Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9551) Travelos


Travelos
őstag

Húúú gyerekek nagyon hosszú idő után újra összeraktam egy gépet magamnak alkatrészekből tegnap este, de annyi minden megváltozott, hogy van pár apróság amit meg kell itt kérdezzek táppal kapcsolatban.

- van az alaplapon egy 12V-os tápcsati (8 tűs), meg van a tápon 2db 4 tűs, de ezt nem lehet rádugni vagy csak ügyetlen voltam. Viszont adtak a laphoz vagy a házhoz (már nem is emlékszem) egy fordító vagy átalakító kábelt, aminek egyik végébe belemegy ez a 2*4 tűs tápcsatlakozó egymás mellé, a másik végét meg rá lehet dugni a lapra, ezt így jól csináltam?

- aztán van a tápon ilyen PCIE csatlakozó, amit a VGA-ra kell dugni, 2 db-ot összesen,de az egyikből még kilóg egy kis csatlakozó, amibe 2 tű menne bele, ezt hová kell rádugni?

- utolsó dolog, hogy a Zalman Z11 Plus házamhoz összesen 5 db hűtőventi van, ebből 3 a hagyományos széles csatlakozós, amit rá lehet dugni a tápra, de 2-nek a csatija ilyen kis pici, mint a procihűtő csatlakozója, csak ebbe 3 tű megy nem 4, na ezeket hova lehetne rádugni??

Remélem érthető voltam, és tudtok nekem segíteni. Addig nem akarom bedugni a gépet a konnektorba :D
köszönöm

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#9552) Cobra. válasza Travelos (#9551) üzenetére


Cobra.
őstag

Elég rossz helyen tetted fel a kérdést, de itt a válasz:
Ha jó kábellel próbálkozol, akkor rá kellene mennie a lapra a 2db 4-es csatlakozónak. Viszont ha nincs 120W feletti fogyasztású processzorod, akkor elég az elsőbe bedugni a kábelt. ha megadod az alaplap típusát, akkor talán kiderül, mit hogy kellene rádugni.
VGA tápcsatlakozóból van 6 és 8 tűs verzió, értelem szerűen a +2 érintkezőt akkor kell használni, ha a kártyán az egyik csatlakozó 8-as.
A kisebb csatlakozókat a ventillátoroknál az alaplapra tudod dugni, ha van FAN PWR feliratozású csatlakozó. Ha nincs, csak a processzorhűtőnek, akkor átalakítóval tudod a Molexre dugni. a 4 tűs PWM-es, a 3 tűs sima állandó fordulatú (illetve a legtöbb alaplapon van 1-2 csatlakozó, amin tudja állítani a feszültséget és azzal lehet a fordulatot szabályozni). Ami csak 2 eres kábelezésű, ott nincs fordulatszámmérés.

flymi: a legerősebb verzió is csak 110W-ot tud 12V-on (meg 5V-on is), szóval kb mindegy mit használsz helyette. Illetve annyiból nem mindegy, hogy ez nem ATX táp szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#9553) Travelos válasza Cobra. (#9552) üzenetére


Travelos
őstag

alaplap : Gigabyte GA-H97-D3H

nekem a VGA-nál 2*4 tűs van és még az egyik 4 tűs mellől lóg egy 2 tűs, azzal mit kell csinálni?

az alaplapra dugható ventiknél mindegy, hogy a 3 tűst hogy dugom rá a 4 tűre? Tehát mindegy, hogy jobbról vagy balról?

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#9554) kondás válasza Travelos (#9553) üzenetére


kondás
tag

Van egy NAS gépem Asrock E350MM egy kis Fractal házban és bekapcsoláskor folyamatosan sípol valami:(
Ez a hang a tápból jöhet ki , vagy az alaplapon van valami jeladó?

(#9555) Travelos válasza Travelos (#9553) üzenetére


Travelos
őstag

itt a kép jobb oldalán látszik is:

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#9556) Travelos válasza Travelos (#9555) üzenetére


Travelos
őstag

Bocsánat a VGA-nál a PCI-E csatlakozó 2*6 tű és még az egyikből +2 tű. Na azzal mit kell csinálni?

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#9557) flymi válasza Cobra. (#9552) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Kösz!

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#9558) #90933760 válasza Travelos (#9556) üzenetére


#90933760
törölt tag

Semmit. Vannak 6+6 és 6+8 pines VGA-k, ha 6+6 van neked akkor nem kell bedugnod ott lóg, ha 6+8 akkor meg be kell dugnod a helyére.

(#9559) tornas


tornas
őstag

Nem tudja valamelyikőtök, hogy a PS229 IC-t mivel lehet helyettesíteni?

