Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) Wolverine


Wolverine
félisten

Ha valaki abban bízott volna, valahogy mégis lesz LAN-támogatás az SC2-ben... felejtse el.

És egyúttal felhívnám a figyelmet, hogy jelenleg is megjelenik az USA-ban egy havonta új résszel jelentkező Starcraft-képregény a Wildstorm kiadásában, ami ugyanúgy részét képezi a hivatalos lore-nak, ahogy a WoW esetében ez megtörtént. Vagyis könnyen lehet (szerintem inkább biztos), hogy a kampányban utalni fognak a képregény eseményeire is.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#1652) XanD3R válasza Wolverine (#1651) üzenetére


XanD3R
aktív tag

Kar, hogy tenyleg kimarad LAN tamogatas :(
LAN partykon nalunk nem igen szokott lenni internet szoval marad a bnet emu /offline/ modszer

(#1653) Ptech


Ptech
őstag

Na, épp most kaptam egy kódot, pedig már kezdtem lemondani a lehetőségről :D

szerk: inkább link, mint kép beillesztés :)

[ Szerkesztve ]

(#1654) Thome válasza Ptech (#1653) üzenetére


Thome
addikt

Dejóóneked... :( De a linket töröltetném, mert az emailed látszik, és nehogy feltördelje 1-2 kecseg.

(#1655) sh4d0w válasza cettlee (#1649) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem... ellenben egy olyan térképen, ahol a légierő sokkal fontosabb, mint a felszíni egységek, szinte csak gyalogsági egységeket csinált, nem volt nehéz carrierekkel leverni a 3 ellent.

https://www.coreinfinity.tech

(#1656) Ptech válasza Thome (#1654) üzenetére


Ptech
őstag

Az ott van az adatlapomon is, szal így is úgy is publik kb. De ha még be is tud valaki lépni oda, akkor sem tudja meg a battle.net kódomat, meg nem is közvetlenül Blizz küldte, hanem egy svéd haveromnak vannak kapcsolatai ;]

Amúgy ha minden igaz, elvileg minden bétás küldhet egy meghívót valaki másnak is, szóval lehet hogy majd fel tudok egyet ajánlani valakinek holnap.

(#1657) Thome válasza Ptech (#1656) üzenetére


Thome
addikt

Én arra vevő volnék... Írjál árat... :)

[ Szerkesztve ]

(#1658) Ptech válasza Thome (#1657) üzenetére


Ptech
őstag

Egy rekesz sör az ára :DDD
De majd holnap, ha egyáltalán él még a lehetőség, hogy lehet küldeni egyet, holnap kiderül, ma még le sem tudom szedni a klienst, mert itthon lassú a net.

(#1659) kovsol válasza Ptech (#1658) üzenetére


kovsol
titán

nem kap mindenki

May the Force be with you!

(#1660) Huma


Huma
addikt

XanD3R: Köszönöm a tanácsot.

Mindenesetre: ÍRJATOK MÁR!!!

Mikor még sehol sem volt a játék több ezer hozzászólás volt SC témában. Most meg hogy itt van semmi.

Más nagynevű játék topicja pörögni szokott demo, béta, megjelenés után. Itt meg semmi.

Akkor kezdem én.

Én sajnálom hogy kiszedték a lurkert. Nagy kedvenc volt régen. Én inkább a Roach-ot vettem volna ki.

Amit még sajnálok, hogy nem kapott minden faj egy ultimate egységet. Csak a protoss a mothership-et

Amúgy a Thor-ról mik a vélemények? Szerintetek mennyire használható?

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#1661) Ptech válasza Huma (#1660) üzenetére


Ptech
őstag

Imho azért, mert elég kevés embernek van bétája.
Nekem pont pár napja lett meg, erre a vinyóm elkezd bad sectoros lenni :(((

A Lurker szerintem is hiányzik, de lagalább az Ultralisk olyan, aminek lennie kell, sok armor és splash damage.
Terrannak ott van az atom, a Stim Pack még mindig gyilkos, ráadásul most a Dropship és Medic kettő az egyben Medivac lett.

A Zergek meg kaptak elég sok új cseles egységet. Nekem onnan a Defiler hiányzik a legjobban a Dark Swarm miatt.
Bár most van Nydus Worm, amit bárhova le lehet rakni, ahova rálátás van, meg a Baneling.

Amúgy a mothership magában nem ér valami sokat, csak ha támogatva van. Úgy viszont elég gyilkos lesz, a mostani verzióban láthatatlanná tesz minden egységet és épületet is egy körben.

Thor meg csak második vonalban jó, elég könnyen le lehet kapni pl Void Ray-el.

