Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9401) tornas válasza Cobra. (#9399) üzenetére


tornas
őstag

Nem fog felvenni bekapcsoláskor 400 W-ot az a konfig, legfeljebb csak terhelve. Azért egy BIOS post alatt a legtöbb gépnél nem kell nagy terheléssel számolni. Esetleg a CPU-n és a VGA-n kívül egy rakat más egyéb cucc is van a gépben. Jól néznénk ki, ha a BIOS alatt is 400 W-ot kérne... :U

HollyBoni: Azzal a passzív 5450-es VGA-val terhelve is elmenne a Chieftec 450-esed. Viszotn az osztott 12 V-os ága miatt a 4870X2-es VGA meghajtása gondot okozhat.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9402) 04ahgy válasza HollyBoni (#9398) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Üresjáratban és CPU terhelésre simán elviszi az a táp, de még lehet, hogy terhelve is, ha nincs tuning. Lásd, 400W táp mit vitt el itt: [link].

Megsúgom: A GPS-400AA benne volt és vitte a 4870X2-t.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9403) HollyBoni válasza 04ahgy (#9402) üzenetére


HollyBoni
veterán

Most éppen az a gond hogy nincs a tápon 8pin-es csati, kéne a VGA-ba egy, meg a laphoz is egy. :DDD

(#9404) bambano válasza HollyBoni (#9398) üzenetére


bambano
titán

itt van a ph!-s tesztje, eszerint 410 watt alatt eszik padlógázon, és 170 körül alapjáraton. A 1366-os i7-ek közül emlékeim szerint a 990x a legtáposabb, az pont 5 wattal alacsonyabb tdp-s, mint a tesztben szereplő qx9650.

szóval alapjáraton csak akkor fogod szétcsapni, ha rossz a táp, és esélyes, hogy padlógázon se lesz semmi baja, de azért ott már ki lesz sámfázva a rendszer.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9405) Cobra.


Cobra.
őstag

Azért bekapcsoláskor eléggé meg szokta rántani a tápokat a rendszer és ez mégiscsak egy minimum 10 éves táp. Persze ki lehet próbálni, baja nem lesz tőle, de én úgy tippelek, hogy lekapcsol majd.

Az alaplapba elég a 4 pines, ha nincs tuning, a VGA-ra meg megoldható Molex-8pin átalakítóval.

[ Szerkesztve ]

(#9406) RexMaximus


RexMaximus
aktív tag

Regi gepeket akarok osszedobni (386-P1) az AT-s korszakbol. Az lenne a kedesem, hogy valaki tud e abban segiteni, hogy akoriban melyik tap szamitott jonak. Illetve mitvel erdemes kezdeni egy ilyen koru tap felujitasanal (pl kondi cserek egybol meg ilyenekre gondolok).

Koszonom.

(#9407) HollyBoni


HollyBoni
veterán

i7 920 van benne. 5450-el megy, alaplapba 1 4 pinest dugtam, van két hely is de azt írják tuningnál kell csak kettő 8pin. Már csak egy 8pin molex átalakítót kell szerezni és mehet a videókártyás teszt is.

(#9408) Manitos32 válasza HollyBoni (#9407) üzenetére


Manitos32
tag

udv itt lehet venni [link] :R :R :R

Ha csak két választásod van, válaszd a harmadikat

(#9409) HollyBoni válasza Manitos32 (#9408) üzenetére


HollyBoni
veterán

Tudom, csak ezért pestre nem volt kedvem bemenni, 1 óra busz. :(

(#9410) 7Sony7 válasza 04ahgy (#9396) üzenetére


7Sony7
addikt

Az adattáblán azt látom, hogy van +12v1 és +12v2. Két köre lenne? Honnan ismerem meg? (Egy kupacból indulnak a vezetékek) A két kör összefogható?

-

(#9411) tornas válasza RexMaximus (#9406) üzenetére


tornas
őstag

Nem sok AT-s táppal találkoztam, és azok zöme is inkább a legalja volt, szó szerint. Viszont van pár ami elég jó volt akkoriban, szerintem: DTK, Compaq, Leadmen és a Lead Year. Nekem legalábbis ezek vannak meg és elég jól összerakottak ezek a tápok.

