Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8801) shteer válasza tornas (#8800) üzenetére


shteer
titán

mint írtam, eddig én is eljutottam ;)

..szerintem jónak tűnik

(#8802) didyman válasza shteer (#8801) üzenetére


didyman
őstag

És arra gondolsz, hogy valamelyikünknek van egy-két, reprezentatívnak is alkalmatlan eredménye arról, hogy működött vele?

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#8803) didyman válasza cer (#8798) üzenetére


didyman
őstag

Ez szilárdelektrolitos. Nem száradt ki, gyárilag nem nedves. És Fujitsu. Rég elfelejtettem, pedig jól ismertek a sárga kabátos kondijai :W

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#8804) shteer válasza didyman (#8802) üzenetére


shteer
titán

pontosan :)

;]

..szerintem jónak tűnik

(#8805) medvezsolt


medvezsolt
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy a Corsair 520HX-es táp elbírja-e a Gigabyte GTX680 SOC-os Videókartyát? (proci: 2500k,asrock P67extreme4, 8 giga memó, 2 winyó,1 ssd)

Köszi a válaszokat !

" A processzorok füsttel működnek. Ha kijön belőlük a füst, nem működnek tovább. "

(#8807) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Gyerekek a Corsair VX450-en ilyesfajta akciót meg lehetne csinálni? 1db PCI-os végtagból 2-t? :R

(#8808) V.L.


V.L.
aktív tag

Üdvözletem!

Volna egy ilyen Zalaman ZM500-Hp Moduláris tápom. Sajnos meg hibásodott, és lecseréltem. A következő volt a hiba jelensége. Grafikus terhelés estén (játék, egy flash videó, vagy egy youtube videó) le állt a gépem. Ezen azt értem, hogy mintha áram szünet történt volna. Kikapcsolt, és 2-3 mp után elindult. Természetesen nem nagyon tudtam a pc így bármit is csinálni. A kérdésem az lenne, hogy javítható e? Nagyon a szívemhez nőtt eme táp. Szeretném meg javíttatni.

(#8810) V.L. válasza #68686080 (#8809) üzenetére


V.L.
aktív tag

Igen én is úgy vélem, de nem tudom ki az én emberem erre a feladatra. Sajna a környékemen nem ismerek senkit akire rá merném bízni. Ebben kérnék itt segítséget, hogy valaki el vállalná e a javítását!

(#8812) 800.henrik


800.henrik
senior tag

Sziasztok!

Hogyan halkítsam le a tápomat? A táp: Codegen/display 400w, és egy 12cm-es aerocool ventilátor van benne.

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#8813) KaiotEch válasza 800.henrik (#8812) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Tedd a polcra. ;]

(#8814) galaktikus válasza 800.henrik (#8812) üzenetére


galaktikus
aktív tag

Szerintem vegyél egy halk (és rendes) tápot ha egy kicsit is szereted a gépedet. :))

Rizsa: 5800x -b450 tomahawk max - 2x16 Gb 3200 Mhz Crucial Ballistix Sport AT - Gigabyte 6700 XT gaming oc Productivity: MacBook Pro 13" M1 Apple Silicon

(#8815) 800.henrik


800.henrik
senior tag

Nincs pénzem másik tápra, az nem baj, hogy a processzorról szívja a meleget?

[ Szerkesztve ]

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#8816) shteer válasza 800.henrik (#8815) üzenetére


shteer
titán

sajnos az a táp önmagában baj, hidd el. spórolj egy kicsit ha tudsz, az apróból vadássz egy 300-350-es FSP-t

..szerintem jónak tűnik

(#8817) tornas válasza 800.henrik (#8815) üzenetére


tornas
őstag

Felső tápos házaknál nagyjából mindig így történik... :U

De olyanról is tudok, hogy a táp által keltett meleget a fordítva berakott tápventi benyomta a gépházba. :C

shteer: +1, azzal a táppal nem érdemes szőrözni semmilyen formában sem.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#8818) shteer válasza tornas (#8817) üzenetére


shteer
titán

legalább frisset kapott a táp ;]

..szerintem jónak tűnik

(#8819) Peetyaa


Peetyaa
tag

Sziasztok!
Remélem jó helyen járok...
Lehet feltették már páran ezt a kérdést, ha igen ne lincseljetek meg! ;)
Szóval az lenne a kérdésem hogy egy ilyen tápegység egy ilyen videókarihoz meg egy ilyen procihoz elég lesz? Előre is köszönöm! :R

(#8820) tornas válasza Peetyaa (#8819) üzenetére


tornas
őstag

Nem jó helyen jársz... :N

Ide menjél át, és ott választ is kapsz! :K

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#8821) Peetyaa válasza tornas (#8820) üzenetére


Peetyaa
tag

Jól sejtettem hogy rossz helyen járok! Sorry, és köszi! :R

(#8822) 800.henrik


800.henrik
senior tag

Ha megfordítom a tápot, nem lesz baja?

