Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) KrAt


KrAt
veterán

Azért a nagy terran földi egység (nem jut eszembe, mi a neve, factory-ban lehet gyártani, és mint egy kétlábon járó transformers robot úgy néz ki) írtókomoly, megfelelő segítséggel előtte egész komoly golgokat lehet művelni vele :D

Amúgy ahogy néztem, "megmaradt" a vulture is, van helyette ilyen kis gyors, autóra emlékeztető cucc :)

(#1352) cowboy_bebop válasza KrAt (#1351) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Thor.

(#1353) h.adam.92 válasza KrAt (#1351) üzenetére


h.adam.92
őstag

és a lángszoros kocsi :DDD

(#1354) Thome


Thome
addikt

Szórakoztam egy kicsit: LINK
A háttérben a srác hangjával ne törődjetek, TS-en is fenn voltam, és pont beletrafált, hogy mikor kell beleszólnia. :DD

(#1355) KrAt válasza Thome (#1354) üzenetére


KrAt
veterán

:D :DDD :C

(#1356) EyEsOnU


EyEsOnU
tag

hali, lehet, hogy már volt róla szó, de lesznek hősök a SC2-ben? mint a warcraft3ban.

(#1357) kovsol válasza EyEsOnU (#1356) üzenetére


kovsol
titán

nem

May the Force be with you!

(#1358) h.adam.92 válasza Thome (#1354) üzenetére


h.adam.92
őstag

aaaa a command centernek kb semmi hp-ja nem fogyott :DDD

(#1359) BalaNce87 válasza Thome (#1354) üzenetére


BalaNce87
addikt

Van kulcsod vagy ez az a replay cucc?

(#1360) XanD3R válasza BalaNce87 (#1359) üzenetére


XanD3R
aktív tag

Ilyen kamikaze akcional szerintem nagyon unatkozhatott, szoval en a sandbox-ra tippelnek :)

(#1361) KrAt válasza XanD3R (#1360) üzenetére


KrAt
veterán

Sandbox? :) Noob vagyok, mire gondolsz? :)

Ha nem szalonképes, jöhet priviben is :)

(#1362) Ptech válasza XanD3R (#1360) üzenetére


Ptech
őstag

És azt hogy multi only bétával? :F

(#1363) XanD3R válasza Ptech (#1362) üzenetére


XanD3R
aktív tag

A jatekban szinte minden kliens oldali, legalabbis a "jatszhato" resz az.
Minden fele ugyes dologgal ki lehet kerulni a battle.net-et igy jatszhatsz egyedul a "csupasz" jatekkal. Ez a sandbox.

De ment privi.

bocs az ekezet nelkulisegert

(#1364) Ptech válasza XanD3R (#1363) üzenetére


Ptech
őstag

sandboxot vágom, csak azt nem vágtam, hogy lehet a bétán is ügyeskedni így :)
Ezek szerint akárki leszedheti a klienst pl torrentről, és legalább megnézheti a grafikát meg az egységeket saját maga.

(#1365) XanD3R válasza Ptech (#1364) üzenetére


XanD3R
aktív tag

Igen, erre tokeletes. Bar bizok benne, hogy a kovetkezo beta kulcs kiosztasnal nagyobb szerencsem lesz :D

(#1366) Thome válasza BalaNce87 (#1359) üzenetére


Thome
addikt

Se ez, se az. De már előttem elmondták a titkot. ;)

(#1367) Thome


Thome
addikt

1 órán belül kaptok egy meglepetést! :DDD

(#1368) Ateszzero


Ateszzero
őstag

Próbáltam, lehet vele offline játszani gép ellen egy mod segítségével lesz belépési jogunk vendégként belépni, aztán ezzel a sandboxal lehet csatározni.Alig bírom abbahagyni.Van már egy két replayem.

Remélem ez nem számít wareznek.

[ Szerkesztve ]

(#1370) Ateszzero válasza Thome (#1369) üzenetére


Ateszzero
őstag

Na én is ugyanezzel a módszerrel játszok.Beletellett némi időbe mire meg tudtam csinálni, de megérte.Úgysem fogok kapni beta kulcsot.
Teljesen működő dolog.Reméljük nem fogja senki törölni ezt a hasznos videolinket.

(#1371) kovsol válasza Ateszzero (#1370) üzenetére


kovsol
titán

azt valahogy nem lehet beállítani, hogy ne random fajjal toljam ?
amúgy ez a gép nem a leggyengébb gondolom mert úgy hallottam az kb két egységgel áll a bázisán, engem ez betámadt és nem csak egy két egysége volt

May the Force be with you!

(#1372) Thome válasza kovsol (#1371) üzenetére


Thome
addikt

Első alkalommal le is zúzott engem az a helyzet (Terran-Én vs Protoss-AI).

