Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16701) Kornel válasza neduddki (#16700) üzenetére


Kornel
veterán

Cvt amúgy nem bugos?

Mod: prius cvt - je.

[ Szerkesztve ]

(#16702) neduddki válasza Kornel (#16701) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mejjik?

udv

neduddki

mod: prius kulon vilag arra nagyon figyeltek a totoyaek:- )

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#16703) Doze válasza Kornel (#16699) üzenetére


Doze
aktív tag

Am gyanakszom arra hogy ezek az "újabb" swiftek hamarabb ki fognak peregni mint a régiek.... mert ezt nem lehet már annyira 'kókányolni', az elektronika ha beszarik, tuti nem viszik el márkaszervizbe, vagy profi szerelőhöz.... (fél autó ára), meg az alkatrészek sem olcsóak hozzá.... Nekem az Sx4-hez tanksapka pl 10e... :U, de ezt meg valahol ellensúlyozza azt hogy 6 év alatt egy hátsó féklámpa égett ki ;], inkább karbantartok minthogy bontott ugyanolyan lepukkant alkatrészeket kelljen hajkurászni....

Ja arról nem is beszélve (még a fentiekhez), itt volt a válság.... szerintem volt olyan család/ember akinek a kajálás is nehézkes volt, nem még 100 ropiért gumit venni... Bár ha magamból indulok ki 20 ezrenként még ha valami szart is borítanék bele 4 ezerért, akkor is kicserélném az olajat, meg legalább az alapvető dolgokat... (de gyanítom ha ennyire pénztelen lennék akkor az adót/biztosítást/benzint sem tudnám fizetni , így maradna az Ikarus :) )...

Nekem pl jobb egy suzuki kiglancolva, amit az újkorától ismerek, fenntartok. Mint egy levedlett fos németprémium... hiába mondják hogy 3 millióból már autót lehet venni, de ha nem tudom úgy fenntartani ahogy szeretném akkor mi picsának?... hogy utána az legyen, hogy hónapokig hallgassam pl ha valami szar benne, és azon rágódjak hogy most 300e vagy 500e lesz a javítás? meg gondolkodjak rajta most kell eladni? Aztán venni egy másik autót aminek aránylag kevesebb "baja" van.... számomra olyan lenne ez mint szaron a légy, ha kiszárad szállok tovább :DDD, mert sokan ezt csinálják 2 évente cserélgetik.

Am nekem a következő cél egy Skoda lesz, de az még a jövő zenéje... vagy egy keveset futott, vagy zsír új.

[ Szerkesztve ]

(#16704) Kornel válasza Doze (#16703) üzenetére


Kornel
veterán

Teljesen igaz, amit mondasz.
Viszont nekem a következő egy prius lesz, 6-8 évesen.

(#16705) giigz válasza Kornel (#16697) üzenetére


giigz
veterán

16 éves Megane, 230k km, gyári váltóolaj :)

Élettartam olaj, nincs előírva csereperiódus.

A vásárlás előtt elhatároztam, hogy ha lesz majd autó, és élettartam olajos, tuti lecseréltetem, hogy finomabban járjon, jó legyen neki, stb... Ez már bő 1,5 éve megvan, és nem visz rá a lélek, hogy kiadjam azt a pár ezer forintot, mert egyszerűen semmi baja nincs a váltónak. Pontosan kapcsolható, ha beledobom csak új kétújjal, akkor is pontosan beveszi, mint ahogy azt kell is neki. Egyszerűen nem látom okát, hogy miért kellene cserélnem. 20 éves korában sem lesz a váltójának baja, akkor is venni fogja a fokozatot szépen a gyári olajjal... :) Persze ha már mindennel végeztem lehet lecseréltetem, hogy megnézzem finomabban fog-e járni utána, de egyelőre nem látom értelmét...

[ Szerkesztve ]

(#16706) Kornel válasza giigz (#16705) üzenetére


Kornel
veterán

Nézz át a milyen autót vegyek topicba, linkeltek egy neked való hirdetést. :)

(#16707) Doze válasza Kornel (#16704) üzenetére


Doze
aktív tag

mondjuk őszinte leszek, nekem Prius nem kéne, még ha elütnének vele akkor sem :DDD :DDD , persze neked számít a fogyi stb... de a Splasht nem adnám oda érte, valamilyen szinten bizonytalan a Prius állapota főleg 6-8 évesen...

