Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9351) Cobra. válasza lovas001 (#9350) üzenetére


Cobra.
őstag

Azért bátor vagy ilyen tápra bízni egy ilyen fogyasztáaú gépet :)

(#9352) lovas001 válasza Cobra. (#9351) üzenetére


lovas001
aktív tag

LC power tápok valóban elég gyengén muzsikálnak az alsó és közép osztályban de ahogy olvastam annó is ez a kategória már az ajánlott mert nagyából ugyan az a belső alkatrészekből épül mint a chieftec-ek.Ráadásul 80+ os hatásfokkal is rendelkezik :)

Nem tudta, hogy lehetetlen, ezért megcsinálta.

(#9353) Citroware


Citroware
addikt

Van egy APC Smart UPS SUA 1500VA szünetmentes tápegységem a konnektorra dugva, erre rácsatlakoztatva egy túlfeszültségvédős elosztó, és ebből az elosztóból jön az áram minden készülékembe (TV, stb).
Amikor áramszünet van (errefelé elég gyakori), a szünetmentes táp bekapcsol, így nálam nem megy el az áram.

De pl viharok esetén villámlás is van. A villámlástól kell félnem, hogy tönkremegy a PC-m vagy a TV-m vagy akármi, ha ezekre van rácsatlakoztatva?

(#9354) tornas válasza Citroware (#9353) üzenetére


tornas
őstag

Nem muszáj félni a villámlástól, de ha bejut házba, akkor nincs semmi sem ami megfogja. A legjobb amit tehetsz, hogy vihar idején kihúzod az egész rendszeredet a konnektorból.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9355) Forestgreen


Forestgreen
aktív tag

Olyanokat kérdezek, akik már használtak fogyasztásmérőt közvetlenül a gép tápjára kötve,

Az reális hogy egy GTX 770 + 3570K@4200 Mhz + 16 GB ram 276W felvételt produkál Metro Last Light Benchmark alatt?

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#9356) tornas válasza Forestgreen (#9355) üzenetére


tornas
őstag

Reális lehet, és ebből még ki kell vonni a tápveszteséget is (--> hatásfok), ami 220 W tápfelőli fogyasztást is jelenthet. De a fogyasztásmérők között is vannak komoly eltérések is, amik erősen befolyásolhatják a konnektoroldali tényleges fogyasztási értéket. A Lidl-féle kaliberű és olcsó fogyimérők nem alkalmasak a kapcsolóüzemű tápokkal szerelt gépek fogyasztásmérésére.

De ezen kérdésedet nemigazán ebbe a topikba kellet volna feltenned, hanem ide.

De van ilyen topik is:Digitális fogyasztásmérőt, de milyet?
Hogy is van ez a tápok fogyasztásával?

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9357) Forestgreen válasza tornas (#9356) üzenetére


Forestgreen
aktív tag

Megnéztem a lámpámmal 12W-os izzókkal. Egy izzónál 12W-ot, kettőnél 24-25W-ot mértem, a mérő jó. De megnyugodtam, mert betettem egy R9 290X Tri-X-et és 340-350W-ot evett a gép, biztos stimmel :)

Amúgy sokat nem veszíthetek egy gold táppal...

[link]

[ Szerkesztve ]

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#9358) tornas válasza Forestgreen (#9357) üzenetére


tornas
őstag

"Megnéztem a lámpámmal 12W-os izzókkal. Egy izzónál 12W-ot, kettőnél 24-25W-ot mértem, a mérő jó."

Az izzók fogyasztásmérésére mindegyik fogyimérő alkalmas... kapcsoló üzemű tápokkal szerelt gépek fogyimérése az már más tészta. :)

Egyébként az a konnektoroldali (felvett) 350 W is stimmelhet...

