Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9151) (Bundás) válasza NiceFire (#9111) üzenetére


(Bundás)
addikt

Nézd meg a szekunder oldali kondenzátorokat. FSP350-60HLN 100%-ra megegyező hibajelenséget produkált emiatt.

(#9153) (Bundás) válasza #68686080 (#9152) üzenetére


(Bundás)
addikt

Az a rázásra magyarázat. Én pedig pontatlan voltam, arra próbáltam válaszolni, hogy miért nem kapcsolhat be a gép azonnal feszültség alá helyezéskor.

(#9154) tornas válasza #68686080 (#9148) üzenetére


tornas
őstag

Na, végre sikerült...

A 3,3 V-nál mag-amp tekercs egyik lábának elengedett a forrasztása.

A -12 V-nál pedig az L7912ACV ment tönkre. A venti pedig a -12 V-ról kapja a feszt (ilyet se láttam még). Maga ventikör egy egyszerű termisztoros, áramgenerátoros tranyókapcsolás.

Most már minden fesze rendben és a venti is pörög. Kösz a segítséget.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9156) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Előre is bocs ha nem jó helyre írok, de nem találtam másik topicot ahová írhattam volna.

Véleményetek szerint mi okozhatja azt, hogy éjszaka a gép bekapcsol magától? Lecseréltem a tápot, és a házat, az adatlapomon lévőre.
Amikor hazahoztam a házat és a tápot, akkor este csak a tápot raktam be a régi helyére a régi házba. Amikor leállítottam, kis idő múlva újraindult. Azt hittem először, hogy csak az újra indításra nyomtam a leállítás helyett.
Másnap beköltöztem az új házba. A gép egy főkapcsolós elosztóból kapja az áramot, amit leszoktam kapcsolni.
A múltkor feltűnt, hogy reggel működik a gép. Gondoltam a gyerek úgy hagyta, mert melóztam akkor éjszaka. De a fiam tagadott. :DDD
Most éjszaka direkt nem kapcsoltam ki a főkapcsolót az elosztón, és reggel bekapcsolt állapotban volt a gép.
Szünetmentes tápom nincs. A költözés során nem állítottam a gépen semmit sem.
Valami tippetek van? Lehet a tápom vacakol? :U Vadi új a táp és a ház is. Pontosabban 1 hetes.

Nem azonnal kapcsol be. Néztem, volt úgy hogy eltelt x idő, és semmi. Neten egy hasonló jelenségre valaki a táp készenléti ágának hibájára tippelt.
Néztem kikapcsolt állapotban "piszkáltam" a bekapcsoló gombot, de nem reagált semmit, csak normálisan benyomva indul.
Op. rendszer: Win7 ultimate 64
Feladat ütemezőben ez van, de ettőla gép nem kapcsol be szerintem. Meg mint írtam korábban is ezzel a beállítással futott a cucc.

A feszültség értékeket hogy ítélitek meg rendben vannak? Volt olyan hogy a 12 V-os ág min. értéke valahol 11.4V -on volt.

Köszi a választ előre is! :R

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9157) didyman válasza energy4ever (#9140) üzenetére


didyman
őstag

A megoldás nem olyan, hogy menj le a boltba, vegyél két diódát és kösd rá. Tudni kell hozzá forrasztani (nem hétvégi szinten), földhurkot megfejteni, áramkört megfejteni, hogy honnét, hogyan érdemes közösíteni. Nem akarod elhinni, hogy ez a marha egyszerű párhuzamosítás egy rohadt bonyolult dolog, nem játék kategória áramokkal, és százezres kár lehetőségével. Tudom, hogy ezt félre lehet érteni, de hidd el, nem értesz hozzá annyira, hogy nyugodt szívvel egy egész szakma rejtelmeit így neten keresztül a kezedbe adjak én, vagy kolléga, teljes megnyugvással-ha értenél hozzá, akkor nem kellene kérdezned róla. Nem meglepő, hogy nem kapsz választ, helyesebben, de kaptál választ, a legjobbat: Add el ezt a két tápot és vegyél egy nagyobbat. Hogy számodra ez nem megfelelő válasz, mert eltökélt szándékod ezt a két tápot közösíteni, és elkezdtél ebbe beruházni, azzal ne haragudj, de nem tudok sem én, és úgy tűnik, más sem mit kezdeni. Egyszerűen csak hidd el, hogy nem ellened beszélünk, hanem neked akarunk jót.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#9158) laxus


laxus
csendes tag

Sziasztok!

