Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:08:43

LOGOUT.hu

NEM TUDOD, HOGY MI EZ A KÁRTYÁS DOLOG? OLVASD EL EZT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#109150) ollie


ollie
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Vigyázzatok, megint scam/phising oldalakkal próbálkoznak! Ha valaki megkeres, hogy szavazz valamire, ne tedd! Akkor sem, ha régi ismerős keres meg, mert valszeg feltörték a fiókját. Ne is nyisd meg az oldalt, amit belinkel neked!

***

Hozzászólások

(#92601) Lackki válasza edgR (#92598) üzenetére


Lackki
senior tag

továbbra sem érted :D
nem azonos tudásról beszélek, azonos termékről! Ha ennyire tetszik neked az apple téma akkor megfogalmazom másképp.

iPhone 8 apple storeban itthon 300ezer jó magyar forint lesz mondjuk, de bemész a telekomhoz és ugyanúgy kártyafüggetlenül megveszed 150ezerért. Hol itt az értelem?

Privátot hamarabb észreveszem

(#92602) elithun válasza Lackki (#92601) üzenetére


elithun
őstag

Nyilván hülyék.
Oh mégse. Írtam korábban, hogy az egyedi megállapodások teszik lehetővé, hogy olcsóbban tudják adni.

[ Szerkesztve ]

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#92603) Lackki válasza elithun (#92602) üzenetére


Lackki
senior tag

steam gondolom simán csak túl nagy részt kér a kiadóktól, hogy közvetlenül az ő platformjukon legyen hirdetve és megvásárolva.

Privátot hamarabb észreveszem

(#92604) [Prolixus] válasza elithun (#92602) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Mondjuk ilyen alapon a Valve is nagytételben veszi a kulcsokat a kiadóktól (bár persze gondolom nem úgy működik a rendszer, hogy előre megvesznek X darab kulcsot, hanem on demand vagy ilyesmi rendszer lehet) szóval enniy erővel lehetne a Steam-en is olcsóbb. Sőt, még olcsóbbnak kellene lennie, mert nincs rajta ugyebár a 3. fél haszna (GMG meg a többi).

Aztán mégsem. Ennek két oka lehet szerintem. Az egyik a steam refund, a másik meg hogy a Valve úgy látja, megteheti hogy drágábban adja a játékokat, mert úgyis mindig lesz XY mennyiségű ember, akik nem vadásznak a különböző third party oldalak ajánlataira, csak felmásznak steam-re aztán megveszik ami kell. Mondjuk a játék árát nem a Valve szabja meg, hanem a kiadó, ők csak rárakják a haszonkulcsukat. Szóval inkább a haszonkulcsukat tartják magasan, nem törődbe az olcsóbb alternatívákkal. Arra lennék kíváncsi, hogy ha mondjuk a GMG-ne vesz az ember steam kulcsot, abból az árból mekkora részt kap a Valve?

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#92605) Corleone33 válasza [Prolixus] (#92604) üzenetére


Corleone33
aktív tag

nem akarok hülyeséget mondani de bizonyos vagyok benne h az esetben is 30% a cut

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#92606) elithun válasza [Prolixus] (#92604) üzenetére


elithun
őstag

Ezt már annyira nem tudom miként jön létre, de biztosan van szerepe a Steamnek is benne valahol.
Úgy tudom a GMG a kiadókkal és független fejlesztőkkel köt üzletet. De közben mégiscsak Steam kulcsok vannak árusítva, amihez legalább egy alap megállapodás kell szerintem a kiadó és a Steam között, hogy a Steam felületen megjelenjen a játék.

Meg ugye a Steam elég monopol helyzetben is van. Bármilyen haszonkulcsot választhat, és leleményes emberből sincs túl sok, meg félnek az olyan helyektől is, mint a GMG (pedig az még legális is), így biztosan megéri nekik így drágán adva a játékokat.

[ Szerkesztve ]

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#92607) edgR válasza Lackki (#92601) üzenetére


edgR
őstag

Minden termék, mindenhol, mindig ugyanannyiba kerül? Nem.
Minden vásárló tisztában van az akciókkal, vagy hogy épp az adott termék hol olcsóbb? Nem.

