Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16801) SRII válasza _BM_ (#16800) üzenetére


SRII
őstag

én így működik ?(nincs kuplungozás, vagy előtte egyes?)

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#16802) _BM_ válasza SRII (#16801) üzenetére


_BM_
senior tag

Nem kell előtte semmit csinálni. Ahogy nyomod a kuplungot, már tolod is jobbra a váltót, és a kuplung teljes benyomásakor késlekedés nélkül húzod hátrafelé. Ki lehet tapasztalni, hogy mi az a gyorsaság, ami még nem okoz reccsenést.

[ Szerkesztve ]

(#16803) SRII válasza _BM_ (#16802) üzenetére


SRII
őstag

na majd holnap megnézem ,hogy is van ez, persze finoman!(nem mindig áll fent ez a dolog hála de akkor is ingerlő)

a hibádra visszatérve nyeles tengely első csapágy, ez pedig a swiftek - nél gyakori hiba, amit nem cserélnek és nagyobb kárt okoznak, "remélhetőleg" nálad ez a baj mert ha más akkor súlyos összegkifizetés elé nézel!

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#16804) Doze válasza SRII (#16798) üzenetére


Doze
aktív tag

Ezt hívtam úgymond "gyárinak" ami pont a helyére passzol.... am azt tudni kell a szó szerint gyári 2 Dines fejegység nincs és nem is volt... magyarban raktak bele beépítőkerettel Kenwood/Blaupunkt navit, de a gyár nem tervezett multimédiás fejegységet...

(#16805) giigz válasza Motion_Blur (#16796) üzenetére


giigz
veterán

Az a visszafele érték nagyon tetszetős :K :Y

(#16806) Kornel válasza _BM_ (#16797) üzenetére


Kornel
veterán

hány km van a kocsiban?
természetesen érdemes ránézetni a nyelestengely csapágyára, sok plusz költségtől kímélheted meg magad ha időben cseréled.
viszont más is lehet a gond, pl. ha a végét járja a kuplung, akkor is tud hasonlókat produkálni, illetve a váltókulissza is lehet a gond.
meg kell nézni mindent szépen, és cserélni, amit cserélni kell.
nekem kuplungcsere után sokat javult a váltó, addig olyan volt, mintha zsigulival közlekednék, azóta nincs ilyen gond, bár már érzem, hogy a váltókulissza se lehet 100-as, de ez már a következő tulaj gondja lesz :K

(#16807) Hego


Hego
tag

Sziasztok!

Eltört a kipufogóm a dob előtt. Az általam megkérdezett szerviz 5 ezer forintért heggesztené 20-25 közt cserélné. Ez elég jó ár vagy érdemes másik szerelő után néznem?

Köszi és üdv,
Hego

i5 3450, 2x8GB @1600mhz, 1050 Ti

(#16808) _BM_ válasza Kornel (#16806) üzenetére


_BM_
senior tag

70 ezer

(#16809) Kornel válasza _BM_ (#16808) üzenetére


Kornel
veterán

ha városban futotta, akkor lehet kuplung is.
a splash-t (gyakorlatilag ugyanaz a technika mint a swift2) 60k km-el vettem, bp-en használta egy (szőke) nő, persze le is amortizálta a kuplungot, kihúztam vele 90 ezerig, de ott már cserélni kellett, utána teljesen máshogy vette a sebességi fokozatokat az autó. persze ez csak egy lehetőség, meg kell nézni rendesen.

(#16810) Kornel


Kornel
veterán

akit esetleg érdekel az ültetőszettem, az írjon privit :)
swift2-höz való.

(#16811) SRII válasza Kornel (#16810) üzenetére


SRII
őstag

:C

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#16812) Siriusb


Siriusb
veterán

No, új téli gumik megvannak. Gumis azt mondta, erről a mintázatról nagyon pozitívak a visszajelzések.