Adott az alábbi konfig:
Gigabyte GA-H55M-UD2H, GTX 460OC, Intel i5-760 + CoolerMaster Hyper TX3, Kingstone 4GB HyperX XMP DDR3 1600, Seegate Barracuda 7200 250GB, WD 500AAKB 500GB, Chieftec GPS-500A

Az volna a kérdésem hogy egy FSP atx-300pnf táp elég lenne-e hozzá, minden alapjáraton, játékok mellett?
Elvileg 210-230 wattnál nem fogyaszt többet egy ilyen konfig. (Nem mértem, de a teszt alapján körülbelül [ennyit] eszik)

[ Szerkesztve ]

(#9159) tornas válasza laxus (#9158) üzenetére


tornas
őstag

Elég lehet, esetleg egy kicsit még meg is lesz dolgoztatva. Én inkább benne hagynám azt a Chieftec-et.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9160) embe válasza embe (#9156) üzenetére


embe
nagyúr

Újraindulás úgy néz ki megoldódott.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9161) embe válasza embe (#9156) üzenetére


embe
nagyúr

Újraindulás úgy néz ki megoldódott.
Kérdésem, hogy ezek a feszültség értékek - főleg a 12V - nem kevés?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9162) tornas válasza embe (#9161) üzenetére


tornas
őstag

Multiméterrel mérd a táp által leadott feszeket, mert a szoftveres mérések az esetek nagy százalékában pontatlanok!

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9163) embe válasza tornas (#9162) üzenetére


embe
nagyúr

Kössem rá, és egy teszt alatt nézzem akkor az értékeket? Csak ha gyorsan változik, akkor esetleg "nem bírom érzékelni" a szememmel.
De rálesek így.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9164) tornas válasza embe (#9163) üzenetére


tornas
őstag

Yes...

A multiméter fekete mérővezetékét bedugod egy szabadon álló molex feketéjébe (GND, "rögzíted", hogy ne essen ki belőle mérés közben). A piros mérővezetékkel meg végig méred a tápból kijövő sárgát (+12 V), pirosat (+5 V), narisárgát (+3,3 V). Illetve a lilát (+ 5 V készenlét), ami az alaplapi 20/24 pin-es csatin van.

A mérőműszert az egyenfesz állásban és 20 V-os méréshatáron használd!

A CPU / GPU magfeszültségét nem fogod tudni mérni ezzel a módszerrel.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9165) embe válasza tornas (#9164) üzenetére


embe
nagyúr

Ok. Új ház-új táp. 1 hete üzemel. Legalább kiderül mit vettem.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9166) embe válasza tornas (#9164) üzenetére


embe
nagyúr

Akkor kiméregettem a feszültség értékeket.
Mérésre egy Kaito BM8320 műszert használtam. Nem egy csoda eszköz, de az Aida és más szoftveres mérésnél talán pontosabb.
Mind a négy mérésnél lefuttattam egy teljes LinX teszt programot (5.30 perc ). Minimum és maximum érték mellett leírom az alap feszültség értéket. A min. és a max. értékek között nem nagyon "ugrált" a feszültség érték, hanem néha lépett egyet fel-le.

.................................mért alap érték ...........................min. max. érték

piros 5 V. ..................................5.18........................... 5.17 - 5.20

sárga 12 V. ..............................11.92 .........................11.89 - 11.98

narancs 3.3 V............................ 3.36........................... 3.35 - 3.36

lila 5 V....................................... 5.14 ..........................5.13 - 5.14

Ezek mennyire jók? Szerintem mivel beleesik az ATX szabvány tűrési határába, elfogadható.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9167) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!
Tápom korosodik és újra szerettem volna kondizni, de mivel itt vidéken elég silány a felhozatal és az azt követő tesztet sem tudom kivitelezni, ezért szakira bíznám a dologot.
Az alany Corsair HX-620, amit le kellene ellenőrizni, hogy nincs-e gyengélkedő alkatrésze esetleg a kondikon kívül, majd újrakondizni.
Ha lehetőség van rá elkót tetetnék a VGA tápcsatira, vagy a moduláris csatlakozó környékére, ha elfér a tápban. (VGA tápáramköre nem tudom mennyire minőségi, de szokott ciripelni és ezt szeretném csökkenteni)
Kérdés, hogy ki foglalkozik ma is ilyesmivel?
Kb mennyibe kerül anyagköltséggel, illetve érdemes-e foglalkozni ezzel a táppal, vagy érdemes lecserélni?
Anno 2-3 szaki is foglalkozott vele, de nem tudom ma ki aktív, vagy ki vállalná be, ill egy FSP TFX tápot is átnézetnék, ami működőképes, de lehet nem ártana átnézni szakmai szemmel. (kell-e kondizni stb.. )