(#1662) Winner_hun válasza Ptech (#1661) üzenetére


Winner_hun
félisten

A mothership - ha jól van használva - igen gyorsan fordíthat az álláson: [KLIKK]:) Amúgy nem rossz, pláne ha nagy tömegben jön az ellen, a fekete lyuk sorsdöntő lehet, csak saját egységek ne nagyon kerüljenek oda.
Kár hogy az ellenséget nem képes transzportálni (mondjuk elég durva is lenne az ellenfél fél hadseregét a sajáthoz odahívni aztán mire rájön a másik hogy mi van már el is vesztek az egységei)

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1663) Huma válasza Ptech (#1661) üzenetére


Huma
addikt

Azért elég sok ember játszik béta nélkül is. :D

Persze a bétások véleménye érdekes elsősorban mivel csak másik játékos ellen játszva jönnek elő az igazi tapasztalatok.

Gép ellen nyomva nem az igazi.

A Raven robotágyúja amúgy szívatós. Jó lett.

Az milyen durva lenne ha visszaraknák a lurkert a roach helyett és ugyanúgy tudna mozogni a föld alatt mit az. ;]

Winner_hun :

Kár hogy az ellenséget nem képes transzportálni (mondjuk elég durva is lenne az ellenfél fél hadseregét a sajáthoz odahívni aztán mire rájön a másik hogy mi van már el is vesztek az egységei)

Vagy 1v1v1 ben a harmadik fél bázisának a közepére teleportálni az ellent. Csúnya dolog lenne. ;]

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#1664) Ptech válasza Winner_hun (#1662) üzenetére


Ptech
őstag

Persze, attól függ tudja-e valaki használni, vagy nem. Support nélkül kb 5 Void Ray-el le lehet szedni azt is, szóval önmagában nem szuperfegyver. Mondjuk ha pont egy choke-ba állítja az ember körülötte egy csapattal akkor lehet vele extraságokat művelni.
Most kb olyan, mint az Arbiter volt a Mass Recall-al meg az elrejtéssel, de az új képességei is hasznosak.

Nekem is volt egy 2v2 meccsem, ahol az egyik ürge MS-t gyártott, csak nekünk meg total map controlunk volt, szóval csak idő kérdése volt, hogy mikor szedjük szét.
Aztán ledobtam vagy 6 DT-t a mainjébe meg a naturalba, és már darabokban is volt :DDD

(#1665) Furious


Furious
tag

Sziasztok!

Nem tudom találkozott-e már valaki más is ezzel a hibával, de mikor leszedtem a SC 2 Beta Downlodader-t, majd elindítottam, akkor ezt az üzenetet dobta ki:
"Theres was a problem authenticating your download. Please go to http://blizzard.com/account to start a new download"
Kb 10 perce léptem be battle.net accountomba, mondom megnézem van-e véletlen SC2, és volt :P :Y
A kérdés már csak az, hogy most mi van? :(
Illetve megtudom azt nézni, hogy mikor kaptam Beta-kulcsot? Ya még annyi, hogy e-mailt sem kaptam még :)

Segítségeteket előre köszönöm ;)

“Work hard in silence, let your success be your noise.” - Frank Ocean.

(#1666) jerry311


jerry311
nagyúr

Haladok. Tegnap 3 meccs, 3 vereség. :DDD
7.5 perc, 15 perc, 30 perc. Vagy az ellenfeleim gyengültek vagy én fejlődök.
Azt hiszem inkább az előbbi. :N

(#1667) Djuree válasza Furious (#1665) üzenetére


Djuree
félisten

nekem is ott van az sc2 jel, mégsem kaptam kulcsot... :U

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#1668) KKaresz45


KKaresz45
senior tag

Érdekes jelenség, én is ma reggel vettem észre. Kirakja, hogy letöltheted a beta klienst (pont mint a Ptech #1653 screenshotban), de nem küldött levelet és nem adott kódot sem.

Akkor most mi van? Bárki letöltheti a beta klienst bnet accounttal, de nem kap hozzá kulcsot? Ennek mi értelme van? Vagy nem vettem észre valamit?

(#1669) bpx válasza KKaresz45 (#1668) üzenetére


bpx
őstag

kizárt

nálam nem jelent meg semmi új, ugyanúgy az eddigi 3 játékom van (sc1, dio2, dio2:lod)

(#1670) Bibby válasza Ptech (#1664) üzenetére


Bibby
addikt

Mondjuk a mothership sehol nincs ahhoz képest amilyennek eredetileg szánták. :))

Ελευθερια η θανατος

(#1671) tEh_nite


tEh_nite
csendes tag

valakinek nincs véletlen egy felesleges béta kulcsa? hallottam olyan volt aki nem h 1et de több kulcsott is kapott ill patch után is hozzávágtak 1et vmiért :D

naszóval ha vkinek lenne felesbe egy és megadná pm-be, végtelenül megköszönném :U

(#1672) cettlee


cettlee
őstag

mothershipnél aza black hole.. azmiaz? eltünteti az ellent, de ha elmulik a hatása nálam ugyanugy elöjönnek a lukbol.