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#8824) 800.henrik válasza #68686080 (#8823) üzenetére


800.henrik
senior tag

Ok, veszek egy 350-es fsp-t :K

[ Szerkesztve ]

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#8825) 800.henrik válasza #68686080 (#8823) üzenetére


800.henrik
senior tag

Ez jó hozzá? A codegenből átrakom a ventilátort :U

[ Szerkesztve ]

A processzor füsttel működik. Ha kijön belőle a füst, nem működik tovább....

(#8826) KaiotEch válasza 800.henrik (#8825) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Attól függ milyen csatlakozású a venti. Ált. 2 pin-es szokott lenni. Namost még az is kérdéses, mennyit pörög a tied, hány ampert vesz fel, és a gyárija mennyit. A hsz-ben írta vki neki van hozzá. Érdemes akkor együtt, lehet halkabb és jobb is mint a Codegány-é. :K

(#8827) Peetyaa


Peetyaa
tag

Este már rám szóltatok hogy nem jó helyen járok, de mégis vissza tértem, mert sok helyen kaptam sok féle választ, szóval hátha az itteni szakik biztosat tudnak mondani... ez volt a kérdés... És bocs amiért újra itt zaklatlak benneteket. :B

(#8828) KaiotEch válasza Peetyaa (#8827) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

El kell vigye!

(#8829) Dany007


Dany007
veterán

Hadd kérdezzek a szakértőktől picit! :)

Másik fórumban volt egy kis vita a következőkről:

Adott két 400Wattos tápegység. Azonos márka, azonos típus.
A különbség, hogy az egyik 80+-os a másik megy 85+-os. Egyik Másik

A 85+-os nagyobb teljesítményt képes leadni a 12V-os ágon, mint a 80+-os. Én erre azt mondtam, hogy azért képes a 85+-os nagyobb teljesítményt leadni az adott ágon, mert nagyobb a hatásfoka, ergo kisebb a veszteség. Ez helytálló így? Vagy tévedek?
Köszönöm előre is a válaszokat. :)

(#8831) didyman válasza Dany007 (#8829) üzenetére


didyman
őstag

Nem. Sokan hiszik, hogy a hatásfok és a leadott teljesítmény így függ össze, de nem. A tápra írt érték a maximum leadott teljesítmény, s így az áganként maximum leadott áramok is vannak közölve. A hatásfok azt mondja meg, hogy ehhez mekkora felvett teljesítmény tartozik.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#8832) Dany007 válasza #68686080 (#8830) üzenetére


Dany007
veterán

+didyman

Huh így már érthető. Akkor hülyeség mellett érveltem vagy 2-3hsz-en keresztül. Ráadásul meggyőződéssel... =/
Nem tudom honnan vehettem ezt az egészet. Pedig olyan szépen hangzott. : ) Lehet, hogy a leadott hőt kevertem valahogy a leadott teljesítménnyel. :S Hogy nagyobb hatásfok keveebb hőt termel talán... A fene tudja már. =/
No mindegy, akkor a kollegának volt igazad - ha olvassa a topikot - , elnézést.

Nektek meg köszönöm a segítséget! :R

(#8833) syberia válasza #68686080 (#8830) üzenetére


syberia
veterán

Nekem volt 450-es Fsp tápom, annak két 18A 12es ága volt, kombinálta 360 wattot tudott leadni. Ha jól emlékszem ez is green power beles volt, létezik hogy a sima 400-GLN erősebb nála? Mert akkor merném a HD 7950 mellé ajánlani.

(#8832) Dany007 :R

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#8834) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Üdv!

Chieftec cft-560-a12s az jóféle táp, megbízható?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#8835) kts88


kts88
senior tag

kicsit off, de nincs valakinek véletlen TESLA MZH115-ös ic-je?

(#8836) syberia válasza Mister_X (#8834) üzenetére


syberia
veterán

Nincs vele gond de 3 felé van szedve a 12v ága, mai gépeknek inkább az egybehagyott 12-es ág fekszik jobban. :K

https://howbad.info/

(#8837) Mister_X válasza syberia (#8836) üzenetére


Mister_X
nagyúr

:R

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#8839) kts88 válasza #68686080 (#8838) üzenetére


kts88
senior tag

Köszi szépen! Ez gyakorlatilag egy nand kapu, aminek van egy Y bemenete is. Elvileg TTL, de 18V-ról is megy. Ha digit áramkörben van, akkor cmos nand kapuval kiváltható (persze nem stimmel a lábkiosztás), de cseh tervezők használták tápegység vezérlőnek is! Na ekkor az is számít, hogy hol billen át 0-ból 1-be. Ekkor nem lehet helyettesíteni. Sajnos nem egy gyakori áramkör, de havonta kell javítani olyat amiben ez van. Eddig nem sok ic volt rossz, de csere darab már nincs..

