Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:08:43

LOGOUT.hu

NEM TUDOD, HOGY MI EZ A KÁRTYÁS DOLOG? OLVASD EL EZT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109150) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Vigyázzatok, megint scam/phising oldalakkal próbálkoznak! Ha valaki megkeres, hogy szavazz valamire, ne tedd! Akkor sem, ha régi ismerős keres meg, mert valszeg feltörték a fiókját. Ne is nyisd meg az oldalt, amit belinkel neked!

***

Hozzászólások

(#92051) kriszpontaz válasza maross (#92050) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Érdekes, a Rayman nekem sem jött be. Pedig jó páran nagyon szeretik. Nekem tiszta kusza az egész.

(#92052) eami válasza ooloo (#92047) üzenetére


eami
Topikgazda

itt egy példa, próbáld meg így beállítani (Steam Link , két router).

router 1 (amibe a net megy WAN porton keresztül, és amin a számítógéped is van):
WAN:
marad ahogy van

LAN:
IP address 192.168.60.1
subnetmask 255.255.255.0
DHCP engedélyezve 192.168.60.2 -től 192.168.60.199-ig

router 2 (amibe a steam link van bedugva):
fontos hogy a router 1ből jövő kábel ne a WAN portra legyen dugva, hanem mondjuk az egyes portra.
WAN:
dynamic ip (nincs más beállítás)

LAN:
IP address: 192.168.60.200
subnetmask 255.255.255.0
IGMP proxy enabled (ha van)
DHCP tiltva (!!!) <-- ez fontos, majd az első router osztja az IPt a másik routeren lévő eszközöknek is (egyébként meg csak összeakadnának)

[ Szerkesztve ]

(#92053) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Három kérdésem van:

1. Lehet-e ellenőrizni valahogy, hogy melyik kulccsal aktiváltam a meglévő játékomat?
2. Aktiválás nélkül megállapítható-e, hogy az adott kulcs melyik játékot adja?
3. Ellenőrizhető-e, hogy egy adott kulcs él-e még vagy már használt?

(#92054) vorosmarti válasza C. s. (#92053) üzenetére


vorosmarti
senior tag

Nem-nem-nem :)

(#92055) C. s. válasza vorosmarti (#92054) üzenetére


C. s.
addikt

Kár-kár-kár! :D Ezek hasznos dolgok volnának.
Köszi a (gyors) választ!

[ Szerkesztve ]

(#92056) ooloo válasza kriszpontaz (#92049) üzenetére


ooloo
őstag

Szia ,

Erre gondolsz ?

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#92057) vorosmarti válasza C. s. (#92055) üzenetére


vorosmarti
senior tag

Nincs mit :) Elég sok visszaélésre adna lehetőséget ha a meglévő kulcs bármit elmondana magáról. Talán a már regisztrált játék kulcsát megmutathatná, de azt sem lehet...

(#92058) C. s. válasza vorosmarti (#92057) üzenetére


C. s.
addikt

A visszaélésekre nem is gondoltam, csak ha cserélget az ember, jól jöhetne néha mindkét félnek. De hát ez van. :)

[ Szerkesztve ]

(#92059) ooloo válasza eami (#92052) üzenetére


ooloo
őstag

Szia ,

Éppen fordítva van...

A Steam Link a szolgáltató modemébe csatlakozik ... ebből a modemből van elvezetve a jel egy másik routerbe , amihez a sz.gép csatlakozik .

Lehet , hogy ez mellékes ?

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#92060) eami válasza ooloo (#92059) üzenetére


eami
Topikgazda

ez a része mellékes, a lényeg hogy a többi pont így legyen beállítva és akkor egy hálónak fogják érzékelni az eszközök.

