Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15801) AMD Power válasza lacy86 (#15800) üzenetére


AMD Power
titán

Elhiszem. Sajnos ez benne van a pakliban. Ezt az autót akkor sem vettem volna meg ha műszakilag bejött volna.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#15802) lacy86 válasza AMD Power (#15801) üzenetére


lacy86
addikt

Csak ova intelek , hogy ne jarj ugy mint En! :/

(#15803) AMD Power válasza lacy86 (#15802) üzenetére


AMD Power
titán

Köszönöm szépen aranyos vagy. ;)

Most délután megyünk elméletileg megnézni őket - is. :B

Szerintetek egy ilyen 1.3 Swift vezérlés csere ,csak maga a munkadíj, milyen ár reális érte? Itt BP-n.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#15804) Kornel válasza Doze (#15795) üzenetére


Kornel
veterán

én is így gondolom :)
egyébként most kísérleteznek műanyag felnikkel, és egyéb alkatrészekkel, könnyebb, mint a fém, és olcsóbb is.
nekem nagyon kéne egy hosszabb 5. a splash-be, de nem tudom, hogy honnan lesz bele...

(#15805) Doze válasza Kornel (#15804) üzenetére


Doze
aktív tag

Túrod a netet, bontókat hívogatsz.. az baj a splash, és társai még nagyon nem bontószökevények :DDD Az sx4-el is ez baj... 1.5 váltó van minden mennyiségben... de 1.5 (2009-től) egy darab sem (abban már hosszabb a fokozat)

[ Szerkesztve ]

(#15806) Kornel


Kornel
veterán

valaki tud jól angolul?
ha jól értem az esetemben érdemes lenne változtatni a gyári hézagon?

(#15807) AMD Power


AMD Power
titán

Megnéztem őket.

Ő volt az első. Szimpatikus tulaj. Az autó belseje nagyon szép és igényes volt. Kimondottan szép. A motor jól húzott főleg a reggeli Swift után. A váltó és kuplung is és a fék is rendben volt. Aránylag elég sokat mentem vele. De viszont a rozsda.. az nem kevés volt. Az a baj ,hogy egy-két helyen főleg az ajtók alatt ahol "emelik" az autót ilyen lyukakban volt mér rozsdás. Olyan érzésem volt mintha belülről lenne a rozsda. Megütném és beszakadna az alja. 2 éve nem volt hozzányúlva az autóhoz. Se olaj, se szerelő se semmi.

A második versenyző.

Ez sajnos mindenhol rohadt. Nagyon durván. Az autóból folyt az olaj. Cseppekben állt a motor alján. Belül is igénytelen volt. Annyira nem tetszett ,hogy ki sem próbáltam. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#15808) t1 válasza AMD Power (#15807) üzenetére


t1
addikt

Mondtam én, hogy az összes rohad... :U :(

(#15809) pjen válasza Kornel (#15806) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Én is elég rossz vagyok angolból,de nem inkább arról van szó hogy újra be kell állítani a hézagot időnként az előírt értékre?Én egyszer cseréltem gyertyát suziban,még az előző Swift ben,a hézagot hézagmérővel könyv szerinti méretre állítottam. :)

AMD Power?Hát sajna 16 éves korára hacsak nem Delorin az autók nagy többsége itt ott rozsdás. :((

[ Szerkesztve ]

(#15810) AMD Power válasza t1 (#15808) üzenetére


AMD Power
titán

Igen csak nem mind1 ,hogy mennyire! :) A fehér szerintem ilyen pont határ esett volt még. Kérdés ,hogy azt a részt lehet-e egyáltalán javíttatni ott!?