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9359) Forestgreen válasza tornas (#9358) üzenetére


Forestgreen
aktív tag

Egyébként itt az eredménye a próbálkozásnak:

[ Szerkesztve ]

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#9360) Csokiii


Csokiii
aktív tag

Sziasztok
A kérdésem az lenne hogy van e különbség ha az alaplapi cpu csatlakozó 8pines csatit kap vagy 4pin-8pin átalakítóval kapja a tápból.(Egy Chieftec CFT-750-14CS, fél moduláris, van rajta 4pines és lehet rádugni 8pinest)

(#9362) Csokiii válasza #68686080 (#9361) üzenetére


Csokiii
aktív tag

Köszönöm szépen :R

(#9363) Nagytalp


Nagytalp
senior tag

Nem tudjátok véletlenül, hogy hol lehet CPU 8pin -> Molex átalakítót vásárolni? Eddig csak külföldi shopban láttam ilyet: [link]

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#9364) Manitos32 válasza Nagytalp (#9363) üzenetére


Manitos32
tag

udv én is ezt keresem :R :R :R

Ha csak két választásod van, válaszd a harmadikat

(#9365) Nagytalp válasza Manitos32 (#9364) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Jó tudni, hogy nem vagyok egyedül! :DDD

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#9366) Manitos32 válasza Nagytalp (#9365) üzenetére


Manitos32
tag

[link] eg ilyet találtam csak nem tudom h elég meg szerintem drága

[ Szerkesztve ]

Ha csak két választásod van, válaszd a harmadikat

(#9367) Nagytalp válasza Manitos32 (#9366) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Árban beleférne ha nincs olcsóbb de jobban örülnék ha két külön ágról hajthatnám!

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#9368) Nagytalp válasza Manitos32 (#9366) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Kösz a lökést!

Az EPS a kulcsszó

Bolt
Gyártó

Remélem, hogy ez nem PCI-e!

[ Szerkesztve ]

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#9369) Nagytalp válasza Manitos32 (#9366) üzenetére


Nagytalp
senior tag

"Egy molexes" olcsón.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#9370) Manitos32 válasza Nagytalp (#9369) üzenetére


Manitos32
tag

kősz

Ha csak két választásod van, válaszd a harmadikat

(#9371) 04ahgy válasza Manitos32 (#9370) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ne offoljátok már szanaszét a mélyvizes topikot, ha kérhetem! Első hsz-t melyikőtök olvasott?

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9372) Nagytalp válasza 04ahgy (#9371) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Egyikünk sem. De az sem véletlen, hogy itt vagyok : [link]

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#9373) Manitos32 válasza 04ahgy (#9371) üzenetére


Manitos32
tag

elnézést :R :R :R

Ha csak két választásod van, válaszd a harmadikat

(#9374) aleister


aleister
veterán

Meg tudja nekem valaki mondani, hogy mi különbség az alábbi XFX 650w Pro Series tápok között:
P1-650X-NLG9
P1-650X-XXB9
Azt hittem az utóbbi a moduláris az előbbi a wired, de úgy néz ki nem. Továbbá van 650S-sel kezdődő verzió is belőlük. Mi a különbség az X és az S között?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#9375) tornas válasza aleister (#9374) üzenetére


tornas
őstag

Itt egy táblázat amiben mindent megtalálsz.[link]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9376) aleister válasza tornas (#9375) üzenetére


aleister
veterán

Köszi! Jó kis gyűjtőoldal (ment is a könyvjelzők közé), de sajnos több kérdést vetett fel, mint ezelőtt volt. :)

A HardOCP tesztje alapján jobb a 650W-P1-650X-XXB9, mint a régebbi. P1-650S-NLB9. Ellenben a Hardware Secret szerint pont az ellenkező a helyzet: 1, 2.

Ez utóbbi azért fura, mert az XXX-edition elvileg jobb belsővel rendelkezik (lásd primary és seconfary analysis). Az aktív PFC köre,és a 3.5/5V-s DC-DC konvertere is jobb MOSFET-eket tartalmaz.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#9377) tornas válasza aleister (#9376) üzenetére


tornas
őstag

Maradjunk annyiban, hogy egyikkel sem lősz nagyon mellé... ;)

A másik pedig az, hogy a HardOCP kegyetlen módon kínozza a tápokat és rendszerint több olyan táp is "elvérzik" náluk, amik máshol meg ennek ellenére jól szerepelnek (Johnnyguru, TechpowerUp, Hardversecrets, Kitguru stb.)

