Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8751) VIPowER válasza Bici (#8750) üzenetére


VIPowER
senior tag

Akkor kimondom én. A 2db 200V-os kondin kívül nyugodtan cserélheted az összeset.

(#8752) Bici válasza VIPowER (#8751) üzenetére


Bici
félisten

Hogy hogy az összeset? A két hibásat, vagy a többi is cserélendő? :U
A két 200V-ost miért nem, mikor arról nem tudjuk, hogy púpos-e?
Bocs, hogy sokat kérdezek, csak tanulni is szeretnék belőle. :B

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#8753) VIPowER válasza Bici (#8752) üzenetére


VIPowER
senior tag

Nyugodtan cseréld mindet. Ugyanis ha csak kettőt/hármat cserélsz, az csak tüneti kezelés, attól többi ugyanolyan öreg marad mint volt, ergo elhalálozása korábbra tehető mint az új kondié. A két 200V-os kondi "50Hz"-en üzemel, valószínűleg 20 évet is kibír ,mivel nem aktív pfc-s a táp.(bár ez a kondi márkájától is függ)
Valami jobb, pl Teapo/Yageo (a kettő egy és ugyanaz mondhatni) márkájú kondikat rakj bele minimum, és akkor egy darabig még elmegy az a táp.

(#8754) építész válasza Bici (#8750) üzenetére


építész
aktív tag

Ha púpos, akkor egyértelmű, hogy cserélni kell. Amúgy tényleg érdemes mindet kicserélni, mert nem mindig van látható jele a rossz kondinak. Főleg ha helyből több kondin látszik, hogy kifolyt, akkor biztos lehetsz benne, hogy mind kapott egy komoly hősokkot.

[ Szerkesztve ]

bye

(#8756) energy4ever


energy4ever
addikt

Regebben kerdezoskodtem tapokal kapcsolatba itt(nekem van ket tap osszekotve, egy konfig ellatasa miatt), most osszeszedtem annyit, hogy tovabb tudok lepni, igy osszegyult megint par kerdes:

Ezen tapok kozul melyik valamelyik ajanlott 6990-es kartya mukodtetesehez?
Cooler Master GX 750W RS-750-ACAA-E3
Chieftec 750W (CFT-750-14CS)

Az egyik tapomban egy vedelmet kiszeretnek iktatni, vagyis ha csak 12V van leterhelve(szoval VGA-n kivul mas nem megy rola(6970)), akkor magas terheles mellett ne kapcsoljon le. Ketto dolgot gondoltam ki. Vagy lekellene terhelni a 3V-s agait, vagy hardveresen megkellene mokolni, hogy ne lepjen eletbe a vedelem. Melyik a konyebben megvalosithato megoldas?

Valaszokat elore is koszonom! :R Olyan valaszokat nem szeretnek, hogy vegyek 1db 1500W-s tapot, meg ilyenek!

(#8757) tornas válasza energy4ever (#8756) üzenetére


tornas
őstag

Az az E3-as végű CM GX750-es táp Seventeam belsős és megbukott a teszteken. Az a Chieftec meg a nemrég említett okok miatt nem felelne meg neked.

Még mindig azt mondom, hogy DC-DC konverteresben (egyágas 12 V-al) gondolkodj és akkor még mókolnod sem kell!

A védelem kiiktatásáról nem tudok neked mit írni, de az biztos, hogy nem elég csak a 3,3 V-ot terhelni. Kell az 5 V-ot is. 50-50 W a két feszre már elég lehet. Az hogy ellenállás vagy valamilyen PC hardver formájában, azt a képességeid és a lehetőségeid döntik el.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#8758) energy4ever válasza tornas (#8757) üzenetére


energy4ever
addikt

DC-DC konverteres tapokbol melyik ajanlott(450-500Wos eleg lenne a 6990hez)? Ott nem old ki a vedelem, ha csak a 12V van terhelve?

(#8759) kts88 válasza #68686080 (#8755) üzenetére


kts88
senior tag

Szia!

Nem írtad mennyi kell, mert ha csak 1-2 darab akkor azt maga a gyártó kiküldi neked ingyen!
Az ucc3817n ugyanis benne van a free sample-közt. A ti-től pedig könnyű mintát rendelni, nagyon felhasználóbarát. Ebből 3-at lehet rendelni alkalmanként.
Persze nem szeretik ha ész nélkül rendel az ember. (bár egy 1,3 dolláris icnél nem szívóznak)
Kb 1 hét alatt érkezik meg, és nem kínából.
Van sok más is náluk ami jól jön tápba. pfc, rezonáns vezérlők, current mode vezérlők stb.
Ha sok kell akkor fel kell venni a kapcsolatot ezek közül valakivel :[link] De jelenleg csak a digi-key-nél van raktáron.

