Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16101) zalman90 válasza Tomics (#16090) üzenetére


zalman90
őstag

nekem is többet mutat 5km/h val mint a gps

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#16102) DigitXT válasza Doze (#16052) üzenetére


DigitXT
félisten

Röhej, hogy már folyamatban van és fél millából tényleg nem kalapálják össze,
mert aszondja, hogy elöl a hűtő meg a klímahűtő is megrepedt + az első lökős.

Ez van: Nővérem ráfizet még egy 100-ast, aztán megint patika lesz az autója...

(#16103) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Skacok, adott egy három ajtó 99-es "sport" swift. Na most olyan 50 felett nagyon hangos lesz hátul az utastérben, régebben mintha nem lett volna ekkora menetzaj, bár nem egy csendes jószág alapból. Mi lehet a gond? Hátsó csapágyak? Csak abból gondolom, hogy írták pár helyen, hogy nem túl strapabíróak a hátsó csapágyak a swiftekben.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#16104) pjen válasza E.Kaufmann (#16103) üzenetére


pjen
félisten

Emeld meg a hátulját,ha megpörgeted kézzel a kereket a rossz csapágynak hangja lesz.Legalábbis nekem a jobb hátsó morgott rendesen. :((

(#16105) E.Kaufmann válasza pjen (#16104) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Gondolom emelővel :DDD , sajnos még a nők szerint sem vagyok superman :N

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#16106) pjen válasza E.Kaufmann (#16105) üzenetére


pjen
félisten

Áshatsz alá gödröt is. ;]

(#16107) E.Kaufmann válasza pjen (#16106) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Suzukival való temetésemet még korainak tartanám, vagy akkora gödröt azért ne ássak? :DDD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#16108) gordonfreemN válasza pjen (#16104) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nekem is csapágyas volt igaz nem régi swift, de akkor se lehetett hallani még kerék nélküli megpördítésnél sem a zajt, csak menet közben bizonyos sebességeknél.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#16109) Nem3sys válasza DigitXT (#16102) üzenetére


Nem3sys
tag

Most csukták össze az ignisünk a családba. Pl csak egy gyári klímahűtő 80k...

Seat Ibiza 1.9TDi 200+++

(#16110) radi8tor válasza Nem3sys (#16109) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Brutális árak vannak. Én csak 235k anyagköltségnél járok úgy hogy meg sem bontották a kasztnit, pedig csak a bal eleje sérült a kocsinak (de lökhárító, motorház, sárvédő és fényszóró csere lesz) - 12 éves Ford Focus.
Bontott alkatrészt nem akartam

⭐ Stella

(#16111) pjen válasza gordonfreemN (#16108) üzenetére


pjen
félisten

Én nem is írtam olyat hogy a Tiednek is volt hangja,bár ha rajta a kerék valószínűleg jobban meg tudod pörgetni,és a terhelés is nagyobb. :((Viszont az enyém szépen szólt kézzel pörgetve is.

[ Szerkesztve ]

(#16112) hossszú


hossszú
őstag

Ma elvittem a nyolc éves Swiftemet a soron következő műszaki vizsgára ami természetesen sikerült.
A vizsgára való felkészítés kimerült egy autómosásban. :) Jót mosolyogtam a vizsgáztatón akinek autószervize is van. Amikor odavittem mondom neki, hogy át kellene nézni az autót mert lejár a műszaki de nem volt időm foglalkozni vele. Erre mondja, hogy mit nézzen rajta, ez egy rohadék autó az ilyen autók fogják tönkre tenni a céget :) ezen soha nem romlik el semmi.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#16113) Kornel válasza hossszú (#16112) üzenetére


Kornel
veterán

ami így nem igaz, mert a futóműben azért kell cserélni dolgokat, illetve a váltó se a megbízhatóságáról híres, de tényleg nem egy fs francia :)

