Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9501) fero02 válasza sziada5925 (#9500) üzenetére


fero02
veterán

Készenléti körben cseréltél kondit?

(#9502) tornas válasza sziada5925 (#9500) üzenetére


tornas
őstag

A leadott feszei rendben vannak? Előfordulhat, hogy a PG jel azért nem lesz "magas" szintű, mert egy vagy több kimeneti fesz nem jelenik meg időre és / vagy nem éri el a kívánt értéket.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9503) sziada5925 válasza fero02 (#9501) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Igen, kicseréltem minden szükségeset. Most kapacitásra és ESR-re is rendben van az összes kondi.

(#9502) tornas: Igen, a feszültségek rendben. Jellemzően kisebb teljesítményű gépekkel elindul, ad képet is, jól terhelhető. Nagyobb teljesítményigényű gépeknél csak pörgeti a ventiket, kép nincs.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Ádám

(#9504) tornas válasza sziada5925 (#9503) üzenetére


tornas
őstag

A PG jel fesze (szürke és a fekete között) mennyi és mi a vezérlő IC pontos típusa?

"Jellemzően kisebb teljesítményű gépekkel elindul, ad képet is, jól terhelhető. Nagyobb teljesítményigényű gépeknél csak pörgeti a ventiket, kép nincs."

Ez csak azért furcsa, mert legtöbbször, ha tényleg nincs megfelelő feszű (kb. 4,5 - 5 V) PG jel 500 ms alatt, akkor a lapok többsége nem indulnak el.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9505) sziada5925 válasza tornas (#9504) üzenetére


sziada5925
aktív tag

A PG jel feszültsége a táp elindulása után kb 1 másodpercig 5,16V, utána 0V.
Az IC típusa: Weltrend WT7527

Szerk: 2 izzóval terhelve: 5.5V és 2.67V között ingadozik össze-vissza.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Ádám

(#9506) tornas válasza sziada5925 (#9505) üzenetére


tornas
őstag

Itt az adatlapja: [link]

Eszerint a PG jel kimeneti fesze: -0,3 V és 5,3 V (Vcc + 0,3 V) között van. Max. 7 V. Ebből kifolyólag az általad mért értékek terhelés alatt rendben vannak. A teszter meg azért nem jelzett neked PG-t, mert nem jelentett elég nagy terhelést a tápod számára. Ez a táp NLO-val (No Load Operation) rendelkezhet, vagyis üresen járatva nem ad PG jelet, csak egy bizonyos terhelés felett. Legtöbbször már egy ventivel terhelve is megjelenik a PG jel.

A nagyobb teljesítményű gépnél attól hogy nincs kép legtöbbször nem a táp hibája. Főleg úgy, hogy ha még pörög a ventije is és a leadott feszei is rendben vannak. Azoknál a nagyobb teljesítményű gépeknél is valszeg ott van a PG jel a tápnál mérve.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9507) sziada5925 válasza tornas (#9506) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Nem tudom mennyire megbízható ez a teszter, mert már korábban próbáltam terheléssel is (1x 55w 12V-on és 1x 21W 6V az 5V-os ágon és kicsipogta a PG-t. Most ellenőriztem, üresjárásban (csak a teszter) és terhelve is jó a késleltetési idő. :F
Ismerősöm tápja egyébként, az ő gépével nem adott képet, próbára adtam neki egy Chieftec GPS 450-et, azzal már működik, szóval nem tudom, hogy mi okozhatja ezt.

Mindenestre köszönöm a segítséget, megmentettél egy fölösleges IC rendeléstől. :R

Üdv: Ádám

(#9508) tornas válasza sziada5925 (#9507) üzenetére


tornas
őstag

"Nem tudom mennyire megbízható ez a teszter..."