Sajnos random dobálja, de örüljünk hogy fut. :))

Az is megoldás lenne, ha ráírnák az SC1 AI-jét, és módosítva a megváltozott egységekre. Akkor megint nagy lenne a kihívás. :)

[ Szerkesztve ]

(#1373) Ateszzero válasza kovsol (#1371) üzenetére


Ateszzero
őstag

Én még nem jöttem rá, de sztem nem is lehet.

(#1374) KrAt


KrAt
veterán

asszem semmi :)

[ Szerkesztve ]

(#1375) BalaNce87 válasza KrAt (#1374) üzenetére


BalaNce87
addikt

Nekem is elmondhatná valaki:) mert én is kipróbálnám szívesen, előre is köszi, persze előbb lecsekkolom a videót, remélem nem olyan bonyolult:D

(#1376) BalaNce87 válasza Thome (#1372) üzenetére


BalaNce87
addikt

Bocsi de az egyik fájl nem elérhető az AI, azaz az első link.

(#1377) Thome válasza BalaNce87 (#1376) üzenetére


Thome
addikt

Nekem működik, de ott egy másik link.

(#1378) BalaNce87 válasza Thome (#1377) üzenetére


BalaNce87
addikt

köszi

(#1379) BalaNce87 válasza BalaNce87 (#1378) üzenetére


BalaNce87
addikt

Honnan tudom leszedni a betat? mert ugye az is kéne ahhoz hogy működjön.

(#1380) Djuree


Djuree
félisten

na toljátok már? kulcs nélkül van valami mód kipróbálni a bétát? a szemetek nem adtak kulcsot, pedig megvan az összes újabb blizz játék, ez a hála :(((

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1381) Ateszzero válasza Djuree (#1380) üzenetére


Ateszzero
őstag

Igen, egy páran már gyakorlunk gép ellen.
Ezen a lapon feljebb megtalálod link formájában a megoldást.
Sok sikert.

(#1383) Wolverine válasza BalaNce87 (#1379) üzenetére


Wolverine
félisten

Beszélj Joe Torrent bácsikáddal Alabamából.

Djuree: ne add fel, lesz még kulcsosztás :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#1384) Thome


Thome
addikt

Tipp a építkezéshez: LINK
A videó elején láttok 2 hologram épületet, azt 1 SCV fogja megcsinálni szépen sorrenben. Ezt én összefűzésnek neveztem el... :) De összefűzhetsz bármennyit.
Mikor az SCV-t Terrannál, vagy a Probe-t a Protossnál (Nem hiszem hogy a Zerg Drone tudna ilyet, mert az benne marad az adott épületben.) kiválasztod építkezésre, és több dolgot is le szeretnél tenni, akkor a Shift-et lenyomva tartod. Ha pedig több különbözőt, akkor kiválasztod az épületet, shift->katt->kiválasztod a következő épületet->shift->katt, és így szép sorrenben megcsinálja. Ha azonost akarsz, akkor shift lenyom, és kattintgatsz mint az őrült... :) Leginkább a Supply Depotoknál előnyös ez.

Remélem most mondtam valakinek újdonságot! :)

Wolverine: :C

[ Szerkesztve ]

(#1385) Djuree válasza Thome (#1382) üzenetére


Djuree
félisten

kösz, kipróbálom :R

Wolverine: remélem is. sztem nem sokan vannak akik nálam többet SC-ztek :U igaz én inkább ai ellen toltam, de nem egyedül, hanem lan-on, haverokkal. de volt hogy egyfolytában 20-30 órát felállás nélkül :Y a régi szép idők...van vagy 500-600 pálya amit csináltunk :C

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1386) Thome válasza Djuree (#1385) üzenetére


Thome
addikt

Über OFF: 7-én jössz Tinnyére? :DDD

(#1387) Djuree válasza Thome (#1386) üzenetére


Djuree
félisten

über OFF válasz:

na megint softozol? :DDD

nem megyek mostanában játszani. itt pihen az ak-m szétszedve, gearbox csumára szedve, minden. nem nagyon van kedvem összerakni :D meg amúgy is messze vagyok. max itt miskolc körül tudok menni. azért majd nyáron lemegyek ha lesz nagy tinnyei játék :)

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1388) kovsol válasza Thome (#1384) üzenetére


kovsol
titán

aki ezt nem használta az is egy jó nagy noob lehetett már bocsi, ez egyáltalán nem újdonság amúgy :N de pl építkezés után így küldöd haza a parasztot kristályt szedni, így még akkor is kell használni ha csak egy épületet építesz

javaslom azt is, hogy az épületeket és az egységeket ugye control+(szám) kombóra rakd be és pl így csata közben se kell hazamenni épületekre kattintani és folyamatosan mehet a gyártás, wc3 ban még az is jó trükk volt, hogy a hősre jelölted ki, hogy oda szülessenek az egységek itt annyira nem jó ötlet, mert egy unit könnyebben meghal mint ott a hős tette :D én amúgy wc3 al toltam 10k+ feletti darabszámú battle.netes mecset elég jól is ment