pjen Ezzel tisztában vagyok.... ;) Csak a rohadás mértéke nem mind1.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#15811) neduddki válasza Kornel (#15806) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

elolvasas nelkul arrol szol, hogy az irridium yertjanak sokkal stabulkab a ive mit a sima gyertjaje ezert sokkal nagyobb szikrakoz islehet /a hol a sima spark pug a gyari.8as gap hejjet siman mehet 1.1es irridium is / de vigyazz mert ezeknek agyerjak nak a gap allitas hejjet konnyen tores lesze, a benin levego everek egyjtasanal meg aminel nagyobb iv a kelemtes

udv

neduddki

p.s.forras a cikk cimenk elolvasas utan sajat jutfobol

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#15812) pjen válasza AMD Power (#15810) üzenetére


pjen
félisten

Javítani mindenhol lehet,kivágják újra hegesztik,viszont saját tapasztalat azok a javítások olcsóbbak ahol nincs fényezés,kivétel a csavaros elem.Ott veszel bontóban felcsavarozod és kész. :)Egyébként minél kevésbé rohad annál jobb.

[ Szerkesztve ]

(#15813) AMD Power válasza pjen (#15812) üzenetére


AMD Power
titán

És én úgy vagyok vele ,hogy inkább kasztni legyen egyben. A többi orvosolható. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#15814) pjen válasza AMD Power (#15813) üzenetére


pjen
félisten

Nekem inkább pár folt a taposón mint egy motor generál. :)

(#15815) AMD Power válasza pjen (#15814) üzenetére


AMD Power
titán

Jó persze ,de én nem ilyen jellegű hibákra gondoltam. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#15816) giigz válasza AMD Power (#15810) üzenetére


giigz
veterán

Kép nincs a rozsdáról?

(#15817) Kornel válasza giigz (#15816) üzenetére


Kornel
veterán

add el neki a megane-t ;)

(#15818) giigz válasza Kornel (#15817) üzenetére


giigz
veterán

Ahogy sejtem nincs rá 900k-ja... :) Tudom nem ér annyit, jó esetben a felét, de:

1. Nekem ennyiben van, úgy nem adom el, hogy veszítsek rajta.
2. Ennyit nem ér, nem vennék meg.
3. Nem eladó.
4. Nem is lesz eladó egy hamar, mert azért vettem és azért csinálok meg rajta mindent az utolsó karcig, hogy 4-5 évig kiszolgáljon.

:D

(#15819) Kornel válasza giigz (#15818) üzenetére


Kornel
veterán

én vagyok a nepper:
"mennyit engedsz a feléből?"
:DD

amúgy én se adom el az enyém, mert nekem is "sokba" van. :K

(#15820) Kornel válasza AMD Power (#15815) üzenetére


Kornel
veterán

M13 wagonr?
Az nem rohad, es praktikusabb is.

(#15821) Kornel válasza Kornel (#15820) üzenetére


Kornel
veterán

[link]

Nem kell vezerlest cserelni, mar azon is sporolsz.
Illetve nem kell lakatolni se.

[ Szerkesztve ]

(#15822) AMD Power válasza Kornel (#15820) üzenetére


AMD Power
titán

Ezt köszi de nem. Ez a külső. Borzadály.

giigz Sajnos nincsen. :(

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#15823) dedike válasza AMD Power (#15822) üzenetére


dedike
addikt

Meg az a belső sem egy patika... :(

Jó szerencsét!

(#15824) AMD Power válasza dedike (#15823) üzenetére


AMD Power
titán

Swift sem egy szépség. De ez a mai délutáni fehér nagyon szép volt belül.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#15825) giigz válasza AMD Power (#15824) üzenetére


giigz
veterán

Egyébként ha megveszed valamelyik Swift-et, hány évre tervezed kb. megtartani?

(#15826) AMD Power válasza giigz (#15825) üzenetére


AMD Power
titán

3-4 év biztosan. Feltéve ha valami nagy csoda nem történik közben.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#15827) giigz válasza AMD Power (#15826) üzenetére


giigz
veterán

Akkor nagyjából (terv szerint, "optimális" esetben) ugyanaddig lesz neked a Swift mint nekem a Megane, és én úgy gondolom, hogy egy kicsit rozsdásodó autó 3-4-5 évet elmegy anélkül, hogy szétrohadna...