Más:
WagonR+, műszerfalon a két szélen elhelyezkedő levegő bevezetésnél a légterelők nem állnak meg egyhelyben, felfele billennek. Azon kívül, hogy kipeckelem, mit tudok csinálni, meg lehet szorítani valamit?

(#16813) giigz válasza Siriusb (#16812) üzenetére


giigz
veterán

Tényleg jó gumi :K

(#16814) Tomics


Tomics
addikt

Na hétfőn megy a kocsi az első szervízre (15e km).
Remélem lesz náluk gyári 0w-20 olaj.
Ha nincs milyet tetessek bele?

Elvileg csak olajcsere kell rá, vagy cseréltessek mást is? (7 hónapos swift)

szerk: lassan nekem is nézegetnem kell a téli gummákat...jót szeretnék ami kiszolgál pár évig de azért ne legyen 20 ezer fölött darabja. valami tipp? Illetve honnan érdemes? Netről érdemes rendelni? (175/65 R15)

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#16815) giigz válasza Tomics (#16814) üzenetére


giigz
veterán

Az olajat nem dobattad le 2k korul?

Gumibol az is jo amit fentebb linkeltek, ha olcso kell Fulda, utana Nokian, aztan GY, Conti, Michelin, Dunlop, mind jol tapad, ha pedig vegre elerheto lesz, akkor Vredi ST 5 :)

(#16816) Tomics válasza giigz (#16815) üzenetére


Tomics
addikt

2k-nál cseréltem, de már 15knál járok szóval muszáj :)

PH! addikt since 2004

(#16817) giigz válasza Tomics (#16816) üzenetére


giigz
veterán

Ja, akkor rendben van, talán már rémlik is, hogy írtad :)

(#16818) Kornel


Kornel
veterán

szerintetek jó a hirdetés?

(#16819) pjen válasza Kornel (#16818) üzenetére


pjen
félisten

Mit veszel ha elmegy?

(#16820) Kornel válasza pjen (#16819) üzenetére


Kornel
veterán

Vagy valami olcsot, mondjuk egy focust nemetbol, vagy valamit ennek az araban.
Majd meg kiderul.

(#16821) Hego válasza Kornel (#16820) üzenetére


Hego
tag

Nekem tetszik a hirdetés :) Egyébként meglepően jól tartják az árukat ezek a splashek, azt hittem sok ennél olcsóbb hirdetést fogok találni de nem :O

i5 3450, 2x8GB @1600mhz, 1050 Ti

(#16822) Kornel válasza Hego (#16821) üzenetére


Kornel
veterán

Megprobaltam ugy beloni az arat, hogy azert az olcsobbak kozt legyen, de nem etelre kell a penz, ugyhogy nem adom oda piaci ar alatt, foleg nem ilyen allapotban.
Ahogy neztem, ez a motor es felszereltseg 1.4-rol indul, szoval remelem realis az ar.
Egyebkent 2 ev alatt nem vesztett kb.az ertekebol, ami eleg jo dolog.

(#16823) Mercutio_ válasza Kornel (#16822) üzenetére


Mercutio_
félisten

A válság óta a viszonylag fiatal használt autók száma visszaesett, akik hallgatták a cserét azok lassan kifutnak az időből és egyre többe kerül a meglevő öreg járgány fenntartása.
Kereslet nő, kínálat csökken, magasabbak az árak.

Esetleg írd bele, hogy kereskedők ne hívjanak.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16824) Kornel válasza Mercutio_ (#16823) üzenetére


Kornel
veterán

Tenyleg, azt meg bele lehet irni.
Azok a felebol is alkudni akarnanak.

