Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9601) sziada5925


sziada5925
aktív tag

Sziasztok!
Enermax Liberty 500W-os tápegységnél az a hibajelenség, hogy üresen elindul, működik, terhelve viszont egyből leáll. Az mindegy, hogy a 12V-os és/vagy az 5V-os ágat terhelem, a jelenség ugyanaz.
Újra lett kondizva, illetve a PS223 IC lett cserélve, azóta legalább elindul a táp.
Hol kellene folytatnom a hibakeresést?

Üdv: Ádám

(#9602) gban


gban
Közösségépítő

Adott egy keveset ment, 2013-as Codegen 400 (300xx ) táp (tudom, nem táp, de vegyük úgy hogy az).
Jó volt, állt pár hónapot, majd 40W terhelés mellett is 5-10-20 perc után kikapcsol, de elég furcsán, mert ettől még pl. a hálókártya ledjei világítanak - vagyis mintha készenlétben lenne, és bekapcsolni sem lehet, csak egy idő múlva.
Kihúzva - visszadugva csak a ledek világítanak, de nem kapcsol be.
Mire tippeltek?
12 cm venti hibátlan.
A hőérzékelő kapcsol rosszkor? (melyik az?)
Vagy jókor kapcsol és melegszik valami?

Illetve, pár fotó, hátha segít - pl. a kisebb borda elég fedén áll, azt időközben visszatoltam a helyére, ez esetleg (közel ment a hőérzékelőhöz vagy nem tudom...)?:





[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#9603) FinalCaleb válasza gban (#9602) üzenetére


FinalCaleb
tag

CG-D21P platform. Annyira nem rossz. Elsőre a készenléti körében a kondikat érdemes lenne kicserélni. A kicsiket is. Érdekes, hogy ebben SG6105DZ pwm+supervisor kombo ic egy Fairchild.

[ Szerkesztve ]

Az embert a hitek vezérlik, de a tények mozgatják...

(#9604) FinalCaleb válasza FinalCaleb (#9603) üzenetére


FinalCaleb
tag

Ebben a tápban nincs hővédelem csak a venti fordulatszámát szabályozza. Ha tényleg 400 wattal terheled akkor nem véletlenül kapcsol le. A sg6105 tud túláram, túlfeszültség/ alacsony feszültség védelmet. Elképzelhető hogy kivételesen helyesen van konfigurálták be a gyárban... Ez a táp max 350Wattot tud leadni (gyári alkatrészek alapján). Amúgy a kis primer oldali bordát nagyon ne csavargasd. Ha pl. a nagyfeszültségű félvezetők lábai kiszakadhatnak abból tűzijáték is lehet :D

Az embert a hitek vezérlik, de a tények mozgatják...

(#9605) gban válasza FinalCaleb (#9604) üzenetére


gban
Közösségépítő

40 nem 400 :B

Postázást nem vállalok.

(#9606) FinalCaleb válasza gban (#9605) üzenetére


FinalCaleb
tag

Ezt csúnyán benéztem :B
Érdemes lenne kimérni a kondik kapacitás/esr értékeit. Vagy egy lépésben kicserélni mindet. A kérdés az, hogy megéri-e ennyit szórakozni ezzel a táppal.

Az embert a hitek vezérlik, de a tények mozgatják...

(#9607) katalin888


katalin888
aktív tag

Sziasztok!

Az elso hozzaszolast lehetne aktualizalni? (szerintem sokat segitene)

(#9608) gban válasza FinalCaleb (#9606) üzenetére


gban
Közösségépítő

Megéri ha egyszerű - elsősorban a sikerélmény miatt, meg azért van mindenféle csatija, így teszttápnak sem rossz.

Postázást nem vállalok.

(#9609) FinalCaleb válasza gban (#9608) üzenetére


FinalCaleb
tag

Teljes kondicsre egy ezresből megvan ha olcsó Teapo/Yageo kondikat használsz. De a standby körbe mehet Panasonic, Rubycon, Nichicon...

Az embert a hitek vezérlik, de a tények mozgatják...

(#9610) gban válasza FinalCaleb (#9609) üzenetére


gban
Közösségépítő

Van itthon mindenféle bontott, jobbak mint az újak :))
Ami boltból van, azok megpúposodnak az állásban, ezek még egyszer nem bizonyultak rossznak.

Postázást nem vállalok.

(#9611) FinalCaleb válasza gban (#9610) üzenetére


FinalCaleb
tag

Bontott kondikat érdemes műszerrel kiméregetni :)

Az embert a hitek vezérlik, de a tények mozgatják...

(#9612) tornas válasza gban (#9610) üzenetére


tornas
őstag

Állásban megpúposodnak...?!?! Én még nem találkoztam ilyen jenséggel. Pedig nekem is vannak bontott és "új" kondik is.