(#16114) hossszú válasza Kornel (#16113) üzenetére


hossszú
őstag

130e fölött van az autóban de nekem szerencsére semmi gondom nem volt a fütóművel, pedig igen sz@r úton is járok-jártam vele, amióta megvan fs franciám azóta szinte csak a feleségem használja. A váltóban pedig hűségesen cserélgetem az olajat gondolom az szerepet játszik a hibamentességben.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#16115) Kornel válasza hossszú (#16114) üzenetére


Kornel
veterán

valószínű jót tesz neki a váltóolajcsere, én is azt teszem a splash-ben, nem egész 2 év alatt beleszaladt 50 ezer km...
viszont nekem a futóműben már kellett cserélni 2 toronygumit, 2 kutyacsontot, és ugye kicseréltem a gátlókat is, bár az még nem volt rossz, de ugye koni került bele... meg persze a 2 gyári hibás rúgóról nem beszélek, de az a swift2-t nem érinti. azért a gátlóidra méress rá egy futóművesnél egyszer, ha messze már a gyári érték, akkor szedd ki őket, és a lindornál 7500-ért újat varázsolnak belőle, ami nem tétel.

hozzátartozik, hogy előttem nőé volt a kocsi, bp-en használta, és szerintem csak ment vele, ha nagy gödör volt, akkor átment rajta, valószínű sokat kapott akkor.
szerencsére motorikusan tökéletes :C

[ Szerkesztve ]

(#16116) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Hello flexibilis ablaktörlőlapátot akarok venni 2001-es Suzuki Swiftre. Az a kérdésem ezek jobbak, mint a régi gyári lapátok, illetve milyen márkájút vegyek?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#16117) roti86


roti86
őstag

A francba: jön a hőség, meg is ugrott az átlagfogyim 2 decivel, most már 5.2l :)

[ Szerkesztve ]

(#16118) Mercutio_ válasza roti86 (#16117) üzenetére


Mercutio_
félisten

Panaszkodsz, vagy dicsekszel :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16119) pjen válasza roti86 (#16117) üzenetére


pjen
félisten

Ha használod a klímát nyilván többet fogyaszt. :((

(#16120) roti86 válasza Mercutio_ (#16118) üzenetére


roti86
őstag

Csak elégedett vagyok. :)

pjen: nyilván többet eszik sajnos és ne is ment 100%-ban. Akkor simán meglenne a +0.5l

[ Szerkesztve ]

(#16121) pjen válasza roti86 (#16120) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos az enyém 1 literrel többet eszik. :((

(#16122) Reaper válasza kalozhun100 (#16116) üzenetére


Reaper
őstag

Auchan, noname márka, simán bírja 1-2 évig, és fillérekért van, és persze sokkal jobb, mint a gyári lapátok.

(#16123) trassher válasza kalozhun100 (#16116) üzenetére


trassher
addikt

Nekem volt flexibilis is de nem jött be. A legjobban a valeo lapátja vált be. 2800 egy pár és nagyon jó.

Redmi Note 7

(#16124) kalozhun100 válasza Reaper (#16122) üzenetére


kalozhun100
őstag

Vettem ma Obi-ban flexibilist, 525mm-est és 450mm-est előre, hátra meg egy 400mm-est, egész jól törölnek.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#16125) neduddki válasza kalozhun100 (#16116) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

tomcsi-t dicserjetek:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#16126) SRII


SRII
őstag

itt mindenkinek Suzukija van? :Y
akkor csatlakoznék én is.

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#16127) Tomics válasza pjen (#16121) üzenetére


Tomics
addikt

Gyöngyös-Hajduszoboszlo (180km) klímával pályán nagyrészt 130-140el ( 1x 180 ;] ) komputer szerint 5,8 ( ami a valosagba kb 6,1). Swift III

PH! addikt since 2004

(#16128) pjen válasza Tomics (#16127) üzenetére


pjen
félisten

Enyém sajna többet eszik egy felessel,1,3 benzin.