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#1389) Thome válasza Djuree (#1387) üzenetére


Thome
addikt

Még nem, de már alakul a felszerelés... :DD Most valószínűleg nézőnek (szakszerűen: Observer, Spectator :D ) megyek ki. Nyáron kötelező lesz jönnöd. Gearboxod összetegyem? ;]

kovsol: Akkor én az voltam... :B

[ Szerkesztve ]

(#1390) BalaNce87 válasza Wolverine (#1383) üzenetére


BalaNce87
addikt

Most mi ez az oltás, (azóta mondjuk meglett), de hivatalosan bárki leszedhetné betat és nem csak az akinek kulcsa van, legalábbis ez legtöbb játéknál így van.

(#1391) Thome válasza BalaNce87 (#1390) üzenetére


Thome
addikt

Ez nem oltás, segítő szándék volt benne, maximum nem ismerted fel. :U

(#1392) Djuree válasza Thome (#1389) üzenetére


Djuree
félisten

á nem kell. már össze akartam, csak 1 embernek az nem megy. legalább 4 kéz kéne. vagy a rugó ugrik ki, vagy az elsütő billentyű, vagy a visszaforgásgátló pecek :DDD :O
kell majd egy szorító...

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1393) kovsol válasza Thome (#1389) üzenetére


kovsol
titán

a módosítás után is olvasd el megint :D jah és annyira nem új dolog, hogy ilyet nem csak blizzard játékban lehet csinálni én annó mikor AoE2 vel játszottam gőzerővel akkor is hasznosak voltak ezek a funkciók

May the Force be with you!

(#1394) Thome válasza Djuree (#1392) üzenetére


Thome
addikt

Először én is szívtam a V2-vel. De elég egy erős mágnes, azt bevágod a bal fele alá, és az lefogja a rugót a visszaforgásgátlóval együtt, és rátudod tenni a másik felét. :)

kovsol: Okos dolgok, köszi!

(#1395) Thome


Thome
addikt

1v1v1v1-et játszottam a gépek ellen, és egyszercsak a "Player 3" beírta hogy: "gg", majd a System üzenete: Player 3 defeated. Ezen befostam, ennyire megoldani az AI-t, gratulálok, bárki is csinálta. :C

(#1396) bpx válasza Thome (#1395) üzenetére


bpx
őstag

ez még nem jelenti azt, hogy jó az AI (mondjuk az is kérdéses, hogy mi a jó AI), ilyen és hasonló már az első részben is volt bizonyos mapokon, egy egyszerű triggerrel meg lehetett oldani, csak senkinek sem hiányzott :)

(#1397) Thome válasza bpx (#1396) üzenetére


Thome
addikt

De egy kezdetleges, homemade AI-ban elrejteni 1-2 ilyen dolgot, az lepett meg igazán. Van még mit fejleszteni ezen az AI-n még. (A bázisomra jön 10 egységgel, abból 3-4 meghal a Cannonok miatt, majd visszább megy, és ismét jön, de amint bekap egy lövést, visszafordul, majd ismét jön, etc...). Ezt leszámítva építkezik, csinál védelmet, terjeszkedik, fejleszt, szóval kezd okos lenni.

(#1398) kovsol válasza Thome (#1397) üzenetére


kovsol
titán

én azt figyeltem meg, hogy próbál mikrózni a gép, pl azt figyeltem meg, hogy azt az egységet amit épp fókuszólni próbálok hátrahúzta és egy full hp -sat rakott az utamba, hogy feltartson, szóval vannak jó pillanatai, az tuti, hogy ez a kis módosítással előhívott AI nem a leggyengébb fokozat, hogy ilyeneket csinál, sőt még rushal is próbálkozott nálam

May the Force be with you!

(#1399) virkir válasza kovsol (#1398) üzenetére


virkir
veterán

Nekem úgy tűnik valóban nem hülye most, hogy játszottam vele egy kicsit.
Földi egységekre gyúrok jön az ellen a levegőből és fordítva.
Nem tudom milyen fokozaton megy a béta de nem lesz egyszerű. :D

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1400) Thome válasza kovsol (#1398) üzenetére


Thome
addikt

Kijött a 4.0-ás AI, nem próbáltam még, de méretileg több lett (1,23 helyett 1,31), tehát okosabb lett a gép. Gondolom nem trigerrekkel nyomták tele... :DDD

virkir: Ezt házilag hozta össze néhány modder, ez nembiztos hogy a Blizzard érdeme. (Vagy lehetséges, hogy az SC1-es kódokat átfejtették SC2-be, és módosítottak néhány elemet benne. Spekuláció.)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.