Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9101) szkgyor válasza westlake (#9100) üzenetére


szkgyor
csendes tag

Sajnos belement gond nélkül pedig, a 6 pin-es. Szemből nézve a csatoló jobb szélétől és a bal oldalt maradt ki 2 pin ha jól emlékszem...

Üdv: Gy.

(#9102) westlake válasza szkgyor (#9101) üzenetére


westlake
félisten

Nem mehetett bele gond nélkül. Vagy ha mégis, akkor vagy a tápod, vagy az alaplapod minőségtelen.

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#9103) szkgyor válasza westlake (#9102) üzenetére


szkgyor
csendes tag

Hát, a táp mint említettem ilyen: Chieftec CTG-550-80P az alaplap pedig egy GA-H87-D3H.
Belement "kalapács használata nélkül", csak épp nem mind a 8 pinje mivel az utolsó két fekete kábeles pinje (amely 2 külön van a másik 6-tól a csatolón) valóban inkompatibilis formájú, de az azt megelőző 6 tökéletesen illik bele, bár tudom már ennek is figyelmeztető erejűnek kellett volna lennie...

Üdv: Gy.

(#9105) didyman válasza szkgyor (#9099) üzenetére


didyman
őstag

Inkább az alaplapra veszélyes az ilyen manőver. A tápnak van rendes védelme, ha baja lesz, dióda zárlatba vonul/megszakad, nem lehetne bekapcsolni sem.

[ Szerkesztve ]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#9106) Nippel


Nippel
tag

FSP Raider 550 olyan hangot ad ki mint egy geiger müler számláló vagy mi? Ventilátort milyet lehetne bele tenni gondolom annak van ilyen ocsmány hangja!?

(#9107) energy4ever


energy4ever
addikt

2 tapot szeretnek megfeleloen kozositeni, ebben kernem egy hozzaerto szakamber segitseget! (Elore is koszonom! :R )

A gond az, hogy alaplapomn keresztul van kozositve a ket tap. 2db 750 Chieftech vegzi a dolgat. Az egyik 1db 6990-et lat el arammal, a masik, meg az osszes mindent.
Amikor csak 1 videokartya volt a rendszerbe, akkor az a masodlagos tapra volt kotve, vagyis minden mas, az elsodleges tapon volt. Ilyenkor a masodlagos tap lekapcsolt par perc utan. Amikor bekerult a masodik videokartya, az elsodleges tapra, onnantol kezdve nem kapcsolt le a masodlagos tap(pedig a masodlagos tap terheles szempontjabol ugyan annyi maradt).

[ Szerkesztve ]

(#9108) atti_2010 válasza energy4ever (#9107) üzenetére


atti_2010
nagyúr

De az a táp vidáman elbírja azt a konfigot, minek bonyolítod az egyszerűt.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#9109) energy4ever válasza atti_2010 (#9108) üzenetére


energy4ever
addikt

1db 750-es tap nem viszi el. 2db 6990 alapbol huzas nelkul 700Watt. Tapot nem szeretnek cserelni, igenyesen, megszeretnem csinalni, hogy 100%-osan mukodjon!

(#9110) atti_2010 válasza energy4ever (#9109) üzenetére


atti_2010
nagyúr

1db 6990-et lat el arammal,

Akkor félreértettelek mert én 1darab 6990 -re gondoltam.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#9111) NiceFire


NiceFire
csendes tag

Sziasztok!

Elnézést, ha rossz helyen kérdezem, de talán a táp a ludas.
A számítógépem háza , ha nagyon enyhén is de érezhetően ráz. Ez csak a házra vonatkozik. A táp burkolata nem, viszont az azt rögzítő csavarok igen. FSP SAGA 400W tápról van szó.
A gép ez mellett olyan hibajelenséget produkál, hogy ha a hálózatba bedugom akkor egyből nem indul, hanem várni kell kb, 5 percet és táp kikapcs majd bekapcs (a táp kapocsolójával) és ha ilyenkor indítom elindul normálisan. Ha nem húzom ki az elektromos hálózatból akkor bármikor elindul, ha be akarom kapcsolni. Ha kihúzom akkor újra várni kell bekapcs/kikapcs indítás.
Amikor az elektromos hálózatba bedugom onnantól enyhén ráz, bár az oldala és a teteje nem mindig, de a hátulja igen.
Mi lehet az oka, hogy ráz a burkolat illetve, hogy úgy indul ahogy fentebb leírtam ?

