Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-09-06 22:56:53

LOGOUT.hu

Ezt a topik azért került létrehozásra, hogy a fórumon megforduló elektroműszerészek és tápokkal hivatásszerűen foglalkozó szakemberek megoszthassák értékes tapasztalatukat és szakmai, valamint magánvéleményüket az ebben a témában kevésbé járatos fórumtársaikkal.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8401) kts88 válasza #68216320 (#8397) üzenetére


kts88
senior tag

Szia!

Szerintem ilyen kérdéssel fordulj az extrém tuning topicba. Ugyanis több srácnak van tapasztalata az ilyen felállásról. Zé_Mester tuningjánál személyen láttam így üzemelni számítógépet ( 6magos nahalem + 4x 4890)

Egyébként nem hiszem, hogy galvanikusan szét lenne szedve, a hálózati föld ugyanis közös. És fütyül a műszer a gnd pont és a védőföld közé.

Egyébként én megvalósíthatónak gondolom.

(#8402) a1200


a1200
aktív tag

A 8371-ben kezdődő problémámban tudna valaki segíteni?

(#8404) a1200 válasza #68686080 (#8403) üzenetére


a1200
aktív tag

Jobb lenne, ha inkább nekem megfelelő tápokat ajánlanál, mint itt sértegetnél.
Ha neked lenne egy speciális, nagy értékű, ritka eszközöd, ami manapság már csak max. évente 1-2-szer szerezhető be, akkor is 300+e Ft-os áron kizárólag külföldről, és Mo-on kevesebb, mint 5 db lenne belőle, te is alaposan utánajárnál a táp kérdésnek, hogy a lehető legjobbat vedd meg.
Nem értem hogy ebben mi a hiszti. Körültekintő, alapos vagyok bármit is veszek, ebben az esetben meg különösen ilyennek kell lennem.

Úgy nem tudok dönteni, hogy csak simán linkeltek ezt-azt, amikről nincs teszt, nem tudni milyen minőségűek egyben, és az alkatrészeik is, mennyi az élettartamuk, a garanciájuk, stb.
Nem elégszem meg 1-2-3 év garival.

Minden ajánlatnak utána akarok járni, többet megtudni a gyártóról, a márkáról, a típusról, stb., de így nem lehet.
Nem 1 tervezett elavulásra készített fost akarok megvenni, amit úgy gyártottak, hogy 3-4 éven belül biztosan tönkremenjen. Min. 5-7 évig hibátlanul kell működnie akkor is, ha heti 20 órát használom, tehát egy minőségi táp kell, amit úgy terveztek, hogy a lehető legtovább hibátlanul működjön.
A mai világban nagyon kevés ilyen termék van.

A hozzáállásod olyan, mintha te egy 300e Ft-os új szuper asztali gamer PC cuccot rakatnál össze, de a tápot hasraütésszerűen választanád ki hozzá, amiről semmit sem tudsz, vagy idegenekkel választatnád ki, kizárólag az ő véleményükre hallgatva, hogy utána minden bekapcsoláskor retteghetsz, vajon éppen akkor durran-e el, és viszi-e magával az egész cuccodat is.

[ Szerkesztve ]

(#8405) StSanya válasza #68686080 (#8403) üzenetére


StSanya
őstag

Így van, be lett linkelve két gyártó is, olvasni is lusta... Én pl. vígan találtam tápot az ő referenciáival a linkeken. Ha meg nem bízik meg másban, akkor 1) miért kérdez egy fórumon 2) miért nem képzi magát, olvas, tanul, s akkor csak övé a felelősség. Amúgy meg azt se értem, ha van egy termék, s ahhoz valami kell, akkor miért nem a gyártót zaklatja, aki kompetens az eszközében, ha már a fórumban nem bízik, meg a saját tudásában... Meg el lehet menni egy szakemberhez is, s megbízni, hogy ez a cucc, ehhez kell valami. Jah, hogy annak esetleg fizetni kell a szakértelméért? Tudod, ő ezért tanult!

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#8406) a1200 válasza StSanya (#8405) üzenetére


a1200
aktív tag

Az egész üzivonalat el kéne olvasni, ott minden infó benne van, nem mindenkinek idejönni, és csak az utolsó 1-2 üzi alapján beszólogatni nekem, hogy miért nem ezt, vagy amazt csinálom, meg ilyen, vagy amolyan vagyok. Így sosem lesz eredmény.

Írtam, hogy a gyártó megszűnt, hozzájuk nem fordulhatok.
A mai világban nehezen lehet bárkiben, akár fórumon, akár gyártóban megbízni, mert a tervezett elavulásra gyártanak, ami nekem nem jó. Ez is nehezíti a döntést.