De ez már tényleg nagyon off, elnézést :B

(#92608) [Prolixus] válasza elithun (#92606) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Igen, mivel a platformot ők biztosítják, valamilyen formában (direkt vagy indirekt úton) kapnak pénzt ők is, hiába nem közvetlenül steam-en veszi valaki a játékot.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#92609) ollie válasza [Prolixus] (#92604) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A GMG-s (vagy bármelyik 3rd party shop) kulcs után nem kap részesedést a Valve. A Steames árakat nem a Valve határozza meg, hanem a jogtulajdonos (tehát mondjuk a Far Cry 529-nek az Ubisoft). Általában azért drágább a Steam, mert úgy alakult, hogy manapság már a legtöbb végfelhasználó (játékos) a Steam könyvtárában akar látni mindent, és nem is nagyon látogat más, online boltokat. Csak ennyi. Közvetlenül a Steamen sokkal több fogy mindenből, ezért emelkedtek meg az árak.

Ja igen, és a Valve valóban nem vesz semmit előre hanem az eladott termék után továbbutalja a pénzt a jogtulajdonosnak (mínusz a részesedése).

[ Szerkesztve ]

***

(#92610) elithun válasza ollie (#92609) üzenetére


elithun
őstag

Köszi a pontosítást! :R

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#92611) [Prolixus] válasza ollie (#92609) üzenetére


[Prolixus]
addikt

"A Steames árakat nem a Valve határozza meg, hanem a jogtulajdonos"

Ezt én is írtam.

"A GMG-s (vagy bármelyik 3rd party shop) kulcs után nem kap részesedést a Valve. "

Honnan és milyen erre vonatkozó infód van? Sztem elég furcsa lenne. Fenntartom a szervereimet, meg a kliensemet meg fizetem a customer service-t, közben meg a beaktivált játékok után egy dollárt sem kapok? Nyilván ezeket nem csak a third party oldalakon árult kulcsok miatt tartja fent a Valve, hiszen a saját áruházában is árulja ugyanezen játékokat, de akkor is...még azzal sem lehet érvelni, hogy minden ilyen third party helyen árult játék kártyás vagy van benne in-game pénzcsere amiből részesedik a Valve.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#92612) Sirpi válasza [Prolixus] (#92611) üzenetére


Sirpi
senior tag

Szerintem is kell, hogy kapjon a kulcsok után részesedést a valve, mondjuk jó kérdés, hogy mennyit, amikor nem olyan rég a Bundle Stars 46 db játékot adott oda 1$-ért (mind külön kulcs), ez kizárja, hogy legyen valami fix minimum az árra...

Amúgy amit nem értek, az az, hogy a 4-pack-ek hogyan maradhattak meg ezek után is? A Rocket League-nél pl. továbbra is ott van, és ezzel lehet 3 giftet szerezni adott játékból.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#92613) morfondőr válasza [Prolixus] (#92611) üzenetére


morfondőr
őstag

Én azt tartom valószínűbbnek, hogy a kiadók fizetnek a valve-nak, hogy a játékaik az ő rendszerüket használják, de ez csak morfondírozás részemről! :)

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#92614) ollie válasza [Prolixus] (#92611) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Onnan, hogy már régóta ingyenesen biztosítja ezeket a szolgáltatásokat a Valve bárkinek. Nyilván egy szűrésen át kell menned a játékoddal, de semmit nem kell fizetned, akár ingyenes is lehet maga a játék. Ehhez még hozzájön az is, hogy ingyen kérhetsz a Valve-tól regisztrációs kulcsokat, melyekkel azt csinálsz, amit akarsz (pl odaadhatod egy shopnak árulni).