Teszter és teszter között is van különbség...[link]

"Mindenestre köszönöm a segítséget, megmentettél egy fölösleges IC rendeléstől. "

...attól az az IC még döglődhet... Ha használni szeretnéd, akkor figyelném a működését a továbbiakban! De szar lehet a tesztered is, néha-néha előfordul, hogy +/- 0,3 és 1 V-ot téved feszmérésben is. Azt a 6 V-ot az 5 V-os ágon multiméterrel mérted?

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9509) sziada5925 válasza tornas (#9508) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Lehet a teszter szórakozik, olcsó, Ebay-es, a PG jel vizsgálata miatt vettem meg.
6V-ot nem mértem, hanem az izzó 6V-os. A feszültségeket mindig multival mérem, mert valóban téved a teszter és a bios is.

Üdv: Ádám

(#9510) tornas válasza sziada5925 (#9509) üzenetére


tornas
őstag

Szerintem annak a tápnak nincs semmi baja... :N

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9511) Tubi2


Tubi2
senior tag

Szerváltam egy Optiplex 790-es gépet, és van egy ilyen gomb+led a hátulján. Nem tudjátok, mire való? :)

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#9512) 04ahgy válasza Tubi2 (#9511) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Jó eséllyel self-test. Ha bátor vagy, nyomd meg. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9513) Tubi2 válasza 04ahgy (#9512) üzenetére


Tubi2
senior tag

Remegő kézzel megnyomtam de semmi sem történt. :D
Megpróbálom majd kikapcsolt állapotban.

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#9514) Tubi2 válasza Tubi2 (#9513) üzenetére


Tubi2
senior tag

Átmentem a Dell gépek topicjába.

[ Szerkesztve ]

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#9515) tornas


tornas
őstag

Üdv Mindenkinek!

Adott egy CM RS-380-PCAP 350 W-os táp Hipro belsővel. A tünete az, hogy üresen és terhelve is csak megmoccan a ventije. Kondik kicserélve (primer és szekunder főkörben is, de a kondik hibátlanok voltak eredetileg ), látható sérülés nincs, zárlat nincs. De a probléma továbbra is fennáll. SB kör is rendben.

Előzménye az volt, hogy egy átlagos konfigban bekapcsolás után egyszercsak lekapcsolt úgy 20-30 perc után. Csak pár perces áramtalanítás után lehetett visszakapcsolni, utánna ment még pár percet és ezalatt a hiba nem jött elő. Aztán ki lett véve a gépből. Majd kis idővel később egy másik, szintén átlagos konfigba került, ahol az első bekapcsolás után szintén lekapcsolt 20-30 perc után. Csak azóta már nem hajlandó elindulni sem.

Az IC-je PS229. Elképzelhető, hogy ez bekrepált? Mivel helyettesíthetem? Illetve milyen más alkatrész hibája okozhatt ilyen tüneteket?

A PS_ON fesze 4,27 V.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9516) VIPowER válasza tornas (#9515) üzenetére


VIPowER
senior tag

Nekem egy Chieftec táppal volt hasonló gondom. Egy hibás (elöregedett) forrasztás volt a hibás. Nehéz észrevenni, én sem tudom melyik volt az, így átmentem mindegyiken. :) Azóta is üzemel.

(#9517) tornas válasza VIPowER (#9516) üzenetére


tornas
őstag

Időközben azt is megejtettem, de az eredmény nem változott. :(

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9518) Xarina


Xarina
aktív tag

Szert tettem egy régi toronyházra, mely 2 felé van osztva. A tápnak a felső felének az alján van a gyári helye oly módon, hogy a táp ventijének lefelé kellene nézni a furatok szerint. Itt viszont egy lemez kitakarja a venti 70%-át. Ha fordítva próbálnám meg beszerelni, hogy a venti felfelé nézzen, akkor a táp bekapcsológombja útjában áll a ház hátuljának, így ott ki kellene vágnom, de akkor meg szabadon maradna egy jókora rész az eredeti kivágásból, s az elég csúnya lenne.
Mivel eredetileg így vannak a házban a furatok, elképzelhető, hogy simán csak be kell raknom a tápot, s nem gond az, hogy a ventilátor nagy része takarásban van? Vagy mindenképpen ki kell vágnom a lemezt a jobb levegőáramlás érdekében?

