Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#28901) kunberci


kunberci
aktív tag

A nyelestengely csapágy 2010-16 Swift-ben is alul van méretezve? Nem panaszként, de még egy-két dolog szerintem alul van méretezve a Swift-be. Nekem pl nem kell ültetni az autót, ül az magától rendesen, ha beleülünk ketten a tesóval. A hátsó tekercsrugó olyan vékony mint a golyóstoll rugója. A kasztni lemez olyan vékony, hogy a hátsó ajtó becsukásakor érzed, hogy hajlik a lemez. Csomagtartó lemez egy filc. Látszik, hogy mindenből ki van spórolva az anyag. Viszont, ezért eszik alattunk viszonylag keveset, és ezért ennyi az ára.

-Kiváncsi vagyok az új Swift 800 valahány kilójára? Tudom az erősített acél kasztni, meg minden, de akkor is az egész egy nagy műanyag, és filc.
Nem panasz, csak ténymegállapítás. Az autót én választottam!!!

(#28902) dnelb válasza kunberci (#28901) üzenetére


dnelb
veterán

#ladakell #0csillagncap #regiekbenmegvotanyag
https://youtu.be/C_r5UJrxcck

[ Szerkesztve ]

(#28903) kunberci válasza dnelb (#28902) üzenetére


kunberci
aktív tag

26 évig az volt. Abban azért nem volt kispórolva az anyag.Cserébe 13-14 volt a fogyasztása rövid távokon nagyon lightosan vezetve. Ugyanigy vezetve a Suzuki 6.5-6.7 eszik.

[ Szerkesztve ]

(#28904) dnelb válasza kunberci (#28903) üzenetére


dnelb
veterán

mégis abban halnal meg ha csattannal egy swiftel, hiába van benne anyag. ezek az idők elmultak, nem ez a mervado mar. nézd meg amit linkeltem, na egy ladas csattnal az történne...

[ Szerkesztve ]

(#28905) kunberci válasza dnelb (#28904) üzenetére


kunberci
aktív tag

" A rendőr azt mondta multkor, hogy ha Suzuki-ba ültek volna, akkor már halottak lennének."
Mondjuk nem nekem mondta.
95- nél többel még nem is mentem a Swifttel. Azt tudod ugye, az ESP meg a többi elektronika, meg légzsák miatt kapja a csillagokat, nem a kasztni miatt.

(#28906) dnelb válasza kunberci (#28905) üzenetére


dnelb
veterán

véletlen sem azért mert az utascella kb nem sérül :)

(#28907) pjen válasza dnelb (#28906) üzenetére


pjen
félisten

E a Swift már más kategória,de mikor 99-ben lecseréltem az ezeröcsit egy swift re,hát szokni kellett.

(#28908) Zoleee83 válasza kunberci (#28905) üzenetére


Zoleee83
addikt

Gondolom a régebbi egyes, "koporsó" becenevű-re gondolt a százezredes, nem hiszem hogy az újabb Suzukikra.
Jó nem egy Audi, BMW, de a törésteszteket nem csak úgy poénból csinálják, láttam ilyet eléggé közelről, szóval az 5 csillag nem csak grátiszban jár az autókhoz.

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#28909) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

vigyázzatok mert csúszik, reggel összetörték a vitara hátulját.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#28910) Zoleee83 válasza Kicsirics77 (#28909) üzenetére


Zoleee83
addikt

Uhhh, hát akkor ott nem volt követési távolság gondolom a mögötted lévőnél. :F
Én is mindig ettől tartok, gyűlölöm mikor a se***ben van az utánam jövő autó.
Mennyire gyűrték meg?

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#28911) Kicsirics77 válasza Zoleee83 (#28910) üzenetére


Kicsirics77
veterán

a szép az benne,hogy az elsö voltam, a mögöttem lévöt tolta rám a 3,5tonnás megrakott kisteher,akit rámtoltak az elöttem 5-6 méterre állt meg az szerintem totálkáros lett mert eleje hátulja tört de csúnyán.
nekem a bal hátulja,lökös,a takaró lemez felszakadt, a csomagtér ajtó tört,nem lehet lezárni,igy a kocsit sem lehet zárni,illetve a sárvédö lemez is megy a levesbe.
meg ugye ami még nem látszik,majd meg kell emelni a szervizben és akkor derül ki ténylegesen mi lett még.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#28912) dnelb válasza Kicsirics77 (#28911) üzenetére


dnelb
veterán

sajnalom :( ez hol történt?

(#28913) Zoleee83 válasza Kicsirics77 (#28911) üzenetére


Zoleee83
addikt

Sajnálom, elég sok dolog sérült akkor. :(
A legbosszantóbb az egészben, hogy még neked kell majd utánajárni mire rendben lesz az autód, más balfaszsága miatt.
Ráadásul pár napig tuti nem lesz autód.