Köszönettel!

(#9112) tornas válasza NiceFire (#9111) üzenetére


tornas
őstag

"A gép ez mellett olyan hibajelenséget produkál, hogy ha a hálózatba bedugom akkor egyből nem indul, hanem várni kell kb, 5 percet és táp kikapcs majd bekapcs (a táp kapocsolójával) és ha ilyenkor indítom elindul normálisan. Ha nem húzom ki az elektromos hálózatból akkor bármikor elindul, ha be akarom kapcsolni. Ha kihúzom akkor újra várni kell bekapcs/kikapcs indítás."

Ez inkább valami alaplapi "sajátosság" lehet. Én ilyennel a régebbi Asrock lapoknál találkoztam.

"Mi lehet az oka, hogy ráz a burkolat...?"

Ezt a konnektorban lévő védőföld hiánya vagy szakadása okozhatja. Vagy eleve nem földelt a konnektorod. Dugd be egy másik földelt konnektorba és akkor ott nem lenne szabad ráznia! Nagyobb gond esetén a lakás teljes földelését meg kell nézetni a "villanyásszal"!

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9113) energy4ever válasza atti_2010 (#9110) üzenetére


energy4ever
addikt

Ha tovabb olvasod, latod, hogy: "Amikor bekerult a masodik videokartya". Illetve az adatlapomon, a cuccaimnal is latszik. :)

Ebben tudna segiteni valaki? :F

(#9114) tornas válasza energy4ever (#9107) üzenetére


tornas
őstag

Elvileg lehetséges lenne, hogy a két táp a PC fémházán keresztül legyen összekötve. Maga a fekete GND vezeték is a táp fémházához van "kötve". A táp pedig elindulhat egyszerre ezzel.

Csak annyi a fontos, hogy véletlenül se kösd őket párhuzamosan, mert azt nem szabad!

Az egyik táp hajtsa az egyik VGA-át és a többi komponenset. A másik táp meg csak a másik VGA-át hajtsa a PCI-E csatin keresztül. Elvileg a mai VGA-k 12 V-os PCI-E oldali táplálása nem találkozik az alaplapi 12 V-al. Vagyis leválasztottak a PCI-E oldali VRM-ek.

De várj meg egy hozzáértőbbet, hátha tudd neked egy jobb (komolyabb esetleg bonyolultabb is) megoldást!

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9115) energy4ever válasza tornas (#9114) üzenetére


energy4ever
addikt

Ilyen modon van jelenleg is osszeketve. Es talalkozik a ket tap az alaplapon keresztul. Le is irtam a bizonyitast is! :)

(#9116) tornas válasza energy4ever (#9115) üzenetére


tornas
őstag

"Es talalkozik a ket tap az alaplapon keresztul."

Lehet, hogy a földelés szempontjából az az egy szál fekete GND drót (ami a tápindítást közösítő átalakítón van) szűk keresztmetszetet jelenthet. De nem biztos... Elvileg a cél az lenne, hogy minél kisebb legyen a földelési ellenállás és ne alakuljon ki földhurok sem.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9117) energy4ever válasza tornas (#9116) üzenetére


energy4ever
addikt

Az konnyen meglehet. Viszont a nyomtatott aramkor ennyivel bovitene? :F

(#9118) tornas válasza energy4ever (#9117) üzenetére


tornas
őstag

Az attól is függ, hogy a VGA-kon lévő VRM-ek földjei találkoznak-e az alaplap földjével. Mert ha nem, akkor az egyik táp a másikkal csak azzal az egy szál fekete dróttal (--> "indításközösítővel") van összekötve, nem pedig a PC fémházán keresztül.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9119) energy4ever válasza tornas (#9118) üzenetére


energy4ever
addikt

Mind a ket tap a gephazon belul, e gephazra csavarozva van. A gephaz rozsdametnes acelbol van, a csavarok, meg rezbol. Szoval onyan, mintha osszeerne a ket tap burkolata.

(#9120) tornas válasza energy4ever (#9119) üzenetére


tornas
őstag

Így viszont akkor lehet hogy meg is oldottad a közösítést (a gép megy nagyobb terhelésen is, a tápok össze vannak kötve a PC fémházán keresztül stb.). Már csak az aszimmetrikus terhelést kell jól elviselnie az egyik tápnak. Habár egyedi (independent és nem group) fesz.szabályozásúak a főbb feszek (--> feszenként egy-egy stab.tekercs van).

