Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9701) Lagolit


Lagolit
tag

Szevasztok,

Két táp közül nem tudom igazán, hogy melyiket válasszam:
1. CORSAIR VS Series VS550
2. COOLERMASTER G450M 450W

Mind a kettő egész jó árban van, mégis 100W a különbség. Amit meg kell tudniuk hajtani az egy i5-4690K -t és egy GTX760-OC -t, illetve a jövőben a tuningot is táplálniuk kellene.
Szerintetek melyik lenne a jobb választás?

(#9702) Lagolit


Lagolit
tag

Bocsánat, az elöbbi off volt, már nem tudom módosítani.

(#9703) pip válasza priti (#9699) üzenetére


pip
aktív tag

igen, a kulonsbseg mar olyan kicsi ezek kozott, hogy azt kell megvenni amit olcsobban talalok. Majd ha vettem valamit meg merek egyet es ha erdekeset talalok visszajelzek. Kosz mindenkinek a segitseget.

(#9704) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Sziasztok!

Kinéztem magamnak ezt a tápot.
Erre elvileg akkut is lehet kötni, és ha elmegy az áram, akkor akkuról megy egy ideig, majd le is kapcsolja a gépet.

UPS mód

Ha jól értem elmegy bármilyen savas akkuval. AC/DC adapternek mit ajánlotok hozzá? Én ezt néztem ki. Az ups maual-ban van egy kapcsolás, amiben két dióda szerepel. Azt meg lehet venni készen?

Köszönöm a válaszokat előre is, és kellemes ünnepeket! :R

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#9706) Honkydoo válasza #68686080 (#9705) üzenetére


Honkydoo
őstag

Szia,

Köszi a segítséget! A németek valahogy kimentek a fejemből, kösz a tippet!
Még annyit szeretnék kérdezni, hogy mik a határai a savas akkunak? Bár lehet ezt már írták valahol...

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#9707) anyucika


anyucika
tag

Hali
Egy 400w-os FSP táp elég ennek a confignak?
-NVIDIA GTX260 OC
-Athlon X4 630 (gyári hűtő)
-Asrock A785GXH/128M
-G.Skill Trident 2x2gb 1066mhz
-Samsung 320gb HDD

(bocsi ha off, nem találtam erre megfelelő témát :/)

(#9709) mufi


mufi
senior tag

Jó reggelt mindenkinek.
Nekem jelen pillanatban egy corsair ax850 van a gépembe és azon gondolkodom, hogy lecseréljem e egy Corsair RM1000-es tápegységre. Azon kívül, hogy a corsair az AX gold szériát már nem gyártja és anno 7 év garit adott rá az RM szériára meg csak 5 évet, (na meg ez utóbbi lapos, nem harisnyázott kábelei) szóval hogy ezen kívül a két széria között érdemi eltérés van e? Tudom mondjuk igazi upgrade egy ax1200 vagy mondjuk ax860i lenne, de szemezek ezzel az rm1000-el is.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#9711) Bensee


Bensee
tag

Estét!
Szerintetek a tápom (Thermaltake Hamburg 530W (Sirtec belsős)) elbírna egy Gigabyte 7870 OC VGA-t?

Nincs végzet, csak ha bevégzed!

(#9712) priti válasza Bensee (#9711) üzenetére


priti
addikt

[link]

Hardverlesen

(#9713) Bensee válasza priti (#9712) üzenetére


Bensee
tag

Kösz a választ! :R

Nincs végzet, csak ha bevégzed!

(#9714) 1989rigo


1989rigo
tag

Üdv Mindenkinek!

Láttam már több helyen is hogy sokak bele ütköztek ebbe a hibába de konkrét választ nem találtam rá
A téma:

Asus P8Z77-M Pro lap indítása, kikapcsolás után csak BIOS resettel indul. Na itt jön a poén hogy egy Cooler Master RS-600-ACAB-M4 táppal meg tökéletesen indul minden esetben.

Jelenleg egy FSP Saga II 500W-vel használom és biosresettel indul
FSP ATX-350PNF-el is biosresettel indul.
Chieftec GPS-500A8 is bios resettel indul.