(Steam Link)

[ Szerkesztve ]

(#92061) kriszpontaz válasza ooloo (#92056) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Igen, de még mindig nem tudom hogy hány router van. Ahogy mondták, ha 2, csak az egyik oszthat DHCP-t, mert behülyülnek. A DHCP nélküli (kikapcsolt állapotú) csak switch-ként üzemel. Ez az automatikus port nyitásért felelős, valamint a hálózaton belül az eszközök egymás közti kommunikációja nem biztos hogy működik ha nincs bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#92062) ooloo válasza kriszpontaz (#92061) üzenetére


ooloo
őstag

Két router van .

Az egyiken kikapcsoltam a DHCP - t . Azon , ami csatlakozik a sz.géphez .

[ Szerkesztve ]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#92063) kriszpontaz válasza ooloo (#92062) üzenetére


kriszpontaz
veterán

A port nyitást amúgy az UPnP-re értettem. Annál a routernél kell bekapcsolva hagyni a DHCP-t, amely csatlakozik a netre. A másiknál kikapcsolni. Ha most úgy csináltad, akkor kezdésnek jó.

[ Szerkesztve ]

(#92064) ooloo válasza kriszpontaz (#92063) üzenetére


ooloo
őstag

Igen ...

Azon kapcsoltam ki , ami csatlakozik a szolgáltató routeréhez , és amire rá van csatlakoztatva a sz.gép .

Jó lenne , ha lépésről lépésre átvennénk a teendőket . ( Műszaki analfabéta vagyok :DDD )
Persze csak akkor , ha ez nem jelent terhet .

Vagy szólok a DIGI szerelőjének , hogy kalibrálja a rendszert ... szerintem pár ezresért szívesen segít ( persze swarz - ban ) .

[ Szerkesztve ]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#92065) eami válasza ooloo (#92064) üzenetére


eami
Topikgazda

ennél jobban lépésről lépésre nem tudom hogy lehetne. rengeteg féle router van regeteg féle firmwarel.

(#92066) ooloo válasza eami (#92065) üzenetére


ooloo
őstag

Szia ,

Most azt próbáltam meg , hogy kiiktattam a második routert ..

Ezt :

Most a sz.gép közvetlenül csatlakozik a szolgáltató routeréhez .

Ehhez :

Így:

A tévén ez látszik :

Elindítom a csatlakozást :

és csak pörög , pörög , de nem történik semmi .

A gépen kikapcsolva a tűzfal !

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#92067) eami válasza ooloo (#92066) üzenetére


eami
Topikgazda

steam link amúgy frissített firmwaret? illetve gépen a kliensben minden engedélyezve van?

(#92068) ooloo válasza eami (#92067) üzenetére


ooloo
őstag

Rákattintottam a frissítésre a Steam Link esetében ...

ez jött ki ..

Mire gondolsz azzal , hogy "gépen a kliensben minden engedélyezve van?"

Nincs letiltva semmi ... tudtommal. :U

[ Szerkesztve ]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#92069) ooloo válasza eami (#92067) üzenetére


ooloo
őstag

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#92070) eami válasza ooloo (#92069) üzenetére


eami
Topikgazda

pin kódot "cseréltek" már az eszközök?

(#92071) ooloo válasza eami (#92070) üzenetére


ooloo
őstag

A Steam kliensben megadtam a kódot , de a Steam LInk nem kér semmilyen kódot .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#92072) ooloo válasza ooloo (#92071) üzenetére


ooloo
őstag

Rányomtam a gyári beállítás vissza opcióra ...

Most töltöget .. telepít .. kikapcsol - bekapcsol ...

Újraindult , de kódot most sem kért .
Annyi történt , hogy a képernyőt ( TV ) kellett kalibrálni . A sz.gépet most is látja , és kész felirattal jelzi .

[ Szerkesztve ]

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#92073) ooloo válasza ooloo (#92072) üzenetére


ooloo
őstag

Nem maradt más ... hívom a digis szerelőt .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#92074) eami válasza ooloo (#92073) üzenetére


eami
Topikgazda

vegyél fel steamen, aztán real time hátha könnyebben megoldjuk :)

(#92075) ooloo válasza eami (#92074) üzenetére


ooloo
őstag

A meghívást elküldtem...