Használat előtt nem árt a kondikat kicserélni bennük, mert akár 20-25 évesek is lehetnek.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9412) 04ahgy válasza 7Sony7 (#9410) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az csak nyomtatva két kör. Valszeg nincs külön. Ha látsz a 12V tövében két áramfigyelő ellenállást, akkor kétágas a táp, amúgy csak smafu.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9413) BPY-167


BPY-167
tag

Sziasztok!
Szerintem már tudom a választ a kérdésemre de azért megkérdezlek titeket.
Így stabil nincs baj a táppal de gondolom a 8350-est már nem kéne húzni a HD6950-es mellett ami 900/1300-on meg 1.150V-on megy +20% power limit-el.Ha jól tudom a tápomnak a hatásfoka 70% és azt már így is megnyaldossa.
(gépen a profilon)

(#9414) RexMaximus válasza tornas (#9411) üzenetére


RexMaximus
aktív tag

A brand gepek iranya az jo otlet! mar csak talalnom kel ilyeneket. Azokban tenyleg masszivabb tapok voltak.

(#9415) 7Sony7 válasza 04ahgy (#9412) üzenetére


7Sony7
addikt

Köszi. Úgy látszik keresnem kell valami mást. Ma megsütötte a nap, túlmelegedett, azért állt le. Lyukat meg nem merek fúrni a tokozatra, párás időben valószínűleg behúzná a venti, és amiatt menne tönkre.

-

(#9416) MasterDeeJay

Adott egy Corsair Vx450, az érdekelne hogy van-e benne túlterhelés elleni védelem? Illetve lesz-e baja a gépnek attól hogy 100%-on használom a tápot?
Az a helyzet hogy lecseréltem a 6950-est egy 7970-esre. Első akadály az volt hogy nincs 8pines csatim, de neten láttam hogy ez csak egy egyszerű negatív átkötés ezért megoldottam házilag 2x6 pinesből és szereztem egy 8pineset. Ez ideáig oké, bár totál nem értem minek kell rá 2 extra negatív. Erre valakinek ötlet hogy mi értelme a 8pinesnek ha a fele negatív amúgy is össze van kötve rajta?

(az átkötésnek használt 6 pines csatit leragaszottam hogy még véletlenül se dugjam be sehova.
A probléma az hogy bár hibátlan a gép és a táp is halk de aggaszt kicsit hogy a konektorból 560-570w-ot vesz fel ami 80% hatásfokkal is 450w felett van ami pont a táp max teljesítménye. Ez teljesen csúcskor teszi prime95 maxon és furmark kártyát felhúzva, tehát ezt nem fogja normál használat mellett hozni. (powercheck 3000-el mérve)
A táp elvileg minden neten található teszten tudta ezt az értéket de nem tudom hogy hosszú távon nem-e lesz baja, azaz nem a tápot sajnálom hanem a gépet.
Ja előző 6950-essel 470w volt a csúcs fogyasztás, az nyilván közel sincs a maxhoz hatásfokkal számolva.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#9417) 04ahgy válasza MasterDeeJay (#9416) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ez nem mélyvizes téma, mint mostanában kb. egyik sem. Amúgy lazán fogja vinni, minden védelemmel ellátott tápról beszélünk.

Azért a 0-24 FurMark + Prime kerülendő. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9418) MasterDeeJay válasza 04ahgy (#9417) üzenetére

Köszi a választ!

Olyan szempontból mélyvíz hogy mire jó igazán a 8 pines csati ha ebből kettő átkötés és semmi haszna nincs?

24h az durva lenne prime+fur, szeritem a procim is kiolvadna a lapból, de persze előtte az összes fet a lapon szétégne. :DDD

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#9419) andras888


andras888
aktív tag

Sziasztok!
Chieftec iarena gpa 500s be zúgó ventit cserélnék milyet keressek? vagy elég bármilyen 12 cm-es?