freefor allt szoktam nyomni bétával, protosokkal probálok értelmes taktikát kitalálni. elsö dolgom általában high templarokat nyomatni , mert könnyebben használhatonak tünik a storm mint a starcraft 1ben. eddig ugy játszottam hogy egyféle egységgel támadok, mass zealot vagy mass stalker, de ezerszer többet ér ha vegyesen használom öket valamilyen arányban. jameg a zea+colossus együtt nagyon széccsap mindent.

meg ugye elég jol lehet expelni szigetre mondjuk egy árva shuttle-al, mert lehet warpolni alá a szigetre 1 raklap egységet védelmi célra 3 másodperc alatt.
én ugy játszom hogy legalább 7-8 warp gate-et használok, és ugy hamar összelehet dobni egy csapatot attol függöen h mivel támad az ellen.pl bázison nemnagyon tartok légvédelmet, max 3-4 caonnon, aztán ha jön pár kerrier akkor gyorsan warpolok 7 stalkert és megvan oldva a probléma

(#1673) Furious válasza Djuree (#1667) üzenetére


Furious
tag

Az is megfordult a fejemben, hogy ápr. 1, hahaha szivassunk meg pár felhasználót, de azóta jön, szóval gondolom csak regisztrációs gond volt vagy nemtom :))

“Work hard in silence, let your success be your noise.” - Frank Ocean.

(#1674) h.adam.92 válasza Furious (#1665) üzenetére


h.adam.92
őstag

én a 2. körben kaptam "kulcsot", szal igazábol kulcsot nem kaptam, csak az accomon termett az sc2 downlaoder.
ilyen downloader hibám neekm is volt, annyi az egész h ujbol kezded a letöltést és folytatja, ahonnan abbahagyta.

(#1675) Winner_hun válasza cettlee (#1672) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kezdeti terv, alakítgatják folyamatosan:)
Az aláírásod egy kicsit elavult

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1676) bpx


bpx
őstag

hát persze
április elsejére tudnak csinálni ilyen matchmaker poén akármit, ahelyett hogy beta kulcsokat osztogatnának...
felháborító :)

(#1677) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Ma reggel én is kaptam egy levelet a Blizzardtól mely szerint részt vehetek az SC2 bétában, kulcs viszont nem volt mellé.

Let the Zone take me if I am.

(#1678) csaba54 válasza kutga (#1677) üzenetére


csaba54
tag

előbb utóbb csak megjön

...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

(#1679) kutga válasza csaba54 (#1678) üzenetére


kutga
nagyúr

Amúgy tudja valaki mikor zárul a béta? Webshopokban 2010 őszre teszik a megjelenést, nem tudom mi fog ebből beigazolódni, attól félek hogy karácsony előttre teszik a megjelenést és decemberig várhatunk. :)

Let the Zone take me if I am.

(#1680) Furious válasza kutga (#1677) üzenetére


Furious
tag

Igen, a levelet már én is megkaptam, szóval nem fake :P
Halleluja :))

“Work hard in silence, let your success be your noise.” - Frank Ocean.

(#1681) kutga válasza Furious (#1680) üzenetére


kutga
nagyúr

Ki is tudod próbálni? Arra kíváncsi lennék.

Én amúgy csak tréfából küldtem el a jelentkezést a laptopomról (ami nem túl izmos), ennek ellenére elküldték a downloadert.

Laptopra mondjuk nyilván nem telepítem fel, most készülök asztalira váltani.

Let the Zone take me if I am.

(#1682) csaba54 válasza kutga (#1679) üzenetére


csaba54
tag

inkább ne legyen igazad

...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

(#1683) kutga válasza csaba54 (#1682) üzenetére


kutga
nagyúr

Inkább ne. :)

Jó esetben az SC2 miatt akarok asztalira váltani, bár 2009-ben volt pár olyan név amit szívesen kipróbálnék.

Volt mondjuk egy idő amikor nem nagyon tetszett az új SC, de most hogy vannak rendes ingame videók, mozgás közben már más a helyzet.

Én személy szerint a LAN elmaradását nem sajnálom annyira, viszont azt igen hogy 3 részben fog megjelenni (még mindig ez a hivatalos infó ugye? :) ).

Let the Zone take me if I am.

(#1684) DeadMeat válasza Furious (#1680) üzenetére


DeadMeat
veterán

Megkaptam én is,kulcs nincs mellé,de battleneten azt írja aktiválva vagyon.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#1685) Angelo69 válasza DeadMeat (#1684) üzenetére


Angelo69
senior tag

En is kaptam!!! :C

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#1686) KKaresz45


KKaresz45
senior tag

Na, igen, ma reggelre megjött a levél is, de már tegnap este kipróbáltam és működik.