Bios frissítésen már átesett egyik sem segített.

Mi ennek az oka?

A megvásárolt termék értékelése után reklamációt nem fogadok el. Üdv Szabolcs

(#9715) tornas válasza 1989rigo (#9714) üzenetére


tornas
őstag

Alaplapi gombelem-csere megvolt?

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9716) 1989rigo válasza tornas (#9715) üzenetére


1989rigo
tag

Igen meg volt már.

A megvásárolt termék értékelése után reklamációt nem fogadok el. Üdv Szabolcs

(#9717) Bensee válasza 1989rigo (#9714) üzenetére


Bensee
tag

Szia!
Olvasgattam Én is erről.
Azt írták, hogy próbáld meg úgy, hogy a 24 pines csatit mozgatod és úgy kapcsolod be a gépet.
Mármint mozgatod enyhén és nyomogatod a lapba, de ne erősen, aztán ezzel párhuzamosan pedig a bekapcsológombot.
Ez valami hardverprobléma lehet.
Ezek a lapok többsége ilyen, elég sok mindenki küzd ilyen problémával, de furcsamód, egy nagyobb teljesítményű tápegység orvosolja a problémát valamilyen módon...
Épp úgy, ahogy a Te esetedben is!

Nincs végzet, csak ha bevégzed!

(#9718) 1989rigo válasza Bensee (#9717) üzenetére


1989rigo
tag

Kipróbálom, Bár majd szeretnék egy nagyobb tápot.

A megvásárolt termék értékelése után reklamációt nem fogadok el. Üdv Szabolcs

(#9719) wolfwood132


wolfwood132
csendes tag

bocsi rossz helyre írtam

Sziasztok , elmúlt egy két napban játék alatt hirtelen elsötétül a képernyő a videókártyán a ventilátor felpörög és csak újra indítás segít , mindent vissza állítottam alapra cpu/vga a jelenség ugyan úgy fent áll , csatlakozókat átnéztem nincs e kilazulva , illetve furmark + aiad64 10 percig hibátlanul futott. windows event logon belül Event 41, Kernel, power hiba üzenet fogad , először 4101 Display majd utána Event 41 sorrendben. Tápra vagy videó kártyára gyanakszom . Tápom Cm Silent Pro M700 , vga Asus 7970 referencia. Ezek mellet van még egy i7 920 Gigabyte EX58 ud3R 8 giga ram és egy xonar dx hangkártya .

[ Szerkesztve ]

(#9720) tlac


tlac
nagyúr

Van egy Cooler Master V550 tápos (Enhance beles) gépem, amit régóta nem kapcsoltam be, áramtalanítva is volt. Amikor rányomtam az áramra, a gép bekapcsolása nélkül is, ketyegő hangot adott ki. Kábeleket ki-behúzogattam, de nem segített. A hang az viszont semmilyen esetben nem múlt el, bekapcsoltam a gépet, rendesen működött is, terhelésnél és üresjáratban is jelentkezett. Úgy voltam már vele, hogy akkor ez megy garanciáztatásra. Viszont mikor kimentem a lakásból, meghallottam pont ugyanezt a ketyegő hangot a villanyóráknál is. Másnapra viszont eltűnt a hang a tápból.
Mi lehetett ez?

(#9721) 04ahgy válasza tlac (#9720) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Valami külső hatás, pl periodikusan terhelő ipari fogyasztó a környéken periodikusan terhelte a hálózatot, és azt hallhattad...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9722) tlac válasza 04ahgy (#9721) üzenetére


tlac
nagyúr

ahha, köszi, bár nem teljesen értem, ilyenkor mi változhatott meg az áramon?
pl. lámpákon nem vettem észre semmi fényingadozást
és az sem tiszta, hogy lehetett ugyanaz a hang

(#9723) 04ahgy válasza tlac (#9722) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ha ugyanaz volt a hang, akkor ugyanaz a hatás is okozta. Ha periodikus volt a változás és gyorsabb, mint az izzószálas világítótestek hőtehetetlensége, akkor nem látsz semmit. Ha meg fluoreszcens világítótestek vannak, akkor még tovább kibírják vizuálisan észlelhető változás nélkül a pillanatnyi feszültségváltozásokat.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9724) csiben1


csiben1
tag

Sziasztok!