Nekem is van egy kis rozsda az autón, pontosabban az alján és egy ponton a hátsó kerékívnél, de könnyedén meg fogom csinálni, és az autó alján lévő rozsdásodást is lekezelem majd.

Már akkor rozsdás volt amikor megvettem, igaz végig garázsban volt tartva, de a tél csak megviselte egy kicsit, viszont engem annyira nem érdekelt, az volt a lényeg, hogy ne legyen szétrohadva, a kis rozsdát elég jól lehet kezelni, és 3-4-5 évet tutifix bírni fog.

Én is 1,5 éve nem csináltam meg a rozsdát, egy kicsit terjedt azóta, de még mindig simán (otthon is) javítható, kezelhető.

Pici csiszolás, lekenem Korant-tal, aztán alapozó/alvázvédő, ahova kell oda festék+lakk. Maga a festék+lakk 6k körül van, tehát ahol látszik ott nagyon szépen kell megcsinálni, hogy ne üssön el nagyon, esetemben ez pár cm, gyakorlatilag észre sem lehet venni, ha pedig csak olyan helyen van ahol nem látszik, oda rozsdaátalakító tökéletesen elég, + arra az alvázvédő (vagy már lehet az nem is kell, elvileg a rozsdaátalakító is elég lehet), mindez 1.000 + 2.000 Ft, és tényleg ki fogja bírni vele az autó évekig...

Ezzel csak annyit akarok mondani, hogy szerintem ne keresd mindenáron a tökéletesen rozsdamentes autót, egy kis rozsda még nem tragédia, mint írtam lehet azt kezelni is, és inkább műszakilag legyen tip-top (már amennyire lehet).

(#15828) AMD Power válasza giigz (#15827) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem szerencsém van ilyen téren. Ezekhez én is "ügyes" vagyok. Cliot csináltam eleget. Tesóm meg autófényező szakmája szerint. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#15829) zalman90 válasza giigz (#15827) üzenetére


zalman90
őstag

Hu én ennyire nem bonyolitottam tul

Rozsdát lekaprtam drótkefével , lefujtam prevent alvázvédővel (1000ft)

Ennyi :D

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#15830) giigz válasza AMD Power (#15828) üzenetére


giigz
veterán

Akkor okés, majd 1 hónap múlva én is nekiesek a kocsi teljes "rozsdátlanításának" szép kis munka lesz :D

(#15829) zalman90: Úgy is tökéletes, lényegében az eredmény ugyanaz lesz, csak az út más :)

(#15831) zalman90 válasza giigz (#15830) üzenetére


zalman90
őstag

Valami bitumen alapu cucc ez , jónak tűnik , a kezemről is csak napok alatt kopott le :DDD

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#15832) giigz válasza zalman90 (#15831) üzenetére


giigz
veterán

Biztos jó cucc :K

Én még nem döntöttem el pontosan mi lesz, az biztos hogy a látható részre alapozás + kikvert festék + lakk kell, alá meg rozsdaátalakító, viszont az aljára meg nekem is ilyen alvázvédő kellene, bár nem tudom, hogy a rozsdaátalakító vagy ez az alvázvédő a jobb...

(#15833) AMD Power válasza zalman90 (#15829) üzenetére


AMD Power
titán

Én sem. Kevertettem gyári festéket anno. Lecsiszoltam a rozsdát, alapozó rá majd a festék.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#15834) pjen válasza giigz (#15832) üzenetére


pjen
félisten

Aljara drot lede rozsda atalakito alvazvedo es kesz is. :)

(#15835) Kornel válasza AMD Power (#15822) üzenetére


Kornel
veterán

szvsz lehet nem a legszebben néz ki a vagyonőr.
de nem rohad, nem kell vezérlést cserélni, és egyéb típushibáról se tudok.
összességében jobban jönnél ki, mint egy öreg swifttel.
ha a külső számítana, én se vettem volna meg a splash-t :DD