Ez egy gázosodási folyamat, amihez elektromos áram is kell. Állásban legfeljeb simán kiszárad, persze évek (kb. 10+) alatt. Szerintem...

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9613) gban válasza tornas (#9612) üzenetére


gban
Közösségépítő

Én is ezt hittem.
Aztán haver hozott egy tápot, hogy nem jó és lát benne 2 púpos kondit, cseréljem ki neki.
Megnéztem, 4700/16 vagy 10-es volt, nem volt ilyenem, hozattam vele újat.
Többet hozott, a maradékok nem sokkal több mint fél év múlva púposak lettek, mentek is a kukába. A tápba kerültekről nincs infóm.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#9614) FinalCaleb válasza tornas (#9612) üzenetére


FinalCaleb
tag

Nekem egy zacskó Capxon lz csúnyán felfújódott a gyártási idő után 3 évvel.

Az embert a hitek vezérlik, de a tények mozgatják...

(#9615) tornas válasza FinalCaleb (#9614) üzenetére


tornas
őstag

Hát nem is tudom...

Én valahogy nem tudom elhinni, hogy az egy helyben álló elkók csak úgy maguktól felpúposodnak. :N
Leginkább azért, mert teljes képtelenségnek tartom. Miből is áll egy elkó nagy vonalakban?!?! Egy tartályból, fegyverzetekből és az elektrolitfolyadékból. Ami leginkább desztillált vízből, fagyálló segédanyagból és egyéb adalékanyagokból áll. Púposodás (gázosodás) során a keletkező hidrogén és oxigén miatt púposodik fel az elkó, ehhez pedig áram kell (--> a víz elektromos árammal való szétbontása).

Egyszer vettem én is egy vadi új elkó csomagot, amibe az egyik elkó púpos volt, ami ráadásul csak egy éves volt. Ez inkább gyártási hiba lehetett...

Több éve tárolok már különféle elkókat (bontottak, nem bontottak, régiek, újak), de egy azaz egy sem púposodott fel nekem a tárolás alatt.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9616) 04ahgy válasza tornas (#9615) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az elektrolit kémiailag aktív, nem csak fagyálló, és egyéb, hiszen jól kell vezetnie az áramot, lévén az egyik fegyverzet. Ha fos az elektrolit, állásában is kikezdi az alumínium-oxidot...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9617) flashpointer


flashpointer
őstag

Helló!
20 pines csatlakozójú tápegység ha maga a táp bírja el tud vinni cpu+külső csatlakozó nélküli vga-t? ~10A 12v-on
Mintha úgy olvastam volna hogy nagyobb áram leadásakor kell a 24 pines, de kérdés mi az a nagyobb.

(#9618) gban válasza flashpointer (#9617) üzenetére


gban
Közösségépítő

Tápon nézd meg, mennyit tud a 12 voltos ág.
10 ampert amúgy honnan tudod ennyire pontosan?
És milyen tápról van szó?
"ha maga a táp bírja" - ha bírja, akkor bírja, vagyis el tudja vinni :))

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#9619) Fricu


Fricu
tag

Passzív (FSP ZEN) javításra valaki?
Debrecen és Nyíregyháza, PestBuda előnyben
köszi

Fricu

(#9620) csumpa93


csumpa93
tag

Sziasztok!

Ha egy ilyenfajta műveletet szeretnén egy fsp raider 550-en végezni azt ugyanúgy megtudom? Sajnos forrasztani meg ilyesmit nem tudok szóval ezt a megoldást szeretném választani. Mert már gecire idegesít a ventije. A garancia meg nemizgat.

(#9621) csumpa93


csumpa93
tag

Sziasztok!
Ha egy ilyenfajta műveletet szeretnék egy fsp raider 550-en végezni azt ugyanúgy megtudom? Sajnos forrasztani meg ilyesmit nem tudok szóval ezt a megoldást szeretném választani. Mert már gecire idegesít a ventije. A garancia meg nemizgat.

https://www.youtube.com/watch?v=6zCm8cXLZHA&index=1&list=FLMVBhB4-TcOnqVWPNdQoEhQ

(#9622) #25712384


#25712384
törölt tag

Sziasztok!

Úgy láttam a túlfeszvédelemmel foglalkozó topic kissé kihalt, ezért tenném fel itt a kérdésem.
Valaki tud véleményt írni ATC GM06/02 8 foglalatos túlfeszültség védőről?
Az árából kiindulva nem támasztok nagy elvárásokat vele szembe. A kérdés igazából csak annyi lenne, hogy többet ér mint egy mezei 8 foglalatos elosztó? Illetve kell-e attól tartanom, hogy meghibásodik / tüzet okoz / tönkretesz valamit?
A választ előre is köszönöm! :R

(#9623) Arniboom


Arniboom
csendes tag

Helló!
SZERVER GÉPHEZ MILYEN FAJTA TÁPEGYSÉG KELL PC-BE???
MERT VALAMIBEN KÜLÖNBÖZIK A SIMA TÁPEGYSÉGEKTŐL DE MIBEN??