***

(#92615) FollowTheORI válasza morfondőr (#92613) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem is van egy fix összeg amiért ott lehetnek... amolyan "polc díj"... és annyit adnak el amennyit akarnak maguktól bárhol.
Ha Steam-en keresztül, akkor a Steam kap nyilván belőle... egyébként meg nem. :)

A per kulcs díj, vagy részesedés szerintem furcsa lenne... meg nem is hiszem belemennének a kiadók.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#92616) bepken


bepken
veterán

nálam most le is halt a market... (vagyis az egész community rész)

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#92617) S1M0N válasza bepken (#92616) üzenetére


S1M0N
senior tag

Nem csak nálad, az egész Steam meghalt...

(#92618) Benir8 válasza bepken (#92616) üzenetére


Benir8
senior tag

Nálam se jó.

(#92619) morfondőr válasza S1M0N (#92617) üzenetére


morfondőr
őstag

Érdekes, mobilon megy...

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#92620) bepken válasza morfondőr (#92619) üzenetére


bepken
veterán

az áruház és a community része is?

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#92621) morfondőr válasza bepken (#92620) üzenetére


morfondőr
őstag

Yep! Vásárlást most nem próbálok, de amit az app tud, az működik nálam.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#92622) bepken válasza morfondőr (#92621) üzenetére


bepken
veterán

akkor gondolom nem WP-t használsz.... :DD

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#92623) morfondőr válasza bepken (#92622) üzenetére


morfondőr
őstag

Droid :)

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#92624) [Prolixus] válasza ollie (#92614) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Az ilyen "ingyér" bizniszeknél az szokott lenni, hogy addig ingyenes neked is amíg nem kérsz pénzt érte, de mihelyst pénzt kérsz a cuccodért, akkor a közbeiktatott fél is tartja a markát a jussáért.

A másik az lehet amit már többen is említettek. A kiadókkal fix szerződése van a Valve-nak, és azok értékesítéseitől függetlenül kap pénzt tőlük azért, mert megengedi, hogy bekerüljön steam-re a játék.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#92625) morfondőr válasza morfondőr (#92623) üzenetére


morfondőr
őstag

Na elérte a telefot is a dögvész! [kép]

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#92626) Kal-El


Kal-El
senior tag

Na annyi a gift trade-nek is :D

(#92627) alcsa válasza Kal-El (#92626) üzenetére


alcsa
senior tag

Akkor ennyi, törlőm a fiókom és a Steamet is! :DDD

(#92628) Arkennys válasza Kal-El (#92626) üzenetére


Arkennys
addikt

én pl steamgifts-et sajnálom pl, én is, mások is csinálgattunk sorsolásokat salen vett gamekből. Mostmár hivatalosan is bundletemető lesz kb.

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#92629) joe-ker válasza Arkennys (#92628) üzenetére


joe-ker
senior tag

Legfeljebb steamkeys lesz.

(#92630) TXT


TXT
őstag

Sracok, mikor indul a Prey, mikortol jatszhato pontosan? :U

(#92631) EnDaN válasza TXT (#92630) üzenetére


EnDaN
tag

Ha a Steam igazat mond, akkor 01:00-tól ma :)

(#92632) Arkennys válasza joe-ker (#92629) üzenetére


Arkennys
addikt

szerintem eléggé visszaszorul, én sem költök simán pénzt sorsolósdira, hanem walletben ami összejön innen onnan. Szerintem más is így van vele, legalábbis gyanítom. Walletre azért könnyebb termelni egy kicsit

Si vis pacem, para bellum - Ha békét akarsz, készülj a háborúra

(#92633) TXT válasza EnDaN (#92631) üzenetére


TXT
őstag

Koszi :K

(#92634) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni valami olcsóbb, videó vágásra/szerkesztésre alkalmas programot, és egy lehetséges jelölt megtalálható a steamen is: CyberLink PowerDirector 15 Ultimate.
Az lenne a kérdésem, hogy ez is hasonlóan a játékokhoz, hozzáadódik a könyvtáramhoz, aztán bármikor újratelepíthetem, vagy itt már van valamilyen korlátozás? A 3rd party EULA-t olvasgatva nem igazán tudtam ezt leszűrni.
Játékon kívül mást még nem vásároltam steamen, szóval ebben abszolút kezdő vagyok. Máshonnan is beszerezhető a szoftver természetesen, de nekem kényelmesebb lenne steamről.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#92635) Ryder62 válasza vzsryl (#92634) üzenetére


Ryder62
őstag

Bármi amit Steamen veszel, az hozzáadódik a könyvtáradhoz. Van külön játék és szoftver lista, tehát ezt a szoftver kategóriába tenné. A játékokhoz hasonlóan bármikor újra telepíthető.