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9378) aleister válasza tornas (#9377) üzenetére


aleister
veterán

Igen, minimális a különbség, csak nem fizetnék rá 4k-t a moduláris verzióra, ha egyébként teljesítményben gyengébb.

De abban igazad van, hogy minimális a különbség a kettő között.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#9379) bambano


bambano
titán

alaplap elpukkanása miatt szét kellett borítanom egy szerveremet, amiben chieftec gps-500a táp van. kb. 3 éves lehet. érdemes ezt még megtartani vagy inkább dobjam ki?
egyik oldal, hogy tudomásom szerint nincs baja, másik oldal, hogy ha összerakom a vasat, nem szeretném a közeli jövőben megint atomjaira szedni.

kösz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9380) tornas válasza bambano (#9379) üzenetére


tornas
őstag

Én megtartanám a helyedben... :)

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9381) zserrbo


zserrbo
aktív tag

Van egy ilyen tápom: FSP BlueStorm II
Már kb 5 éves lehet. Egy régi gépemnél jártam úgy, hogy behaltak a kondik a tápban és kinyírta az egész gépet. Ebben van vmi védelem, ami megakadályozza, hogy másban kárt tegyen és elég akkor cserélnem, ha tönkrement vagy jobb venni egy újat?

(#9382) Smyth


Smyth
tag

Helló!

Van egy Chieftec 650W tápom és olyan problémám van vele, hogy a gép kikapcsolás és a megszakító gomb (I/O) lekapcsolása után az egér illetve a billentyűzet is kb 2percenként egy pillanatra kap áramot és villan egyet.

Mitől lehet ez a jelenség? Tápkábel kihúzása oldja csak meg, hogy egyáltalán ne kapjon áramot.

Válaszokat előre is köszönöm!

Üdv,
S.

(#9383) 04ahgy válasza Smyth (#9382) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az Y kondikon át másik berendezés fele földhurok (a kapcsoló csak a fázist és a nullát kapcsolja, de a fekete vezetékek a földelésre és ezáltal a fémházra elektromosan csatlakoznak), ilyesmi. Kísérletezd ki, hogy más periféria csatlakozik-e a géphez, és annak kihúzása megoldja-e? Amúgy emiatt nem kell aggódnod, nem vészes jelenség, de az ilyenek láttatják szemléletesen, miért is kell villámláskor kihúzni és nem csak lekapcsolni a cuccot.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9384) Smyth válasza 04ahgy (#9383) üzenetére


Smyth
tag

Egy mikrofon, egér, bill, ami csatlakozik hozzá, teszteltem külön külön, de minden esetben fentmaradt.
Zavaró mert nem normális jelenség és így böki a csőröm, sötétben pedig jól észrevehető szóval ki szeretném deríteni mitől lehet ez.

Köszi a választ!
Ha valakinek van még tippje szívesen várom! (2 pecenként egér, bill megvillan)
#9382

Üdv,
S.

(#9385) 04ahgy válasza Smyth (#9384) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem zavaró, mert normális jelenség egész addig, amíg nincs 100%-os galvanikus leválasztás. A táp főkapcsolójának lekapcsolása pedig nem szünteti meg a földvezető folytonosságát. Nem is szabad neki.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9386) Smyth válasza 04ahgy (#9385) üzenetére


Smyth
tag

Engem azért eléggé zavar és szerintem ez így nem egy előírt eset, az előző tápom sem csinált ilyeneket.

(#9387) akinem


akinem
újonc

Üdv!

Adott egy FSP Hexa 400w 80+ aminek a ventillátora mostanság elég hangos.
Kitudom ezt cserélni egyszerűen ( forrasztás nélkül ) ?
Ha igen milyen ventilátort érdemes venni bele, és mire kell odafigyelni a paramétereivel kapcsolatba,hogy az ugyanúgy hűtsön mint az eredeti.