(#16129) Kornel válasza Tomics (#16127) üzenetére


Kornel
veterán

gödöllő-miskolc pályán végig klímával óra szerint 120, GPS 110 5,3 liter, valóságban 5,5 liter, GPS 130 már majd egy literrel több lenne.
splash, ugyanezzel a motorral :)
egyébként kva takarékos autónk van, klímával országúton 5 liter alatt marad.

viszont egy valamit nem értek, mióta ilyen meleg van, indításkor mintha egyel többet tekerne az önindító, illetve beremeg egy kicsit a kocsi, nehezen (lassabban) kapja el a fordulatot, eddig sose tapasztaltam ilyet, nem tudom mi lehet, valakinek ötlet? :U

[ Szerkesztve ]

(#16130) gordonfreemN válasza Kornel (#16129) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Érdekes amúgy szerintem is (2006 swift 1.3), hogy nekem is többet serget hidegen míg munkatársam VW polo-ja szinte pöccintésre indul. Csak jobb lenne ha kevesebbet tekerne

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#16131) Kornel válasza gordonfreemN (#16130) üzenetére


Kornel
veterán

az a baj, hogy hibakódot nem dob, addig meg bármi lehet, úgyse jövök rá :D

(#16132) SRII


SRII
őstag

sziasztok!
Kérdezni szeretnék mivel az autómnak van egy két, úgy mond hibája, remélem van megoldás rá vagy az itt lévők már tapasztalták is, az emlitett hibákat és tapasztalataik alapján én is okosabb leszek.

Van egy Swift GS II autóm, melyen a kézifék lámpa a műszerfalon villog, vagy folyton ég,(a fék menet közben nincs behúzva, :B ) ha kisebb gödörbe belemegyek akkor vagy eltűnik vagy újra kivilágít, villog.
A következő az ,hogy a helyzetjelző világításom is elment (bal oldali) utána követte a másik fél évre rá!
A furcsa az ,hogy ezek a jelenségek a műszaki átvizsgálás és vizsga után egyből jelentkeztek!
A harmadik jelenség az,hogy a bal oldali hátsó rugó nyikorog, nagyon is, főleg gödörbe hajtva, vagy párás időben, (a nyekergés már már idegesítően is hangos)
A negyedik az,hogy az ülésem is nyikorog, nyekereg.(88 kiló vagyok kb)
Lehet ezeken segíteni? valaki már tapasztalt ilyen jelenségeket?
Az aszfalthang ami beszivárog már nem is beszélek! :O iszonyat!

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#16133) Kornel válasza SRII (#16132) üzenetére


Kornel
veterán

az ülés ilyen. engem is idegesít, ki is szedtem, de max. egy üléscsere oldja meg, csak kérdés, hogy milyet érdemes bele venni...
többire meg rá kéne nézni egy megbízható szerelőnek.

(#16134) SRII válasza Kornel (#16133) üzenetére


SRII
őstag

én is gondolkoztam ,hogy kiszedem, hátha az ülés csavarok lazultak ki, de ami érdekes az asszony felőli nem nyekereg, az jó!(persze a vezető felőli oldal van többet használva)
Ezek a kisebb bosszankodások ellenére szeretem.

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#16135) pjen válasza SRII (#16132) üzenetére


pjen
félisten

A kézi fék kapcsolója ott van a kar alatt,nem tart semmiből kicserélni,vagy esetleg csak meg kell igazítani.A helyzet jelző elől hátul elment,akkor valószínűleg a kapcsoló halt meg,ha csak elől,lehet elszakadt a vezeték.A nyekergést lehet WD 40 el hamar meg tudnád szüntetni.

(#16136) SRII válasza pjen (#16135) üzenetére


SRII
őstag

gondoltam valami haszonlóra, köszönöm, ki is próbálom. :R

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#16137) Doze válasza SRII (#16136) üzenetére


Doze
aktív tag

Még 1 tipp.

A fékolajtartályban van szintjelző. Ha nincs benne elég olaj akkor meg tudja villogtatni a műszerfalon a lámpát. Nekem mikor teljesen lekopott a fékbetét és lecsökkent a fékolaj szint, akkor csinálta. Aztán nagy nehezen rájöttem miért van ez :)

Ja és ez magyarázza a véletlen ki-be kapcsolódását. Mert lötyög benne a cucc,,

[ Szerkesztve ]

(#16138) PRDZsolesz válasza Doze (#16137) üzenetére


PRDZsolesz
aktív tag

Így van, az fix, hogy a fékfolyadék. Nekem is volt, és ahogy kopott a betét, egyre többször világított, majd folyamatosan égett mielőtt teljesen elkopott volna.