[ Szerkesztve ]

(#8762) fero02


fero02
veterán

A hozzáértőkhöz lenne egy kérdésem:

Laptop töltőben (ami egyféle feszültséget szolgáltat) mi a 3. szál? Jelen esetben a panelon signal felirat található. Mi célt szolgál ez?

Köszönöm! :R

(#8764) kts88 válasza #68686080 (#8761) üzenetére


kts88
senior tag

Én kipróbáltam és gond nélkül be tudom tenni a kosaramba. Enged is onnan tovább lépni a címellenőrzésre.
Minden pipa "yes" állásban van? Mert ha igen akkor az a baj, mert van egy katonai aplikációs kérdés is, ott "no" kell.
Illetve meik IC, nekem az ucc3817n melett ott van a "free samples".

Profilnál szállítási cím, számlázási cím, cégnév (kamut is eszi) be van állítva?

energy4ever Elviekben elégnek kell lennie. Mivel a táp csak 12V-ot állít elő, gyakorlatilag névlegesen teljesítményig kiterhelheted azt az ágat. A többit a 12V-ból állítja elő 1-1 dc/dc, és mind egyedi szabályzású. De nincs típusismeretem, hogy meik a tuti.

(#8765) tornas válasza energy4ever (#8758) üzenetére


tornas
őstag

A FSP Raider sorozatról (450-550-650-750 W) jókat olvastam...

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#8766) építész válasza #68686080 (#8763) üzenetére


építész
aktív tag

Azért több szerepe van a harmadik lábnak, mint a bemutatkozás. Régóta küzdenek a készülék gyártók, hogy ne lehessen kihelyettesíteni az aksikat, és csak az erdetit lehessen belerakni. Ma már vélhetően az élettartamra méretezés, illetve lehúzás a valós ok. Vegyen másik lapotopot a user, ha már eleget használta az aksit.

[ Szerkesztve ]

bye

(#8769) fero02 válasza #68686080 (#8767) üzenetére


fero02
veterán

Ennél nincs eeprom. A szekunder oldalon van csak kapcsolatban valamivel. Az lehet, hogy csak akkor kapcsol kimenő feszt, ha a laptop valamit visszapofázik neki? :U

(#8771) fero02 válasza #68686080 (#8770) üzenetére


fero02
veterán

Nem tudom, mert a burkolatát már régen kidobtam, a panelon meg nem találtam érdemi infót.

Annyi viszont tuti, hogy miután az eredeti töltő megadta magát a saját kábelét egy másik töltőre forrasztva azóta is hibátlanul üzemel a laptop...

Vagy Fuji, vagy Dell volt a laptop és talán Acer töltőt kapott...

[ Szerkesztve ]

(#8772) építész válasza #68686080 (#8767) üzenetére


építész
aktív tag

Én nem hiszek abban, hogy magától megpusztul egy eprom. Szerintem ki van az találva, hogy egy adott üzemóra vagy adott számú esemény után bekövetkezzen a programozott halál, vagyis átíródnak benne az adatok.
Agyon mosták az agyamat a sztatikus feltöltődés veszélyeivel és védekezési módjaival. Aztán egyszer télen a pvc padlón odacsoszogtam a gyárban az Eprom égetőhöz és amikor nyúltam felé meszíről jó nagy ívet húztam az egyik lábára. Na annyi történt, hogy beíródott a C-MOS EEPPOM-ba egy 00h, oda ahol éppen a címzés állt, vagyis a 000h címre. UV fénnyel kitöröltem és semmi baja se lett.

bye

(#8773) kts88 válasza #68686080 (#8768) üzenetére


kts88
senior tag

Akkor probléma megoldva:)
Nem tudom mi lehet a baj nálad, az éven már 4x rendeltem. 1 sample csomag, 3 launchpad csomag. Illetve fogok még mintát rendelni és egy ilyen [link] fejlesztői boardüot ha meg bírom győzni róla a főnököm:DDD

(#8774) kts88 válasza építész (#8772) üzenetére


kts88
senior tag

Akkor az a szerencse kategória, meg nem volt mögötte teljesítmény. Van a cmosban esd védő áramkör, mert meg van diódázva a táp felé. De jó párat láttam már ami ennek ellenére is tönkre ment. Azokban pedig biztos nem volt tervezett elévülés, mert helyben terveződött. Illetve tudok olyan esetről ahol egy 4,5 tonnás trafó durrant el hálózati zavartól.