Egy kis rendet kellene tenni a fejemben :)

Ha mondjuk veszek egy ilyen PicoPsu-t és hozzá keresni akarok egy külső hálózati adaptert, akkor mikre kell figyelnem? Teljesítmény és a kimenő feszültség és a csatlakozón kívül van más lényeges jellemző? Illetve ha a csatlakozó nem stimmel, mert mondjuk veszek egy random laptop töltőt, akkor gondolom lehet cserélni a végén az adapter csatiját (persze úgy hogy levág, majd megfelelő odaforraszt)?

Előre is köszönöm a segítséget! :R

You can walk straight through hell with a smile

(#9725) pip válasza priti (#9699) üzenetére


pip
aktív tag

megoldodott a dilemmam, kaptam egy 65W-os 19V-os tapot, egy megboldogult Lite-On monitore volt. Kivancsisagbol mertem egy kicsit, mivel meg nalam van a 90W-os univerzalis TRUST tap is. Ezt kiprobaltam 15V-ra illetve 19V-ra allitva is, sajnos 15 alatti opcio nincs rajta. Az eredmenyek:

konnektorbol felvett teljesitmeny (W)
Trust 15 V Trust 19 V Lite-On 19V
tap magara: 0.1 0.2 0.5
PC kikapcsolva: 2.3 2.4 3
PC idle: 10.2 10.7 11.3
wireless egerrel: 10.5 11 11.6
1080p videolejatszas: 14 14.8 15.8
4 CPU core 100%-on: 18.3 18.3 19.3

eszerint a 65W-os tapnak gyenge a bele, mentsegere legyen hogy ingyen kaptam. Erdekes modon a legjobb ertekeket a trust hozta 15V-on. Eszerint megis bejohet a legelso tippem, miszerit 12V-os bemenettel lenne a leghatekonyabb a gep. Az viszont valo igaz, hogy a kulonbsegek elhanyagolhatoak. Ha hozzajutok egy 12V-os taphoz, egyet merek azzal is.

(#9726) pip


pip
aktív tag

itt egy tablazat a kulso tapok energiahatekonysagi besorolasarol. Eszerint a notebook tapok romai szamokkal jelzett osztalyokba sorolhatok, ebbol a legjobb jelen pillanatban a VI osztaly, ami normal esetben 87%-on feluli atalakitasi hatasfokot jelol es <0.1W terheletlen fogyasztast. Szoval olyat erdemes venni, ami "energy efficiency level" jelzessel van ellatva es legalabb V-os szinten van. A nalam levo tapokon nincs ilyen, de a terheletlen fogyasztasi adatokol gyanitom hogy az IV es V osztalyba esnenek. Igy mar a kimert kulonbsegek is erthetok.

(#9728) tornas


tornas
őstag

Üdv Mindenkinek!

Találkoztatok már normál ATX tápban triakkal?

Ugyanis találtam egy ilyen tápot: ICP Elektronics Inc. Model: ACE-832A. Egyébként mezei FSP belsős táp PFC nélkül. A táp maga 230 V-ról és 115 V-ról is tud működni, de nincs rajta feszválasztó kapcsoló. :C Egy külön kis panelon van egy triakos áramkör (pontos bekötését és működését még nem néztem meg) és ez váltja ki azt a bizonyos feszválasztó kapcsolót.

Na, ezt a tápot nem lehet kinyírni a 115 V-ra átkapcsolásával... :) Kicsit gyakrabban kellett volna ezt a technikát alkalmazni, de hát tudom a kapcsoló olcsóbb. És az adrenalingőzös tápkivégzés sem hiányozhat(ot) egyeseknek.