(#16708) giigz válasza Kornel (#16706) üzenetére


giigz
veterán

Láttam... :C

(#16709) neduddki válasza Doze (#16707) üzenetére


neduddki
nagyúr

hi!!

nem ok nelkul van akkora respekte a szials otojavnak:- )

udv

neduddki

mod: kornelka: szorakozzon akinke kedve van a behozatalla amikro 3 ev garral kapod meg

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#16710) Kornel válasza Doze (#16707) üzenetére


Kornel
veterán

Szerintem egy német magántulajdonostol nem gáz megvenni.
Akku cellánként cserélhető, gyakorlatilag fillérekért. Ha a cvt nem romlik el, akkor mi tud még elromlani benne? Ráadásul elég nagy autó, és olcsó fenntartani. Ragadó is 60k azt hiszem.

(#16711) Doze válasza Kornel (#16710) üzenetére


Doze
aktív tag

Ha garantáltan leigazolható, meg tényleg ideális eset, akkor megérheti.
De valahol olvasgattam hogy ezek a hibridek valójában nem is olyan gazdaságosak, most ez igaz e vagy sem? :F

[ Szerkesztve ]

(#16712) neduddki válasza Doze (#16711) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

olvass utanna a gazos priusoknak taxi uzemben, csunya nagyion csunya:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#16713) Kornel válasza Doze (#16711) üzenetére


Kornel
veterán

5 liter vegyesben.
Spritmonitor szerint jobban fogyaszt a Splash - nél.
Méretben 2 számmal nagyobb, és elég megbízható.
Amúgy meg most másra kell a pénz, szerintem év vége felé lesz aktuális.

(#16714) Mercutio_ válasza Kornel (#16699) üzenetére


Mercutio_
félisten

Gondom a sok 0 forinttal elhozott autó tulaj, no meg a volt szoci járgányból átűlt "kalapos ember" :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16715) Kornel válasza Mercutio_ (#16714) üzenetére


Kornel
veterán

úgy-úgy. :K

(#16716) dnelb válasza dnelb (#16607) üzenetére


dnelb
veterán

sajna a p0420 jött vissza... :DDD

[link]
[link]

(#16717) hzsolee


hzsolee
őstag

Ha valaki nagyon ott van ECU téren, meg tudná nekem mondani, hogy 2002-es swift-be 33920-69EA helyett lehet-e E0 tenni? A bontó aki árulja sajnos ilyenre nem tud választ adni...

[ Szerkesztve ]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#16718) hzsolee válasza hzsolee (#16717) üzenetére


hzsolee
őstag

Mivel találtam ugyanolyan számút, annyiban változott a kérdés:
ugyebár ecu és gyújtáskapcsoló csere (mivel immós) és kész? Minden okés, működni kell mindennek és nem kell semmit esetleg programozni vagy hasonló?

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#16719) HKorn


HKorn
addikt

2006-os Swift, gyári kerék+felni 165/70R14 méretben, kérdés az, hogy ugyanerre a felnire eggyel szélesebb gumit rá lehet-e tenni? 175/65R14 méretben.

Én úgy gondolom nem okozhat gondot, ennyit elbír a felni szélessége.

Run&Ride

(#16720) Kornel válasza HKorn (#16719) üzenetére


Kornel
veterán

persze.
nekem ez van a splash-en, aminek ugyanaz a futóműve :)
milyen gumit akarsz venni?
téli?

más:nem kell valakinek swift2/splash-hez 4 db H&R rúgó (-35 mm), és két első konsi str.t gátló? valószínű eladó lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#16721) HKorn válasza Kornel (#16720) üzenetére


HKorn
addikt

kösz.

Mostanra koptak el a gyári Contik, kell rá újat venni (nyáriak)

Szélesebbet meg a stabilitás miatt gondoltam, 165-ösök elég virslik voltak.