De a rézcsavar helyett inkább használj normális fém (acél vagy valamilyen más vasalapú) csavarokat, mert a réz és a vas között a pára hatására elektrokémiai folyamatok (--> elem) is elindulhatnak (--> korrózió)!

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9121) energy4ever válasza tornas (#9120) üzenetére


energy4ever
addikt

Megisncs megfeleloen kozositve, mert ha a masodlagos tapra kotok egy videokartyat, es az elsodleges tapra nincsen kotve videokartya, akkor leall a masodlagos tap. Amennyiben a masodlagos tap tarhelese nem valtozik, viszont az elsodleges tapra is van kotve videokartya, onnantol kezdve nem al le a masodlagos tap.
Ebbol gondolom azt, hogy meg valahogyan kell kozositeni a ket tapot. Es erre kernek segitseget!

(#9122) didyman válasza energy4ever (#9121) üzenetére


didyman
őstag

Igen, ilyenek miatt ellenjavallom az ilyen kötögetést. Miért nem adod el a két 750-est és veszel egy 900-asat?

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#9123) didyman válasza NiceFire (#9111) üzenetére


didyman
őstag

Talán döglődő készenléti primer oldali segédtáp puffer.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#9124) Rabby


Rabby
tag

Sziasztok,

egy szép csendes passzív hűtésű masina összerakását szeretném elkezdeni minél olcsóbban és már az elején gondom akadt, mert a tápellátás megoldása nem olyan olcsó, amennyire szeretném, ezért kinéztem egy pico PSU-t (a már meglévő DELL töltőmhöz szeretném párba), de nem tudom, hogy az megfelel/kompatibilis-e a következőkkel (leírások alapján én úgy vettem ki, hogy igen)... :W

A termék: Z3-ATX-200

Amikkel kompatibilsnak kellene lennie:
- DELL ADP-240AB charger (Output: 19.5V ~ 12.3A, Power: 240Watt),
- Gigabyte motherboard GA-B85N ( 1 x 24-pin ATX main power connector and 1 x 4-pin ATX 12V power connector)?

Remélem tudtok segíteni, amit előre is köszönök! :R

(#9125) wattafaka


wattafaka
senior tag

Sziasztok.

Tervezem egy Chieftec CTG-500-80PB táp vásárlását, és szeretném a 4 illetve 24 tűs alaplapi csatlakozón kívül az összes fennmaradó komponenst (videókártya, HDD, ODD, ventillátor fordulatszámszabályozó) egyetlen ágon üzemeltetni. (3 * SATA)
Az elképzelésem a következő:

1. SATA - HDD
2. SATA - ODD
3. SATA - egy SATA->2*SATA Y kábel után egy SATA->Molex kábellel a fordulatszámszabályozó, illetve egy SATA->6Pin PCIE kábellel a videókártya

A kérdésem az lenne, hogy elbírja-e a táp ezt a 4 komponenst 1 ágon? Az indokom erre a megoldásra az lenne, hogy a ház kialakítása révén a nem használt ágakat el tudom rejteni, így nem lenne káosz a rengeteg lógó kábel miatt.
Előre is köszi a válaszokat,
W

(#9126) energy4ever válasza didyman (#9122) üzenetére


energy4ever
addikt

Csak megfeleloen kellene kozositeni, es ennyi. Az meg nem megy magamtol.
900Watt elvisz egy huzott 8350-et, 2db 18wattos pumpat, meg 2db 375wattos vga-t? :F

(#9127) Algol válasza wattafaka (#9125) üzenetére


Algol
senior tag

A kérdés nem ide való!
A Modding és elektronikai kérdések topikban már válaszoltam.

Üdv: Algol

(#9128) gtamate2


gtamate2
veterán

Sziasztok,
Most nemrégen cseréltem le az előző konfigom, ami kevesebbet evett a mostanihoz képest (Q8200+HD5750).
És úgy veszem észre hogy eléggé melegedik a CTG-450 -em, 1.5-2 óra terhelés után már bőven maxon pörög a venti (nem is valami halk) és elég meleg a levegő.
Sajnos a gépem felsőtápos, (Thermaltake Tsunami Dream), viszont a táp alatt van egy 12-es venti ami viszi ki rendesen a táp alól a levegőt. Lehet hogy az új procihűtő miatt lenne és nem szellőzik a ház rendesen?
Igazából nem fagy a gép és még nem kapcsolt le egyszer sem. 5-6 órát szoktam vele egyhuzamban lejátszani, kikapcsolni hétköznap nem nagyon szoktam, de ha nincs terhelés akkor csendes és hűs a táp is.