[ Szerkesztve ]

(#9168) tornas válasza embe (#9166) üzenetére


tornas
őstag

Teljesen jók... :K

Van nekem is ilyen Kaito mutliméterem. A célra teljesen megfelel.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9169) embe válasza tornas (#9168) üzenetére


embe
nagyúr

Ok. Köszi a segítséget! :R

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#9170) energy4ever


energy4ever
addikt

Mivel terhelesnel nagyon hangosak a tapjaim, igy elgondolkoztam azon, hogy alacsonyabb, es fix fordulatszamu ventilatort teszek bele(14cm 600-700RPM), es hogy ne legyen gond mosfet-ekre valo vizes blokkokat teszek a bordakra(processzorral egykoros vizrendszerre kotve, szobahomersekletu vizzel).
Kerdes:
Azokat az alkatreszeket, melyeken nincsen borda, mennyire kell huteni? Elgendo lenne neki az a ventilator?
Errol a taprol lenne szo:

(#9171) tornas válasza energy4ever (#9170) üzenetére


tornas
őstag

Yesss Maria heee.... a tápba vizet vezetni (főképpen a primer hűtőbordára)?!?! Ha valahol elkezd szivárogni a víz, akkor a gépednek annyi lehet. De az is megeshet hogy valamelyik családtagod vagy Te magad leszel az áldozat. :Y

"Azokat az alkatreszeket, melyeken nincsen borda, mennyire kell huteni? Elgendo lenne neki az a ventilator?"

Elvileg elegendő lehet a megfelelő (A 700-800 RPM fordulat egyáltalán nem elegendő full terhelésen, sőt...) léghűtés is, de ha belepakolod a vízhűtést is, akkor lehet hogy a venti sem fog elférni a tápban. Vagy ha kívülre kerül, akkor is fennállhat a veszélye annak, hogy a trafó és a tekercsek nem fognak elég huzatot kapni a bennük lévő vizes-cuccoktól. A főtrafó 70 C-fok körüli is lehet full terhelésen.

Te aztán nem adod fel... :DDD

Ha már itt tartunk egy kicsit utána néztem ennek a közösítéses dolognak. Nekem vagy egy Codegen R400-as tápom. Redundáns rendszerű (2x400 W) és paralel üzemben megy, vagyis mind a kettő egyszerre, ha az egyik kidől a sorból,akkor ott a másik. A két táp egy közös fémkasztniban van elhelyezve. Ebben a kasztniban van egy külön nagyobb panel is, amire a két táp csatlakozója összefut. Ez a panel lényegében a "közösítőpanel" akar lenni, mert erről indulnak ki a kanócok a keretből és nem a tápokból. Maradjunk annyiban, hogy ez a közösítőpanel nem egyszerűen csak a hűtőbordákon lévő diódákból áll, hanem eléggé sok minden más is megtalálható ott. Neked ehhez a panelhez hasonlót kellene legyártanod a két tápodhoz. Az igaz hogy ez a panel nem egyszerűen csak közösíti a "földpontot", hanem a két tápot párhuzamosítja is (lehet, hogy neked is a biztosan stabil működéshez párhuzamosítani kellene tápjaidat, ami ugyebár nem egyszerű eset). Ez ugyan lehetővé teszi azt, hogy legyen egy 800 W-os Codegen-ed, de ha kidől az egyik, a túlterhelés miatt leállhat a másik is.