Run&Ride

(#16722) neduddki válasza HKorn (#16719) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

5x14 4x100 ET45 KF 54,

udv

neduddki

p.s. a Juliacskan volt 165os gumim:- )

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#16723) Kornel válasza HKorn (#16721) üzenetére


Kornel
veterán

nekem is azért van 175/65 r14 rajta.
nyári conti pc5
téli nokian wr d3
ha nem fizetik meg, akkor külön is eladó lesz valamelyik szett, mindkettő gyári acélfelnin van.

(#16724) HKorn válasza neduddki (#16722) üzenetére


HKorn
addikt

köszi ez hasznos táblázat! akkor eszerint még a 185 is jó lenne rá.

Asszonyé a vas egyébként, én egy H Astrát nyúzok, 205/55R16-os kerekeken.

Run&Ride

(#16725) Kornel válasza HKorn (#16724) üzenetére


Kornel
veterán

nincs rávaló méret 185 r14-ben.
a /60 túl kicsi, a /65 túl nagy.

(#16726) Motion_Blur válasza HKorn (#16719) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nálam is a gyári acélfelnin ilyen méretű gumik vannak, teljesen oké.
Nyári pedig 195/55 alufelnin.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#16727) HKorn válasza Kornel (#16725) üzenetére


HKorn
addikt

Jah, jó lesz rá a 175 is. :)

Run&Ride

(#16728) Matthisa


Matthisa
tag

Sziasztok!néha mikor ba..akodik a fordulatszám és fulladozik remeg a motor akkor a olyan szinten zörgőhangot ad a levegőszűrőház a motortérben hogy olyan mintha diesel autó lenne. Látom fogják csavarok, azokon húznék lehetséges hogy megszűnne? :R 2005ös swiftről van szó

[ Szerkesztve ]

(#16729) Doze válasza Matthisa (#16728) üzenetére


Doze
aktív tag

Hát ja, de én pl a gégecsőből hagytam el 1 csavart :D, érdemes kézzel átmozgatni

(#16730) Matthisa


Matthisa
tag

Sziasztok?Vkinek eladó kalaptartója nincs véletlen swift 2005höz? :R

(#16731) Kornel válasza Matthisa (#16730) üzenetére


Kornel
veterán

csak egy splash-em van eladó :D :DD :DDD

(#16732) Noddy


Noddy
senior tag

Sziasztok!

Most állok komplett első fékszett csere előtt. Hogy lehet, hogy 8500Ft-ért és 20000 Ft-ért is lehet kapni tárcsát, betétet? Mit érdemes venni?

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#16733) lacy86


lacy86
addikt

Sziasztok!

Szeptemberben viszem a kocsit ( 100ezer km ) szervizre! ( Swfit II )

A szerelo mondtam , hogy ( Hala Istennek ) ezekkel a kocsikkal nincs nagyobb gond / baj.
Elvileg egy gyertya csere lesz , mondtam neki legyen meg egy valto olaj csere is ( igy nyugszok meg :D ).

Szerintetek meg kellene valamit csereltetni?!

Ps.: Tavasszal egy "papucs" csere is esedekes lesz ( a mostani Continental 185/60 R15 84 H )
Most vegyem meg ( mert olcsobb ) , esetleg oldalt tudtok ajanlani hol vegyek ? , ajanlani egy-ket tipust milyet erdemes , stb...

[ Szerkesztve ]

(#16734) neduddki válasza Noddy (#16732) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ebc-re vess egy pillnatast jo cuccoika csinal

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#16735) Mercutio_ válasza lacy86 (#16733) üzenetére


Mercutio_
félisten

10k km-enként Motorolaj, évente pollen és egyéb szűrők, ablaktörlőlapátok, illetve ha szükséges gumiharang, fékbetét, stb. szóval a kopó alkatrészek.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#16736) giigz válasza lacy86 (#16733) üzenetére


giigz
veterán

Majd tavasszal vedd meg, ne most :)

Jól jegyezd meg: Vredestein Sportac 5 ;)

(#16737) lacy86 válasza giigz (#16736) üzenetére


lacy86
addikt

;) :R

(#16738) Smitiz


Smitiz
csendes tag

Sziasztok!

2005-ös 5ajtós Swiftem bal első ajtaja nem nyílik se kívülről, se belülről se kulccsal se központival :(

Egyszer már volt ilyen de másnapra elmúlt neki, most már kb 2 hete tart és a család nehezen viseli az anyósülésről átmászós módszert :)

Valakinek van ilyennel tapasztalata?