Szerk: a triak maga 16 A-os BTB16-600-as vagyis 600 V-os.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9729) pip válasza #68686080 (#9727) üzenetére


pip
aktív tag

Ezt en is kiszamoltam, es ugyanarra jutottam mint te, marad a mostani tap. De ha mar utananeztem, gondoltam beirom, uj tap vasarlasnal erdemes a hatekonyabbat venni.

(#9731) shteer


shteer
titán

keresek megbízható szakit ATX tápegység javítására Bp-en. sajnos az aprókban nem jártam sikerrel, akinek van javaslata (főleg tapasztalaton alapuló) kérem dobjon egy privit :R

..szerintem jónak tűnik

(#9732) gban válasza shteer (#9731) üzenetére


gban
Közösségépítő

Mi a gond a táppal?
SKSH?
Milyen táp?
(nem magamat ajánlom, de ezek fontosak lehetnek)

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#9733) shteer válasza gban (#9732) üzenetére


shteer
titán

1. Corsair HX450 - bizonytalanul indul
2. Delta 300W HP gépből - ez nem indul

..szerintem jónak tűnik

(#9734) #22145024


#22145024
törölt tag

Urak, ATX2.xx szabványnál mi a megkövetelt áthidalási idő? Illetve van-e ennek vmi extended verziója?

(#9736) Gandalf80


Gandalf80
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék ventilátor cserélni egy Thermaltake TR2-700-as tápban. Egy boltban egy Arctic F12 PWM CO típusú ventilátort ajánlottak hozzá. A gondom az, hogy a tápegység ventilátora 2 vezetékkel (piros és fekete) csatlakozik. Az új ventilátor viszont 3 (Piros, Kék, Fekete) vezetékeket tartalmaz, és egy ráadás Sárga kábel is, de az egy különálló vezeték. Melyik két vezetéket kellene hozzá forrasztanom a 4-ből? vagy egyszerűen csak színre színt és kész? :)

[ Szerkesztve ]

"Az élet pókerjátszmájában a nőket elviszi a bank." http://mikrolimitpoker.blog.hu

(#9737) 04ahgy válasza Gandalf80 (#9736) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Amelyik bolt azt az Arctic ventit ajánlotta a tápodba, annak gratulálok...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9738) #22145024 válasza #68686080 (#9735) üzenetére


#22145024
törölt tag

nem tudom, hogy arra gondolok-e, de a nagyságrendjéből ítélve az lesz az, amit keresek. (amekkora betápkimaradásnál még nem kapcsol le a táp, vagyis a belső puffer képes áthidalni)

(#9739) tornas válasza #22145024 (#9738) üzenetére


tornas
őstag

Hold-up time vagyis az áthidalási idő. Ha jól tudom akkor full terhelésen (esetleg félterhelésen) adják meg. A jobb tápok jóval többet is tudhatnak 16 ms-nál.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9740) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

7-8éve müködő táponál vmi csinálni való a por kifujkálásokon kívül van?
talán kondik tetejélt nézzem át?

Van egy ~megjelenésekor vett seasonic beles Corsair VX450Wm van bármi értelme, hogy lecseréljem vagy mennyen amíg bír?

szerk: Elég komoly gép van alatta z97+4790K+7950+... fagyás ilyesmi nincs.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#9741) #22145024 válasza tornas (#9739) üzenetére


#22145024
törölt tag

Köszi!
Mondjuk mikor viharban "behalkul" a lakásvilágítás, az biztosan több mint 16msec de a gépek mégsem bootolnak újra. Jobb híján, egyelőre ezt az értéket veszem alapul.

(#9742) Gandalf80 válasza 04ahgy (#9737) üzenetére


Gandalf80
csendes tag

Nem tudom beépíteni?

Ha ajánlasz egy ventilátort (esetleg egy linkkel), amit érdemes megvennem, akkor azt megköszönném.