[ Szerkesztve ]

(#92636) tomsolo válasza vzsryl (#92634) üzenetére


tomsolo
őstag

hitfilm express meg ingyenes

Uplay: tom.solo | Steam: tomsolo | Hivatásos zsákbamacska-nyerészkedő

(#92637) ayo válasza tomsolo (#92636) üzenetére


ayo
addikt

vagy DaVinci Resolve, ami szintén ingyenes

http://jateknaplo.blog.hu

(#92638) vlaszti


vlaszti
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy problémám a steam barátokkal.Miért nem látom a barátokat akiket felvettem és ők se látják a profilomon a barát listámat?Én is rámegyek a saját profilomra és nem látom őket akiket felvettem!Eddig már több mint 30eurót költöttem a steamen így az nem lehet gond,hogy nem birnák felvenni barátot.Mi lehet a gond?

(#92639) DrTechnoid válasza vlaszti (#92638) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Kliensből és böngészőből se működik? Mobil app-al mi a helyzet, ott sem látod őket? Belinkelhetnéd a profilodat.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#92640) Assimilator


Assimilator
őstag

Akkor gondolom, innentol kezdve a meglevo giftek ara/erteke meg fog tobbszorozodni, s minel kevesebb lesz, annal ertekesebb lesz, foleg ha pl. aruhazban nem kaphato jatekpeldanyrol van szo...

(#92641) vlaszti válasza DrTechnoid (#92639) üzenetére


vlaszti
csendes tag

Egyiknél se látszanak a barátok!Játékaim közül csak az FS17 vásároltam steamen a többit a g2a vettem.Ez is lehet gond,hogy mostanság nem vásároltam steamen játékot? :O
[link]

(#92642) maross válasza vlaszti (#92641) üzenetére


maross
veterán

ha utobbi 1 evben nem vettél, lehet gond (...mintha)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#92643) DrTechnoid válasza Assimilator (#92640) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Remélem , bizakodok hogy a Skyrim Legendary egy vagyon lesz mostmár :K

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#92644) pixta78


pixta78
senior tag

Sziasztok! Csak alkalmazàsból lehet kulcsot aktiválni? Mobil app-ban és böngészőben nem találtam ilyen pontot.

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#92645) eami válasza pixta78 (#92644) üzenetére


eami
Topikgazda

igen, sajnos csak a desktop kliensben lehet aktiválni.

(#92646) Met


Met
nagyúr

Sziasztok!

Jövő hétvégén újratelepítem a gépet. A steam a C-re van telepítve, a játékok egy külön ssd-n vannak, illetve a GTA5 egy külön partíción.
Hogy csináljam hogy ne vesszenek el a mentések?
A GTA5 és a DirtRally ami fontos.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#92647) süttyő


süttyő
tag

Sziasztok!

Letöltöttem a divisiont mivel most ingyenes, viszont mikor elinditom csak villog a division indítás előkészítése és nem csinál semmit... Mi lehet a probléma?

(#92648) pixta78 válasza eami (#92645) üzenetére


pixta78
senior tag

Kössz, sejtettem:-(

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#92649) pixta78 válasza süttyő (#92647) üzenetére


pixta78
senior tag

Lehet Vga driver, lehet directX stb. Tedd fel a legújabb vga drivert először.

Hegyet alulról, templomot kívülről, kocsmát belülről!

(#92650) #54715584 válasza Met (#92646) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nézd meg a játékok Steam oldalán, hogy van-e cloud szinkronizáció. Ha van, akkor majd automatikusan letölti a mentéseket, amikor telepíted újra a játékot. De azért erősítsen meg valaki. :)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Steam topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.