:R

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9560) sziada5925 válasza tornas (#9559) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Mennyire sürgős a dolog? Rendeltem párat, de még úton vannak pár hétig. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv: Ádám

(#9561) tornas válasza sziada5925 (#9560) üzenetére


tornas
őstag

Annyira nem sürgős a dolog. Még az is előfordulhat, hogy nem is az IC a ludas. :)

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9563) tornas válasza #68686080 (#9562) üzenetére


tornas
őstag

Cooler Master RS-380-PCAP 350 W (Hipro belsős) a táp pontos típusa. Dip-14-es tokozás is megfelelne. Hamarosan megkereslek priviben. :)

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9564) kmisi99


kmisi99
addikt

Van egy régebbi p3 korabeli tápom ami elég jó minőségű, de nics rajta a kigegészítő 4 tűs tápcsatlakozó a processzornak. Ha én fogom és leszedek egy olyan csatlakozófejet egy kodegányról és az én tápom sima molex csatlakozó kábeleivel összekötöm, akkor működne a dolog vagy nagyon csúnya dolog történne?

Egy régi p4 es gépet hajtanék vele. kép, hogy mire gondolok

A másik kérdés, hogy ez a táp 4A tud 12V on 15 5V on 10 3,3V on és 145W van ráírva. Ez elbírhat egyy 90w tdp-s p4 es cpu-t? Vagy gyilkolás lenne a vége? Csak mert inkább ezt a compaq tápot kötném rá mint egy 300w os codegent.

[ Szerkesztve ]

(#9566) kmisi99 válasza #68686080 (#9565) üzenetére


kmisi99
addikt

Akkor felejtős azért köszönöm, marad a kodegány a gép úgyse képvisel ezer forintoknál többet.

(#9567) Viperator


Viperator
őstag

Jó estét, Urak!

Adott egy XFX XTR 550 táp, van egy külön gombja, hogy milyen módon dolgozzon (Normál vagy Hibrid),,,, szóval melyiket érdemes használni?

Előre is köszönöm a választ! :R

Üdv!

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#9569) flashpointer


flashpointer
őstag

Hi!
Egy tápegységen belül mik a jelentős hőtermelő alkatrészek, egyedül a félvezetők?
Próbáltam hőkamerás felvételt keresni vagy valami használható leírást de sajnos nem találtam.

(#9570) flashpointer válasza flashpointer (#9569) üzenetére


flashpointer
őstag

Hmm, közben találtam egy forrást hogy kb milyen arányban oszlik el
Components Total Power (W)
Transistor cores 25
Big transformer coils 5
Small transformer coils 3
Inductors 2
Large capacitors 2
Medium capacitors 3
Small capacitors 1

(#9572) flashpointer válasza #68686080 (#9571) üzenetére


flashpointer
őstag

Így igaz, csak valami nagyságrendet kerestem hogy kb mennyivel és mivel kell számolni ami hőt termel, mivel a villamosság nem a szakterületem, így viszont jól jön ez az infómorzsa is hogy több mint fele a félvezetőkön jelenik meg , némi még a gyűrűkön a többi meg az apraján : )

[ Szerkesztve ]

(#9573) TA68 válasza flashpointer (#9569) üzenetére


TA68
senior tag

A kondenzátorok is melegednek terheléstől függetlenül. Ezért jó, ha hűti a venti őket kis terhelésen is, akármilyen jó hatásfokú a táp.

(#9575) 04ahgy válasza #68686080 (#9574) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Egy "hagyományos" tápban igen. Egy szinkronegyenirányítósban, rezonáns primerkörösben nem.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9577) #90933760 válasza 04ahgy (#9532) üzenetére


#90933760
törölt tag

Időközben beszereztem egy normális tápot holnap jön meg.
SS-300TFX
Szerintem ez fasza lesz baba kis tápocska.

Nem akartam TFX tápot, de ez féláron volt a hasonló tudású ATX-ekhez képest, az meg nem mindegy...
Majd valahogy berögzítem a házba.
Fontos hogy a gépházhoz fémesen rögzítve legyen?

[ Szerkesztve ]

(#9578) tornas válasza #90933760 (#9577) üzenetére


tornas
őstag

"Fontos hogy a gépházhoz fémesen rögzítve legyen?"

Nagyon fontos, sőt még annál is fontosabb... :K

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9579) 04ahgy válasza #90933760 (#9577) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Igen, nagyon fontos, ahogy már más is kiemelte. Léteznek ilyen adapterek gyárilag: [link], de kis kézügyességgel házilag is készíthető, egy fémlemezre van kb. szükség és pár szerszámra.