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#28914) Kicsirics77 válasza dnelb (#28912) üzenetére


Kicsirics77
veterán

köszi.
szolnok városi tisza hid

##Zoleee83: jaja, engem is csak ez bosszant, meg pont most nem hiányzott igy felujitás elött a rohangálás.

Majd meg irom mi lett a vége az egésznek.

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#28915) pjen válasza Zoleee83 (#28913) üzenetére


pjen
félisten

Nem biztos,mikor belém tolattak kijött a kárszakértő,lefényképezte.Aztán mondta ha szerződött partnerhez viszem,nincs más dolgom mint aláírni egy papírt,hogy a teljes ügymenetet rá bízom a szerelőre.És valóbqn,2 nap alatt kész volt,csak érte kellett menni.

(#28916) Kicsirics77 válasza pjen (#28915) üzenetére


Kicsirics77
veterán

még a szerviz nem hivott vissza,majd megvárom mit mondanak.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#28917) xmad válasza kunberci (#28901) üzenetére


xmad
őstag

én azt hallottam, hogy a 2010-2016 os swifteknek is hajlamos a váltója a csapágy problémára

(#28918) Zoleee83 válasza pjen (#28915) üzenetére


Zoleee83
addikt

Ok 2 nap rövid idő, nekem viszont elég nagy érvágás ha 2 napig nincs autóm, kenyérkereső eszköz, szóval nélkülözhetetlen.
Van olyan hogy 2 nap alatt megvan, van hogy 2 hét.
Ráadásul egy törött autó eleve értékét veszti, illetve azok az elemek soha nem lesznek már olyanok mint előtte.
Így értettem.

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#28919) pjen válasza Zoleee83 (#28918) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos,ebben igazad van,és akkor még ott van a gazdasági TK lehetősége is.

(#28920) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

kárszakértö reggel 8-kor vár a márkaszervizben.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#28921) pjen válasza Kicsirics77 (#28920) üzenetére


pjen
félisten

szurkolunk Neked.

(#28922) Kicsirics77 válasza pjen (#28921) üzenetére


Kicsirics77
veterán

bizom a legjobbakban, remélem minden rendben lesz, bár még megemelve nem lett, azt majd csak holnap reggel fogom látni, hogy sérült-e bármi alul.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#28923) gerii válasza Kicsirics77 (#28922) üzenetére


gerii
addikt

Műanyag lököst le kell szedni, alatta a vészhárító cső biztos kapott, cserés. Na és erre figyelj, ugyanis a tetvedék biztosítós majd avult értéken akarja cserélni, ami azt jelenti hogy utángyártott csövet is fog ajánlani.

Szépen mondd meg neki, hogy élet és vagyonbiztonsági elemmel ne szórakozzon, csak gyári új elemre cseréled.

(#28924) kunberci válasza dnelb (#28904) üzenetére


kunberci
aktív tag

Mondjuk lehet, hogy a töréstesztben jobb a Suzuki, de ez csak egy aspektus. Azonban biztos nem tudnék annyit felpakolni rá mint a ladára "6m-es fagerendák", mert összeszakadna. Mind a kettőn van-volt vonóhorog, de nem kérdés, hogy melyik bírná jobban a vontatást kevesebb lóerővel.
Hétvégén légrugót kellene szerelnem bele, hogy össze ne szakadjon kettőnk alatt a suzuki.
Állítólag még a rugótörésre is hajlamos a suzuki.
Azt hiszem ezek ellenére is ezt választanám.

[ Szerkesztve ]

(#28925) Kicsirics77 válasza gerii (#28923) üzenetére


Kicsirics77
veterán

föleg,hogy még egy éves sincs az autó,de kössz a hasznos infót.
egyébként ott leszek végig szóval nem fog itt szarakodni mert tuti elküldöm melegebb éghajlatra.
egyébként néztem sajnos a csomagtér ajtó is balra lejt lefele,meg vetemedet az ütéstöl.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#28926) dnelb válasza kunberci (#28924) üzenetére


dnelb
veterán

kihalok ezeken az érveken, fagerenda szállítás, sírok :DDD fizetek embernek aztán majd elviszi helyettem, biztos nem szopatnám ilyennel magam meg a kocsit... :D egy kuplungszett drágább mint egy szállítás ;) ha ilyen céljaid vannak nem suzuki kell, hanem valami régi munkás paraszt kocsi, amit szétlehet bas*zni ilyenekkel.. ez nem erre való

[ Szerkesztve ]

(#28927) pjen válasza dnelb (#28926) üzenetére


pjen
félisten

Jó kis kombi vartyogó,egy suzuki sosem lesz olyan. :DD

[ Szerkesztve ]

(#28928) gerii válasza Kicsirics77 (#28925) üzenetére


gerii
addikt

Egyébként nekem még a vonóhorog kupakot is felírta 500Ft-ért. Végül számla nélküli lett a megállapodás, úgy fizették ki a valós költséget.
Ja és ezek után vonóhorgot fel, pont az ilyenek miatt hasznos, 20km/h-t így fogott fel sx4-en.