Másrészt a diódák is azért kellenek, hogy a vezérlés ne hülyüljön meg. Gondold el: az egyik táp a másik táp feszeire reagálva kezdi el a saját tápja tranyóját kapcsolgatni. Nem csoda ha borulhat a bili. A tápban lévő kettős-diódák és az LC tagok + egyéb után (pl. előterhelés stb-stb.) ott van az IC "mintavételezési" szála. Onnan pedig egy lépés (a fogyasztó: eredetileg ehhez kell(ene) igazodnia az IC szabályozásának) a másik táp is.
Már csak emiatt is javasolnám, hogy add el a két 750-es tápodat és vegyél egy nagyobbat! Minden téren jobban járnál. :K

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9172) 04ahgy válasza energy4ever (#9170) üzenetére


04ahgy
nagyúr

mosfet-ekre valo vizes blokkokat teszek a bordakra(processzorral egykoros vizrendszerre kotve, szobahomersekletu vizzel).

Gratulálok. Annál a tápnál, amit linkeltél, a 3db borda közül az első kettő valamelyike hálózati feszen van (szokott lenni).

A tápnak többek közt a hálózatról való galvanikus leválasztás a lényege, te ezt szüntetnéd meg.

Felejtsd el a projektet, és vegyél egy Enermax Platimax 1500W tápot. Az nem lesz hangos.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9173) didyman


didyman
őstag

Én nem találok szavakat, de tényleg..

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#9174) #90933760 válasza energy4ever (#9170) üzenetére


#90933760
törölt tag

Kérdezhetted volna tőlünk is a vizes topikban. :DDD De amúgy jól mondják a fiuk, tápot nem vizezünk. Nem szokás egyáltalán, még beteg drága gépekbe se. Persze meg lehet oldani, de a veszélyek adottak. Nézz szét nyugodtan a gépek között, egyikbe sincs a táp vizezve. Lehet hogy találsz, de millió az egyhez.

(#9175) Bertiee


Bertiee
aktív tag

Sziasztok!
Letöltöttem a CPU ID hardver monitor Pro programot. A feszültségértékeket megnézve ez látszik:

Hardware monitor ITE IT8728
Voltage 0 1.04 Volts [0x57] (CPU VCORE)
Voltage 1 2.06 Volts [0xAC] (VIN1)
Voltage 2 2.95 Volts [0xF6] (+3.3V)
Voltage 3 5.02 Volts [0xF9] (+5V)
Voltage 5 -3.89 Volts [0x51] (-12V)
Voltage 6 -6.14 Volts [0x80] (-5V)
Voltage 7 2.84 Volts [0x8D] (+5V VCCH)
Voltage 8 1.54 Volts [0x80] (VBAT)

Nem gáz nagyon, hogy a -5V-os ág 6,1-6,2 V, a -12V-os ág -3,89 V :Y

A +5V VCCH nem tudom mi, de az is alacsonynak tűnik? Vajon miért nincs +12V?
Gép: Gigabyte PA65-UD3-B3 + i3-2120 Táp: Chiftec GPS-400AA-101A

Plz help!

(#9176) Bertiee


Bertiee
aktív tag

Restartoltam a mérő progit, másodszorra ezt írja:
Hardware monitor ITE IT8728
Voltage 0 1.04 Volts [0x57] (CPU VCORE)
Voltage 1 2.06 Volts [0xAC] (VIN1)
Voltage 2 2.95 Volts [0xF6] (+3.3V)
Voltage 3 5.02 Volts [0xF9] (+5V)
Voltage 4 0.77 Volts [0x10] (+12V)
Voltage 5 -3.89 Volts [0x51] (-12V)
Voltage 6 -6.14 Volts [0x80] (-5V)
Voltage 7 2.84 Volts [0x8D] (+5V VCCH)
Voltage 8 1.54 Volts [0x80] (VBAT)
Temperature 0 32°C (89°F) [0x20] (TMPIN0)
Temperature 1 25°C (77°F) [0x19] (TMPIN1)

Most van +12V , de baromi kevés... (a gépben 2 HDD, 1 ODD és egy 5770 asus van)

(#9177) 04ahgy válasza Bertiee (#9175) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Töröld le a programot. -5V-os ág nincs is a tápodon. Vegyél egy multimétert,

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9178) Bertiee válasza 04ahgy (#9177) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Multiméterem nincs, más program esetleg ami megbízható?

(#9179) 04ahgy válasza Bertiee (#9178) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nincs semmilyen program, ami megbízható, maximum a Tektronix mintavételező szkóp szoftvere.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9180) Bertiee válasza 04ahgy (#9179) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Köszi! Ha a gép nem fagy, akkor elvileg rendben kellene lennie nem?