"Az élet pókerjátszmájában a nőket elviszi a bank." http://mikrolimitpoker.blog.hu

(#9743) Lacielvtárs válasza Gandalf80 (#9736) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szia, táp venti esetében szint a színhez kell kötni, mert a táp a Voltal szabályoz...
a többi kábel ha nem akarod nem kell bekötni...
szigeteled biztosan hogy nem okozzon zárlatot.
vagy ha kivezeted és az alaplap megfelelő csatijára rádugod akkor tudod monitorozni a fordulatát a ventinek
de ez esetben legyél biztos hogy minden kábel jó helyen van!
ezt csak akkor csináld, ha tudod mit melyik tüskére kell.
én anno egyszerűen csak szigszalagotam és rögzítettem hogy ne okozzon galibát a tápon belül :K

ui: azért meg kell győződnöd róla hogy mekkora az új ventid induló feszültsége, valamint hogy elég e a légszállítása a ventinek...
azonosak legyenek a paraméterek, vagy csak minimálisan térjenek el a gyáritól.

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#9744) Gandalf80 válasza Lacielvtárs (#9743) üzenetére


Gandalf80
csendes tag

Szia!

Köszönöm szépen a válaszodat. A képet kinagyítva mindkét ventilátor 12 V-os. Nagy problémát jelent, ha a gyárin 0,30A az új ventin 0,25A szerepel?
A légszállítást tekintve szerintem az újjal nem lehet gond, mert a gyári adatai szerint 74CFM /126 m3/h.

Üsv,
Gábor

"Az élet pókerjátszmájában a nőket elviszi a bank." http://mikrolimitpoker.blog.hu

(#9745) Lacielvtárs válasza Gandalf80 (#9744) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

szia, én csak olvastam. nem is néztem a képeket.
szerintem annyi eltérés bele fog férni, és nem volna szabad hogy gondot okozzon...
viszont azoknak a ventiknek a lapát kialakításuknak köszönhetően lehet hangosabb lehet a légmozgás hangja, mint a gyárinak...
anno nekem is volt ilyen ventim a régi házamban, és azért a légáramlásnak volt hangja elég rendesen.
de szerintem rendben lesz az a venti...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#9746) 04ahgy válasza Gandalf80 (#9742) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Más az indulási feszültsége (például a régi megindult 2,5-3V-nál is, ez meg csak 5V fölött, a köztes tartományban az új nem tud megindulni, te meg majd csodálkozol, ha hazaérkezve a tűzoltóság fogad, a háznak meg hűlt helye van), más a szabályozási görbe, más a statikus nyomás. Házventit nem építünk be tápba. Stb.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9747) Gandalf80 válasza 04ahgy (#9746) üzenetére


Gandalf80
csendes tag

Rendben. Értettem. Ezt a ventit nem lehet 100%-os biztonsággal beépíteni.

Légy szíves, ajánljatok a tápomba való ventilátort!

A lényeg, hogy csendes legyen, mert a hangja miatt akarom cserélni. A 9736-os, eredeti hozzászólásomban lefotóztam a tápot és a ventit is.

Köszönöm!

Üdv,
Gandalf

"Az élet pókerjátszmájában a nőket elviszi a bank." http://mikrolimitpoker.blog.hu

(#9749) #22145024 válasza #68686080 (#9748) üzenetére


#22145024
törölt tag

ok.
Mondjuk érdekes, hogy előírás szerint, full terhelésnél még egy teljes hálózati periódust sem kell tudni áthidalnia, ami 20msec lenne. :F
De mindegy, ez van, köszi mindenkinek az infókat!

(#9750) Gandalf80 válasza Lacielvtárs (#9743) üzenetére


Gandalf80
csendes tag

Sziasztok!

Ha ebből a hozzászólásból jól veszem ki, akkor van egy olyan lehetőségem is, hogy az új ventilátor tápellátását az alaplapra dugva oldom meg?

Ha igen, akkor ezzel kapcsolatban lenne a következő kérdésem:

1. A táp el fog indulni, ha ő maga közvetlenül nem érzékel ventilátort?
2. Ha esetleg mégis kevés lenne a légáramlás, akkor a tápban van túlmelegedésgátló rendszer, ugye? Tehát lekapcsol és kész?!

Köszönöm.

Üdv,
Gábor

"Az élet pókerjátszmájában a nőket elviszi a bank." http://mikrolimitpoker.blog.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.