(#28929) Kicsirics77 válasza gerii (#28928) üzenetére


Kicsirics77
veterán

hát majd meglátjuk, mi sül ki ebből az egészből, eddig még korrekten állt hozzá a biztositó és a kárszakártő is a telefonban.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#28930) kunberci válasza dnelb (#28926) üzenetére


kunberci
aktív tag

Elvagy egy kicsit tévedve, nem azt írtam, hogy a suzuki gerenda szállításra való, mert azt ki sem bírná, ott helyben megpurcanna. De, hogy beleülünk ketten + hétvégi bevásárlás, és úgy áll mint a motorcsónak az gond. A hétvégi bevásárlást kétszerre kell ütemezni, az gond.
Írd le nekem légyszíves, hogy mire való egy autó, de ne azt, hogy mire nem.
Te beülsz egy aktatáskával és elmész dolgozni, vagy hétvégén elmész fagyizni vele.
Én meg ezen sírok be :D

(#28931) dnelb válasza kunberci (#28930) üzenetére


dnelb
veterán

valószínűleg hibás valami nálad, nekem 2007es swift volt fullra pakolva hátul úgy, hogy még kilátni se lehetett, elől 2 ember és mégse volt semmi ilyen, kb lentebb ült a segge 2centivel, de ez normális. nézesd meg, kétlem hogy az új ennyivel kevesebbet bírna. sőt olyan is volt, hogy 500kg ember, meg hátul csomag, semmi problémám nem volt, a gyengébb fékerőn meg gyorsuláson kívül. de kétlem hogy 300kg lenne a bevásárlásod, csak írtam hogy még ott se csinálta, amikor elől 150kg volt, hátul meg ~350.

[ Szerkesztve ]

(#28932) Zoleee83 válasza kunberci (#28930) üzenetére


Zoleee83
addikt

Ne vedd támadásnak de ez azért nagy túlzás.
Én sem vagyok kicsi ember, de volt hogy 4-en ültünk benne (~100+ kilós férfiak) autópályázva, kényelmesen a Swiftben, nem nyomorogva, de soha nem állt úgy mint a motorcsónak, nem billegett.
Ott valami más probléma lesz.

@Krisztián: +1 , egyre gondoltunk

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#28933) kunberci válasza dnelb (#28931) üzenetére


kunberci
aktív tag

Mondjuk mi nem 50kg-os japán gyerekek vagyunk, de mint már írtam a felnicserénél vettem észre, hogy a tekercsrugók inkább a golyóstoll rugóihoz hasonlítanak, és azon csodálkoztam, hogy ez eddig még nem törött el.
Mint bizonyára hallottad a suzukinál is előfordul hátsó rugótörés, de ez azért van, mert az autót 4db 50kg-os japán gyerekre méretezték. Te sem gondoltad komolyan, hogy egy párszáz kilóméteres autóban egyszerre megy tönkre a két tekercsrugó?

(#28934) tboldi


tboldi
nagyúr

Állítólag itt Mosonmagyaróváron van már új Swift a szalonban. Pénteken viszem oda apum WagonR-jét kerékcserére, lehet, hogy addig elviszem egy tesztkörre. :)

Úgyis ismernek már annyira, hogy simán a kezembe nyomják a kulcsot és nem is jön velem senki. ;] :DDD

(#28935) dnelb válasza kunberci (#28933) üzenetére


dnelb
veterán

En azt nem hiszem el, hogy a 2005os széria (amit ugyanúgy 50kg emberekre terveztek) kibirt 600 kgot nálam, nálad meg 200kg ember + 50 kg csomagtol megborul... akkor is azt mondom hogy nezesd meg, lehet gyarilag hibás is

[ Szerkesztve ]

(#28936) gerii válasza tboldi (#28934) üzenetére


gerii
addikt

Persze hogy ismernek, nem akarnak meghalni ;]

(#28937) kunberci válasza Zoleee83 (#28932) üzenetére


kunberci
aktív tag

Az a baj, hogy nem túlzás! Kettőnknek 6db előzőekben írt japán gyerek a súlya, és a hétvégi bevásárlás sem egy joghurt, úgyhogy az előzőekben írt dolog az én esetemben sajnos teljesen fedi a valóságot.
Az autó terhelésügyileg nekünk kicsit kicsi.

