Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-02-08 11:43:51

LOGOUT.hu

A Blizzard 2007. május 19-én a Blizzard Worldwide International keretein belül bejelentette, hogy fejlesztik minden idők egyik legsikeresebb RTS-ének folytatását, a StarCraft II-t. A játék alapjaihoz nem nyúltak, a második részben is három fajjal szállhatunk harcba: a rovarszerű zerg-gel, a kolonizáló földlakó terran-nal és a hi-tech űrlény protoss-szal. Rengeteg új egység mellett régi ismerősökkel is fogunk találkozni, a történet pedig a Brood War után veszi fel a fonalat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) bpx válasza Wolverine (#1950) üzenetére


bpx
őstag

ez már mind megvolt (napok óta ilyen), csak a mondat vége nem teljesült még :D

(#1952) Wolverine válasza bpx (#1951) üzenetére


Wolverine
félisten

Naná, mert nyilván nem egy olyan hibáról van szó, amit 2-3 kódsor átírásával lehet hotfixelni :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#1953) kovsol


kovsol
titán

StarCraft II Beta – Patch 9 (version 0.11.0.15097) nagyon sok újítást tartalmaz! gondolom javítják is a lenti hibát ami már egy hete fent áll kb

May the Force be with you!

(#1954) bpx válasza kovsol (#1953) üzenetére


bpx
őstag

valószínűnek tartom, mert ahogy nézem a leírást, újabb bnet funkciókat is engedélyeznek, aminek semmi értelme nem lenne, ha továbbá is naponta "törlődne" a profil

(a marauder upgradenek meg gondolom nagyon örülnek a p+z játékosok :) )

(#1955) olbaidhun válasza bpx (#1954) üzenetére


olbaidhun
őstag

Kicsit tartok is tőle, hogy túl sok módosítás lesz az új patch-ban..

SC2 - FAQ v0.06b

up neki, olvassátok, nézzétek, írjatok! :R

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#1956) D1Rect


D1Rect
félisten

Ha valakinek van kedve játszani, 1v1 vagy 2v2-t akkor dobjon rám egy PÜ-t.

[ Szerkesztve ]

(#1957) JSaN


JSaN
addikt

Kiprobaltam a 9 es 10 patch utan, es azt kell mondjam nagyon jo lett.
Rengeteg ujdonsag van benne, latszik hogy a blizz folyamatossan dolgozik rajta.
Uj ID-t kellet csinalni, ezt most modositottam egy kicsit.
Mostantol: JSaN.hun neven leszek, es valoszinu a vegleges jatekban is igy lesz.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#1958) olbaidhun válasza D1Rect (#1956) üzenetére


olbaidhun
őstag

Ha valakinek van kedve Magyarokkal játszani, szemezgessen a játékos listából és adja meg a saját ID-jét is :U

faq0.08b ready!

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#1959) Alg


Alg
veterán

Sziasztok!

Béta kulcs híján Loaderrel játszogatok néha, de patch 9 után behalt a Valkirie-féle cucc, ha valaki tud segíteni megkeresne? (Akár PÜ-ben, ha offnak gondoljátok...)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1960) sviba


sviba
tag

No! Nekem is lett betakulcsom. Az az érzésem hogy egy kissé be fogok kockulni az lekövetkezendő 1 hétben. :)

A nyuszika megy az erdőbe, és egyszer csak leesik...

(#1961) sith7 válasza sviba (#1960) üzenetére


sith7
nagyúr

Jaaaj, de sajnállak ... ;] :(( :((( :U

(#1962) sviba válasza sith7 (#1961) üzenetére


sviba
tag

Hát... sc2.hu pályázat, szóval én "dolgoztam" is érte ;]

[ Szerkesztve ]

A nyuszika megy az erdőbe, és egyszer csak leesik...

(#1963) sith7 válasza sviba (#1962) üzenetére


sith7
nagyúr

Olvastam én is az oldalt, ügyes vagy, gratulálok a nyereményedhez. :C

(#1964) sith7


sith7
nagyúr

Tényleg havidíjjas lesz a battle.net, ha az SC2 megjelenik ???? :F

(#1965) Ptech válasza sith7 (#1964) üzenetére


Ptech
őstag

Nem.