(#15836) Mercutio_ válasza Kornel (#15835) üzenetére


Mercutio_
félisten

Babakocsi, kisbicigli, etc. párszor már kitárgyaltuk, hogy swift sedan kell neki, mert a többi csomagtér terén kevés lesz, a hátsó ülés meg kell a babaülésnek+anyának.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15837) AMD Power válasza Kornel (#15835) üzenetére


AMD Power
titán

Ettől függetlenül az életben nem fog kelleni. ;)

Vezérléscsere 10.000Ft nem rossz nem? :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#15838) Kornel válasza AMD Power (#15837) üzenetére


Kornel
veterán

Csak ne.kelljen lakatolni.
De amit eddig irtal.
Szerintem minel kozelebb kellene keresni a 2003-as evjarathoz.

(#15839) giigz válasza Kornel (#15838) üzenetére


giigz
veterán

Gondolom keresne ő, csak nem úgy van az... :D

2002-2003 Swift, 4 vagy 5 ajtós, 1.3-tól, érvényes okmányokkal, szervokormánnyal (ez nem alap???!!! szervo nélkül 78 db, szervoval 13 db)

És ebből a 13-ból a legolcsóbb is 360k, ennyiért van 2 db, a következő már 480k...

(#15840) AMD Power válasza giigz (#15839) üzenetére


AMD Power
titán

480e köszönöm szépen de nem kell Swift. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#15841) Mercutio_ válasza giigz (#15839) üzenetére


Mercutio_
félisten

A szervobol a bio-szervo az alap :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#15842) Doze válasza giigz (#15839) üzenetére


Doze
aktív tag

mondjuk régi swiftnél a szervokormány nem feltétlenül szükséges, nem valami nagy tömeget kell mozgatni, főleg ha jó állapotban van a szerkezet... (nem úgy mint ladánál ha kivan a talpas vagy valami, izomláz lesz a városi forgalomban )

(#15843) giigz


giigz
veterán

Ha nem kell szervo akkor jobb a helyzet 2002-2003 fronton...

Bar en mindig ugy neztem hasznaltautot, hogy szervo + elektromos ablak alap, ezen 2 dolog nelkul tutibiztos hogy nem vettem volna...

(#15844) Kornel válasza Doze (#15842) üzenetére


Kornel
veterán

ha minden rendben, akkor is kivállasodsz a ladázással.
én már csak tudom, első autóm az volt (vaz21061)
:DD

(#15845) zalman90


zalman90
őstag

nem bírom rendesen elhelyezni , mindig elmozdul :((

+ szerintetek is jobb helyen lenne a búrában ? sziloplasztal vissza tudom ragasztani ha 1x fel bontom ?

[ Szerkesztve ]

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#15846) Kornel válasza zalman90 (#15845) üzenetére


Kornel
veterán

nekem nem tetszik.
biztosan rontja a fényerőt, ezen kívül valami "hasznát" veszed?
jó kis 14-es alu, sötétítés, stb. még jól is áll, de ez elég homasita tuning feeling :DD

(#15847) zalman90 válasza Kornel (#15846) üzenetére


zalman90
őstag

ha tudnád mennyibe került a 2 csík :U

én csak attól kapok frászt mikor csak így a lökősre biggyesztik fel ezeket...

pl: (google)

[ Szerkesztve ]

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#15848) Kornel válasza zalman90 (#15847) üzenetére


Kornel
veterán

passzold el, és sötétíttesd inkább B oszloptól hátra :K

(#15849) zalman90 válasza Kornel (#15848) üzenetére


zalman90
őstag

az tervben van

inkább azt írja meg valaki hogy a lápa búra vissza ragasztható e valamivel :DDD

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#15850) Kornel válasza zalman90 (#15849) üzenetére


Kornel
veterán

nem nyúlnék hozzá.
utána tuti bepárásodik.
örülj neki, hogy nem olyan, mint a swift mk5, valamelyik kollégának a vaci új 3 millás autójának a búrája párásodik, és a magyar suzuki szerint ez ilyen, kész.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.