Kellene tennem valamit, vagy ez teljesen általános?

Köszönöm előre is :R

*Sn0w

(#9129) Algol válasza gtamate2 (#9128) üzenetére


Algol
senior tag

Kérdésed nem ide való. Itt tedd fel: Léghűtés topik - halkan de hatékonyan

Ha a processzorod új hűtőjén a ventilátor párhuzamos a ház hátsó ventilátorával úgy, hogy elölről hátrafelé haladva a következő sorrendben jönnek a dolgok: a processzor ventilátora, a hűtőborda, a házventilátor, akkor akkor a légáramlás szempontjából jól van beszerelve és a melegedést a nagyobb teljesítményű videokártya okozza.

Azon a házon csak 2 ventilátornak van hely és ezek a ventilátorok gyárilag adottak. Így jobb hűtést csak ezen ventilátorok nagyobb légszállításúra való cseréjével érhetsz el.

Üdv: Algol

(#9130) #90933760


#90933760
törölt tag

Hali.
Adott egy FSP BluestormII 500W. 18A tud mindkét ágon, de ez csak 200W felett van picivel áganként. Akkor ez hogy bír el egy 250W-os vga-t? Vagy ezek valamennyire közösek? Szóval ha a proci csak 100W akkor a másik ágról felvehet 300-at is?
És ha nem akkor mi lehet a megoldás? Molexből nyerjek ki neki plusz kalóriát? Mert azok az első ágon vannak ami ugye félig van leterhelve.

(#9132) harusakura1


harusakura1
tag

Sziasztok!

Tegnap raktam össze a gépem, amit rendeltem. A gépben egy Chieftec CTG-500-80PB OEM táp van. Olyan 2 óra használat után elkezdett ciripelni, de csak akkor ha megy valamilyen videó, kép(mozgó), játék stb. Garanciára javítják? Vagy esetleg mivel most jött meg még csak cserélik? Vagy ez így jó ahogy van? PCXtől rendeltem.

Előre is kösz.

Megdobállak vadkörtével!

(#9133) energy4ever válasza harusakura1 (#9132) üzenetére


energy4ever
addikt

Nekem mind a 2 Chieftec ciripel ha leterhelem a PCI-E-es reszet.

(#9134) harusakura1 válasza energy4ever (#9133) üzenetére


harusakura1
tag

Nekem most jelenleg nincs benne videókártya csak az alaplapra integrált. De akkor ez megszokott dolog? Nem kell aggódnom miatta?

Megdobállak vadkörtével!

(#9135) #90933760 válasza #68686080 (#9131) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ahha. Én azt hittem azért piros a két vga csati és az össze többi kék, mert így vannak leosztva az ágak. Két vga csati van az egyik 6 pines a másik meg 8.
Tehát akkor el fogja bírni? Mert ha egy ágon van mind a kettő az azt jelenti 350W, de persze ez peak viszont lesz tuning úgyhogy lehet ennyit rászámolni. A proci is vesz fel az alaplaptól meg a vga is vesz fel a pcie sínből amik a másik ágról mennek. 75W a pcie azt tudom, azt nem hogy a proci mit eszik fel az alaplaptól és mit a 4 pines csatijáról. Ha az a 75W le van vonva az 275 még mindig, valamennyi lejön a prociról is akkor talán megvan a max 216W terhelhetőség az ágra. Remélem menni fog.

Csináltam régen spéci 4-es molex elosztót pont ilyen célra hogy bírja a sok áram kiszipkázást. Tehát ha nem megy akkor ezt be lehet vetni, akkor a vga két csatiját egybe kell gyúrni és az egyikbe dugni a másikba pedig a molexekből kinyerni az energiát? Ha jól gondolom akkor így kéne. Mivel a proci és a vga csatik mennek egy ágról, a molexek meg adnának a másik ágról még a vganak, ha jól tippelek.