Jó táp amúgy.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9580) #90933760 válasza 04ahgy (#9579) üzenetére


#90933760
törölt tag

És ha dróttal kötöm össze, furatos saruval a csavarhelyekre rögzítve az úgy nem jó? Mint ahogy a Hifi cuccoknál szokják.

[ Szerkesztve ]

(#9581) 04ahgy válasza #90933760 (#9580) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A kellő áramot elviselő, stabil galvanikus kapcsolat fontos. A mechanikai rögzítés mindegy, de az adapterrel esztétikusabb.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9582) #90933760 válasza 04ahgy (#9581) üzenetére


#90933760
törölt tag

És amúgy miért fontos? Mert sok gépem gépházba se volt úgyhogy ott eleve nem volt semmiféle kapcsolat, sok gépemnek a tetejére volt kitéve a festéken keresztül aligha érintkezett. Most a Codegen meg pl fakockákon áll, mert különben leesne, a csavarhelyei úgy ki vannak kopva nem tudtam semmivel se rögzíteni. :DDD
Volt olyan gépházam is amibe a táp síneken ült és műanyag pöckök rögzítették, a festett táp ott megint semmivel se érintkezik.

(#9583) 04ahgy válasza #90933760 (#9582) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Árnyékolás, életvédelem. Egy számítógép az I. érintésvédelmi osztályba tartozik.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9584) Redneck


Redneck
veterán

Néha kékhalálozott a gépem. Először driverre gyanakodtam (új nV driverek) de memory dumpot olvasgatva processzor lett. 125W TDP-s C3-mas X4 965

A TDP keretet nem tudja átlépni a processzor ugye? Ha alapfeszen tuningolok akkor mindegy milyen frekvencia van beállítva a fogyasztás adott feszültségen és ugyanazon a hőmérsékleten nem változik ugye?

Azért fontos mert FSP Hexa 400(garanciális) tápom van és mellette egy 150W TDP-s GTX 460 figyel.

Jó lenne ha a CPU-t és a GPUt is tudnám húzni, legalább alapfeszen mert a gyári értékeken gyengén muzsikálnak. Van itthon az előző gépemben egy Gigabyte SuperB 460W tápom, esetleg azt kéne berakni vagy ideje leváltani a 460-ast egy 750Ti-re ami inkább "termeli" az áramot?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#9585) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Olyan problémám lenne, hogy az eleddig hibátlanul müködő corsair VX 450W (seasonic beles) tápom alá új gépet raktam (z97 + 4790k) és nekiállt ciceregni, de jól hallhatóan. Amúgy semmi baja de ez a cicergés nagyon frusztráló.

Lehet evvel vmit kezdeni? Ha nem milyen tápot kéne venni alá ahol ez a jelenség biztos nem fordul elő... ha lehet lehetne hybrid vagy fannless is...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#9586) flashpointer válasza Dare2Live (#9585) üzenetére


flashpointer
őstag

Nekem az alaplap cicereg, én is azt hittem hogy a táp az amíg ki nem próbáltam egy másik táppal aztán az is cicergett és mikor távol tettem egymástól a kettőt akkor derült ki hogy a lap a ludas, szerintem próbáld ki egy másik táppal ha nem 1000% hogy a táp az.

(#9587) rizsa41


rizsa41
újonc

Sziasztok!

Amatőr vagyok teljesen táp és alaplap témában, ezért kérnék egy kis segítséget.
Van egy FSP Aurum S 700w tápom, továbbá egy Gigabyte GA-H87M-es alaplapom.
Nos a problémám az lenne, hogy a táp 4+4-es atx csatlakozójának csak az egyik 4-es csatlakozója illik az alaplapba, viszont a másik nem passzol bele :(
Ha csak az egyik csatlakozót illesztem az alaplapba, az nagy problémát jelent?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#9588) moha21 válasza 04ahgy (#9583) üzenetére


moha21
addikt

És ha nincs fémházban a táp akkor ez nem valósul meg?

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#9589) 04ahgy válasza moha21 (#9588) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A táp szempontjából megvalósul, de a gépház szempontjából nem. Itt az a lényeg, hogy ha bármilyen meghibásodás eredményeként a gépházra feszültség kerülne, azt a védőföldelés megbízhatóan vezesse el.

(#9585) Dare2Live: a géped most is hibátlanul működik. Cicergés témakör.
nincs olyan táp, amivel biztosan nem lesz cicergés, és ha az alaplap cicereg, akkor még ólomakkuról táplálva is fog.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9590) Dare2Live válasza 04ahgy (#9589) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

értem én, hogy műszakilag de ettől nekem ez még egy olyan hiba ami idegesítő, frusztráló: elfogadhatatlan. Főleg, hogy korábbi géppel nem csinálta.