(#9420) tornas válasza andras888 (#9419) üzenetére


tornas
őstag

Ez nagyon nem mélyvízes kérdés ebben a topikban... :(

Itt tedd fel a kérdésedet és a tápodban lévő Yate Loon D12SM-12 ventire is ott találsz megfelelő alternatívát. Kérdezned sem kell, csak a keresőt kell használnod! Meg aztán lehet, hogy elég lenne csak újrazsírozni, amire szintén ott a megfelelő topikban a kereső használatával megtalálhatod a leírását is. :R

Kezd már nagyon felhígulni ez a topik... :F

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9421) andras888 válasza andras888 (#9419) üzenetére


andras888
aktív tag

Ezer bocs, csak a házventis topikot láttam és ez közelebb állt a megoldáshoz. Köszönöm az útbaigazítást! :R

(#9422) asturel


asturel
őstag

Adott egy FSP Aurum 700W-os tap, bekapcsolastol szamitva (miutan par orat pihent) meg kb. fel-3/4 oraig kelloen halk, viszont ezutan mar kisse bugosan hangosabb lesz (es ez az allapot igy is marad), hiaba ugyanugy idle a gep. Lehetseges, hogy ennyi ido mig 'atmelegszik' a tap vagy a felsotapos hazamban az alatta levo komponensen futik nagyon?

(#9423) #63253504


#63253504
törölt tag

Üdv!

Feszültségingadozás lehet az oka annak, hogy a gép bekapcsolt állapotból egy rövid (1-3 másodperces) áramkimaradás után visszakapcsol? A Restore on AC/Power Loss funkció Power Off állásban van, szóval ezért gondoltam hogy esetleg az ingadozás lehet az oka. Illetve ez csak ilyen rövid áramkimaradásoknál fordul elő. Egy FSP Hexa 500-as táp van a gépben egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#9424) JSHammer


JSHammer
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy egy gigabyte e570-es táp olyat csinál játék alatt hogy :-elvileg újraindul a gép ,de se kép se hang...

ok kikapcs...ezután pörögnek maxon a ventik , és e kép se hang, de hagyom úgy menni 10 percig ,venti halkul, gép pittyen...

kondikra gyanakszom, (állítólag esr csökkenés is okoz ilyet......) esetleg átforraszthatom mindet, [kivéve a pufit, az nincs itthon...] akkor jólehet, vagy máshol lehet gond?

üdv:)

MINDEN PROBLÉMÁNAK VAN EGY EGYSZERŰ ÉS EGY ROSSZ MEGOLDÁSA!

(#9425) 04ahgy válasza JSHammer (#9424) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen, az gyanúsan táphiba. Találkoztam már ilyennel. De ez a kérdés a valami baja van a tápomnak topikba illik, hisz nem a táp mélylélektanáról diskurálsz.

(#9423) alb3rtm92: Igen, lehet a feszültségingadozástól, az újabb lapok visszakapcsolnak, ha nincsenek elegendő ideig áramtalanítva.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9426) #63253504 válasza 04ahgy (#9425) üzenetére


#63253504
törölt tag

Értem, akkor majd egy szünetmentes tápegység megoldja ezt a problémát. Úgy tudom, hogy ilyen esetben zárlat is előfordulhat.

Köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

(#9427) tornas


tornas
őstag

Üdv Mindenkinek!

Adott egy LC Power LC6350 típusú 350W-os (régi félhidas, 20 pin-es és 6 pin AUX-os, -5 V-os) hibás táp. A tünete igencsak érdekes, legalábbis számomra, mert én még ilyet nem láttam. Amint áram alá helyezem a (PS_on és a + 5 V SB rendesen meg is jelenik) tápot elkezd éktelen hangosan ciceregni (hallható tartományban kapcsolna a tranyó... :F ) miközben nagyon lassan és akadozva próbál a venti felpörögni (nem,nem... a ventinek semmi baja) és a feszek nagyon lassan emelkednek. Mintha a kapcsolási freki nagyon alacsonyról nagyon lassan akarna csak feljebb menni.

A tápteszterrel is elindul és először a teszteren csak a kék háttérvilágítás jelenik meg nagyon halványan, majd egyre erősödik szép lassan, majd egyszer csak megjelenek a feszkijelzési pontok mért értékek nélkül. Innen is gondolom, hogy nagyon nyögvenyelősen indul csak el. Viszont odáig semmiképpen sem jut el, hogy a feszek és a venti fordulat beállna. Eddig csak olyat láttam, ami egyből indult vagy nem vagy csak meglibbent a venti és utána se kép, se hang. De ez a nyögve nyelősen felpörgés...

Milyen hibája lehet az ilyen tápnak? Én a primer pufira is gondolnék, de lehet, hogy más a gond?!

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9428) mobal


mobal
MODERÁTOR

Honnan tudom meg, hogy a tápom (Corsair HX520) Haswell kompatibilis? Gyártó szerint többnyire az.