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#92076) joe-ker


joe-ker
senior tag

Ma reggel ez fogadott.

Email címemre nem tudok belépni (lehet megszűnt)
Mobil hitelesítés működik.Mivel ez nem a fő acc így csak bundle maradékok vannak ráaktiválva,cd kulcsot nem tudok kézzel foghatót mutatni,nem is tudom milyen kóddal aktiváltam.5€ pénztárca kóddal aktiváltam a piacot 2015 végén de ezt a kódot sem tudom már visszakeresni.
Ilyenkor ki a teendő?

(#92077) eami válasza joe-ker (#92076) üzenetére


eami
Topikgazda

közép tájékon ki van emelve. lépj kapcsolatba a steam supporttal. Leírod nekik hogy mi a helyzet, aztán majd kérnek valamit.

(#92078) AtHoS válasza eami (#92077) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Nem akarok belevau, de ott pont az olvasható a képen, hogy a kapcsolatfelvételnél mellékeljen bizonyítékot, igazolja, hogy valóban Ő a fiók tulajdonosa és nem azt, hogy ha majd később "kérnek valamit".

Szóval arra kellene szvsz. javaslat mivel is tudná jelen helyzetben igazolni, hogy övé az a fiók

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#92079) eami válasza AtHoS (#92078) üzenetére


eami
Topikgazda

lehet félre értettem, de azt hiszem a mobilhitelesítés még működik. ha adott meg korábban mobilszámot és/vagy fent volt az authentikátor mobilon, akkor nyert ügye van.

(#92080) joe-ker válasza AtHoS (#92078) üzenetére


joe-ker
senior tag

Közben megtaláltam a steam pénztárca kódot,írtam is nekik,gondolom beletelik pár napba mire válaszolnak.

(#92081) joe-ker válasza joe-ker (#92080) üzenetére


joe-ker
senior tag

Eddig siker,mail címet megváltoztattam a support segítségével. Most a lock feloldáson van a sor.

(#92082) ooloo válasza eami (#92074) üzenetére


ooloo
őstag

Szia ,

Probléma megoldva ...

A Steam kliens és a Steam Link béta verzióra való frissítése egycsapásra megoldotta a problémát .

Tökéletesen működik .

Köszönöm Neked és mindenki másnak , aki próbált segíteni a csatlakozási probléma megoldásában ! :R :R

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#92083) joe-ker válasza joe-ker (#92081) üzenetére


joe-ker
senior tag

Fiókomat feloldották még az este 9-kor.
Ez gyorsan ment!

(#92084) szami777 válasza joe-ker (#92083) üzenetére


szami777
addikt

Volt indoklás, hogy miért csinálták?

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#92085) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Nektek működik az idlemaster?
Kb egy hete most megint használom, volt vagy 50 játék amit farmoltam, tegnap este egyszer csak leállt, és nem tudott belépni a Steambe a progi, hiába próbáltam belépni (a jelszó jó, meg minden), egyszerűen nem enged be...

;) - The Power of the Light Side

(#92086) Urguru válasza Anonymus23 (#92085) üzenetére


Urguru
tag

Az előbb szedtem ki vele a kártyákat megy rendesen.

(#92087) ollie válasza ooloo (#92082) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ezt jó tudni, mert én is most várom, hogy megjöjjön a rendelt Steam Linkem. Köszi!

***

(#92088) joe-ker válasza szami777 (#92084) üzenetére


joe-ker
senior tag

Önzárolt lett a fiók,de hogy mi okból nem tudom .Kb 20 napja nem léptem be a fiókra. Tegnap ez várt.

[ Szerkesztve ]

(#92089) ooloo válasza ollie (#92087) üzenetére


ooloo
őstag

Órákat áldoztam arra , hogy egyes játékok futtathatóak legyenek Windows 10 alatt , de hiába . Mindent kipróbáltam , amit lehetett... még egy javasasszonyt is hívattam a géphez de neki sem sikerült . Uri Geller is felsült . ;] Csak Windows 7 alatt voltak hajlandóak futni .