(#8776) energy4ever


energy4ever
addikt

Tobben kertetek itt, hogy szamoljak be a tapokrol ha sikerul megvalositanom a dolgokat.
Nos ezt meg is teszem most, mivel eleg ido telt el szerintem, hogy legyen annyi tapasztalatom mit, es hogy kell csinalni nagyjabol. Aki nem tudna en 2db tapot kotottem ossze, es azok vannak most a konfigomban.
Osszekotes: a 24PIN-es csatlakozo csat resze feloli oldalon a 4. illetve a 3. zold-fekete kabel osszezarasaval ha bevan kapcsolva a tap, akkor is megy ha a gep kivan kapcsolva. Ezzel csak a masodlagos tapot lehet uzemeltettni. Ha az emlitet kabelek a ket tapon vannak zold-zold, fekete-fekete egymassal osszekotve, akkor a bekapcsolo gomb megnyomasa utan elindul mind a ket tap.
A vedelemrol: A tapokban van egy alap vedelem, mely ha csak a 12V-van eroteljesen leterhelve kikapcsolja par percig a tapot. Nalam 300W-os terhelesnel, vagyis 1db eroteljesen huzott videokartyanal nem kapcsol le, viszont 2db 250W-os VGA eseten a vedelem eletbe lep. Ennek megoldasa az volt, hogy a masodlagos tap csak az egyik VGA-t latja el tappal, mig az elsodleges tap 1db videokartyan kivul mindent tapol.
Beepitesrol: Jelenleg a masodlagos tap is a gephazon belul helyezkedik el egy normal ATX szabvanyu hazikoban. 5.25-os helybol 2db-ot foglal el. Moddingolni nagyon nem kellet semmit, hogy a tap beferjen, mindosze annyit, hogy a DVD meghajtot tarto fuleket legorbitettem. mm-er pontosan annyi hely kell a tapnak, mint 2db 5.25-os optikai meghajtonak, igy ezzel nagy szerencsem volt.

Osszegzes:
Igy, hogy az egyik tap csak egy VGA-t latja el arammal teljesen jol tud egymas mellett mukodni a ket tap, ezt meresekel ala is tudom tamasztani.
En elegedet vagyok, jol mukodik minden, nekem igy jo, es orulok, hogy 28ezer ft-bol megusztam a tap kerdest!

Kepek:
Beepites, osszekotes elott: [link]
Beepitve, osszekotve: [link]

(#8778) energy4ever válasza #68686080 (#8777) üzenetére


energy4ever
addikt

A 2. kepen azert van 2db VGA a gepben, mivel nincsen USB-s wifi vevom, csak PCI-os, igy csak akkor tudom belerakni a 3. VGA-t ha kivan szedve a wifi vevo, ugy meg nincs net a gepen. Vennem kell majd egy USB-s wifis cuccot. :)
A masodlagos tapnak nem ingadozik annyira a 12V-je, mint az elsodlegesnek, szoval ugymond akar jobb is 2tappal, mint 1-el.

[ Szerkesztve ]

(#8779) tornas válasza #68686080 (#8777) üzenetére


tornas
őstag

"Visszáramokat mértél?Mennyik lettek?"

Elő a lakatfogóval... :)

energy4ever: :C (bár... szerintem egy kicsit nagy a kábeldzsungel)

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#8780) energy4ever válasza tornas (#8779) üzenetére


energy4ever
addikt

Igen, az brutalis... Ez a legelso gephazam, nem tunik fel ranezesre de meg leirni, es ra gondolni is rosz, hogy ez egy CODEGEN gephaz, ami nem a minosegrol hires, igy nincsen az alaplap mogot kabelelvezetesre alkamas res, es semmi ilyesmi. Tervezes alatt van az uj gephaz, de ahhoz meg ido, penz, es turelem kell.

(#8781) kts88 válasza tornas (#8779) üzenetére


kts88
senior tag

és van is mindenkinek dc lakatfogója:)

energy4ever Akkor végre egy kis siker! Szerintem jól megoszlik az áram, a vrm-ek nem kötik össze a különböző 12v-okat. De lehet érdemes lenne a gnd-t erősen összekötni. Most a kártyákon keresztül, illetve a hálózati PE vezetőn van összekötve. Lehet nem jelent semmit, de két minifit csatlakozó és 6 bele való tüske nem egy eget rengető ár.
azért nem gyenge 3 6970, én meg elvagyok a pentium g3220 igp-vel:DDD

[ Szerkesztve ]

(#8782) tornas válasza kts88 (#8781) üzenetére


tornas
őstag

"és van is mindenkinek dc lakatfogója:)"

Ööö... ha mást nem is, de egy feszmérést talán ki tud vitelezni egy multiméterrel. Pl. a gép fémháza és a két táp GND-je között (az egyik és a másik VGA GND-jénél).