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#9429) Cobra. válasza mobal (#9428) üzenetére


Cobra.
őstag

Amit találtam hirtelen tesztet, ott a 620-as ment 20W terhelés mellett, szóval bírnia kell a nagyon alacsony áramfelvételt.

(#9430) mobal válasza Cobra. (#9429) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Köszi. Nem a cserével lenne a bajom, hanem azzal, hogy nem akarom cserélni - ez egy jó táp. ;]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#9431) MasterDeeJay válasza mobal (#9428) üzenetére

Ha jól olvastam a túl alacsony 12v ág terhelése okozhat instabilitást. De nem hiszem hogy ez annyira valós probléma. Rengetegszer kapcsoltam be terheletlenül üresbe tápokat és vargáné tápot kivéve nem okozott egyiknek sem gondot hogy normális feszt produkáljon. Még sima faék codegeneknél sem gond hogy alacsony terhelésnél rendes feszt adjon ki (~5%). Példának összerakott vízhűtő beüzemelésénel/karbantartásánál ez átlagos dolog hogy egy darabig terheletlenül kell a tápnak mennie.
Aztán ott a többi fogyasztó is, hiába eszik a procik keveset ha minden más meg fogyaszt valamennyit.
Tehát a probléma elméletileg létezik, de gyakorlatilag szerintem a (márkás) tápok lekezelik. Ha van multimétered akkor kipróbálhatod hogy elindítod a tápot terheletlenül üresen és megnézed a feszeket.
Második/tartalékos/szerelős gépnek meg egy Xeon 5440-es van, 245w-os régi FSP-vel 20pines ATX...tele átalakítókkal... amivel nem kéne mennie... Nesze neked kompatibilitás.
Ja és az egy igen jó táp! Nekem a kistesója vx450-es van és amíg meg nem döglik addig nem cserélem le. (570w-ot kiszedtem belőle konektor oldalról)

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#9432) 04ahgy válasza mobal (#9428) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Onnan tudod meg, hogy összerakod a gépet, és energiagazdálkodást, minden energiatakaréskos profilt bekapcsolsz. Ha idle állapotban a táp kikapcsol, a gép újraindul, akkor tilt le az NLO - No Load Operation védelem (a kis terhelésnél megemelkdő fesz ellen véd). Ha semmi rendellenességet (újraindulás, kikapcsolás üresjáratban) nem tapasztalsz, akkor Haswell kompatibilis a tápod a saját mérésed szerint. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9433) mobal válasza 04ahgy (#9432) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Idle állapot jelen esetben a sleep? Ha jól értem akkor "random" restart, kikapcsolom a c7-et és meg van oldva a probléma (persze a táp ettől még nem lesz kompatibilis csak nem veszem igénybe a szolgáltatást).

MasterDeeJay: Köszi, valóban jó táp. Én sem válnék meg tőle. Remélem igazad lesz. Terheletlen inditás alatt azt érted, hogy az atx csatin a két lábat összekötöm és megmérem (bocs a hülye kérdésért, ez sajnos nem az én szakterületem! ;]).

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#9434) 04ahgy válasza mobal (#9433) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Mindkét bekezdésedre a válasz igen. :)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9435) mobal válasza 04ahgy (#9434) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Köszi. És akkor elég lesz egy molexen kimérnem üresjárásban a feszültséget?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#9436) 04ahgy válasza mobal (#9435) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen. De ez nem jelenti azt, hogy Haswell alatt problémamentes lesz. Felesleges méricskélned, a tápod rendelkezik megfelelő védelmekkel, üresjáratban is OK lesz a feszültsége. Ha meg bármi gond van, a védelem beavatkozik, és a táp lekapcsol.

A Haswell kompatibilitást egy egyszerű multiméteres üresjárati feszültségméréssel nem fogod tudni kimérni, ugyanis ott a terhelt állapotból hirtelen energiatakarékos módba váltás okozza a problémát. Ha a vezérlés a tápon nem kellően gyorsan követi le, megugorhat a kimeneti feszültség, és a védelem beavatkozik.
Meg persze ott a csoportszabályzott táp, aminek az 5V-ja szabályzott, ott a 12V megugrására nincs szabályozási közbeavatkozási lehetőség, így a terheléselvételkor megugró feszültség ellen az egyetlen védekezési mód az OVP megszólalása. Ha teljesen gagyi a táp, akkor értelemszerűen még ez sem jön elő.

