilyen halkabb SFX tápot. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#9223) Tim82 válasza Tim82 (#9222) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha mégis a tápok ventijeinek cseréje mellett döntenék, gondolom, ebből a ventilátorból kettő jó lenne.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#9224) Cobra. válasza Tim82 (#9223) üzenetére


Cobra.
őstag

Mielőtt megveszed, mindenképpen nézd meg a gyári ventillátor feliratát, hogy milyen teljesítményű.

(#9225) Tim82 válasza Cobra. (#9224) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszönöm. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#9226) swado


swado
tag

Sziasztok!

Vettem egy Seasonic G650-es tápot. Egy PCI-E 6+2 pin-es bele van a forrasztva, a második 6+2 pin-esnek egy 8 pin-es hely van a táp oldalán. Viszont én 6 pin-es kábelt kaptam hozzá. Mivel már be lett építve nem volt kedvem egy kábel miatt kiszedni és vissza vinni. Viszont érdekelne, hogy egy 6 -ból 8 -ast csináló átalakítóval működhet-e a dolog?

Egy ilyenre gondoltam:[link]

Ha igen, mit veszítek vele hogy átalakítós?

Köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Folding@Hungary (Team Number: 43299) http://folding.stanford.edu

(#9228) moha21 válasza Cobra. (#9221) üzenetére


moha21
addikt

"Ekkora terhelésnél meg lehet a gyárinál egyel kisebb teljesítményű is."

Ilyet szerintem nem kellene ajánlani.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#9229) Cobra. válasza moha21 (#9228) üzenetére


Cobra.
őstag

Ha egy max 120W-ot fogyasztó gép van rádugva egy 250W-os tápra, akkor miért ne lehetne?

(#9230) moha21 válasza Cobra. (#9229) üzenetére


moha21
addikt

Mert utána az a táp ki tudja, hogy hova kerül.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#9231) didyman válasza Cobra. (#9229) üzenetére


didyman
őstag

Egyet értek a kollégával, sosem tudhatod, hova kerül, milyen házba, milyen körülmények közé, a terhelés csak egy adat a sok üzemi körülményből. Nem esett szó a minimum indulási feszültségről, annak is egyeznie kell, vagy alul kell múlnia a gyári ventilátor értékét. Egy 230 V-ra csatlakozó eszköznél, melyen élet, vagyon múlik, nem szabad a gyárilag kitalált megoldás helyett lazább paraméterekkel működőt ajánlani, pláne távolról.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#9232) cptbamboo


cptbamboo
újonc

Üdv Uraim!

Kérlek ne vegyétek zokon, de ettől jobb topicot nem találtam erre a kérdésre, szóval itt kérdezem meg, remélem, hogy sikerrel.

A helyzet az, hogy van egy videokártyám, aminek 500w-os feszültség szükséges a működéséhez. A tápom elfüstölt, teljesen használhatatlanná vált ( egyszer csak leállt a gép, fura, égett szag jött a tápból, ennyi volt). Azonban rendelkezem egy régebbi konfigurációval, amit nem dobtam ki (hálistennek :R ). Ez sokkal gyengébb, a táp csak 350w-os és a videokártya is elég tré. Azonban ebből a tápból 2 van. A kérdésem az lenne, hogy lehetséges-e valahogy megoldani, hogy a két tápot egyszerre használom, az egyikről megy a proci, merevlemez stb. és a videokártyámba is bedugom, míg a másikat csak a videokártyába dugom be, illetve az áramforrásba. Nem értek az elektronikához, így nem tudom, hogy ez lehetséges-e avagy sem, de jó lenne, ha nem kéne újat venni, az meg még jobb, hogyha kísérletezés közben nem szállna el a jobbik kártyám sem a kis feszültségnek(?) köszönhetően. Szóval ez lenne a kérdésem, remélem, hogy valamennyire a témába vág. Előre is köszi a segítséget :R

Üdv,

én :))

I'm not retarded, I'm a very special boy.

(#9233) energy4ever válasza cptbamboo (#9232) üzenetére


energy4ever
addikt

Lehetseges. Viszont milyen tap az a 350-es? Mert 2db kodeganybol nem tudom mi lesz, ha egymasnak eresztenek. Kodegany szintu tapokbol meg 1db is veszejes, nemhogy 2db.

(#9234) cptbamboo válasza energy4ever (#9233) üzenetére


cptbamboo
újonc

Az egyik Trust a másik CoolerMaster.

edit: ha meg akarnám csinálni akkor elég lenne úgy, hogy az egyiket csak áramforráshoz és a vidikarihoz csatlakoztatom, a másikat pedig mindenhez, vidikarival együtt?

[ Szerkesztve ]

I'm not retarded, I'm a very special boy.

(#9235) energy4ever válasza cptbamboo (#9234) üzenetére


energy4ever
addikt

Nem. Kozositeni kellene.
Osszekell kotnod 2db vezeteket.

Igy valamelyest normalisan fog mukodni, mind a 2tap bekapcsol/kikapcsol a szamitogepen levo be/ki kapcsolo gomb hatasara.
Nagy gond ELVILEG nem lehet, viszont NEM lesz teljes mertekben stabil a rendszer.