"azért nem gyenge 3 6970, én meg elvagyok a pentium g3220 igp-vel:DDD"

Én meg Radeon X1300-assal, meg egy GF FX5200-assal. És persze nem SLI-ben a kettő...:DDD

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#8783) kts88 válasza tornas (#8782) üzenetére


kts88
senior tag

Ott biztos, hogy 0V-ot fog mérni. Házilagosan nem hiszem, hogy sok mindent tudna mérni.

Lucid hidrát neki:D

[ Szerkesztve ]

(#8784) Casterke


Casterke
tag

Hali, lehet egy kicsit furcsa de szeretném tudni, hogy ha veszek egy rgb led szallagot és hozzá egy irányítót pl: azvan ráírva hogy max 3x4 honnan tudom meg hogy menni fog vagy bírni fogja-e?

(#8785) didyman válasza kts88 (#8738) üzenetére


didyman
őstag

Az a műanyag kalap sokszor tűnik púposnak, mert pl. a melegtől megvetemedik. De attól még hibátlan.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#8786) didyman válasza VIPowER (#8753) üzenetére


didyman
őstag

100. :-) Mennek azok is tönkre, legyen az OST vagy Nippon, mindkettőből van púpos PPFC-s tápban. De itt nem kell cserélni. A jobb márkák meg a japánok, németek, a Yageo inkább átlagos, de a kínaiak közül tényleg jobb-de akkor inkább a Jamicon, ha lehet válogatni. De amúgy igazad van, itt szinte teljesen mindegy, mi kerül oda.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#8787) didyman válasza Casterke (#8784) üzenetére


didyman
őstag

Valami mértékegységek is vannak ott a számok körül? :-) Meg jó lenne tudni, hogy feszültség, illetve áram a stabilizált paraméter, mert minden további attól függ.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#8788) didyman válasza építész (#8772) üzenetére


didyman
őstag

Ez nem hit kérdése. Rengeteg, igen érdekes jelenséget tud okozni, akár végleges meghibásodást, és hogy miként hat, mi a veszélyes, az nem egy ilyen nagy szikrát húztam egy láb felé eseményből derül ki: Olykor bámulatosan nagy szikra is ártatlanul végighalad egy jól tervezett, vagy véletlenszerűen ráhatást nem produkáló útvonalon, máskor egy sokkal ártatlanabb, nem is észlelhető kisülés képes a beágyazott vezérlőt déli híddal együtt megenni az alaplapon. Elég egy nagy impedanciával zárt bemenet és rá csak pár V-ot meghaladó impulzus, nem kell kV nagyságrend sem, pont elég ahhoz, hogy a bemenetet védelmével együtt megeméssze, zárlatba vigye, egyszem állapot logikai szintjét eltolva ezzel, működésképtelenné téve az egész alaplapot, szerencsétlen esetben gazdaságtalanná a javítását. Nem olyan egyszerű dolgok ezek, és mivel a mérésükre, megfigyelésükre a dolgok esetszerűsége, gyors lefolyása miatt semmilyen száz százalékos módszer nem létezik, ezért illik belátóan elfogadni és tekintettel lenni rá, mert nagyon bosszús dolog, amikor egy karpánt hiánya miatt a kezeid között elmegy örök mezőkre egy alaplap, amit aztán sem magadnak, sem az ügyfélnek nem tudsz megmagyarázni megnyugtatóan, viszont kevéssé valószínű, hogy a levegőben lóbálástól megy tönkre, vagy attól, hogy szétszereli az ember.
Oda kell erre figyelni, attól, hogy te nem látod bizonyítva, még létezik és hidd el, a legrosszabbkor tud bajt okozni, viszont megelőzni, tekintettel lenni rá nem tétel..

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#8789) didyman válasza építész (#8766) üzenetére


didyman
őstag

Az akkunak mi köze van a töltőhöz?

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#8790) didyman válasza #68686080 (#8755) üzenetére


didyman
őstag

Áhh, itthon esélytelen. Ha kell 1-2 db, van itthon, bontok. PS223 viszont engem is érdekelne, gyorsan fogy.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#8791) kts88 válasza didyman (#8788) üzenetére


kts88
senior tag

Erről jut is eszembe, bár nem elektrosztatikus kisülés. Láttam már, hogy TTL áramkör tönkre teszi az 5V-on járatott CMOS-t! Sorba kelett kötni a cmos bemenetével 10k ellenállást és jó lett. Sajnos a cmos elég mimóza, és van olyan, hogy bizonytalanul, de még működik. Egy darabig...