(#9519) tornas válasza Xarina (#9518) üzenetére


tornas
őstag

Én inkább kivágnám a lemezt (azért a lapot vedd ki majd előtte) a venti alól. Már csak azért is, hogy a proci hűtéséhez hozzájáruljon.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9520) Xarina válasza tornas (#9519) üzenetére


Xarina
aktív tag

Az is jó, ha telefúrom lyukakkal a lemezt? Az lényegesen könyebb lenne, főleg, hogy a kivágáshoz nincs semmilyen szerszámom.
Egyébként elvileg a tápnak alulról kellene beszívni a levegőt és hátul kifújnia. A ventilátor meg elég, ha csak a tápot hűtené. Ha teljesen kivágom a lemezt, akkor a proci által felmelegített levegőt szívná be nagyrészt, így melegebb levegő kerülne a tápba. Vagy ez nem így van?

(#9521) Cobra. válasza Xarina (#9520) üzenetére


Cobra.
őstag

Elég lesz, ha kifúrod elég sok lyukkal. Gondolom amikor ez a ház készült, még nem voltak alsó ventillátoros tápok.

(#9522) Xarina válasza Cobra. (#9521) üzenetére


Xarina
aktív tag

Hát igen, nem egy mai darab, de legalább van benne anyag rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#9523) tornas válasza Xarina (#9520) üzenetére


tornas
őstag

"Az is jó, ha telefúrom lyukakkal a lemezt?"

Végül is célnak megfelelhet...csak jó sok lyukat fúrjál ki neki és jó sűrűn.
De a legjobb lenne egy 120 mm-es fúrószár... :DDD

"Ha teljesen kivágom a lemezt, akkor a proci által felmelegített levegőt szívná be nagyrészt, így melegebb levegő kerülne a tápba. Vagy ez nem így van?"

Így van, de megfelelő házszellőzés mellett ez a tápba beszívott meleg levegő nem szokott olyan meleg lenni, így nem olyan nagy probléma ez.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9524) #90933760


#90933760
törölt tag

Hali.

Na akinek most gyengébbek az idegei ne is olvassa tovább.
Az a heppem, hogy van egy E2160+HD4830 gépem ez kb. enne játék alatt 200W-ot 12V-on + a sallang. Jelenleg egy Codegen tápról megy, mert ezt adták a konfighoz de én ettől szeretnék megszabadulni mielőbb. Tudom használtan 4-5k-ért beszerezhető egy normális táp, nekem most nincs ennyim, a Codegennek meg tűnnie kell innen.
Van két régi FSP, egy 250-es meg egy 300-as, külön egyik se bírja el a gépet. A 250-es hajtaná a gépet, a 300-as meg csak a vga 12V-os tápcsatiját. Nem tudom a jó 130W-os terhelést hogyan fogja viselni 5V-os terhelés nélkül.
A másik hogy netezés közben megy ez a két közel 60%-os hatásfokú táp az valami fasza hatékonyságú lesz akkor.
Ezért gondoltam, hogy a 12V-okat összekötöm a két tápon és be a vidibe, ha elkezdek játszani akkor bekapcsolom a második tápot, ha nem akkor meg lekapcsolom.
Csak azért ez így necces, s370 ősgépeken meg mertem csinálni ment is rendesen, de itt már nem nagyon tudom meg kéne-e.