Az a baj 475W-os gyári tápom van 80 plus bronz minősítésű
Kellene egy 600W táp!
Aztán dobtam a gépembe egy Radeon HD7950-es 3Gb 384 bit-es kártyát!

Aztán mivel kicsi a táp nem bírja el játékoknál fél óra játszás után újraindul a gépem!
Logikus a kártyát alapfunkciókban kihasználja játék közben nagy az áramfelvétel és emiatt indul újra a gép!
600W kéne neki a stabil működéshez!

Vettem egy Cool Master 600W tápot de a ventilátorokat sem mozdította meg a táp!

Szerver gépem:
HP Z400 Workstation
CPU név: Intel(R) Xeon(R) CPU W3550 @ 3.07GHz
Alaplap neve: Hewlett-Packard HP Z400 Workstation
Merevlemez: SSD Samsung 120GB
500Gb+320GB
Memória Geil enhance Corsa 4Gb x 2 kit (8Gb)
Videokártya: Club 3D Radeon HD 7950 '13Series OC PCI Express 3.0 - 3072MB - GDDR5 - 384 BIT
Corsair vízhűtés

Várom a magyarázatokat tanácsokat hogy a sima tápokkal miért nem indul a gép????

(#9624) gban válasza Arniboom (#9623) üzenetére


gban
Közösségépítő

- nem cooler master? rossz, azért nem indul :U (ha írtad volna, hogy másban nézted, stb., akkor mi is többet tudnánk, ennek hiányában: hibás)
- elég kellene hogy legyen a 475-ös is, vga 200w, proci tuti 100w alatt
- szerintem jó bele normál táp, ha rá tudod dugni az alaplapra, az is erre utal
- ha nem bírja, az nem fél óra múlva jelentkezik elvileg, fél óra múlva túlmelegedés jelentkezik szerintem

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#9625) Arniboom válasza gban (#9624) üzenetére


Arniboom
csendes tag

Sajnos vadonat új tápokkal próbáltam és egyik sem indította el a gépet sem még másik videokártyával sem mert van egy Saphire Radeon R7 250 OC 1Gb ddr5 with boost kártyám és azzal sem indul a gép!
Csak a régi gyári tápjával!Más nagyobb tápokkal nem megy és nem elég hozzá a kártya dobozán 600Wattot írnak a 7950hez !

Szóval lövésem sincs hogy más tápokkal miért nem indul a gépezet!
Ja és elírás Cooler Master volt a táp igen! :)

(#9626) Trumpek


Trumpek
tag

Sziasztok!

Mit gondoltok, erről a tápról?

XFX 850W ProSeries XXX moduláris

Érdemes-e venni, vagy egyéb negatívum ill. pozitívuma, köszönöm előre is a véleményeteket! :R

(#9627) 04ahgy válasza Trumpek (#9626) üzenetére


04ahgy
nagyúr

"Mit gondoltok, erről a tápról?"

Ebben a topikban semmit.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9628) Trumpek válasza 04ahgy (#9627) üzenetére


Trumpek
tag

Hopsz, akkor kereset tovább, köszi.

(#9629) 04ahgy válasza Trumpek (#9628) üzenetére


04ahgy
nagyúr

[link] - Melyik tápegységet vegyem? topik.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9630) Trumpek válasza 04ahgy (#9629) üzenetére


Trumpek
tag

Köszi, oda írtam. :R

(#9632) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Találtam egy ilyen kábelt. Nem tudom, hogy mihez kaptam. Számítógépházhoz szerintem nem, mivel a leírásában nem szerepel (Cooler Master Elite 335) Létezik, hogy egy CTG500-hoz adták?

Előre is köszi. :)

Üdv.

(#9633) gban válasza Willie (#9632) üzenetére


gban
Közösségépítő

Ez egy molex -> 3 lábú venti csati átalakító.
Tökmindegy hogy mihez kaptad a funkció szempontjából.

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#9634) Willie válasza gban (#9633) üzenetére


Willie
őstag

Azt tudom, köszönöm. :) Csak érdekelt volna. :D Tápokhoz nem szoktak ilyet adni?

(#9635) gban válasza Willie (#9634) üzenetére


gban
Közösségépítő

Sose vettem új tápot...

Postázást nem vállalok.