(#16825) Doze válasza Kornel (#16824) üzenetére


Doze
aktív tag

Majd írd már meg milyen, alkudozóhuszárok találnak meg? :D, én most alkatrészek árulok, de vazzeg.. áááá :W

(#16826) Mercutio_ válasza Doze (#16825) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nepperek minden piacon vannak ami jól pörög.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16827) Kornel válasza Doze (#16825) üzenetére


Kornel
veterán

Na mit arulsz?:)
A sx4 nem elado?:)

(#16828) Doze válasza Kornel (#16827) üzenetére


Doze
aktív tag

Belevágtam némi Aprilia alkatrész kereskedelembe :D, vettem 2 hibás motort, 80e ft-ért... csak az egyik vázát+blokkot adtam el 110e ft-ért. :DD , de jól pörögnek a cuccok... bejött a számításom :)

(#16829) pjen válasza Kornel (#16820) üzenetére


pjen
félisten

Az ültető szettet kivedted alóla?

(#16830) Kornel válasza pjen (#16829) üzenetére


Kornel
veterán

ki-ki.
eladó, ha valakit érdekel.
ilyen cuccot nem találni minden sarkon :D

(#16831) Tomics: magát a ködlámpát 20 felett sikerült beszerezni, de csak neten, azt is fél évig kerestem, mert ilyen 40+ ezreket nem adtam érte.
A beszerelést kb. sehol se vállalták, mert nem értenek hozzá, stb., pedig elég sok autóvillamossági szervizt megkérdeztem. Márkaszerviz egy órát mondott rá, és 15.000 Ft-ot, más választásom nem is volt.
Igaz "megdolgoztak" a pénzükért, mert majdnem két óra lett, szívtak vele rendesen, ahogy láttam, de csak az egy órát számlázták ki.

[ Szerkesztve ]

(#16831) Tomics válasza Kornel (#16830) üzenetére


Tomics
addikt

Csak erdeklodeskeppen a kodlampat markaszervizben mennyiert raktak bele? (Mindenestül)

PH! addikt since 2004

(#16832) Doze válasza Doze (#16828) üzenetére


Doze
aktív tag

Nálam az alkudás arról szól, hogy mondok egy korrekt árat aztán kell vagy nem? :D, de egyébként vannak olyan emberkék akinek nem kell pl postázni, de posta árát azért lealkudja, személyesen meg még elkezdi magyarázni hogy még a buszjegy árát engedjem el neki... mondtam neki a reggeli kávéját még ne fizessem?? elzavarom az ilyeneket...

[ Szerkesztve ]

(#16833) Tomics válasza Tomics (#16814) üzenetére


Tomics
addikt

Mennyire gaz h 10W30 at raktak bele? Csak ez volt (Eneos)

PH! addikt since 2004

(#16834) giigz válasza Tomics (#16833) üzenetére


giigz
veterán

Érdekes :U

(#16835) Kornel válasza giigz (#16834) üzenetére


Kornel
veterán

nem gaz, de én 5w30-at raktam volna bele...
0w20 elég vékonyka, én próbáltam, hallatszik a lánc csattogása.
egy kicsit, de nekem az is sok.

(#16836) trassher


trassher
addikt

Ignis 1.3 minimum olajszintjét tudja valaki? Tegnap fater mikor hazaért már a szobából hallottam hogy valami nem oké. Elmentem a kocsival, néha zizegő hangot adott a generátor felől, mondom ez generátorcsapágy. Ma reggel kelt hogy nem megyek el olajat meg szűrőket venni mert a kocsiban nincs olaj.....
Beleöntöttem 1 litert, a nívó aljától 3mm van a szint, a minimumtól meg 3 centire. Na most fel nem foghatom hogy honnan volt ebben olajnyomás. Nem jelzett, minimum visszajelző meg gondolom nincs.

Redmi Note 7

(#16837) Cheesy


Cheesy
őstag

1995 Swift 1.0
Pár napja nem működik a ventilátor (amelyik az utastérbe fújja a levegőt).
Tehát a venti fordulatszabályzóját tologathatom, nem csinál semmit. Párás, esős időben (kb csak az van mióta elromlott) rohadtul bosszantó.
Hol induljak neki a hiba kiderítésének? Van ennek külön biztosítékja? Hol lehet cserélni?

www.vakbelmutet.hu

(#16838) Kornel


Kornel
veterán

1,37M-ert vinne egy kereskedo teli gumi nelkul a splash-t.