[ Szerkesztve ]

(#9525) moha21 válasza #90933760 (#9524) üzenetére


moha21
addikt

Akkor már az is jobb megoldás, ha a codegent használod...Én a normális táp vásárlásn kívül a többit messze elkerülném.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#9526) #90933760 válasza moha21 (#9525) üzenetére


#90933760
törölt tag

Valami ilyesmire számítottam. ;]

(#9527) 04ahgy válasza #90933760 (#9524) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem járható út, amit szeretnél. A 300W-os FSP hogyhogy nem bírja el? Mi a tünet?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9528) #90933760 válasza 04ahgy (#9527) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ez régi FSP, 12V-on 12A, 144W a terhelhetőség és csak ez az ága van. 110W a vidi és 65W a proci + a többi fogyasztó. Talán beleférne, de eléggé ki lenne pörgetve szerencsétlen.

A másik bajom ezzel a táppal hogy lekapcsolásnál ahogy merül a kondi gondolom, elkezd kattogni olyan 5-6-ot és minden alkalommal felvillan a bill-egér, alaplapon a led mintha indulni akarna újra a táp. Biztos tetszik a gépnek is ez.

[ Szerkesztve ]

(#9530) #90933760 válasza #68686080 (#9529) üzenetére


#90933760
törölt tag

FSP300-60GT amúgy a pontos neve, és nem tudom elképzelni hogy a 144W hogyan vinne el 175W-ot + még a gép többi része, van az majdnem 200 is. Jó persze játék alatt nincs peak meg a proci és vidi se egyszerre pörög csuton, valószínű elbírna vele, csak hogy szeretnék húzni is kicsit rajta mert ezzel az őskövülettel alig lehet így játszani. Úgy meg besírna mint a malac már.
De ha szerintetek elviszi így is akkor átalakítom 24 pinesre, meg blankolok a molex vezetékeire cpu és pcie csatikat.

És ez a jelenség ami kikapcsolás, pontosabban ha konnektorból kihúzod után jelentkezik ez mitől van? Gépnek nem lesz baja tőle?

(#9531) moha21 válasza #90933760 (#9530) üzenetére


moha21
addikt

Kipróbálni ki lehet, elméletileg a táp, ha nem bírja lekapcsol és kész. Persze fontos dokumentumokat nem őrizgetnék így.. Régi táp öregedő kondival teljesítménye sem biztos annyi amennyi.
Blankolás meg rendben van, ha normálisan csinálja az ember és utána is megfelelő kontaktust hoz létre, különben ott tud a legnagyobb ellenállás lértrejönni.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#9532) 04ahgy válasza #90933760 (#9530) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Tuninggal valóban nem javallott. De a két tápos elképzelésed sem és a Codegen sem. Kell egy minőségi 400-as, modern táp, akár használtan, nincs mese.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9533) TA68 válasza 04ahgy (#9532) üzenetére


TA68
senior tag

Szia!
Van ennek a tápnak a minőségével különösebb probléma? Szerintem sokan indokolatlanul fikázzák, mert CWT beles.

GPS-500A8

(#9534) FinalCaleb válasza TA68 (#9533) üzenetére


FinalCaleb
tag

Én hat olyan GPS 450-500-as iAREAN-val találkoztam amiben a primer Aishi kondi felpúposodott. A JunFu-val szerelt nem csinálja. A szekunder védelem sincs full kiépítve. Nem a CWT belső a probléma hanem az alkatrész.

[ Szerkesztve ]

Az embert a hitek vezérlik, de a tények mozgatják...

(#9535) 04ahgy válasza TA68 (#9533) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Én sem vagyok oda ezért a konkrét belsőért.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9536) TA68 válasza FinalCaleb (#9534) üzenetére


TA68
senior tag

Amit nemrég vettem, abban Capxon kondik vannak. Ezek vannak az olcsóbb FSP tápokban is.

FSP Hexa 500W

(#9537) arthur3d


arthur3d
tag

Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne, hogy 1 táppal 2 alaplapot szeretnék működtetni, Y elosztó kábelekkel. Megoldható-e és ha igen, akkor mire érdemes odafigyelni?

Előre is köszönöm :R

...