(#16739) pjen válasza Smitiz (#16738) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Minden más működik elektromosan a gépben?Ha igen akkor vedd le a kárpitot,valószínűleg kiderül mi a hiba,vagy ha úgy érzed vidd el szervizbe. :)

(#16740) PRDZsolesz válasza Smitiz (#16738) üzenetére


PRDZsolesz
aktív tag

Volt, igaz ignisben. A központizár retesze beakadt valahova, és se föl se le. Leszedtem a kárpitot és megcsináltam, azóta jó.

(#16741) Smitiz


Smitiz
csendes tag

Minden más működik, közben benéztem ide-oda, anyagáron a nyitó mechanika a bowdenekkel, belső kilincsccsel kompletten 24-25.000 Ft

KÖzben meglöködtem a kasznit oldalról és közben nyitogattam, egyszercsak elkezdett működni....

Egy ismerőssel szétszedtük az ajtót, belenéztük a fekete dobozba amibe a bowdenek futnak bele, most úgy tűnik jó....

(#16742) batai15


batai15
félisten

Üdv, kérdésem lenne.
Dobfékembe fék henger lett cserélve mert nem működött rendesen. Emiatt melegedett a dob. Kb egy hónapig jártam vele míg végül ráért egy szerelő. Ki lett cserélve. . Fék betét csiszolva
Másik szerelő lehülyézett hogy nem lett cserélve betét ne tuti meg égett .fék fog,dob nem melegszik. Akkor mi s helyzet?

(#16743) Motion_Blur válasza Smitiz (#16738) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Nekem ugyanez a problémám. Szerintem több mint 1 éve jelentkezett először. Csak úgy tudtam kinyitni ha a kulccsal nyitottam + nyomtam a gombot a kulcson. Azóta egyre többször előjön és most már sokszor amikor lezárom az autót, hangosan kerreg a zár. Ha van valamilyen megoldás.... mert ha én szétkapom, nem látom a hibát, nem tudom milyennek kell lennie.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#16744) Doze válasza batai15 (#16742) üzenetére


Doze
aktív tag

Ha folyamatosan fogott akkor valószínűleg megégett, +szarrá kopott.... másrészt van aki esküszik a fékbetétek csiszolására, de én nem vagyok oda érte, mert a csiszolópapír szemcséi bekerülnek a dobba és nem fog egyenletesen kopni (csíkoz), jobb lett volna ha kicserélik a fékbetéteket újra... letudva a kopás+a valószínű megégés.

(#16745) batai15 válasza Doze (#16744) üzenetére


batai15
félisten

A jobb oldali betét majdnem új volt.mentem a kocsival,fék fog,nem melegedett. Akkor is ?

(#16746) Doze válasza batai15 (#16745) üzenetére


Doze
aktív tag

Végülis ha működik akkor ok :) , de ha viszed műszakira akkor érdemes egy fékhatást nézni, mert ha nagy az eltérés a 2 oldal közt akkor nem engedik át... gyakorlatban csak az első fékeknél érzed ha gáz van, mert akkor fékezéskor simán kikapja a kezedből a kormányt :DDD, hátsó fékeknél nincs ennyire feltűnő jelenség.

De ha jó, akkor akkor hagyd, de ha legközelebb cserélni kell akkor mindig párba cseréltesd. Olyan mint a gumi, tengelyenként egyszerre..., jó-jó úgy is, de a fék azért fontos...

(#16747) batai15 válasza Doze (#16746) üzenetére


batai15
félisten

Elől fél kopottak.Nem húz el fékezéskor.gondolom ha hátsó is húzna.

(#16749) hcs57 válasza batai15 (#16747) üzenetére


hcs57
őstag

A hátsó féket én a kézifékkel tesztelném menet közben... ha nem tör ki semerre, akkor valószínűleg egyformán fog mindkét oldalt. (forgalom mentes helyen csináld, ha valamerre elindulna, akkor azonnal engedd el a kéziféket.)

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#16750) batai15 válasza hcs57 (#16749) üzenetére


batai15
félisten

Földút meg felel? ott teszteltem .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.