(#16839) Doze válasza Kornel (#16838) üzenetére


Doze
aktív tag

Szerintem az korrekt ár, ha valóban nem akar alkudni még belőle. :) , én eladnám.

(#16840) pjen válasza Kornel (#16838) üzenetére


pjen
félisten

Ki is fizeti,kp,le is veszi a nevedről?Ha igen akkor jó ár.(szerintem)

(#16841) Kornel válasza pjen (#16840) üzenetére


Kornel
veterán

Szerintem az lesz...
Osszesen gumival meg ugyis 1,42M-m meglesz belole.

(#16842) Doze válasza Kornel (#16841) üzenetére


Doze
aktív tag

Mondjuk azt ezért mondjad a kereskedőnek, nem zsákba cicát árulsz, így ha odamész és nincs valós alkualap akkor pengesse a pénz, mert ha nem akkor a benzin árát leszurkolhatja (feltéve ha te mész hozzá), ha meg benyögi hogy 1,1-1,2-ért vinné, meg legalább még az átírást engedd, meg amúgy is üres a benzintank stb Bagatell indokokkal jön, akkor hajtsd el... Nekem is volt olyan hogy még a saját útiköltségét is engedjem el, meg üres a tank, gyereket úgy elzavartam, hogy azóta is az anyámat szidja :DDD

(#16843) Mercutio_ válasza Kornel (#16841) üzenetére


Mercutio_
félisten

Alaposan nézd(esd) át a szerződést, nehogy valami "aprobetus" alapján későbbi hibára hivatkozva kevesebbet fizessen. Azt is rogzitsetek, hogy milyen papirozasi feladatok terhelik, azt mennyi időn belül köteles saját költségén elvégez(tet)ni illetve annak elmulasztasabol eredő minden közvetlen és közvetett költség öt terheli.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16844) Kornel válasza Mercutio_ (#16843) üzenetére


Kornel
veterán

Koszi sracok az infokat.

(#16845) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

Mi a vélemény erről? Első autó lenne, bár már 26 vagyok, jogsi is csak 2 éve van, eddig egyszerűen nem volt rá szükség. Ennyiért van jobb?

(#16846) Kornel


Kornel
veterán

elment az autó.
elvileg holnap átírja, le is csekkolom.
ők vették meg.

(#16847) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Van itt autóhozzáértő guru? Van egy ignisem, és mostanság csinál egy érdekes dolgot.
Nem tudom mennyire autószerelő topik ez, azért felteszem a kérdést, hátha találkozott már vele valaki:

Adott az autó, egy 1.3-as 2003-as Ignis. Pár napja csinálja a következőt: menet közben egyszerűen leáll a motor. A legkülönbözőbb sebességben, és sebességnél. Utána hiába köszörülöm, nem indul csak percek után.
Hibakódot nem mutat. Eddig arra gondoltam hogy a kulcsban lemerült az immobiliser eleme, és nem érzékeli a kulcsot, de most már a másik kulccsal is csinálja.

Valakinek esetleg valami ötlet? Nagyon hálás lennék :R

[ Szerkesztve ]

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#16848) Tomics válasza Kornel (#16846) üzenetére


Tomics
addikt

Gratula!
Mi lesz helyette?

PH! addikt since 2004

(#16849) Kornel válasza Tomics (#16848) üzenetére


Kornel
veterán

valszeg ez lesz a megoldás egy ideig.

úgyhogy 3 suzuki után (swift mk4, swift mk3, splash) búcsúzok szerintem egy időre, de azért sasolok majd a topicba :D

(#16850) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

4,3l-es vegyes fogyasztást ígér az átprogramozott 1,2-es motor

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.