(#9538) tornas válasza arthur3d (#9537) üzenetére


tornas
őstag

Szerintem arra is érdemes lenne odafigyelni, hogy a 2 alaplap egyszerre induljon. Vagyis egy közös POWER gombja legyen!

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9539) arthur3d válasza tornas (#9538) üzenetére


arthur3d
tag

Igen, ez egyértelmű :R muszáj is lesz egyszerre indulniuk mert együtt kell majd dolgozniuk is...azért tettem föl a kérdést mert tápokkal kapcsolatban laikus vagyok, szerintem működnie kellene a dolognak, csak itt remélem a hozzáértők véleményét...

...

(#9540) TA68


TA68
senior tag

Egyébként a Chieftec Smart szériában ugyan annyi védelem van, mint a fórumokon sokat ajánlott CTG-500-80P-ben. OCP és OTP nincs bennük.

(#9541) tornas válasza TA68 (#9540) üzenetére


tornas
őstag

A monitorozó IC típusa dönti el, hogy ténylegesen milyen védelmekkel rendelkezik egy tápegység. Annak adatlapjában (datasheet) ezek megtekinthetőek.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9542) TA68 válasza tornas (#9541) üzenetére


TA68
senior tag

Pont ezért mondom. :K

GPS 500A8: TPS3510P

CTG-500-80P: HY510

Két ic ugyan az!

OCP csak a CTG-550-80P-től felfelé van bennük. (PS224) OTP viszont ebben sincs, hacsak nincs másképpen megoldva.

(#9543) Khaal


Khaal
őstag

Üdv, úgy néz ki bedöglött az LCD monitorom külső tápegysége. A pontos típusa Linearity LAD6019AB5

Pótolhatom ezt egy tetszőleges 12V 5A-t leadó tápegységgel, vagy oda kell figyelni valami másra is?

Konkrétan LED szalag tápként hirdetnek 12voltos tápokat amiken ahogy néztem még a csatlakozó is megfelelő lenne. Annyi a különbség hogy ennek földelt a hálózati dugója, a LED tápoknak meg csak sima kéteres földelés nélkül. Nem tudom ez számít-e valamit, hiszen a monitor úgyis már csak az egyenáramot kapja meg, oda már nem meg földelő szál.

(#9544) TA68 válasza Khaal (#9543) üzenetére


TA68
senior tag

Kimondottan led táp nem biztos, hogy rendelkezik megfelelő szűréssel, de ilyen jó lesz hozzá: [link]

[ Szerkesztve ]

(#9545) fero02 válasza TA68 (#9544) üzenetére


fero02
veterán

Gyakorta ezek a 20 gr-os kínai szutykok se rendelkeznek megfelelő szűréssel...

(#9546) TA68 válasza fero02 (#9545) üzenetére


TA68
senior tag

A súly már nem mérvadó. (persze attól még lehet szar) A számítógép tápoknál is el kell felejteni ezt a berögződést. Egy nagy hatásfokú tápban már alig van hűtőborda, és alkatrész is egyre kevesebb. Sokan meg is lepődnek, hogy megvesznek egy drága tápot és alig van súlya.

(#9547) 04ahgy válasza Khaal (#9543) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A LED tápokkal vigyázni kell, lehet köztük áramgenerátoros üzemű is. Univerzális notebooktöltőkön gyakorta van 12V-os kimenet is, olyat nézz inkább.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9548) Khaal válasza 04ahgy (#9547) üzenetére


Khaal
őstag

Tehát akkor laptop táp.

Kell még valamire figyelni azon kívül, hogy 12 volt és 5 amper legyen?

Nem szeretnék már túl sokat rákölteni, de kidobni még sajnálnám, ahhoz túl jó kis monitor.

[ Szerkesztve ]

(#9549) 04ahgy válasza Khaal (#9548) üzenetére


04ahgy
nagyúr

12V, 5A, vagy több! A csatlakozó stimmeljen. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9550) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ez a táp akkor most mekkora? Szeretném kicserélni (hibás)...

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.