En 2db 750wattos tappal hasznalom a gepet, mert kb 1200Wattos a fogyasztasa, es akkora tapra nincsen penzem.

Ha osszekotod oket, ugyelj arra, hogy a tapok femhaza is osszelegyen kotve, mindharom osszekoto vezetek minel vastagabb, minel rovidebb, es minel jobb vezeto kepessegu legyen.

(#9236) cptbamboo válasza energy4ever (#9235) üzenetére


cptbamboo
újonc

Öööö azt hiszem, hogy értem. Nem szeretnék telhetetlen lenni, de tudnál linkelni esetleg egy 'how to' videót? Tényleg nem szeretném elrontani, mert akkor inkább várok, hogy összejöjjön a pénz egy 600 wattosra, hátha valaha fejlesztem. Azért kérlek meg rá, mert mivel neked működőképes ezért ki tudod szűrni, hogy melyik jó videó és melyik nem. Köszi a segítséget még egyszer :R

I'm not retarded, I'm a very special boy.

(#9237) energy4ever válasza cptbamboo (#9236) üzenetére


energy4ever
addikt

Latod a kepen lathato osszekoto kabelt, a 3., illetve a 4. kabelt kellt osszekotni, de a szine miatt is nehez elrontani.
En nem video alapjan csinaltam, nem leiras alapja, ezt a kepet is csak kesobb lattam, es utana nyugodtam meg, hogy tenyleg normalis dolgot csinaltam magamtol.

(#9239) cptbamboo válasza energy4ever (#9237) üzenetére


cptbamboo
újonc

:DD hát köszi, megpróbálom, remélem sikerül :R

edit: akkor ne próbáljam meg? :F

[ Szerkesztve ]

I'm not retarded, I'm a very special boy.

(#9240) energy4ever válasza #68686080 (#9238) üzenetére


energy4ever
addikt

Jelleztem hozza nem ertemesemet. Irtam velemenyt, szemelyes tapasztalatot. Annak amit irtam volt ertelme, amit te irtal annak nem.

(#9241) (Bundás) válasza cptbamboo (#9239) üzenetére


(Bundás)
addikt

Inkább ne. Gyűjtsd normális tápra, melyik tápegységet vegyem topikba ha leírod a pontos konfigurációd kapsz segítséget.

(#9243) cptbamboo válasza #68686080 (#9242) üzenetére


cptbamboo
újonc

Köszi, akkor várok. :R

I'm not retarded, I'm a very special boy.

(#9244) didyman válasza energy4ever (#9240) üzenetére


didyman
őstag

Éppen ezért, miután sokadszorra próbáltunk téged is hozzáértőként, szakértőként meggyőzni, hogy kerüld el ezt a használatot, nem értem, hogy a saját hozzá nem értésed ellenére mégsem hallgatsz ránk, és ez még nem elég, másoknak tanácsolod azt, amiről mi próbálunk téged is lebeszélni. Mondd, szerinted miért tesszük ezt, vagy csak egyszerűen mi vagyunk a hülyék?

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#9245) evko


evko
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Seasonic SS-350ET tápom... Sajnos néha, üzem közben magas frekis hangot ad ki, igaz halkan, de mégis...
Ez normális, vagy valami majdani hibára utal?
Nem folyamatosan adja ki a hangot...

köszi előre is.

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#9246) tornas válasza evko (#9245) üzenetére


tornas
őstag

Ne foglalkozz vele... unalomig ismert jelenség ez a ciripelés...

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9247) evko válasza tornas (#9246) üzenetére


evko
aktív tag

:) Köszönöm. És semmit nem lehet vele tenni?

Bár most házon kívül van, ezért hallom, de ha belül lesz, valószinű, nem fog kihallatszani..
De akkor ezek szerint nem lesz semmi probléma vele a ciripelés miatt? :)

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#9248) tornas válasza evko (#9247) üzenetére


tornas
őstag

Talán az energiatakarékossági funkciók kikapcsolása a BIOS-ban segíthet valamicskét. Egyébként ez normális jelenség és nem lesz vele semmi baj.

Meg aztán az alaplapon és a VGA-n lévő VRM-ek is ciripelhetnek a táppal való "összhang" eredményeképpen. A ciripelés mértéke leginkább az összeválogatott hardverektől (alaplap, VGA, táp és ezek különböző fokú leterheltsége) függ. Lehet egy "koncert" (vájtfülűek oda vannak ezért a hangért) is a vége (a gépben lakó tücskök és pókok legnagyobb örömére) ha jól válogatjuk össze a hardvereket.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9249) tornas válasza #68686080 (#9242) üzenetére


tornas
őstag

Ezeket (3 db van belőle) a szerver tápokat kipróbálnám CF / SLI rendszerben. :K Ez ugyan nem DC-DC-s, viszont több trafós. Asszem erről beszélgettünk is itt anno. Mivel a logikai pin-eket nem ismerem, ezért egy ATX táp mellet is érdekesnek ígérkezhet a befogásuk (bekötésük). Viszont 1x-szer, 2x-szer, 3x-szor 30 amper 12 V-on már elég lehet. És még egy valag mérést is elvégeznék a "rendszeren".

De van még 2 db 600 W-os Compaq is 2x-szer 36 A-ral 12 V-on... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.