Hiába kérdezném meg a gyártót, hogy milyen XY tápjuk, nyilván hiperszupernek állítaná be, ami 20 évig működik, azaz azt mondaná, amit hallani akarok, ami nem az igazság, csak hogy minél több pénzt kicsalhasson belőlem. Ennek nincs értelme, nem engedhetem magam átverni.

A másik ok, amiért ide írtam, hogy hátha találok embereket, akik pl. a linkelt oldalakról, vagy máshonnan vásároltak tápot, hogy elmondhassák a véleményüket.
Itt vagy egynek te is, erre nem ezt csinálod, hanem baszogatsz.

(#8408) a1200 válasza #68686080 (#8407) üzenetére


a1200
aktív tag

Milyen jó márkák, típusok, boltok vannak? Csak magyar boltból veszem, külföldről nem rendelek ilyet, mert a gariztatás rémálom lenne.

Jó, akkor veszek Omron, stb-t 10-15e-ért, de ha 5 éven belül tönkremegy ez a táp, és kinyírja a 300+e Ft-os eszközömet, akkor fogsz utalni a bankszámlámra 300+e-et + a táp árát is?
Még így is megszívnám, mert évente 1-2 ilyen eszközt lehet kapni egész Európában, sokára tudnék másikat szerezni.

(#8409) a1200


a1200
aktív tag

Ha itt nem kaphatok értelmes segítséget, akkor hol érdeklődjek?

(#8411) vakond5


vakond5
őstag

Sziasztok!

Corsair HX520-ban szeretném a ventit kicserélni (semmi gond nincs, csak kipróbálnék benne egy másikat). Nézegettem neten képeket, de sajnos egyiken se látszik a venti csatlakozója.
A felesleges szerelgetést elkerülendő, kérdésem annyi, hogy: rá tudok-e dugni 3 pines ventit?

Válaszokat előre is köszönöm! :R

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#8412) #68216320 válasza kts88 (#8401) üzenetére


#68216320
törölt tag

Köszi a tippet. Abban a topicban azt az infót kaptam, hogy ezzel a megoldással működőképes lehet a dolog. Csak arra figyeljek, hogy vagy együtt, vagy a különálló tápot indítsam előbb.

(#8413) vakond5 válasza vakond5 (#8411) üzenetére


vakond5
őstag

Kis kiegészítés, mert végre találtam képet:

Jól gondolom hogy ki kell törni a tápon lévő csati házának az oldalát hogy beköthessem a 3 pines ventit? Meg egyáltalán rá tudom dugni? Csak mert a 2 pineseknél összébb vannak a pinek, és vékonyabbak is.

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#8414) tornas válasza #68686080 (#8410) üzenetére


tornas
őstag

(OFF)"Természetesen nem utalok át semmit hisz nem én adok rá garanciát,de mivel az eszközöd(alapul véve hogy 15 éve megszűnt a gyártó) elektronikai szemmel nézve majdnemhogy régi ezért valószinűsithető előbb fog tönkremenni mint az új Omron táp:)"(/OFF)

(OFF) Lol... :C :DD(/OFF)

(OFF)Most 300 ezret ér, tavaly még csak 70 ezret. :F
Vajon mennyi pénzt dobhatott ki fölöslegesen !? :U ;] (/OFF)

a1200: Teljesen fölösleges itt a hiszti... :K
Ha nem akarod itt senki tanácsát kikérni, akkor szerintem nincs is olyan ember a világon, akiben te teljesen megbíznál. Erről sajnos senki sem tehet csak te.

Meg aztán nem lehet mindenkinek olyan tápja, mint ami neked kell. És ilyen viselkedéssel senki sem fog rajtad segíteni sehol másutt sem. Jössz ide és vergődsz itt, mint egy partra vetett hal... Ejejejej....

Elmehetsz egy gyárlátogatásra Kínába, vagy bánom is én, hogy hová, ahol legyártattathatod a "spéci" sz@rodat.

És ha lehet, akkor ne OFF-olj itt fölöslegesen, ha megkérhetünk!

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#8415) tornas válasza vakond5 (#8411) üzenetére


tornas
őstag

Szia!

Erre nem fogod tudni rádugni a 3 pin-es ventit.

De itt megkaphatod arra is a választ, hogy hogyan cseréld ki, és milyen ventire.

De ha nincs semmi gond vele, akkor minek a próba ilyetén módon történő végrehajtása? :F
Nem jó, ha kívülről rádugod a tápodra? És akkor még bele sem kell nyúlnod. Meg aztán, a tápba a ventit csak ugyanolyan paraméterűre (minimális eltérés megengedett) cserélheted ki!