A Steam Béta változata ezen is segített.... az eddig makacskodó programok pikk-pakk indulnak Win10 alatt .

Úgyhogy akinek nem megy a Steam Link , vagy nem akar a Windows 10 alatt futni egy játék , annak első lépése legyen a Steam Béta változatra váltás . Szerintem .

Semmi sem olyan veszélyes a "demokráciára" , mint amikor az emberek szabadon választhatnak!

(#92090) szami777 válasza joe-ker (#92088) üzenetére


szami777
addikt

Köszi :R

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#92091) ollie


ollie
MODERÁTOR

Na megjött a Steam Link meg a Controller. A Controller a Steam indulása után update-elni kezdett, majd soha nem került újra használható állapotba. A monitoron annyit írt, hogy akár 1 percig is eltarthat, na most 15 perc után sem történ semmi. Azóta nem is reagál semmire. Ilyenkor mi van?

***

(#92092) Urguru válasza ollie (#92091) üzenetére


Urguru
tag

Nekem is ezt csinálta annó, elem ki elem be majd lement a rendesen a frissítés.

(#92093) ollie válasza Urguru (#92092) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Oké, megoldódott, bár egy elemkivétel és bekapcs nem volt elég, úgy kellett bekapcsolnom, hogy az A gombot lenyomva tartottam.

Mondjuk most meg a Steam linkkel szopok. Vagy a Steam fagy le a PC-n (vagy crashel), vagy megszakad a kapcsolat a link meg a gép között.

[ Szerkesztve ]

***

(#92094) VGYke


VGYke
addikt

Mi lehet a baj win10 alatt egy régi kedvencemmel, Syberia, ezt írja ki:

Tudtok segíteni?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#92095) eami válasza ollie (#92093) üzenetére


eami
Topikgazda

amúgy ha AMD-d van akkor lehetnek gondok.

ja, de látom nem az van :)

[ Szerkesztve ]

(#92096) sixpak válasza VGYke (#92094) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nem megy W10 alatt, én is megvettem annak idején, de refundoltam is.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#92097) s7evcsenko válasza sixpak (#92096) üzenetére


s7evcsenko
addikt

De megy (illetve kompatibilissé lehet teeni), tegnap értem a végére... ;)

(#92094) VGYke:
Steamen belül jobb klikk a syberia-ra, tulajdonságok, helyi file-ok, helyi fileok böngészése, jobb klikk a game-ra, és ezeket állítsd be.

A 2. rész viszont mókolás nélkül elindul. :K

(#92098) eami:
Valószínűleg azért, mert Te már megmókoltad... anélkül elvileg tényleg nem megy.

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#92098) eami válasza sixpak (#92096) üzenetére


eami
Topikgazda

kíváncsiságból ránéztem és nálam megy gond nélkül w10 alatt :K

(#92099) sixpak válasza eami (#92098) üzenetére


sixpak
nagyúr

Elnézést kérek mindenkitől, rosszul emlékeztem, 8.1 alatt nem indult nekem.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#92100) bul07


bul07
nagyúr

Kis érdekesség
ASF-et használok
Elindítottam mert a fő fiókomon volt pár játék amit farmolni kell
Közben gondoltam a all fiókjaimból átküldöm a kártyákat
Böngészőbe csináltam, el is indítottam pár csere ajánlatot, mondom ránézek már hány csere ajánlat van már kész
Erre nem láttok egy értesítést se, hmm, benéztem a csereajánlatokba és mind el is lett fogadva
Ez igen, ASF fogadta el a csereajánlatokat(csak küldés semmi helyette)

Azért ez érdekes

Ez akkor lehet gond ha lopott cucc jön ajándékba és ép megy a ASF és elfogadja, és ha esetleg a meglopott tulaj ügyet csinál követik a cuccot esetleg jöhet szankció mert elfogadásra került a csere

Ha nem lenne mobilos megerősítés már törölném is a ASF-et , ilyet hogy magától elfogad ajánlatokat

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.