(#9388) 04ahgy válasza akinem (#9387) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Az eredeti ventit is meg tudod zsírozni...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9389) 7Sony7


7Sony7
addikt

Sziasztok. Atx tápot 12v on egyenáramú motor meghajtására, és irányváltására használom/használnám. (kapunyitó) A táp bírja, működik, ha megvárom míg végigmegy, és a végállás lekapcsol. De ha mozgás közben akarok irányt váltani, leáll, és a táp főkapcsolójának lekapcsolása után várni kell kb 20 mp-et, és csak ha ezután kapcsolom vissza, akkor működik.
Véleményem szerint valahogy a motoron keresztül érzékel valamit ekkor, és a védelem leold. Meg tudom ezt valahogy kerülni, úgy hogy a védelem előttről kihozok egy szálat valahonnan? (azért, hogy egy másik szálon a védelem megmaradjon a vevőegységnek) Ha igen, honnan? Előre is köszönöm.

-

(#9390) 04ahgy válasza 7Sony7 (#9389) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A mozgás közbeni irányváltás az a motor ellenáramú fékezése. A motor a névleges áramát veszi fel a névleges fordulaton alapesetben, mikor áll, tehát indításkor, akkor a névleges áram többszörösét. Ellenáramú fékezéskor meg még ahhoz képest is jóval többet. Túlterheled a tápot, és leold a védelem. Ez az oka.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9391) 7Sony7 válasza 04ahgy (#9390) üzenetére


7Sony7
addikt

Ok, értem. Köszönöm. Ki tudnám ezt a védelmet iktatni valahogy?

-

(#9392) 04ahgy válasza 7Sony7 (#9391) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ki. De akkor másik védelmet kellene beiktatnod, hogy ne gyulladjon fel a táp és a ház. Szóval én segíteni a beépített védelem kiiktatásában nem fogok.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9393) 7Sony7 válasza 04ahgy (#9392) üzenetére


7Sony7
addikt

Ok. Más ötlet: lehet, hogy az a baj, hogy nem tettem fogyasztót az 5v os ágra? Most ugrott be, mintha valahhonnan hallottam volna olyat, hogy valahová tenni kell egy fix fogyasztót, hogy jól tudjon szabályozni. Viszont normál indítással megy a motor, ezért eddig nem is jutott ez eszembe. Lehet ilyen baj? Nem tudom a motor adatait, és Amper mérőm sincs.

-

(#9394) 04ahgy válasza 7Sony7 (#9393) üzenetére


04ahgy
nagyúr

A motor indítóárama az ellenáramú fékezéshez képest is kicsi. Másrészt a táp 5V ágára csak akkor kell fogyasztó, ha csoportszabályozott. Ehhez a táp típusa kellene.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9395) 7Sony7 válasza 04ahgy (#9394) üzenetére


7Sony7
addikt

Ennyit tudok róla

-

(#9396) 04ahgy válasza 7Sony7 (#9395) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Le kell valóban terhelni 3-4A-rel az 5V-ot. De ez egy szutyok ipari hulladék, nem táp.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#9397) 7Sony7 válasza 04ahgy (#9396) üzenetére


7Sony7
addikt

:D kapunyitónak sem jo? Mit ajánlasz terhelésnek? Ha leterhelem, akkor 12v on több terhelést bír?

-

(#9398) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Van itt nálam egy elég sokta fogyasztó config amit le kéne tesztelnem hogy működik e. Valamilyen 1366-os i7, EVGA X58 SLI alaplap, 4870X2... Na most ha erre rákötök egy Chieftec GPS450aa-101a tápot, az öngyilkosság? Ha nem terhelek le semmit elvinné? Ha terhelnék akkor mi történik ha nem elég a táp? Simán lekapcsol, és semminek nem lesz baja?

(#9399) Cobra. válasza HollyBoni (#9398) üzenetére


Cobra.
őstag

Nem öngyilkosság, mert azonnal bekapcsol a túlterhelésvédelem. Egyébként bekapcsoláskor szerintem simán felvesz az a konfig 400w-ot 12V-on és annyit nem bír ez a táp.

(#9400) HollyBoni válasza Cobra. (#9399) üzenetére


HollyBoni
veterán

:R Egy passzív 512 megás 5450-el már okés lenne, akár terhelve is? Úgy tudom csak a 4870x2 eszik nagyon sokat.

Meg még menne róla egy vízhűtés is, azt elfelejtettem...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.