(#1966) sith7 válasza Ptech (#1965) üzenetére


sith7
nagyúr

Akkor nem tudom,, miért vadítanak ezzel engem.... :U

(#1967) Ptech válasza sith7 (#1966) üzenetére


Ptech
őstag

Mindig előkerül, a Dio3-nál is ki lett találva. A Blizzardnál a WoW az egyetlen havidíjas.

(#1968) Wolverine válasza sith7 (#1966) üzenetére


Wolverine
félisten

Urban Legend az összeesküvés-elméleteket gyártóknak.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#1969) sith7 válasza Ptech (#1967) üzenetére


sith7
nagyúr

Így legyen.

(#1970) tbundy


tbundy
csendes tag

ruszkiknál lesz havidíjas verzió

(#1971) olbaidhun válasza tbundy (#1970) üzenetére


olbaidhun
őstag

"Mert megérdemlik.."

sc2 beta faq! & ph players list v0.12b

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#1972) D1Rect


D1Rect
félisten

Meddig tarta beta amúgy?

(#1973) olbaidhun válasza D1Rect (#1972) üzenetére


olbaidhun
őstag

Elméletileg nyáron (júni, vagy júli ) már a teljes verziót fogjuk nyüstölni..

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#1974) Wolverine


Wolverine
félisten

Na, itt a teendő a random ladder/friendlist reset esetén.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#1975) sith7 válasza olbaidhun (#1973) üzenetére


sith7
nagyúr

Elméletileg... :U

(#1976) bpx


bpx
őstag

tiszta vicc ez az egész, marauderrel lósz*rt se lehet kezdeni, hiába vagyok végig pop-előnyben, és van immortalom, colossusom, akármim és szivatom közben void ray-jel meg mással

terrannak annyi a dolga hogy nyomatja a rohadt filléres maraudert, és egy darab más unitot nem kell csinálnia

zerg ellen ugyanez, hydralisken kívül semmit se csinál és bever úgy hogy nekem van több unitom és vegyes seregem...

[ Szerkesztve ]

(#1977) olbaidhun válasza bpx (#1976) üzenetére


olbaidhun
őstag

Protosnál ugyanez a stalker-rel.. Ha már összejött egy nagyobb csapat gyönyörűen beblink hátra, és egyszercsak nincs ki szedje az ásványt. Lehet, hogy már mi is játszottunk együtt?

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#1978) bpx válasza olbaidhun (#1977) üzenetére


bpx
őstag

nem hiszem hogy játszottunk már, akkor emlékeznék a nickedre

stalker blink meg hát, ahhoz olyan map is kell, meg ha időben reagál az ellenfél, simán be lehet bukni a stalkereket, ami pár munkásért nem éri meg

(#1979) D1Rect válasza olbaidhun (#1973) üzenetére


D1Rect
félisten

Akkor meddig tart a beta?

(#1980) cowboy_bebop válasza bpx (#1976) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

"terrannak annyi a dolga hogy nyomatja a rohadt filléres maraudert, és egy darab más unitot nem kell csinálnia"

Aztán meg jön a nagy meglepetés 10 void ray személyében. ;]

(#1981) olbaidhun válasza bpx (#1978) üzenetére


olbaidhun
őstag

Én úgy vettem észre, h a stalker, vagy legyen bármilyen egység, ha kezdetben, akár csak pár darabbal "beesik" valahogy az enemy bázisra (és itt főleg a parasztírtásra gondolok, mint taktik) , az már az esetek 80%-ban sorsdöntő lehet. Igaz én még nem vagyok valami nagy szinten, de gyakorlatban, visszajátszásokból mindig ez derül ki.

cowboy_bebop jajaaja, sokat láttam ilyesmit :K nem dobnátok pü-ben egy msn címet, játszunk már egyet gyorsba!

_________________________

Új helyre költözök a faq-val, aki szeretne magyarokkal játszani, dobjon egy game ID-t püben és felteszem a listára:

sc2 beta faq&players list v0.14b

[ Szerkesztve ]

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#1982) Ptech válasza olbaidhun (#1981) üzenetére


Ptech
őstag

Ja, nem szabad hagyni hogy kinyírják a szedegetőket. Egy-két Stalkert vagy Siege tankot mindig hagyok a mainben legalább.
Főleg Terran ellen para, mert ha 11 Racks builddel tolja, akkor tudnod kell róla, és Chrono boostolni az első Stalkert, az első Zealotot meg ki kell hagyni.