(#8793) építész válasza kts88 (#8791) üzenetére


építész
aktív tag

Nem lehet, hogy messze volt a CMOS a TTL-től? Ha nincs kellően leterhelve a TTL kimenet belengéseket mérhetsz egy hosszabb vezetéken vagy buszon. Nekem nem jutott volna soros ellenállást betenni, mert az lassít, hanem leterheltem volna egy elenállással.

bye

(#8794) cer


cer
tag

Kondenzátor vásárlás előtt állok és szeretnék némi tanácsot kérni.

Melyik márkájú kondenzátor lenne leginkább ajánlott a következők közül: Sanyo - Panasonic - Oscon - Nichicon - ( és van amelyikre így van ráírva: OS-CON Sanyo)?

Vagy melyek amik körülbelül ugyan olyan jók?

Pontosan 270 uF 16V-os kondenzátorokat kellene helyettesítenem és amik voltak rajta Fujitsu kondik teljesen kiszáradtak, ezért valami tartós és minőségi márka kellene. ( Érdekesség, hogy így kiszáradtan is leadják a kapacitást... )

Ehhez kapcsolódóan, ha ezek a kondik tekercsek és tranzisztorok között vannak, mennyire árthatnak ott nagyobb kapacitásúak, mondjuk 330 uF-os kondik?

(#8795) didyman válasza cer (#8794) üzenetére


didyman
őstag

A Fujitsu sosem gyártott elkókat. Fujhyyu volt az talán. Kiszáradva hogyan lehet kapacitása? Pont az elektrolit teszi lehetővé, hogy kapacitása legyen. Amiket felsoroltál, azok mind minőségi márkák (Panasonic sem létezik, az valójában Matsushita, a passzív alkatrészek az anyacég neve alatt futnak), tök mindegy, melyiket veszed, túl fogják élni a készüléket-a lényeg az, hogy kizárólag alacsony ESR-űek lehetnek. Az OS-CON a Sanyo szilárdelektrolit részlege. Szilárdelektrolitos kondit ne vegyél, feleslegesen drága oda, ahol eddig is hagyományos alacsony ESR-ű elkók voltak. 270-330 uF-osat ritkán találni, ésvagy drága. Jellemzően, ha ezek tápegységben szolgálnak, a pontos értékük lényegtelen-adott alacsony ESR eléréséhez, adott kapacitás, adott feszültség szükségeltetik egy adott típus esetén, erre van tervezve. Lehet, hogy egy mai technológiával készülő, minőségibb elkóból 220 uF is bőven elég (ez a kapható kisebb), de ökölszabály szerint, ha elfér rövid lábon, akkor a következő nagyobbat rakjuk oda, itt ez a 470 uF lesz.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#8796) MMIX válasza didyman (#8795) üzenetére


MMIX
addikt

Matsushita (Panasonic)

Panasonic

[link] Cougar CMX V3 Series 850 W teszt
Én nem tudom, hogy katalógusban is Pana néven van e, vagy Matsushita, de a kondin használják a Panasonic nevet. Remélem nem hamis a kondi.

[ Szerkesztve ]

(#8797) didyman válasza MMIX (#8796) üzenetére


didyman
őstag

Ezen most ledöbbentem. Meg kéne kérdezni őket, hogy használják-e a Panasonic jelölést a kondikon, mert nekem is hamiskártyásnak tűnik. De amúgy igaza van, mégiscsak Panasonic a márkanév, nem Matsushita már-csak a jelölés maradt eddig.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#8798) cer válasza didyman (#8795) üzenetére


cer
tag

Köszönöm az útbaigazítást.

Pontosan ilyen kondikat kell helyettesítenem:

Nem tudom ezek szilárdelektrolitosak-e vagy sem, de azt igen hogy low ESR-esek és szétbontva a belső feltekercselt papír réteg rendkívül könnyen széttört.

(#8799) shteer


shteer
titán

van valamelyikőtöknek infója arról hogy a Corsair HX450 megfelelhet-e a Haswell C6 és C7 jelzésű energiatakarékossági szintjeinek?

idáig jutottam a kérdéssel:
HX450 TBD Likely compatible — currently validating

..szerintem jónak tűnik

(#8800) tornas válasza shteer (#8799) üzenetére


tornas
őstag

Azt írja, hogy "valószínűleg megfelel" és az "érvényesítése jelenleg is zajlik".

Ha mégsem felelne meg, akkor nem marad más, mint a C6 és a C7 jelzésű energiatakarékossági szint kikapcsolása az alaplapon.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.