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#8416) #68216320 válasza a1200 (#8409) üzenetére


#68216320
törölt tag

Milyen gépbe megy a táp? Amiga?

(#8417) vakond5 válasza tornas (#8415) üzenetére


vakond5
őstag

Hmm... jó ötlet hogy kívülről hajtsam a ventit. Hogy tudnám kivezetni a kábelt? Mert akkor rádugom a molex ág egyik csatijára.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#8418) tornas válasza vakond5 (#8417) üzenetére


tornas
őstag

"Hogy tudnám kivezetni a kábelt?"

A tápból semmiféle kábelt ne vezess ki (kivétel, ami eleve kijön belőle :) ), mert az egyébként is szabálytalan!

A kipróbálandó ventit rádugod egy molex-re (átalakítóval vagy anélkül a fekete-sárga drótpárosra), és akkor nem kell bántanod a tápodat.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#8419) vakond5 válasza tornas (#8418) üzenetére


vakond5
őstag

Szerintem félreértettél, mert én nem kipróbálni akarom a ventit, hogy működik-e, hanem kicserélni a táp gyári ventijét. A kivezetést pedig úgy értettem, hogy ha már kicseréltem a ventit, akkor hogy hozzam ki a tápból a kábelt, hogy csatlakoztassam vagy molexen, vagy a 3 pinesen.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#8420) tornas válasza vakond5 (#8419) üzenetére


tornas
őstag

"A kivezetést pedig úgy értettem, hogy ha már kicseréltem a ventit, akkor hogy hozzam ki a tápból a kábelt, hogy csatlakoztassam vagy molexen, vagy a 3 pinesen."

Ez is szabálytalan (balesetvédelmi okai vannak). A legjobb megoldás, ha az eredeti venti 2 pin-es drótját levágod a régiről és átrakod (forrasztva és zsugor-csövezve) a csereventire és úgy dugod a táppanelra. Vagy a csere ventire teszel ugyanolyan csatlakozós drótot, mint amilyen a tápod eredeti ventijén van.

És bekötéskor a polaritásra is figyelni kell! A csereventi paramétere közelítőleg azonos legyen az eredeti ventivel is.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#8421) vakond5 válasza tornas (#8420) üzenetére


vakond5
őstag

Tehát akkor megfelelő ha leveszem az eredeti és az új venti kábeléről a csatlakozót, majd ráteszem az újra a régiét?

Szerk: Köszi, akkor szerintem lassan nekifogok.. :R

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#8422) tornas válasza vakond5 (#8421) üzenetére


tornas
őstag

igen...

Egyébként azért sem jó a te megoldásod, mert a táp magának szabályozza a ventije fordulatát. Így meg mindig max.-on menne fölöslegesen.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#8423) #68216320


#68216320
törölt tag

Van egy Chieftec ctg-400-80p tápom. 2db 18A-es 12V-osága van. Meg tudja valaki mondani, hogy melyik kábelen jön az 1-es és melyiken a 2-es ág? Ugyanis egy olyan VGA-t kötnék rá, aminek kelleni fog a 2x18A.

(#8424) #90933760 válasza #68216320 (#8423) üzenetére


#90933760
törölt tag

A proci 4 pines tápja az első ág és a vga 6 pines tápja a második ág. Általában. De ez elég bonyolult, mert a proci ágából van a molex is pl. levéve illetve a PCIe 75W-ját is ebből veszi le. Általában. Ebben se vagyok biztos. De van olyan táp is ami képes leadni az össz terhelést egy ágnak is akár.

Ha jobban megnézem..... A proci az egyik és a vidi a másik ág. És nem nézem ki belőle, hogy ez képes leadni egy ágon az össz terhelést szóval nem fog összejönni. Még ha a PCIe 75W-ját is levonod akkor se. Esetleg ha össze van drótozva a két ág, de ebben megint nem vagyok biztos menyire jó ötlet.

[ Szerkesztve ]

(#8425) #68216320 válasza #90933760 (#8424) üzenetére


#68216320
törölt tag

Azzal ostobaság volna megpróbálkozni, hogy teljesen kisütött tápnál multiméterrel próbálok a 12V-os ágakon közös pontot keresni és akkor látnám, hogy melyik-melyik? Ugyanis ezen a tápon 1db 6 pines VGA dugó van. Viszont amihez használnám azon 6pin + 8pin csatlakozó van. Most veszek egy molex-8pin átalakítót, de ha ugyanazon az ágon vannak, mint a VGA, akkor nem megyek vele sokra.