Toss ellen nem akkora gond, mert a Blink csak később jön, ráadásul Observer is kell hozzá, hogy tudjon pl egy magasabb helyre blinkelni.

A lényeg az, hogy nagyon sok minden múlik azon, hogy tudod-e, mit csinál az ellenfél, és annak megfelelően reagálsz-e. Mindennek van ellenszere, de ha nem tudod, hogy most mit is kellene gyártanod, csak random nyomogatod a gombokat abból általában pofáraesés szokott lenni.

(#1983) JSaN


JSaN
addikt

Hali, en inkabb 1v1-t tolok es mosta gold ligaban meg rekedtem. Itt még sokat kell tanulnom es ugye sok replay-t nezni. Nos en a 9-10 patch ota nem tudok megnezni semilyen replay-t.
Se a sajatom se amit bemasolok.
Ez a uzenet jon betoltes kozben:REPLAY azota mar ujra telepitettem es patcheltem az egesz betat es semmi nem valtozott. :(

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#1984) olbaidhun válasza Ptech (#1982) üzenetére


olbaidhun
őstag

Nah, megvan a végleges FAQ.. mostmár a helyére került, az a gamepod-ra.

mr. Scaborn kolléga, azért arról is beszámolhatnánk a "nyájas" közönségnek, hogy hogyan működik ez a gateway szétnyitósdi.. Gyakorlatilag, ha elkészült a második fejlesztő épületünk, azthiszem abban válik elérhetővé a technológia, hogy egységeket tudunk teleportálni bárhová, ahol legalább egy pylon van. Viszont nem tudom, hogy ez mennyire gyors manőver. Úgyértem ugyanannyi idő kell pl az egység legyártásához abban is (teleporttal együtt)?

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#1985) Wolverine válasza JSaN (#1983) üzenetére


Wolverine
félisten

Jelentsd a fórumon bugként.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#1986) bpx


bpx
őstag

(#1983) JSaN: tudsz egy olyan replayt mutatni amire ezt írja? ahogy láttam, elég sokaknak csinálja és nekik sem oldotta meg az újratelepítés
egyébként nekem lejátssza a régi replay-eket is probléma nélkül, csak az nem tetszik, hogy minden egyes replay előtt elindul a régi verzió, majd magától visszalép az aktuálisba, és megint be kell logolni.. (majd írok is a feedback fórumra ha olyan kedvem lesz :P )

(#1984) olbaidhun: úgy van ahogy mondod, cybercore-ban kell kifejleszteni, és a gatewayt át lehet alakítani warp gate-té
a gyártás sokkal gyorsabb, pár (3-4) mp alatt kész is, cserébe nem lehet sorba rakni a unitokat egymás utáni gyártásra és rally point sincs
minden egyes unitot egyesével kell gyártani és "lerakni" a helyére, szóval gyorsnak kell lenni ahhoz, hogy valaki ki tudja ezt használni

egyébként a tech kifejlesztésén kívül más költsége nincs, szóval akármikor lehet olyanra váltani (10mp egy váltás ha jól emlékszem), ami épp az adott helyzetben szükséges

[ Szerkesztve ]

(#1987) Ptech válasza olbaidhun (#1984) üzenetére


Ptech
őstag

50/50 az ára, és 140sec alatt lehet a Cybernetics Core-ban kifejleszteni.
Szinte kötelező meglépni. Ezután az összes Gateway-ből Warp Gate-et kell csinálni, ami már nem kerül semmibe, csak 10secig tart. Innentől fogva bárhova ahol van Pylon vagy Warp Prism tudsz egységeket lerakni (érdemes a Warp Gateket egy gyorsbillentyűre rakni, így lehet spammelni)
Ha egy Warp Gate-ből leraktál egy egységet, akkor a Gate kap egy cooldown-t, ami asszem 45sec, de ebben nem vagyok biztos. Ezt lehet Chrono Boost-al csökkenteni (itt megint érdemes az összes Nexus-t egy gyorsbillentyűre rakni)

Nagyon jó proxyzásra, meg ha valahova gyorsan kell utánpótlás.