[ Szerkesztve ]

(#9137) didyman válasza energy4ever (#9126) üzenetére


didyman
őstag

A csak megfelelően közösítés sem egy egyszerű dolog, leírtuk párszor, hogy miért. :-)

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#9138) Rabby válasza Rabby (#9124) üzenetére


Rabby
tag

Senki sem tud segíteni az eredeti kérdéssel? :B

(#9139) didyman válasza Rabby (#9124) üzenetére


didyman
őstag

Igen. De azt a 200 W-ot tekintsd PMPO értéknek. :-)

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#9140) energy4ever válasza didyman (#9137) üzenetére


energy4ever
addikt

"leírtuk párszor, hogy miért". Ha ezt mar leirtad egy parszor, akkor mar egyszerubb lett volna a megoldast leirni!
Nem tagadom, lehet, hogy nem egyszeru, viszont megse probalt senki sem segiteni benne.
Itthon all rengeteg kabelharisnya, es azert nem huztam meg be a tapokat, mivel varnek arra, hogy segitsen valaki megfeleloen kozositeni oket(mar kb fel eve is beirtam a kerdest, es akkorsem kaptam ra valaszt).

(#9141) tornas


tornas
őstag

Üdv!

Adott egy normál ATX méretű Dell táp (PS-5251-2DF2) ami 250 W-os, PPFC-s és 8 cm-es ADDA ventivel szerelt. A belsőjét a Lite-On gyártotta. 1T FORWARD a topológiája, TSM111CN szekunder oldali IC-vel.

Tünetei:
A zöld és a fekete összezárásával elindul ugyan, de a venti nem pörög (kiforrasztottam és jó). A 3,3 V-on csak 0,97 V-ot mérek (de van hogy 2,8 V-ot is) valamint a -12 V-on is csak -0,71 V-ot. Terhelésre (már 1 db vinyónál) lekapcsol, illetve a teszterrel ad PG jelet is, csak kisípolja a 3,3 V-ot és a -12 V-ot.

Odáig még eljutottam, hogy a "nagy-áramú" elkokat (primer és szekunder) kicseréltem benne, de a helyzet mit sem változott. A készenléti köre elvileg rendben, mert üresen és egy kis terhelésre is adja az 5 V-ot.

Mi lehet a baja ilyenkor?

:R

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9142) tornas


tornas
őstag

Testing a power supply for line and load transients

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9143) Bertiee


Bertiee
aktív tag

Sziasztok!

Lehet egy Chieftec GPS-400AA-101A tápegységben ventit cserélni? Milyen kellhet bele?

Egy ideje kerregő, ciripelő halk hangot hallat a táp. Azt hittem a HDD-k valamelyike, de a tápból jön a hang. Azért gondolok a ventire, mert terhelés alatt nem ciripel- talán a nagyobb fordulatszám miatt... vagy csak nem hallani :F

(#9144) tornas válasza Bertiee (#9143) üzenetére


tornas
őstag

Itt minden infot megtalálsz, csak keresned kell!

Lehet venticsere helyett a csapágy újrazsírozása is megoldhatja a gondodat és arra is találsz infokat a linkelt tápventicsere topikban.

Ha pedig a tápod cicereg, akkor az ellen nem sokat tehetsz. Feltételezem hogy ez lesz inkább a gondod...[link]

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9145) Bertiee válasza tornas (#9144) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Köszi! A proci (i3-2120) energiatakarékos funkcióit kikapcsoltam a biosban, így mintha csendesebb lenne... Valszeg akkor a cicergéses verzió a ludas. Most már csak azt kellene, tudni, hogy az energiatakarékos mód kikapcsolása a magasabb fogyasztáson kívül jár-e valami hátránnyal? :F

(#9147) tornas válasza #68686080 (#9146) üzenetére


tornas
őstag

A +12 V és az +5 V az "rendben" van. Azok áramtekercse is rendben, sőt a 3,3 V-osé is (ennek ellenére nem értem, hogy az is miért alacsony, amikor pufferei is újak... :F ). A -12 V kettős-diódáját megnézem amint lehet. Én elsőre gyanakszom a főtrafóra is, mert pl. a tápventi is meg sem moccan (szó szerint).

A panelon szemmel látható károsodás nem volt észlelhető.

Bertee:
"Most már csak azt kellene, tudni, hogy az energiatakarékos mód kikapcsolása a magasabb fogyasztáson kívül jár-e valami hátránnyal?

Nem...

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9149) rzerge


rzerge
aktív tag

törölve, sry

[ Szerkesztve ]

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#9150) rzerge


rzerge
aktív tag

sziasztok
egy olyan kérdésem lenne, hogy a 24pines csatlakozónál az egyik tápnak van -5V bekötve (pöckös felén, aulról az 5. pin), egy másiknál pedig nincs. Ez mennyire lényeges? Elképzelhető, hogy ettől nem indul el egy lap?

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.