Jelenleg egy e350 APU-s alaplap van használatban a VGA-hoz. Teljesen szabad a CPU 4pin kábele. Egy molex-6pin átalakítóval használom+VGA 6pin, de indításnál, ha ez az elsődleges VGA akkor nem indul és írja, hogy nincsen tápdugó rádugva. Illetve az egyik VRM 40A helyett 70A-t ír, ami igazán meglepne :)

[ Szerkesztve ]

(#8426) #90933760 válasza #68216320 (#8425) üzenetére


#90933760
törölt tag

A molex szerintem a procitól van levonva az meg másik ág. De nem vagyok benne biztos, azt tudom, hogy nekem az FSP-m ilyen. De erre azt fogják modnani, hogy szedd szét a tápot és nézd meg, mert lehetetlen így megmondani. Milyen kártya ez amúgy? Mert a molexből se lehet kiszedni végtelent, ha olyna sokat zabál akkor két molexből kell az áramot kihúzni, mert túlmelegedhet a csatlakozó, meg ingadozhat a fesz stb.

Szóval a proci tápkábelét le tudnád csapolni a vganak. Ez végül is működik, működhet, csak azt nem tudom hogy jó is-e neki. De a két külön tápos megoldásnál biztos, hogy jobb, mert ez legalább egy táp. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8427) #68216320 válasza #90933760 (#8426) üzenetére


#68216320
törölt tag

A két tápos megoldás is készül. :D A tuning topicban azt mondták, úgy ahogy írtam megoldható. Azzal 4db 5970 megy majd egy lapban. Ez, amit most csinálok 1db 5970 egy e350-es miniITX lapban. Már most is üzemel stabilan, de zavar a VRM áramfelvétel illetve, hogy induláskor nyavalyog. A táp amúgy szétszedhető, már megbontottam, mikor átalakítót csináltam hozzá egy PPC-s MAC számára és azzal használtam. A multis méréssel nem tudom a 2db ágat kideríteni?

[ Szerkesztve ]

(#8428) tornas válasza #68216320 (#8423) üzenetére


tornas
őstag

Itt...

"Azzal ostobaság volna megpróbálkozni, hogy teljesen kisütött tápnál multiméterrel próbálok a 12V-os ágakon közös pontot keresni és akkor látnám, hogy melyik-melyik?"

Meg, de ebből nem biztos, hogy kiderül...

"A két tápos megoldás is készül. :D"

Várjuk, várjuk majd az eredményt! :)

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#8429) didyman válasza tornas (#7818) üzenetére


didyman
őstag

..vagy milliohm-mérővel. :-)

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#8430) skulled


skulled
csendes tag

Sziasztok! Mi a véleményetek a Levicom márkáról? Táp vásárlás előtt állok!
(Levicom VP 500R.S.BL (a kiszemelt)
Köszönöm előre is a válaszokat!
Üdv Skulled

(#8431) fero02 válasza skulled (#8430) üzenetére


fero02
veterán

Itt a kérdésed helye.

(#8432) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Sziasztok akinek van ilyen tápja Super Flower SF-550P14PE Golden King ti bekapcsolt vagy kikapcsolt ventilátorral használjátok?

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#8433) tornas válasza mSchumi87 (#8432) üzenetére


tornas
őstag

Akárhogy olvasom a tesztet róla, ennek hőfokvezérelt a ventije és egy bizonyos hőfok (van olyan táp is amelyik egy bizonyos terhelés alatt) alatt el sem indul a ventilátora ("félpasszív" üzemmód).

Nem látom rajta, hogy ki-be kapcsolható lenne a ventilátora. :N

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#8434) mSchumi87 válasza tornas (#8433) üzenetére


mSchumi87
senior tag

Pedig van a hátulján egy piros kapcsolo

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#8435) tornas válasza mSchumi87 (#8434) üzenetére


tornas
őstag

Amiket linkeltem teszteket, azon a verzióján nem volt ilyen kapcsoló. Na, mindegy...

Mivel ez egy elég nagy hatékonyságú tápegység, elképzelhetőnek tartom, hogy a tápon lévő venti a kis piros kapcsolóval nem kapcsolható ki, hanem csak magasabb hőfokon fog elindulni ebben az állásban. Ha pedig be van kapcsolva, akkor pedig max-on.