(#16139) pjen válasza PRDZsolesz (#16138) üzenetére


pjen
félisten

Nekem 98 as fapados Swift m volt,abban nem volt vissza jelző a fék folyadék tartályon.Még csodálkoztam is az 1976 os kiadású skoda s 100 on volt+fék lámpa kiégés jelző is.Mondjuk a forgalmiban az volt"De Luxe" ;]

(#16140) PRDZsolesz válasza pjen (#16139) üzenetére


PRDZsolesz
aktív tag

Az a nem mindegy! :Y :C

(#16141) kalozhun100


kalozhun100
őstag

2001-es Suzuki Swift gl-em van, és van, hogy szól a bal oldali első hangszóró van, hogy nem. Rájöttem, hogy valami REAR LEFT nem jó a rádió hátulján, valószínű kontaktos a kábel, mert ha megmozgatom, van hogy szól. Ezzel most mit tudok csinálni?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#16142) gordonfreemN válasza kalozhun100 (#16141) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Kábelt kicserélni, vagy egy rövid szakaszt kivágni (ahol a törés van) és toldani

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#16143) Nem3sys válasza Reaper (#16122) üzenetére


Nem3sys
tag

2hónap után dobhatom a kukába annyira szar...

Arról nem is beszélve, hogy 160nál lerepült az egyik esőben :U

[ Szerkesztve ]

Seat Ibiza 1.9TDi 200+++

(#16144) Reaper válasza Nem3sys (#16143) üzenetére


Reaper
őstag

Akkor nem tudom hogy csinálod, de nekem már évek óta csak ilyen van ezen is, meg a másik autómon is, és nagyon sokáig bírják csíkozás nélkül. Volt már nekem is monszun szerű esős élményem, és hibátlan volt.
Egyszer repült el, de akkor én balfaszkodtam el, mert még nagyon kezdő voltam, és nem raktam rá rendesen.

Emellett persze én is úgy kezdtem, hogy nem érdemes spórolni rajta, és megvettem a Bosch félét, na az volt az ami fél évet bírt :U

[ Szerkesztve ]

(#16145) Kornel


Kornel
veterán

nem kell valakinek a splash-em? :U

(#16146) E.Kaufmann válasza Kornel (#16145) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Na jól van, ha nagyon akarod, értemegyek, ne kelljen vele többet bajlódnod :D

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#16147) Kornel válasza E.Kaufmann (#16146) üzenetére


Kornel
veterán

háhá :D
jó pénzért viheted :C
viszont lenne egy hibátlan autód :)
csak még nem tudom mit vennék helyette :D

(#16148) giigz válasza Nem3sys (#16143) üzenetére


giigz
veterán

Németországban miért Auchan noname ablaktörlőt veszel? ;]

(#16149) Kornel válasza giigz (#16148) üzenetére


Kornel
veterán

nekem auchan noname ablaktörlőm van, az előző elment egy évig, és ezzel sincs még bajom.

(#16150) giigz válasza Kornel (#16149) üzenetére


giigz
veterán

Én vagy féléve vettem Bosch-t, de amilyen kevés eső van, nem kellett túl sokat használni. Régen mindig töröltem az ablakot, szárazon is, ha egy picit is koszos volt, ablakmosó fújás + törlés azonnal, de mióta ezt a Bosch-t megvettem, úgy vagyok vele, hogy csak akkor törlök, ha vagy már nem látnék rendesen, vagy ugye eső van... És szerintem ez a kulcsa, hogy nem kell mindig törölni, és akkor sokat fog bírni. Én pl. úgy vagyok vele, hogy most több évig nem fogok ablaktörlőt venni, ha minden igaz...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.