Szóval nincs kulcsos rendszer, nem kell kilométeres kódokkal szenvedni, hanem ha a bnet accountról le tudod tölteni a klienst, akkor az azt jelenti, hogy tudsz majd játszani a bnet accountod segítségével. Egész gyorsan megvolt, kevesebb, mint egy óra alatt (letöltés + install + peccselgette magát egy kicsit).

Ez biztosan sokaknak triviális volt, de engem azért tegnap kicsit megzavart, és a hozzászólásokból ítélve másokat is. Szóval bocs.

Szerintem nem katasztrófa, hogy három részben jelenik meg, abban az esetben, ha az egyes részek tartalma felér majd egy teljes játék tartalmával. Tehát mondjuk a Terran nem annyi, mint az SC1 Terran része, hanem van olyan mennyiségű, mint az egész játék volt. De ezzel bizonyára tisztában vannak a Blizzardnál is, szóval nem hiszem, hogy félni kellene tőle. Még nem okoztak csalódást. :N

(#1687) DeadMeat


DeadMeat
veterán

Miért kell egy olyannak beginner fokozatot választania,aki kezdés után "5 percel" lerohan 3 tucat marine-val?Igy qrvára nincs értelme az egésznek :W
Nem véletlen választottam a beginnert,hanem hogy legyen időm betanulni...

[ Szerkesztve ]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#1688) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Kipróbálnám én is a beta-t. Két kérdésem van:
1. A Blizzard tartotta jó szokását és alcsony gépigényt követel meg?
(A jelenlegi konfigomon menne max felbontás mellett full grafon?)
2. Ez lenne a fosntosbb, honnan és hogyan lehet szerezni béta kulcsot?

Köszi a válaszokat előre is!

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#1689) Winner_hun válasza DeadMeat (#1687) üzenetére


Winner_hun
félisten

Random dobálja hogy felmérje hogy hogy is játszol. Amúgy lehet akit bedobott, ő is a kezdőt választotta ki...

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1690) Winner_hun válasza MZsoltee (#1688) üzenetére


Winner_hun
félisten

1. Az én gépem nem tegnapi, 1280-as felbontáson medium beállításokkal gyönyörűen megy, tehetném feljebb is, de nekem így is megfelel.
2. Első körben osztottak, aztán a második körben akik kaptak azok közül volt aki kapott még, aztán néha még osztogatnak:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1691) Wolverine válasza MZsoltee (#1688) üzenetére


Wolverine
félisten

A géped tökéletesen sok hozzá. A bétára akkor tudsz jelentkezni, ha csinálsz egy Battle.net accountot és bejelölöd, milyen bétatesztek érdekelnek. (az accounthoz kell egy már megvett Blizzard-játék... D2, SC, Warcraft3 vagy WoW - de egy 10 napos WoW-trial account is megfelel hozzá)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#1692) DeadMeat válasza Winner_hun (#1689) üzenetére


DeadMeat
veterán

Na ez az... gondolom nem véletlen van a 3 választási lehetőság.Az oké hogy gyártasz egységeket az elején is,de ennyit?3 tucat marine azért elég sok az elején már rögtön.És ez nem beginner szint.Az ilyen mijé választja ezt?Igy nem is élvezet,csak ha épp erre hegyezi a ceruzát :DDD

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#1693) Wolverine válasza DeadMeat (#1692) üzenetére


Wolverine
félisten

Miután kész vannak a kezdő meccsek, mindenki bekerül a ladderbe és onnan elvileg egyenlő esélyekkel játszhat az ellenfelekkel.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#1694) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Jól látom amit látok :Y

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#1695) h.adam.92 válasza HartgeH3-2.8 (#1694) üzenetére


h.adam.92
őstag

nem, hiba lépett fel a rendszeredben :DDD

(#1696) HartgeH3-2.8 válasza h.adam.92 (#1695) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Brutál jó a game :D :D

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#1697) Thome


Thome
addikt

De mi a f*sz?! Mindenkinek csurran itt-ott egy(-kettő) kulcs, csak nekem nem akar? :W :o

(#1698) h.adam.92 válasza Thome (#1697) üzenetére


h.adam.92
őstag

ami késik, nem múlik^^
am talán jól is jársz, legalább nem tudod, hogy az egységek milyenek voltak 1-2 patch előtt és után.
nekem pl fő a fejem amikor pl megláttam mikor SCV hpja nem 65 hanem 45 lett :(((

(#1699) Thome válasza h.adam.92 (#1698) üzenetére


Thome
addikt

Én kb leszarom, csak lenne kulcsom. Így járnék jól. Valakinek annyi kulcsa van, hogy számolni nem tudja, nekem meg kb lófasz se jutott... :U :(((

(#1700) Wolverine válasza Thome (#1699) üzenetére


Wolverine
félisten

Szimpla pech :U

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.