Alkalmazási területtől attól függ, hogy "félpasszívan" (normál használat) vagy aktív hűtéssel (nagyobb illetve tartósan nagyobb terheléseknél) használod.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#8436) mSchumi87 válasza tornas (#8435) üzenetére


mSchumi87
senior tag

aha értem koszi :)

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#8437) tibee77


tibee77
őstag

Szevasztok.
Kb. másfél-két hete van meg az új gép (adatlapomon láthatjátok) és használat közben sokszor előjön egy ilyen búgó hang, mint amikor egy venti llelassul majd leáll.Azért írtam ide mert a tápra gyanakszom, nem tudom, hogy ez átlagos dolog ennél a tápnál vagy esetleg hibás.(cx430) Más problémám nincs, se fagyás, se kékhalál se semmi.Az összes ventit megnéztem a házban (2 házventi, proci, videókártya) de egyik se áll le úgyhogy tuti a tápnak kell lennie.Köszi előre.

poe:https://www.pathofexile.com/account/view-profile/slicchabib/characters

(#8438) Neszójábe


Neszójábe
senior tag

Sziasztok!

Én is segítséget kérek. 5 éves FSP Blue Storm II 400w tápom van. Időközben belekerült a gépbe egy GTX260 és nemrég egy AMD FX6300 új alaplappal és két 1600mhz-es Kingston rammal. Egészen idáig minden működött, de egyszer csak elkezdte, hogy kikapcsolás után nem tudtam bekapcsolni. Áramtalanítás, újra, nem sikerül. Aztán igen, aztán nem és így tovább. Most már egyáltalán nem megy. Néha egy fél mp-re felvillan a power led, néha még az sem. Hallottatok már ilyenről, táp hiba?

Köszönöm!

Peace

(#8439) Graphics válasza Neszójábe (#8438) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kondikat át kellene nézni, ilyen idős tápnál már előfordulhat , hogy púpos egy-két kondi, ez okozhat ilyen jelenséget

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8440) atti_2010 válasza Neszójábe (#8438) üzenetére


atti_2010
nagyúr

99% hogy a nagy dagadt pufferkondi vagy néha 2 a biztosíték környékéről de ilyenkor az összeset érdemes cserélni, a conradnal vannak kondik.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#8441) moha21 válasza Neszójábe (#8438) üzenetére


moha21
addikt

Mivel nem mai táp már, lehet érzékeny az terhelésre a táp. Arra gondolok, hogy a +12V-os ág agyon van terhelve az 5V-on meg szinte semmi, ezért az megemelkedik és a túlfeszültségvédelem működésbe lép.

PS. : Próbáld meg valahogy terhelni az +5V-os ágat, akár valamilyen tisztán rezisztív fogyasztóval, utána neki lehet állni cserélgetni a kondikat.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8442) Neszójábe válasza moha21 (#8441) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Köszönöm mindenkinek!

Peace

(#8443) opeter70


opeter70
senior tag

Sziasztok!

Meg tudná mondani valaki, hogy néhány tápnál miért van eltakarva a ventillátor mögött egy kis rész egy műanyag lemezzel?
Ezt főleg márkás tápoknál láttam, az én Chieftec CTG-600-80p -m is ilyen.
Gondolom valami áramlástani oka lehet, de nekem mint laikusnak furcsa, hogy miért "korlátozzák" a légáramlást.

Előre is köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#8444) moha21 válasza opeter70 (#8443) üzenetére


moha21
addikt

Ahogy írtad, a levegő áramlását befolyásolják így a mérnökök.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#8445) opeter70 válasza moha21 (#8444) üzenetére


opeter70
senior tag

Köszi a választ.
Akkor nem is firtatom tovább, bízom benne, hogy a mérnökök tudják, mit miért csinálnak. :)

(#8446) Graphics válasza opeter70 (#8445) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azért van ott, hogy a levegő ne egyből távozzon hátul, hanem befelé forduljon egyet, és kiszellőzzön az alkatrészek közül is a meleg levegő :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8447) opeter70 válasza Graphics (#8446) üzenetére


opeter70
senior tag

Így már teljesen logikus, köszi neked is! :)

(#8448) Neszójábe válasza moha21 (#8441) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Van itt valaki, aki tud Bp-en (Pomáz) segíteni a javításban?

Thx!

Peace

(#8449) Trolee válasza Neszójábe (#8448) üzenetére


Trolee
aktív tag

Sziasztok!
Tudnátok segíteni? Van egy GIGABYTE Superb 460W tápom, és mikor rádugok mindent, bekapcsolom, pörögnek a ventik, a tápban is, de képet nem ad a gép. Nem tudjátok esetleg mi lehet a probléma? Nagyon megköszönném. :R

(#8450) syberia válasza Trolee (#8449) üzenetére


syberia
veterán

Inkább itt kérdezd meg, nem biztos hogy a tápod hibás.

https://howbad.info/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.