(#9181) 04ahgy válasza Bertiee (#9180) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen. Nincs mit.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9182) Graphics


Graphics
Jómunkásember

ÜDv, relatíve hétköznapi a kérdés, ámbár nekem kis fejtörést okozott.

Adott egy FSP Raider 550-es táp, meg egy kapcsolós elosztó.

A jelenség: elosztón lekapcsolva, fél nap - 1 nap után visszakapcsolva biztosítékot lecsapja...

Tulaj engem kérdez, nekem egy röpke gondolatom az volt, hogy a kondik "kiürülnek" és akkor áramfelvétel történik, hogy azt nem tudja kiszolgálni a hálózat, ezért lecsapja, visszakapcsolásnál.

Van valóságalapja a szösszenetemnek? :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9183) tornas válasza Graphics (#9182) üzenetére


tornas
őstag

Lehet, hogy érzékeny a kismegszakítója...pl. A-s vagy B-s lehet a "sebessége". Ezek nagyon gyors működésűek. A C típusú megszakítókat általában már nem szokta lenyomni az ATX tápok bekapcsolási áramlökése. De ez függhet az adott típusú (sebességű) kismegszakító áramerősségétől is.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9184) Graphics válasza tornas (#9183) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De akkor alapvetően a táppal nem lehet gond?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9185) tornas válasza Graphics (#9184) üzenetére


tornas
őstag

Elvileg nem...

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9187) pocok1*74


pocok1*74
csendes tag

Sziasztok Szakik!!

Remélem tudtok segíteni nekem.
A probléma tőszavakban adott Allied 350-es táp,770 extreme,athlonii x4,hd3650 meg egy db 500 vinyó.
Nos az usb portokkal van gondom ha egeret dugok rá szuperál mind de ha nagyobb teljesítményű eszközt pl:pendrive akkor nem csinál semmit.Vagyis csinál villog a pendrive de a gép nem látja.
Előfordulhat hogy gyenge a táp a konfighoz?
Mobil nettel például elindul a gép ha be van dugva előre de ahogy áramot kap le is kapcsol!

Köszi előre is. :W :W

Kétféle ember létezik: az egyik mindig megmondja, mit gondol, a másiknak vannak barátai. A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább.

(#9188) szacsee válasza pocok1*74 (#9187) üzenetére


szacsee
nagyúr

Elég halovány oda az a táp...
Ha van rá keret, akkor 8-10K körül egy 400-as jófélét újan, ha nincs akkor aprón ki lehet fogni 3-5K körül hasonló teljesítményű FSP, Chieftec tápot.

Netes keresgélés alapján 12V-os ága 10 és 13A, ez valóban így van, vagy másik tápot nézek?

(#9189) pocok1*74 válasza szacsee (#9188) üzenetére


pocok1*74
csendes tag

Üdv!!

Adatai:allied al 8360btx

Akkor ezek szerint előfordulhat hogy ez miatt nem mennek rendesen az usb portok?

Kétféle ember létezik: az egyik mindig megmondja, mit gondol, a másiknak vannak barátai. A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább.

(#9190) szacsee válasza pocok1*74 (#9189) üzenetére


szacsee
nagyúr

Igazából a tutit a Guruk fogják megmondani, de ez egy régebbi tápegység.
Nem ismerem a márkát, de csatlakozókat és a neten található képeket elnézve nem 2-3 éve kezdték meg a forgalmazását. 10 és 13A-es ágak nem túl acélosak főleg, ha egy X4-es AMD-t használsz benne.
Papíron birnia kellene, de a 400W-os Codegen is szépen füstöl 160W terhelés hatására, így ennél a márkánál sincs kizárva, hogy nem tudja leadni a ráírt értéket.
Alaplapi USB csatlakozót használj (házak előlapi csatija általában sűrű használat során hamarabb kontaktos szokott lenni), illetve ha tudsz kérj kölcsön egy multimétert és egy molex csatin ellenőrizd a feszültségeket terhelve és üresjáratban is. Ha a különbség nagyobb mint 5%, akkor tápcsere. Ha a feszültség az előírtnál nagyobb mértékben eltér pl 12V-os ágat mérve 11V stb, vagy üresjáratban 12V, terhelve leesik 11V-ra akkor szintén tápcsere. Lehet közvetlen nem ez a problémád okozója, de az alkatrészeid védelmének érdekében ha hibás, vagy nem megfelelő minőségű a tápegység, akkor érdemes elgondolkozni a cserén.