Teszem úgy fel a kérdést: Van olyan táp ami a legkisebb esélyel csinál ilyet? Láttam, hogy Haswellhez új tápspecet adott ki intel lehet ez a kulcs?

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#9591) Dare2Live válasza flashpointer (#9586) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

az enyém jellemzően akkor cicereg amikor az SSD aktív DE a hang egyértelműen a tápból jön.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#9592) #90933760 válasza Dare2Live (#9590) üzenetére


#90933760
törölt tag

Haswellhez azért kellett új tápspec, mert ha minden igaz van olyan energiamenedzsment állapota mikor annyira kevés áramot vesz fel, hogy szükséges hozzá. Aztán lehet rosszul tudom, de mintha ezt olvastam volna.
Cicergésre egyetlen megoldás van, ki kell próbálnod előtte. Mert ez nem típusfüggő hanem mindegyiknél egyedi. Esetleg megpróbálni olyan típust keresni ami sokaknál nem cicereg és remélni hogy pont olyat fogsz ki te is.
Nekem egy régi FSP cicergett a vinyótól, aztán úgy oldottam meg hogy a vinyót levettem róla és külső táppal hajtottam mint amiket notihoz kapni mikor külsőleg USBre dugod a vinyót és külön táppal adsz neki villanyt. És úgy nem cicergett.

(#9593) 04ahgy válasza Redneck (#9584) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A fogyasztás már a frekvenciát emelve is nő, kb. lineárisan. A feszültségnél pedig négyzetesen.

(#9590) Dare2Live: értem én, hogy érted, de nem hiba. Attól még lehet idegesítő. Megsúgom: az irdatlan drága Seasonic 520 Fanless Platinum is cicereghet.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9594) Redneck válasza 04ahgy (#9593) üzenetére


Redneck
veterán

Köszi a segítséget! El kell bírnia 400-as Hexának a 125W TDP-s procit és a 150W TDP-s VGA-t? 1HDD, 1DVD író, 4 venti van a gépben. Állandóan bedugva az Xbox 360 vevője egy Phillips füles és az egerem van. Másik táp itthon egy Gigabyte SuperB 460.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#9595) Dare2Live válasza 04ahgy (#9593) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nem tudom mért ismételgeted. Neked nem, nekem meg hiba.
És ahogy utánaolvastam még a Seasonic szerint is hiba. És logikus hogyne lenne az? Azért vesz vki fannless tápot azért ad érte nem 15 hanem 40+Kt mert kusst akar.

[moderálva]

[ Módosította: Qru ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#9596) fero02 válasza Dare2Live (#9595) üzenetére


fero02
veterán

Hiába hőbörögsz, a fizika ettől még fizika marad és a Seasonic se tudja megváltoztatni. Az 5e ft-os FSP és az 50e ft-os Seasonic is ciripelni fog. Fogadd el, ennyi. Ez nem megalkuvás, mag őshagyomány kérdése. Vagy cserélgesd a hardvereket, hátha ...

(#9597) Redneck válasza Dare2Live (#9595) üzenetére


Redneck
veterán

Sajnos a ciripelés az előforduló jelenség, csak kérdést kit mennyire zavar és mennyire hangos az adott táp. Nekem egy monitorom ciripelt anno, fejhallgató nélkül zavart.

Off:
Az utolsó előtti mondat a fórum alapelveivel nem összeegyeztethetőnek tűnik.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#9599) Dare2Live válasza #68686080 (#9598) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Tegnap éjjel előkotortam az utoljára ~7éve használt FSP PNFet ezzel kuss van. Csakhát ez azért egy ~10+éves táp.

fero: Úgy néz ki az FSP megváltoztatta. :) Akkor én nem értem, hogy miért fogadható el ez a jelenség annak aki direkt kuss miatt vesz 40K+ért fannless tápot és, hogy lehet avval hitegetni akárkit, hogy ez normális és el kell fogadni. Főleg úgy, hogy még a gyártó szerint se normális.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#9600) 04ahgy válasza Dare2Live (#9599) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Linkelhetnéd is, hogy a gyártó álláspontja hol található, mert én csak azt láttam, hogy vastaggal szedted, hogy ezt találtad.

A linkelt cikket a cicergésról meg ezek szerint nem értetted meg. Két, tök egyforma táp is eltérhet, az egyik cicereg, a másik nem (egy adott konfiggal), egy másikkal meg lehet mindez fordítva.

Ezt az FSP sem változtatta meg, csak annak épp olyan a kapcsolófrekvenciája, hogy a ripple-interferencia az általad nem hallható tartományba esik. De megkérdezhetjük a kutyádat, denevéredet, ők mit gondolnak.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.