(#1988) Wolverine


Wolverine
félisten

Pénteken (ami magyar idő szerint hajnali 2 órát jelent) Twitter-chat lesz a SC2 fejlesztőkkel.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#1989) Furious válasza Ptech (#1987) üzenetére


Furious
tag

Az összes Warp Gate kijelölésére van egy hot key, mégpedig a W...tessék azt használni, és hagyni másra a számokat :D
Egyénként a Warpolással nagyon jól lehet pl a mainbe egységeket rakni...csak kell hozzá egy Warp Prism a Robotics Bayből...aztán lewarpolsz 2 zealotot meg 2 stalkert, és mire észbe kap, már nincs is utánpótlása ásványból vagy gázból...persze ez pályafüggő, mert van ahol nehéz megcsinálni és van amelyik játékos gondol rá, így nem feltétlen éri váratlanul, de azért használható :))

[ Szerkesztve ]

“Work hard in silence, let your success be your noise.” - Frank Ocean.

(#1990) olbaidhun válasza Furious (#1989) üzenetére


olbaidhun
őstag

Namost ezt egy videóban is tessék szemléltetni, mert úgy jobban értem :DDD

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#1991) bpx válasza olbaidhun (#1990) üzenetére


bpx
őstag

nem csak pylonhoz, hanem warp prism-hez is (deploy után) lehet unitot küldeni warp gate-ből

(#1992) Ptech válasza Furious (#1989) üzenetére


Ptech
őstag

Van elég hotkey, nekem így kényelmesebb :P

(#1993) bpx


bpx
őstag

kapott már valaki mailben "Invite a Friend" extra kulcsot? jöhet egy ilyenben több key is?

(#1994) Ptech válasza bpx (#1993) üzenetére


Ptech
őstag

Nem hiszem hogy jönne több is egyszerre, én ilyen kódot kaptam egy ismerősömtőt, azzal regisztáltam a bétára.

(#1995) sith7 válasza bpx (#1993) üzenetére


sith7
nagyúr

Sajnos semmilyen e-mail nem jön ... :O semmilyen kulcs ... :O

(#1996) cowboy_bebop


cowboy_bebop
őstag

"Működik" a rendszer. :O

Silver league 47. hely, 1150 körüli ponttal.
Játszom egy meccset, nyerek, kapok 44 (?) pontot, és egy olyan üzenetet, hogy áthelyeztek a bronz ligába 839 ponttal.

Ezt magyarázza el nekem valaki. :F

[ Szerkesztve ]

(#1997) Furious


Furious
tag

Nekem az jött elő, hogy 10-15 játék után most baromi lassú és akadozik a játék, majd szétfagy és jön az errorreport. A (9,10) patchelés előtt.de a ladder reset után az új accounttal játszottam ezt a 10-15 játékok. Grafika miatt nem lehet, mert kipróbáltam úgyis, hogy minden low meg úgyis, ahogy előtte használtam, mindkétszer : "crashed".
ESET Smart Security-t, S&D Spybotot és Malwarebytes' Anti-Malware-t is használok, mindegyiket kétszer is végig futtattam a gépen és nem találtak semmit...Illetve Hijackthis-t is futtattam SC2 menet közben, majd elemeztettem, de nem talált az sem semmit...
Még a Custom Gameben A.I. ellen is crashed :(((
Az Achievements, Profile és stb. ablakok meg be sem töltenek, 2 perc után se :W :W :W

Valakinek valami ötlet? :(

[ Szerkesztve ]

“Work hard in silence, let your success be your noise.” - Frank Ocean.

(#1998) JSaN válasza bpx (#1986) üzenetére


JSaN
addikt

Nem tudok semilyen konkret replayt mutatni mert nekem az osszessel ezt csinalja.
A legregebbivel es mondjuk az 5 perce jatszot sajat meccsemmel is ugyan ez a hiba uzenet van.

[ Szerkesztve ]

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#1999) Winner_hun válasza cowboy_bebop (#1996) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ilyen nyerek és lefokoznak dolog velem is volt, a beta állapot miatt különösebben nem zavar.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2000) Ptech válasza Winner_hun (#1999) üzenetére


Ptech
őstag

Engem is most a Silver ligába rakott a Gold helyett, de mindegy is.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  StarCraft 2 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.