(#8840) AP=


AP=
csendes tag

Sziasztok!
Kezdő vagyok a témában és a segítségeteket kérném...Most rakok össze egy új gépet aminek szeretném tudni a fogyasztását és hogy mekkora táp kellene!

AMD FX6100
cooler master blizzard t2
Asrock 980DE3/U3S3
Asus HD6670 1GB gddr5
Seagate 2TB Sata 3
plusz dvd író meg ház hűtés

Van egy 400W Chieftec tápom...ez elég lenne a konfighez?
Segítségeteket előre is nagyon köszönöm! :R

(#8841) Algol válasza AP= (#8840) üzenetére


Algol
senior tag

Kérdésed nem ide való.
A "Melyik tápegységet vegyem?" vagy a "Mennyit fogyaszt a gépem?" topicban lenne a helye.

Az FX-6100 proci tdp-je 95 W, az Asus HD 6670-é 75 W, ezért a többi cuccal együtt nem fogyaszt 220 W-nál többet a géped.
A 400 W-os Chieftec teljesítményben bőven elég. Egy problémát tudok elképzelni: a videokártyádon nincs külön tápcsatlakozó, az összes teljesítményét a PCI-e foglalatból kapja. Van olyan Chieftec tápegység, amelyik a processzort és az alaplapot az első 12 V-os ágából látja el árammal. Ha a te tápodnál is ez a helyzet, akkor nem ártana, ha az az ág 18 A áram leadására lenne képes. 12 V * 18 A = 216 W.

Üdv: Algol

(#8842) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Erre valaki? :R

(#8843) Dany007 válasza KaiotEch (#8807) üzenetére


Dany007
veterán

Laikus véleményem az, hogy nem ajánlott. Bár erősen táp függő a dolog. De jobban jársz ha két molexről átalakítóval veszel 2x6-os tápcsatit a VGA-nak ezt meg direktbe kötöd másodiknak.
De ez laikus véleményem, tápos mélyvízben én elsüllyednék. :)

(#8844) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Üdv!

Chieftec GPS400aa táp is jóféle? Az előzőt sajnos elhappolták mire kezembe lett a pénz :B

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#8845) asturel


asturel
őstag

Lenne egy venticserés kérdésem:
Adott egy fsp aurum gold 700W, ha jól tudom Protechnic Electric MGA12012HF-A25 fan van benne (2,400 rpm, 84.8 cfm, 37 dBA) egy Noctua S12B FLX nagy alálövés lenne? (62CFM)

(#8846) Algol válasza Mister_X (#8844) üzenetére


Algol
senior tag

A kérdés a "Melyik tápegységet vegyem?" topicba való.

A kérdéses táp megbízható, de a GPS-400aa, pontosabban GPS-400aa-101 a nem egy mai darab, kicsit gyenge, 12 V1 --- 14 A, 12 V2 --- 15 A és már nem gyártják.

Utódja, a GPS-400A8 inkább ajánlható: 12 V1 --- 18 A, 12 V2 --- 17 A és a hatásfoka is jobb 80 % feletti 230 V-on.

Üdv: Algol

(#8847) Algol válasza asturel (#8845) üzenetére


Algol
senior tag

Van kifejezetten Táp ventilátor cserés topic is, miért nem ott kérdezed?

A Noctua NF-S12B FLX légszállítása csak 59 CFM. Ez egy már nem gyártott modell, az utód NF-S12A FLX 63 CFM-et tud.

De a statikus nyomása csak 1,19 mm-H2O, a motor erejére utaló áramfelvétele: 0,12 A.

Ezt összehasonlítva a Protechnic Electric MGA12012HF-A25 ventilátor adataival:
áramfelvétel: 0,45 A, statikus nyomás: 4 mm-H2O, légszállítás: 84,8 CFM azt kapjuk, hogy a csere nem ajánlott.

(A 4 mm-H2O adat nem feltétlen pontos. A Protechnic USA-beli weblapja nem érhető el, én egy hasonló csak más fajta csapágyazású modelljük adatát adtam meg itt.)

Üdv: Algol

(#8848) Mister_X válasza Algol (#8846) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Ezek a feszültség-áramerősség párok mit jelentenek? Szakmaibb kérdés: mennyire gond, ha a táp névleges teljesítményének a ~80%-át használnám ki? Egy Core i3 550-es processzort (73W TDP max) és egy ASUS GTX 460-at (160W) kell meghajtania. Emellett van ugye 2*2GB RAM, az alaplap és a HDD is (7200RPM SATA3). Tuningolni nem tervezem egyiket sem.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#8849) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Ide is bedobom, hátha rossz topikba írtam: ERRE valaki tudna megnyugtató választ adni?
A 4pinessel is menne magában?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8850) didyman válasza Mister_X (#8848) üzenetére


didyman
őstag

Valójában ezts em fogod kihasználni sosem, elég tartalék marad bőven.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.