(#9636) Willie válasza gban (#9635) üzenetére


Willie
őstag

Köszi azért. :)

(#9637) Willie válasza Willie (#9636) üzenetére


Willie
őstag

(#9638) zolee0307


zolee0307
őstag

A profilomnál lévő gép vasárnap nem akart elindulni, áram alatt volt hagyva, annyi, hogy szombat hajnalban még ment, majd kikapcsoltam, vasárnap este nem akart bekapcsolni. Ki-be ltt kapcsolva a táp, ki lett próbálva más konnektorban, ki lett próbálva a feszvédő nélkül is, de nem indult, semmi. Kb. 30 percet volt áram nélkül, visszadugtam, erre elindult. Azóta pöccre indul.

Másik topicban írták, hogy ki kellene mérni (ezt nem tudom saját magam megoldani) a tápot, mert idővel valószínűleg el fog romlani. A netet olvasva arra jutottam, hogy lehet készenléti körnél van valami hiba? Csak akkor most miért indul jól a gép?

Érdemes esetleg gariba visszaküldeni (10 hónapos a táp)?

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#9639) fero02 válasza zolee0307 (#9638) üzenetére


fero02
veterán

Én nem bontanám meg, ha garis...

(#9640) zolee0307 válasza fero02 (#9639) üzenetére


zolee0307
őstag

Nem is akarom, csak nem tudom, hogy érdemes-e visszaküldeni gariba (ha viszont nincs semmi baja, akkor 4000 Ft-ot kell fizetnem, azt nem nagyon akarnám). Most kitakarítottam, nem sok por volt benne, nem láttam semmi hibás alkatrészt benne.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#9641) zolee0307 válasza zolee0307 (#9640) üzenetére


zolee0307
őstag

Ami érdekel, hogy az általam leírt jelenség táphibára utalhat-e, vagy csak a power gomb sz@r@kodott? Illetve tartanom kell-e attól, hogy a gép más alkatrészét is tönkre teheti-e a táp, ha azzal van a gond.

[ Szerkesztve ]

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#9642) mufi


mufi
senior tag

Hogyan tudom lemerni, hogy a tapomnak mekkora a teljesitmenye? Konkretan az erdekel, hogy egy ``500 W``-os kinai tap, amely a 12V-os agon mindossze 18A eros, emnnyit veszitett az erejebol 3 ev alatt.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#9643) 04ahgy válasza mufi (#9642) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ez a kérdés nem értékelhető, ugyanis a nullával való osztás nem megengedett. :)

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9644) mufi válasza 04ahgy (#9643) üzenetére


mufi
senior tag

Miwan? :U

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#9645) tornas válasza mufi (#9644) üzenetére


tornas
őstag

Az a kínainak nevezett táp 99 % hogy újkorában sem tudta volna leadni azt a 18 A-t. És akkor még a szarul megtervezett PWM körröl nem is beszéltünk.

Kimérni nem nagyon lehet magát a tápot, mert az nem egy autó. Ilyenkor igazából ki kell cserélni a szekunder feszekhez tartozó kondikat.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9646) 04ahgy válasza mufi (#9644) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A táp értéke (nem feltétlenül pénzbeli) újkorában nulla, így használtan nulla. Nem lehet a nullát a nullához viszonyítani...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9647) betegphiu


betegphiu
senior tag

sziasztok.
eddig egy olyan tápom volt,aminek egy darab 4-pines -12v-os atx connectorja volt.
most újítottam egy másik tápot,azon 2x4 pines van (külön szedhető)
sima 4 pinessel is ment frankón (fx6300),meg most is megy frankón 2x4 pinnel.
kérdésem,hogy a két üzemmód között mi a különbség? ha eddig ment 1db 4pinesen,akkor a 2x4-el csak leterhelem a tápot?vagy inkább használjam így (2x4pin) ?
alaplap: asrock 970 pro3 r2
táp: sharkoon wpm 500

köszi és üdv.

(#9648) tornas válasza betegphiu (#9647) üzenetére


tornas
őstag

"akkor a 2x4-el csak leterhelem a tápot?"

Az a dolga egy tápnak, hogy mindig terhelhető legyen. A te esetedben akár 500 W-ig is. Ezért is van rajta a 2x4 pin EPS csatlakozó. Használd nyugodtan a 2x4 pin-el...

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9649) betegphiu válasza tornas (#9648) üzenetére


betegphiu
senior tag

köszi,bár most fog beugrani egy 7870-es,remélem elég lesz :D

(#9650) mufi válasza 04ahgy (#9646) üzenetére


mufi
senior tag

Ezzel tisztaban vagyok de ezt a tulajnak nem mondhatom igy meg. Olyasmire gondoltam, hogy pl mikor a vinnyokat tesztelem, vagy pl kartyakat 3DMark-ban akkor a vegen el lehet menteni egy riport fajlt, nekem is erre lett volna szuksegem, hogy akar egy taptesztelovel leteszteljem a tapot es valami hibat irjon ki...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.