(#9191) pocok1*74 válasza szacsee (#9190) üzenetére


pocok1*74
csendes tag

HA kontaktos lenne akkor az egér sem menne rendesen,azért gondolok a tápra mert igazából netezésre van használva a gép,de ha elindítom a prime95-öt ami meghajtja a procit rendesen akkor a táp melegszik mint állat beindul a ventije és elég meleg levegőt fúj ki.
Valahol olvastam hogy a táp miatt lehet ilyen hogy az usb portok nem működnek rendesen közben a géppel meg nincs más baj :F
Már keresgélem a tápokat csak hát válság van :((( :(((

Jah és az alaplapon 24+8pines csati van amit átalakítóval oldottam meg.
Eddig egy e6750-est hajtott új kora óta de meghót az alaplap ezek alapján lehet a táp nyírta ki.

[ Szerkesztve ]

Kétféle ember létezik: az egyik mindig megmondja, mit gondol, a másiknak vannak barátai. A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább.

(#9192) szacsee válasza pocok1*74 (#9191) üzenetére


szacsee
nagyúr

Most találtam a másik topikban egy infót róla.
Szerintem ott többen tudnak segíteni. Táp kerülendő kategória.
Itt viszont lehet tudnak segíteni a vásárlásban is.
Folytassuk tovább odaát.
Ha vásárolsz szerintem csak neves gyártótól vegyél, de kérdezz rá a linkelt topikban, hogy ajánlott-e vagy kerülendő. Teljesítményét nézve egy jóféle ~400W-os (2x15-17A-os 12V-os ággal), vagy 500-as (2x20A-es ággal elég kell legyen).

(#9193) pocok1*74 válasza szacsee (#9192) üzenetére


pocok1*74
csendes tag

:R :R írtam oda
Deltával szemezek olyan volt nekem semmi gond nem volt vele csak egy konfigban elvitték sajna :O :O

[ Szerkesztve ]

Kétféle ember létezik: az egyik mindig megmondja, mit gondol, a másiknak vannak barátai. A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább.

(#9194) totyino77


totyino77
tag

hello szerintetek ez milyen fajta tápegység aone 350nw plus kis méretű kép

Mindíg jelezz vissza ha kell, ha nem ez a korrekt !!! totyino77 felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! + a mostani!

(#9195) 04ahgy válasza totyino77 (#9194) üzenetére


04ahgy
nagyúr

F.O.S. tanúsítvánnyal és S.Z.A.R. certificate-tel rendelkező, kerülendő, alja, ipari hulladék táp.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9196) totyino77 válasza 04ahgy (#9195) üzenetére


totyino77
tag

pedig jól nézki eddig semmi problémám nincs vele eszt a konfigot szépen viszi e6750 proci, 2x2gb ddr3 1333mhz rampár, dvd író, 160gb hdd, 5450vga,3db ventilátór

Mindíg jelezz vissza ha kell, ha nem ez a korrekt !!! totyino77 felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! + a mostani!

(#9198) 04ahgy válasza #68686080 (#9197) üzenetére


04ahgy
nagyúr

No meg nem is néz ki jól - szerintem. :)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9199) totyino77 válasza #68686080 (#9197) üzenetére


totyino77
tag

azért kérdezem mert nem vagyok szakember, és kimondta hogy nem fogadom el a véleményeket igen is elfogadom amit a 04ahgy kolega mondott, csak azért mert aszt írtam hogy szépen visszi a konfigot ezzzel aszt akkartam elérni hogy legyen még hozzászólás mivel még nem hallotam eről a tápegységről, nem is ismerem és nem sok forum van róla csak érdeklődök remélem nem baj, amúgy a mottóm : Mindíg jelezz vissza ha kell, ha nem ez a korrekt, köszönöm szépen azért várom még a hozzá fűzni valókat :R

Mindíg jelezz vissza ha kell, ha nem ez a korrekt !!! totyino77 felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! + a mostani!

(#9200) Cobra. válasza totyino77 (#9199) üzenetére


Cobra.
őstag

Valami nagyon noname kínai táp, szerencsére a rajta lévő gépnek ma már nem nagyon van értéke, viszont a fogyasztása viszonylag alacsony, ezért még megy. Fontos adatokat persze rendszeresen mentsd ki valahova, mert ha elszáll a táp, akkor nagy eséllyel megy még a merevlemez is vele.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.