Summa summárum: bármilyen méricskélés nélkül bátran összerakhatod a gépet, baja nem lesz, ha mégsem kompatibilis, akkor a már megtárgyalt problémák lépnek fel (a te tápoddal legfeljebb ezek).

Ha meg méricskélsz mégis, az nem jelenti azt, hogy nem lesz inkompatibilis.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9437) tornas válasza tornas (#9427) üzenetére


tornas
őstag

Senkinek semmi ötlete??

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9438) mobal válasza 04ahgy (#9436) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ahh, köszönöm a rászéletes választ! :R

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#9439) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

550W-os XFX Pro tápot ajánlottak nemrég a tápos topikban i7 920-hoz és 4870x2-höz. Viszont most 450-es Chieftec-el megy, de terhelve a tápnak porszívó hangja van, mikor gyengébb VGA volt benne halk volt, de most nagyon pörög a venti. Ha veszek egy 550-es tápot, az is ilyesmi lesz?

(#9440) tornas válasza HollyBoni (#9439) üzenetére


tornas
őstag

Valszeg halkabb lesz az 550 W-os. A Te füleddel mérve inkább kb. olyan hangja lesz mint egy botmixer-nek. Az azért halkabb mint a porszívó... :)

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9441) 04ahgy válasza HollyBoni (#9439) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Halkabb lesz, főlag az ajánlott XFX.

De ez NEM MÉLYVIZES TÉMA, ebben a topikban az offot kerüld!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9442) tornas válasza 04ahgy (#9441) üzenetére


tornas
őstag

Neked sincs elképzelésed, hogy ennek a Le-Szí Power tápnak mi baja lehet?![link] :) :R

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9443) 04ahgy válasza tornas (#9442) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Sem LC Power, sem félhidas tápot javítgatni nem érdemes. Ha a hiba - mint esetedben is - még a félhidas kapcsolásokra a legkevésbé jellemző, akkor meg főleg.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9444) tornas válasza 04ahgy (#9443) üzenetére


tornas
őstag

A tulaj sajna ragaszkodik hozzá, de szerintem kifogom cserélni a teljes belet egy FSP belsőre, a doboza meg megmarad az eredeti LC Power. :D

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9445) tornas válasza tornas (#9427) üzenetére


tornas
őstag

A KA7500B típusú IC kicserélése egy másik KA7500B-re megoldotta a problémát.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9447) tornas válasza #68686080 (#9446) üzenetére


tornas
őstag

A TL494-nek is legalább olyan "híre" volt... :)

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9448) 04ahgy válasza tornas (#9447) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Mert ugyanaz a kettő. Pontosabban ekvivalens típusok.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9450) AlBundy1000


AlBundy1000
csendes tag

Sziasztok.

A Zalman ZM460-APS tápegységem több, mint 7 év !!!! hibátlan működés után szépen csendben megadta magát. Nem tett tönkre semmi mást a gépben. (Szerencsére).
Azzal kezdte, hogy néha nem lehetett bekapcsolni, ekkor még a főkapcsoló gomb esetleges kontakt hibájára gyanakodtam. A gomb többszöri megnyomása után elindult a gép. Viszont a BIOS beállítások alapra álltak vissza és a dátum és az idő beállítás is nullázódott. Ekkor az alaplap elemjére terelődött a gyanúm.
Elemcsere után sem változott a helyzet.
Ekkor már csak nagy néha indult el. Innestől kezdve nem is erőltettem a dolgot tovább.
A tápegység kábeleit mindenről lehúzva próbáltam beindítani (zöld-fekete vezeték összekötésével), de nem volt hajlandó elindulni így sem. Ekkor szereltem szét. Találtam benne 3db púpos kondit.
1000uF 16V-os kondit mindet kicseréltem (ezek között volt a 3 púpos is), de nem történt semmi változás.
Csupán a készenléti +5V van meg.
Segítsetek légyszíves a megjavításában.
Ha valaki tudja esetleg, hogy mi(k) lehet(nek) benne amit még cserélni kellene, az ossza meg velem eme nagyon hasznos információt.
Szeretném ha még néhány évig ilyen szépen-csendben "szolgálna" még engem.
Egy kapcsolási rajz is jól jönne.
Bármennyit is keresgéltem a neten, én sajnos nem találtam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.