[ Szerkesztve ]

(#28938) kunberci válasza dnelb (#28935) üzenetére


kunberci
aktív tag

Nem mondtam, hogy 250kg-tól borúl meg.

[ Szerkesztve ]

(#28939) tboldi válasza gerii (#28936) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem pont erre gondoltam, de lehet benne valami. :))

(#28940) kunberci válasza dnelb (#28935) üzenetére


kunberci
aktív tag

Lehet hozzánk hozni a Swifteket terheléses próbára, amelyik túléli a próbát az jó járgány, és akkor még nem is vontattunk vele. :C

[ Szerkesztve ]

(#28941) dReFiX válasza gerii (#28923) üzenetére


dReFiX
senior tag

Olyan fiatal autót avulás mentesen javítanak, gyári alkatrészekkel.

(#28942) Kicsirics77 válasza dReFiX (#28941) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Köszi a megerősitést én is ebben biztam :R

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#28943) xmad


xmad
őstag

2010 utáni swiftek váltójával volt már gondja valakinek?

(#28944) dnelb válasza kunberci (#28940) üzenetére


dnelb
veterán

figy én neked akarok jót. de egyre jobban nem értem, ha neked nagy terhelhetőség a lényeg, meg a vontatás, meg 150 kiló vagy, minek veszel városi kisautót? de komolyan. neked sx4 kellett volna legalább

(#28945) kunberci válasza dnelb (#28944) üzenetére


kunberci
aktív tag

Igazad van, nekünk Vitara kellett volna, habár azt sem tudom, hogy az mennyire bírja? Még ennyit sem szerettünk volna kiadni autóra, de egye fene új autó, meg egy időre le van a gond. Kevés kilómétert megyünk. A vitara árkülönbségét inkább eltankolom. Nekem az kb 10 évi üzemanyagpénz. Beszereztem 4db légrugót, amiből kettőt a hétvégén megpróbálok beépíteni. Vontatni is 1 évben egyszer vontatunk.

Meg a 13-14 literes fogyasztás után üdítő a 6.5-6.7

[ Szerkesztve ]

(#28946) tboldi


tboldi
nagyúr

Ha már így a Suzukik hibáinál tartunk...

Nem akarom elkiabálni, de a WagonR-ünkben 13 év és 112k km után semmi baja az ABS-nek, sem a váltónak (még). ;]

szerk.: A rugókkal sem volt soha semmi.

[ Szerkesztve ]

(#28947) Zoleee83 válasza tboldi (#28946) üzenetére


Zoleee83
addikt

Nekem 90 ezernél bal első ABS gyűrű törés, széthullott hátsó fékbetétek, jobb első féltengely szimering csere volt.
Kicsit összejött egyszerre minden, de legalább rendben van. :K

A rugó témát továbbra sem értem, ott valami nagy baj van, nem normális jelenség, gondolom volt már műszakizni valaha az autód, láttad már hogy mit művelnek vele fékpadon? Kajak meg kellett volna buknia ezzel a hibával

Mondjuk az ABS gyűrű törés, ABS kocka, váltó az széria hibának számít, elég sok Suzukit érint.

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#28948) kunberci válasza Zoleee83 (#28947) üzenetére


kunberci
aktív tag

Ha a rugó kérdést nekem szántad, akkor meg én nem értem, hogy Te mit nem értesz ?
Akkor magyarúl, hogy Te is értsd. 400-450-500kg terhelésnél az autó motorcsónak.
Az autó vadi új (újszerű) ugyanis 900km van benne.
Ugyanis a kollégának nem volt baja a rúgóval.

[ Szerkesztve ]

(#28949) Zoleee83 válasza kunberci (#28948) üzenetére


Zoleee83
addikt

Igen neked ment, értem amit mondasz csak nagyon furcsa a történet számomra.
Mi nem tudjuk produkálni ezt a dolgot, 4 db kettes Swift van a környezetemben 90k-102k-103k-130k kilométerekkel, de lehet bennünk van a hiba.
Tényleg nem vitázni akarok veled, ne érts félre.

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#28950) kunberci válasza Zoleee83 (#28949) üzenetére


kunberci
aktív tag

Hozd el hozzám majd én produkálom.
Egy történet:
Középsulis korunkban már megvolt a 2db simson 4sebességes endurónk. Mondanom sem kell alattunk max 60-at ment. Elmentünk osztálykirándulásra és az osztálytársam hozta a 4-seb simsonját. Kérdezem tőle a tiéd mennyit megy? Mondja 90-et, mondom had probáljam meg. Szerinted mennyit ment alattam az ő simsonja,
na elárulom 55-öt, pedig ő sem hazudott.

Na ezért lehet nálad jó, ami már nálam nem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.